Szavazás

Milyen izzĂłt hasznĂĄlsz a tompĂ­tottban?

Sima mezeit
46 (53.5%)
Emelt fĂŠnyerejĹąt
26 (30.2%)
Emelt Watt szĂĄmĂşt
5 (5.8%)
Xenon-t
8 (9.3%)
LED-t
1 (1.2%)

Összes szavazó: 75

Szerző Téma: VilĂĄgĂ­tĂĄs (halogĂŠn vs. xenon, hĂĄtsĂłlĂĄmpa tuning, mĹąszerfal)  (Megtekintve 826193 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Peugeot 306 Klub

  • Vendég

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "Peugeot 306 Klub"
...


Rob! Én tudok szerezni itt szegeden xenonszettet 30-ért. Szóval kicsit drágább a 40.

topdon

  • Vendég
Angel Eyes első lámpákat lehet kapni 97 előtti 306 ra??? (96 osra...)



Nem elérhető Petya27

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.325
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 14
  • :2013 Szeptember, 10, 08:09:53
Idézetet írta: "Petya27"
Csövi.És ezek a lámpák egy db-ra vagy egy párra vonatkoznak?
Vagyis ĂĄrak?
Ne vezess gyorsabban mint ahogy az angyalod repĂźlni tud.

Nem elérhető FunTom

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.287
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 45
  • :2011 Augusztus, 27, 13:14:10
Idézetet írta: "Petya27"
Vagyis ĂĄrak?

sajnos ehhez jobban kellene tudnom nĂŠmetĂźl....
csak rákerestem. itt vannak a klubban, akik ebayoznak, ők tán tudnak többet segiteni
szvsz pĂĄrra vonatkozik, de a fene jobban tudja, vagy aki tud nĂŠmetĂźl
FunTom

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "FunTom"
sajnos ehhez jobban kellene tudnom nĂŠmetĂźl....
csak rákerestem. itt vannak a klubban, akik ebayoznak, ők tán tudnak többet segiteni
szvsz pĂĄrra vonatkozik, de a fene jobban tudja, vagy aki tud nĂŠmetĂźl


pĂĄrra!

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Idézetet írta: "FunTom"
sajnos ehhez jobban kellene tudnom nĂŠmetĂźl....
csak rákerestem. itt vannak a klubban, akik ebayoznak, ők tán tudnak többet segiteni
szvsz pĂĄrra vonatkozik, de a fene jobban tudja, vagy aki tud nĂŠmetĂźl


ĂĄltalĂĄban /pĂĄr

Nem elérhető FunTom

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.287
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 45
  • :2011 Augusztus, 27, 13:14:10
ma kĂŠrdeztem autosboltba, hogy kicsi s1-es kĂśdlĂĄmpa mennyiĂŠrt lenne. 18 eFt/db ĂĄron mĂĄr hoztĂĄk is volna  :( .
viszont volt ottt egy mĂĄsik, a mi kb rĂĄnĂŠzĂŠsre akkora 5000 Ft/pĂĄr.

meg lehet oldani valahogy vajon, hogy a gyĂĄti helyĂŠre berakni valami hasonlĂł mĂŠretĹąt? vagy annyira specko a felfogĂĄsa, hogy inkĂĄbb mĂĄskĂŠppen probĂĄlkozzak. Esetleg a hibĂĄt javitani a jobboldali lĂĄmpĂĄban, hogy az is vilĂĄgitson. a baloldali meg vilĂĄgit, de hĂĄt a tĂźkre nem a leg tutibb mĂĄr.

esetleg valaki rakott mĂĄr a gyĂĄri kĂśdlĂĄmpa helyĂŠre mĂĄsikat s1-be?
FunTom

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Idézetet írta: "FunTom"
ma kĂŠrdeztem autosboltba, hogy kicsi s1-es kĂśdlĂĄmpa mennyiĂŠrt lenne. 18 eFt/db ĂĄron mĂĄr hoztĂĄk is volna  :( .
viszont volt ottt egy mĂĄsik, a mi kb rĂĄnĂŠzĂŠsre akkora 5000 Ft/pĂĄr.

meg lehet oldani valahogy vajon, hogy a gyĂĄti helyĂŠre berakni valami hasonlĂł mĂŠretĹąt? vagy annyira specko a felfogĂĄsa, hogy inkĂĄbb mĂĄskĂŠppen probĂĄlkozzak. Esetleg a hibĂĄt javitani a jobboldali lĂĄmpĂĄban, hogy az is vilĂĄgitson. a baloldali meg vilĂĄgit, de hĂĄt a tĂźkre nem a leg tutibb mĂĄr.

esetleg valaki rakott mĂĄr a gyĂĄri kĂśdlĂĄmpa helyĂŠre mĂĄsikat s1-be?


Az oktĂłberi velencei talin volt egy felmatricĂĄzott S1-es 306-os, azon utĂłlagos (lengyel gyĂĄrtmĂĄnyĂş) kĂśdfĂŠnyszĂłrĂłk voltak, de nem a keskenyebb fajta, hanem az S16-os-fĂŠle. ElfogadhatĂłan nĂŠzett ki.

De szerintem a keskenyebb fajta lĂĄmpa, ami Neked is van, az annyira egyedi, hogy inkĂĄbb felhajtanĂŠk eredeti lĂĄmpĂĄt...
Egyébként ha nem bírod megjavítani a hibás ködfényszóródat, akkor akár nekem is elpostázhatod, mert autóvillamossági szerelő is vagyok, ezt-azt meg tudok csinálni.
A közeljövőben (egy-két héten belül) megyek egy frissen érkezett 306-ost hiánázni egy bontóba. (Ahonnét a jobbos olcsó villanytükröd is származik)Ha akarod, megnézem a ködfényszóróit is, milyenek.
TerhĂĄt most pontosan melyik oldali is kellene?
Ăźdv.: zimu

Nem elérhető FunTom

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.287
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 45
  • :2011 Augusztus, 27, 13:14:10
Idézetet írta: "zimurgy"
Az oktĂłberi velencei talin volt egy felmatricĂĄzott S1-es 306-os, azon utĂłlagos (lengyel gyĂĄrtmĂĄnyĂş) kĂśdfĂŠnyszĂłrĂłk voltak, de nem a keskenyebb fajta, hanem az S16-os-fĂŠle. ElfogadhatĂłan nĂŠzett ki.

De szerintem a keskenyebb fajta lĂĄmpa, ami Neked is van, az annyira egyedi, hogy inkĂĄbb felhajtanĂŠk eredeti lĂĄmpĂĄt...
Egyébként ha nem bírod megjavítani a hibás ködfényszóródat, akkor akár nekem is elpostázhatod, mert autóvillamossági szerelő is vagyok, ezt-azt meg tudok csinálni.
A közeljövőben (egy-két héten belül) megyek egy frissen érkezett 306-ost hiánázni egy bontóba. (Ahonnét a jobbos olcsó villanytükröd is származik)Ha akarod, megnézem a ködfényszóróit is, milyenek.
TerhĂĄt most pontosan melyik oldali is kellene?
Ăźdv.: zimu


amelyik nem mĹąkĂśdik, az a jobb oldali. viszont a balosnak nem tul jo az ĂĄllapota. Ha mĂĄr igy Ăśsszefutottunk. szerinted a lĂĄmpatestnek lehet baja? vagy mit nĂŠzzekmeg? minden jonak tĂźnik kĂźlĂśn-kĂźlĂśn, de egyĂźtt, Ăśsszerakva nem jo.

azĂŠrt lĂŠgszi nĂŠzd meg a kĂśdlĂĄmpĂĄkat, hogy milyenek, milyen ĂĄllapotban vannak, ĂŠs mennyi az ĂĄra /db vagy /pĂĄr


köszi előre is
FunTom

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "FunTom"
amelyik nem mĹąkĂśdik, az a jobb oldali. viszont a balosnak nem tul jo az ĂĄllapota. Ha mĂĄr igy Ăśsszefutottunk. szerinted a lĂĄmpatestnek lehet baja? vagy mit nĂŠzzekmeg? minden jonak tĂźnik kĂźlĂśn-kĂźlĂśn, de egyĂźtt, Ăśsszerakva nem jo.

azĂŠrt lĂŠgszi nĂŠzd meg a kĂśdlĂĄmpĂĄkat, hogy milyenek, milyen ĂĄllapotban vannak, ĂŠs mennyi az ĂĄra /db vagy /pĂĄr


köszi előre is


Zimuban bĂ­zhatsz! SzĂŠthiĂŠnĂĄzza fillĂŠrekĂŠrt a az egĂŠsz kocsit! :D

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Idézetet írta: "huazannya"
Zimuban bĂ­zhatsz! SzĂŠthiĂŠnĂĄzza fillĂŠrekĂŠrt a az egĂŠsz kocsit! :D


AzĂŠrt annyira nem ideĂĄlis bontĂł ĂĄm: Volt, amit a padlĂĄson, nĂŠgykĂŠzlĂĄb lehetett csak megkĂśzelĂ­teni...
Az ĂĄrai pedig furcsĂĄk: vagy nagyon olcsĂł, vagy nagyon drĂĄga. A szokott ĂĄrakat -Ăşgy lĂĄtszik- nem ismeri... :)
Ezt-azt már vettem ott, de a múltkor, mikor bölcső kellett, akkor azt csak nagyon drágán adta volna.
De pĂŠldĂĄul ZĂźmi77 sebessĂŠgvĂĄltĂłja "fillĂŠrekbe" kerĂźlt...

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "zimurgy"
AzĂŠrt annyira nem ideĂĄlis bontĂł ĂĄm: Volt, amit a padlĂĄson, nĂŠgykĂŠzlĂĄb lehetett csak megkĂśzelĂ­teni...
Az ĂĄrai pedig furcsĂĄk: vagy nagyon olcsĂł, vagy nagyon drĂĄga. A szokott ĂĄrakat -Ăşgy lĂĄtszik- nem ismeri... :)
Ezt-azt már vettem ott, de a múltkor, mikor bölcső kellett, akkor azt csak nagyon drágán adta volna.
De pĂŠldĂĄul ZĂźmi77 sebessĂŠgvĂĄltĂłja "fillĂŠrekbe" kerĂźlt...


Akkor az 1 idiĂłta! Verd ĂĄt, ahol csak lehet! :D

Nem elérhető FunTom

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.287
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 45
  • :2011 Augusztus, 27, 13:14:10
Idézetet írta: "zimurgy"
Az oktĂłberi velencei talin volt egy felmatricĂĄzott S1-es 306-os, azon utĂłlagos (lengyel gyĂĄrtmĂĄnyĂş) kĂśdfĂŠnyszĂłrĂłk voltak, de nem a keskenyebb fajta, hanem az S16-os-fĂŠle. ElfogadhatĂłan nĂŠzett ki.

De szerintem a keskenyebb fajta lĂĄmpa, ami Neked is van, az annyira egyedi, hogy inkĂĄbb felhajtanĂŠk eredeti lĂĄmpĂĄt...
Egyébként ha nem bírod megjavítani a hibás ködfényszóródat, akkor akár nekem is elpostázhatod, mert autóvillamossági szerelő is vagyok, ezt-azt meg tudok csinálni.
A közeljövőben (egy-két héten belül) megyek egy frissen érkezett 306-ost hiánázni egy bontóba. (Ahonnét a jobbos olcsó villanytükröd is származik)Ha akarod, megnézem a ködfényszóróit is, milyenek.
TerhĂĄt most pontosan melyik oldali is kellene?
Ăźdv.: zimu


Nos ma bĂźtykĂśltem kicsit: a jobboldali kĂśdlĂĄmpĂĄnĂĄl a catlakozĂł a ludas, ha kicsit kijjebb huzom a lĂĄmpacsatlakozĂłt, akkor vilĂĄgĂ­t. ->kontaktsprĂŠ lesz a megoldĂĄs szerintem. Viszont igy lĂĄtszik, hogy a baloldali lĂĄmpa foncsora nagyon gyenge, csak szĂłrja a fĂŠnyt, nem veti mint a mĂĄsik. TehĂĄt: a baloldali kĂśdlĂĄmpa kellene igazĂĄn, ha jĂł ĂĄllapotban van de csak akkor. meg persze ha nem tul drĂĄga (kezd elegem lenni a kĂśdlĂĄmpĂĄkbol....)

kĂśszi
FunTom

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "FunTom"
Nos ma bĂźtykĂśltem kicsit: a jobboldali kĂśdlĂĄmpĂĄnĂĄl a catlakozĂł a ludas, ha kicsit kijjebb huzom a lĂĄmpacsatlakozĂłt, akkor vilĂĄgĂ­t. ->kontaktsprĂŠ lesz a megoldĂĄs szerintem. Viszont igy lĂĄtszik, hogy a baloldali lĂĄmpa foncsora nagyon gyenge, csak szĂłrja a fĂŠnyt, nem veti mint a mĂĄsik. TehĂĄt: a baloldali kĂśdlĂĄmpa kellene igazĂĄn, ha jĂł ĂĄllapotban van de csak akkor. meg persze ha nem tul drĂĄga (kezd elegem lenni a kĂśdlĂĄmpĂĄkbol....)

kĂśszi


IgazĂĄbĂłl annyit Ăşgysem hasznĂĄlod, hogy megĂŠrje drĂĄgĂĄĂŠrt venned 1-et.

hegyus

  • Vendég
Sziasztok.

Minap rĂĄszĂĄntam magam ,hogy elmennyek a xenonizzĂł boltba a VillĂĄnyira,ĂŠs egy kis beszĂŠlgetĂŠs utĂĄn meggyĂśztek ,hogy az ĂĄltaluk ĂĄrult xenon utĂĄnzatu izzĂł az tĂŠnyleg jobb mint a hasonlĂł termĂŠkek.De mivel ĂŠn csak a szememnek hiszek igy tetĂźnk egy prĂłbĂĄt.Az eggyik lĂĄmpĂĄban az arany foglalatos "xenon gĂĄzas" izzĂł volt ,a mĂĄsikba betettĂźk az ĂĄltaluk ĂĄrult 5600k izzĂłt. HĂĄt az arany foglalatos szinte sĂĄrga volt az ĂśvĂŠkĂŠhez kĂŠpest. igy most a kĂśdlĂĄmpĂĄba mentek az aranyosak.(Ott azĂŠrt nagyon ĂźtĂśs az is).

Nem elérhető FunTom

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.287
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 45
  • :2011 Augusztus, 27, 13:14:10
Idézetet írta: "hegyus"
Sziasztok.

Minap rĂĄszĂĄntam magam ,hogy elmennyek a xenonizzĂł boltba a VillĂĄnyira,ĂŠs egy kis beszĂŠlgetĂŠs utĂĄn meggyĂśztek ,hogy az ĂĄltaluk ĂĄrult xenon utĂĄnzatu izzĂł az tĂŠnyleg jobb mint a hasonlĂł termĂŠkek.De mivel ĂŠn csak a szememnek hiszek igy tetĂźnk egy prĂłbĂĄt.Az eggyik lĂĄmpĂĄban az arany foglalatos "xenon gĂĄzas" izzĂł volt ,a mĂĄsikba betettĂźk az ĂĄltaluk ĂĄrult 5600k izzĂłt. HĂĄt az arany foglalatos szinte sĂĄrga volt az ĂśvĂŠkĂŠhez kĂŠpest. igy most a kĂśdlĂĄmpĂĄba mentek az aranyosak.(Ott azĂŠrt nagyon ĂźtĂśs az is).


szia!

mennyibe fĂĄj pĂĄrja? hĂĄny vattos? h4-es is van?
kĂśsz
FunTom

hegyus

  • Vendég
Idézetet írta: "FunTom"
szia!

mennyibe fĂĄj pĂĄrja? hĂĄny vattos? h4-es is van?
kĂśsz



A gyárival megegyező 55W os.
Van minden tipusban ,ĂŠs ha nem projectoros a lĂĄmpa akkor a 8500k is bele lehet rakni.
Az ĂĄra 2500 ft/db

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "hegyus"
Sziasztok.

Minap rĂĄszĂĄntam magam ,hogy elmennyek a xenonizzĂł boltba a VillĂĄnyira,ĂŠs egy kis beszĂŠlgetĂŠs utĂĄn meggyĂśztek ,hogy az ĂĄltaluk ĂĄrult xenon utĂĄnzatu izzĂł az tĂŠnyleg jobb mint a hasonlĂł termĂŠkek.De mivel ĂŠn csak a szememnek hiszek igy tetĂźnk egy prĂłbĂĄt.Az eggyik lĂĄmpĂĄban az arany foglalatos "xenon gĂĄzas" izzĂł volt ,a mĂĄsikba betettĂźk az ĂĄltaluk ĂĄrult 5600k izzĂłt. HĂĄt az arany foglalatos szinte sĂĄrga volt az ĂśvĂŠkĂŠhez kĂŠpest. igy most a kĂśdlĂĄmpĂĄba mentek az aranyosak.(Ott azĂŠrt nagyon ĂźtĂśs az is).


Micsoda? Neked a kĂśdlĂĄmpid nem H1-es, ĂŠs a sĂ­ma tompĂ­tottad meg H7-es? Micsoda izĂŠk ezek a bĂŠjemvĂŠsek!

Nem elérhető FunTom

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.287
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 45
  • :2011 Augusztus, 27, 13:14:10
Idézetet írta: "hegyus"
A gyárival megegyező 55W os.
Van minden tipusban ,ĂŠs ha nem projectoros a lĂĄmpa akkor a 8500k is bele lehet rakni.
Az ĂĄra 2500 ft/db


ĂŠs hol is van helyileg? milyen mĂĄrka? vagy csak 1 fĂŠlĂŠt forgalmaznak?
FunTom

hegyus

  • Vendég
Idézetet írta: "FunTom"
ĂŠs hol is van helyileg? milyen mĂĄrka? vagy csak 1 fĂŠlĂŠt forgalmaznak?


http://www.xenonizzo.hu

hegyus

  • Vendég
Idézetet írta: "huazannya"
Micsoda? Neked a kĂśdlĂĄmpid nem H1-es, ĂŠs a sĂ­ma tompĂ­tottad meg H7-es? Micsoda izĂŠk ezek a bĂŠjemvĂŠsek!


BĂĄr ĂŠn nem irtam ,hogy nekem milyenek az izzĂłim ,de ha tudni szeretnĂŠd ,nekem mindegyik H1-es.
KivĂŠve az anygyalszem  :lol:  :lol:

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "hegyus"
BĂĄr ĂŠn nem irtam ,hogy nekem milyenek az izzĂłim ,de ha tudni szeretnĂŠd ,nekem mindegyik H1-es.
KivĂŠve az anygyalszem  :lol:  :lol:

Az jĂł! Van mĂŠg ilyen tĂ­pus, ahol csak egyfajta mindegyik?

Nem elérhető FunTom

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.287
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 45
  • :2011 Augusztus, 27, 13:14:10
Idézetet írta: "hegyus"
http://www.xenonizzo.hu


az fényerőben számít, hogy 55 vagy 100 wattos? vagy csak az auto fagyasztása nő meg kicsit?
FunTom

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "FunTom"
az fényerőben számít, hogy 55 vagy 100 wattos? vagy csak az auto fagyasztása nő meg kicsit?


Szerintem szĂĄmĂ­t! Olyan, mint otthon! A 60-as izzĂł nem vilĂĄgĂ­t annyira, mint a 100-as.

Nem elérhető FunTom

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.287
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 45
  • :2011 Augusztus, 27, 13:14:10
Idézetet írta: "huazannya"
Szerintem szĂĄmĂ­t! Olyan, mint otthon! A 60-as izzĂł nem vilĂĄgĂ­t annyira, mint a 100-as.


fogyasztást mennyivel nyomja meg? most se eszik keveset a kicsike, igaz, alapvetően városban, kis távokat megyek.
FunTom

m-tom

  • Vendég
Idézetet írta: "FunTom"
az fényerőben számít, hogy 55 vagy 100 wattos? vagy csak az auto fagyasztása nő meg kicsit?


Az ugye világos, itt most csak a (felvett) teljesítményről beszélünk, ami nem egyenlő a fényerővel (lux). És az sem biztos, hogy a kettő legalább egyenesen arányos....

hegyus

  • Vendég
Idézetet írta: "FunTom"
az fényerőben számít, hogy 55 vagy 100 wattos? vagy csak az auto fagyasztása nő meg kicsit?


A fényereje nem tudom erősebb lesz é ,de nekem a gyári 55W-ost ajánlották ,ha nem akarok idő elött aksit cserélni.
De szerintem a 8500k nĂŠl mĂĄr nem kell a 100W os plusz ereje. :idea:

Nem elérhető FunTom

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.287
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 45
  • :2011 Augusztus, 27, 13:14:10
Idézetet írta: "hegyus"
A fényereje nem tudom erősebb lesz é ,de nekem a gyári 55W-ost ajánlották ,ha nem akarok idő elött aksit cserélni.
De szerintem a 8500k nĂŠl mĂĄr nem kell a 100W os plusz ereje. :idea:


ĂĄrlistĂĄjuk alapjĂĄn a 8500k 100W, 7500k az 55W de szerintem mĂĄr itt sem szĂĄmit. a mostani halogĂŠn h4-nĂŠl biztos jobb.
FunTom

hegyus

  • Vendég
Idézetet írta: "FunTom"
ĂĄrlistĂĄjuk alapjĂĄn a 8500k 100W, 7500k az 55W de szerintem mĂĄr itt sem szĂĄmit. a mostani halogĂŠn h4-nĂŠl biztos jobb.


hĂĄt ha ez segĂ­t akkor kb ilyen a vĂĄltozĂĄs.
(http://kepfeltoltes.hu/061123/PB221139_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

Nem elérhető FunTom

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.287
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 45
  • :2011 Augusztus, 27, 13:14:10
Idézetet írta: "hegyus"
hĂĄt ha ez segĂ­t akkor kb ilyen a vĂĄltozĂĄs.


nagyon jĂłl nĂŠz ki
FunTom

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "m-tom"
Az ugye világos, itt most csak a (felvett) teljesítményről beszélünk, ami nem egyenlő a fényerővel (lux). És az sem biztos, hogy a kettő legalább egyenesen arányos....


Nem egyenes arányban van persze, de sokkal erősebben világít! Nem vettem észre, hogy többet enne tőle a gép. Az aksim is bírja!

Nem elérhető Nick88

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 5.662
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 166
  • :2022 Január, 03, 16:05:29
    • Nick's Carstyling Page
Sziasztok! Nekem is innen való az izzóm H4-es 8500K-s ez már szinte fehér fényt ad! Szülkületben becsapós de tök sötétben vakító! És a fogyasztásod hogy is jön ide??? No változás! Helyzetjelzőnek csak a 4-es ledet ajánlom mert a francia autóknál váltltozhat a töltés nagysága és ez viseli el hosszútávon! :wink:

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "Nick88"
Sziasztok! Nekem is innen való az izzóm H4-es 8500K-s ez már szinte fehér fényt ad! Szülkületben becsapós de tök sötétben vakító! És a fogyasztásod hogy is jön ide??? No változás! Helyzetjelzőnek csak a 4-es ledet ajánlom mert a francia autóknál váltltozhat a töltés nagysága és ez viseli el hosszútávon! :wink:


A helyzetjelzőmmel soha nem volt probléma!

Nem elérhető Nick88

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 5.662
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 166
  • :2022 Január, 03, 16:05:29
    • Nick's Carstyling Page
Idézetet írta: "huazannya"
A helyzetjelzőmmel soha nem volt probléma!


Ennek nem kell tĂśrvĂŠnyszerĹąen Ă­gy lenniĂźk! Az enyĂŠm rĂŠgebbi ĂŠs tapasztalat volt. /Sajna/! :cry:  :wink:

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "Nick88"
Ennek nem kell tĂśrvĂŠnyszerĹąen Ă­gy lenniĂźk! Az enyĂŠm rĂŠgebbi ĂŠs tapasztalat volt. /Sajna/! :cry:  :wink:


Értem! Lehet eljön majd ez enyémnek is a hibaideje! REMÉLEM NEM!

Nem elérhető Jesi

  • FĂźred-Team (Senior Engineer)
  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 3.578
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 190
  • :2013 Január, 13, 16:22:52
Hali! Gondolkodom a 8500K- s izzĂłn... Szerintetek ĂŠrdemes a 100W-ost beletenni, vagy tĂśnkrevĂĄgja a foncsort? Tapasztalat valakinĂŠl? refibe is ĂŠrdemes kicserĂŠlni, vagy ott maradjon a rĂŠgi?

Ha valakit szĂŠpen megkĂŠrek, esetleg decemberi talira el tudnĂĄ nekem intĂŠzni a megvĂŠtelĂŠt? :D  

KĂśszi!
2.0T 8v (nem dĂ­zel)= ;D

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "Jesi"
Hali! Gondolkodom a 8500K- s izzĂłn... Szerintetek ĂŠrdemes a 100W-ost beletenni, vagy tĂśnkrevĂĄgja a foncsort? Tapasztalat valakinĂŠl? refibe is ĂŠrdemes kicserĂŠlni, vagy ott maradjon a rĂŠgi?

Ha valakit szĂŠpen megkĂŠrek, esetleg decemberi talira el tudnĂĄ nekem intĂŠzni a megvĂŠtelĂŠt? :D  

KĂśszi!


Nekem is 100W-os izzóm van és nem tesz kárt semmiben. Az volt a refimben is és felperzseltem vele a vizet az útról és még az űrállomáson is tudtak olvasni a fényében, csak sajna a 4-ből 2 már kiégett, így csak a tompítottban van most benne.

Nem elérhető Dakar 306

  • FĂźred-Team
  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 6.724
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 219
  • :2011 Június, 21, 09:32:00
Idézetet írta: "huazannya"
Nekem is 100W-os izzóm van és nem tesz kárt semmiben. Az volt a refimben is és felperzseltem vele a vizet az útról és még az űrállomáson is tudtak olvasni a fényében, csak sajna a 4-ből 2 már kiégett, így csak a tompítottban van most benne.



Én épp tegnap tettem be 100w-os égőket tompitottnak. Relézni elővigyázatosság érdeképen mindenképp érdemes. Nekem korábban Trabantban is 140/100-as égők voltak,gond nélkül üzemeltek,persze relézve. Tesóm 405-ösébe is gond nélkül üzemel ilyen izzó.

Nem elérhető FunTom

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.287
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 45
  • :2011 Augusztus, 27, 13:14:10
Idézetet írta: "Dakar 306"
Én épp tegnap tettem be 100w-os égőket tompitottnak. Relézni elővigyázatosság érdeképen mindenképp érdemes. Nekem korábban Trabantban is 140/100-as égők voltak,gond nélkül üzemeltek,persze relézve. Tesóm 405-ösébe is gond nélkül üzemel ilyen izzó.


LĂĄma vagyok ĂĄm ĂŠn, de mit jelent a relĂŠzĂŠs? ĂŠs milyen relĂŠ kell hozzĂĄ?
FunTom

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Idézetet írta: "FunTom"
LĂĄma vagyok ĂĄm ĂŠn, de mit jelent a relĂŠzĂŠs? ĂŠs milyen relĂŠ kell hozzĂĄ?


A relézés azt jelenti, hogy a világításkapcsoló nem közvetlenül a fényszórók áramkörét kapcsolja, hanem relét, vagy reléket. Így kíméled a kapcsolót, és minél közelebb relézel a fényszórókhoz, annál kisebb lesz a feszültségesés is.
Talin valamikor meg tudom mutatni, hogy nekem hogy is nĂŠz ki.
Esetleg valamikor lefotózom, hogy miről is van szó...

Nem elérhető Jesi

  • FĂźred-Team (Senior Engineer)
  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 3.578
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 190
  • :2013 Január, 13, 16:22:52
Idézetet írta: "zimurgy"
A relézés azt jelenti, hogy a világításkapcsoló nem közvetlenül a fényszórók áramkörét kapcsolja, hanem relét, vagy reléket. Így kíméled a kapcsolót, és minél közelebb relézel a fényszórókhoz, annál kisebb lesz a feszültségesés is.
Talin valamikor meg tudom mutatni, hogy nekem hogy is nĂŠz ki.
Esetleg valamikor lefotózom, hogy miről is van szó...


A tompĂ­tott gyĂĄrilag relĂŠzett? Mert ha ĂŠn kapcsolom a vilĂĄgĂ­tĂĄst, kattan a biztosĂ­tĂŠktĂĄbla felett a relĂŠ... Azt viszont nem tudom, hogy a refi is relĂŠzett-e. Mivel ĂŠn kapcsolĂłt meg lĂĄmpĂĄt is cserĂŠltem, lehet, hogy ĂĄt kĂŠne nĂŠznem az ĂĄramkĂśrĂśket...
2.0T 8v (nem dĂ­zel)= ;D

Nem elérhető Jesi

  • FĂźred-Team (Senior Engineer)
  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 3.578
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 190
  • :2013 Január, 13, 16:22:52
Dakar, hol vetted az izzĂłkat? MĂĄr ha nem titok...
2.0T 8v (nem dĂ­zel)= ;D

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "Jesi"
A tompĂ­tott gyĂĄrilag relĂŠzett? Mert ha ĂŠn kapcsolom a vilĂĄgĂ­tĂĄst, kattan a biztosĂ­tĂŠktĂĄbla felett a relĂŠ... Azt viszont nem tudom, hogy a refi is relĂŠzett-e. Mivel ĂŠn kapcsolĂłt meg lĂĄmpĂĄt is cserĂŠltem, lehet, hogy ĂĄt kĂŠne nĂŠznem az ĂĄramkĂśrĂśket...


Nekem mincs relĂŠzve ĂŠs mĂĄr tĂśbb, mint 1 ĂŠve benne van, de nem volt semmi problem. Illetve lehet gyĂĄrilag van relĂŠzve, mert nekem is kattan valami.

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Idézetet írta: "Jesi"
A tompĂ­tott gyĂĄrilag relĂŠzett? Mert ha ĂŠn kapcsolom a vilĂĄgĂ­tĂĄst, kattan a biztosĂ­tĂŠktĂĄbla felett a relĂŠ... Azt viszont nem tudom, hogy a refi is relĂŠzett-e. Mivel ĂŠn kapcsolĂłt meg lĂĄmpĂĄt is cserĂŠltem, lehet, hogy ĂĄt kĂŠne nĂŠznem az ĂĄramkĂśrĂśket...


Jesi:
Nekem nem volt relĂŠzett a fĂŠnyszĂłrĂł-ĂĄramkĂśr. Persze lehet, hogy a TiĂŠtek az.
Mindenesetre mikor világításkapcsolót cseréltem, (S2-ről S3-ra) akkor egy PSA-s villamossági srác javasolta, hogy mielőbb relézzem meg, mert nem egyet látott már szétégettet...
A kĂźlĂśnbsĂŠg az S2-es, ĂŠs az S3-as vilĂĄgĂ­tĂĄskapcsolĂł kĂśzĂśtt az, hogy az S3-as a reflektor esetĂŠn nem kapcsolja ki a tompĂ­tottat.
Most nekem a tĂĄvolsĂĄgi is relĂŠzve van mĂĄr.

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "zimurgy"
Jesi:
Nekem nem volt relĂŠzett a fĂŠnyszĂłrĂł-ĂĄramkĂśr. Persze lehet, hogy a TiĂŠtek az.
Mindenesetre mikor világításkapcsolót cseréltem, (S2-ről S3-ra) akkor egy PSA-s villamossági srác javasolta, hogy mielőbb relézzem meg, mert nem egyet látott már szétégettet...
A kĂźlĂśnbsĂŠg az S2-es, ĂŠs az S3-as vilĂĄgĂ­tĂĄskapcsolĂł kĂśzĂśtt az, hogy az S3-as a reflektor esetĂŠn nem kapcsolja ki a tompĂ­tottat.
Most nekem a tĂĄvolsĂĄgi is relĂŠzve van mĂĄr.


Értem már, hogy miben másabb, de ha tompítottnál kattan, akkor már csak a refit kell relézni. Bár lehet az is relézve van.

Nem elérhető Dakar 306

  • FĂźred-Team
  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 6.724
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 219
  • :2011 Június, 21, 09:32:00
Idézetet írta: "Jesi"
Dakar, hol vetted az izzĂłkat? MĂĄr ha nem titok...


GyĂĄli piacon vettem 1100Ft/db

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "Dakar 306"
GyĂĄli piacon vettem 1100Ft/db


És milyen típus? Mik a paraméterei?

 


Google PageRank