Peugeot 306 Klub - Az Első Magyar Peugeot 306 Klub

Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Részletes kereső  
Oldalak: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 77   Le

Szerző Téma: Autó-hifi...  (Megtekintve 618579 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

K Nándor

  • Vendég
Re: Autó hifi...
« Válasz #450 Dátum: 2008 Január, 19, 11:26:51 »

Szia! Nekem a fejegység sony és azt azért hozzá kell fűznöm, hogy nekem volt már pioneer és kenwood is, a pionak talán szebb volt a hangja de az egy felsőbb kat. volt, de a sony iszonyatosan megbízható! Eddig semmi baja nem volt illetve a legrosszabb cd-m is beolvasta. Egyszer ugrott eddig, akkor a cd-n volt egy féltenyérnyi zsíros lenyomat. Megtöröltem és már hibátlanul megy is. Amugy a legdurvább vasúti átjárón sem állt le még sosem a lejátszás! Szóval teljesen nem halott ügy, csak van jobbis azért a pénzért.

Nekem is rossz tapasztalataim vannak a sonyval. Volt egy sony fejegységünk ami nagyon rövid ideig bírta,semmit se akart beolvasni.Ugyanígy jártam egy sony mini hifivel csak a 6 hónap után adta meg magát amit természetesen garanciásan megjavították,de a garancia lejárta után megint megadta magát...Akkor volt még egy sony discman-em...kukában landolt az is.
Naplózva

Bobeek

  • Vendég
Re: kalaptartó
« Válasz #451 Dátum: 2008 Január, 19, 12:38:29 »

Sedan-ban a kalaptartót kapta már szét valaki? Abban miféle hangszóró van? Mármint méretre?
Kicsit off, de meg kell kérdeznem:
Valamelyik nap volt mosatva a kocsi, és a mosós haver szólt, hogy kilopták belőle a csomagtérajtó kárpitját. Valóban ott a felfogatási luk meg minden, de az ajtó maga csak csupasz fém. Aztán este a boltba pont elkaptam egy 306-os srácot jól letámadtam me szedánja volt megnéztük és neki sem volt csak a felfogatási hely. Munkatársam 406-osát is meglestük, abban is csak helye van. Szerintetek ez normális? Valakinek van a kocsiban a hátsó ajtón filc?

felszereltség függő az ajtó-borítás szerintem, de ne kérdezd melyikben volt/van, mert nekem 5ajtósom van..
egyébként a motortér burkolattal is ez van..  ::)

Nekem is rossz tapasztalataim vannak a sonyval. Volt egy sony fejegységünk ami nagyon rövid ideig bírta,semmit se akart beolvasni.Ugyanígy jártam egy sony mini hifivel csak a 6 hónap után adta meg magát amit természetesen garanciásan megjavították,de a garancia lejárta után megint megadta magát...Akkor volt még egy sony discman-em...kukában landolt az is.

nekem van egy sony házimozi-erősítőm.. hát hogy is mondjam.. 3-szor vittem vissza márkaszervízbe (előlapon egyetlen gomb se reagált semmire, amúgy tökéletesen működött), persze közben lejárt a gari.. 4-szer úgy vittem vissza, hogy ha megint kisz@rik miután hazaviszem, akkor sonyhungária, meg fogyvédők, meg stb.. azóta elvileg most pesten szakértik meg a dolgot..  :-X ::)
van még egy sony mp3 lejátszóm, az tökéletes.. (kopp-kopp)

ofF: Nándi, zsír a banner!  :-! _pug
Naplózva

WestBam

  • Vendég
Re: kalaptartó
« Válasz #452 Dátum: 2008 Január, 19, 14:11:16 »

felszereltség függő az ajtó-borítás szerintem, de ne kérdezd melyikben volt/van, mert nekem 5ajtósom van..
egyébként a motortér burkolattal is ez van..  ::)
Ez a motortér burkolat érdekelne, kifejtenéd kicsit részletesebben? Motorháztető vagy tűzfal burkolat?
Naplózva

Bobeek

  • Vendég
Re: kalaptartó
« Válasz #453 Dátum: 2008 Január, 19, 14:43:30 »

Ez a motortér burkolat érdekelne, kifejtenéd kicsit részletesebben? Motorháztető vagy tűzfal burkolat?

bocsi, pontatlan voltam, mocitető belső burkolat, hő- és hangszigetelésre..  :-!
Naplózva

Hoffy

  • Hamutipró
  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 65
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.804
  • Autó színe: Fehér
  • Évjárat: 2000.04
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 2.0HDI
  • Típus: Break
  • Fehér oroszlánom
    • Carstyling
kalaptartó
« Válasz #454 Dátum: 2008 Január, 19, 14:59:48 »

Sedan-ban a kalaptartót kapta már szét valaki? Abban miféle hangszóró van? Mármint méretre?
Kicsit off, de meg kell kérdeznem:
Valamelyik nap volt mosatva a kocsi, és a mosós haver szólt, hogy kilopták belőle a csomagtérajtó kárpitját. Valóban ott a felfogatási luk meg minden, de az ajtó maga csak csupasz fém. Aztán este a boltba pont elkaptam egy 306-os srácot jól letámadtam me szedánja volt megnéztük és neki sem volt csak a felfogatási hely. Munkatársam 406-osát is meglestük, abban is csak helye van. Szerintetek ez normális? Valakinek van a kocsiban a hátsó ajtón filc?

Nekem van.
Naplózva

WestBam

  • Vendég
Re: kalaptartó
« Válasz #455 Dátum: 2008 Január, 19, 15:01:28 »

bocsi, pontatlan voltam, mocitető belső burkolat, hő- és hangszigetelésre..  :-!
Ok, mennyibe kerül és hol kapni? Engem ez nagyon érdekelne, mert az 1.4 nitró nagyon hangos 100 felett... biggrin
Naplózva

Bobeek

  • Vendég
Re: kalaptartó
« Válasz #456 Dátum: 2008 Január, 19, 15:03:41 »

Ok, mennyibe kerül és hol kapni? Engem ez nagyon érdekelne, mert az 1.4 nitró nagyon hangos 100 felett... biggrin

elég ritka cucc, próbálkozz bontókban..
Naplózva

GiBR

  • V.I.P
  • Klubfüggő
  • **
  • Népszerűség: 114
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 2.766
  • Autó színe: Fehér
  • Évjárat: 1999.03
  • Lakóhely: Békéscsaba-Győr
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
    • CarDomain
Re: Autó hifi...
« Válasz #457 Dátum: 2008 Január, 19, 19:15:07 »

ha nincs nagy kereted akkor valami ilyesmit kellene nézned:
http://briver.hu/termekek/auto_hi-fi/hangszoro/szett_16-165_cm/7021_blaupunkt_gtc_172_high_power_hangszoro_szett.html

http://briver.hu/termekek/auto_hi-fi/hangszoro/szett_16-165_cm/3080_alpine_sxe-1750s_hangszoro.html
Pont ezzel az Alpine-al szemeztem már egy ideje...
A fejegységem viszont egy Blaupunkt London MP37. Vajon érdemes hozzá azonos márkájú hangszórót venni? A mostani is az, csak már le van gyilkolva sajnos :'(

elég ritka cucc, próbálkozz bontókban..
Nekem sincs a sedanban egyik sem, pont ezért nézegettem a borításokat. Eddig ami bejött bontásra, egyiken se találkoztam semelyikkel. :-\

A másik, az ablaktörlő-motor felett lennie kéne egy műanyag burkolatnak? Ami gondolom megóvná a víztől. A másik oldalon van is, de csak az autó feléig..
Naplózva

K Nándor

  • Vendég
Re: Autó hifi...
« Válasz #458 Dátum: 2008 Január, 19, 19:24:23 »

Pont ezzel az Alpine-al szemeztem már egy ideje...
A fejegységem viszont egy Blaupunkt London MP37. Vajon érdemes hozzá azonos márkájú hangszórót venni? A mostani is az, csak már le van gyilkolva sajnos :'(
Nekem sincs a sedanban egyik sem, pont ezért nézegettem a borításokat. Eddig ami bejött bontásra, egyiken se találkoztam semelyikkel. :-\

A másik, az ablaktörlő-motor felett lennie kéne egy műanyag burkolatnak? Ami gondolom megóvná a víztől. A másik oldalon van is, de csak az autó feléig..

Hogy érdet ezt ,hogy "Eddig ami bejött bontásra"? Csak nem a békéscsabai bontóban dolgozol?
Naplózva

GiBR

  • V.I.P
  • Klubfüggő
  • **
  • Népszerűség: 114
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 2.766
  • Autó színe: Fehér
  • Évjárat: 1999.03
  • Lakóhely: Békéscsaba-Győr
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
    • CarDomain
Re: Autó hifi...
« Válasz #459 Dátum: 2008 Január, 19, 19:31:32 »

Hogy érdet ezt ,hogy "Eddig ami bejött bontásra"? Csak nem a békéscsabai bontóban dolgozol?
Hát ha pontosan akarok fogalmazni, akkor ott szoktam... ;)
A berényi út-i (Autó-Ideál) nagybátyámé, én meg vagy 6-7 éve minden nyáron ott melózok, meg ha van egy kis időm... :)
Naplózva

K Nándor

  • Vendég
Re: Autó hifi...
« Válasz #460 Dátum: 2008 Január, 19, 19:33:23 »

Hát ha pontosan akarok fogalmazni, akkor ott szoktam... ;)
A berényi út-i (Autó-Ideál) nagybátyámé, én meg vagy 6-7 éve minden nyáron ott melózok, meg ha van egy kis időm... :)

És ezt miért csak most mondod???? :P Nemrég bontottak el egy angol 3 ajtós 306-ot.Én vettem meg belőle az üléseket meg még sok-sok apróságot.Tudsz intézni egy kis kedvezményt? whistle
Naplózva

GiBR

  • V.I.P
  • Klubfüggő
  • **
  • Népszerűség: 114
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 2.766
  • Autó színe: Fehér
  • Évjárat: 1999.03
  • Lakóhely: Békéscsaba-Győr
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
    • CarDomain
Re: Autó hifi...
« Válasz #461 Dátum: 2008 Január, 19, 19:35:42 »

És ezt miért csak most mondod???? :P Nemrég bontottak el egy angol 3 ajtós 306-ot.Én vettem meg belőle az üléseket meg még sok-sok apróságot.Tudsz intézni egy kis kedvezményt? whistle
Konkrétan ott voltam Pesten, mikor vettük...annak az a sztorija, hogy nekem kellett légzsák, és elég gyorsan szerezni kellett valahonnan... whistle
Az üléseket még bele is próbáltam az enyémbe, de az elsőknek nem ott volt a felfogatása, azóta is szentségelek miatta ;D

Kedvezményről beszélhetünk esetleg... ::)
Naplózva

K Nándor

  • Vendég
Re: Autó hifi...
« Válasz #462 Dátum: 2008 Január, 19, 19:38:11 »

Konkrétan ott voltam Pesten, mikor vettük...annak az a sztorija, hogy nekem kellett légzsák, és elég gyorsan szerezni kellett valahonnan... whistle
Az üléseket még bele is próbáltam az enyémbe, de az elsőknek nem ott volt a felfogatása, azóta is szentségelek miatta ;D

Kedvezményről beszélhetünk esetleg... ::)

Na ezt offban folytatjuk ;D
Naplózva

Rozsahegyir

  • Adminisztrátor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Népszerűség: 343
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 20.758
  • Autó színe: Ezüst
  • Évjárat: 2002/06
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 2.0 - 16V
  • Típus: Sedan
Re: Autó hifi...
« Válasz #463 Dátum: 2008 Január, 20, 09:49:07 »

Tegnap voltam hifi ügyben egy kicsit beszélgetni egy cégnél....
feb 19-én viszem a kocsit hozzá és be épitik nekem rendesen az új hangszóróimat!
úgy konkréten teljesen át szabják az ajtó panelomat és olyan 3-4cm-el hátrébb kerül és ki lesz emelve az ember felé!

nagyon kiváncsi leszek rá, hogy milyen lesz!!!

valahogyan igy fog ki nézni:
http://www.showyoursound.nl/Public/ShowCase/ShowCase.asp?Id=2918&Page=3
Naplózva

WestBam

  • Vendég
Re: Autó hifi...
« Válasz #464 Dátum: 2008 Január, 20, 10:01:43 »

Tegnap voltam hifi ügyben egy kicsit beszélgetni egy cégnél....
feb 19-én viszem a kocsit hozzá és be épitik nekem rendesen az új hangszóróimat!
úgy konkréten teljesen át szabják az ajtó panelomat és olyan 3-4cm-el hátrébb kerül és ki lesz emelve az ember felé!

nagyon kiváncsi leszek rá, hogy milyen lesz!!!

valahogyan igy fog ki nézni:
http://www.showyoursound.nl/Public/ShowCase/ShowCase.asp?Id=2918&Page=3
Melyik cégnél? Ez legyen a reklám helye :)
Naplózva

Rozsahegyir

  • Adminisztrátor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Népszerűség: 343
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 20.758
  • Autó színe: Ezüst
  • Évjárat: 2002/06
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 2.0 - 16V
  • Típus: Sedan
Re: Autó hifi...
« Válasz #465 Dátum: 2008 Január, 20, 12:18:31 »

Melyik cégnél? Ez legyen a reklám helye :)

www.gulacsigalery.hu
csókosan kaptam feb 19-re időpontott!!! amúgy meg március végére lett volna!
Naplózva

nyalee

  • Vendég
Re: Autó hifi...
« Válasz #466 Dátum: 2008 Január, 20, 22:43:32 »

most vettem egy dld 30 at az adatlapján elkeztem pusztulni
DLD Limited 30 - DLD 30 cm-es mélynyomó           
30 cm, 4 Ohm, max. 350/700 Watt,
LIMITED SZÉRIA, alu kosár,
papír membrán, dupla mágnes, dupla pille.
lásd. Peugeot 306


http://www.tutihifi.hu/talalat.php?kat=0045
Naplózva

Bálint306XSi

  • Férfiak
  • Mániákus
  • *
  • Népszerűség: 69
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.750
  • Autó színe: Fekete
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.9PDTDI
  • Típus: Sedan
Re: Autó hifi...
« Válasz #467 Dátum: 2008 Január, 21, 08:14:34 »

Tegnap voltam hifi ügyben egy kicsit beszélgetni egy cégnél....
feb 19-én viszem a kocsit hozzá és be épitik nekem rendesen az új hangszóróimat!
úgy konkréten teljesen át szabják az ajtó panelomat és olyan 3-4cm-el hátrébb kerül és ki lesz emelve az ember felé!

nagyon kiváncsi leszek rá, hogy milyen lesz!!!

valahogyan igy fog ki nézni:
http://www.showyoursound.nl/Public/ShowCase/ShowCase.asp?Id=2918&Page=3

Hűűű az a csipogó jópofán néz ki! Körülötte festve vagy bőrözve lesz? :)
Naplózva

Rozsahegyir

  • Adminisztrátor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Népszerűség: 343
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 20.758
  • Autó színe: Ezüst
  • Évjárat: 2002/06
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 2.0 - 16V
  • Típus: Sedan
Re: Autó hifi...
« Válasz #468 Dátum: 2008 Január, 21, 11:04:20 »


Hűűű az a csipogó jópofán néz ki! Körülötte festve vagy bőrözve lesz? :)


ez nem az én kocsim... :D
börőzve lesz és valszeg úgy mint a linkelt képeken! de lehet, hogy csak a kiemelő lesz!
Naplózva

WestBam

  • Vendég
Re: Autó hifi...
« Válasz #469 Dátum: 2008 Január, 22, 09:41:11 »

A másik, az ablaktörlő-motor felett lennie kéne egy műanyag burkolatnak? Ami gondolom megóvná a víztől. A másik oldalon van is, de csak az autó feléig..
Ez a műanyag nekem is csak félig van, de állítólag ez így van jól, mert a túlsó felére fölösleges. A mocitető felette van, az megóvja a víztől  O0.
Kérdés: képet dobnátok fel, hogy milyen módon építettetek be magasat a verdába? Semmi értelmes felületet nem találtam az ajtókárpiton ahová bele lehetne tenni a csipogót, a műszerfal teteje pont jó lenne ha nem kellene megbontani mindenfelé e miatt. Bár ha egyszer szélvédőt cserélek... akkor pont ki tudnám fúrni :D
Az átkábelezésről amit kérdeztem visszavonva, megnéztem az ajtón azt a bizonyos csatlakozót... hát nem semmi megoldás. Emiatt tutira nem fúrom meg a kasztnit, de ha sikerül vaterán eladni a szajrét akkor elkezdem építgetni a hifit aztán meglátjuk. Arra gondoltam, hogy a csatit kiszedem az ajtóból, abba ugye belevezet a hangszórótól a vezeték, azt a darabot vastagabbra talán nem annyira macera lecserélni, csak az autóba menő fele kicsit szűkösnek néz ki, de lehet ottis megoldható lenne a  csatiban kicserélés. Majd ha elkezdem egyszer megírom mire jutottam.
Eladó cuccaim a régi verdából (tényleg nagyon keveset voltak használva): sal xc10pro láda 10e Ft, ultimate 2250 erősítő 15e Ft, sony xplöd s2200 mp3-as fej 15e Ft. Ha valakit érdekel vagy tud rá vevőt akkor szóljon mailban vagy pü. Minden cucc hibátlan optikailag, a rádió iso csatija nix meg, mert forrasztva volt a rönóba :)
Naplózva

Bálint306XSi

  • Férfiak
  • Mániákus
  • *
  • Népszerűség: 69
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.750
  • Autó színe: Fekete
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.9PDTDI
  • Típus: Sedan
Re: Autó hifi...
« Válasz #470 Dátum: 2008 Január, 22, 09:55:28 »

Ez a műanyag nekem is csak félig van, de állítólag ez így van jól, mert a túlsó felére fölösleges. A mocitető felette van, az megóvja a víztől  O0.
Kérdés: képet dobnátok fel, hogy milyen módon építettetek be magasat a verdába? Semmi értelmes felületet nem találtam az ajtókárpiton ahová bele lehetne tenni a csipogót, a műszerfal teteje pont jó lenne ha nem kellene megbontani mindenfelé e miatt. Bár ha egyszer szélvédőt cserélek... akkor pont ki tudnám fúrni :D
Az átkábelezésről amit kérdeztem visszavonva, megnéztem az ajtón azt a bizonyos csatlakozót... hát nem semmi megoldás. Emiatt tutira nem fúrom meg a kasztnit, de ha sikerül vaterán eladni a szajrét akkor elkezdem építgetni a hifit aztán meglátjuk. Arra gondoltam, hogy a csatit kiszedem az ajtóból, abba ugye belevezet a hangszórótól a vezeték, azt a darabot vastagabbra talán nem annyira macera lecserélni, csak az autóba menő fele kicsit szűkösnek néz ki, de lehet ottis megoldható lenne a  csatiban kicserélés. Majd ha elkezdem egyszer megírom mire jutottam.
Eladó cuccaim a régi verdából (tényleg nagyon keveset voltak használva): sal xc10pro láda 10e Ft, ultimate 2250 erősítő 15e Ft, sony xplöd s2200 mp3-as fej 15e Ft. Ha valakit érdekel vagy tud rá vevőt akkor szóljon mailban vagy pü. Minden cucc hibátlan optikailag, a rádió iso csatija nix meg, mert forrasztva volt a rönóba :)

Én anno az A oszlop tövébe ragasztottam szilikonnal és tökéletesen megfogta, amikor leszedtem nem volt nyoma! :-!
Naplózva

bandit306

  • Vendég
Re: Autó hifi...
« Válasz #471 Dátum: 2008 Január, 22, 15:16:34 »

Én anno az A oszlop tövébe ragasztottam szilikonnal és tökéletesen megfogta, amikor leszedtem nem volt nyoma! :-!
Nálam meg az elöző tulajnak a B oszlopon volt szerelve mert megtaláltam a vezetéket meg a csavarok helyét mindkét oldalon a bizti öv felső rögzítése felett a burkolat tetejénél volt felrögzítve
Naplózva

GiBR

  • V.I.P
  • Klubfüggő
  • **
  • Népszerűség: 114
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 2.766
  • Autó színe: Fehér
  • Évjárat: 1999.03
  • Lakóhely: Békéscsaba-Győr
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
    • CarDomain
Re: Autó hifi...
« Válasz #472 Dátum: 2008 Január, 22, 17:55:02 »

Sedanba (S2, nemtudom számít e..) rakott már valaki a kalaptartóba hangszórókat? Ahogy néztem a 16.5ös gyáriak épp beférnek a mágnesnek lemezen kivágott lyukba, de maga a hangszóró nincs mire feltámaszkodjon. Csavaroknak szintén nem találtam lyukat. A kalaptartó hátulján látszik a hely, ahol ki lehet vágni, de csak ahhoz rögzíteni nem éppen masszív. A másik, hogy nem biztos hogy ki akarnám vágni, mert elfér alatta is, és nem is mutatnak éppen valami jól a gyári hangszórók. Nem nagyon mutogatnivalók ezek, bár jól szólnak, éppen ezért akarom hátra betenni, amíg majd valamikor nem lesz lóvé venni valami jobbat oda is. Nagyon gáz lenne, ha rejtetten lennének a kalaptartó alatt? Esetleg valahogy merevíteni, vagy a hangszórókhoz fogatni hogy ne rezonáljon?
Naplózva

Hoffy

  • Hamutipró
  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 65
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.804
  • Autó színe: Fehér
  • Évjárat: 2000.04
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 2.0HDI
  • Típus: Break
  • Fehér oroszlánom
    • Carstyling
Autó hifi...
« Válasz #473 Dátum: 2008 Január, 22, 18:08:38 »

Valaki tudja hogy szedánba a hátsó ajtóba lehet-e berakni hangszórót??
Ha igen hogyan? ??? :-! _pug
Köszi.
Naplózva

tibcsi

  • Vendég
Re: Autó hifi...
« Válasz #474 Dátum: 2008 Január, 22, 18:56:58 »

Sedanba (S2, nemtudom számít e..) rakott már valaki a kalaptartóba hangszórókat? Ahogy néztem a 16.5ös gyáriak épp beférnek a mágnesnek lemezen kivágott lyukba, de maga a hangszóró nincs mire feltámaszkodjon. Csavaroknak szintén nem találtam lyukat. A kalaptartó hátulján látszik a hely, ahol ki lehet vágni, de csak ahhoz rögzíteni nem éppen masszív. A másik, hogy nem biztos hogy ki akarnám vágni, mert elfér alatta is, és nem is mutatnak éppen valami jól a gyári hangszórók. Nem nagyon mutogatnivalók ezek, bár jól szólnak, éppen ezért akarom hátra betenni, amíg majd valamikor nem lesz lóvé venni valami jobbat oda is. Nagyon gáz lenne, ha rejtetten lennének a kalaptartó alatt? Esetleg valahogy merevíteni, vagy a hangszórókhoz fogatni hogy ne rezonáljon?
A sedanban úgy vannak rögzítve a hangszórók, hogy a gyári takarólemezbe vannak csavarozva, majd ez a takaró van a kalaptartóhoz rögzítve. A takaró ráadásul úgy van kialakítva, hogy a hangszórók még a kalaptartóra is támaszkodnak, így az is tartja alulról. Ha utólagosan akarsz beszerelni gyári hangszórót, akkor azt biztosan elbírja minden gond nélkül, csak találnod kellene fölé valami hangszórótakarót. Ha a kalaptartó alá teszed a hangszórót, akkár be se kösd, mert hallani biztosan nem fogod.
Naplózva

Rozsahegyir

  • Adminisztrátor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Népszerűség: 343
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 20.758
  • Autó színe: Ezüst
  • Évjárat: 2002/06
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 2.0 - 16V
  • Típus: Sedan
Re: Autó hifi...
« Válasz #475 Dátum: 2008 Január, 22, 20:08:41 »

Valaki tudja hogy szedánba a hátsó ajtóba lehet-e berakni hangszórót??
Ha igen hogyan? ??? :-! _pug
Köszi.


bele lehet faragni de melós...
Naplózva

nyalee

  • Vendég
Re: Autó hifi...
« Válasz #476 Dátum: 2008 Január, 22, 20:31:58 »

Valaki tudja hogy szedánba a hátsó ajtóba lehet-e berakni hangszórót??
Ha igen hogyan? ??? :-! _pug
Köszi.


én tervezem ha megvan elmondom oké?

Rozsahegyir ha elbaszom lessz hátsó ajtó burkolat???  biggrin
Naplózva

Rozsahegyir

  • Adminisztrátor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Népszerűség: 343
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 20.758
  • Autó színe: Ezüst
  • Évjárat: 2002/06
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 2.0 - 16V
  • Típus: Sedan
Re: Autó hifi...
« Válasz #477 Dátum: 2008 Január, 22, 20:42:34 »

én tervezem ha megvan elmondom oké?

Rozsahegyir ha elbaszom lessz hátsó ajtó burkolat???  biggrin

S1 igen!
Talán S2-3 is lesz és akkor a szin is mindegy mert a felső része cserélhető...

Én hátra nem tenék mert a koncerten is elöted van a zenekar és nem körülöted!
Naplózva

WestBam

  • Vendég
Re: Autó hifi...
« Válasz #478 Dátum: 2008 Január, 22, 21:40:21 »

S1 igen!
Talán S2-3 is lesz és akkor a szin is mindegy mert a felső része cserélhető...

Én hátra nem tenék mert a koncerten is elöted van a zenekar és nem körülöted!
De ha valaki hátul ül akkor viszont ha nincs az ajtóban semmi (alapállapot ugye) akor az csak a bum-bum-ot hallja ha van a csomiban láda. Ha meg csak a gyári vagy valami 16-os van a kalaptartóban akkor megint gagyi a hangzás és mély sincs... szal azért a hátsó kárpitos téma abszolute nem elvetendő. Ha tekerős az ablakod, mint nekem is akkor kb 0 az esélye, hogy tegyél az ajtóba valamit,max egy magas, az meg "minek", ha a kick hátul van a kalaptartóban nem lesz élménydús, ha láda van meg nem lesz közép. Prémium márkánál melózok, ahol nagy hangsúlyt feltetnek az audiórendszerre. Nálunk úgy vannak belőve, hogy a kalaptartóban nincs semmi, csak az ajtó aljában a kickek, de ezek le vannak belülről rezgéscsillapítva illetve gondosan tervezett felfogatás és ajtó belméretére gyártott hangszórók vannak betéve. Magas van hátul is felemelve az ajó felső széléig majdnem a B oszlopnál. Előre nem zavar, mert az ülés háttámlája pont "kitakarja" a magasakat, a kickek meg ugye lentebb vannak és előre csak a mélyeket hallani, de inkább csak az ülésen érezni. Ez tuti lenne a 306-ban is, de iszonyat költség szerintem.
Kérdésem, a gyári hangszórórácsot hogy lehet leszedni a sedan kalaptartójából? Az előbb lent voltam meglesni, de nem sikerült... eltörni meg nem akarok semmit. Amik benne vannak aks vagy milyen tuti hangszórók azok elég vérszegények, legalábbis amit alulról láttam az nem valami bizalomgerjesztő  :(
Naplózva

nyalee

  • Vendég
Re: Autó hifi...
« Válasz #479 Dátum: 2008 Január, 22, 21:47:59 »

De ha valaki hátul ül akkor viszont ha nincs az ajtóban semmi (alapállapot ugye) akor az csak a bum-bum-ot hallja ha van a csomiban láda. Ha meg csak a gyári vagy valami 16-os van a kalaptartóban akkor megint gagyi a hangzás és mély sincs... szal azért a hátsó kárpitos téma abszolute nem elvetendő. Ha tekerős az ablakod, mint nekem is akkor kb 0 az esélye, hogy tegyél az ajtóba valamit,max egy magas, az meg "minek", ha a kick hátul van a kalaptartóban nem lesz élménydús, ha láda van meg nem lesz közép. Prémium márkánál melózok, ahol nagy hangsúlyt feltetnek az audiórendszerre. Nálunk úgy vannak belőve, hogy a kalaptartóban nincs semmi, csak az ajtó aljában a kickek, de ezek le vannak belülről rezgéscsillapítva illetve gondosan tervezett felfogatás és ajtó belméretére gyártott hangszórók vannak betéve. Magas van hátul is felemelve az ajó felső széléig majdnem a B oszlopnál. Előre nem zavar, mert az ülés háttámlája pont "kitakarja" a magasakat, a kickek meg ugye lentebb vannak és előre csak a mélyeket hallani, de inkább csak az ülésen érezni. Ez tuti lenne a 306-ban is, de iszonyat költség szerintem.
Kérdésem, a gyári hangszórórácsot hogy lehet leszedni a sedan kalaptartójából? Az előbb lent voltam meglesni, de nem sikerült... eltörni meg nem akarok semmit. Amik benne vannak aks vagy milyen tuti hangszórók azok elég vérszegények, legalábbis amit alulról láttam az nem valami bizalomgerjesztő  :(


west én valószinű hogy megcsinálom mert most veszek előre új cucokat és előről felszabadul 2db pionner 13cm koaxalis hangszóró azt tervezem hátra ha nem olyan sürgős kb 1-2hónap.ha kell fotózok
Naplózva

Rozsahegyir

  • Adminisztrátor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Népszerűség: 343
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 20.758
  • Autó színe: Ezüst
  • Évjárat: 2002/06
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 2.0 - 16V
  • Típus: Sedan
Re: Autó hifi...
« Válasz #480 Dátum: 2008 Január, 22, 21:57:29 »

De ha valaki hátul ül akkor viszont ha nincs az ajtóban semmi (alapállapot ugye) akor az csak a bum-bum-ot hallja ha van a csomiban láda. Ha meg csak a gyári vagy valami 16-os van a kalaptartóban akkor megint gagyi a hangzás és mély sincs... szal azért a hátsó kárpitos téma abszolute nem elvetendő. Ha tekerős az ablakod, mint nekem is akkor kb 0 az esélye, hogy tegyél az ajtóba valamit,max egy magas, az meg "minek", ha a kick hátul van a kalaptartóban nem lesz élménydús, ha láda van meg nem lesz közép. Prémium márkánál melózok, ahol nagy hangsúlyt feltetnek az audiórendszerre. Nálunk úgy vannak belőve, hogy a kalaptartóban nincs semmi, csak az ajtó aljában a kickek, de ezek le vannak belülről rezgéscsillapítva illetve gondosan tervezett felfogatás és ajtó belméretére gyártott hangszórók vannak betéve. Magas van hátul is felemelve az ajó felső széléig majdnem a B oszlopnál. Előre nem zavar, mert az ülés háttámlája pont "kitakarja" a magasakat, a kickek meg ugye lentebb vannak és előre csak a mélyeket hallani, de inkább csak az ülésen érezni. Ez tuti lenne a 306-ban is, de iszonyat költség szerintem.
Kérdésem, a gyári hangszórórácsot hogy lehet leszedni a sedan kalaptartójából? Az előbb lent voltam meglesni, de nem sikerült... eltörni meg nem akarok semmit. Amik benne vannak aks vagy milyen tuti hangszórók azok elég vérszegények, legalábbis amit alulról láttam az nem valami bizalomgerjesztő  :(

ismerös a téma!
Nekem egy úgy van meg csinálva, hogy a kalaptartóban van egy szlim mélyközép amit fejről hajtom és ha nem üll hátúl senki akkor egyszerüen ki kapcsolom a fejben a végfokot...
ha meg ülnek hátúl akkor meg csak annyira szól, hogy a hátsók halják és előre szinte semmi a magas meg böven elég mert elöről hátra megy! :D

De ha van egy jó első szeted akkor nem is kell a mélyláda...
Volt, hogy kellet a hely és ki vettem a subot, és így is sok embert be csapot! kérdezgeték, hogy milyen láda van a csomiban mert szépen szól erre a válaszom az volt, hogy semmilyen addig nem hitték el amig nem néztek be a csomiba!
De ehhez nem kell sok minden:
jól kiszigetelt ajtók és ajtó kárpitok (tudom ajánlani a techsound-ot (7kg/m2) és isotech)
jó szett és erölködő

http://www.isotech.hu/listen.php?kat=10

http://www.isotech.hu/listen.php?kat=11
Naplózva

nyalee

  • Vendég
Re: Autó hifi...
« Válasz #481 Dátum: 2008 Január, 22, 22:01:45 »

ismerös a téma!
Nekem egy úgy van meg csinálva, hogy a kalaptartóban van egy szlim mélyközép amit fejről hajtom és ha nem üll hátúl senki akkor egyszerüen ki kapcsolom a fejben a végfokot...
ha meg ülnek hátúl akkor meg csak annyira szól, hogy a hátsók halják és előre szinte semmi a magas meg böven elég mert elöről hátra megy! :D

De ha van egy jó első szeted akkor nem is kell a mélyláda...
Volt, hogy kellet a hely és ki vettem a subot, és így is sok embert be csapot! kérdezgeték, hogy milyen láda van a csomiban mert szépen szól erre a válaszom az volt, hogy semmilyen addig nem hitték el amig nem néztek be a csomiba!
De ehhez nem kell sok minden:
jól kiszigetelt ajtók és ajtó kárpitok (tudom ajánlani a techsound-ot (7kg/m2) és isotech)
jó szett és erölködő

http://www.isotech.hu/listen.php?kat=10

http://www.isotech.hu/listen.php?kat=11


Rozsahegyir én úgy vagyok ha hangtechnikával hogy nyugott szivvel tudjak beszélni az autóba ülőkkel de maga a hangzás dinamikus legyen(halk hangon is ugyan annyi mélyem magasam és közepem legyen mint ha hangosan hallgatnám)
Naplózva

Rozsahegyir

  • Adminisztrátor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Népszerűség: 343
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 20.758
  • Autó színe: Ezüst
  • Évjárat: 2002/06
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 2.0 - 16V
  • Típus: Sedan
Re: Autó hifi...
« Válasz #482 Dátum: 2008 Január, 22, 22:06:36 »


Rozsahegyir én úgy vagyok ha hangtechnikával hogy nyugott szivvel tudjak beszélni az autóba ülőkkel de maga a hangzás dinamikus legyen(halk hangon is ugyan annyi mélyem magasam és közepem legyen mint ha hangosan hallgatnám)

én sem üvőltetésről beszélek!
Naplózva

WestBam

  • Vendég
Re: Autó hifi...
« Válasz #483 Dátum: 2008 Január, 22, 23:45:51 »

ismerös a téma!
Nekem egy úgy van meg csinálva, hogy a kalaptartóban van egy szlim mélyközép amit fejről hajtom és ha nem üll hátúl senki akkor egyszerüen ki kapcsolom a fejben a végfokot...
ha meg ülnek hátúl akkor meg csak annyira szól, hogy a hátsók halják és előre szinte semmi a magas meg böven elég mert elöről hátra megy! :D

De ha van egy jó első szeted akkor nem is kell a mélyláda...
Volt, hogy kellet a hely és ki vettem a subot, és így is sok embert be csapot! kérdezgeték, hogy milyen láda van a csomiban mert szépen szól erre a válaszom az volt, hogy semmilyen addig nem hitték el amig nem néztek be a csomiba!
De ehhez nem kell sok minden:
jól kiszigetelt ajtók és ajtó kárpitok (tudom ajánlani a techsound-ot (7kg/m2) és isotech)
jó szett és erölködő

http://www.isotech.hu/listen.php?kat=10

http://www.isotech.hu/listen.php?kat=11

Érdekes alternatívája a hangszigetelő bitumenlapoknak, 1 baja van, levegőtől eézárva kell beépíteni és tűzveszélyes anyag...ezt a linkelt oldalon írták. nem akarom (f)eltüzelni a verdám!
Naplózva

Rozsahegyir

  • Adminisztrátor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Népszerűség: 343
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 20.758
  • Autó színe: Ezüst
  • Évjárat: 2002/06
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 2.0 - 16V
  • Típus: Sedan
Re: Autó hifi...
« Válasz #484 Dátum: 2008 Január, 23, 07:29:30 »

Érdekes alternatívája a hangszigetelő bitumenlapoknak, 1 baja van, levegőtől eézárva kell beépíteni és tűzveszélyes anyag...ezt a linkelt oldalon írták. nem akarom (f)eltüzelni a verdám!

jaja!
Atechsond pl nem tűzveszályes mert akkkor nem lehetne használni! ki is probáltam tűzbe raktam és kisidő után elkezdett fűstölni meg bugyborékolni de amit el vettem abba hagyta!
a másik meg bitumenes cucc az tudd égni! szinte az összes ilyen rezgés csillapitó éghető anyagból van! még azok a nagy márkák is akik csak kocsiba gyártanak ilyeneket pl: dynamat
Naplózva

Bobeek

  • Vendég
Re: Autó hifi...
« Válasz #485 Dátum: 2008 Január, 23, 08:57:08 »

jaja!
Atechsond pl nem tűzveszályes mert akkkor nem lehetne használni! ki is probáltam tűzbe raktam és kisidő után elkezdett fűstölni meg bugyborékolni de amit el vettem abba hagyta!
a másik meg bitumenes cucc az tudd égni! szinte az összes ilyen rezgés csillapitó éghető anyagból van! még azok a nagy márkák is akik csak kocsiba gyártanak ilyeneket pl: dynamat

ha az ajtók égnek, akkor már úgyis mindegy..  :D
Naplózva

zool

  • Vendég
Re: Autó hifi...
« Válasz #486 Dátum: 2008 Január, 23, 10:50:23 »

Kérdés: képet dobnátok fel, hogy milyen módon építettetek be magasat a verdába?

Lapozz vissza itt a hatodik oldal közepére, ott megláthatod az én megoldásomat.

Naplózva

Bobeek

  • Vendég
Re: Autó hifi...
« Válasz #487 Dátum: 2008 Január, 23, 10:52:43 »

Lapozz vissza itt a hatodik oldal közepére, ott megláthatod az én megoldásomat.



ha már magasról van szó, egy kérdés.. hogy kell belőni? bele az arcba, vagy épp elsuhanjon a fül mellett, vagy rá a szélvédőre (najó, ezt tudom, hogy tilos).. vagy teljesen egyénfüggő, és kinek hogy jobb alapon!?!? ::)
Naplózva

Bálint306XSi

  • Férfiak
  • Mániákus
  • *
  • Népszerűség: 69
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.750
  • Autó színe: Fekete
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.9PDTDI
  • Típus: Sedan
Re: Autó hifi...
« Válasz #488 Dátum: 2008 Január, 23, 10:57:35 »

ha már magasról van szó, egy kérdés.. hogy kell belőni? bele az arcba, vagy épp elsuhanjon a fül mellett, vagy rá a szélvédőre (najó, ezt tudom, hogy tilos).. vagy teljesen egyénfüggő, és kinek hogy jobb alapon!?!? ::)


Én úgy csináltam, hogy bekapcsolva forgattam őket és amikor kellemes volt akkor lefixáltam! ;)
Naplózva

zool

  • Vendég
Re: Autó hifi...
« Válasz #489 Dátum: 2008 Január, 23, 11:05:13 »

ha már magasról van szó, egy kérdés.. hogy kell belőni? bele az arcba, vagy épp elsuhanjon a fül mellett, vagy rá a szélvédőre (najó, ezt tudom, hogy tilos).. vagy teljesen egyénfüggő, és kinek hogy jobb alapon!?!? ::)

Hát amikor "nagyfiúkat" láttam dolgozni, úgy szerelték be a tükörháromszögbe, hogy a csipogó helyére először egy 10ft-os piaci lézeres kulcstartót raktak, azzal a B-oszlop tetejére céloztak, és így lőtték be a csipogó dőlési szögét. De azt mondták, hogy természetesen ez nagyon durva beállítás, a finomhangolással napokat(heteket!) töltenek el.
Naplózva

WestBam

  • Vendég
Re: Autó hifi...
« Válasz #490 Dátum: 2008 Január, 23, 11:11:36 »

ha már magasról van szó, egy kérdés.. hogy kell belőni? bele az arcba, vagy épp elsuhanjon a fül mellett, vagy rá a szélvédőre (najó, ezt tudom, hogy tilos).. vagy teljesen egyénfüggő, és kinek hogy jobb alapon!?!? ::)
Bele az agyadba  ;D
Minél magasabbra tedd és ha lehet a sugárzási szögben bennelegyen a kobakod. Műszerfal teteje tök jó lenne, csak oda szép lukat fúrni kicsit nehézkes ha a szélvédő vagy a műszerfal bentvan, a magasak beépítőkerete általában valamennyire forgatható, szal tök ideális lenne picit elforgatva, az ajtó is tuti lenne, ha lenne rajta egyenes felület a teteje felé, de nincs. Amit lestem ,de szintén költséges megoldás az a tükör belső burkolatára tenni kis epoxival becsiszolva-festve gusztusos és jó lenne kifejezetten, csak ki csinálja ezt meg...
Naplózva

Bobeek

  • Vendég
Re: Autó hifi...
« Válasz #491 Dátum: 2008 Január, 23, 11:18:09 »

Bele az agyadba  ;D
Minél magasabbra tedd és ha lehet a sugárzási szögben bennelegyen a kobakod. Műszerfal teteje tök jó lenne, csak oda szép lukat fúrni kicsit nehézkes ha a szélvédő vagy a műszerfal bentvan, a magasak beépítőkerete általában valamennyire forgatható, szal tök ideális lenne picit elforgatva, az ajtó is tuti lenne, ha lenne rajta egyenes felület a teteje felé, de nincs. Amit lestem ,de szintén költséges megoldás az a tükör belső burkolatára tenni kis epoxival becsiszolva-festve gusztusos és jó lenne kifejezetten, csak ki csinálja ezt meg...

pár hozzászólással lejjebb találsz egy linket.. na ők csinálnak..  :D
Naplózva

WestBam

  • Vendég
Re: Autó hifi...
« Válasz #492 Dátum: 2008 Január, 23, 11:23:20 »

Hát amikor "nagyfiúkat" láttam dolgozni, úgy szerelték be a tükörháromszögbe, hogy a csipogó helyére először egy 10ft-os piaci lézeres kulcstartót raktak, azzal a B-oszlop tetejére céloztak, és így lőtték be a csipogó dőlési szögét. De azt mondták, hogy természetesen ez nagyon durva beállítás, a finomhangolással napokat(heteket!) töltenek el.

Szerintem itt nincs senkinek olyan hifi, amire ennyi idővel és beállítással hatalmas vagyis hallható különbség/költség arányban sokkal jobb hangzást lehetne elérni. Ezzel nem lehuzni akarom a tagokat, meg én még azsem vagyok meg nem tudom kinek mi van a kocsiában, de nem hiszem, hogy valamelyikőtöknek is (főleg mivel átkábelezett verda se nagyon van) többszázezres high-end cucc lenne betéve. Ennyire pepecs munkát csak akkor éri meg csináltatni szerintem , ha az autód ára ott a zsebedben és nem sajnálod hifire és beépítésre. Csak a zajszigetelés és szerelési költség szerintem kiteszi bármelyikünk teljes hifijének árát. És akkor még a 100e ft-os nagyságrendű fejegység +kb. ekkora költségű hangszórók+ szintén hasonló árú erősítő+ majdnemennyi kábel,kondi,stb. költségről még nem is beszéltem. Persze van aki megteszi/megteheti ezt is, de szerintem akkor már vesz egy bmw-t vagy mercit vagy ilyesmiket. Alapvetően jó hangot lehet elérni olcsóbb cuccokkal is én ezt tapasztaltam. Többen is leírták már, hogy hiába veszed a 15e ft-os hangszóró helyett a 40-ezrest ha a többi komponens nem stimmel alig lesz hallható a különbség. Amugy a paradoxx hifinél állítólag megengedik, hogy mielőtt megveszel valamit meghallgasd az autóban. Monduk egy első szettnél erre kíváncsi lennék... de mélyládánál vagy erősítőnél szerintem ez nagyon korrekt dolog.
Naplózva

Bálint306XSi

  • Férfiak
  • Mániákus
  • *
  • Népszerűség: 69
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.750
  • Autó színe: Fekete
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.9PDTDI
  • Típus: Sedan
Re: Autó hifi...
« Válasz #493 Dátum: 2008 Január, 23, 11:23:40 »

Bele az agyadba  ;D
Minél magasabbra tedd és ha lehet a sugárzási szögben bennelegyen a kobakod. Műszerfal teteje tök jó lenne, csak oda szép lukat fúrni kicsit nehézkes ha a szélvédő vagy a műszerfal bentvan, a magasak beépítőkerete általában valamennyire forgatható, szal tök ideális lenne picit elforgatva, az ajtó is tuti lenne, ha lenne rajta egyenes felület a teteje felé, de nincs. Amit lestem ,de szintén költséges megoldás az a tükör belső burkolatára tenni kis epoxival becsiszolva-festve gusztusos és jó lenne kifejezetten, csak ki csinálja ezt meg...

Mondom nem kell fúrni! Beállítod és szilikonnal leragasztod! Ezt utána le is tudod szeni majd. A kábelt pedig az A oszlop tövénél el lehet szépen dugni! :-!
Naplózva

WestBam

  • Vendég
Re: Autó hifi...
« Válasz #494 Dátum: 2008 Január, 23, 11:25:20 »

pár hozzászólással lejjebb találsz egy linket.. na ők csinálnak..  :D
Tegnap láttam, ezt több cég is megcsinálja nagyon szívesen, csak fizessem meg őket... akkor inkább megkeresem az alternatívát és annyival is többet tudok beletenni a hifi árába.
Naplózva

WestBam

  • Vendég
Re: Autó hifi...
« Válasz #495 Dátum: 2008 Január, 23, 11:27:59 »

Mondom nem kell fúrni! Beállítod és szilikonnal leragasztod! Ezt utána le is tudod szeni majd. A kábelt pedig az A oszlop tövénél el lehet szépen dugni! :-!
jolvanna, de ez úgy nem annyira gyári, mintha lukasztva tenne. Nekem is így volt a műszerfal tetején a rönómnál, csak nekem belelejtett a műszerfal, így pont nem kellett ragacsozni sem, szépen befeszült :D
Naplózva

Bálint306XSi

  • Férfiak
  • Mániákus
  • *
  • Népszerűség: 69
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.750
  • Autó színe: Fekete
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.9PDTDI
  • Típus: Sedan
Re: Autó hifi...
« Válasz #496 Dátum: 2008 Január, 23, 11:35:26 »

jolvanna, de ez úgy nem annyira gyári, mintha lukasztva tenne. Nekem is így volt a műszerfal tetején a rönómnál, csak nekem belelejtett a műszerfal, így pont nem kellett ragacsozni sem, szépen befeszült :D

Pugba én csináltam neki fából kis konzolt és bebőröztem! Pont passzolt a műszerfal színéhez. Az indexes fórumon oda is ígértem valakinek, csak nem tudom kinek... whistle
Naplózva

WestBam

  • Vendég
Re: Autó hifi...
« Válasz #497 Dátum: 2008 Január, 23, 11:57:35 »

Régebben volt téma, hogy ki hova rakja a csipogót. Nos sikerült képet csinálnom az én megoldásomról (akkor még belülrőlkézzelállítós tükröm volt...)






Ez a megoldás, amit mondtam, télleg jó lett, ezt kellene nekem is csinálni...csakhát időm az meg ugye semmire :(
Naplózva

WestBam

  • Vendég
Re: Autó hifi...
« Válasz #498 Dátum: 2008 Január, 23, 11:59:13 »

Pugba én csináltam neki fából kis konzolt és bebőröztem! Pont passzolt a műszerfal színéhez. Az indexes fórumon oda is ígértem valakinek, csak nem tudom kinek... whistle
Nem lehet, hogy nekem...  :-X  :-!
Persze csak vicceltem, eddig közöm nem volt a pughoz
Naplózva

Rozsahegyir

  • Adminisztrátor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Népszerűség: 343
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 20.758
  • Autó színe: Ezüst
  • Évjárat: 2002/06
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 2.0 - 16V
  • Típus: Sedan
Re: Autó hifi...
« Válasz #499 Dátum: 2008 Január, 23, 12:41:48 »

Szerintem itt nincs senkinek olyan hifi, amire ennyi idővel és beállítással hatalmas vagyis hallható különbség/költség arányban sokkal jobb hangzást lehetne elérni. Ezzel nem lehuzni akarom a tagokat, meg én még azsem vagyok meg nem tudom kinek mi van a kocsiában, de nem hiszem, hogy valamelyikőtöknek is (főleg mivel átkábelezett verda se nagyon van) többszázezres high-end cucc lenne betéve. Ennyire pepecs munkát csak akkor éri meg csináltatni szerintem , ha az autód ára ott a zsebedben és nem sajnálod hifire és beépítésre. Csak a zajszigetelés és szerelési költség szerintem kiteszi bármelyikünk teljes hifijének árát. És akkor még a 100e ft-os nagyságrendű fejegység +kb. ekkora költségű hangszórók+ szintén hasonló árú erősítő+ majdnemennyi kábel,kondi,stb. költségről még nem is beszéltem. Persze van aki megteszi/megteheti ezt is, de szerintem akkor már vesz egy bmw-t vagy mercit vagy ilyesmiket. Alapvetően jó hangot lehet elérni olcsóbb cuccokkal is én ezt tapasztaltam. Többen is leírták már, hogy hiába veszed a 15e ft-os hangszóró helyett a 40-ezrest ha a többi komponens nem stimmel alig lesz hallható a különbség. Amugy a paradoxx hifinél állítólag megengedik, hogy mielőtt megveszel valamit meghallgasd az autóban. Monduk egy első szettnél erre kíváncsi lennék... de mélyládánál vagy erősítőnél szerintem ez nagyon korrekt dolog.

Jesinek is olcsó hifije van 200eFt feletti jár is néha napján hangminőség versenyre és már pár oklevele kupája van...
Bálintanak is hirtelenjábe számolva 300eFt felett jár a cuccos
Nekem is bőségesen 200eFt felett jár...

csak a magaméról tudok beszélni árban:
Kábelezés olyan 30-40eFt közt járok
hangszigetelésben az emlitett kölcség hatékony megoldással is 20eFt környéke
erősitő: SST LW4.580 ~55eFt ez is hamarosan cserélve lesz erre: SST XTA600.5 86eFt
szett: SST LS60c (volt) + REF60c (lesz) ~32eFt + ~76eFt
mély: PIO TS-W257D2 + UD-G257 ~21eFt + a láda amint én terveztewm annak az anyag költsége 3-4eFt
JVC SH-KD9102 + 12-s tár minek most olyan 40eFt környékén jár de új korában 170eFt-volt

összesen: ez karcsún számolva kicsit több mint 240eFt
illetve februárban lesz egy ajtó panel gyártás ami olyan 20-25eFt közt áll majd meg...


Naplózva
Oldalak: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 77   Fel
 


Az oldal 0.437 másodperc alatt készült el 30 lekéréssel.