Peugeot 306 Klub - Az Első Magyar Peugeot 306 Klub

Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Részletes kereső  
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 23   Le

Szerző Téma: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)  (Megtekintve 299596 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

szállító

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #400 Dátum: 2009 Március, 22, 21:51:12 »

Baszus akkor erről most lecsúsztam. 2 hete cseréltem, de ha előbb tudom, vártam volna egy kollektív tiramisuzásra...
Nem csúsztál le ,kapsz tölem egy tiramisut ajcsiba és még melózni sem kell érte!
Naplózva

edgar

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #401 Dátum: 2009 Március, 22, 21:58:30 »

Nem csúsztál le ,kapsz tölem egy tiramisut ajcsiba és még melózni sem kell érte!

merrefele is laksz te? :D  :-))
Naplózva

szállító

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #402 Dátum: 2009 Március, 22, 22:01:36 »

merrefele is laksz te? :D  :-))
Az mindegy,házhoz viszem. ::)
Naplózva

tibcsi

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #403 Dátum: 2009 Március, 22, 22:02:12 »

Az mindegy,házhoz viszem. ::)
Ööööö, mondhatom a címet? :-))
Naplózva

edgar

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #404 Dátum: 2009 Március, 22, 22:02:47 »

Naplózva

szállító

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #405 Dátum: 2009 Március, 22, 22:06:49 »

6722 szeged nemestakacs 8 4/20 koszi!
Jó az utca neve ahol laksz"Nemestakács",hisz az én nevem  is Takács!!! :D
Naplózva

Rozsahegyir

  • Adminisztrátor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Népszerűség: 343
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 20.758
  • Autó színe: Ezüst
  • Évjárat: 2002/06
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 2.0 - 16V
  • Típus: Sedan
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #406 Dátum: 2009 Március, 22, 22:09:33 »

Ha veszel 5L akkor a 4L beöntése után megnézed, és akkor lassan öntöd a hiányzót bele de azthiszem 4.5L kell.
Nekem annyi kell, de azt nem tudom mekkora különbség van a két blokk között. :-!

3.5L ez nem olaj kájha!
Naplózva

Bobeek

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #407 Dátum: 2009 Március, 22, 22:47:02 »

Olaj tudnivalók

Ha jól értelmezem, a 0W40 olaj igazándiból jobb választás még a mi motorjainkhoz is, tekintve, hogy nem vékonyabb (40), de ugyanakkor jobban "véd" a hidegindítási károkkal szemben.


http://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/070509a/

majd kétéve használom ezt, egy deci nem szokott hiányozni, igaz 10-12ezrenként cserélem..  ::)
Naplózva

Gege

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #408 Dátum: 2009 Március, 23, 09:43:45 »

http://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/070509a/

majd kétéve használom ezt, egy deci nem szokott hiányozni, igaz 10-12ezrenként cserélem..  ::)

Ez jól hangzik, nekem is a hidegindítás miatt szimpatikus.
Hozzáteszem, hogy most 5W40 van benne, egyáltalán nem fogy.
Naplózva

Bally

  • V.I.P
  • Családtag
  • **
  • Népszerűség: 186
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 5.599
  • Autó színe: Noir Onyx
  • Évjárat: 2000
  • Lakóhely: Gödöllö
  • Motor: 1.8 - 16V
  • Típus: 3 ajtós
  • XU7JP4(RS Wannabe)
    • Taglap
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #409 Dátum: 2009 Március, 23, 10:12:46 »

Ez jól hangzik, nekem is a hidegindítás miatt szimpatikus.
Hozzáteszem, hogy most 5W40 van benne, egyáltalán nem fogy.

Persze, mert takarékoskodsz a VTEC-el :D

(jó motorból csak magas fordulaton fogy, tudtommal ;))
Naplózva
           
                                            

Gege

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #410 Dátum: 2009 Március, 23, 10:17:42 »

Persze, mert takarékoskodsz a VTEC-el :D

(jó motorból csak magas fordulaton fogy, tudtommal ;))

Hidd el, nem takarékoskodom. :D
Ha hajtom, akkor nem engedem VTEC alá, hamar ráéreztem a tartományokra. :)
Vártam, hogy fogyni fog belőle, de szemre nem tűnt belőle el semmi. Igaz csere óta még "csak" ~2500 km. telt el.

SOHC RulZ!  ::)

Ilyen figyel benne:
http://aruhaz.totalcar.hu/product/motorter/olaj-kenoanyag-adalek/liqui-moly/motorolaj-szintetikus/synthoil-high-tech-sae-5w-40-1306-2622.html
Naplózva

Bally

  • V.I.P
  • Családtag
  • **
  • Népszerűség: 186
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 5.599
  • Autó színe: Noir Onyx
  • Évjárat: 2000
  • Lakóhely: Gödöllö
  • Motor: 1.8 - 16V
  • Típus: 3 ajtós
  • XU7JP4(RS Wannabe)
    • Taglap
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #411 Dátum: 2009 Március, 23, 10:44:05 »

Hidd el, nem takarékoskodom. :D
Ha hajtom, akkor nem engedem VTEC alá, hamar ráéreztem a tartományokra. :)
Vártam, hogy fogyni fog belőle, de szemre nem tűnt belőle el semmi. Igaz csere óta még "csak" ~2500 km. telt el.

SOHC RulZ!  ::)

Ilyen figyel benne:
http://aruhaz.totalcar.hu/product/motorter/olaj-kenoanyag-adalek/liqui-moly/motorolaj-szintetikus/synthoil-high-tech-sae-5w-40-1306-2622.html

2500 alatt ne is fogyjon ;)
Olyan 6000 körül már ~0.5L kellhet majd.
Naplózva
           
                                            

Bobeek

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #412 Dátum: 2009 Március, 23, 14:51:58 »

Ez jól hangzik, nekem is a hidegindítás miatt szimpatikus.
Hozzáteszem, hogy most 5W40 van benne, egyáltalán nem fogy.

természetesen ha eredeti áron tudnám csak megvenni, akkor a mai napig a total 10W40-el járnék..  :)
Naplózva

greysedan

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 52
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 440
  • Autó színe: Grafit szürke
  • Lakóhely: Budapest XXI kerület
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #413 Dátum: 2009 Március, 26, 14:36:20 »

Sziasztok!


A minap leelenőriztem a váltoban az olajat, ellenörző csavar ki, egy tiszta csavarhúzóval benyúltam a lyukon, csavarhuzo viszza, tök száraz, tehát nincs benne elegendő. Rendben, utántöltjük, de mivel..... Hmmm.. kitudja az előző tulaj, vagy akár a gyár milyet használt. Akkor engedjük le, és ne sajnáljuk azt a pár ezer forintot, csere egy tiszta, újra. Egyböl autosbolt, elmondom, hogy pug 306, stb, sebességválto olaj, erre kapok hozzá egy SAE75W90es ÖMV olajat állitolag tökéletes lesz. 3 rongy, ez tök jó, bele is pumpálom, az ellenörző csavaron már folyik ki, jolvan, csavar viszza, készen is vagyunk.

Viszont az elöbb csak ugy kiváncsiságbol az auto használati utmutatójában utána néztem, és azt irják, csak szigoruan esso 75W80at tegyünk bele.

Hmmmm... Mi a véleményetek?  Gondolom csak nem akkora baj, hogy 90es, és nem 80as.

Hozzá kell tegyem fogalmam sincs ezek a számok mit jelentenek, ezért kérném a tanácsotokat.

Köszi :-!
Naplózva

WestBam

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #414 Dátum: 2009 Március, 26, 14:46:06 »

Sziasztok!


A minap leelenőriztem a váltoban az olajat, ellenörző csavar ki, egy tiszta csavarhúzóval benyúltam a lyukon, csavarhuzo viszza, tök száraz, tehát nincs benne elegendő. Rendben, utántöltjük, de mivel..... Hmmm.. kitudja az előző tulaj, vagy akár a gyár milyet használt. Akkor engedjük le, és ne sajnáljuk azt a pár ezer forintot, csere egy tiszta, újra. Egyböl autosbolt, elmondom, hogy pug 306, stb, sebességválto olaj, erre kapok hozzá egy SAE75W90es ÖMV olajat állitolag tökéletes lesz. 3 rongy, ez tök jó, bele is pumpálom, az ellenörző csavaron már folyik ki, jolvan, csavar viszza, készen is vagyunk.

Viszont az elöbb csak ugy kiváncsiságbol az auto használati utmutatójában utána néztem, és azt irják, csak szigoruan esso 75W80at tegyünk bele.

Hmmmm... Mi a véleményetek?  Gondolom csak nem akkora baj, hogy 90es, és nem 80as.

Hozzá kell tegyem fogalmam sincs ezek a számok mit jelentenek, ezért kérném a tanácsotokat.

Köszi :-!
Persze, a legnagyobb baj, hogy nem esso =)
Meg már beleöntötted szerintem 5-6 évre felejtsd is el a leeresztőt
Naplózva

greysedan

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 52
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 440
  • Autó színe: Grafit szürke
  • Lakóhely: Budapest XXI kerület
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #415 Dátum: 2009 Március, 26, 15:01:05 »

Persze, a legnagyobb baj, hogy nem esso =)
Meg már beleöntötted szerintem 5-6 évre felejtsd is el a leeresztőt


Hát ha nem lesz tőle gáz, akkor tuti nem nyitom meg a csapot megint :-))
Naplózva

thomasteam

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #416 Dátum: 2009 Március, 26, 15:20:32 »


Hát ha nem lesz tőle gáz, akkor tuti nem nyitom meg a csapot megint :-))

Megkérdeztem a szakimat. Nem lesz belőle semmi bajod. Az is tökéletesen megfelel a célnak  :-!
Naplózva

bandit306

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #417 Dátum: 2009 Március, 26, 15:21:01 »

Sziasztok!


A minap leelenőriztem a váltoban az olajat, ellenörző csavar ki, egy tiszta csavarhúzóval benyúltam a lyukon, csavarhuzo viszza, tök száraz, tehát nincs benne elegendő. Rendben, utántöltjük, de mivel..... Hmmm.. kitudja az előző tulaj, vagy akár a gyár milyet használt. Akkor engedjük le, és ne sajnáljuk azt a pár ezer forintot, csere egy tiszta, újra. Egyböl autosbolt, elmondom, hogy pug 306, stb, sebességválto olaj, erre kapok hozzá egy SAE75W90es ÖMV olajat állitolag tökéletes lesz. 3 rongy, ez tök jó, bele is pumpálom, az ellenörző csavaron már folyik ki, jolvan, csavar viszza, készen is vagyunk.

Viszont az elöbb csak ugy kiváncsiságbol az auto használati utmutatójában utána néztem, és azt irják, csak szigoruan esso 75W80at tegyünk bele.

Hmmmm... Mi a véleményetek?  Gondolom csak nem akkora baj, hogy 90es, és nem 80as.

Hozzá kell tegyem fogalmam sincs ezek a számok mit jelentenek, ezért kérném a tanácsotokat.

Köszi :-!
Na igen előbb megnézni, és utánna vásárolni. ;D ;D ;D
Én is úgy jártam mint te, de én kb 5000 kilcsi után meguntam a sarakodását, és cseréltem. :-! :-!
A 75W80 a jó bele, én tettem bele az általad vásároltat, és a hidegben igencsak húúúúzós volt a váltás, ami azt jelenti, hogy jobban megdermed az olaj, és ameddig nem melegszik fel, addig nehéz is lessz váltani a mostani olajaddal. Ja a nehézségen azt értsed hogy ha nagyon hideg van, akkor pajszerolod a sebeséget.
Mióta beletettem a Valvoline 75W80 at, azóta mint a vaj úgy mükszik hidegben is és melegben is.
Ui: Mivel jön a nyár és a jóidő, bennehagyhatod de a hideg beálta előtt cseréldki. Ezt csak mint tanácsot írom, saját tapasztalat alapján. :-!
Naplózva

greysedan

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 52
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 440
  • Autó színe: Grafit szürke
  • Lakóhely: Budapest XXI kerület
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #418 Dátum: 2009 Március, 26, 16:04:40 »

Na igen előbb megnézni, és utánna vásárolni. ;D ;D ;D
Én is úgy jártam mint te, de én kb 5000 kilcsi után meguntam a sarakodását, és cseréltem. :-! :-!
A 75W80 a jó bele, én tettem bele az általad vásároltat, és a hidegben igencsak húúúúzós volt a váltás, ami azt jelenti, hogy jobban megdermed az olaj, és ameddig nem melegszik fel, addig nehéz is lessz váltani a mostani olajaddal. Ja a nehézségen azt értsed hogy ha nagyon hideg van, akkor pajszerolod a sebeséget.
Mióta beletettem a Valvoline 75W80 at, azóta mint a vaj úgy mükszik hidegben is és melegben is.
Ui: Mivel jön a nyár és a jóidő, bennehagyhatod de a hideg beálta előtt cseréldki. Ezt csak mint tanácsot írom, saját tapasztalat alapján. :-!



Hmmm.... Mintha éreztem volna egy kis keménységet, de azt hittem halucinálok :-))

Baszza meg....... Pedig tök örültem, hogy 3000böl megoldottam.

Köszönöm azért!!!!
Naplózva

bandit306

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #419 Dátum: 2009 Március, 26, 16:08:39 »


Hmmm.... Mintha éreztem volna egy kis keménységet, de azt hittem halucinálok :-))

Baszza meg....... Pedig tök örültem, hogy 3000böl megoldottam.

Köszönöm azért!!!!
A másik sem lett volna több, ha elsőre azt veszed.
De mint írtam a nyarat kibírja , ha csak nem jön hideg még a közeljövőben.
A nyári melegben nem fog észrevehetően rosszabbúl müködni, sőtt észre sem lehet venni hogy másik van sürübb olaj van benne ezért írtam a következő hideg beálta előtti cserét. :-! :-!
Naplózva

tibcsi

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #420 Dátum: 2009 Március, 26, 16:08:50 »


Hmmm.... Mintha éreztem volna egy kis keménységet, de azt hittem halucinálok :-))

Baszza meg....... Pedig tök örültem, hogy 3000böl megoldottam.

Köszönöm azért!!!!
Tényleg ügyes vagy, mert nekem a gyári Total 75W80 olajat 1800-ért sikerült beszereznem... ;D
Naplózva

bandit306

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #421 Dátum: 2009 Március, 26, 16:10:13 »

Tényleg ügyes vagy, mert nekem a gyári Total 75W80 olajat 1800-ért sikerült beszereznem... ;D
A 2 lityit? mert akkor tényleg nagyon olcsón vetted. :-! :-! :-!
Naplózva

greysedan

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 52
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 440
  • Autó színe: Grafit szürke
  • Lakóhely: Budapest XXI kerület
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #422 Dátum: 2009 Március, 26, 16:26:59 »

A 2 lityit? mert akkor tényleg nagyon olcsón vetted. :-! :-! :-!

Igen, a 2 db 1literes flakon darabja volt 1500 ft kereken. Még örültem is, hogy ÖMV, mert tankolni is mindig ott tankolok, dehát ugylátszik ebben az esetben most az tök mindegy lett volna mégha MOL is.  :-))

De most rámjött a paranoia, hogy nem akarom eröltetni a váltót ezzel, hogy ilyen nehezen mozog.

A használati utmutato könyvben azt irják, kizárolag ESSO 75W80at használjunk. És a legszebb, hogy a Norautoba láttam is ilyen aszzem 3600ért, ha jol emlékszem.

Szoval holnap lesz egy utam.... :-[
Naplózva

greysedan

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 52
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 440
  • Autó színe: Grafit szürke
  • Lakóhely: Budapest XXI kerület
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #423 Dátum: 2009 Március, 26, 16:42:38 »

Tényleg ügyes vagy, mert nekem a gyári Total 75W80 olajat 1800-ért sikerült beszereznem... ;D

Na és ilyet honnan lehet intézni  ?!!   ;)
Naplózva

bandit306

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #424 Dátum: 2009 Március, 26, 17:15:34 »

Igen, a 2 db 1literes flakon darabja volt 1500 ft kereken. Még örültem is, hogy ÖMV, mert tankolni is mindig ott tankolok, dehát ugylátszik ebben az esetben most az tök mindegy lett volna mégha MOL is.  :-))

De most rámjött a paranoia, hogy nem akarom eröltetni a váltót ezzel, hogy ilyen nehezen mozog.

A használati utmutato könyvben azt irják, kizárolag ESSO 75W80at használjunk. És a legszebb, hogy a Norautoba láttam is ilyen aszzem 3600ért, ha jol emlékszem.

Szoval holnap lesz egy utam.... :-[

Akkor 1 pici javaslat az olajjal kapcsolatban ha Total Esso Valvoline, vagy akár Mobil vagy Omv olajat veszel, akkor a lényeg, hogy a jelőlései megeggyezzenek a gyári értékekkel.
Csak ne valami gazdaságosat vegyél, bár ezt szerintem alapbol nem csinálnád. A fenti gyártói felsorolásbol főleg az első  3 amit biztonságosan beletehetsz akár váltó, akár motorolajak bol. a másik 2 márkát én nem ismerem annyira, de ezekről is ír valaki hasznáhatósági mutatókat. :-! :-! :-!
A váltómban Valvoline olaj van, a motorban pedig Esso van .
Naplózva

greysedan

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 52
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 440
  • Autó színe: Grafit szürke
  • Lakóhely: Budapest XXI kerület
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #425 Dátum: 2009 Március, 26, 17:24:50 »

Akkor 1 pici javaslat az olajjal kapcsolatban ha Total Esso Valvoline, vagy akár Mobil vagy Omv olajat veszel, akkor a lényeg, hogy a jelőlései megeggyezzenek a gyári értékekkel.
Csak ne valami gazdaságosat vegyél, bár ezt szerintem alapbol nem csinálnád. A fenti gyártói felsorolásbol főleg az első  3 amit biztonságosan beletehetsz akár váltó, akár motorolajak bol. a másik 2 márkát én nem ismerem annyira, de ezekről is ír valaki hasznáhatósági mutatókat. :-! :-! :-!
A váltómban Valvoline olaj van, a motorban pedig Esso van .

Hát igazán köszönöm a tanácsot, ilyen téren abszolut nem vagyok még otthon. Pont most van meg fél éve az autom, ami ráadásul az első, és azért sok ilyen dolgot nem tudok, de egy biztos, hogy ha szijakrol, szűrőkröl, vagy olajrol van szo, ilyeneken soha nem akarok spórolni, vagy az olcsóbbikat választani. Én erre az ÖMV-re is azt hittem jó lesz, de igazábol elhittem az eladónak, és nem ugy mentem oda, hogy 75W80ast kérek.

De már intézkedtem az ügyben, és érkezik a gyárilag előirt Esso, nem akarok ugy közlekedni még a jo idő ellenére sem ugy, hogy nehezebb a váltás, azt gondolom jora biztos nem vezet.

Holnap ismét alá is mászok, aztán legalább meglesz a váltóöblités :-))

Naplózva

bandit306

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #426 Dátum: 2009 Március, 26, 17:38:22 »

Hát igazán köszönöm a tanácsot, ilyen téren abszolut nem vagyok még otthon. Pont most van meg fél éve az autom, ami ráadásul az első, és azért sok ilyen dolgot nem tudok, de egy biztos, hogy ha szijakrol, szűrőkröl, vagy olajrol van szo, ilyeneken soha nem akarok spórolni, vagy az olcsóbbikat választani. Én erre az ÖMV-re is azt hittem jó lesz, de igazábol elhittem az eladónak, és nem ugy mentem oda, hogy 75W80ast kérek.

De már intézkedtem az ügyben, és érkezik a gyárilag előirt Esso, nem akarok ugy közlekedni még a jo idő ellenére sem ugy, hogy nehezebb a váltás, azt gondolom jora biztos nem vezet.

Holnap ismét alá is mászok, aztán legalább meglesz a váltóöblités :-))


A döntés hogy most kicseréled az olajat vagy nem az a tied. A másik pedig hogy én is kifizettem a tanulópénzt a váltóolajjal kapcsolatban ugyanis elhittem én is az eladónak a javaslatát.
Naplózva

greysedan

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 52
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 440
  • Autó színe: Grafit szürke
  • Lakóhely: Budapest XXI kerület
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #427 Dátum: 2009 Március, 26, 17:44:02 »

A döntés hogy most kicseréled az olajat vagy nem az a tied. A másik pedig hogy én is kifizettem a tanulópénzt a váltóolajjal kapcsolatban ugyanis elhittem én is az eladónak a javaslatát.

Hát ez bizony a tanulopénz kategória lesz.... De lecserélem, éreztem a külömbséget a régi olajhoz képest, ugyhogy nem akarom, hogy inkább káros következményei is legyenek.  Annyit nem ér.

Naplózva

bandit306

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #428 Dátum: 2009 Március, 26, 17:45:45 »

Hát ez bizony a tanulopénz kategória lesz.... De lecserélem, éreztem a külömbséget a régi olajhoz képest, ugyhogy nem akarom, hogy inkább káros következményei is legyenek.  Annyit nem ér.


Igazad van. :-! :-! :-!
Naplózva

pistike4ever

  • V.I.P
  • Családtag
  • **
  • Népszerűség: 32
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 4.481
  • Autó színe: Ezüst
  • Évjárat: 1997.03
  • Kor: 24
  • Lakóhely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye = GÉGÉNY
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: Sedan
  • //PISTIKE//
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #429 Dátum: 2009 Április, 03, 21:24:00 »

Váltóba hol tom megnézni az olajszintet?
Naplózva
306 Grey Evolution® :: 1.6 8v SR Sport
... AND WHAT DRiVES YOU?

bandit306

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #430 Dátum: 2009 Április, 03, 21:27:38 »

Váltóba hol tom megnézni az olajszintet?
Keress vissza és képet is találsz róla nem rég volt ez kérdés, és eggyértelü válasz is lett adva rá.  :-! :-! :-!
Naplózva

greysedan

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 52
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 440
  • Autó színe: Grafit szürke
  • Lakóhely: Budapest XXI kerület
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #431 Dátum: 2009 Április, 04, 16:58:40 »

Na hát viszzatérve egy héttel ezelöttre, lecseréltem a nem megfelelő olajat a váltóba, most 75W80 van benne, és tökéletesen működik!

Köszönet mindenkinek a segitségért és a tanácsokért!  :-!


Viszont most felvillant a napi számlálo elött a kis villáskulcs, ugyhogy a motorolaj csere következik.

Ugyérzem mennifog az is házilag, viszont valamivel nem vagyok tisztában, mégpedig azzal, hogy hogy tudom viszzaállitani a viszzaszámlálót, hogy ne világitson az olajcserém után is a kis kulcs?!


Köszi!!
Naplózva

bandit306

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #432 Dátum: 2009 Április, 04, 17:40:52 »

Na hát viszzatérve egy héttel ezelöttre, lecseréltem a nem megfelelő olajat a váltóba, most 75W80 van benne, és tökéletesen működik!

Köszönet mindenkinek a segitségért és a tanácsokért!  :-!


Viszont most felvillant a napi számlálo elött a kis villáskulcs, ugyhogy a motorolaj csere következik.

Ugyérzem mennifog az is házilag, viszont valamivel nem vagyok tisztában, mégpedig azzal, hogy hogy tudom viszzaállitani a viszzaszámlálót, hogy ne világitson az olajcserém után is a kis kulcs?!


Köszi!!

Ezt valaki, előző évben megírta a forumon, és csak azt nem tudom hogy lementették a a többiek sajnos nekem nincsen arra szükségemS1 nél nem kell foglalkozni vele.
de rákeresek itt is talán meglelem.
Naplózva

nyalee

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #433 Dátum: 2009 Április, 04, 17:48:39 »

Na hát viszzatérve egy héttel ezelöttre, lecseréltem a nem megfelelő olajat a váltóba, most 75W80 van benne, és tökéletesen működik!

Köszönet mindenkinek a segitségért és a tanácsokért!  :-!


Viszont most felvillant a napi számlálo elött a kis villáskulcs, ugyhogy a motorolaj csere következik.

Ugyérzem mennifog az is házilag, viszont valamivel nem vagyok tisztában, mégpedig azzal, hogy hogy tudom viszzaállitani a viszzaszámlálót, hogy ne világitson az olajcserém után is a kis kulcs?!


Köszi!!

leveszed gyujtás lenyomva tartod a gombot ráadod gyútást és megvárod még a számláló visszaszámol és elengeded a gombot

[imgt]http://users.atw.hu/nyalee/forumkepek/gepkonyv%20030.jpg?atw_rnd=505063891[/imgt]
Naplózva

greysedan

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 52
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 440
  • Autó színe: Grafit szürke
  • Lakóhely: Budapest XXI kerület
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #434 Dátum: 2009 Április, 04, 19:18:55 »

leveszed gyujtás lenyomva tartod a gombot ráadod gyútást és megvárod még a számláló visszaszámol és elengeded a gombot

[imgt]http://users.atw.hu/nyalee/forumkepek/gepkonyv%20030.jpg?atw_rnd=505063891[/imgt]


Szuper!!

Köszi!! :-!
Naplózva

III. Ricardo

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #435 Dátum: 2009 Április, 13, 13:30:43 »

Olajcserénél a szűrőt milyenre érdemes cserélni?

Illetve mit érdemes venni, van e valami ami nagyon jó, ill, nagyon gáz...?
Naplózva

Jesi

  • Füred-Team (Senior Engineer)
  • V.I.P
  • Klubfüggő
  • **
  • Népszerűség: 190
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.578
  • Autó színe: Diablo Red - MOKQ
  • Évjárat: 1997.07
  • Lakóhely: Balatonfüred
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Break
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #436 Dátum: 2009 Április, 13, 19:16:25 »

Olajcserénél a szűrőt milyenre érdemes cserélni?

Illetve mit érdemes venni, van e valami ami nagyon jó, ill, nagyon gáz...?

Egy szép új tisztát...  ;D gyakorlatilag 1000 ft-ért kapsz új szűrőt, nagy különbség nincsen közöttük. Tecsóba és hasonló helyeken ne vásárolj se szűrőt se olajat, ha rám hallgatsz... viszont mondjuk benzinkúton se... :-!
Naplózva
2.0T 8v (nem dízel)= ;D

szállító

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #437 Dátum: 2009 Április, 13, 20:03:43 »

Olajcserénél a szűrőt milyenre érdemes cserélni?

Illetve mit érdemes venni, van e valami ami nagyon jó, ill, nagyon gáz...?
Olajat az olajos sráccal(Westbam) kell megbeszélni,olcsón tudd minőségi olajat a versenygépedbe! ;D
Szürőt meg bármely autóalkatrész boltban megveheted!
Naplózva

III. Ricardo

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #438 Dátum: 2009 Április, 13, 20:49:26 »

Egy szép új tisztát...  ;D gyakorlatilag 1000 ft-ért kapsz új szűrőt, nagy különbség nincsen közöttük. Tecsóba és hasonló helyeken ne vásárolj se szűrőt se olajat, ha rám hallgatsz... viszont mondjuk benzinkúton se... :-!

Akkor jóvan, szűrőt amúgyis csak autós boltban vásárolnék. És szűrő esetén nem is vennék használtat, csak újjat...

Olajat az olajos sráccal(Westbam) kell megbeszélni,olcsón tudd minőségi olajat a versenygépedbe! ;D
Szürőt meg bármely autóalkatrész boltban megveheted!

Akkor értekezem az illetékessel... Vigyáznom kell a 306 Le-re... smug smug smug smug smug
Naplózva

Bally

  • V.I.P
  • Családtag
  • **
  • Népszerűség: 186
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 5.599
  • Autó színe: Noir Onyx
  • Évjárat: 2000
  • Lakóhely: Gödöllö
  • Motor: 1.8 - 16V
  • Típus: 3 ajtós
  • XU7JP4(RS Wannabe)
    • Taglap
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #439 Dátum: 2009 Április, 13, 20:55:38 »

Akkor jóvan, szűrőt amúgyis csak autós boltban vásárolnék. És szűrő esetén nem is vennék használtat, csak újjat...

Használt szűrő? Nemá....
Amúgy Pugéknál sem drága a gyári - és miért ne?
Naplózva
           
                                            

III. Ricardo

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #440 Dátum: 2009 Április, 13, 21:07:55 »

Használt szűrő? Nemá....
Amúgy Pugéknál sem drága a gyári - és miért ne?

Azért van pár dolog, amin nem éri meg a spórolás, és mindenképpen újat érdemes venni. Ennyi erővel lehetne venni fáradt olajat, és adunk a szarnak egy pofont.

Teherautónál is maikor olajcsere volt a főnök mindíg hozta a "novi csentó" szűrőt... :-!
Naplózva

FunTom

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 45
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.287
  • Autó színe: piros
  • Évjárat: 1993.04
  • Lakóhely: Vác
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 5 ajtós
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #441 Dátum: 2009 Április, 13, 21:14:09 »

Azért van pár dolog, amin nem éri meg a spórolás, és mindenképpen újat érdemes venni. Ennyi erővel lehetne venni fáradt olajat, és adunk a szarnak egy pofont.

Teherautónál is maikor olajcsere volt a főnök mindíg hozta a "novi csentó" szűrőt... :-!
Ric, nem mondod komolyan, hogy megfordult a fejedben a használt olajszürö VÁSÁRLÁSA. Akkor egyszerübb lenne fenthagyni a régit, de ilyet szerintem senki sem csinál. Ugy nincs értelme az olajcserének sem.
Naplózva
FunTom

tibcsi

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #442 Dátum: 2009 Április, 13, 21:17:17 »

Ric, nem mondod komolyan, hogy megfordult a fejedben a használt olajszürö VÁSÁRLÁSA. Akkor egyszerübb lenne fenthagyni a régit, de ilyet szerintem senki sem csinál. Ugy nincs értelme az olajcserének sem.
Deeee, van olyan, hogy az olajszűrőt csak minden 2. olajcserekor cserélik. Mondjuk nem tétel azaz 1000Ft, így nem érdemes vele sz@rakodni.
Naplózva

III. Ricardo

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #443 Dátum: 2009 Április, 13, 21:18:47 »

Ric, nem mondod komolyan, hogy megfordult a fejedben a használt olajszürö VÁSÁRLÁSA. Akkor egyszerübb lenne fenthagyni a régit, de ilyet szerintem senki sem csinál. Ugy nincs értelme az olajcserének sem.

Nincs sok műszaki szaktudásom, de annyit tudok, hogy olajcserénél új szűrő is dukál... Használtat meg nem vennék olyan dologból amiből mindenki újat vesz. Amúgy a kérdésedre válaszolva, sosem vennék használ szűrőt...
Naplózva

bandit306

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #444 Dátum: 2009 Április, 13, 21:57:51 »

Használt szűrő? Nemá....
Amúgy Pugéknál sem drága a gyári - és miért ne?
Mennyi a nemdrága gyári? van róla árad, vagy infód az árrol? Előre is köszi.
Naplózva

Bally

  • V.I.P
  • Családtag
  • **
  • Népszerűség: 186
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 5.599
  • Autó színe: Noir Onyx
  • Évjárat: 2000
  • Lakóhely: Gödöllö
  • Motor: 1.8 - 16V
  • Típus: 3 ajtós
  • XU7JP4(RS Wannabe)
    • Taglap
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #445 Dátum: 2009 Április, 13, 22:01:45 »

Mennyi a nemdrága gyári? van róla árad, vagy infód az árrol? Előre is köszi.

S16ba 1815 Ft - XUD is ennyi....
Naplózva
           
                                            

bandit306

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #446 Dátum: 2009 Április, 13, 22:08:58 »

S16ba 1815 Ft - XUD is ennyi....
Köszi akkor inkább azt veszek tényleg nem egetverő árban mérik. :-! :-! :-! :-!
Ennyit megér az autó.
Naplózva

Bally

  • V.I.P
  • Családtag
  • **
  • Népszerűség: 186
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 5.599
  • Autó színe: Noir Onyx
  • Évjárat: 2000
  • Lakóhely: Gödöllö
  • Motor: 1.8 - 16V
  • Típus: 3 ajtós
  • XU7JP4(RS Wannabe)
    • Taglap
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #447 Dátum: 2009 Április, 13, 22:10:59 »

Köszi akkor inkább azt veszek tényleg nem egetverő árban mérik. :-! :-! :-! :-!
Ennyit megér az autó.

Az ár akkor igaz, ha az "életkor >= 5 év" típushoz nézem, mert amúgy 2500 Ft.
Naplózva
           
                                            

bandit306

  • Vendég
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #448 Dátum: 2009 Április, 13, 22:18:06 »

Az ár akkor igaz, ha az "életkor >= 5 év" típushoz nézem, mert amúgy 2500 Ft.
Még az sem drága ha minőségit adnak. :-! :-! :-! :-!
Naplózva

Rozsahegyir

  • Adminisztrátor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Népszerűség: 343
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 20.758
  • Autó színe: Ezüst
  • Évjárat: 2002/06
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 2.0 - 16V
  • Típus: Sedan
Re: Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)
« Válasz #449 Dátum: 2009 Április, 13, 23:33:04 »

Használt szűrő? Nemá....
Amúgy Pugéknál sem drága a gyári - és miért ne?

ja azt adnak egy purfluxot vagy mi a szöszt ami autósboltban asszem kemény 960Ft...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 23   Fel
 


Az oldal 0.434 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.