Peugeot 306 Klub - Az Első Magyar Peugeot 306 Klub

Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Részletes kereső  
Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 23   Le

Szerző Téma: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)  (Megtekintve 299495 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

drarpad

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #200 Dátum: 2008 Március, 27, 16:25:04 »

mostanság nem kimélem... a castrol 10w40-et kicsit meg pörkölte a moci és ezért is rakok bele jobb olajat!
de ez elmúlt években már elég meleg volt a nyár igy ártani nem fogok vele!
Megpörkölte? Nekem az 5W40-es Total nyáron, Olaszországban autópályán tartósan 170 fölött sem ment a túlmelegedés közelébe. Hegyi utakon sem.
Ártani biztos nem árt...
Naplózva

Rozsahegyir

  • Adminisztrátor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Népszerűség: 343
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 20.758
  • Autó színe: Ezüst
  • Évjárat: 2002/06
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 2.0 - 16V
  • Típus: Sedan
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #201 Dátum: 2008 Március, 27, 16:47:22 »

Megpörkölte? Nekem az 5W40-es Total nyáron, Olaszországban autópályán tartósan 170 fölött sem ment a túlmelegedés közelébe. Hegyi utakon sem.
Ártani biztos nem árt...

De neked nem is megy fel 110fok környékére a vízed dugóban!
remélem ez a hiba is hamarosan meg oldodik egy hő gomba cseréve!
Naplózva

drarpad

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #202 Dátum: 2008 Március, 27, 18:40:32 »

De neked nem is megy fel 110fok környékére a vízed dugóban!
remélem ez a hiba is hamarosan meg oldodik egy hő gomba cseréve!
100 fokig néha felmegy, de nem a dugóban kapja a legnagyobb terhelést!
Naplózva

bandit306

  • Vendég
Naplózva

powerricsi

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #204 Dátum: 2008 Április, 25, 03:39:56 »

Hali. A Shell Helix 15w40 milyen minöségü olaj! Merjek olyat használni?
Naplózva

tibcsi

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #205 Dátum: 2008 Április, 25, 08:07:58 »

Hali. A Shell Helix 15w40 milyen minöségü olaj! Merjek olyat használni?
Mindenki másra esküszik, ezért ezt neked kell eldöntened. Ha jól emlékszem Bobeek ilyet használ, és neki bevált, de én spec nem raknám bele az autómba, mert egy másik márkánál nagyon nem jött be.
Naplózva

Bobeek

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #206 Dátum: 2008 Április, 25, 08:58:53 »

Hali. A Shell Helix 15w40 milyen minöségü olaj! Merjek olyat használni?

jah, nekem eléggé bevált a shell helix, csak nekem a 0w40 van..  :-!
Naplózva

woga

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #207 Dátum: 2008 Április, 26, 16:06:15 »

Sziasztok!

Ahogy olvasom elég sokféle tipusu olajat használtok. Én most vettem egy 99-es 306-osat ez az első autóm.
A motorolajat tudom hogy érdemes lecserélni.
A fék és a szervót is érdemes ilyenkor?
Légyszi irjatok pár tipust, ami jó, de nem drága és hogy ez kb mennyi

Köszi
Naplózva

Zoleepappa

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #208 Dátum: 2008 Április, 26, 16:17:16 »

Én Castrol EDGE 0W-40 sport-ot használok. Már 7 olajcserém volt eddig és ebből 6szor ilyet használtam. Az első cserénél valami "no name" 5W-40 est tettem vele, de attól nagyon zakatolt és még valami fehér lerakódást is produkált az olajbetöltőnyílás kupakjának belsejére. Ez elég felsőkategóriás. A flakonon azt írja, hogy az összes Porsche számára ajánlott (kivéve a Porsche Cayanne ), akkor a kis oroszlánomnak csak jó lesz gondoltam ...  és jó is.     4 litert 10800ért szoktam venni, ami szerintem elég frankó ár. Ajánlom mindenkinek!
Naplózva

tibcsi

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #209 Dátum: 2008 Április, 26, 17:00:06 »

Sziasztok!

Ahogy olvasom elég sokféle tipusu olajat használtok. Én most vettem egy 99-es 306-osat ez az első autóm.
A motorolajat tudom hogy érdemes lecserélni.
A fék és a szervót is érdemes ilyenkor?
Légyszi irjatok pár tipust, ami jó, de nem drága és hogy ez kb mennyi

Köszi
Nem sok értelme van a fék és szervo piszkálásának, ha a szint, és az olaj színe rendben van.
Motorolajat mindenki mást használ igényeinek, és pénztárcájának mgfelelően. Mondjuk azt a 10rugót enyhe túlzásnak tartom(de ez csak magánvélemény), hiszen gyakorlati haszna nem nagyon van. Én a gyári olajat használom, és nagyon bejött. Ez nálunk a Total, vagy Esso, bár a csomagoláson kívül nincs külömbség a 2 olaj között..
Naplózva

Bobeek

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #210 Dátum: 2008 Április, 26, 20:00:10 »

Nem sok értelme van a fék és szervo piszkálásának, ha a szint, és az olaj színe rendben van.
Motorolajat mindenki mást használ igényeinek, és pénztárcájának mgfelelően. Mondjuk azt a 10rugót enyhe túlzásnak tartom(de ez csak magánvélemény), hiszen gyakorlati haszna nem nagyon van. Én a gyári olajat használom, és nagyon bejött. Ez nálunk a Total, vagy Esso, bár a csomagoláson kívül nincs külömbség a 2 olaj között..

úgy tudom, hogy fékfolyadékot 60ezer km vagy 2 évente cserélni kell, a szervót meg 2 évente.. utóbbit nemrég cseréltem, nem egy nagy összeg, 1 lityi kell belőle, Total Fluid ATX_1990.-
Naplózva

K Nándor

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #211 Dátum: 2008 Április, 26, 20:07:20 »

úgy tudom, hogy fékfolyadékot 60ezer km vagy 2 évente cserélni kell, a szervót meg 2 évente.. utóbbit nemrég cseréltem, nem egy nagy összeg, 1 lityi kell belőle, Total Fluid ATX_1990.-

Nekem is azt mondta a szomszédom ,hogy ezeket nem kell cserélni.
Naplózva

tibcsi

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #212 Dátum: 2008 Április, 26, 20:17:35 »

Nekem is azt mondta a szomszédom ,hogy ezeket nem kell cserélni.
Hát kellene éppenséggel, mert ezeknek az olajoknak az a halála, hogy a levegő nedvességét magukba szívják egy idő után, és a forráspontjuk(főleg a féknél fontos) erősen lecsökken. Na de normál használat közben, ezt a forráspont csökkenést 10év alatt sem fogod észrevenni(235-ről mondjuk 160-ra), viszont ennyi idő alatt könnyen előfordul, egy fékcső, vagy munkahenger csere, amikor ugye frissül az olaj.
Nekem annó a Partnert márkaszervízben szervizelték, és ott is mondták, hogy 60ezer kilóméternél cserélni kell az olajat, de a vége az lett, hogy nem csináltak vele semmit, mert "nincs semmi baja".
Naplózva

Bobeek

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #213 Dátum: 2008 Április, 26, 20:18:05 »

Nekem is azt mondta a szomszédom ,hogy ezeket nem kell cserélni.

sztem meg kell, és amilyen rohadt drága, simán belefér..  :D
de viccet félretéve olajról beszélünk, ami az idő múlásával öregszik, elhasználódik, összeszed szennyeződéseket, gyengül a viszkozitása stb-stb..
Naplózva

woga

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #214 Dátum: 2008 Április, 26, 22:31:18 »

Köszönöm a válaszokat  ;D
Naplózva

tibcsi

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #215 Dátum: 2008 Április, 27, 09:26:38 »

sztem meg kell, és amilyen rohadt drága, simán belefér..  :D
de viccet félretéve olajról beszélünk, ami az idő múlásával öregszik, elhasználódik, összeszed szennyeződéseket, gyengül a viszkozitása stb-stb..
Ebben tökéletesen igazad van, de akinek nincs garázsa, vagy olyan helye ahol ezt eltudná végezni, annak még legalább egy tizest hozzá kell adnia az olaj árához. Annál olcsóbban nem hiszem, hogy egy szerelő lecserélné az olajakat.
Naplózva

bandit306

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #216 Dátum: 2008 Április, 27, 10:21:08 »

Ebben tökéletesen igazad van, de akinek nincs garázsa, vagy olyan helye ahol ezt eltudná végezni, annak még legalább egy tizest hozzá kell adnia az olaj árához. Annál olcsóbban nem hiszem, hogy egy szerelő lecserélné az olajakat.
Mi a véleményed arrol, hogy ha az egyszerübb modját választom a szervo ill fék olaj cserének?
Ami azt jelenti,hogy fogok egy injekcios fecsendőt kiszedem vele a tartájbol ami kijön bele egy üvegbe, utánna a frss olaj feltölt, a régit meg leadni egy kúton. Ez a házelőtt is elvégezhető.de sajna csak fék és szervó nál lehet megtenni.egyébként, nálunk a csak motorolaj cserét az autoklub ban. 3000 maniért csinálták volna de az olajat vinnem kellett volna.
Naplózva

Bobeek

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #217 Dátum: 2008 Április, 27, 11:16:54 »

Ebben tökéletesen igazad van, de akinek nincs garázsa, vagy olyan helye ahol ezt eltudná végezni, annak még legalább egy tizest hozzá kell adnia az olaj árához. Annál olcsóbban nem hiszem, hogy egy szerelő lecserélné az olajakat.

nyílván.. de ha mondjuk összekötöd egy műszaki előtti átnézéssel, vagy más egyéb dologgal, akkor tuti nem fog annyiba kerülni.. pláne, ha ismerőse is van az embernek, aki műhelyben dolgozik..  ::) :)
Naplózva

pirinyo

  • V.I.P
  • Klubfüggő
  • **
  • Népszerűség: 13
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 2.628
  • Autó színe: MOKQ
  • Évjárat: 1994
  • Lakóhely: Veszprémvarsány
  • Motor: 1.9D
  • Típus: 5 ajtós
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #218 Dátum: 2008 Április, 27, 11:18:56 »

Mi a véleményed arrol, hogy ha az egyszerübb modját választom a szervo ill fék olaj cserének?
Ami azt jelenti,hogy fogok egy injekcios fecsendőt kiszedem vele a tartájbol ami kijön bele egy üvegbe, utánna a frss olaj feltölt, a régit meg leadni egy kúton. Ez a házelőtt is elvégezhető.de sajna csak fék és szervó nál lehet megtenni.egyébként, nálunk a csak motorolaj cserét az autoklub ban. 3000 maniért csinálták volna de az olajat vinnem kellett volna.
Féktárcsa cserekor megoldjuk,nálam :-!
Naplózva
"Letiporhatnak,de meg nem győzhetnek,vádolhatnak,de meg nem hazudtolhatnak,elvehetik életed,de nem vehetik el igazságod."

tibcsi

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #219 Dátum: 2008 Április, 27, 11:31:16 »

Mi a véleményed arrol, hogy ha az egyszerübb modját választom a szervo ill fék olaj cserének?
Ami azt jelenti,hogy fogok egy injekcios fecsendőt kiszedem vele a tartájbol ami kijön bele egy üvegbe, utánna a frss olaj feltölt, a régit meg leadni egy kúton. Ez a házelőtt is elvégezhető.de sajna csak fék és szervó nál lehet megtenni.egyébként, nálunk a csak motorolaj cserét az autoklub ban. 3000 maniért csinálták volna de az olajat vinnem kellett volna.
Hááát TE tudod. A szervonál még csak-csak, de a fékkel semmit nem csinálsz, ha kiszivatod az olajat a tartályból. Ott ugyanis nem kering az olaj, és az elhasználódott olaj pont a kerekeknél található. Ha meg véletlenül sikerülne is teljesen leürítened(ami fizikai képtelenség felülről), akkor is alá kell mászni légteleníteni a rendszert..
Naplózva

bandit306

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #220 Dátum: 2008 Április, 27, 11:36:05 »

Hááát TE tudod. A szervonál még csak-csak, de a fékkel semmit nem csinálsz, ha kiszivatod az olajat a tartályból. Ott ugyanis nem kering az olaj, és az elhasználódott olaj pont a kerekeknél található. Ha meg véletlenül sikerülne is teljesen leürítened(ami fizikai képtelenség felülről), akkor is alá kell mászni légteleníteni a rendszert..
Köszi erre voltam kiváncsi pontosan, hogy a féknél mükszik-e ez a variáció.
Akkor mehetek légtelenítő csavarért, mert hátul ahogy néztem eléggé rozsdált a csavar.
Naplózva

pirinyo

  • V.I.P
  • Klubfüggő
  • **
  • Népszerűség: 13
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 2.628
  • Autó színe: MOKQ
  • Évjárat: 1994
  • Lakóhely: Veszprémvarsány
  • Motor: 1.9D
  • Típus: 5 ajtós
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #221 Dátum: 2008 Április, 27, 11:42:24 »

Köszi erre voltam kiváncsi pontosan hogy a fék nél mükszik e ez a variáció.
Akkor mehetek légtelenítő csavarért mert hátul ahogy néztem eléggé rozsdált a csavar.
Olvass vissza :-!
Segítek
Naplózva
"Letiporhatnak,de meg nem győzhetnek,vádolhatnak,de meg nem hazudtolhatnak,elvehetik életed,de nem vehetik el igazságod."

bandit306

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #222 Dátum: 2008 Április, 27, 11:46:55 »

Féktárcsa cserekor megoldjuk,nálam :-!
Ok köszi akkor veszek olajat .
Naplózva

tibcsi

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #223 Dátum: 2008 Április, 27, 12:33:39 »

Köszi erre voltam kiváncsi pontosan hogy a fék nél mükszik e ez a variáció.
Akkor mehetek légtelenítő csavarért mert hátul ahogy néztem eléggé rozsdált a csavar.
És minek neked a csavar? Ha ki tudod tekerni a régit, akkor vissza is. Ha meg nem jön, akkor úgyis munkahenger csere lesz belőle, abban meg van.. Ne merülj el feleslegesen a részletekben! A légtelenítő csavar nem az a kategória, amit érdemes, vagy kell cserélni! Általában kibírja a munkahenger élettartamát, így ne nagyon foglalkozz vele.
Naplózva

bandit306

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #224 Dátum: 2008 Április, 27, 12:35:12 »

És minek neked a csavar? Ha ki tudod tekerni a régit, akkor vissza is. Ha meg nem jön, akkor úgyis munkahenger csere lesz belőle, abban meg van.. Ne merülj el feleslegesen a részletekben! A légtelenítő csavar nem az a kategória, amit érdemes, vagy kell cserélni! Általában kibírja a munkahenger élettartamát, így ne nagyon foglalkozz vele.
Köszi akkor marad a csavar lazító a szerelés előtt.
Naplózva

Rozsahegyir

  • Adminisztrátor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Népszerűség: 343
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 20.758
  • Autó színe: Ezüst
  • Évjárat: 2002/06
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 2.0 - 16V
  • Típus: Sedan
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #225 Dátum: 2008 Április, 27, 19:35:29 »

És minek neked a csavar? Ha ki tudod tekerni a régit, akkor vissza is. Ha meg nem jön, akkor úgyis munkahenger csere lesz belőle, abban meg van.. Ne merülj el feleslegesen a részletekben! A légtelenítő csavar nem az a kategória, amit érdemes, vagy kell cserélni! Általában kibírja a munkahenger élettartamát, így ne nagyon foglalkozz vele.

ezt cáfololm... én már fúrtam ki és nagyobb légtelenő csavert raktam be egy MX6-os mazdin..
se jobre se balra nem ment azt töbe bele tört és a tulaj nem akart potom 170eFt-ért újat venni!
Naplózva

tibcsi

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #226 Dátum: 2008 Április, 27, 19:37:41 »

ezt cáfololm... én már fúrtam ki és nagyobb légtelenő csavert raktam be egy MX6-os mazdin..
se jobre se balra nem ment azt töbe bele tört és a tulaj nem akart potom 170eFt-ért újat venni!
Vannak kivételek persze, de azért nem ez az általános!  ;)
Naplózva

bandit306

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #227 Dátum: 2008 Május, 24, 20:06:01 »

Hali a SELÉNIA olaj az jónak mondható? használt már valaki effélét?
És egy kis olaj ismertető
http://www.flhungary.com/faq.html
Itt sokmindent megtudhatsz az olajokról.
na ez érdekes adat a turbódieselben 7500 Km a csereperiodus, ennek az olajnak.
Naplózva

tibcsi

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #228 Dátum: 2008 Május, 24, 20:22:25 »

Hali a SELÉNIA olaj az jónak mondható? használt már valaki effélét?
És egy kis olaj ismertető
http://www.flhungary.com/faq.html
Itt sokmindent megtudhatsz az olajokról.
Na ezt ne értem, magad válaszolod a kérdésed? Oo A céges fiatban volt ilyen, enni nem ette, de szintetikus létére befeketedett. Amúgy mibe szeretnéd?
Naplózva

bandit306

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #229 Dátum: 2008 Május, 24, 20:24:51 »

Na ezt ne értem, magad válaszolod a kérdésed? Oo A céges fiatban volt ilyen, enni nem ette, de szintetikus létére befeketedett. Amúgy mibe szeretnéd?
Az enyémbe, de mikor olvastam a leírását le is mondtam róla. Marad a gyári vagy a total quartz 7000 .
Itt a leírása az olajnak.
http://www.olajshop.hu/termekek/selenia/szemelygepjarmu_olajok_/selenia_turbo_diesel_10w_40_/2l/details
Naplózva

tibcsi

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #230 Dátum: 2008 Május, 24, 20:26:33 »

Az enyémbe, de mikor olvastam a leírását le is mondtam róla. Marad a gyári vagy a total quartz 7000 .
Miért, nem a 7000 a gyári?
Naplózva

bandit306

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #231 Dátum: 2008 Május, 24, 20:28:54 »

Miért, nem a 7000 a gyári?
Nekem Esso & Shell a gyárim, ez a matrica van benne. De láttam másik 306 ban a Total & Shell matrica párost is .
Vagyis mind három jó a kocsiba nekünk.
Naplózva

GiBR

  • V.I.P
  • Klubfüggő
  • **
  • Népszerűség: 114
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 2.766
  • Autó színe: Fehér
  • Évjárat: 1999.03
  • Lakóhely: Békéscsaba-Győr
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
    • CarDomain
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #232 Dátum: 2008 Május, 24, 20:33:40 »

Nekem Esso & Shell a gyárim, ez a matrica van benne. De láttam másik 306 ban a Total & Shell matrica párost is .
Vagyis mind három jó a kocsiba nekünk.
Könyv szerint Esso v Total
Naplózva

bandit306

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #233 Dátum: 2008 Május, 24, 20:35:09 »

Könyv szerint Esso v Total
Ha lejössz a talira megnézheted a motortérben levő matricákat és ez a két vagyis három féle olaj ajánlott a kocsikba. :-! :-!
Naplózva

GiBR

  • V.I.P
  • Klubfüggő
  • **
  • Népszerűség: 114
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 2.766
  • Autó színe: Fehér
  • Évjárat: 1999.03
  • Lakóhely: Békéscsaba-Győr
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
    • CarDomain
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #234 Dátum: 2008 Május, 24, 20:36:53 »

Ha lejössz a talira megnézheted a motortérben levő matricákat és ez a két vagyis három féle olaj ajánlott a kocsikba. :-! :-!
Elhiszem én ;)  Láttam már pár dolgot francia autók motorterében :D
Naplózva

tibcsi

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #235 Dátum: 2008 Május, 24, 20:45:41 »

Ha lejössz a talira megnézheted a motortérben levő matricákat és ez a két vagyis három féle olaj ajánlott a kocsikba. :-! :-!
Hogy mi van a motortében, csak egy dolog. Milyen matricát szeretnél? Bármilyen katalogust, leírást, dokumentumot veszel elő, abban mindíg Total-Esso páros lesz.
Naplózva

Bobeek

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #236 Dátum: 2008 Május, 24, 21:11:09 »

Hali a SELÉNIA olaj az jónak mondható? használt már valaki effélét?
És egy kis olaj ismertető
http://www.flhungary.com/faq.html
Itt sokmindent megtudhatsz az olajokról.
na ez érdekes adat a turbódieselben 7500 Km a csereperiodus, ennek az olajnak.

Selenia főleg az olasz autók olaja.. van pár alfás (mondjuk nemtom miaz, aztmondja autómárka..  :D) kollégám, szerintük minőségi olaj..  ::)

Hogy mi van a motortében, csak egy dolog. Milyen matricát szeretnél? Bármilyen katalogust, leírást, dokumentumot veszel elő, abban mindíg Total-Esso páros lesz.

így-így..  :-!
Naplózva

bandit306

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #237 Dátum: 2008 Május, 24, 21:20:06 »

Selenia főleg az olasz autók olaja.. van pár alfás (mondjuk nemtom miaz, aztmondja autómárka..  :D) kollégám, szerintük minőségi olaj..  ::)

így-így..  :-!
Azt tudom hogy olas kocsikhoz jó csak érdeklődtem iránta de mikor a csereperiódusát elolvastam elment a kedvem tőle hogy olyat vegyek.
Naplózva

bandit306

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #238 Dátum: 2008 Május, 24, 21:22:35 »

Hogy mi van a motortében, csak egy dolog. Milyen matricát szeretnél? Bármilyen katalogust, leírást, dokumentumot veszel elő, abban mindíg Total-Esso páros lesz.
Szeretnék Esso Shell Total matricát kapni olyan kissebb félét. hogy feltudjam tenni valahova látható helyre.De ha lehet akkor még egy Valvoline is jó lenne.Köszi előre is. :-! :-! :-! biggrin biggrin biggrin
Naplózva

tibcsi

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #239 Dátum: 2008 Május, 24, 21:24:39 »

Azt tudom hogy olas kocsikhoz jó csak érdeklődtem iránta de mikor a csereperiódusát elolvastam elment a kedvem tőle hogy olyat vegyek.
No de Bandit! Ha veszel 7000-es Total olajat, ami a gyári olaja a motorodnak, annak 20000 a csereciklusa! Értelmetlen olcsó olajakat keresgetni, mikor van jó olcsón! A szántódi talira tudok is vinni, nem kis kedvezménnyel, ha esetleg kell valakinek.
Naplózva

bandit306

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #240 Dátum: 2008 Május, 24, 21:36:49 »

No de Bandit! Ha veszel 7000-es Total olajat, ami a gyári olaja a motorodnak, annak 20000 a csereciklusa! Értelmetlen olcsó olajakat keresgetni, mikor van jó olcsón! A szántódi talira tudok is vinni, nem kis kedvezménnyel, ha esetleg kell valakinek.
Igen tudom ezt már írtad én meg meg is köszönöm a lehetőséget. Kb mennyivel hamarabb szoljak hogy tudj hozni ?
Nem olcsó hanem jó olajat keresek ami most van a kocsimban az olcsó legalábbis nekem,( ESSO 10W40 es van benne) ha jobb és annyiba kerül mint a mostani már megéri megvenni novemberig nem fog megromlani a kannában. :-! :-! :-!
Naplózva

tibcsi

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #241 Dátum: 2008 Május, 24, 21:39:04 »

Igen tudom ezt már írtad én meg meg is köszönöm a lehetőséget. Kb mennyivel hamarabb szoljak hogy tudj hozni ?
Általában van a szomszédban whistle csak a szomszéd nembiztos, hogy itthon van. Pár nappal tali előtt bőven ráérsz.
Naplózva

McCoy

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #242 Dátum: 2008 Június, 01, 22:28:57 »

Sziasztok

Nekem most lesz olajcserés a gépezet! Azt hiszem megmaradok a gyárilag ajánlott Esso olajnál, csak annyi változás lesz, hogy 10w40 helyett 15w40-et öntök a kocsiba mert a 10w40-böl már falatozik kicsit a gép. Remélem a 15w40 nemfog izleni neki! :)
Naplózva

McCoy

  • Vendég
Re: OLAJ (MIT HASZNÁLSZ A KOCSIBA MOTOR,VÁLTO,FÉK,SZERVO,....)
« Válasz #243 Dátum: 2008 Június, 03, 05:48:10 »

No de Bandit! Ha veszel 7000-es Total olajat, ami a gyári olaja a motorodnak, annak 20000 a csereciklusa! Értelmetlen olcsó olajakat keresgetni, mikor van jó olcsón! A szántódi talira tudok is vinni, nem kis kedvezménnyel, ha esetleg kell valakinek.

Szia tibcsi

Énis lassan olajcsere elött állok (átléptem a 15 ezer km-t már)! 15W40-es Esso Uniflo olajat mennyire kedvezményesen tudnál szerválni? Sajna most gatyaszíj összehúzás van mert még vizsga+szélvédőt is fizetek! Ja igen a fékem is csak 15-el került többe mint számítottam rá mert a fékmunkahengerek hátul be voltak rohadva, a bowdenek meg megnyúlva, még a tengelycsonk csavart is ki kellett cserélni mert az is már rossz volt! :D
Naplózva

Bally

  • V.I.P
  • Családtag
  • **
  • Népszerűség: 186
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 5.599
  • Autó színe: Noir Onyx
  • Évjárat: 2000
  • Lakóhely: Gödöllö
  • Motor: 1.8 - 16V
  • Típus: 3 ajtós
  • XU7JP4(RS Wannabe)
    • Taglap
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #244 Dátum: 2008 Június, 04, 15:19:54 »

Nos, olajam (Q7000) megélte az 5000km-t.
Színe sötétült (naná), viszont nem hiányzik belőle  :-!
Naplózva
           
                                            

Gege

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #245 Dátum: 2008 Június, 04, 16:24:15 »

Nos, olajam (Q7000) megélte az 5000km-t.
Színe sötétült (naná), viszont nem hiányzik belőle  :-!

 :-!

Enyém is most kapja majd a friss olajat. TQ9000
Naplózva

tibcsi

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #246 Dátum: 2008 Június, 04, 16:28:12 »

:-!

Enyém is most kapja majd a friss olajat. TQ9000
Remélem elég olcsón veszed! Most volt akcióban 5lityi 5600 körül, amiből lejön 10%, de rajtam keresztül akár 20-is. Sajna lejárt..
Naplózva

Gege

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #247 Dátum: 2008 Június, 04, 17:32:30 »

Remélem elég olcsón veszed! Most volt akcióban 5lityi 5600 körül, amiből lejön 10%, de rajtam keresztül akár 20-is. Sajna lejárt..
:) Igen. Köszi!  ;)
Már az 5600ft is nagyon jó ár érte, úgy volt 6500 lesz az 5L-es bödön, de a vége ennél is olcsóbb lett, már-már le se merem írni mibe került, igaz 45 litert vettünk :D
Naplózva

Olivér

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #248 Dátum: 2008 Június, 13, 15:02:00 »

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy milyen olajat töltsek az 1.9-es sima diesel peugeot-nkba.
Sokmindent olvastam, ebben a topicban és hát nem jutottam dülőre. Arra gondoltam, hogy a full sintetikus jobb lenne bele, de ugyanakkor olyat is olvastam hogy ha 100ezer km fölött van a motor akkor a félszintetikus (pl quarc 7000) jobb bele mint a szintetikus technológiával készülő (pl quarc 9000-res) olaj.
Ja és még 1 kérdés: visszaolvasván olyanra bukkantam, hogy 20 és 30ezerre lehet beállítani az olajcserevisszajelzőt.
Az lenne a kérdésem, hogy ha itthon házilag cserélek olajat(meg tudom-e oldani ezt?) akkor hogy kell visszaállíta az olajcserere számlálóját?(remélem nem kérdeztem nagy butaságot)
Naplózva

pirinyo

  • V.I.P
  • Klubfüggő
  • **
  • Népszerűség: 13
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 2.628
  • Autó színe: MOKQ
  • Évjárat: 1994
  • Lakóhely: Veszprémvarsány
  • Motor: 1.9D
  • Típus: 5 ajtós
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #249 Dátum: 2008 Június, 13, 15:22:18 »

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy milyen olajat töltsek az 1.9-es sima diesel peugeot-nkba.
Sokmindent olvastam, ebben a topicban és hát nem jutottam dülőre. Arra gondoltam, hogy a full sintetikus jobb lenne bele, de ugyanakkor olyat is olvastam hogy ha 100ezer km fölött van a motor akkor a félszintetikus (pl quarc 7000) jobb bele mint a szintetikus technológiával készülő (pl quarc 9000-res) olaj.
Ja és még 1 kérdés: visszaolvasván olyanra bukkantam, hogy 20 és 30ezerre lehet beállítani az olajcserevisszajelzőt.
Az lenne a kérdésem, hogy ha itthon házilag cserélek olajat(meg tudom-e oldani ezt?) akkor hogy kell visszaállíta az olajcserere számlálóját?(remélem nem kérdeztem nagy butaságot)
Nekem szintén 1.9 szívó Dieselem van én félszintetikus olajat használok már 3 éve és most éri el a 200000km-t
A nullázásban meg az segít akinek ilyan az órája az enyém sajna nem olyan,bár anyósom partnerén beállítottam,a szervíz intervallumot de nem akarok beleokoskodni hátha rosszat mondok :-!
Naplózva
"Letiporhatnak,de meg nem győzhetnek,vádolhatnak,de meg nem hazudtolhatnak,elvehetik életed,de nem vehetik el igazságod."
Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 23   Fel
 


Az oldal 0.406 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.