Szavazás

Milyen izzĂłt hasznĂĄlsz a tompĂ­tottban?

Sima mezeit
46 (53.5%)
Emelt fĂŠnyerejĹąt
26 (30.2%)
Emelt Watt szĂĄmĂşt
5 (5.8%)
Xenon-t
8 (9.3%)
LED-t
1 (1.2%)

Összes szavazó: 75

Szerző Téma: VilĂĄgĂ­tĂĄs (halogĂŠn vs. xenon, hĂĄtsĂłlĂĄmpa tuning, mĹąszerfal)  (Megtekintve 826201 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető jocĂł vezĂŠr

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 97
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2024 Március, 15, 21:54:03
Re:VilĂĄgĂ­tĂĄs (halogĂŠn vs. xenon, hĂĄtsĂłlĂĄmpa tuning, mĹąszerfal)
« Válasz #5200 Dátum: 2018 Február, 04, 20:14:11 »
sziasztok! tippet kĂŠrek,   s3 as kombibĂłl a hĂĄtsĂł kĂśdlĂĄmpĂĄban  hogy tudok izzĂłt cserlni, a lĂĄmpĂĄt kipiszkĂĄlni- visszatehetően- a lĂśkĂśsből? illetve az kombi ajtĂłban lĂŠvĂł hangszĂłrĂłk vezetĂŠke melyik oldalon megy hĂĄtra? :-\

Szia! A kombinĂĄl a bal oldalon talĂĄlhatod a hangszorĂł vezetĂŠket Ha jĂłl emlĂŠkszem fehĂŠr szĂ­nĂş mert nĂĄlam az volt elszakadva.

Nem elérhető totocska

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 71
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2019 Szeptember, 17, 07:25:18
Re:VilĂĄgĂ­tĂĄs (halogĂŠn vs. xenon, hĂĄtsĂłlĂĄmpa tuning, mĹąszerfal)
« Válasz #5201 Dátum: 2018 Február, 04, 21:55:12 »
KĂśszi, a kodlampaban is tudnal segiteni?

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:VilĂĄgĂ­tĂĄs (halogĂŠn vs. xenon, hĂĄtsĂłlĂĄmpa tuning, mĹąszerfal)
« Válasz #5202 Dátum: 2018 Február, 05, 09:32:29 »
sziasztok! tippet kĂŠrek,   s3 as kombibĂłl a hĂĄtsĂł kĂśdlĂĄmpĂĄban  hogy tudok izzĂłt cserlni, a lĂĄmpĂĄt kipiszkĂĄlni- visszatehetően- a lĂśkĂśsből? illetve az kombi ajtĂłban lĂŠvĂł hangszĂłrĂłk vezetĂŠke melyik oldalon megy hĂĄtra? :-\

A bal oldali hangszóróhoz a bal oldali gumiharmonikán át vezet a kábelköteg, míg a jobb oldalihoz a jobb oldalin keresztül. Így lehetséges még olyan képtelen anomália is, hogy egyik oldali kábelköteg extrásabb, mint a másik. Volt már klubtag, akinek gyárilag nem volt hátsó hangszóró a kombi 306-osában, de az egyik oldali kábelköteg tartalmazta a hátsó hangszórókhoz a vezetékezését. 2-pólusú sárga színűek a csatlakozók.

A kezelési könyv sajnos semmit nem árul el a kombi ködzáró lámpa izzócseréjéről. Szerintem belülről kell hozzáférni, kívülről nem feszegetném a búrát. De kombi-tulajok talán meg fogják tudni mondani pontosan.
Az viszont biztos, hogy csak bal oldalon van, a jobb oldali csak egy vak bĂşra, abban foglalat sincs, vezetĂŠkezĂŠs szintĂşgy nincs odĂĄig vezetve.

Nem elérhető totocska

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 71
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2019 Szeptember, 17, 07:25:18
Re:VilĂĄgĂ­tĂĄs (halogĂŠn vs. xenon, hĂĄtsĂłlĂĄmpa tuning, mĹąszerfal)
« Válasz #5203 Dátum: 2018 Február, 05, 22:57:33 »
Koszi. Furcsallottam, hogy csak a bal hatso  vilagit, mikor ketto is van belole....letezik kulon csak bura,  vagy kpl lampat kell cserĂŠljĂźnk

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:VilĂĄgĂ­tĂĄs (halogĂŠn vs. xenon, hĂĄtsĂłlĂĄmpa tuning, mĹąszerfal)
« Válasz #5204 Dátum: 2018 Február, 06, 12:17:59 »
Koszi. Furcsallottam, hogy csak a bal hatso  vilagit, mikor ketto is van belole....letezik kulon csak bura,  vagy kpl lampat kell cserĂŠljĂźnk

AzĂŠrt ilyen, mert mĂŠg az ezredfordulĂł előtt terveztĂŠk, ĂŠpelmĂŠjĹą emberek.  ;)
Így szép szimmetrikus, és van normális, kétoldali tolatólámpa is. Csak az újabb, agyon-liberalizált (szerintem idióta) EU-s szabályozás engedi meg a dupla ködzáró lámpát. Régebben csakis a bal oldalon volt engedélyezve - nem véletlenül.
Ha mĂŠgis, mindenĂĄron szeretnĂŠl jobb oldalra is, akkor a jelenlegi vak-bĂşrĂĄt dobd ki, ĂŠs jobbkormĂĄnyos orszĂĄgbĂłl szĂĄrmazĂł bontĂłdĂł kombi 306-osrĂłl tudsz beszerezni jobb oldalra is kĂśdzĂĄrĂł lĂĄmpĂĄt. A vezetĂŠkezĂŠst neked kell megoldanod, az nincs kombinĂĄl hozzĂĄ, tehĂĄt csatlakozĂłval, ĂŠs jĂł hosszĂş vezetĂŠkdarabbal egyĂźtt ĂŠrdemes megvenni.

Érdekes módon a többi karosszéria-kivitelnél ott a vezetékezés és a foglalat is. Az annyiban lehet jó, hogy ha valaki jobbkormányos 306-ot szeretne honosítani, akkor csak át kell tennie a ködzáró izzót azon az autón a másik oldali lámpatestbe (plusz a búrán belül ki kell vágni egy kis műanyag gátat). Meg persze annak is jól jön, aki mindenáron dupla zárólámpával szeretné az autóját.

Nekem meg azĂŠrt jĂśtt ez jĂłl, mert Ă­gy kĂśnnyebben meg tudtam oldani, hogy oldalankĂŠnt 3-3 hĂĄtsĂł helyzetjelzőm legyen...  ;)

Nem elérhető totocska

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 71
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2019 Szeptember, 17, 07:25:18
Re:VilĂĄgĂ­tĂĄs (halogĂŠn vs. xenon, hĂĄtsĂłlĂĄmpa tuning, mĹąszerfal)
« Válasz #5205 Dátum: 2018 Február, 07, 22:06:05 »
KĂśszi,zimurgy.,  ĂŠrtem,mindenesetre ĂŠrdekes,. A sedanon is 2 volt s mĹąkĂśdĂśtt  is. 3-3 hĂĄtsĂł  helyzetjelző oldalankent? Mit alakitottĂĄl ĂĄt?

Nem elérhető totocska

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 71
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2019 Szeptember, 17, 07:25:18
Re:VilĂĄgĂ­tĂĄs (halogĂŠn vs. xenon, hĂĄtsĂłlĂĄmpa tuning, mĹąszerfal)
« Válasz #5206 Dátum: 2018 Február, 07, 22:09:30 »
Jaa hogy tudom kivenni a lámpát, ugye nem kell a sárvédő betetet is kivennem?

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:VilĂĄgĂ­tĂĄs (halogĂŠn vs. xenon, hĂĄtsĂłlĂĄmpa tuning, mĹąszerfal)
« Válasz #5207 Dátum: 2018 Február, 08, 07:51:44 »
KĂśszi,zimurgy.,  ĂŠrtem,mindenesetre ĂŠrdekes,. A sedanon is 2 volt s mĹąkĂśdĂśtt  is. 3-3 hĂĄtsĂł  helyzetjelző oldalankent? Mit alakitottĂĄl ĂĄt?

A ködzáró lámpa foglalatokat alakítottam át úgy, hogy 21 W-os helyett 21/5 W-os izzókat tudja beletenni. Balról tehát meghagytam a ködzáró funkciót is, míg jobbról csak helyzetjelző.
Ha már lámpa-tuning, akkor még a középsőket is kezelésbe vettem: így duplikáltam mindkét oldalon a féklámpát is...
A tippek-trĂźkkĂśkben van pĂĄr fotĂł rĂłla. Szerintem elĂŠggĂŠ mutatĂłs.

Nem elérhető Zolie83

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2018 Június, 21, 10:54:43
Re:VilĂĄgĂ­tĂĄs (halogĂŠn vs. xenon, hĂĄtsĂłlĂĄmpa tuning, mĹąszerfal)
« Válasz #5208 Dátum: 2018 Február, 17, 09:39:13 »
Sziasztok. SzeretnĂŠk kĂŠrni egy kis segĂ­tsĂŠget. Vettem Ăşj fĂŠnyszĂłrot ĂŠs nagyon lefelĂŠ vilĂĄgĂ­t. A kĂŠrdĂŠsem hol lehet rajta ĂĄllĂ­tani hogy felfelĂŠ mozduljon mert mĂĄr prĂłbĂĄltam csavarni rajta ahol kell elvileg de meg se mozdult. A tĂ­pusa Depo 550-1124R-LD. KĂśszĂśnĂśm a segĂ­tsĂŠget!

Nem elérhető krisztian

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 306
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 29
  • :2024 Január, 29, 19:21:18
Re:VilĂĄgĂ­tĂĄs (halogĂŠn vs. xenon, hĂĄtsĂłlĂĄmpa tuning, mĹąszerfal)
« Válasz #5209 Dátum: 2018 Február, 17, 12:05:39 »
Sziasztok. SzeretnĂŠk kĂŠrni egy kis segĂ­tsĂŠget. Vettem Ăşj fĂŠnyszĂłrot ĂŠs nagyon lefelĂŠ vilĂĄgĂ­t. A kĂŠrdĂŠsem hol lehet rajta ĂĄllĂ­tani hogy felfelĂŠ mozduljon mert mĂĄr prĂłbĂĄltam csavarni rajta ahol kell elvileg de meg se mozdult. A tĂ­pusa Depo 550-1124R-LD. KĂśszĂśnĂśm a segĂ­tsĂŠget!

Szia
MĹąszaki vizsgaĂĄllomĂĄsokon,Magyar AutĂłklubokban ĂŠs szinte minden szervizben mĹąszerrel beĂĄllĂ­tjĂĄk neked kb. 1-2EFt-ĂŠrt ĂŠs akkor biztosan nem vakĂ­tod meg a tĂśbbi kĂśzlekedőt  whistle
Üdv:Krisztián

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:VilĂĄgĂ­tĂĄs (halogĂŠn vs. xenon, hĂĄtsĂłlĂĄmpa tuning, mĹąszerfal)
« Válasz #5210 Dátum: 2018 Február, 17, 14:35:20 »
Sziasztok. SzeretnĂŠk kĂŠrni egy kis segĂ­tsĂŠget. Vettem Ăşj fĂŠnyszĂłrot ĂŠs nagyon lefelĂŠ vilĂĄgĂ­t. A kĂŠrdĂŠsem hol lehet rajta ĂĄllĂ­tani hogy felfelĂŠ mozduljon mert mĂĄr prĂłbĂĄltam csavarni rajta ahol kell elvileg de meg se mozdult. A tĂ­pusa Depo 550-1124R-LD. KĂśszĂśnĂśm a segĂ­tsĂŠget!

A fĂŠnyszĂłrĂłmagassĂĄg-ĂĄllĂ­tĂł egysĂŠg tetejĂŠn van egy 6-os imbuszkulcs-nyĂ­lĂĄs. Azt elforgatva lehet a magassĂĄgot ĂĄllĂ­tani. MĂĄr talĂĄlkoztam olyan utĂĄngyĂĄrtott (TYC ĂŠs Depo is) fĂŠnyszĂłrĂłkkal, ahol egyszerĹąen nem mĹąkĂśdĂśtt, hiĂĄba tekergettem...

Nem elérhető Zolie83

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2018 Június, 21, 10:54:43
Re:VilĂĄgĂ­tĂĄs (halogĂŠn vs. xenon, hĂĄtsĂłlĂĄmpa tuning, mĹąszerfal)
« Válasz #5211 Dátum: 2018 Február, 17, 16:19:49 »
A fĂŠnyszĂłrĂłmagassĂĄg-ĂĄllĂ­tĂł egysĂŠg tetejĂŠn van egy 6-os imbuszkulcs-nyĂ­lĂĄs. Azt elforgatva lehet a magassĂĄgot ĂĄllĂ­tani. MĂĄr talĂĄlkoztam olyan utĂĄngyĂĄrtott (TYC ĂŠs Depo is) fĂŠnyszĂłrĂłkkal, ahol egyszerĹąen nem mĹąkĂśdĂśtt, hiĂĄba tekergettem...

Tekertem de semmi. Akkor lehet pont belefutottam olyanba ami pont ilyen. Akkor ezt hiĂĄba viszem el beĂĄllĂ­tani ha nekem se akar megmozdulni...

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:VilĂĄgĂ­tĂĄs (halogĂŠn vs. xenon, hĂĄtsĂłlĂĄmpa tuning, mĹąszerfal)
« Válasz #5212 Dátum: 2018 Február, 19, 09:01:04 »
Tekertem de semmi. Akkor lehet pont belefutottam olyanba ami pont ilyen. Akkor ezt hiĂĄba viszem el beĂĄllĂ­tani ha nekem se akar megmozdulni...

Egy bajonettzár-szerű megoldással van rögzítve a magasságállító a fényszóróhoz. Próbáld óvatosan elfordítva kivenni. Előrefelé egy műanyag rúd végén egy gömb van, azt kell óvatosan kiakasztani a művelet végén a lámpatestben lévő vájatból. Ha jól van összeszerelve, akkor nem könnyen adja magát. Ha rosszul, akkor könnyen kiakad, vagy eleve bent sem volt a helyén...
Ezt mĂŠg prĂłbĂĄld ki szerintem.

Nem elérhető Zolie83

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2018 Június, 21, 10:54:43
Re:VilĂĄgĂ­tĂĄs (halogĂŠn vs. xenon, hĂĄtsĂłlĂĄmpa tuning, mĹąszerfal)
« Válasz #5213 Dátum: 2018 Február, 22, 15:43:44 »
Egy bajonettzár-szerű megoldással van rögzítve a magasságállító a fényszóróhoz. Próbáld óvatosan elfordítva kivenni. Előrefelé egy műanyag rúd végén egy gömb van, azt kell óvatosan kiakasztani a művelet végén a lámpatestben lévő vájatból. Ha jól van összeszerelve, akkor nem könnyen adja magát. Ha rosszul, akkor könnyen kiakad, vagy eleve bent sem volt a helyén...
Ezt mĂŠg prĂłbĂĄld ki szerintem.

Szia. UtĂĄna rĂĄjĂśttem hogy mi lehetett a hiba ĂŠs Ă­gy csinĂĄltam. Nem volt beakasztva az a kis gĂśmb ami mozog ha tekerem. KĂśszĂśnĂśm a segĂ­tsĂŠget :)

Nem elérhető z8t690

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2018 Július, 26, 07:01:45
Üdv!
Belsőtér világítás kapcsolási rajza nincs meg valakinek? Az ajtó nyitására nem működik az utastér világítás! Az ajtónál lévő kapcsolók ki lettek cserélve. A világítást direktbe kapcsolom világít! Hol találkoznak ezek a kábelek tud nekem valami infót adni? Köszönöm!

Nem elérhető jocĂł vezĂŠr

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 97
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2024 Március, 15, 21:54:03
Sziasztok

Volna egy lis problĂŠmĂĄm.Vettem ledes izzĂłt hogy kicserĂŠljem a rĂŠgivel-Gondoltam a hĂĄtsĂł  irĂĄnyjelzőt cserĂŠlem vele fel.A problĂŠmĂĄm az hogy kicserĂŠlĂŠs utĂĄn mĂźkĂśdik, de Ăşgy mintha ki volna ĂŠgve egy izzĂł. ( MĂŠgegyszer olyan gyorsan villog mint a szokĂĄsos.) Ez egy S3 kombi. Gondolom mĂ­vel kevesebb ĂĄramot vesz fel ezĂŠrt reagĂĄl Ăşgy mintha egy ki van ĂŠgve.Ha kicserĂŠlem az Ăśsszeset ( elĂśl oldalt hĂĄtul) ez a problĂŠma megszĹąnik?
Köszi a válaszzt előre is

Nem elérhető krisztian

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 306
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 29
  • :2024 Január, 29, 19:21:18
Sziasztok

Volna egy lis problĂŠmĂĄm.Vettem ledes izzĂłt hogy kicserĂŠljem a rĂŠgivel-Gondoltam a hĂĄtsĂł  irĂĄnyjelzőt cserĂŠlem vele fel.A problĂŠmĂĄm az hogy kicserĂŠlĂŠs utĂĄn mĂźkĂśdik, de Ăşgy mintha ki volna ĂŠgve egy izzĂł. ( MĂŠgegyszer olyan gyorsan villog mint a szokĂĄsos.) Ez egy S3 kombi. Gondolom mĂ­vel kevesebb ĂĄramot vesz fel ezĂŠrt reagĂĄl Ăşgy mintha egy ki van ĂŠgve.Ha kicserĂŠlem az Ăśsszeset ( elĂśl oldalt hĂĄtul) ez a problĂŠma megszĹąnik?
Köszi a válaszzt előre is

Szia

Ha mindet kicserĂŠled akkor mĂŠg gyorsabban fog villogni (vagy folyamatosan vilĂĄgĂ­t majd...).  whistle
A ledes cuccoknak kisebb az ellenállása mint a hagyományos izzóknak (hacsak nem gyárilag irányjelzőbe való ledes izzót veszel egy neves gyártótól mert ott megoldják ezt a problémát).
A legegyszerĹąbben Ăşgy oldhatod meg ha a relĂŠt cserĂŠled ki ledes indexhez valĂłra,ez egy "digitĂĄlis" relĂŠ amin te szabĂĄlyozod a kapcsolĂĄsi Ăźtemet ĂŠs nem az ellenĂĄllĂĄs alapjĂĄn vĂĄltozik.

Ăźdv: KrisztiĂĄn

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Üdv!
Belsőtér világítás kapcsolási rajza nincs meg valakinek? Az ajtó nyitására nem működik az utastér világítás! Az ajtónál lévő kapcsolók ki lettek cserélve. A világítást direktbe kapcsolom világít! Hol találkoznak ezek a kábelek tud nekem valami infót adni? Köszönöm!

Az utastĂĄri biztosĂ­tĂŠktĂĄbla F15-Ăśs biztosĂ­tĂŠkĂĄrĂłl kapja a tĂĄpfeszĂźlstĂŠget ajtĂłnyitĂĄs-ĂźzemmĂłdban.
Általában az ajtókapcsoló nem testel megfelelően, az szokott a hiba lenni.
Próbáld az ajtókapcsolóra menő szálat direktben megbízható testre kötni, hogy úgy világít-e?

Nem elérhető z8t690

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2018 Július, 26, 07:01:45
Az utastĂĄri biztosĂ­tĂŠktĂĄbla F15-Ăśs biztosĂ­tĂŠkĂĄrĂłl kapja a tĂĄpfeszĂźlstĂŠget ajtĂłnyitĂĄs-ĂźzemmĂłdban.
Általában az ajtókapcsoló nem testel megfelelően, az szokott a hiba lenni.
Próbáld az ajtókapcsolóra menő szálat direktben megbízható testre kötni, hogy úgy világít-e?

Sajnos Ăşgy sem vilĂĄgĂ­t! TovĂĄbbi Ăśtlet? A biztositĂŠkjĂĄt megtalĂĄltam ha kiveszem akkor nem is mĹąkĂśdik a lĂĄmpa!

Nem elérhető z8t690

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2018 Július, 26, 07:01:45
Sajnos Ăşgy sem vilĂĄgĂ­t! TovĂĄbbi Ăśtlet? A biztositĂŠkjĂĄt megtalĂĄltam ha kiveszem akkor nem is mĹąkĂśdik a lĂĄmpa!

További kérdésem lemondtam az utastért világításról! Esetleg tudja valaki helyzetjelző irányról 1 szál +12V honnan tudnék csípni és egy olajnyomás -12V remélem érhető előre is köszi a választ! Mindezt az utastérbe kellene nekem!

Nem elérhető gattuso21

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 26
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 1
  • :2022 November, 29, 19:10:16
S3-nĂĄl (tehĂĄt a duplaoptikĂĄs fĂŠnyszĂłrĂłnĂĄl) tĂĄvolsĂĄgi esetĂŠn tovĂĄbbra is vilĂĄgĂ­tania kell a tompĂ­tottnak is.

Itt kell Ăśsszeforrasztani a vilĂĄgĂ­tĂĄskapcsolĂłban, hogy jĂł legyen a mostani kapcsolĂłd:

hello sziasztok valaki meg mutatnĂĄ hogy mit hogy kell mĂłdosĂ­tani hogy jĂł legyen a lĂĄmpa ?

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
hello sziasztok valaki meg mutatnĂĄ hogy mit hogy kell mĂłdosĂ­tani hogy jĂł legyen a lĂĄmpa ?

Most nem tudok hirtelenjében jól használható képfeltöltő szolgáltatót, így ha dobsz egy email-címet, akkor email mellékleteként el tudom küldeni a fotót.

Nem elérhető gattuso21

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 26
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 1
  • :2022 November, 29, 19:10:16
Most nem tudok hirtelenjében jól használható képfeltöltő szolgáltatót, így ha dobsz egy email-címet, akkor email mellékleteként el tudom küldeni a fotót.
auvalszkyviktor1987@gmail.com

Nem elérhető Laci0915

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2023 Április, 05, 12:12:32
Re:VilĂĄgĂ­tĂĄs (halogĂŠn vs. xenon, hĂĄtsĂłlĂĄmpa tuning, mĹąszerfal)
« Válasz #5223 Dátum: 2022 Március, 14, 16:23:10 »
Sziasztok,vettem két bontott fényszórót,motoros mint az eredeti,de ebben egy db.H-4-es izzó van,az eredetiben kettő H-7-es,a lámpa csatlakozó az eredetin és bontotton is öt pólusú,kérdésem az,hogy a vezetékezése egyforma-e,tehát csere után lehet-e csatlakoztatni bontás nélkül.

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:VilĂĄgĂ­tĂĄs (halogĂŠn vs. xenon, hĂĄtsĂłlĂĄmpa tuning, mĹąszerfal)
« Válasz #5224 Dátum: 2022 Március, 14, 21:03:58 »
Sziasztok,vettem két bontott fényszórót,motoros mint az eredeti,de ebben egy db.H-4-es izzó van,az eredetiben kettő H-7-es,a lámpa csatlakozó az eredetin és bontotton is öt pólusú,kérdésem az,hogy a vezetékezése egyforma-e,tehát csere után lehet-e csatlakoztatni bontás nélkül.

A csatlakozóik azonosak, a méretük is, tehát be tudod építeni. Viszont nem fog helyesen működni, ugyanis 2×H7 esetén a távolsági fényszóró esetén a tompított továbbra is világít, míg H4 esetén nem szabad együtt világítaniuk.
Vagy cseréld ki a hozzá valóra a világításkapcsolót, vagy alakítsd át, hogy ne tudjon együtt világítani a H4-es lámpában a két izzószál. Ehhez tudok képet küldeni, ha kéred. Egy helyen egy áramvezető sínt át kell vágni a szétszerelt világításkapcsoló belsejében...

Nem elérhető Laci0915

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2023 Április, 05, 12:12:32
Re:VilĂĄgĂ­tĂĄs (halogĂŠn vs. xenon, hĂĄtsĂłlĂĄmpa tuning, mĹąszerfal)
« Válasz #5225 Dátum: 2022 Március, 15, 10:18:58 »
A csatlakozóik azonosak, a méretük is, tehát be tudod építeni. Viszont nem fog helyesen működni, ugyanis 2×H7 esetén a távolsági fényszóró esetén a tompított továbbra is világít, míg H4 esetén nem szabad együtt világítaniuk.
Vagy cseréld ki a hozzá valóra a világításkapcsolót, vagy alakítsd át, hogy ne tudjon együtt világítani a H4-es lámpában a két izzószál. Ehhez tudok képet küldeni, ha kéred. Egy helyen egy áramvezető sínt át kell vágni a szétszerelt világításkapcsoló belsejében...
  Szia,kĂźldj kĂŠpet a kapcsolóåtalakĂ­tĂĄsrĂłl.kĂśszĂśnĂśm előre is.

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:VilĂĄgĂ­tĂĄs (halogĂŠn vs. xenon, hĂĄtsĂłlĂĄmpa tuning, mĹąszerfal)
« Válasz #5226 Dátum: 2022 Március, 16, 08:14:47 »
  Szia,kĂźldj kĂŠpet a kapcsolóåtalakĂ­tĂĄsrĂłl.kĂśszĂśnĂśm előre is.

kĂŠrlek adj email-cĂ­met, ide Ăşjabban nem tudok kĂŠpet feltĂślteni...

Nem elérhető Laci0915

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2023 Április, 05, 12:12:32
Re:VilĂĄgĂ­tĂĄs (halogĂŠn vs. xenon, hĂĄtsĂłlĂĄmpa tuning, mĹąszerfal)
« Válasz #5227 Dátum: 2022 Március, 16, 08:46:39 »
kĂŠrlek adj email-cĂ­met, ide Ăşjabban nem tudok kĂŠpet feltĂślteni...
daruslaci@citromail.hu

Nem elérhető Laci0915

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2023 Április, 05, 12:12:32
Re:VilĂĄgĂ­tĂĄs (halogĂŠn vs. xenon, hĂĄtsĂłlĂĄmpa tuning, mĹąszerfal)
« Válasz #5228 Dátum: 2022 Március, 16, 15:55:17 »
daruslaci@citromail.hu
KĂśszĂśnĂśm,megkaptam a kĂŠpet,kinyomtattam.MĂŠgegyszer kĂśszĂśnĂśm Zoli!

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:VilĂĄgĂ­tĂĄs (halogĂŠn vs. xenon, hĂĄtsĂłlĂĄmpa tuning, mĹąszerfal)
« Válasz #5229 Dátum: 2022 Március, 16, 17:12:26 »
KĂśszĂśnĂśm,megkaptam a kĂŠpet,kinyomtattam.MĂŠgegyszer kĂśszĂśnĂśm Zoli!

SzĂ­vesen, jĂł munkĂĄt!  :)

Nem elérhető jocĂł vezĂŠr

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 97
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2024 Március, 15, 21:54:03
Re:VilĂĄgĂ­tĂĄs (halogĂŠn vs. xenon, hĂĄtsĂłlĂĄmpa tuning, mĹąszerfal)
« Válasz #5230 Dátum: 2022 Október, 29, 14:12:35 »
Sziasztok. Szeretném kérdezni hogy a 306-os lámpákban hány fényszóró világít? A tompítottaknál is van fényszóró ha felkapcsolom, vagy csak a két belső az?

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:VilĂĄgĂ­tĂĄs (halogĂŠn vs. xenon, hĂĄtsĂłlĂĄmpa tuning, mĹąszerfal)
« Válasz #5231 Dátum: 2022 November, 02, 08:15:42 »
Sziasztok. Szeretném kérdezni hogy a 306-os lámpákban hány fényszóró világít? A tompítottaknál is van fényszóró ha felkapcsolom, vagy csak a két belső az?

Feltételezem, hogy csak az S3-as, duplaoptikás az, amiről érdeklődsz. Ezeknél egy izzószálas mindkét izzó a lámpatestben, így a külső csak tompított, a belső csak távolsági. Ám ha távolságira kapcsolsz, a tompított továbbra is világít.

Nem elérhető jocĂł vezĂŠr

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 97
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2024 Március, 15, 21:54:03
Re:VilĂĄgĂ­tĂĄs (halogĂŠn vs. xenon, hĂĄtsĂłlĂĄmpa tuning, mĹąszerfal)
« Válasz #5232 Dátum: 2022 November, 05, 18:28:47 »
Feltételezem, hogy csak az S3-as, duplaoptikás az, amiről érdeklődsz. Ezeknél egy izzószálas mindkét izzó a lámpatestben, így a külső csak tompított, a belső csak távolsági. Ám ha távolságira kapcsolsz, a tompított továbbra is világít.

KĂśszi.Igen S3. azt hittem olyan mint az 1500 LADA ahol nĂŠgy fĂŠnyszĂłrĂł van.

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:VilĂĄgĂ­tĂĄs (halogĂŠn vs. xenon, hĂĄtsĂłlĂĄmpa tuning, mĹąszerfal)
« Válasz #5233 Dátum: 2022 November, 05, 18:59:47 »
KĂśszi.Igen S3. azt hittem olyan mint az 1500 LADA ahol nĂŠgy fĂŠnyszĂłrĂł van.

Naaa, ez fĂĄjt. AzĂŠrt egy LADA ĂŠs egy Peugeot 306 kĂśzĂśtt MINDEN szempontbĂłl vilĂĄgok vannak.

Nem elérhető krissz306

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2023 Február, 21, 19:38:31
Re:VilĂĄgĂ­tĂĄs (halogĂŠn vs. xenon, hĂĄtsĂłlĂĄmpa tuning, mĹąszerfal)
« Válasz #5234 Dátum: 2022 December, 27, 21:40:14 »
306-nĂĄl hogyan lehet megoldani, hogy esti parkolĂĄsnĂĄl csak az Ăşttest felőli lĂĄmpĂĄk vilĂĄgĂ­tsanak elĂśl-hĂĄtul?  ???
MĂĄs autĂłknĂĄl lĂĄttam ilyet. Van a csalĂĄdban egy 1. szĂŠriĂĄs Punto is, annĂĄl sem tudom hogyan lehet megoldani.
Csak azt ne mondjĂĄtok, hogy csavarjam ki a jĂĄrda felőli izzĂłkat.  :-))

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:VilĂĄgĂ­tĂĄs (halogĂŠn vs. xenon, hĂĄtsĂłlĂĄmpa tuning, mĹąszerfal)
« Válasz #5235 Dátum: 2022 December, 28, 13:37:56 »
306-nĂĄl hogyan lehet megoldani, hogy esti parkolĂĄsnĂĄl csak az Ăşttest felőli lĂĄmpĂĄk vilĂĄgĂ­tsanak elĂśl-hĂĄtul?  ???
MĂĄs autĂłknĂĄl lĂĄttam ilyet. Van a csalĂĄdban egy 1. szĂŠriĂĄs Punto is, annĂĄl sem tudom hogyan lehet megoldani.
Csak azt ne mondjĂĄtok, hogy csavarjam ki a jĂĄrda felőli izzĂłkat.  :-))

Ezt a funkciĂłt tudta a Trabi, Wartburg, stb is, de mĂĄra ritka mĂĄr...
Tudtommal úgy kelett aktiválni minden autónál, hogy a kívánt oldalra kapcsolt irányjelzővel kellett kiválasztani, hogy melyik oldalán parkol az autó az úttestnek, és eztán levenni a gyújtást.
306-nál ezt komoly átalakítással lehet csak megoldani, hiszen az irányjelző kapcsoló sem támogatja ezt, ráadásul (rendkívül meglepő módon) a jobb hátsó helyzetjelző kapott egy biztosítékot, a másik érintett biztosíték viszont a bal hátsó, és mindkét oldali első helyzetjelzőé plusz a rendszám-világításé egyszerre...

 


Google PageRank