Szerző Téma: Kenőanyagok (motor-, vĂĄltĂł-, szervĂł- ĂŠs fĂŠkolaj)  (Megtekintve 301776 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

szĂĄllĂ­tĂł

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #400 Dátum: 2009 Március, 22, 21:51:12 »
Baszus akkor erről most lecsúsztam. 2 hete cseréltem, de ha előbb tudom, vártam volna egy kollektív tiramisuzásra...
Nem csĂşsztĂĄl le ,kapsz tĂślem egy tiramisut ajcsiba ĂŠs mĂŠg melĂłzni sem kell ĂŠrte!

edgar

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #401 Dátum: 2009 Március, 22, 21:58:30 »
Nem csĂşsztĂĄl le ,kapsz tĂślem egy tiramisut ajcsiba ĂŠs mĂŠg melĂłzni sem kell ĂŠrte!

merrefele is laksz te? :D  :-))

szĂĄllĂ­tĂł

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #402 Dátum: 2009 Március, 22, 22:01:36 »
merrefele is laksz te? :D  :-))
Az mindegy,hĂĄzhoz viszem. ::)

tibcsi

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #403 Dátum: 2009 Március, 22, 22:02:12 »
Az mindegy,hĂĄzhoz viszem. ::)
Ööööö, mondhatom a címet? :-))

edgar

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #404 Dátum: 2009 Március, 22, 22:02:47 »

szĂĄllĂ­tĂł

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #405 Dátum: 2009 Március, 22, 22:06:49 »
6722 szeged nemestakacs 8 4/20 koszi!
JĂł az utca neve ahol laksz"NemestakĂĄcs",hisz az ĂŠn nevem  is TakĂĄcs!!! :D

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #406 Dátum: 2009 Március, 22, 22:09:33 »
Ha veszel 5L akkor a 4L beĂśntĂŠse utĂĄn megnĂŠzed, ĂŠs akkor lassan ĂśntĂśd a hiĂĄnyzĂłt bele de azthiszem 4.5L kell.
Nekem annyi kell, de azt nem tudom mekkora kĂźlĂśnbsĂŠg van a kĂŠt blokk kĂśzĂśtt. :-!

3.5L ez nem olaj kĂĄjha!

Bobeek

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #407 Dátum: 2009 Március, 22, 22:47:02 »
Olaj tudnivalĂłk

Ha jĂłl ĂŠrtelmezem, a 0W40 olaj igazĂĄndibĂłl jobb vĂĄlasztĂĄs mĂŠg a mi motorjainkhoz is, tekintve, hogy nem vĂŠkonyabb (40), de ugyanakkor jobban "vĂŠd" a hidegindĂ­tĂĄsi kĂĄrokkal szemben.


http://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/070509a/

majd kĂŠtĂŠve hasznĂĄlom ezt, egy deci nem szokott hiĂĄnyozni, igaz 10-12ezrenkĂŠnt cserĂŠlem..  ::)

Gege

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #408 Dátum: 2009 Március, 23, 09:43:45 »
http://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/070509a/

majd kétéve használom ezt, egy deci nem szokott hiányozni, igaz 10-12ezrenként cserélem..  ::)

Ez jól hangzik, nekem is a hidegindítás miatt szimpatikus.
Hozzáteszem, hogy most 5W40 van benne, egyáltalán nem fogy.

Nem elérhető Bally

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 5.599
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 186
  • :2015 Április, 19, 20:47:22
  • XU7JP4(RS Wannabe)
    • Taglap
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #409 Dátum: 2009 Március, 23, 10:12:46 »
Ez jól hangzik, nekem is a hidegindítás miatt szimpatikus.
Hozzáteszem, hogy most 5W40 van benne, egyáltalán nem fogy.

Persze, mert takarékoskodsz a VTEC-el :D

(jó motorból csak magas fordulaton fogy, tudtommal ;))
           
                                            

Gege

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #410 Dátum: 2009 Március, 23, 10:17:42 »
Persze, mert takarékoskodsz a VTEC-el :D

(jó motorból csak magas fordulaton fogy, tudtommal ;))

Hidd el, nem takarékoskodom. :D
Ha hajtom, akkor nem engedem VTEC alá, hamar ráéreztem a tartományokra. :)
Vártam, hogy fogyni fog belőle, de szemre nem tűnt belőle el semmi. Igaz csere óta még "csak" ~2500 km. telt el.

SOHC RulZ!  ::)

Ilyen figyel benne:
http://aruhaz.totalcar.hu/product/motorter/olaj-kenoanyag-adalek/liqui-moly/motorolaj-szintetikus/synthoil-high-tech-sae-5w-40-1306-2622.html

Nem elérhető Bally

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 5.599
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 186
  • :2015 Április, 19, 20:47:22
  • XU7JP4(RS Wannabe)
    • Taglap
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #411 Dátum: 2009 Március, 23, 10:44:05 »
Hidd el, nem takarĂŠkoskodom. :D
Ha hajtom, akkor nem engedem VTEC alĂĄ, hamar rĂĄĂŠreztem a tartomĂĄnyokra. :)
Vártam, hogy fogyni fog belőle, de szemre nem tűnt belőle el semmi. Igaz csere óta még "csak" ~2500 km. telt el.

SOHC RulZ!  ::)

Ilyen figyel benne:
http://aruhaz.totalcar.hu/product/motorter/olaj-kenoanyag-adalek/liqui-moly/motorolaj-szintetikus/synthoil-high-tech-sae-5w-40-1306-2622.html

2500 alatt ne is fogyjon ;)
Olyan 6000 kĂśrĂźl mĂĄr ~0.5L kellhet majd.
           
                                            

Bobeek

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #412 Dátum: 2009 Március, 23, 14:51:58 »
Ez jĂłl hangzik, nekem is a hidegindĂ­tĂĄs miatt szimpatikus.
HozzĂĄteszem, hogy most 5W40 van benne, egyĂĄltalĂĄn nem fogy.

termĂŠszetesen ha eredeti ĂĄron tudnĂĄm csak megvenni, akkor a mai napig a total 10W40-el jĂĄrnĂŠk..  :)

Nem elérhető greysedan

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 440
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 52
  • :2012 December, 25, 11:32:45
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #413 Dátum: 2009 Március, 26, 14:36:20 »
Sziasztok!


A minap leelenőriztem a váltoban az olajat, ellenörző csavar ki, egy tiszta csavarhúzóval benyúltam a lyukon, csavarhuzo viszza, tök száraz, tehát nincs benne elegendő. Rendben, utántöltjük, de mivel..... Hmmm.. kitudja az előző tulaj, vagy akár a gyár milyet használt. Akkor engedjük le, és ne sajnáljuk azt a pár ezer forintot, csere egy tiszta, újra. Egyböl autosbolt, elmondom, hogy pug 306, stb, sebességválto olaj, erre kapok hozzá egy SAE75W90es ÖMV olajat állitolag tökéletes lesz. 3 rongy, ez tök jó, bele is pumpálom, az ellenörző csavaron már folyik ki, jolvan, csavar viszza, készen is vagyunk.

Viszont az elĂśbb csak ugy kivĂĄncsisĂĄgbol az auto hasznĂĄlati utmutatĂłjĂĄban utĂĄna nĂŠztem, ĂŠs azt irjĂĄk, csak szigoruan esso 75W80at tegyĂźnk bele.

Hmmmm... Mi a vĂŠlemĂŠnyetek?  Gondolom csak nem akkora baj, hogy 90es, ĂŠs nem 80as.

HozzĂĄ kell tegyem fogalmam sincs ezek a szĂĄmok mit jelentenek, ezĂŠrt kĂŠrnĂŠm a tanĂĄcsotokat.

KĂśszi :-!

WestBam

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #414 Dátum: 2009 Március, 26, 14:46:06 »
Sziasztok!


A minap leelenőriztem a váltoban az olajat, ellenörző csavar ki, egy tiszta csavarhúzóval benyúltam a lyukon, csavarhuzo viszza, tök száraz, tehát nincs benne elegendő. Rendben, utántöltjük, de mivel..... Hmmm.. kitudja az előző tulaj, vagy akár a gyár milyet használt. Akkor engedjük le, és ne sajnáljuk azt a pár ezer forintot, csere egy tiszta, újra. Egyböl autosbolt, elmondom, hogy pug 306, stb, sebességválto olaj, erre kapok hozzá egy SAE75W90es ÖMV olajat állitolag tökéletes lesz. 3 rongy, ez tök jó, bele is pumpálom, az ellenörző csavaron már folyik ki, jolvan, csavar viszza, készen is vagyunk.

Viszont az elĂśbb csak ugy kivĂĄncsisĂĄgbol az auto hasznĂĄlati utmutatĂłjĂĄban utĂĄna nĂŠztem, ĂŠs azt irjĂĄk, csak szigoruan esso 75W80at tegyĂźnk bele.

Hmmmm... Mi a vĂŠlemĂŠnyetek?  Gondolom csak nem akkora baj, hogy 90es, ĂŠs nem 80as.

HozzĂĄ kell tegyem fogalmam sincs ezek a szĂĄmok mit jelentenek, ezĂŠrt kĂŠrnĂŠm a tanĂĄcsotokat.

KĂśszi :-!
Persze, a legnagyobb baj, hogy nem esso =)
Meg már beleöntötted szerintem 5-6 évre felejtsd is el a leeresztőt

Nem elérhető greysedan

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 440
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 52
  • :2012 December, 25, 11:32:45
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #415 Dátum: 2009 Március, 26, 15:01:05 »
Persze, a legnagyobb baj, hogy nem esso =)
Meg már beleöntötted szerintem 5-6 évre felejtsd is el a leeresztőt


Hát ha nem lesz tőle gáz, akkor tuti nem nyitom meg a csapot megint :-))

thomasteam

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #416 Dátum: 2009 Március, 26, 15:20:32 »

Hát ha nem lesz tőle gáz, akkor tuti nem nyitom meg a csapot megint :-))

MegkĂŠrdeztem a szakimat. Nem lesz belőle semmi bajod. Az is tĂśkĂŠletesen megfelel a cĂŠlnak  :-!

bandit306

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #417 Dátum: 2009 Március, 26, 15:21:01 »
Sziasztok!


A minap leelenőriztem a váltoban az olajat, ellenörző csavar ki, egy tiszta csavarhúzóval benyúltam a lyukon, csavarhuzo viszza, tök száraz, tehát nincs benne elegendő. Rendben, utántöltjük, de mivel..... Hmmm.. kitudja az előző tulaj, vagy akár a gyár milyet használt. Akkor engedjük le, és ne sajnáljuk azt a pár ezer forintot, csere egy tiszta, újra. Egyböl autosbolt, elmondom, hogy pug 306, stb, sebességválto olaj, erre kapok hozzá egy SAE75W90es ÖMV olajat állitolag tökéletes lesz. 3 rongy, ez tök jó, bele is pumpálom, az ellenörző csavaron már folyik ki, jolvan, csavar viszza, készen is vagyunk.

Viszont az elĂśbb csak ugy kivĂĄncsisĂĄgbol az auto hasznĂĄlati utmutatĂłjĂĄban utĂĄna nĂŠztem, ĂŠs azt irjĂĄk, csak szigoruan esso 75W80at tegyĂźnk bele.

Hmmmm... Mi a vĂŠlemĂŠnyetek?  Gondolom csak nem akkora baj, hogy 90es, ĂŠs nem 80as.

HozzĂĄ kell tegyem fogalmam sincs ezek a szĂĄmok mit jelentenek, ezĂŠrt kĂŠrnĂŠm a tanĂĄcsotokat.

KĂśszi :-!
Na igen előbb megnézni, és utánna vásárolni. ;D ;D ;D
Én is úgy jártam mint te, de én kb 5000 kilcsi után meguntam a sarakodását, és cseréltem. :-! :-!
A 75W80 a jó bele, Ên tettem bele az åltalad våsåroltat, Ês a hidegben igencsak húúúúzós volt a våltås, ami azt jelenti, hogy jobban megdermed az olaj, Ês ameddig nem melegszik fel, addig nehÊz is lessz våltani a mostani olajaddal. Ja a nehÊzsÊgen azt Êrtsed hogy ha nagyon hideg van, akkor pajszerolod a sebesÊget.
MiĂłta beletettem a Valvoline 75W80 at, azĂłta mint a vaj Ăşgy mĂźkszik hidegben is ĂŠs melegben is.
Ui: Mivel jön a nyár és a jóidő, bennehagyhatod de a hideg beálta előtt cseréldki. Ezt csak mint tanácsot írom, saját tapasztalat alapján. :-!

Nem elérhető greysedan

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 440
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 52
  • :2012 December, 25, 11:32:45
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #418 Dátum: 2009 Március, 26, 16:04:40 »
Na igen előbb megnézni, és utánna vásárolni. ;D ;D ;D
Én is úgy jártam mint te, de én kb 5000 kilcsi után meguntam a sarakodását, és cseréltem. :-! :-!
A 75W80 a jó bele, Ên tettem bele az åltalad våsåroltat, Ês a hidegben igencsak húúúúzós volt a våltås, ami azt jelenti, hogy jobban megdermed az olaj, Ês ameddig nem melegszik fel, addig nehÊz is lessz våltani a mostani olajaddal. Ja a nehÊzsÊgen azt Êrtsed hogy ha nagyon hideg van, akkor pajszerolod a sebesÊget.
MiĂłta beletettem a Valvoline 75W80 at, azĂłta mint a vaj Ăşgy mĂźkszik hidegben is ĂŠs melegben is.
Ui: Mivel jön a nyár és a jóidő, bennehagyhatod de a hideg beálta előtt cseréldki. Ezt csak mint tanácsot írom, saját tapasztalat alapján. :-!



Hmmm.... Mintha ĂŠreztem volna egy kis kemĂŠnysĂŠget, de azt hittem halucinĂĄlok :-))

Baszza meg....... Pedig tĂśk ĂśrĂźltem, hogy 3000bĂśl megoldottam.

KĂśszĂśnĂśm azĂŠrt!!!!

bandit306

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #419 Dátum: 2009 Március, 26, 16:08:39 »

Hmmm.... Mintha ĂŠreztem volna egy kis kemĂŠnysĂŠget, de azt hittem halucinĂĄlok :-))

Baszza meg....... Pedig tĂśk ĂśrĂźltem, hogy 3000bĂśl megoldottam.

KĂśszĂśnĂśm azĂŠrt!!!!
A másik sem lett volna több, ha elsőre azt veszed.
De mint írtam a nyarat kibírja , ha csak nem jön hideg még a közeljövőben.
A nyári melegben nem fog észrevehetően rosszabbúl müködni, sőtt észre sem lehet venni hogy másik van sürübb olaj van benne ezért írtam a következő hideg beálta előtti cserét. :-! :-!

tibcsi

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #420 Dátum: 2009 Március, 26, 16:08:50 »

Hmmm.... Mintha ĂŠreztem volna egy kis kemĂŠnysĂŠget, de azt hittem halucinĂĄlok :-))

Baszza meg....... Pedig tĂśk ĂśrĂźltem, hogy 3000bĂśl megoldottam.

KĂśszĂśnĂśm azĂŠrt!!!!
TĂŠnyleg Ăźgyes vagy, mert nekem a gyĂĄri Total 75W80 olajat 1800-ĂŠrt sikerĂźlt beszereznem... ;D

bandit306

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #421 Dátum: 2009 Március, 26, 16:10:13 »
TĂŠnyleg Ăźgyes vagy, mert nekem a gyĂĄri Total 75W80 olajat 1800-ĂŠrt sikerĂźlt beszereznem... ;D
A 2 lityit? mert akkor tĂŠnyleg nagyon olcsĂłn vetted. :-! :-! :-!

Nem elérhető greysedan

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 440
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 52
  • :2012 December, 25, 11:32:45
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #422 Dátum: 2009 Március, 26, 16:26:59 »
A 2 lityit? mert akkor tĂŠnyleg nagyon olcsĂłn vetted. :-! :-! :-!

Igen, a 2 db 1literes flakon darabja volt 1500 ft kereken. MĂŠg ĂśrĂźltem is, hogy ÖMV, mert tankolni is mindig ott tankolok, dehĂĄt ugylĂĄtszik ebben az esetben most az tĂśk mindegy lett volna mĂŠgha MOL is.  :-))

De most rĂĄmjĂśtt a paranoia, hogy nem akarom erĂśltetni a vĂĄltĂłt ezzel, hogy ilyen nehezen mozog.

A használati utmutato könyvben azt irják, kizárolag ESSO 75W80at használjunk. És a legszebb, hogy a Norautoba láttam is ilyen aszzem 3600ért, ha jol emlékszem.

Szoval holnap lesz egy utam.... :-[

Nem elérhető greysedan

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 440
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 52
  • :2012 December, 25, 11:32:45
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #423 Dátum: 2009 Március, 26, 16:42:38 »
TĂŠnyleg Ăźgyes vagy, mert nekem a gyĂĄri Total 75W80 olajat 1800-ĂŠrt sikerĂźlt beszereznem... ;D

Na ĂŠs ilyet honnan lehet intĂŠzni  ?!!   ;)

bandit306

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #424 Dátum: 2009 Március, 26, 17:15:34 »
Igen, a 2 db 1literes flakon darabja volt 1500 ft kereken. MĂŠg ĂśrĂźltem is, hogy ÖMV, mert tankolni is mindig ott tankolok, dehĂĄt ugylĂĄtszik ebben az esetben most az tĂśk mindegy lett volna mĂŠgha MOL is.  :-))

De most rĂĄmjĂśtt a paranoia, hogy nem akarom erĂśltetni a vĂĄltĂłt ezzel, hogy ilyen nehezen mozog.

A használati utmutato könyvben azt irják, kizárolag ESSO 75W80at használjunk. És a legszebb, hogy a Norautoba láttam is ilyen aszzem 3600ért, ha jol emlékszem.

Szoval holnap lesz egy utam.... :-[

Akkor 1 pici javaslat az olajjal kapcsolatban ha Total Esso Valvoline, vagy akár Mobil vagy Omv olajat veszel, akkor a lényeg, hogy a jelőlései megeggyezzenek a gyári értékekkel.
Csak ne valami gazdasĂĄgosat vegyĂŠl, bĂĄr ezt szerintem alapbol nem csinĂĄlnĂĄd. A fenti gyĂĄrtĂłi felsorolĂĄsbol főleg az első  3 amit biztonsĂĄgosan beletehetsz akĂĄr vĂĄltĂł, akĂĄr motorolajak bol. a mĂĄsik 2 mĂĄrkĂĄt ĂŠn nem ismerem annyira, de ezekről is Ă­r valaki hasznĂĄhatĂłsĂĄgi mutatĂłkat. :-! :-! :-!
A vĂĄltĂłmban Valvoline olaj van, a motorban pedig Esso van .

Nem elérhető greysedan

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 440
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 52
  • :2012 December, 25, 11:32:45
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #425 Dátum: 2009 Március, 26, 17:24:50 »
Akkor 1 pici javaslat az olajjal kapcsolatban ha Total Esso Valvoline, vagy akár Mobil vagy Omv olajat veszel, akkor a lényeg, hogy a jelőlései megeggyezzenek a gyári értékekkel.
Csak ne valami gazdasĂĄgosat vegyĂŠl, bĂĄr ezt szerintem alapbol nem csinĂĄlnĂĄd. A fenti gyĂĄrtĂłi felsorolĂĄsbol főleg az első  3 amit biztonsĂĄgosan beletehetsz akĂĄr vĂĄltĂł, akĂĄr motorolajak bol. a mĂĄsik 2 mĂĄrkĂĄt ĂŠn nem ismerem annyira, de ezekről is Ă­r valaki hasznĂĄhatĂłsĂĄgi mutatĂłkat. :-! :-! :-!
A vĂĄltĂłmban Valvoline olaj van, a motorban pedig Esso van .

Hát igazán köszönöm a tanácsot, ilyen téren abszolut nem vagyok még otthon. Pont most van meg fél éve az autom, ami ráadásul az első, és azért sok ilyen dolgot nem tudok, de egy biztos, hogy ha szijakrol, szűrőkröl, vagy olajrol van szo, ilyeneken soha nem akarok spórolni, vagy az olcsóbbikat választani. Én erre az ÖMV-re is azt hittem jó lesz, de igazábol elhittem az eladónak, és nem ugy mentem oda, hogy 75W80ast kérek.

De már intézkedtem az ügyben, és érkezik a gyárilag előirt Esso, nem akarok ugy közlekedni még a jo idő ellenére sem ugy, hogy nehezebb a váltás, azt gondolom jora biztos nem vezet.

Holnap ismÊt alå is måszok, aztån legalåbb meglesz a våltóÜblitÊs :-))


bandit306

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #426 Dátum: 2009 Március, 26, 17:38:22 »
Hát igazán köszönöm a tanácsot, ilyen téren abszolut nem vagyok még otthon. Pont most van meg fél éve az autom, ami ráadásul az első, és azért sok ilyen dolgot nem tudok, de egy biztos, hogy ha szijakrol, szűrőkröl, vagy olajrol van szo, ilyeneken soha nem akarok spórolni, vagy az olcsóbbikat választani. Én erre az ÖMV-re is azt hittem jó lesz, de igazábol elhittem az eladónak, és nem ugy mentem oda, hogy 75W80ast kérek.

De már intézkedtem az ügyben, és érkezik a gyárilag előirt Esso, nem akarok ugy közlekedni még a jo idő ellenére sem ugy, hogy nehezebb a váltás, azt gondolom jora biztos nem vezet.

Holnap ismÊt alå is måszok, aztån legalåbb meglesz a våltóÜblitÊs :-))


A dĂśntĂŠs hogy most kicserĂŠled az olajat vagy nem az a tied. A mĂĄsik pedig hogy ĂŠn is kifizettem a tanulĂłpĂŠnzt a vĂĄltĂłolajjal kapcsolatban ugyanis elhittem ĂŠn is az eladĂłnak a javaslatĂĄt.

Nem elérhető greysedan

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 440
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 52
  • :2012 December, 25, 11:32:45
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #427 Dátum: 2009 Március, 26, 17:44:02 »
A dĂśntĂŠs hogy most kicserĂŠled az olajat vagy nem az a tied. A mĂĄsik pedig hogy ĂŠn is kifizettem a tanulĂłpĂŠnzt a vĂĄltĂłolajjal kapcsolatban ugyanis elhittem ĂŠn is az eladĂłnak a javaslatĂĄt.

HĂĄt ez bizony a tanulopĂŠnz kategĂłria lesz.... De lecserĂŠlem, ĂŠreztem a kĂźlĂśmbsĂŠget a rĂŠgi olajhoz kĂŠpest, ugyhogy nem akarom, hogy inkĂĄbb kĂĄros kĂśvetkezmĂŠnyei is legyenek.  Annyit nem ĂŠr.


bandit306

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #428 Dátum: 2009 Március, 26, 17:45:45 »
HĂĄt ez bizony a tanulopĂŠnz kategĂłria lesz.... De lecserĂŠlem, ĂŠreztem a kĂźlĂśmbsĂŠget a rĂŠgi olajhoz kĂŠpest, ugyhogy nem akarom, hogy inkĂĄbb kĂĄros kĂśvetkezmĂŠnyei is legyenek.  Annyit nem ĂŠr.


Igazad van. :-! :-! :-!

Nem elérhető pistike4ever

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 4.481
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 32
  • :2019 Június, 17, 20:45:24
  • //PISTIKE//
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #429 Dátum: 2009 Április, 03, 21:24:00 »
VĂĄltĂłba hol tom megnĂŠzni az olajszintet?
306 Grey EvolutionÂŽ :: 1.6 8v SR Sport
... AND WHAT DRiVES YOU?

bandit306

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #430 Dátum: 2009 Április, 03, 21:27:38 »
VĂĄltĂłba hol tom megnĂŠzni az olajszintet?
Keress vissza ĂŠs kĂŠpet is talĂĄlsz rĂłla nem rĂŠg volt ez kĂŠrdĂŠs, ĂŠs eggyĂŠrtelĂź vĂĄlasz is lett adva rĂĄ.  :-! :-! :-!

Nem elérhető greysedan

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 440
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 52
  • :2012 December, 25, 11:32:45
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #431 Dátum: 2009 Április, 04, 16:58:40 »
Na hát viszzatérve egy héttel ezelöttre, lecseréltem a nem megfelelő olajat a váltóba, most 75W80 van benne, és tökéletesen működik!

KĂśszĂśnet mindenkinek a segitsĂŠgĂŠrt ĂŠs a tanĂĄcsokĂŠrt!  :-!


Viszont most felvillant a napi szĂĄmlĂĄlo elĂśtt a kis villĂĄskulcs, ugyhogy a motorolaj csere kĂśvetkezik.

UgyĂŠrzem mennifog az is hĂĄzilag, viszont valamivel nem vagyok tisztĂĄban, mĂŠgpedig azzal, hogy hogy tudom viszzaĂĄllitani a viszzaszĂĄmlĂĄlĂłt, hogy ne vilĂĄgitson az olajcserĂŠm utĂĄn is a kis kulcs?!


KĂśszi!!

bandit306

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #432 Dátum: 2009 Április, 04, 17:40:52 »
Na hát viszzatérve egy héttel ezelöttre, lecseréltem a nem megfelelő olajat a váltóba, most 75W80 van benne, és tökéletesen működik!

KĂśszĂśnet mindenkinek a segitsĂŠgĂŠrt ĂŠs a tanĂĄcsokĂŠrt!  :-!


Viszont most felvillant a napi szĂĄmlĂĄlo elĂśtt a kis villĂĄskulcs, ugyhogy a motorolaj csere kĂśvetkezik.

UgyĂŠrzem mennifog az is hĂĄzilag, viszont valamivel nem vagyok tisztĂĄban, mĂŠgpedig azzal, hogy hogy tudom viszzaĂĄllitani a viszzaszĂĄmlĂĄlĂłt, hogy ne vilĂĄgitson az olajcserĂŠm utĂĄn is a kis kulcs?!


KĂśszi!!

Ezt valaki, előző évben megírta a forumon, és csak azt nem tudom hogy lementették a a többiek sajnos nekem nincsen arra szükségemS1 nél nem kell foglalkozni vele.
de rĂĄkeresek itt is talĂĄn meglelem.

nyalee

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #433 Dátum: 2009 Április, 04, 17:48:39 »
Na hát viszzatérve egy héttel ezelöttre, lecseréltem a nem megfelelő olajat a váltóba, most 75W80 van benne, és tökéletesen működik!

KĂśszĂśnet mindenkinek a segitsĂŠgĂŠrt ĂŠs a tanĂĄcsokĂŠrt!  :-!


Viszont most felvillant a napi szĂĄmlĂĄlo elĂśtt a kis villĂĄskulcs, ugyhogy a motorolaj csere kĂśvetkezik.

UgyĂŠrzem mennifog az is hĂĄzilag, viszont valamivel nem vagyok tisztĂĄban, mĂŠgpedig azzal, hogy hogy tudom viszzaĂĄllitani a viszzaszĂĄmlĂĄlĂłt, hogy ne vilĂĄgitson az olajcserĂŠm utĂĄn is a kis kulcs?!


KĂśszi!!

leveszed gyujtĂĄs lenyomva tartod a gombot rĂĄadod gyĂştĂĄst ĂŠs megvĂĄrod mĂŠg a szĂĄmlĂĄlĂł visszaszĂĄmol ĂŠs elengeded a gombot

[imgt]http://users.atw.hu/nyalee/forumkepek/gepkonyv%20030.jpg?atw_rnd=505063891[/imgt]

Nem elérhető greysedan

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 440
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 52
  • :2012 December, 25, 11:32:45
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #434 Dátum: 2009 Április, 04, 19:18:55 »
leveszed gyujtĂĄs lenyomva tartod a gombot rĂĄadod gyĂştĂĄst ĂŠs megvĂĄrod mĂŠg a szĂĄmlĂĄlĂł visszaszĂĄmol ĂŠs elengeded a gombot

[imgt]http://users.atw.hu/nyalee/forumkepek/gepkonyv%20030.jpg?atw_rnd=505063891[/imgt]


Szuper!!

KĂśszi!! :-!

III. Ricardo

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #435 Dátum: 2009 Április, 13, 13:30:43 »
Olajcserénél a szűrőt milyenre érdemes cserélni?

Illetve mit ĂŠrdemes venni, van e valami ami nagyon jĂł, ill, nagyon gĂĄz...?

Nem elérhető Jesi

  • FĂźred-Team (Senior Engineer)
  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 3.578
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 190
  • :2013 Január, 13, 16:22:52
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #436 Dátum: 2009 Április, 13, 19:16:25 »
Olajcserénél a szűrőt milyenre érdemes cserélni?

Illetve mit ĂŠrdemes venni, van e valami ami nagyon jĂł, ill, nagyon gĂĄz...?

Egy szĂŠp Ăşj tisztĂĄt...  ;D gyakorlatilag 1000 ft-ĂŠrt kapsz Ăşj szĹąrőt, nagy kĂźlĂśnbsĂŠg nincsen kĂśzĂśttĂźk. TecsĂłba ĂŠs hasonlĂł helyeken ne vĂĄsĂĄrolj se szĹąrőt se olajat, ha rĂĄm hallgatsz... viszont mondjuk benzinkĂşton se... :-!
2.0T 8v (nem dĂ­zel)= ;D

szĂĄllĂ­tĂł

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #437 Dátum: 2009 Április, 13, 20:03:43 »
Olajcserénél a szűrőt milyenre érdemes cserélni?

Illetve mit ĂŠrdemes venni, van e valami ami nagyon jĂł, ill, nagyon gĂĄz...?
Olajat az olajos sráccal(Westbam) kell megbeszélni,olcsón tudd minőségi olajat a versenygépedbe! ;D
Szürőt meg bármely autóalkatrész boltban megveheted!

III. Ricardo

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #438 Dátum: 2009 Április, 13, 20:49:26 »
Egy szĂŠp Ăşj tisztĂĄt...  ;D gyakorlatilag 1000 ft-ĂŠrt kapsz Ăşj szĹąrőt, nagy kĂźlĂśnbsĂŠg nincsen kĂśzĂśttĂźk. TecsĂłba ĂŠs hasonlĂł helyeken ne vĂĄsĂĄrolj se szĹąrőt se olajat, ha rĂĄm hallgatsz... viszont mondjuk benzinkĂşton se... :-!

Akkor jóvan, szűrőt amúgyis csak autós boltban vásárolnék. És szűrő esetén nem is vennék használtat, csak újjat...

Olajat az olajos sráccal(Westbam) kell megbeszélni,olcsón tudd minőségi olajat a versenygépedbe! ;D
Szürőt meg bármely autóalkatrész boltban megveheted!

Akkor ĂŠrtekezem az illetĂŠkessel... VigyĂĄznom kell a 306 Le-re... smug smug smug smug smug

Nem elérhető Bally

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 5.599
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 186
  • :2015 Április, 19, 20:47:22
  • XU7JP4(RS Wannabe)
    • Taglap
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #439 Dátum: 2009 Április, 13, 20:55:38 »
Akkor jóvan, szűrőt amúgyis csak autós boltban vásárolnék. És szűrő esetén nem is vennék használtat, csak újjat...

Használt szűrő? Nemá....
AmĂşgy PugĂŠknĂĄl sem drĂĄga a gyĂĄri - ĂŠs miĂŠrt ne?
           
                                            

III. Ricardo

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #440 Dátum: 2009 Április, 13, 21:07:55 »
Használt szűrő? Nemá....
AmĂşgy PugĂŠknĂĄl sem drĂĄga a gyĂĄri - ĂŠs miĂŠrt ne?

Azért van pár dolog, amin nem éri meg a spórolás, és mindenképpen újat érdemes venni. Ennyi erővel lehetne venni fáradt olajat, és adunk a szarnak egy pofont.

Teherautónál is maikor olajcsere volt a főnök mindíg hozta a "novi csentó" szűrőt... :-!

Nem elérhető FunTom

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.287
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 45
  • :2011 Augusztus, 27, 13:14:10
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #441 Dátum: 2009 Április, 13, 21:14:09 »
Azért van pár dolog, amin nem éri meg a spórolás, és mindenképpen újat érdemes venni. Ennyi erővel lehetne venni fáradt olajat, és adunk a szarnak egy pofont.

Teherautónál is maikor olajcsere volt a főnök mindíg hozta a "novi csentó" szűrőt... :-!
Ric, nem mondod komolyan, hogy megfordult a fejedben a használt olajszürö VÁSÁRLÁSA. Akkor egyszerübb lenne fenthagyni a régit, de ilyet szerintem senki sem csinál. Ugy nincs értelme az olajcserének sem.
FunTom

tibcsi

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #442 Dátum: 2009 Április, 13, 21:17:17 »
Ric, nem mondod komolyan, hogy megfordult a fejedben a hasznålt olajszßrÜ VÁSÁRLÁSA. Akkor egyszerßbb lenne fenthagyni a rÊgit, de ilyet szerintem senki sem csinål. Ugy nincs Êrtelme az olajcserÊnek sem.
Deeee, van olyan, hogy az olajszűrőt csak minden 2. olajcserekor cserélik. Mondjuk nem tétel azaz 1000Ft, így nem érdemes vele sz@rakodni.

III. Ricardo

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #443 Dátum: 2009 Április, 13, 21:18:47 »
Ric, nem mondod komolyan, hogy megfordult a fejedben a hasznålt olajszßrÜ VÁSÁRLÁSA. Akkor egyszerßbb lenne fenthagyni a rÊgit, de ilyet szerintem senki sem csinål. Ugy nincs Êrtelme az olajcserÊnek sem.

Nincs sok műszaki szaktudásom, de annyit tudok, hogy olajcserénél új szűrő is dukál... Használtat meg nem vennék olyan dologból amiből mindenki újat vesz. Amúgy a kérdésedre válaszolva, sosem vennék használ szűrőt...

bandit306

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #444 Dátum: 2009 Április, 13, 21:57:51 »
Használt szűrő? Nemá....
AmĂşgy PugĂŠknĂĄl sem drĂĄga a gyĂĄri - ĂŠs miĂŠrt ne?
Mennyi a nemdrága gyári? van róla árad, vagy infód az árrol? Előre is köszi.

Nem elérhető Bally

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 5.599
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 186
  • :2015 Április, 19, 20:47:22
  • XU7JP4(RS Wannabe)
    • Taglap
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #445 Dátum: 2009 Április, 13, 22:01:45 »
Mennyi a nemdrága gyári? van róla árad, vagy infód az árrol? Előre is köszi.

S16ba 1815 Ft - XUD is ennyi....
           
                                            

bandit306

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #446 Dátum: 2009 Április, 13, 22:08:58 »
S16ba 1815 Ft - XUD is ennyi....
Köszi akkor inkább azt veszek tényleg nem egetverő árban mérik. :-! :-! :-! :-!
Ennyit megĂŠr az autĂł.

Nem elérhető Bally

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 5.599
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 186
  • :2015 Április, 19, 20:47:22
  • XU7JP4(RS Wannabe)
    • Taglap
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #447 Dátum: 2009 Április, 13, 22:10:59 »
Köszi akkor inkább azt veszek tényleg nem egetverő árban mérik. :-! :-! :-! :-!
Ennyit megĂŠr az autĂł.

Az ĂĄr akkor igaz, ha az "ĂŠletkor >= 5 ĂŠv" tĂ­pushoz nĂŠzem, mert amĂşgy 2500 Ft.
           
                                            

bandit306

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #448 Dátum: 2009 Április, 13, 22:18:06 »
Az ĂĄr akkor igaz, ha az "ĂŠletkor >= 5 ĂŠv" tĂ­pushoz nĂŠzem, mert amĂşgy 2500 Ft.
Még az sem drága ha minőségit adnak. :-! :-! :-! :-!

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #449 Dátum: 2009 Április, 13, 23:33:04 »
Használt szűrő? Nemá....
AmĂşgy PugĂŠknĂĄl sem drĂĄga a gyĂĄri - ĂŠs miĂŠrt ne?

ja azt adnak egy purfluxot vagy mi a szĂśszt ami autĂłsboltban asszem kemĂŠny 960Ft...

 


Google PageRank