Szerző Téma: AutĂł-hifi...  (Megtekintve 619890 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Bitte75

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 13
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2015 Május, 24, 21:12:45
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3700 Dátum: 2014 Június, 11, 13:41:53 »
SĂĄrga 2-pol csatikat keress, mindkĂŠt oldalon.
A 8430 és a 8435-ös a rajzon, kékkel jelöltem őket:


KĂśszi a rajzot nekem a 8435-Ăśs nincs meg (Ăşgy latszik elvitte a cica  :'(   )
Remélem a gumi átvezetőnél még meg van csak a többit tüntette el az előző tulaj.

Nem elérhető technodome

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 189
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2015 Október, 04, 20:32:09
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3701 Dátum: 2014 Június, 27, 21:53:21 »
Sziasztok

HangvĂĄltĂłt hol ĂŠrdemes elhelyezni ahol tĂŠnylegesen nincs Ăştban?
(Első ajtókban lévő mély + a oszlopon lévő magashoz van)


Nem elérhető Peugeot9

  • Chef bĂĄcsi:)
  • ModerĂĄtor
  • Tag
  • ****
  • Hozzászólások: 935
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 40
  • :2024 Március, 19, 07:04:28
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3702 Dátum: 2014 Június, 28, 14:13:54 »
Sziasztok

HangvĂĄltĂłt hol ĂŠrdemes elhelyezni ahol tĂŠnylegesen nincs Ăştban?
(Első ajtókban lévő mély + a oszlopon lévő magashoz van)

Szeva
az első ajtókba belülről szokták gyorskötözővel felrakni:)
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Nem elérhető Iberius

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 97
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2014 Szeptember, 13, 13:20:40
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3703 Dátum: 2014 Július, 23, 14:57:39 »
Üdv!

JBL CS-3108 as 20cm átmérőjű 3 utas hangszó párban eladó! 3 hete van meg üzemórában az nem jelent többet 10 nél, mert itt áll a kocsi a ház előtt ha kell ha nem! Zenét hallgatni meg nem a kocsiba járok! Doboza is megvan még, a pár 7000 Ft! Nem hibásak, biztosítást kell fizetnem :/ Így meg kell váljak tőlük! Budapesten kipróbálható, átvehető!
http://www.electronic4you.at/media/catalog/product/cache/1/image/650x650/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/1/0/102146.jpg

Nem elérhető Headjani

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 9
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2016 Június, 14, 17:23:49
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3704 Dátum: 2015 Január, 04, 20:39:26 »
Sziasztok!

Kis segĂ­tsĂŠget szeretnĂŠk kĂŠrni.
RĂĄdiĂł  Clarion PU-9990B nem tudom ĂŠletre kelteni :(
NĂŠzegettem mĂĄr videĂłt , de nekem soha nem Ă­rja ki ,hogy "code in" a kĂłd megvan.
Előre is köszönöm a válaszokat!

Nem elérhető sohadani

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 278
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 26
  • :2024 Március, 08, 07:47:39
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3705 Dátum: 2015 Január, 04, 21:14:00 »
Sziasztok!

Kis segĂ­tsĂŠget szeretnĂŠk kĂŠrni.
RĂĄdiĂł  Clarion PU-9990B nem tudom ĂŠletre kelteni :(
NĂŠzegettem mĂĄr videĂłt , de nekem soha nem Ă­rja ki ,hogy "code in" a kĂłd megvan.
Előre is köszönöm a válaszokat!

Szia!

Egy youtube videó alapján a következőket tudom mondani. (https://www.youtube.com/watch?v=5saCYlowOHE)
- ha kiĂ­rja, hogy code in, akkor simĂĄn beĂ­rod a kĂłdot
-ha "----" van a kijelzőn, akkor első pozícióba forgasd a kulcsot "kis gyújtás" és nyomd hosszan a BND gombot amíg "====" lesz a kijelzőn, hagyd így egy óráig és elvileg akkor ki fogja írni, hogy code in és lehet beírni.
Videó alatt a leírásban ott van az is, hogy hogy kell a kódot kiolvasni a rádión levő számokból.

Mit ír most ki a kijelző?

Nem elérhető Headjani

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 9
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2016 Június, 14, 17:23:49
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3706 Dátum: 2015 Január, 05, 17:58:58 »
KĂśszĂśnĂśm szĂŠpen a segĂ­tsĂŠget , kiprĂłbĂĄlom!

Nem elérhető pistike4ever

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 4.481
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 32
  • :2019 Június, 17, 20:45:24
  • //PISTIKE//
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3707 Dátum: 2015 Január, 08, 19:09:32 »
306 Grey EvolutionÂŽ :: 1.6 8v SR Sport
... AND WHAT DRiVES YOU?

Nem elérhető Headjani

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 9
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2016 Június, 14, 17:23:49
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3708 Dátum: 2015 Január, 09, 19:57:24 »
Szia!

Egy youtube videó alapján a következőket tudom mondani. (https://www.youtube.com/watch?v=5saCYlowOHE)
- ha kiĂ­rja, hogy code in, akkor simĂĄn beĂ­rod a kĂłdot
-ha "----" van a kijelzőn, akkor első pozícióba forgasd a kulcsot "kis gyújtás" és nyomd hosszan a BND gombot amíg "====" lesz a kijelzőn, hagyd így egy óráig és elvileg akkor ki fogja írni, hogy code in és lehet beírni.
Videó alatt a leírásban ott van az is, hogy hogy kell a kódot kiolvasni a rádión levő számokból.

Mit ír most ki a kijelző?


Bocs de nem lĂĄttam amit kĂŠrdeztĂŠl nem is tudom miĂŠrt :)
A szaggatott vonalat írja ki , de még nem volt időm megnézni mert nem nálam van , bent áll egy jó kis garázsban mert nincs rajta rendszám még :)

Nem elérhető BĂĄn JĂłzsef

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 96
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2020 Január, 29, 11:58:54
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3709 Dátum: 2015 Január, 22, 14:55:37 »
Szervusztok!

SegĂ­tene valaki?  ??? Hogyan lehet megĂĄllapĂ­tani, hogy egy hangszĂłrĂłhoz ĂŠrkező kĂĄbelen, melyik a (+) ĂŠs melyik a (-) vezetĂŠk ?
A kicsi kĂ­nai szakember, elcseszte a gyĂĄrilag a fejegysĂŠghez adott ISO ĂĄtalakĂ­tĂłt  :-)) mĂŠg a szĂ­nek sorrendje sem jĂł  :-))

KĂśszi előre is!   _pug

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3710 Dátum: 2015 Január, 22, 17:44:53 »
Szervusztok!

SegĂ­tene valaki?  ??? Hogyan lehet megĂĄllapĂ­tani, hogy egy hangszĂłrĂłhoz ĂŠrkező kĂĄbelen, melyik a (+) ĂŠs melyik a (-) vezetĂŠk ?
A kicsi kĂ­nai szakember, elcseszte a gyĂĄrilag a fejegysĂŠghez adott ISO ĂĄtalakĂ­tĂłt  :-)) mĂŠg a szĂ­nek sorrendje sem jĂł  :-))

KĂśszi előre is!   _pug

Szerintem a kicsipogtatĂĄsos/kiprĂłbalĂĄmpĂĄzĂĄsos mĂłdszer a legegyszerĹąbb. Hogy melyik az ISO-csatiban a plusz, arra indĂ­ts kĂŠpkeresĂŠst a Google-ban, szĂĄzĂĄval lesz talĂĄlat...

Nem elérhető BĂĄn JĂłzsef

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 96
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2020 Január, 29, 11:58:54
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3711 Dátum: 2015 Január, 22, 18:14:22 »
Szerintem a kicsipogtatĂĄsos/kiprĂłbalĂĄmpĂĄzĂĄsos mĂłdszer a legegyszerĹąbb. Hogy melyik az ISO-csatiban a plusz, arra indĂ­ts kĂŠpkeresĂŠst a Google-ban, szĂĄzĂĄval lesz talĂĄlat...

KĂśszi :) talĂĄltam is minden fĂŠlĂŠt, de hĂĄtha itt tud valaki bevĂĄlt, jĂł mĂłdszert. AmĂşgy ez nagyon jĂłnak tĹąnik ! http://www.citroenpicasso.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=237

Nem elérhető Kolin

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.785
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 149
  • :2023 Július, 14, 09:51:29
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3712 Dátum: 2015 Január, 25, 12:19:06 »
KĂśszi :) talĂĄltam is minden fĂŠlĂŠt, de hĂĄtha itt tud valaki bevĂĄlt, jĂł mĂłdszert. AmĂşgy ez nagyon jĂłnak tĹąnik ! http://www.citroenpicasso.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=237

Hello.
Baja nem lesz bĂĄrhogyan is kĂśtĂśd be. Elvileg meg lehet hallani, mert picit mĂĄshogyan szĂłl..

Nem elérhető BĂĄn JĂłzsef

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 96
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2020 Január, 29, 11:58:54
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3713 Dátum: 2015 Január, 25, 17:20:00 »
Hello.
Baja nem lesz bĂĄrhogyan is kĂśtĂśd be. Elvileg meg lehet hallani, mert picit mĂĄshogyan szĂłl..

Szia!

Nem is attĂłl fĂŠltem, hogy leĂŠg.. :) csak a fejegysĂŠg nem ISO szabvĂĄny, ezĂŠrt adtak egy darab vezetĂŠkkĂśtegen lĂłgĂł FejegysĂŠg--ISO ĂĄtalakĂ­tĂłt. SzerencsĂŠre, a 12V-os rĂŠsze ( Fekete-Piros-KĂŠk-SĂĄrga ) jĂł helyen van :D de a hangszĂłrĂł kimenetek az tiszta kĂĄosz. BekĂśtĂśttem, ahogy a NAGYKÖNYV Ă­rja, ĂŠs hĂĄtul rĂśgvest fordĂ­tottan szĂłl a jobb-bal oldal. Ezt mondjuk kĂśnnyĹą volt korrigĂĄlni. AztĂĄn kiderĂźlt, hogy az egyik fordĂ­tott polaritĂĄssal megy, mert kĂźlĂśn-kĂźlĂśn gyĂśnyĂśrĹą basszus volt, de ha balanszot kĂśzĂŠpre volt ĂĄllĂ­tva, hĂĄt .... ritka rossz  ;D De ezt is kĂśnnyĹą volt orvosolni az egyik hangszĂłrĂłn polaritĂĄst vĂĄltottam. Így szuper jĂłl szĂłl. VISZONT : Most nem tudhatom, hogy befele szĂłl-e a csomagtartĂłba, vagy kifele a hĂĄtsĂł szĂŠlvĂŠdő felĂŠ, mert a kĂĄbelezĂŠst, hangszĂłrĂł kimozdulĂĄst egy ceruzaelemmel ki tudom prĂłbĂĄlni, de hogy a fejegysĂŠgből mi jĂśn ki azt nem. SzĂłval azĂŠrt kĂŠrdeztem, hĂĄtha VALAKI tud olyan mĂłdszert, amivel a hangszĂłrĂłnĂĄl a kĂŠt vezetĂŠk kĂśzĂźl ki lehet vĂĄlasztani a "+" ĂŠs a "-" vezetĂŠket egyĂŠrtelmĹąen. Ja: ĂŠs ugyanezt meg kellene vizsgĂĄlni az első szetteknĂŠl is  :-)) :-))  Sajnos, mĂŠg senki sem tudott megoldĂĄst   ???

De kĂśszi hogy prĂłbĂĄlsz segĂ­teni!  _pug

Nem elérhető sohadani

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 278
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 26
  • :2024 Március, 08, 07:47:39
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3714 Dátum: 2015 Január, 25, 18:23:32 »
Szia!

Nem is attĂłl fĂŠltem, hogy leĂŠg.. :) csak a fejegysĂŠg nem ISO szabvĂĄny, ezĂŠrt adtak egy darab vezetĂŠkkĂśtegen lĂłgĂł FejegysĂŠg--ISO ĂĄtalakĂ­tĂłt. SzerencsĂŠre, a 12V-os rĂŠsze ( Fekete-Piros-KĂŠk-SĂĄrga ) jĂł helyen van :D de a hangszĂłrĂł kimenetek az tiszta kĂĄosz. BekĂśtĂśttem, ahogy a NAGYKÖNYV Ă­rja, ĂŠs hĂĄtul rĂśgvest fordĂ­tottan szĂłl a jobb-bal oldal. Ezt mondjuk kĂśnnyĹą volt korrigĂĄlni. AztĂĄn kiderĂźlt, hogy az egyik fordĂ­tott polaritĂĄssal megy, mert kĂźlĂśn-kĂźlĂśn gyĂśnyĂśrĹą basszus volt, de ha balanszot kĂśzĂŠpre volt ĂĄllĂ­tva, hĂĄt .... ritka rossz  ;D De ezt is kĂśnnyĹą volt orvosolni az egyik hangszĂłrĂłn polaritĂĄst vĂĄltottam. Így szuper jĂłl szĂłl. VISZONT : Most nem tudhatom, hogy befele szĂłl-e a csomagtartĂłba, vagy kifele a hĂĄtsĂł szĂŠlvĂŠdő felĂŠ, mert a kĂĄbelezĂŠst, hangszĂłrĂł kimozdulĂĄst egy ceruzaelemmel ki tudom prĂłbĂĄlni, de hogy a fejegysĂŠgből mi jĂśn ki azt nem. SzĂłval azĂŠrt kĂŠrdeztem, hĂĄtha VALAKI tud olyan mĂłdszert, amivel a hangszĂłrĂłnĂĄl a kĂŠt vezetĂŠk kĂśzĂźl ki lehet vĂĄlasztani a "+" ĂŠs a "-" vezetĂŠket egyĂŠrtelmĹąen. Ja: ĂŠs ugyanezt meg kellene vizsgĂĄlni az első szetteknĂŠl is  :-)) :-))  Sajnos, mĂŠg senki sem tudott megoldĂĄst   ???

De kĂśszi hogy prĂłbĂĄlsz segĂ­teni!  _pug

Ez ĂŠrdekes. A 306-ban ISO csatlakozĂł van ugye. A fejegysĂŠg ĂĄtalakĂ­tĂłja is ISO-ra alakĂ­t ĂĄt ĂŠs mĂŠgsem jĂł? SzĂ­nek alapjĂĄn lehetne kiokoskodni. Ha elkĂźldĂśd a fejegysĂŠg tĂ­pusĂĄt, meg esetleg egy fĂŠnykĂŠpet az ĂĄtalakĂ­tĂłrĂłl, akkor megprĂłbĂĄlok segĂ­teni.

Nem elérhető Kolin

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.785
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 149
  • :2023 Július, 14, 09:51:29
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3715 Dátum: 2015 Január, 25, 19:08:18 »
Szia!

Nem is attĂłl fĂŠltem, hogy leĂŠg.. :) csak a fejegysĂŠg nem ISO szabvĂĄny, ezĂŠrt adtak egy darab vezetĂŠkkĂśtegen lĂłgĂł FejegysĂŠg--ISO ĂĄtalakĂ­tĂłt. SzerencsĂŠre, a 12V-os rĂŠsze ( Fekete-Piros-KĂŠk-SĂĄrga ) jĂł helyen van :D de a hangszĂłrĂł kimenetek az tiszta kĂĄosz. BekĂśtĂśttem, ahogy a NAGYKÖNYV Ă­rja, ĂŠs hĂĄtul rĂśgvest fordĂ­tottan szĂłl a jobb-bal oldal. Ezt mondjuk kĂśnnyĹą volt korrigĂĄlni. AztĂĄn kiderĂźlt, hogy az egyik fordĂ­tott polaritĂĄssal megy, mert kĂźlĂśn-kĂźlĂśn gyĂśnyĂśrĹą basszus volt, de ha balanszot kĂśzĂŠpre volt ĂĄllĂ­tva, hĂĄt .... ritka rossz  ;D De ezt is kĂśnnyĹą volt orvosolni az egyik hangszĂłrĂłn polaritĂĄst vĂĄltottam. Így szuper jĂłl szĂłl. VISZONT : Most nem tudhatom, hogy befele szĂłl-e a csomagtartĂłba, vagy kifele a hĂĄtsĂł szĂŠlvĂŠdő felĂŠ, mert a kĂĄbelezĂŠst, hangszĂłrĂł kimozdulĂĄst egy ceruzaelemmel ki tudom prĂłbĂĄlni, de hogy a fejegysĂŠgből mi jĂśn ki azt nem. SzĂłval azĂŠrt kĂŠrdeztem, hĂĄtha VALAKI tud olyan mĂłdszert, amivel a hangszĂłrĂłnĂĄl a kĂŠt vezetĂŠk kĂśzĂźl ki lehet vĂĄlasztani a "+" ĂŠs a "-" vezetĂŠket egyĂŠrtelmĹąen. Ja: ĂŠs ugyanezt meg kellene vizsgĂĄlni az első szetteknĂŠl is  :-)) :-))  Sajnos, mĂŠg senki sem tudott megoldĂĄst   ???

De kĂśszi hogy prĂłbĂĄlsz segĂ­teni!  _pug

EgyesĂŠvel hallgasd meg mindkĂŠt fĂŠle polaritĂĄssal!

Nem elérhető BĂĄn JĂłzsef

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 96
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2020 Január, 29, 11:58:54
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3716 Dátum: 2015 Január, 25, 19:22:46 »
Ez ĂŠrdekes. A 306-ban ISO csatlakozĂł van ugye. A fejegysĂŠg ĂĄtalakĂ­tĂłja is ISO-ra alakĂ­t ĂĄt ĂŠs mĂŠgsem jĂł? SzĂ­nek alapjĂĄn lehetne kiokoskodni. Ha elkĂźldĂśd a fejegysĂŠg tĂ­pusĂĄt, meg esetleg egy fĂŠnykĂŠpet az ĂĄtalakĂ­tĂłrĂłl, akkor megprĂłbĂĄlok segĂ­teni.

Szia! Van egy ilyen fejegységről kép a vaterán, bemásolom ide a linket róla. És előre is nagyon köszönöm !!!

http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/fejegyseg/overmax_417b_autoradio_fejegyseg_mp3_usb_sd_aux_2027049341.html


Nem elérhető sohadani

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 278
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 26
  • :2024 Március, 08, 07:47:39
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3717 Dátum: 2015 Január, 25, 21:05:35 »
Szia! Van egy ilyen fejegységről kép a vaterán, bemásolom ide a linket róla. És előre is nagyon köszönöm !!!

http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/fejegyseg/overmax_417b_autoradio_fejegyseg_mp3_usb_sd_aux_2027049341.html

A fejegysĂŠg user manualja szerint az az ĂĄtalakĂ­tĂł ISO szabvĂĄnyra alakĂ­t ĂĄt. Annak a bekĂśtĂŠse itt lĂĄthatĂł: http://www.autohificity.hu/images/autoradio-bekotes/autoradio-iso-csatlakozo-labkiosztas4.jpg
Ezen meg lĂĄtod a szĂ­neknek hogyan kellene lenni: http://www.loud.hu/kepek/Auto_Kerekpar/AUTORADIO_ISO_CSATLAKOZO-HQ_ISO-PION16P03.jpg
Ha nem Ă­gy van a csatlakozĂłban, annyit megprĂłbĂĄlhatsz, hogy ĂĄtrendezed.

Nem elérhető BĂĄn JĂłzsef

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 96
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2020 Január, 29, 11:58:54
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3718 Dátum: 2015 Január, 26, 18:04:55 »
A fejegysĂŠg user manualja szerint az az ĂĄtalakĂ­tĂł ISO szabvĂĄnyra alakĂ­t ĂĄt. Annak a bekĂśtĂŠse itt lĂĄthatĂł: http://www.autohificity.hu/images/autoradio-bekotes/autoradio-iso-csatlakozo-labkiosztas4.jpg
Ezen meg lĂĄtod a szĂ­neknek hogyan kellene lenni: http://www.loud.hu/kepek/Auto_Kerekpar/AUTORADIO_ISO_CSATLAKOZO-HQ_ISO-PION16P03.jpg
Ha nem Ă­gy van a csatlakozĂłban, annyit megprĂłbĂĄlhatsz, hogy ĂĄtrendezed.

Szia!
KĂśszĂśnĂśm szĂŠpen a segĂ­tsĂŠgedet!    _pug

Nem elérhető Perkele

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 204
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 5
  • :2023 Február, 25, 07:54:37
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3719 Dátum: 2015 Április, 20, 18:00:02 »
Hi!

Mivel szert tettem egy 4 csatis erősítőre, azon gondolkozom, hogy arról kellene hajtani a uDimension Element első szettet is. Ehhez új kábeleket húznék be az ajtóba. Az ajtóátvezetőben hogy tudok átmenni az új kábellel? Szétvágom és beforrasztom a régi helyére?
Pug306RG 1.6, 3 ĂŠve mĂşltam 18... (byBelga)... still rollin'

Nem elérhető sohadani

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 278
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 26
  • :2024 Március, 08, 07:47:39
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3720 Dátum: 2015 Április, 20, 19:10:12 »
Hi!

Mivel szert tettem egy 4 csatis erősítőre, azon gondolkozom, hogy arról kellene hajtani a uDimension Element első szettet is. Ehhez új kábeleket húznék be az ajtóba. Az ajtóátvezetőben hogy tudok átmenni az új kábellel? Szétvágom és beforrasztom a régi helyére?

Szerintem teljesen felesleges cserélni a hangszórókábeleket. Ha jól tudom, akkor az ajtóátvezető nem szerelhető, ezért egy rövid darabot meg kéne hagynod az eredeti kábelből, amihez hozzáforrasztanád az új drótot.

Nem elérhető Perkele

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 204
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 5
  • :2023 Február, 25, 07:54:37
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3721 Dátum: 2015 Április, 20, 19:19:14 »
Szerintem teljesen felesleges cserélni a hangszórókábeleket. Ha jól tudom, akkor az ajtóátvezető nem szerelhető, ezért egy rövid darabot meg kéne hagynod az eredeti kábelből, amihez hozzáforrasztanád az új drótot.

Az ajtóban már új kábel van a hangváltó és hangszórók közt, az erősítő meg a csomagtartóban van jelenleg, onnan kéne előre kábel az ajtóátvezetőig.
Pug306RG 1.6, 3 ĂŠve mĂşltam 18... (byBelga)... still rollin'

Nem elérhető sohadani

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 278
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 26
  • :2024 Március, 08, 07:47:39
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3722 Dátum: 2015 Április, 20, 19:38:57 »
Az ajtóban már új kábel van a hangváltó és hangszórók közt, az erősítő meg a csomagtartóban van jelenleg, onnan kéne előre kábel az ajtóátvezetőig.

Ja értem. Akkor én úgy csinálnám, hogy az A oszlop aljánál megkeresném a hangszórókhoz menő vezetékeket és elvágnám majd összeforrasztanám az erősítőtől jövővel.

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3723 Dátum: 2015 Április, 20, 20:10:15 »
Ha jól tudom, akkor az ajtóátvezető nem szerelhető,

A késői S3-asokon általában szerelhető az ajtóátvezető. Persze brutál nagy munka átcserélni a kiöntött csatit ilyenre...

Nem elérhető Kolin

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.785
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 149
  • :2023 Július, 14, 09:51:29
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3724 Dátum: 2015 Április, 23, 09:49:07 »
Hi!

Mivel szert tettem egy 4 csatis erősítőre, azon gondolkozom, hogy arról kellene hajtani a uDimension Element első szettet is. Ehhez új kábeleket húznék be az ajtóba. Az ajtóátvezetőben hogy tudok átmenni az új kábellel? Szétvágom és beforrasztom a régi helyére?

Hali!

Én fúrtam egy lyukat neki és ott húztam be a hangszórókábelt.

Nem elérhető Metzmi

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 105
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2024 Április, 04, 22:47:42
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3725 Dátum: 2015 Július, 22, 21:34:55 »
Sziasztok,
nekem gyári rádió van a kocsiban, ami egy akku levétel-visszarakást követően kérte a kódot.
A kódot sajnos többször is rosszul ütötte be egyik ismerősöm, ezért mostanában ez a kép fogad, amikor bekapcsolom a rádiót.

ez a 4 vonal (csík) jelenik csak meg, és már nincs is lehetőségem beírni a kódot...
Az autĂł vĂĄsĂĄrlĂĄsĂĄnĂĄl papĂ­ron leĂ­rva kaptam meg a rĂĄdiĂł kĂłdjĂĄt. tehĂĄt ha van olyan hogy puk kĂłd (mint a mobiloknĂĄl), akkor ĂŠn azt nem tudom.

Hogyan tudnám ismételten visszahozni a kód beírási lehetőséget? csak egyszerűen vegyem le és rakjam vissza az akkut? Vagy utána is ez a négy csík fogadna?

kĂśszi a vĂĄlaszokat!
1996 306 Roland Garros

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3726 Dátum: 2015 Július, 22, 22:42:57 »
Sziasztok,
nekem gyári rádió van a kocsiban, ami egy akku levétel-visszarakást követően kérte a kódot.
A kódot sajnos többször is rosszul ütötte be egyik ismerősöm, ezért mostanában ez a kép fogad, amikor bekapcsolom a rádiót.

ez a 4 vonal (csík) jelenik csak meg, és már nincs is lehetőségem beírni a kódot...
Az autĂł vĂĄsĂĄrlĂĄsĂĄnĂĄl papĂ­ron leĂ­rva kaptam meg a rĂĄdiĂł kĂłdjĂĄt. tehĂĄt ha van olyan hogy puk kĂłd (mint a mobiloknĂĄl), akkor ĂŠn azt nem tudom.

Hogyan tudnám ismételten visszahozni a kód beírási lehetőséget? csak egyszerűen vegyem le és rakjam vissza az akkut? Vagy utána is ez a négy csík fogadna?

kĂśszi a vĂĄlaszokat!

Lehet, hogy ha ráadott gyújtással vársz kb egy órát, akkor még van kódbeírási lehetőséged...

Nem elérhető Metzmi

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 105
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2024 Április, 04, 22:47:42
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3727 Dátum: 2015 Július, 26, 12:35:07 »


elnĂŠzĂŠst hogy csak most Ă­rok.
15perccel mĂĄr kiprĂłbĂĄltam, de annyi nem volt elĂŠg neki. UgyanĂşgy a csĂ­kokat lĂĄtom.
1 ĂłrĂĄm nem volt rĂĄ. de erre is majd sort kerĂ­tek.

kĂśszi a tippet  :-!
1996 306 Roland Garros

Nem elérhető Kolin

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.785
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 149
  • :2023 Július, 14, 09:51:29
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3728 Dátum: 2015 Július, 27, 15:26:28 »
elnĂŠzĂŠst hogy csak most Ă­rok.
15perccel mĂĄr kiprĂłbĂĄltam, de annyi nem volt elĂŠg neki. UgyanĂşgy a csĂ­kokat lĂĄtom.
1 ĂłrĂĄm nem volt rĂĄ. de erre is majd sort kerĂ­tek.

kĂśszi a tippet  :-!

Van amelyik lejĂĄtszĂłnĂĄl (nem gyĂĄri) 24 ĂłrĂĄt kell vĂĄrni... szĂłval nyugodtan hagyd Ăşgy!

Nem elérhető krisztian

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 306
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 29
  • :2024 Január, 29, 19:21:18
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3729 Dátum: 2015 Október, 28, 19:40:58 »
Sziasztok
Valaki tudna segĂ­teni,hogy az erősĂ­tő tĂĄpkĂĄbelĂŠt hol tudom ĂĄtvezetni az akkumulĂĄtortĂłl a tĹązfalon?  ???
Visszaolvastam sok oldalon keresztĂźl,azt talĂĄltam hogy az akku mĂśgĂśtt van egy gumi "dugĂł" amit befelĂŠ kell lĂśkni ĂŠs a biztosĂ­tĂŠktĂĄbla mĂśgĂśtt menne be a kĂĄbel......(volt kĂŠp is,de azt mĂĄr nem lehet megnyitni....)
A problĂŠmĂĄm az hogy ĂŠn nem talĂĄlok sehol ilyen gumi "dugĂł"-t.....
Lenne valakinek esetleg egy fényképe erről hogy hol keressem???
2001/9 1.4 sedan
KĂśszĂśnĂśm
Ăźdv:KrisztiĂĄn
 _pug blingdriveingsmiley

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3730 Dátum: 2015 Október, 28, 20:53:14 »
Sziasztok
Valaki tudna segĂ­teni,hogy az erősĂ­tő tĂĄpkĂĄbelĂŠt hol tudom ĂĄtvezetni az akkumulĂĄtortĂłl a tĹązfalon?  ???
Visszaolvastam sok oldalon keresztĂźl,azt talĂĄltam hogy az akku mĂśgĂśtt van egy gumi "dugĂł" amit befelĂŠ kell lĂśkni ĂŠs a biztosĂ­tĂŠktĂĄbla mĂśgĂśtt menne be a kĂĄbel......(volt kĂŠp is,de azt mĂĄr nem lehet megnyitni....)
A problĂŠmĂĄm az hogy ĂŠn nem talĂĄlok sehol ilyen gumi "dugĂł"-t.....
Lenne valakinek esetleg egy fényképe erről hogy hol keressem???
2001/9 1.4 sedan
KĂśszĂśnĂśm
Ăźdv:KrisztiĂĄn
 _pug blingdriveingsmiley

GĂśrgess le nagyjĂĄbĂłl a 80%-ĂĄig, (de aki fĂŠnyszĂłrĂłmosĂłban is gondolkozik, ĂŠrdemes vĂŠgigtanulmĂĄnyozni!  ;) ) ĂŠs ott fogod talĂĄlni, hogy S3-nĂĄl hol a gumidugĂł:
http://clube306portugal.maisforum.com/t325-opticasaplicacao-de-lava-farois

Nem elérhető krisztian

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 306
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 29
  • :2024 Január, 29, 19:21:18
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3731 Dátum: 2015 Október, 28, 21:01:29 »
GĂśrgess le nagyjĂĄbĂłl a 80%-ĂĄig, (de aki fĂŠnyszĂłrĂłmosĂłban is gondolkozik, ĂŠrdemes vĂŠgigtanulmĂĄnyozni!  ;) ) ĂŠs ott fogod talĂĄlni, hogy S3-nĂĄl hol a gumidugĂł:
http://clube306portugal.maisforum.com/t325-opticasaplicacao-de-lava-farois

KĂśszĂśnĂśm zimurgy!  :-!
Így már tudom hol keressem.
 _pug blingdriveingsmiley

Nem elérhető golyo

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2016 Január, 09, 13:43:58
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3732 Dátum: 2015 December, 28, 18:29:49 »
Szerbusztok!
Először is köszönöm a befogadást, másodszor olyan kérdésem lenne hogy 1.4 xn-em van és raktam a kalaptartoba hangszórót, kábelnél elakadtam mert a rádiónál bevan kötve gyári kábel de nem találom a másik végét :/ valakinek valami ötlet hogy meddig húzhatták be gyárilag??? Gyárilag nem volt benne hangszóró hátul. Köszönöm előrre is a válaszokat

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3733 Dátum: 2015 December, 29, 20:26:19 »
Szerbusztok!
Először is köszönöm a befogadást, másodszor olyan kérdésem lenne hogy 1.4 xn-em van és raktam a kalaptartoba hangszórót, kábelnél elakadtam mert a rádiónál bevan kötve gyári kábel de nem találom a másik végét :/ valakinek valami ötlet hogy meddig húzhatták be gyárilag??? Gyárilag nem volt benne hangszóró hátul. Köszönöm előrre is a válaszokat

Szia, Ăźdv itt!
A jobb első ülés előtti (műszerfal alatti) részen keresd: a műszerfal alatti burkolatot távolítsd el, és két nagy csatlakozópárt (piros és fehér, ha jól emlékszem) fogsz találni. Itt (is) csatlakoztatták a műszerfali- és a karosszériakötegeket.
Arról a négy vezetékről lesz szó, amelyek a műszerfali oldalról bejönnek a csatlakozóba, de a hátrafelé induló köteg csatlakozójából már hiányoznak...

Nem elérhető golyo

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2016 Január, 09, 13:43:58
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3734 Dátum: 2015 December, 30, 20:50:51 »
KĂśszĂśnĂśm a segĂ­tsĂŠget, mĂĄr megtalĂĄltam a csatlakozĂłt ĂŠs hĂşztam hĂĄtra vezetĂŠket, egĂŠszen jĂł lett :)

Nem elérhető syntrix

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 4
  • :2019 Május, 28, 17:08:18
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3735 Dátum: 2016 Április, 17, 20:44:56 »
http://www.argep.hu/product_2369406.html Valaki tapasztalat ezzel vagy inkĂĄbb kĂĄblezek be majd egy erĂśsitĂśs mokĂĄt normĂĄlisan??
Peugeot 306i 1.8

Nem elérhető Heky

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 11
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 1
  • :2017 Augusztus, 10, 23:40:48
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3736 Dátum: 2016 Április, 19, 11:44:35 »
http://www.argep.hu/product_2369406.html Valaki tapasztalat ezzel vagy inkĂĄbb kĂĄblezek be majd egy erĂśsitĂśs mokĂĄt normĂĄlisan??

Szia!
AttĂłl fĂźgg neked mire kell, tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatban, de ha csak egy alap mĂłka kell akkor szerintem jĂł!
Én is aktív mókával kezdtem és gyorsan ki is dobtam. :D Amúgy annak az árából szerintem jobbat össze tudsz magadnak dobni. :) blingdriveingsmiley

Nem elérhető kassai.mate

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2020 Április, 29, 23:16:06
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3737 Dátum: 2016 Április, 22, 18:04:37 »
http://www.argep.hu/product_2369406.html Valaki tapasztalat ezzel vagy inkĂĄbb kĂĄblezek be majd egy erĂśsitĂśs mokĂĄt normĂĄlisan??

HellĂł :)
Ismerősömnek 4ajtós merciben van ilyen. Nem nagy szám, de azért adja a mélyeket. Gondolom csapotthátúban jobban szól.

Nem elérhető syntrix

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 4
  • :2019 Május, 28, 17:08:18
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3738 Dátum: 2016 Április, 23, 11:46:25 »
HellĂł :)
Ismerősömnek 4ajtós merciben van ilyen. Nem nagy szám, de azért adja a mélyeket. Gondolom csapotthátúban jobban szól.
Mercibe mĂĄs  pug pici a hĂĄtsĂł csomija is ha nem nagy cucc akkor hagyom a francba.
Peugeot 306i 1.8

DZ

  • Vendég
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3739 Dátum: 2016 Május, 09, 10:02:23 »
Sziasztok!
LecserĂŠltem a fejegysĂŠget a kocsiban Ă­gy az előző delikvens eladĂł.  toot
Alpine CDE-113BT
A fej erősĂ­tője Ăşj korĂĄtĂłl ki volt kapcsolva, a cd-ben kb hĂĄrom lemez ha jĂĄrt Ăśsszesen, mivel usb-ről szĂłlt minden. Az usb port gumidugĂłja a tĂśrtĂŠnelem viharaiban elveszett,a mikrofonjĂĄt keresem, mert rĂŠgen nem volt bekĂśtve.  Doboza, előlap tok megvan.
2 pár RCA, aux in, usb, Bluetooth parrot kihangosító modul, 4 féle megvilágítási lehetőség (piros-piros/narancs-zöld-kék/piros)
IrĂĄnyĂĄr: 28.000Ft
BeszerelĂŠs megoldhatĂł.  blingdriveingsmiley






Nem elérhető syntrix

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 4
  • :2019 Május, 28, 17:08:18
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3740 Dátum: 2016 Május, 09, 20:58:52 »
http://www.argep.hu/product_2369406.html Enyiböl ki lehet hozni erősítő + ládikó mókát??esetleg erröl valakinek tapasztalat?? http://www.electronic-star.hu/Aut-HiFi-szett-Platin-Line-100-subwoofer-erosito-1200W_i9326.htm
Peugeot 306i 1.8

Nem elérhető krisztian

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 306
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 29
  • :2024 Január, 29, 19:21:18
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3741 Dátum: 2016 Május, 09, 22:10:20 »
http://www.argep.hu/product_2369406.html Enyiböl ki lehet hozni erősítő + ládikó mókát??esetleg erröl valakinek tapasztalat?? http://www.electronic-star.hu/Aut-HiFi-szett-Platin-Line-100-subwoofer-erosito-1200W_i9326.htm

Szia

 Ahogyan a mellĂŠkelt linken is van,ki lehet ennyiből hozni egy erősĂ­tőt+mĂŠlynyomĂłt......
DE,nem mindegy hogy mit szeretnél...Ha sok a hely a kocsidban akkor azon tud segíteni mindkettő,ha viszont szeretnél mélyet a kocsiba akkor csak egy kicsit kell többet rászánni.
A Blaupunkt-rĂłl lehet olvasni vĂŠlemĂŠnyeket ĂŠs ott mindenki el van ĂĄjulva tőle,ĂŠn hallottam ĂŠlőben is...hĂĄĂĄĂĄt a kalaptartĂłmban lĂŠvő 2db ovĂĄl Pioneer szebben szĂłl  whistle
A második "Auna" erősítő amin nagybetűvel fel van tüntetve az 1200W,a leírásban pedig már odaírták hogy 90W RMS teljesítmény amiből jó ha tud 45W-ot (Szerintem....)
A mĂŠlynyomĂłrĂłl nem is beszĂŠlve...BĂĄr tĂŠny hogy jĂłl nĂŠz ki meg vilĂĄgĂ­t is,de mĂĄr a mĂŠrete is ĂĄrulkodĂł kicsit:25 x 5,2 x 24,5 cm  ???
Igaz nekem csak a kĂĄbelkĂśteg nagyjĂĄbĂłl 1,8Kg  whistle
Ami nekem van az sem egy "komoly cucc" de nem is akarok hangnyomĂĄs versenyekre jĂĄrni,de az 37EFt-ba "fĂĄjt" (fĂŠl ĂŠvet volt hasznĂĄlva ĂŠs mĂŠg van 2,5ĂŠv gari rajta).
De a lĂŠnyeg:ha olcsĂłn szeretnĂŠl elfogadhatĂł cuccot venni akkor ĂŠrdemes szĂŠtnĂŠzni a hasznĂĄlt oldalakon is,ki lehet fogni jĂłt is.
Vagy vĂĄrni ĂŠs venni egy jobbat drĂĄgĂĄbban,mĂŠg az is jobb mint csalĂłdni egy gyengĂŠbb minősĂŠgben  whistle
De ez csak az ĂŠn vĂŠlemĂŠnyem,nem szeretnĂŠlek sem lebeszĂŠlni sem pedig rĂĄbeszĂŠlni semmire!
Ki kell próbálni ha van rá lehetőség!

Üdv: KrisztiĂĄn  _pug

Nem elérhető syntrix

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 4
  • :2019 Május, 28, 17:08:18
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3742 Dátum: 2016 Május, 10, 14:39:27 »
Blau tetszik auna mondtak hagytam egy kalap .... Blaut eddig vidiken hallottam ott elĂŠg szĂŠp hangja volt mĂĄr amennyire ĂĄtadja a videĂł nem tudom
Peugeot 306i 1.8

Nem elérhető dancergabor

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 81
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2018 Szeptember, 27, 17:02:50
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3743 Dátum: 2016 Május, 14, 16:47:12 »
Sziasztok!
Van valakinek eladó megunt/ lecserélt jól működő fejegysége?
Olyan kellene, ami USB, AUX csatlakozĂłs, jĂł hangzĂĄsa van, jĂłl fogja a rĂĄdiĂłt ĂŠs olcsĂł :D

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3744 Dátum: 2016 Szeptember, 07, 14:30:22 »
Sziasztok!

Szeretném a gyári hangszórókat kicserélni elöl és hátul. (A gép: 2001-es 306-os, ötajtós, ferdehátú). Előre 16,5-es komponens, hátra koaxiális menne. A zene stílus vegyes, technot és metált épp nem hallgatok, de sok '80-as évekbeli zenét igen (new wave, szintis részek és gitár is gazdagon: egyszer Cure vagy Joy Division, máskor Pink Floyd...). Akusztikus zenét jellemzően nem hallgatok. Alapvetően cizellált, részletező és egyben dinamikus hangzást keresek, valami olyasmit, amit mondjuk tudott gyárilag egy Volvo S40 anno (Alpine fejegységgel és hangszórókkal) vagy egy Lexus IS200. (Aki hallotta, tudja, hogy mennyire harmonikusan, szépen szóltak ezek.) Nem a hangerő a lényeg, ritkán hallgatok zenét nagy hangerővel, inkább a kifinomult, szép hangzás a lényeges. Mi lehet a jó? Focal? Kicx? Hertz?

A fejegysĂŠg egy MOSFET-es Kenwood KDC 170, szerintem ez teljesen jĂł.

Köszönöm előre is!

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3745 Dátum: 2016 Szeptember, 07, 14:56:32 »
Sziasztok!

Szeretném a gyári hangszórókat kicserélni elöl és hátul. (A gép: 2001-es 306-os, ötajtós, ferdehátú). Előre 16,5-es komponens, hátra koaxiális menne. A zene stílus vegyes, technot és metált épp nem hallgatok, de sok '80-as évekbeli zenét igen (new wave, szintis részek és gitár is gazdagon: egyszer Cure vagy Joy Division, máskor Pink Floyd...). Akusztikus zenét jellemzően nem hallgatok. Alapvetően cizellált, részletező és egyben dinamikus hangzást keresek, valami olyasmit, amit mondjuk tudott gyárilag egy Volvo S40 anno (Alpine fejegységgel és hangszórókkal) vagy egy Lexus IS200. (Aki hallotta, tudja, hogy mennyire harmonikusan, szépen szóltak ezek.) Nem a hangerő a lényeg, ritkán hallgatok zenét nagy hangerővel, inkább a kifinomult, szép hangzás a lényeges. Mi lehet a jó? Focal? Kicx? Hertz?

A fejegysĂŠg egy MOSFET-es Kenwood KDC 170, szerintem ez teljesen jĂł.

Köszönöm előre is!

MĂŠg egy kĂŠrdĂŠs: biztosan le volt mĂĄr Ă­rva, de hadd ne tĂşrjĂĄm ĂĄt az egĂŠsz topicot - mennyi a beĂŠpĂ­tĂŠsi mĂŠlysĂŠg elĂśk ĂŠs hĂĄtul? KĂśszĂśnĂśm!

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3746 Dátum: 2016 Szeptember, 07, 15:00:00 »
MĂŠg egy kĂŠrdĂŠs: biztosan le volt mĂĄr Ă­rva, de hadd ne tĂşrjĂĄm ĂĄt az egĂŠsz topicot - mennyi a beĂŠpĂ­tĂŠsi mĂŠlysĂŠg elĂśk ĂŠs hĂĄtul? KĂśszĂśnĂśm!

Hátra csak extrém kicsi mélységű hangszóró építhető be, ha szeretnéd a gyári hangszóró-kosarakat megőrizni. Nekem emiatt MacAudio 165-ös "F"-es került a gyári gyengécske papírmembrános helyére. Ez is csak _éppenhogy_ fért be.

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3747 Dátum: 2016 Szeptember, 07, 16:01:00 »
Hátra csak extrém kicsi mélységű hangszóró építhető be, ha szeretnéd a gyári hangszóró-kosarakat megőrizni. Nekem emiatt MacAudio 165-ös "F"-es került a gyári gyengécske papírmembrános helyére. Ez is csak _éppenhogy_ fért be.
Aha, köszi. Méretek elérhetőek valahol? A gyári gépkönyvben nem találtam.

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3748 Dátum: 2016 Szeptember, 07, 16:27:49 »
Aha, köszi. Méretek elérhetőek valahol? A gyári gépkönyvben nem találtam.

Utánanéztem a saját autóm történetében, hogy mit is írtam a hátsókról. Íme:
"A gyĂĄri noname papĂ­rmembrĂĄnos olasz hangszĂłrĂłk igen gyengĂŠcskĂŠn szĂłlnak, azokat ki kellett cserĂŠlnem valami mĂĄsra.
A hangszĂłrĂłkosarakat semmikĂŠppen nem akartam kidobni vagy szĂŠtvĂĄgni, Ă­gy olyan hangszĂłrĂłkat kellett keresnem, amelyek befĂŠrnek ebbe a kis mĂŠlysĂŠgĹą helyre is. MacAudio 165F-re esett a vĂĄlasztĂĄsom, ez gyĂĄri helyekre tervezett hangszĂłrĂł, ĂŠs az F-es a kis beĂŠpĂ­tĂŠsi mĂŠlysĂŠgre utal (mindĂśssze 45 mm mĂŠly). EgĂŠszen minimĂĄlis mĂłdosĂ­tĂĄssal be is passzolt a helyĂŠre, ennĂŠl nagyobb hangszĂłrĂł mĂĄr biztosan nem fĂŠrne el, csak pĂĄr mm szabad hely maradt."
Az elsőkhöz nem tudok hozzászólni, de az biztos, hogy vannak olyan komolyabb hangszórók, amelyek csak kiemelőkerettel építhetők be.

Nem elérhető Perkele

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 204
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 5
  • :2023 Február, 25, 07:54:37
Re:AutĂł-hifi...
« Válasz #3749 Dátum: 2016 Szeptember, 07, 17:32:47 »
Aha, köszi. Méretek elérhetőek valahol? A gyári gépkönyvben nem találtam.


Ha normális hifit akarsz, akkor a kalaptartóba nem is teszel hangszórót. Előlre egy komponens szett, meg esetleg egy mélyláda a csomitartóba.
Pug306RG 1.6, 3 ĂŠve mĂşltam 18... (byBelga)... still rollin'

 


Google PageRank