Szerelés és Tuning > Szerelés és Tuning

Kenőanyagok (motor-, váltó-, szervó- és fékolaj)

<< < (220/221) > >>

Mersault:

--- Idézetet írta: sohadani - 2018 Június, 26, 20:29:14 ---Persze. Felnyitod a motorháztetőt és bal szemben állva az autóval bal oldalon megkeresed a hosszbordás szíjat ("ékszíj") és megnyomkodod. Ha 0,5-1cm-nél jobban be tudod nyomni a leghosszabb szabad felületen, akkor laza.

--- ---

Ja, persze, ezt tudtam. (Azt hittem valamiért, hogy egy külön szíja lenne a kormányszervonak...) Meg fogom nézni. Köszi!

Mersault:

--- Idézetet írta: sohadani - 2018 Június, 26, 20:29:14 ---Persze. Felnyitod a motorháztetőt és bal szemben állva az autóval bal oldalon megkeresed a hosszbordás szíjat ("ékszíj") és megnyomkodod. Ha 0,5-1cm-nél jobban be tudod nyomni a leghosszabb szabad felületen, akkor laza.

--- ---

Megnéztem. Fene tudja, szerintem határeset. Nem tudom, mennyire erősen kell benyomni, de nekem sikerült 1 centire is benyomni a szíj hosszabbik felén, középtájt. Lehet, hogy kicsit feszíteni kéne rajta... Na, majd megnézetem egy szerelővel, hogy húzzon rajta egy kicsit, de egyelőre elvagyok így, nem zavar (annyira).

violino:
Üdv!

Egy banális kérdésem volna: Hogyan lehet a fékolaj-tartály szűrőjét kiszedni ahhoz, hogy a régi fékolajat ki tudjam szívni és az újat feltölteni?

violino:

--- Idézetet írta: violino - 2018 Június, 29, 14:28:29 ---Üdv!

Egy banális kérdésem volna: Hogyan lehet a fékolaj-tartály szűrőjét kiszedni ahhoz, hogy a régi fékolajat ki tudjam szívni és az újat feltölteni?

--- ---

Senkinek nem volt eddig gondja ezzel a banális problémával?

Mersault:
Sziasztok!

Egy kicsit túltöltöttem motorolajjal az autót, most kb. 3 mm-el van a MAX jelzés felett, úgyhogy - mivel amúgy is vittem szervizbe az autót első lengéscsillapítók cseréje miatt -, kértem, hogy eresszenek le 3-4 dl olajat a gépből, mert a túl sok olaj hosszabb távon mindenképp káros.

Valaki meg tudná mondani, hogy a nívópálcán a MIN és MAX jelzés közötti szakasz hány liter olajnak felel meg? A teljes olajtöltet 3,2 liter (szűrőkkel) az 1.6-os motornál, ennyi derül ki a magyar használatiból, de mást nem specifikálnak.

Köszi.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal