Peugeot 306 Klub - Az Első Magyar Peugeot 306 Klub

Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Részletes kereső  
Oldalak: [1] 2 3 ... 10
 1 
 Dátum: 2018 Április, 20, 19:13:32  
Indította Peugeot 306 Klub - Utolsó üzenet: írta Bán József
Szervusztok! Jól látom, hogy a légszűrő utáni műanyag átvezetőből ami az injektorhoz megy, le megy egy vékony cső a szívótorokba? Nekem mintha ott lent egy hatszögfejű csavarról jött volna le aminek lyukas a közepe, és nem tudom hogy kell visszatenni. Lehet letörött ott valami? Kell az oda egyáltalán? Mi célt szolgál az? Köszönöm előre is. _pug

2 
 Dátum: 2018 Április, 16, 19:51:58  
Indította Peugeot 306 Klub - Utolsó üzenet: írta krisztian
Szervusztok! Azt a kérdést tették fel nekem a Bárdiautóban, hogy Piros, vagy Zöld fagyálló hűtőfolyedékot adjanak?  :o Én zöldet kértem, de nem tudom mostmár, hogy jó-e? Tud valaki segíteni? Peugeot 306 1,4 SL benzines 1996-os. Köszönöm előre is!  _pug

Szia
A motorblokk anyagához való fagyállót kell venni:
Ha alumínium akkor a piros (rózsaszín)
Ha pedig öntöttvas akkor zöld kell bele.
Ha jól tudom  ??? whistle

3 
 Dátum: 2018 Április, 16, 15:29:55  
Indította Peugeot 306 Klub - Utolsó üzenet: írta Bán József
Szervusztok! Azt a kérdést tették fel nekem a Bárdiautóban, hogy Piros, vagy Zöld fagyálló hűtőfolyedékot adjanak?  :o Én zöldet kértem, de nem tudom mostmár, hogy jó-e? Tud valaki segíteni? Peugeot 306 1,4 SL benzines 1996-os. Köszönöm előre is!  _pug

4 
 Dátum: 2018 Április, 15, 15:54:33  
Indította Peugeot 306 Klub - Utolsó üzenet: írta Sannze
Sziasztok.

Egy hét alatt két bagatellnek tűnő de annál bosszantóbb szarságba szaladtam bele. Az elsőt most sikerült diagnosztizálnom. Közben jelentkezett az új gigszer.
Lezárt a kormányzár kulcs nem fordul se előre se hátra. Még nem találkoztam ilyennel.
Merre induljak neki?

Válaszokat előre is köszi.

Szia!
Nekem teljesen még nem zárt le a kormányzár, egy kis kotyogása mindig maradt - megmozgattam és elfordult a kulcs. Ha feszült a mechanika, akkor nem tudtam gyújtást adni.

5 
 Dátum: 2018 Április, 15, 15:31:52  
Indította bandit306 - Utolsó üzenet: írta Sannze
Szia!

Köszi a választ. Nyilván viszonyítás kérdése az egész. A 306-os kormánya szerintem önmagához képest is nehézkes, legalábbis a szervós autók között. Ma sokkal könnyebb tekerni a kormányokat, amit könnyű megszokni (de nem feltétlen jobb, mivel "cserébe" kevesebb a visszajelzés az útról). A folyadékszint abszolút rendben van, a MAX felett egy kicsivel. Valószínűleg ez ilyen...

Szia!
Viszont az olajszint nem minden! Ha koszos/fémporos, nehezebben kering a rendszerben. Egy idő után a szervószivattyú is elfáradhat.

6 
 Dátum: 2018 Április, 13, 19:13:12  
Indította krisztian - Utolsó üzenet: írta krisztian
Aktuális óraállás: 208.203Km

Végre felkerültek a nyári papucsok  blingdriveingsmiley
Tegnap ismét lelégtelenítettem a hűtővíz rendszert,és úgy tűnik megoldódott a jelenség  :-!
Majdnem 200km országút + fél óra városi araszolás után sem jelent meg a túlfolyón a víz  biggrin

_pug blingdriveingsmiley

7 
 Dátum: 2018 Április, 11, 18:26:53  
Indította Peugeot 306 Klub - Utolsó üzenet: írta krisztian
Sziasztok

Van egy régóta fennálló problémám a kis oroszlánommal:
Hosszabb út során vagy városi araszoláskor a hűtővízből a hűtőn lévő túlfolyón egy keveset (kb 1-2dl) szinte mindig kinyom  ??? és nem értem hogy miért van ez...  ???
Mindig szoktam a szintet nézni,és utánatöltök ha szükséges.
Ha a minimum szinten hagyom akkor nem fordul elő (gondolom akkor nem nő meg annyira a nyomás hogy a túlfolyó szintjét elérje).
Tavaly volt hengerfej felújítás, előtte is csinálta ezt.
Próbáltam már többször légteleníteni a rendszert,de ugyanúgy csinálja.A vizet nem forralja,normális szinten marad a vízhőfok is.
A víz nem fogy (azon kívül persze amit kinyom...) nincs benne olaj,nem "bugyborékol" ha jár a motor, hengerfej problémára utaló jelek nincsenek.

Van valakinek ötlete,hogyan orvosolhatnám ezt a jelenséget?  ???

8 
 Dátum: 2018 Április, 09, 22:51:00  
Indította Peugeot 306 Klub - Utolsó üzenet: írta Geronimo
:D
Én beküldtem direktbe wd40 et és megoldódott,nem kevés dzsuva jött ki.Próba cseresznye

Köszi a gyors választ. Direktbe a kulcs helyére, vagy a műanyag lebontása után a zárhenger lukain?

9 
 Dátum: 2018 Április, 09, 22:24:15  
Indította Peugeot 306 Klub - Utolsó üzenet: írta Peugeot9
 :D
Sziasztok.

Egy hét alatt két bagatellnek tűnő de annál bosszantóbb szarságba szaladtam bele. Az elsőt most sikerült diagnosztizálnom. Közben jelentkezett az új gigszer.
Lezárt a kormányzár kulcs nem fordul se előre se hátra. Még nem találkoztam ilyennel.
Merre induljak neki?

Én beküldtem direktbe wd40 et és megoldódott,nem kevés dzsuva jött ki.Próba cseresznye

10 
 Dátum: 2018 Április, 09, 20:03:07  
Indította Peugeot 306 Klub - Utolsó üzenet: írta Geronimo
Sziasztok.

Merre induljak neki?

Oldalak: [1] 2 3 ... 10

Az oldal 0.148 másodperc alatt készült el 18 lekéréssel.