Peugeot 306 Klub - Az Első Magyar Peugeot 306 Klub

Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Részletes kereső  
Oldalak: 1 ... 75 76 [77]   Le

Szerző Téma: Autó-hifi...  (Megtekintve 618498 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Laci0915

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 61
  • Autó színe: kék
  • Évjárat: 2000.10
  • Lakóhely: Tiszaújváros
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajts
Re:Autó-hifi...
« Válasz #3800 Dátum: 2018 November, 05, 11:34:19 »

Sziasztok,van egy DEH-P80MP Pioneer rádió az autóban,most tönkrement a mechanikája-az előlapot nyitná-kérdezném,nincs-e valakinek egy ilyen rádiója amelyiknek az elektronikája rossz,hátha a kettőből lenne egy jó.
Naplózva

Mersault

  • Férfiak
  • Tag
  • *
  • Népszerűség: 2
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 296
  • Autó színe: fehér
  • Évjárat: 2001
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 5 ajts
Re:Autó-hifi...
« Válasz #3801 Dátum: 2019 Május, 16, 09:27:23 »

Sziasztok!

Elnézést mindenkitől, biztosan volt már szó róla, de a kérdésem az lenne, hogy mi a módja annak, hogy a kormányon lévő gyári hangerő/csatornaváltó kart használni tudjam az utólag beszerelt Kenwood fejegységgel? Valami adapter vagy modul kell ehhez? Hol beszerezhető az ilyen és hol a legolcsóbb? Univerzális megfelelő lehet vagy típusspecifikus adaptert kell venni?

Ha esetleg tud valaki ilyet használtan, esetleg vevő lennék rá. Nekem teljesen jó lenne egy ép használt darab is...

Köszönöm szépen előre is!
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Autó-hifi...
« Válasz #3802 Dátum: 2019 Május, 16, 21:41:10 »

Sziasztok!

Elnézést mindenkitől, biztosan volt már szó róla, de a kérdésem az lenne, hogy mi a módja annak, hogy a kormányon lévő gyári hangerő/csatornaváltó kart használni tudjam az utólag beszerelt Kenwood fejegységgel? Valami adapter vagy modul kell ehhez? Hol beszerezhető az ilyen és hol a legolcsóbb? Univerzális megfelelő lehet vagy típusspecifikus adaptert kell venni?

Ha esetleg tud valaki ilyet használtan, esetleg vevő lennék rá. Nekem teljesen jó lenne egy ép használt darab is...

Köszönöm szépen előre is!

Nézz rá, hogy van-e a készülékeden hátul 3,5 jack aljzat a vezetékes távirányítóhoz.
Ha igen, akkor valószínűleg házilag is tudsz hozzá ellenállás-hidat készíteni a gyári kormánytávhoz.
A másik topicon amit írtam, az így tárgytalan, mivel S1/S2-féle ötvezetékesből sokkal könnyebb készíteni...
Naplózva

Mersault

  • Férfiak
  • Tag
  • *
  • Népszerűség: 2
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 296
  • Autó színe: fehér
  • Évjárat: 2001
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 5 ajts
Re:Autó-hifi...
« Válasz #3803 Dátum: 2019 Május, 17, 10:12:20 »

Nézz rá, hogy van-e a készülékeden hátul 3,5 jack aljzat a vezetékes távirányítóhoz.
Ha igen, akkor valószínűleg házilag is tudsz hozzá ellenállás-hidat készíteni a gyári kormánytávhoz.
A másik topicon amit írtam, az így tárgytalan, mivel S1/S2-féle ötvezetékesből sokkal könnyebb készíteni...

Szia,

Köszi a választ! Erről a készülékről van szó, nincs a hátán 3,5-es jack:
https://www.emag.hu/kenwood-cd-usb-fejegyseg-kdc-170y/pd/D7K70DBBM/#product-gallery

Amúgy nem próbálkoznék házilag bütykölni, ebben nem vagyok túl jó. Viszont az durva, hogy ahogy nézem, brutálisan drága egy ilyen adapter. 15e Ft környékén kapható fél tenyér vezeték és pár műanyag csatlakozó... Szerinted bontókban érdemes próbálkozni? Eléggé speciális cucc, nagy szerencse kell ahhoz, hogy épp ilyet találjon az ember.
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Autó-hifi...
« Válasz #3804 Dátum: 2019 Május, 20, 10:49:05 »

Szia,

Köszi a választ! Erről a készülékről van szó, nincs a hátán 3,5-es jack:
https://www.emag.hu/kenwood-cd-usb-fejegyseg-kdc-170y/pd/D7K70DBBM/#product-gallery

Amúgy nem próbálkoznék házilag bütykölni, ebben nem vagyok túl jó. Viszont az durva, hogy ahogy nézem, brutálisan drága egy ilyen adapter. 15e Ft környékén kapható fél tenyér vezeték és pár műanyag csatlakozó... Szerinted bontókban érdemes próbálkozni? Eléggé speciális cucc, nagy szerencse kell ahhoz, hogy épp ilyet találjon az ember.

A leírásában azt olvastam, hogy infrával távirányítható. Ámbár már találkoztam olyannal is, hogy valaki az infra-távirányító gombjainak a bekötési pontjait próbálta több-kevesebb sikerrel a gyári távvezérlő kivezetéseivel házasítani. (Azért nem lett azon tökéletes, mivel minden fukkciót nem lehetett tisztán elkülönítve kivezetni a nyáklap sajátossága miatt.
A boltokban kapható adapterek valóban minden esetben méregdrágák. Egy ellenállás-hidas átalakító bekerülési költsége lehet talán 200 Ft, és adják 15.000-ért.
Sajnos bontóban én még soha életemben nem találkoztam ilyesmi átalakítóval...
Naplózva

Mersault

  • Férfiak
  • Tag
  • *
  • Népszerűség: 2
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 296
  • Autó színe: fehér
  • Évjárat: 2001
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 5 ajts
Re:Autó-hifi...
« Válasz #3805 Dátum: 2019 Május, 20, 21:09:32 »

A leírásában azt olvastam, hogy infrával távirányítható. Ámbár már találkoztam olyannal is, hogy valaki az infra-távirányító gombjainak a bekötési pontjait próbálta több-kevesebb sikerrel a gyári távvezérlő kivezetéseivel házasítani. (Azért nem lett azon tökéletes, mivel minden fukkciót nem lehetett tisztán elkülönítve kivezetni a nyáklap sajátossága miatt.
A boltokban kapható adapterek valóban minden esetben méregdrágák. Egy ellenállás-hidas átalakító bekerülési költsége lehet talán 200 Ft, és adják 15.000-ért.
Sajnos bontóban én még soha életemben nem találkoztam ilyesmi átalakítóval...

Szia,

Igen, valóban van hozzá infra távirányító, csak valahogy olyan bénán-furán néz ki ennek a használata.. Nem is tudom, hogyan szokás? A kormányra ragasztva, az alsó negyedbe? Engem zavarna is.. Na mindegy, gondolkodom még, hogy lenne érdemes. Bontóval akkor nem próbálkozom.
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Autó-hifi...
« Válasz #3806 Dátum: 2019 Május, 21, 22:28:34 »

Szia,

Igen, valóban van hozzá infra távirányító, csak valahogy olyan bénán-furán néz ki ennek a használata.. Nem is tudom, hogyan szokás? A kormányra ragasztva, az alsó negyedbe? Engem zavarna is.. Na mindegy, gondolkodom még, hogy lenne érdemes. Bontóval akkor nem próbálkozom.

Nekem volt már olyan autóm, amibe olyan rádió volt beépítve, amelyhez kormányra pattintható infrás távvezérlő volt. Akkor kedveltem a dolgot, ma már nem tetszene...

Mostanában vagyok annyira konzervatív, hogy a gyárilag létező maximumot, plusz egy kis okosítást használok.
Így Clarion gyári CD-s rádióm van, plusz gyári CD-tár, az okosítás pedig annyi, hogy a kormányoszlop bal oldalán is van nálam egy rádiótávvezérlő kar (a burkolaton belül ott az előkészítés a tempomatkar számára, könnyű volt beleapplikálni). Maga a rádió tud még további távvezérelt funkciókat is kezelni, nemcsak a gyárilag beépített négyet, szóval a rádiót nem is kellett bolygatni.
Megkötöttség persze van bőven, tömörített formátumot például nyilván nem kezel, stb. Cserébe szép gyári kinézetű, semmi csillivilli, és igen kézreállóak a gombjai.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 75 76 [77]   Fel
 


Az oldal 0.306 másodperc alatt készült el 29 lekéréssel.