Szavazás

Milyen izzĂłt hasznĂĄlsz a tompĂ­tottban?

Sima mezeit
46 (53.5%)
Emelt fĂŠnyerejĹąt
26 (30.2%)
Emelt Watt szĂĄmĂşt
5 (5.8%)
Xenon-t
8 (9.3%)
LED-t
1 (1.2%)

Összes szavazó: 75

Szerző Téma: VilĂĄgĂ­tĂĄs (halogĂŠn vs. xenon, hĂĄtsĂłlĂĄmpa tuning, mĹąszerfal)  (Megtekintve 826197 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Dakar 306

  • FĂźred-Team
  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 6.724
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 219
  • :2011 Június, 21, 09:32:00
Idézetet írta: "huazannya"
És milyen típus? Mik a paraméterei?


H7 100W. Noname,vilĂĄgit,ĂŠs kĂŠsz.

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "Dakar 306"
H7 100W. Noname,vilĂĄgit,ĂŠs kĂŠsz.


Oksa! És a célnak megfelel?

m-tom

  • Vendég
Idézetet írta: "huazannya"
Oksa! És a célnak megfelel?


Csak azt ne mondd, hogy ez egy ĂŠrtelmes kĂŠrdĂŠs volt... :roll:

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "m-tom"
Csak azt ne mondd, hogy ez egy ĂŠrtelmes kĂŠrdĂŠs volt... :roll:


Azt értettem ezelett, hogy piacos olcsó, de mégis jó? Szép és erős fénye van? ...stb.

Nem elérhető Dakar 306

  • FĂźred-Team
  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 6.724
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 219
  • :2011 Június, 21, 09:32:00
Idézetet írta: "huazannya"
Oksa! És a célnak megfelel?


TĂśkĂŠletes.

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "Dakar 306"
TĂśkĂŠletes.


Akkor jó! Tehåt ne menjßnk dråga boltba jó izzóÊrt? Jó Ês megbízható a piacos is?

Nem elérhető Dakar 306

  • FĂźred-Team
  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 6.724
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 219
  • :2011 Június, 21, 09:32:00
Idézetet írta: "huazannya"
Akkor jó! Tehåt ne menjßnk dråga boltba jó izzóÊrt? Jó Ês megbízható a piacos is?


Nekem megfelel. A 100W mĂŠg a piacon is 100W  :D
Én biztosan nem veszek többér,ha ennyiért találtam.

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "Dakar 306"
Nekem megfelel. A 100W mĂŠg a piacon is 100W  :D
Én biztosan nem veszek többér,ha ennyiért találtam.


Oksa! Értettem, felfogtam! Használd egésséggel! Ha kiégtek az enyémek, akkor szólok, hogy szerezz nekem is a piacon!

Nem elérhető Jesi

  • FĂźred-Team (Senior Engineer)
  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 3.578
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 190
  • :2013 Január, 13, 16:22:52
Idézetet írta: "huazannya"
Oksa! Értettem, felfogtam! Használd egésséggel! Ha kiégtek az enyémek, akkor szólok, hogy szerezz nekem is a piacon!


Pont tegnap ĂŠgett ki a jobb tompĂ­tottam... Ebben a sors keze van szerintem... Dakar, darabja volt 1100.- , mert a xenonizzo.hu-n a pĂĄr 2500.- IgazĂĄbĂłl nem tĂşl sokat spĂłrol vele az ember... bĂĄr kĂŠt pĂĄrnĂĄl :roll:
SzĂłval valszeg 100W-os 8500K-es lesz bele...
2.0T 8v (nem dĂ­zel)= ;D

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "Jesi"
Pont tegnap ĂŠgett ki a jobb tompĂ­tottam... Ebben a sors keze van szerintem... Dakar, darabja volt 1100.- , mert a xenonizzo.hu-n a pĂĄr 2500.- IgazĂĄbĂłl nem tĂşl sokat spĂłrol vele az ember... bĂĄr kĂŠt pĂĄrnĂĄl :roll:
SzĂłval valszeg 100W-os 8500K-es lesz bele...


Tudok most 45-ĂŠrt igazi xenont. Csak az a baj, hogy nincs rĂĄ keret!

m-tom

  • Vendég
Idézetet írta: "huazannya"
Tudok most 45-ĂŠrt igazi xenont. Csak az a baj, hogy nincs rĂĄ keret!


Keret nĂŠlkĂźl adjĂĄk?

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "m-tom"
Keret nĂŠlkĂźl adjĂĄk?


BeszerelĂŠssel , minden cuccĂĄval egyĂźtt!

Nem elérhető Jesi

  • FĂźred-Team (Senior Engineer)
  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 3.578
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 190
  • :2013 Január, 13, 16:22:52
Idézetet írta: "huazannya"
BeszerelĂŠssel , minden cuccĂĄval egyĂźtt!


Akkor mĂĄr illik hozzĂĄ venni angel eyes optikĂĄs lĂĄmpĂĄt is... Szerintem...
2.0T 8v (nem dĂ­zel)= ;D

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "Jesi"
Akkor mĂĄr illik hozzĂĄ venni angel eyes optikĂĄs lĂĄmpĂĄt is... Szerintem...


Illene, de azĂŠrt nĂŠlkĂźle is jĂł!

Nem elérhető Jesi

  • FĂźred-Team (Senior Engineer)
  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 3.578
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 190
  • :2013 Január, 13, 16:22:52
Idézetet írta: "huazannya"
Illene, de azĂŠrt nĂŠlkĂźle is jĂł!


Van FehĂŠrvĂĄron is xenonizzo kisker, asszem hĂŠtvĂŠgĂŠn megveszem...
2.0T 8v (nem dĂ­zel)= ;D

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "Jesi"
Van FehĂŠrvĂĄron is xenonizzo kisker, asszem hĂŠtvĂŠgĂŠn megveszem...


mennyiĂŠrt?

Nem elérhető Jesi

  • FĂźred-Team (Senior Engineer)
  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 3.578
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 190
  • :2013 Január, 13, 16:22:52
Idézetet írta: "huazannya"
mennyiĂŠrt?


Passz... majd felhĂ­vom telefonon, remĂŠlem a xenonizzos ĂĄron adja...
2.0T 8v (nem dĂ­zel)= ;D

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "Jesi"
Passz... majd felhĂ­vom telefonon, remĂŠlem a xenonizzos ĂĄron adja...


Értem!

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Van egy Ăşjabb -bĂĄr aprĂłcska- extrĂĄm...







SzĂłval most mĂĄr van a jobb oldalon is csomagtĂŠr-vilĂĄgĂ­tĂĄsom.  :)
Eredetileg pontosan szimmetrikusan szerettem volna, szemben a bal oldalival, de a tankolónyílás miatt ott a burkolat mögött semmi hely nincs, így máshova kellett helyeznem. Ha már máshol, akkor viszont azt találtam ki, hogy legyen csak egy kis lemezrugóval rögzítve, és így könnyen leemelhető a helyéről.
Mivel a lĂĄmpa egy marĂłgĂŠpen kĂŠszĂźlt kis "tĂŠglĂĄba" van belepattintva, Ă­gy
használhatom például szerelőlámpának is: hamar csináltam hozzá egy toldatot is, ami csak egyszerűen egy hat méteres vezeték, szivargyújtó-csatival a végén...

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "zimurgy"
SzĂłval most mĂĄr van a jobb oldalon is csomagtĂŠr-vilĂĄgĂ­tĂĄsom.  :)
Eredetileg pontosan szimmetrikusan szerettem volna, szemben a bal oldalival, de a tankolónyílás miatt ott a burkolat mögött semmi hely nincs, így máshova kellett helyeznem. Ha már máshol, akkor viszont azt találtam ki, hogy legyen csak egy kis lemezrugóval rögzítve, és így könnyen leemelhető a helyéről.
Mivel a lĂĄmpa egy marĂłgĂŠpen kĂŠszĂźlt kis "tĂŠglĂĄba" van belepattintva, Ă­gy
használhatom például szerelőlámpának is: hamar csináltam hozzá egy toldatot is, ami csak egyszerűen egy hat méteres vezeték, szivargyújtó-csatival a végén...


Hát Zimu! Sajna most azt kell mondjam, hogy ez 1 se nem szép, se nem jó, nem is szimetrikusan van, fölösleges extra. 1 szivargyújtó csatlakozó viszont nem volna 1 rossz ötlet. És abból az egyből is kivettem az égőt! Minek az. HA fényt akarok csinálni, akkor bekapcsolom a tetőkárpitban lévő lámpát! Ráadásuk a hifi ütemére villogott az a kicsi ott oldalt.

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Idézetet írta: "huazannya"
SzĂłval most mĂĄr van a jobb oldalon is csomagtĂŠr-vilĂĄgĂ­tĂĄsom.  :)
Eredetileg pontosan szimmetrikusan szerettem volna, szemben a bal oldalival, de a tankolónyílás miatt ott a burkolat mögött semmi hely nincs, így máshova kellett helyeznem. Ha már máshol, akkor viszont azt találtam ki, hogy legyen csak egy kis lemezrugóval rögzítve, és így könnyen leemelhető a helyéről.
Mivel a lĂĄmpa egy marĂłgĂŠpen kĂŠszĂźlt kis "tĂŠglĂĄba" van belepattintva, Ă­gy
használhatom például szerelőlámpának is: hamar csináltam hozzá egy toldatot is, ami csak egyszerűen egy hat méteres vezeték, szivargyújtó-csatival a végén...


Hát Zimu! Sajna most azt kell mondjam, hogy ez 1 se nem szép, se nem jó, nem is szimetrikusan van, fölösleges extra. 1 szivargyújtó csatlakozó viszont nem volna 1 rossz ötlet. És abból az egyből is kivettem az égőt! Minek az. HA fényt akarok csinálni, akkor bekapcsolom a tetőkárpitban lévő lámpát! Ráadásuk a hifi ütemére villogott az a kicsi ott oldalt.


Tudom, hogy szimmetrikusra illett volna csinĂĄlni, de hĂĄt tĂŠnyleg nincs a burkolat alatt tĂśbb hely 1 cm-nĂŠl.
Az pedig zavart, hogy ha van valami nagyobb dolog a csomagtĂŠr bal oldalĂĄn is, akkor az mĂĄr teljesen kitakarja a lĂĄmpa fĂŠnyĂŠt.
Az enyĂŠm meg ugye nem teherautĂł, Ă­gy hĂĄt nincs is hĂĄtul lĂĄmpa a tetőkĂĄrpitban...   :)

hegyus

  • Vendég
HĂĄt ezek a szuper xenon utĂĄnzatu izzok sem olyan jĂłk a vizes aszfalt megvilĂĄgitĂĄsĂĄban ,igy azt hiszem elkezdek gyĂźjteni rendes xenon szettre

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "zimurgy"
Tudom, hogy szimmetrikusra illett volna csinĂĄlni, de hĂĄt tĂŠnyleg nincs a burkolat alatt tĂśbb hely 1 cm-nĂŠl.
Az pedig zavart, hogy ha van valami nagyobb dolog a csomagtĂŠr bal oldalĂĄn is, akkor az mĂĄr teljesen kitakarja a lĂĄmpa fĂŠnyĂŠt.
Az enyĂŠm meg ugye nem teherautĂł, Ă­gy hĂĄt nincs is hĂĄtul lĂĄmpa a tetőkĂĄrpitban...   :)


Ja hogy neked nics ott olyan? Akkor mĂŠg 1 dolog, amiĂŠrt a kombi a beszt! AmĂşgy ĂŠn azt sem szoktam hasznĂĄlni, mert lĂĄtok anĂŠlkĂźl is!

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Idézetet írta: "hegyus"
HĂĄt ezek a szuper xenon utĂĄnzatu izzok sem olyan jĂłk a vizes aszfalt megvilĂĄgitĂĄsĂĄban ,igy azt hiszem elkezdek gyĂźjteni rendes xenon szettre


Úgy rémlik, hogy Rob szerint esős, nyálkás időben a valódi xenon sem az igazi, hanem inkább csak tiszta időben remekel.
Nekem egyĂŠbkĂŠnt eddig leginkĂĄbb az OSRAM ALLSEASON +30% izzĂłk vĂĄltak be, de sajnos ezekkel kĂŠt komoly gond van: egyrĂŠszt aranyĂĄrban vannak, mĂĄsrĂŠszt pici az ĂŠlettartamuk...  :(
Pedig vizes Ăşton nagyon jĂłk (szĂĄrazon mĂĄr kevĂŠsbĂŠ...)
Sajnos most ĂŠppen nincs is ilyenem, Ă­gy jelenleg csak mezei izzĂłim vannak.

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "zimurgy"
HĂĄt ezek a szuper xenon utĂĄnzatu izzok sem olyan jĂłk a vizes aszfalt megvilĂĄgitĂĄsĂĄban ,igy azt hiszem elkezdek gyĂźjteni rendes xenon szettre


Úgy rémlik, hogy Rob szerint esős, nyálkás időben a valódi xenon sem az igazi, hanem inkább csak tiszta időben remekel.
Nekem egyĂŠbkĂŠnt eddig leginkĂĄbb az OSRAM ALLSEASON +30% izzĂłk vĂĄltak be, de sajnos ezekkel kĂŠt komoly gond van: egyrĂŠszt aranyĂĄrban vannak, mĂĄsrĂŠszt pici az ĂŠlettartamuk...  :(
Pedig vizes Ăşton nagyon jĂłk (szĂĄrazon mĂĄr kevĂŠsbĂŠ...)
Sajnos most ĂŠppen nincs is ilyenem, Ă­gy jelenleg csak mezei izzĂłim vannak.


A lĂŠnyeg. hogy a gyĂĄrinĂĄl csak jobb lehet az Ăśsszes!

m-tom

  • Vendég
Idézetet írta: "huazannya"
HĂĄt ezek a szuper xenon utĂĄnzatu izzok sem olyan jĂłk a vizes aszfalt megvilĂĄgitĂĄsĂĄban ,igy azt hiszem elkezdek gyĂźjteni rendes xenon szettre


Úgy rémlik, hogy Rob szerint esős, nyálkás időben a valódi xenon sem az igazi, hanem inkább csak tiszta időben remekel.
Nekem egyĂŠbkĂŠnt eddig leginkĂĄbb az OSRAM ALLSEASON +30% izzĂłk vĂĄltak be, de sajnos ezekkel kĂŠt komoly gond van: egyrĂŠszt aranyĂĄrban vannak, mĂĄsrĂŠszt pici az ĂŠlettartamuk...  :(
Pedig vizes Ăşton nagyon jĂłk (szĂĄrazon mĂĄr kevĂŠsbĂŠ...)
Sajnos most ĂŠppen nincs is ilyenem, Ă­gy jelenleg csak mezei izzĂłim vannak.


A lĂŠnyeg. hogy a gyĂĄrinĂĄl csak jobb lehet az Ăśsszes!


Nekem meg a gyĂĄri jĂśn be...

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Idézetet írta: "m-tom"


A lĂŠnyeg. hogy a gyĂĄrinĂĄl csak jobb lehet az Ăśsszes!


Nekem meg a gyĂĄri jĂśn be...[/quote]

Hegyus:
MerĂŠsz gyerek ĂĄm ez a KecsĂł, mert simĂĄn elautĂłzgat a 100W-os izzĂłkkal...  :D
Pedig talĂĄn csak  0,75mm2-es, max 1-es vezetĂŠkek mennek a fĂŠnyszĂłrĂłkhoz.
Nekem nincs annyi merszem... Ha mĂŠg mostanĂĄban is lehetne kapni 70 W-os izzĂłkat, akkor azt vĂĄlasztanĂĄm.
Lehet, hogy egyszer veszek egy pĂĄr fĂŠnyszĂłrĂł-csatit, ĂŠs akkor mĂĄr a mĂĄsfeles vezetĂŠkekkel kevĂŠsbĂŠ kell fĂŠlnem.
De a foncsor sem biztos, hogy bĂ­rja a tartĂłs megnĂśvekedett terhelĂŠst. MostanĂĄban minden autĂłban vacak mĹąanyagalapĂş foncsor van...  :(

Egyébként az ALLSEASON izzók, amit favorizáltam: sárgás fényt adnak, ezért is jók esős időben...
De ez erősen ízlés dolga is.

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Idézetet írta: "hegyus"
HĂĄt ezek a szuper xenon utĂĄnzatu izzok sem olyan jĂłk a vizes aszfalt megvilĂĄgitĂĄsĂĄban ,igy azt hiszem elkezdek gyĂźjteni rendes xenon szettre


:)


H7 40
H4 bi 62

drarpad

  • Vendég
Idézetet írta: "hegyus"
HĂĄt ezek a szuper xenon utĂĄnzatu izzok sem olyan jĂłk a vizes aszfalt megvilĂĄgitĂĄsĂĄban ,igy azt hiszem elkezdek gyĂźjteni rendes xenon szettre

FĂŠnyszĂłrĂłmosĂłd van?

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Idézetet írta: "drarpad"
HĂĄt ezek a szuper xenon utĂĄnzatu izzok sem olyan jĂłk a vizes aszfalt megvilĂĄgitĂĄsĂĄban ,igy azt hiszem elkezdek gyĂźjteni rendes xenon szettre

FĂŠnyszĂłrĂłmosĂłd van?


:)
minek az?
igaz ĂŠn is csinĂĄltam kamĂş mosĂłt, hogy ne kĂśssenek bele!

most az automata szint szabĂĄlyzora fĂĄj a fogam...

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "drarpad"
HĂĄt ezek a szuper xenon utĂĄnzatu izzok sem olyan jĂłk a vizes aszfalt megvilĂĄgitĂĄsĂĄban ,igy azt hiszem elkezdek gyĂźjteni rendes xenon szettre

FĂŠnyszĂłrĂłmosĂłd van?



a fĂŠnyszĂłrĂłmosĂłnak semmi ĂŠrtelme!

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "zimurgy"


A lĂŠnyeg. hogy a gyĂĄrinĂĄl csak jobb lehet az Ăśsszes!


Nekem meg a gyĂĄri jĂśn be...


Hegyus:
MerĂŠsz gyerek ĂĄm ez a KecsĂł, mert simĂĄn elautĂłzgat a 100W-os izzĂłkkal...  :D
Pedig talĂĄn csak  0,75mm2-es, max 1-es vezetĂŠkek mennek a fĂŠnyszĂłrĂłkhoz.
Nekem nincs annyi merszem... Ha mĂŠg mostanĂĄban is lehetne kapni 70 W-os izzĂłkat, akkor azt vĂĄlasztanĂĄm.
Lehet, hogy egyszer veszek egy pĂĄr fĂŠnyszĂłrĂł-csatit, ĂŠs akkor mĂĄr a mĂĄsfeles vezetĂŠkekkel kevĂŠsbĂŠ kell fĂŠlnem.
De a foncsor sem biztos, hogy bĂ­rja a tartĂłs megnĂśvekedett terhelĂŠst. MostanĂĄban minden autĂłban vacak mĹąanyagalapĂş foncsor van...  :(

Egyébként az ALLSEASON izzók, amit favorizáltam: sárgás fényt adnak, ezért is jók esős időben...
De ez erősen ízlés dolga is.[/quote]

Semmi baja sem lesz! SimĂĄn kibĂ­rjĂĄk a vezetĂŠkek!

Nem elérhető Petya27

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.325
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 14
  • :2013 Szeptember, 10, 08:09:53
Szjasztok!Az lenne a kĂŠrdĂŠsem,hogy ha jĂłl tudom akkor a 1998-as ĂŠvjĂĄratĂş pugba H4-es izzĂł kell?KĂśszi a vĂĄlaszt.
Ne vezess gyorsabban mint ahogy az angyalod repĂźlni tud.

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Idézetet írta: "Petya27"
Szjasztok!Az lenne a kĂŠrdĂŠsem,hogy ha jĂłl tudom akkor a 1998-as ĂŠvjĂĄratĂş pugba H4-es izzĂł kell?KĂśszi a vĂĄlaszt.


99%, hogy neked H4-es kell.
ElhanyagolhatĂł szĂĄmban kĂŠszĂźlt S2-es 306-os duplaoptikĂĄs fĂŠnyszĂłrĂłval.
De Neked biztosan H4-ed van.

Nem elérhető Petya27

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.325
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 14
  • :2013 Szeptember, 10, 08:09:53
99%, hogy neked H4-es kell.
ElhanyagolhatĂł szĂĄmban kĂŠszĂźlt S2-es 306-os duplaoptikĂĄs fĂŠnyszĂłrĂłval.
De Neked biztosan H4-ed van.[/quote]KĂśszi a vĂĄlaszt.
Ne vezess gyorsabban mint ahogy az angyalod repĂźlni tud.

Nem elérhető Nick88

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 5.662
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 166
  • :2022 Január, 03, 16:05:29
    • Nick's Carstyling Page
Idézetet írta: "zimurgy"
Van egy Ăşjabb -bĂĄr aprĂłcska- extrĂĄm...

[
SzĂłval most mĂĄr van a jobb oldalon is csomagtĂŠr-vilĂĄgĂ­tĂĄsom.  :)
Eredetileg pontosan szimmetrikusan szerettem volna, szemben a bal oldalival, de a tankolónyílás miatt ott a burkolat mögött semmi hely nincs, így máshova kellett helyeznem. Ha már máshol, akkor viszont azt találtam ki, hogy legyen csak egy kis lemezrugóval rögzítve, és így könnyen leemelhető a helyéről.
Mivel a lĂĄmpa egy marĂłgĂŠpen kĂŠszĂźlt kis "tĂŠglĂĄba" van belepattintva, Ă­gy
használhatom például szerelőlámpának is: hamar csináltam hozzá egy toldatot is, ami csak egyszerűen egy hat méteres vezeték, szivargyújtó-csatival a végén...


Te aztĂĄn Zimu lassan Mc Geyver szintre viszed a tĂŠmĂĄt!
Micsoda Ăśtletek , micsoda megvalĂłsĂ­tĂĄsok!
AmĂşgy klafa! Grat! :wink:

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Idézetet írta: "zimurgy"
Van egy Ăşjabb -bĂĄr aprĂłcska- extrĂĄm...


SzĂłval most mĂĄr van a jobb oldalon is csomagtĂŠr-vilĂĄgĂ­tĂĄsom.  :)
Eredetileg pontosan szimmetrikusan szerettem volna, szemben a bal oldalival, de a tankolónyílás miatt ott a burkolat mögött semmi hely nincs, így máshova kellett helyeznem. Ha már máshol, akkor viszont azt találtam ki, hogy legyen csak egy kis lemezrugóval rögzítve, és így könnyen leemelhető a helyéről.
Mivel a lĂĄmpa egy marĂłgĂŠpen kĂŠszĂźlt kis "tĂŠglĂĄba" van belepattintva, Ă­gy
használhatom például szerelőlámpának is: hamar csináltam hozzá egy toldatot is, ami csak egyszerűen egy hat méteres vezeték, szivargyújtó-csatival a végén...


szerintem nincs vele gond mert szinte semmit nem vilĂĄgit a gyĂĄri! viszont a mĹąanyagba hĂĄtrĂŠbb raktad volna az talĂĄn mĂĄg *5-b lett volna!!! De ez csak az ĂŠn szeĂŠny vĂŠlemĂŠnyem...

Davids

  • Vendég
Idézetet írta: "Rozsahegyir"
HĂĄt ezek a szuper xenon utĂĄnzatu izzok sem olyan jĂłk a vizes aszfalt megvilĂĄgitĂĄsĂĄban ,igy azt hiszem elkezdek gyĂźjteni rendes xenon szettre


:)


H7 40
H4 bi 62


ĂŠn is most vettem szettet 40e ĂŠrt H7 est 6000K. A rozsahegyir utĂĄn a mĂĄsodik voltam a klubbol a xen-on osoknĂĄl.Mindenkinek ajĂĄnlani tom mert nagyon korrekektek ĂŠs nĂĄluk a legolcsobb a piacon a szett ĂĄra!!!

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "Davids"
ĂŠn is most vettem szettet 40e ĂŠrt H7 est 6000K. A rozsahegyir utĂĄn a mĂĄsodik voltam a klubbol a xen-on osoknĂĄl.Mindenkinek ajĂĄnlani tom mert nagyon korrekektek ĂŠs nĂĄluk a legolcsobb a piacon a szett ĂĄra!!!


Én is tudok 40-ért!

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
A xenon égővel felszerelt fényszóró igen divatos és hasznos kiegészítője egyre több autónak, valamint újabban a motorosoknak is kedvelt extrája. Az exkluzív megjelenés mellett számtalan előnye van a hagyományos halogén izzókhoz képest.
Közel háromszoros fényereje mellett a napfényhez közelebb álló színhőmérséklete a szem számára jobban érzékelhető, kontrasztosabb, élesebb képet ad, az éjszakai vezetés kevésbé fárasztja a szemet.
Fénye nem olvad bele a közvilágításba sem, a táblák és az útburkolati jelek szinte ragyognak még a vizes aszfalton is. A xenonlámpa nemcsak távolabbra világít, de oldalirányú terítése is jóval nagyobb halogén elődjeinél, amivel akár életet is menthet.
A megfelelő minőségű szettek élettartama több mint hétszerese a hagyományos halogén izzónak, gyakorlatilag a gépkocsi teljes élettartamát képesek kiszolgálni, ellentétben a "xenon gázzal töltött" emelt fénykibocsátású, de csökkentett élettartamú izzószálas égőkkel.
A valódi xenon égő nem tartalmaz izzószálat, mely eléghet, vagy a rázkódástól elszakadhat. A fényt a mikroprocesszoros elektronika által előállított nagyfeszültség hozza létre elektromos ív formájában.
Szerencsére már hazánkban is kaphatóak jó minőségű, megbízható átalakító szettek, melyek tökéletesen illeszkednek a halogén fényszóró foglalatába és a gépkocsi elektromos rendszeréhez, így nem kell félmegoldáshoz folyamodni, melynek során a D2S vagy D2R (a gyártók által használt foglalat) xenon égőt faragják bele a halogén izzó foglalatába.
A halogén és a xenon izzó fókuszpontja különbözik, ezért nem lesz tökéletes a fényszóró vetítése, valamint új autó esetében a garancia elvesztését is jelentheti az átalakítás, ellentétben az új generációs beépítő szettekkel, melyek minden átalakítás nélkül kapcsolódnak a gépkocsi eredeti csatlakozóihoz és problémamentesen behelyezhetőek az eredeti halogén izzó helyére, akár a ködlámpákba is.
A ******* ĂĄltal forgalmazott  xenon szettek abszolĂşt a legmagasabb minősĂŠget kĂŠpviselik mind megbĂ­zhatĂłsĂĄgban, mind tervezĂŠsben ĂŠs kivitelezĂŠsben. A gyĂĄrtĂł garantĂĄlja az abszolĂşt vĂ­z, por, rĂĄzkĂłdĂĄstĹąrő kivitelt, a tĂśkĂŠletes illeszkedĂŠst bĂĄrmely modern vagy rĂŠgebbi gĂŠpkocsihoz.
Alacsony energiafelvételével a gépkocsi elektromos rendszerét kíméli, a halogénnél kisebb hőtermelésének köszönhetően a foncsort nem károsítja. Ezen termékünkkel Ön mind a vezetés biztonságában, mind autója megjelenésében egy magasabb minőségi szintet érhet el!

Nem elérhető Petya27

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.325
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 14
  • :2013 Szeptember, 10, 08:09:53
Szijasztok!Vettem xenon égőt.De 90/100Watt-os.Az lenne a kérdésem,hogy ez nagy baj vagy nem lesz belőle gond,hogy nagyobb a watt szám mint kellene?Köszi a választ.
Ne vezess gyorsabban mint ahogy az angyalod repĂźlni tud.

Nem elérhető Petya27

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.325
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 14
  • :2013 Szeptember, 10, 08:09:53
Idézetet írta: "Petya27"
Szijasztok!Vettem xenon égőt.De 90/100Watt-os.Az lenne a kérdésem,hogy ez nagy baj vagy nem lesz belőle gond,hogy nagyobb a watt szám mint kellene?Köszi a választ.
                          MegkĂŠrdeztem a xenonizzo.hu-n is,hogy lehet-e problĂŠma,de azt Ă­rtĂĄk,hogy gond nĂŠkĂźl hasznĂĄlhatĂł.
Ne vezess gyorsabban mint ahogy az angyalod repĂźlni tud.

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Idézetet írta: "Petya27"
[..]

                           MegkĂŠrdeztem a xenonizzo.hu-n is,hogy lehet-e problĂŠma,de azt Ă­rtĂĄk,hogy gond nĂŠkĂźl hasznĂĄlhatĂł.


KecsĂł is 100 W-os izzĂłkkal jĂĄr hosszĂş ideje, ĂŠs bĂ­rja neki...

Ám azt is megjegyzem, hogy egy kollÊgåm Hyundai autójån a 100/90-es izzók miatt leÊgett a vilågítóåramkÜr kåbelezÊse...

Ha megrelĂŠzed, ĂŠs a relĂŠvel kapcsolt szakasz minĂŠl kĂśzelebb van a lĂĄmpĂĄkhoz, akkor csĂśkkented a kockĂĄzatot. A kapcsolĂł ĂŠlettartamĂĄt is meg lehet Ă­gy nĂśvelni.

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Idézetet írta: "Petya27"
Szijasztok!Vettem xenon égőt.De 90/100Watt-os.Az lenne a kérdésem,hogy ez nagy baj vagy nem lesz belőle gond,hogy nagyobb a watt szám mint kellene?Köszi a választ.


Te nem xenon épgőt vették hanem halogént!
xenonbĂłl csak 35W-s lĂŠtezik illetve teherautĂł vĂĄltozat 55W-s...

Nem elérhető Petya27

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.325
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 14
  • :2013 Szeptember, 10, 08:09:53
Idézetet írta: "Rozsahegyir"
[..]



Te nem xenon épgőt vették hanem halogént!
xenonbĂłl csak 35W-s lĂŠtezik illetve teherautĂł vĂĄltozat 55W-s...
Akkor miĂŠrt Ă­rjĂĄk a xenonizzo.hu-n,hogy xenon izzĂł a 100/90 Watt-os?
Ne vezess gyorsabban mint ahogy az angyalod repĂźlni tud.

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Idézetet írta: "Petya27"
[...]

Akkor miĂŠrt Ă­rjĂĄk a xenonizzo.hu-n,hogy xenon izzĂł a 100/90 Watt-os?


reklĂĄm fogĂĄs....
a xenon azĂŠrt xenon mert xenon gĂĄzzal van tĂśltve ĂŠs csak Ă­v fĂŠnyt kĂŠpes kreĂĄlni!

Amit ott xenon izzĂłnak titulĂĄlnak az csak a szĂ­ne miatt (hasonlĂ­t a xenonhoz) de amĂ­g kĂŠt elektrĂłda kĂśzt wolfram szĂĄll hĂşzĂłdik ĂŠs az izzik addig csak halogĂŠn izzĂł marad sajnos!

Egyébként annyira nem rossza azaz izzó! Nekem is van egy pár 55W-s a csomagtartómba belőle!

De semmi pĂŠnzĂŠrt nem raknĂĄm vissza a valĂłdi xenon helyĂŠre a halogĂŠn izzĂłt!

Nem elérhető Petya27

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.325
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 14
  • :2013 Szeptember, 10, 08:09:53
Idézetet írta: "Rozsahegyir"
[..]



reklĂĄm fogĂĄs....
a xenon azĂŠrt xenon mert xenon gĂĄzzal van tĂśltve ĂŠs csak Ă­v fĂŠnyt kĂŠpes kreĂĄlni!

Amit ott xenon izzĂłnak titulĂĄlnak az csak a szĂ­ne miatt (hasonlĂ­t a xenonhoz) de amĂ­g kĂŠt elektrĂłda kĂśzt wolfram szĂĄll hĂşzĂłdik ĂŠs az izzik addig csak halogĂŠn izzĂł marad sajnos!

Egyébként annyira nem rossza azaz izzó! Nekem is van egy pár 55W-s a csomagtartómba belőle!

De semmi pĂŠnzĂŠrt nem raknĂĄm vissza a valĂłdi xenon helyĂŠre a halogĂŠn izzĂłt!
De akkor most megĂŠrte az ĂĄrĂĄt vagy tegyem visza a 60/55 Watt-osat?
Ne vezess gyorsabban mint ahogy az angyalod repĂźlni tud.

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "Petya27"
[..]

De akkor most megĂŠrte az ĂĄrĂĄt vagy tegyem visza a 60/55 Watt-osat?


Meg! HasznĂĄld!

AmĂşgy abban is xenon gĂĄz van, de wolfram szĂĄl is!

Bobeek

  • Vendég
Idézetet írta: "Rozsahegyir"
[..]



reklĂĄm fogĂĄs....
a xenon azĂŠrt xenon mert xenon gĂĄzzal van tĂśltve ĂŠs csak Ă­v fĂŠnyt kĂŠpes kreĂĄlni!

Amit ott xenon izzĂłnak titulĂĄlnak az csak a szĂ­ne miatt (hasonlĂ­t a xenonhoz) de amĂ­g kĂŠt elektrĂłda kĂśzt wolfram szĂĄll hĂşzĂłdik ĂŠs az izzik addig csak halogĂŠn izzĂł marad sajnos!

Egyébként annyira nem rossza azaz izzó! Nekem is van egy pár 55W-s a csomagtartómba belőle!

De semmi pĂŠnzĂŠrt nem raknĂĄm vissza a valĂłdi xenon helyĂŠre a halogĂŠn izzĂłt!



A rendes xenon izzĂłkbĂłl is van tartalĂŠkod? Vagy mit csinĂĄlsz, ha "kiĂŠg" valamelyik? Gondolom olyankor a halogĂŠnt nem lehet csak Ăşgy betenni a helyĂŠre!?

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Idézetet írta: "Petya27"
[..]

De akkor most megĂŠrte az ĂĄrĂĄt vagy tegyem visza a 60/55 Watt-osat?


5eFt-t nem igazĂŠn de ĂŠn is ott vettem (ĂŠn is ki adtam ĂŠrte az 5-st)!

JĂł az izzĂł ĂŠs jobban fogsz lĂĄtni mit a simĂĄval!

 


Google PageRank