Szavazás

Milyen izzĂłt hasznĂĄlsz a tompĂ­tottban?

Sima mezeit
46 (53.5%)
Emelt fĂŠnyerejĹąt
26 (30.2%)
Emelt Watt szĂĄmĂşt
5 (5.8%)
Xenon-t
8 (9.3%)
LED-t
1 (1.2%)

Összes szavazó: 75

Szerző Téma: VilĂĄgĂ­tĂĄs (halogĂŠn vs. xenon, hĂĄtsĂłlĂĄmpa tuning, mĹąszerfal)  (Megtekintve 826188 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Idézetet írta: "Bobeek"
[..]




A rendes xenon izzĂłkbĂłl is van tartalĂŠkod? Vagy mit csinĂĄlsz, ha "kiĂŠg" valamelyik? Gondolom olyankor a halogĂŠnt nem lehet csak Ăşgy betenni a helyĂŠre!?


vissza dobom a halogĂŠnt 2perc alatt!
az izzĂł rĂŠsz ugyan Ăşgy nĂŠz ki(a talp rĂŠsze) csak nem csatlakozo van a ****ĂŠn hanem pĂĄr drĂłt jĂśn ki belĂśle!
De elmĂŠletileg nem lesz ilyen gondom mĂŠg pĂĄr ĂŠvig....

Nem elérhető Petya27

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.325
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 14
  • :2013 Szeptember, 10, 08:09:53
És ezekben az autókban a foncsor müanyag vagy fém?
Ne vezess gyorsabban mint ahogy az angyalod repĂźlni tud.

Nem elérhető Petya27

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.325
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 14
  • :2013 Szeptember, 10, 08:09:53
Idézetet írta: "Rozsahegyir"
[..]



5eFt-t nem igazĂŠn de ĂŠn is ott vettem (ĂŠn is ki adtam ĂŠrte az 5-st)!

JĂł az izzĂł ĂŠs jobban fogsz lĂĄtni mit a simĂĄval!
Én csak attól parázok,hogy a gyári ugye 60/55 Watt-os ez pedig 100/90 Watt-os és,hogy megrongálja a lámpatestet.Vszaraktam a sima halogént.
Ne vezess gyorsabban mint ahogy az angyalod repĂźlni tud.

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Idézetet írta: "Petya27"
És ezekben az autókban a foncsor müanyag vagy fém?

talán a ladában volt utoljára fémből a test!

Most mĹąanyagra viszik fel a kromot!

Nyugodtan ragd vissza a 100/90W-s izzĂłt mert birja a kocsi!

KecsĂł ĂŠs mĂŠg pĂĄran tĂśbb mint fĂŠl ĂŠvve jĂĄrnak 100W-s izzĂłval!

Nem elérhető Petya27

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.325
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 14
  • :2013 Szeptember, 10, 08:09:53
Idézetet írta: "Rozsahegyir"
[..]


talán a ladában volt utoljára fémből a test!

Most mĹąanyagra viszik fel a kromot!

Nyugodtan ragd vissza a 100/90W-s izzĂłt mert birja a kocsi!

KecsĂł ĂŠs mĂŠg pĂĄran tĂśbb mint fĂŠl ĂŠvve jĂĄrnak 100W-s izzĂłval!
KĂśszi a vĂĄlaszt.Csak azon parĂĄzok,hogy egyesek ezmondjĂĄk mĂĄsok meg azt.A carstyling.hu-n azt mondjĂĄk,hogy megolvasztja a foncsort.De azt hiszem az itteniekben bĂ­zok meg mert legalĂĄbb itt mindenkinek 306-osa van.
Ne vezess gyorsabban mint ahogy az angyalod repĂźlni tud.

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Idézetet írta: "Petya27"
[..]

KĂśszi a vĂĄlaszt.Csak azon parĂĄzok,hogy egyesek ezmondjĂĄk mĂĄsok meg azt.A carstyling.hu-n azt mondjĂĄk,hogy megolvasztja a foncsort.De azt hiszem az itteniekben bĂ­zok meg mert legalĂĄbb itt mindenkinek 306-osa van.


kecsĂłnak, Gokunak, BĂĄlintnak, meg mĂŠg egy pĂĄr ember hasznĂĄl't' meg ĂŠn is hasznĂĄltam de lett a xenon igy be kerĂźlt a csomiba ha bĂĄrmi van!!!

Max azt teheted meg amit Zimu kolega is ajĂĄnlot, hogy meg relĂŠzed bitos ami biztos! De nekem sem meg a tĂśbbieknek sincs meg relĂŠzve ĂŠs bĂźszkĂŠn hasznĂĄljĂĄk(csak zimu volt olyan rendes, hogy Ăś a sajĂĄtjĂĄt meg relĂŠzte) !

Nem elérhető Petya27

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.325
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 14
  • :2013 Szeptember, 10, 08:09:53
Idézetet írta: "Rozsahegyir"
[..]



kecsĂłnak, Gokunak, BĂĄlintnak, meg mĂŠg egy pĂĄr ember hasznĂĄl't' meg ĂŠn is hasznĂĄltam de lett a xenon igy be kerĂźlt a csomiba ha bĂĄrmi van!!!

Max azt teheted meg amit Zimu kolega is ajĂĄnlot, hogy meg relĂŠzed bitos ami biztos! De nekem sem meg a tĂśbbieknek sincs meg relĂŠzve ĂŠs bĂźszkĂŠn hasznĂĄljĂĄk(csak zimu volt olyan rendes, hogy Ăś a sajĂĄtjĂĄt meg relĂŠzte) !
Köszönöm a sok segítő választ akkor viszarakom a gyári meg jó lesz tartaléknak.A relézés biztos jó dolog,de nem tom,hogy kell csinálni és hol.
Ne vezess gyorsabban mint ahogy az angyalod repĂźlni tud.

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Idézetet írta: "Petya27"
[..]

Köszönöm a sok segítő választ akkor viszarakom a gyári meg jó lesz tartaléknak.A relézés biztos jó dolog,de nem tom,hogy kell csinálni és hol.


Majd ha egyszer jó idő lesz, akkor készítek egy fényképes leírást a "tippek-trükkök" rovatba, hogy miből is áll a fényszórók megrelézése.
Aki szeret villamossĂĄggal szĂśszmĂśtĂślni, annak semmisĂŠg...

Nem elérhető Petya27

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.325
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 14
  • :2013 Szeptember, 10, 08:09:53
Idézetet írta: "zimurgy"
[..]



Majd ha egyszer jó idő lesz, akkor készítek egy fényképes leírást a "tippek-trükkök" rovatba, hogy miből is áll a fényszórók megrelézése.
Aki szeret villamossĂĄggal szĂśszmĂśtĂślni, annak semmisĂŠg...
OK.KĂśszi szĂŠpen.                                               Kellemes Ünnepeket ĂŠs Sok Peugeot-ozĂĄsban Gazdag Boldog Új Évet KivĂĄnok Minden Klubtagnak ĂŠs 306 Tulajnak!
Ne vezess gyorsabban mint ahogy az angyalod repĂźlni tud.

Nem elérhető Dakar 306

  • FĂźred-Team
  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 6.724
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 219
  • :2011 Június, 21, 09:32:00
Nekem SzerdĂĄn fogjĂĄk berelĂŠzni a 100-as izzĂłkat,mert a kapcsolĂł nem szeresse anĂŠlkĂźl.

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "Dakar 306"
Nekem SzerdĂĄn fogjĂĄk berelĂŠzni a 100-as izzĂłkat,mert a kapcsolĂł nem szeresse anĂŠlkĂźl.


Semmi baja a kapcsolĂłnak sem!

Nem elérhető Petya27

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.325
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 14
  • :2013 Szeptember, 10, 08:09:53
Idézetet írta: "huazannya"
[..]



Semmi baja a kapcsolĂłnak sem!
Ez alatt most milyen kapcsolĂłt ĂŠrtetek?Nem vagyok tĂŠmĂĄban-e tĂŠren.
Ne vezess gyorsabban mint ahogy az angyalod repĂźlni tud.

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Idézetet írta: "Petya27"
[..]

Ez alatt most milyen kapcsolĂłt ĂŠrtetek?Nem vagyok tĂŠmĂĄban-e tĂŠren.


amivel a lĂĄmpĂĄt kapcsolgatod...

Nem elérhető Petya27

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.325
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 14
  • :2013 Szeptember, 10, 08:09:53
Idézetet írta: "Jesi"
[..]



A tompĂ­tott gyĂĄrilag relĂŠzett? Mert ha ĂŠn kapcsolom a vilĂĄgĂ­tĂĄst, kattan a biztosĂ­tĂŠktĂĄbla felett a relĂŠ... Azt viszont nem tudom, hogy a refi is relĂŠzett-e. Mivel ĂŠn kapcsolĂłt meg lĂĄmpĂĄt is cserĂŠltem, lehet, hogy ĂĄt kĂŠne nĂŠznem az ĂĄramkĂśrĂśket...
Nem tom nĂĄlam csak a bajĂşszkapcsolĂłn kattan a vilĂĄgĂ­tĂĄs kapcsolĂł ĂŠn nem hallok kattanĂĄst.Vagy,ha relĂŠzve van akkor halkan kattan lehet azĂŠrt nem hallok kattanĂĄst a bizt.tĂĄbla felĂśl?
Ne vezess gyorsabban mint ahogy az angyalod repĂźlni tud.

Nem elérhető Dakar 306

  • FĂźred-Team
  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 6.724
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 219
  • :2011 Június, 21, 09:32:00
Azért nem hallasz,mert nncs relézve gyárilag. A kapcsoló pedig idő kérdése,és megadja magát jóeséllyel.

AzĂŠ ne szenesĂ­tsd szĂŠt a fĂŠnyszĂłrĂłd a 100W-al! :o

Nem elérhető BĂĄlint306XSi

  • FĂŠrfiak
  • MĂĄniĂĄkus
  • *
  • Hozzászólások: 1.750
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 69
  • :2013 Július, 05, 21:23:16
Idézetet írta: "Dakar 306"
Azért nem hallasz,mert nncs relézve gyárilag. A kapcsoló pedig idő kérdése,és megadja magát jóeséllyel.


AzĂŠ ne szenesĂ­tsd szĂŠt a fĂŠnyszĂłrĂłd a 100W-al! :o

Nem elérhető Petya27

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.325
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 14
  • :2013 Szeptember, 10, 08:09:53
Idézetet írta: "BĂĄlint306XSi"
[..]



AzĂŠ ne szenesĂ­tsd szĂŠt a fĂŠnyszĂłrĂłd a 100W-al! :o
Na most akkor mit csinĂĄljak?Rozsahegyir az Ă­rta,hogy nyugottan rakjam vissza a 100/90 Watt-os izzĂłt mert bĂ­rja a kocsi.
Ne vezess gyorsabban mint ahogy az angyalod repĂźlni tud.

Nem elérhető BĂĄlint306XSi

  • FĂŠrfiak
  • MĂĄniĂĄkus
  • *
  • Hozzászólások: 1.750
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 69
  • :2013 Július, 05, 21:23:16
Idézetet írta: "Petya27"
[..]

Na most akkor mit csinĂĄljak?Rozsahegyir az Ă­rta,hogy nyugottan rakjam vissza a 100/90 Watt-os izzĂłt mert bĂ­rja a kocsi.


Hát műanyag foncsorosba nem raknám bele, meg a szembejövők nem fognak örülni, de akinek már van ilyen az véleményezze! ;)

AmĂşgy mĹąszakin megtosznak ĂŠrte.....

Nem elérhető Petya27

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.325
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 14
  • :2013 Szeptember, 10, 08:09:53
Idézetet írta: "BĂĄlint306XSi"
[..]



AmĂşgy mĹąszakin megtosznak ĂŠrte.....
Hát műszaki jövő áprilistól nézve 2 év múlva lesz.Zöldkártyára visszük jövő áprilisban.
Ne vezess gyorsabban mint ahogy az angyalod repĂźlni tud.

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "Petya27"
[..]

Hát műszaki jövő áprilistól nézve 2 év múlva lesz.Zöldkártyára visszük jövő áprilisban.


Szerintem azt csinĂĄlsz amit akarsz! Akinek nincs, az fikĂĄzza, akinek van, az nagyon szeretni ĂŠs nem csasz szĂŠt semmit!

Nem elérhető Petya27

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.325
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 14
  • :2013 Szeptember, 10, 08:09:53
Idézetet írta: "huazannya"
[..]



Szerintem azt csinĂĄlsz amit akarsz! Akinek nincs, az fikĂĄzza, akinek van, az nagyon szeretni ĂŠs nem csasz szĂŠt semmit!
Köcce a választ.Én nagyon szeretem,ködbe is jónak bizonyult.Többen írták,hogy zavarja szembejövőt,hát nem tom de rám még nem villogtak eddig,hogy zavarná őket.De majd hamarosan lesz rá szúrófény is. :D
Ne vezess gyorsabban mint ahogy az angyalod repĂźlni tud.

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "Petya27"
[..]

Köcce a választ.Én nagyon szeretem,ködbe is jónak bizonyult.Többen írták,hogy zavarja szembejövőt,hát nem tom de rám még nem villogtak eddig,hogy zavarná őket.De majd hamarosan lesz rá szúrófény is. :D


RemĂŠlem jĂł hasznĂĄt veszed!

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Szerintem ĂŠrdemes elolvasni a Totalcar-on a kĂśdlĂĄmpĂĄs cikket...
A vĂŠlemĂŠnyek megoszlanak, csupĂĄn abban ĂŠrtenek egyet, hogy nem volt normĂĄlis, aki a jobb oldali kĂśdzĂĄrĂł lĂĄmpĂĄt kitalĂĄlta...

cirmy

  • Vendég
Idézetet írta: "zimurgy"
Szerintem ĂŠrdemes elolvasni a Totalcar-on a kĂśdlĂĄmpĂĄs cikket...
A vĂŠlemĂŠnyek megoszlanak, csupĂĄn abban ĂŠrtenek egyet, hogy nem volt normĂĄlis, aki a jobb oldali kĂśdzĂĄrĂł lĂĄmpĂĄt kitalĂĄlta...


"....Heves vitába keveredtünk itt a szerkesztőségben, hogy egyáltalán jelent-e bármit, ha bekapcsoljuk, hamarabb észrevenni-e a ködzárós autót, mint azt, ami csak a standard kétszer öt wattot, a hátsó helyzetjelzőt égeti. Szerintem nem, mások szerint igen,..."

--- ez nem normális, már hogyne lehetne előbb észrevenni azt az autót ami ködzáróval megy???????? Abban igazat adok, hogy vakít a kettő db hátsó ködlámpa.

Bobeek

  • Vendég
Idézetet írta: "cirmy"
[..]



"....Heves vitába keveredtünk itt a szerkesztőségben, hogy egyáltalán jelent-e bármit, ha bekapcsoljuk, hamarabb észrevenni-e a ködzárós autót, mint azt, ami csak a standard kétszer öt wattot, a hátsó helyzetjelzőt égeti. Szerintem nem, mások szerint igen,..."

--- ez nem normális, már hogyne lehetne előbb észrevenni azt az autót ami ködzáróval megy???????? Abban igazat adok, hogy vakít a kettő db hátsó ködlámpa.


naja, sokszor az egy is vakĂ­t...

Hecsa

  • Vendég
Idézetet írta: "Bobeek"
[..]



naja, sokszor az egy is vakĂ­t...

Az lehet hogy vakít de esőben is érdemes felkapcsolni mert az is sokat segit főleg az autópályán! Én rendszeresen használom is főleg hogy a munkaeszköz fehér és 2.7méter magas oplyan ködfelhőt húz hogy azt elég átlátni. És szar utolérni 140-nel egy 90-es teherautót! :roll:

hegyus

  • Vendég
Engem csak azok a hátsó ködlámpák zavarnak ami a helyzetjelző helyén világit és mind a kettő ,mert ha fékez akkor azt már alig lehet észrevenni.
Az első ködös engem speckó sosem zavart mert az ugy is csak alul világit (kivéve a házi sufni tuningot)

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "Hecsa"
[..]


Az lehet hogy vakít de esőben is érdemes felkapcsolni mert az is sokat segit főleg az autópályán! Én rendszeresen használom is főleg hogy a munkaeszköz fehér és 2.7méter magas oplyan ködfelhőt húz hogy azt elég átlátni. És szar utolérni 140-nel egy 90-es teherautót! :roll:


Akkor téged szoktalak ku..aanyázni az autópályán. Nem elég, hogy alapból vakít, mint az állat, még a ráesett cseppek jobban szét is szórják a fényét! Méssz mondjuk 130-cal a pályán esőben. Mögötted megérkezik az ember (én) és meglátja a vakító fényt, és hírtelen fékezni kezd, mert azt hiszi, hogy valami ok miatt te is fékezel. Ekkor elhúzol megint! Na ilyenkor jön az a verzió, hogy első ködlámpa felkapcsol, utolér és refivel mögötted menés! Veszélyes amit csinálsz! Megzavaró, és szabálytalan. szokj le róla!
Ha mondjuk mögöttem jönne szintén valaki, akkor, mivel én nem használtam a ködöt így ő simán belémrohan az én erőteljes fékezésemre!

Nem elérhető Dakar 306

  • FĂźred-Team
  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 6.724
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 219
  • :2011 Június, 21, 09:32:00
Én esőben-lakott területen kívül-szoktam használni ködlámpát,de kizárólag csak az elsőket. A hátsókat sűrű ködben esetleg sűrű hóesésben,elsősorban autópályán használom.

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "Dakar 306"
Én esőben-lakott területen kívül-szoktam használni ködlámpát,de kizárólag csak az elsőket. A hátsókat sűrű ködben esetleg sűrű hóesésben,elsősorban autópályán használom.


Én autópályán is csak akkor használnám, ha sűrű a köd vagy a hóesés és valami oknál fogva írtó lassan tudnék csak haladni. Ha meg eg kell állni, akkor meg még plusszban az elakadásjelzőt is nyomatnám!

Nem elérhető Dakar 306

  • FĂźred-Team
  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 6.724
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 219
  • :2011 Június, 21, 09:32:00
Idézetet írta: "huazannya"
[..]



Én autópályán is csak akkor használnám, ha sűrű a köd vagy a hóesés és valami oknál fogva írtó lassan tudnék csak haladni. Ha meg eg kell állni, akkor meg még plusszban az elakadásjelzőt is nyomatnám!


SĹąrĹą kĂśd,vagy hĂłesĂŠs nem elĂŠg ok,hogy lassan menj??  :lol:

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "Dakar 306"
[..]



SĹąrĹą kĂśd,vagy hĂłesĂŠs nem elĂŠg ok,hogy lassan menj??  :lol:


De! Pont ezt mondom! Nem az a sĹąrĹą, amiben 120-al nyomulsz!

Hecsa

  • Vendég
Idézetet írta: "huazannya"
[..]



Akkor téged szoktalak ku..aanyázni az autópályán. Nem elég, hogy alapból vakít, mint az állat, még a ráesett cseppek jobban szét is szórják a fényét! Méssz mondjuk 130-cal a pályán esőben. Mögötted megérkezik az ember (én) és meglátja a vakító fényt, és hírtelen fékezni kezd, mert azt hiszi, hogy valami ok miatt te is fékezel. Ekkor elhúzol megint! Na ilyenkor jön az a verzió, hogy első ködlámpa felkapcsol, utolér és refivel mögötted menés! Veszélyes amit csinálsz! Megzavaró, és szabálytalan. szokj le róla!
Ha mondjuk mögöttem jönne szintén valaki, akkor, mivel én nem használtam a ködöt így ő simán belémrohan az én erőteljes fékezésemre!

Csak akkor anyĂĄzzĂĄl ha utolĂŠrsz ĂŠs mĂŠg mindig vilĂĄgit te nagyokos mert azĂŠrt van a kapcsolĂł belĂźl hogy ha utolĂŠrnek le tudd kapcsolni!
Viszont ha te mĂŠgy szĂĄzharmincal akkor engem nem is fogsz utolĂŠrni kĂśdlĂĄmpĂĄval mert akkor ĂŠn is igen haladok annyival ĂŠs ha sĂźrĂźn jĂĄrnĂĄl az M3-on akkor tudnĂĄd mijen az mikor kĂśdbe vagy esőbe a vĂ­zcseppektĂśl nem hogy szĂłrĂłdik a fĂŠny hĂĄtul hanem nem is lĂĄtszik a lĂĄmpa meg az autĂł sem ĂŠs meglepetĂŠs ĂŠr amikor a sĂśtĂŠt folt feltĂźnik előted kĂŠt kis gyertyĂĄval  10mĂŠterre az orrod előtt na akkor anyĂĄzni sem lessz időd! LĂĄttam ĂŠn mĂĄr pislĂĄkolĂł hĂĄtsĂłlĂĄmpĂĄs teherautĂłba beleszaladni autĂłt az autĂłpĂĄlyĂĄn mĂĄs lett a lĂŠgellenĂĄlĂĄsa! De ezt majd egyszer szemĂŠlyesen megbeszĂŠlhetjĂźk, sőtt meg is mutatom mirĂśl beszĂŠlek. Ja ĂŠs ojan esőbe amirĂśl ĂŠn Ă­rok 10m-rĂśl jĂł ha lĂĄtod a kĂśdlĂĄmpĂĄt.

K NĂĄndor

  • Vendég
Idézetet írta: "Hecsa"
[..]


Csak akkor anyĂĄzzĂĄl ha utolĂŠrsz ĂŠs mĂŠg mindig vilĂĄgit te nagyokos mert azĂŠrt van a kapcsolĂł belĂźl hogy ha utolĂŠrnek le tudd kapcsolni!
Viszont ha te mĂŠgy szĂĄzharmincal akkor engem nem is fogsz utolĂŠrni kĂśdlĂĄmpĂĄval mert akkor ĂŠn is igen haladok annyival ĂŠs ha sĂźrĂźn jĂĄrnĂĄl az M3-on akkor tudnĂĄd mijen az mikor kĂśdbe vagy esőbe a vĂ­zcseppektĂśl nem hogy szĂłrĂłdik a fĂŠny hĂĄtul hanem nem is lĂĄtszik a lĂĄmpa meg az autĂł sem ĂŠs meglepetĂŠs ĂŠr amikor a sĂśtĂŠt folt feltĂźnik előted kĂŠt kis gyertyĂĄval  10mĂŠterre az orrod előtt na akkor anyĂĄzni sem lessz időd! LĂĄttam ĂŠn mĂĄr pislĂĄkolĂł hĂĄtsĂłlĂĄmpĂĄs teherautĂłba beleszaladni autĂłt az autĂłpĂĄlyĂĄn mĂĄs lett a lĂŠgellenĂĄlĂĄsa! De ezt majd egyszer szemĂŠlyesen megbeszĂŠlhetjĂźk, sőtt meg is mutatom mirĂśl beszĂŠlek. Ja ĂŠs ojan esőbe amirĂśl ĂŠn Ă­rok 10m-rĂśl jĂł ha lĂĄtod a kĂśdlĂĄmpĂĄt.


Évente 4-5 alkalommal megyek Németországba és mindenféle időjárást megéltem már,de olyan komoly természeti katasztrófával még nem találkoztam mint te.Ezzel csak azt akarom mondani ,hogy olyan esőt még nem láttam ,hogy csak a ködlámpával lehet észervenni valakit;)Megjegyzem ,hogy én még sose kapcsoltam autópályán ködlámpát ,pláne nem esőben.Pár hete volt Békés megyében olyan köd ,hogy az orromig se láttam,na ott indokolt a ködlámpa használata;)

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "Hecsa"
[..]


Csak akkor anyĂĄzzĂĄl ha utolĂŠrsz ĂŠs mĂŠg mindig vilĂĄgit te nagyokos mert azĂŠrt van a kapcsolĂł belĂźl hogy ha utolĂŠrnek le tudd kapcsolni!
Viszont ha te mĂŠgy szĂĄzharmincal akkor engem nem is fogsz utolĂŠrni kĂśdlĂĄmpĂĄval mert akkor ĂŠn is igen haladok annyival ĂŠs ha sĂźrĂźn jĂĄrnĂĄl az M3-on akkor tudnĂĄd mijen az mikor kĂśdbe vagy esőbe a vĂ­zcseppektĂśl nem hogy szĂłrĂłdik a fĂŠny hĂĄtul hanem nem is lĂĄtszik a lĂĄmpa meg az autĂł sem ĂŠs meglepetĂŠs ĂŠr amikor a sĂśtĂŠt folt feltĂźnik előted kĂŠt kis gyertyĂĄval  10mĂŠterre az orrod előtt na akkor anyĂĄzni sem lessz időd! LĂĄttam ĂŠn mĂĄr pislĂĄkolĂł hĂĄtsĂłlĂĄmpĂĄs teherautĂłba beleszaladni autĂłt az autĂłpĂĄlyĂĄn mĂĄs lett a lĂŠgellenĂĄlĂĄsa! De ezt majd egyszer szemĂŠlyesen megbeszĂŠlhetjĂźk, sőtt meg is mutatom mirĂśl beszĂŠlek. Ja ĂŠs ojan esőbe amirĂśl ĂŠn Ă­rok 10m-rĂśl jĂł ha lĂĄtod a kĂśdlĂĄmpĂĄt.



Ha te ilyen lĂĄtĂĄsi viszonyok kĂśzĂśtt,  130-cal mĂŠssz akkor elĂŠg bĂĄtor vagy! SzĂłval valami sĂĄntĂ­t, mert ha csak 10m-ig lĂĄtok, akkor nem megyek 130-cal, ha meg 130-cal tudok menni, akkor meg lĂĄtok annyira, hogy nem kell hĂĄtul kĂśdlĂĄmpa. AmĂşgy szoktam jĂĄrni az M3-on, de csak a 2/a-ig. És az M5-ĂśsĂśn is, de mĂŠg sohasem voltak ilyen kĂśrĂźlmĂŠnyek, amiket te Ă­rsz!

Hecsa

  • Vendég
Idézetet írta: "huazannya"
[..]




Ha te ilyen lĂĄtĂĄsi viszonyok kĂśzĂśtt,  130-cal mĂŠssz akkor elĂŠg bĂĄtor vagy! SzĂłval valami sĂĄntĂ­t, mert ha csak 10m-ig lĂĄtok, akkor nem megyek 130-cal, ha meg 130-cal tudok menni, akkor meg lĂĄtok annyira, hogy nem kell hĂĄtul kĂśdlĂĄmpa. AmĂşgy szoktam jĂĄrni az M3-on, de csak a 2/a-ig. És az M5-ĂśsĂśn is, de mĂŠg sohasem voltak ilyen kĂśrĂźlmĂŠnyek, amiket te Ă­rsz!

Na lassan Ăśsszerakjuk ĂĄm a dolgokat!
A látási viszonyokra rákanyarodva amikor esik az eső /sötét hajnali 5-6óra/
előre látsz esőben mert nem verik fel a vizet de én magam mögött egy kavarodó vízfügönnyel közlekedem és azt nem világátja ám át a sima 5W
ĂŠs hogy időben ĂŠszre vegyenek akkor kapcsolom ĂŠn fĂśl de ha utolĂŠr ĂŠs szerintem lĂĄt akkor ĂŠn le is veszem ez a nem mindegy! Mentem ĂŠn mĂĄr konvojba ugy hogy hĂĄrman mentĂźnk sprinterel egymĂĄs utĂĄn ĂŠs lĂĄttam hogy menyire kĂśzelrĂśl lĂĄtszik ilyenkor a hĂĄtsĂł lĂĄmpa! EzĂŠrt hasznĂĄlom olyankor a  hĂĄtsĂł kĂśdlĂĄmpĂĄt hogy hamarabb ĂŠszrevegyenek! Nincs ebben semmi X-akta! A pug-gal mĂŠg talĂĄn nem is hasznĂĄltam  de a mercivel szoktam ĂŠs fogom is ezutĂĄn is de mĂŠg egyszersem villantottak rĂĄm hogy vakitja őket /mert ha kĂśzelednek le kapcsolom mert egyĂŠbkĂŠnt is zavar a visszajelzője/. De nem szeretnĂŠm hogy picsĂĄn verjenek! És ez nem a fĂŠnyes nappali esőre vonatkozik! Ja ĂŠs kĂśdben is csak akkor van felkapcsolva ha nincs utĂĄnnam senki! Na ezt majdnem jĂł kis vita lett de azt a k...anyĂĄzĂĄst kihagytam volna! RemĂŠlem egyszer ezt szemĂŠlyesen is megbeszĂŠlhetjĂźk egy kĂśzĂśs talin mert mostmĂĄr 2-ĂłrĂĄra lakunk B.pesttĂśl  :lol: De egyszer lessz Szeged meg Debrecen kĂśzt is AutĂłpĂĄlya ĂŠs akkor lemegyek egy HarcsapĂśrkĂśltre mert az 3ĂŠve is izlett, vagy egy Kamion talĂĄlkozĂłra!

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "Hecsa"
[..]


Na lassan Ăśsszerakjuk ĂĄm a dolgokat!


Gyere szívesen várunk. Én meg inkább arról beszéltem, hogy hga valaki ködzáróval megy elöttem és megszokom, mert nincs más esélyem, akkor igencsak nehéz észrevenni, ha fékez! Szóvaé nagyobb az esély a beledurranásra, mint, ha nem használna ködzárót és úgy fékezne! Na mindegy! A lényeg, hogy nem szeretnék mögötted autózni pályán esőben.

K NĂĄndor

  • Vendég
Idézetet írta: "huazannya"
[..]



Gyere szívesen várunk. Én meg inkább arról beszéltem, hogy hga valaki ködzáróval megy elöttem és megszokom, mert nincs más esélyem, akkor igencsak nehéz észrevenni, ha fékez! Szóvaé nagyobb az esély a beledurranásra, mint, ha nem használna ködzárót és úgy fékezne! Na mindegy! A lényeg, hogy nem szeretnék mögötted autózni pályán esőben.


 :lol:

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "K NĂĄndor"
[..]



 :lol:


Ez most vicces volt?

K NĂĄndor

  • Vendég
Idézetet írta: "huazannya"
[..]



Ez most vicces volt?


Nekem az volt.Az uccsĂł mondta tetszik.

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "K NĂĄndor"
[..]



Nekem az volt.Az uccsĂł mondta tetszik.


PedĂ­g tĂŠnyleg nem szeretnĂŠk!

Hecsa

  • Vendég
Idézetet írta: "huazannya"
[..]



Gyere szívesen várunk. Én meg inkább arról beszéltem, hogy hga valaki ködzáróval megy elöttem és megszokom, mert nincs más esélyem, akkor igencsak nehéz észrevenni, ha fékez! Szóvaé nagyobb az esély a beledurranásra, mint, ha nem használna ködzárót és úgy fékezne! Na mindegy! A lényeg, hogy nem szeretnék mögötted autózni pályán esőben.

Na halihĂł!
Nem kell autĂłznod a kĂśdzĂĄrĂłt csak akkor hasznĂĄlom ha nem lĂĄtok mĂśgĂśttem senkit ha vannak akkor lekapcsolom!
De a harcsapĂśri meg az esetleges kamion tali az tĂŠnyleg cĂŠl mĂŠg akkor is ha nincs kĂŠsz a pĂĄlya! :lol:

huazannya

  • Vendég
Idézetet írta: "Hecsa"
[..]


Na halihĂł!
Nem kell autĂłznod a kĂśdzĂĄrĂłt csak akkor hasznĂĄlom ha nem lĂĄtok mĂśgĂśttem senkit ha vannak akkor lekapcsolom!
De a harcsapĂśri meg az esetleges kamion tali az tĂŠnyleg cĂŠl mĂŠg akkor is ha nincs kĂŠsz a pĂĄlya! :lol:


OkĂŠsz SzĂłlj ĂŠs elmegyĂźnk!

Cowy

  • Vendég
Idézetet írta: "huazannya"
[..]



OkĂŠsz SzĂłlj ĂŠs elmegyĂźnk!


FeltĂŠtlenĂźl!

Hecsa

  • Vendég
Idézetet írta: "huazannya"
[..]



OkĂŠsz SzĂłlj ĂŠs elmegyĂźnk!

De mindig lekĂŠsem a kamionos talit mindig utĂłlag ĂŠrtesĂźlĂśk kellene egy megbizhatĂłbb infĂł a pontos dĂĄtumal! :roll:

Nem elérhető zoli

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 986
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 25
  • :2015 Április, 17, 21:40:24
Üdv mindenkinek
Nem tudom, hogy ki írta a műszerfal átledezést. Én annyit csináltam, hogy vettem (kb 500FT) piros ízzó lakkot és csak egyszerüen befestettem az égőket.
Munkaidőm kötetlen, megyek mint a töketlen!

K NĂĄndor

  • Vendég
Idézetet írta: "zoli"
Üdv mindenkinek
Nem tudom, hogy ki írta a műszerfal átledezést. Én annyit csináltam, hogy vettem (kb 500FT) piros ízzó lakkot és csak egyszerüen befestettem az égőket.


EzĂŠrt lehet nem kellett volna Ăşj topicot indĂ­tani.

Bobeek

  • Vendég
Idézetet írta: "zoli"
Üdv mindenkinek
Nem tudom, hogy ki írta a műszerfal átledezést. Én annyit csináltam, hogy vettem (kb 500FT) piros ízzó lakkot és csak egyszerüen befestettem az égőket.


izlĂŠsek ĂŠs pofonok..

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Idézetet írta: "zoli"
Üdv mindenkinek
Nem tudom, hogy ki írta a műszerfal átledezést. Én annyit csináltam, hogy vettem (kb 500FT) piros ízzó lakkot és csak egyszerüen befestettem az égőket.


Szia!

A LED nem ég ki nem fogyaszt szinte semmit ez az előnye van az izzóval szembe! És emlékemim szerint nem hagytam ott a boltba 300Ftnél többet a ledekért...

Igaz a festĂŠs gyorsabb mit ki kapni ĂŠs ĂĄt alakitani LED-esre!

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Idézetet írta: "K NĂĄndor"
[..]



EzĂŠrt lehet nem kellett volna Ăşj topicot indĂ­tani.


Nem kell iĂŠyen agreszivan...

Igaz ez a tĂŠma elfĂŠrt volna a SzerelĂŠs Topicban is de ha meg nyĂ­lt akkor meg nyĂ­lt! Leg rosszabb esetben ĂĄt nevezĹąk LED -re...

 


Google PageRank