Szerző Téma: Elektromos dolgok...  (Megtekintve 1721120 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető krissz306

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2023 Február, 21, 19:38:31
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9850 Dátum: 2020 Március, 19, 13:43:03 »
sziasztok.

van egy 306 sedan 97'-es. olyan problĂŠmĂĄm van hogy nemmegy a fordulatszĂĄm mĂŠrőm mĂĄr egy idelye, de az annyira nem  zavart. most elkezdett ugrĂĄlni a km/h mutatĂł is. van hogy mĹąkĂśdik gond nĂŠlkĂźl de van hogy leesik a mutatĂł. hol keressem a hibĂĄt? volt mĂĄr valakinek ilyen gond? esetleg van valami rajzotok a kĂŠr sor csatirĂłl? vagy mi adja a jelet a kĂŠt mĹąszernek? vĂĄlaszokat előre is kĂśszi.

Szia!
Nekem csak a km/h mutató csinálta ezt, a fordulatszámmérő nem. Sebességmérő jeladót cseréltettem és azóta nincs gond.

Nem elérhető lukacsnorbert

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 39
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2020 Március, 21, 09:22:04
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9851 Dátum: 2020 Március, 19, 19:45:05 »
Szia!
Nekem csak a km/h mutató csinálta ezt, a fordulatszámmérő nem. Sebességmérő jeladót cseréltettem és azóta nincs gond.

kĂśszi az infot, lheet hogy holnap veszek egyet nem  egy nagy Ăśsszeg. kĂśszi mindent. amugy a sebessĂŠg jeladĂł az a felső holtponti jeladĂł ami a lendkerĂŠknĂŠl van, a hĹątővel szemben? vagy ha nem akkor azt a jeladĂłt hol talĂĄlom?

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9852 Dátum: 2020 Március, 20, 21:53:55 »
kĂśszi az infot, lheet hogy holnap veszek egyet nem  egy nagy Ăśsszeg. kĂśszi mindent. amugy a sebessĂŠg jeladĂł az a felső holtponti jeladĂł ami a lendkerĂŠknĂŠl van, a hĹątővel szemben? vagy ha nem akkor azt a jeladĂłt hol talĂĄlom?

A sebessĂŠg-jeladĂł a sebessĂŠgvĂĄltĂł hĂĄzon van.

Nem elérhető lukacsnorbert

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 39
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2020 Március, 21, 09:22:04
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9853 Dátum: 2020 Március, 21, 09:22:03 »
A sebessĂŠg-jeladĂł a sebessĂŠgvĂĄltĂł hĂĄzon van.


kĂśszi.  :-!

Nem elérhető Frankye

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 59
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2021 Augusztus, 24, 05:52:48
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9854 Dátum: 2020 Április, 27, 17:21:53 »
Sziasztok, Mesterek!
Olyan kérdésem volna, hogy létezik-e olyan, hogy az első és a hátsó ablakmosó szivattyú egyszerre hbásodikmeg? Vagy egy szivattyú látja el a két szélvédőt mosófolyadékkal? Esetleg hl érdemes a hibakeresést kezdeni? A biztosíték - elvileg - jó, de az se lenne rossz, ha azt meg tudnátok mondani, melyik biztosítékot kell megnézni.
És egyáltalán: hogyan lehet hozzá(juk) férni?
VigyĂĄzz, az oroszlĂĄn harap!

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9855 Dátum: 2020 Április, 27, 20:13:17 »
Sziasztok, Mesterek!
Olyan kérdésem volna, hogy létezik-e olyan, hogy az első és a hátsó ablakmosó szivattyú egyszerre hbásodikmeg? Vagy egy szivattyú látja el a két szélvédőt mosófolyadékkal? Esetleg hl érdemes a hibakeresést kezdeni? A biztosíték - elvileg - jó, de az se lenne rossz, ha azt meg tudnátok mondani, melyik biztosítékot kell megnézni.
És egyáltalán: hogyan lehet hozzá(juk) férni?

Csak egy szivattyú van, polaritás-váltással oldották meg, hogy előre vagy hátra tolja a folyadékot.
Ha a jobb elejét megemeled az autónak, vagy olyan helyre állsz, hogy hozzáférj, akkor a lökhárító jobb első sarka alatti műanyagot le tudod szerelni. Ha a dobbetétet is kissé félrehajtod, akkor egész jól hozzáférhetsz az ablakmosó tartályhoz, abba van belepattintva a szivattyú. Egy kétpólusú zöld csatlakozó megy rá. Javaslom, hogy próbalámpát csatlakoztass először erre a csatira, hogy eljut-e odáig a feszültség.

Nem elérhető Frankye

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 59
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2021 Augusztus, 24, 05:52:48
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9856 Dátum: 2020 Április, 28, 08:20:48 »
Csak egy szivattyú van, polaritás-váltással oldották meg, hogy előre vagy hátra tolja a folyadékot.
Ha a jobb elejét megemeled az autónak, vagy olyan helyre állsz, hogy hozzáférj, akkor a lökhárító jobb első sarka alatti műanyagot le tudod szerelni. Ha a dobbetétet is kissé félrehajtod, akkor egész jól hozzáférhetsz az ablakmosó tartályhoz, abba van belepattintva a szivattyú. Egy kétpólusú zöld csatlakozó megy rá. Javaslom, hogy próbalámpát csatlakoztass először erre a csatira, hogy eljut-e odáig a feszültség.
Nagyon kĂśszĂśnĂśm, meg fogom nĂŠzni.
VigyĂĄzz, az oroszlĂĄn harap!

Nem elérhető Frankye

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 59
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2021 Augusztus, 24, 05:52:48
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9857 Dátum: 2020 Május, 04, 09:37:15 »
MegnĂŠztem, bĂĄr nem volt egyszerĹą egyidejĹąleg a kapcsolĂł kart hĂşzni, ĂŠs a jobb első kerĂŠkjĂĄrati dobnĂĄl mĂŠrni (  :-)) ), de sikerĂźlt. (Egy oldhatĂł gyorskĂśtĂśzővel a kormĂĄny kĂźllőjĂŠhez hĂşztam a kart. Csak hogy ha netĂĄn valakinek ilyen elvetemĂźlt Ăśtlete tĂĄmadna, tudja, hogyan lehet megoldani!) A mĂŠrĂŠs eredmĂŠnye, hogy a szivattyĂş kap ĂĄramot, tehĂĄt maga a szivattyĂş a hibĂĄs. (Kb. ezt sejtettem az elejĂŠtől...)
A pĂłtalkatrĂŠsz megrendelve.
A beszerelés a megérkezést követően jön, viszont ehhez megint segítséget kérnék: Hogyan lehet (kell) levenni a régit, feltenni az újat? Az OK, hogy a csöveket lehúzom róla, és a csatlakozót lekötöm. De hogyan lehet a mosótartályról levenni? Mi tartja ott? Esetleg ki kell venni a tartályt is?
VigyĂĄzz, az oroszlĂĄn harap!

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9858 Dátum: 2020 Május, 04, 21:20:29 »
MegnĂŠztem, bĂĄr nem volt egyszerĹą egyidejĹąleg a kapcsolĂł kart hĂşzni, ĂŠs a jobb első kerĂŠkjĂĄrati dobnĂĄl mĂŠrni (  :-)) ), de sikerĂźlt. (Egy oldhatĂł gyorskĂśtĂśzővel a kormĂĄny kĂźllőjĂŠhez hĂşztam a kart. Csak hogy ha netĂĄn valakinek ilyen elvetemĂźlt Ăśtlete tĂĄmadna, tudja, hogyan lehet megoldani!) A mĂŠrĂŠs eredmĂŠnye, hogy a szivattyĂş kap ĂĄramot, tehĂĄt maga a szivattyĂş a hibĂĄs. (Kb. ezt sejtettem az elejĂŠtől...)
A pĂłtalkatrĂŠsz megrendelve.
A beszerelés a megérkezést követően jön, viszont ehhez megint segítséget kérnék: Hogyan lehet (kell) levenni a régit, feltenni az újat? Az OK, hogy a csöveket lehúzom róla, és a csatlakozót lekötöm. De hogyan lehet a mosótartályról levenni? Mi tartja ott? Esetleg ki kell venni a tartályt is?

Egy gumidugĂłn keresztĂźl van bepattintva. TehĂĄt egy hatĂĄrozott mozdulattal ki a rĂŠgit-majd me az Ăşjat.
Hasznos dolog, ha nem nagyon van folyadĂŠk a tartĂĄlyban, de egy alĂĄkĂŠszĂ­tett edĂŠnyben fel is tudod fogni a zĂśmĂŠt...

Nem elérhető Frankye

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 59
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2021 Augusztus, 24, 05:52:48
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9859 Dátum: 2020 Május, 05, 11:38:23 »
Egy gumidugĂłn keresztĂźl van bepattintva. TehĂĄt egy hatĂĄrozott mozdulattal ki a rĂŠgit-majd me az Ăşjat.
Hasznos dolog, ha nem nagyon van folyadĂŠk a tartĂĄlyban, de egy alĂĄkĂŠszĂ­tett edĂŠnyben fel is tudod fogni a zĂśmĂŠt...
HĂş, ez jĂł hĂ­r! Nagyon kĂśszĂśnĂśm.
(Sajnos a tartály tele van, mert először azt hittem, elfogyott belőle a "nafta", azért nem jön. Utána derült ki, hogy más a hiba... Mindegy, majd újra feltöltöm.)
VigyĂĄzz, az oroszlĂĄn harap!

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9860 Dátum: 2020 Május, 05, 13:59:00 »
HĂş, ez jĂł hĂ­r! Nagyon kĂśszĂśnĂśm.
(Sajnos a tartály tele van, mert először azt hittem, elfogyott belőle a "nafta", azért nem jön. Utána derült ki, hogy más a hiba... Mindegy, majd újra feltöltöm.)

Akár ki is szerelheted a tartályt, és akkor nem fog össze-vissza folyni a szélvédőmosó folyadék.
A beöntő csövel le lehet tekrni, alulról meg két csavar tartja a tartályt.

Nem elérhető Frankye

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 59
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2021 Augusztus, 24, 05:52:48
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9861 Dátum: 2020 Május, 06, 13:34:19 »
Akár ki is szerelheted a tartályt, és akkor nem fog össze-vissza folyni a szélvédőmosó folyadék.
A beöntő csövel le lehet tekrni, alulról meg két csavar tartja a tartályt.
KĂśszĂśnĂśm, megkĂ­sĂŠrelem kiszerelni. Ha nagyon be vannak rohadva a csavarok, akkor marad a kifolyatĂĄs. Majd beszĂĄmolok rĂłla, hogyan sikerĂźlt a "mĹątĂŠt".  :D
VigyĂĄzz, az oroszlĂĄn harap!

Nem elérhető Frankye

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 59
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2021 Augusztus, 24, 05:52:48
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9862 Dátum: 2020 Május, 11, 09:24:26 »
Ígéretem szerint beszámolok a történtekről.
Nos az új szivattyú megérkezett, a régit is sikerült kioperálni a helyéről. Köszönet a hasznos tanácsért Zimunak!
AzĂŠrt a ki-beszerelĂŠs nem ment problĂŠmamentesen (miĂŠrt is tette volna?!), ugyanis a tartĂĄly ĂŠs a szivattyĂş kĂśzĂśtti gumigyĹąrĹą (amit nem kaptam az "Ăşj" szivattyĂşval) kivĂĄlĂł mĂłdon elszakadt.
Szerencse a szerencsétlenségben, hogy volt itthon vulkanizáló ragasztóm (a Palmatex és hasonlók, amik újabban kaphatóak, semmit sem értek, egész egyszerűen nem fogták meg a ragasztandó felületeket), még amolyan jó kis "békebeli" biciklibelső-ragasztó. No, azzal sikerült megragasztani. A visszaszuszakolás nem volt egyszerű, de végül sikerült. Sőt, nem is ereszti a folyadékot!
A tapasztalat az, hogy az "új " (az idézőjel azért indokolt, mert csak nekem új, igazából bontott) szivattyú mintha némiképp nagyobb nyomást adna, mint a régi. A lényeg, hogy mind az első, mind a hátsó szélvédőn kitűnően működik.
Még a pótféklámpa cseréje van hátra. Az eredetit az előző tulaj sikeresen "összegányolta", egy szigetelő szalag tartotta össze a lámpatestet és a burkolatot, mivel az a "forgócsap", ami a burkolat felpattintásáért volna felelős, sikeresen le volt törve. Én meg akkor lettem letörve, amikor ki akartam szerelni a régit, és a két, rögzítő fül-pár (a műanyag, amelyek a karosszériába mennek, és amelyeket egy-egy csavarral is meg kell támasztani) letört. (Ez a műanyag elöregedésének "köszönhető", sajnos.)
Amit bontóból megrendeltem, az is ilyen (törött) volt, és sajnálatosan a lámpatest semmi módon (eddig) nem volt hajlandó tartósan az ablakhoz rögzítődni. (Próbáltam vagy 4-5 különféle ragasztót, a "melegtakonytól" a Pattex különféle fajtájáig, de egyik sem volt hajlandó rögzíteni.)
Most talĂĄltam egy ugyancsak bontott pĂŠldĂĄnyt az orszĂĄg tĂşlvĂŠgĂŠn, ami a fĂŠnykĂŠp alapjĂĄn sĂŠrtetlen, szĂłval mĂŠg egy prĂłbĂĄt teszek vele. Ha ez sem lesz jĂł, akkor mĂĄr nem tudom, mit kellene tenni...
VigyĂĄzz, az oroszlĂĄn harap!

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9863 Dátum: 2020 Május, 20, 17:27:43 »
Mivel neked még a régebbi, 30 biztosítékos biztosítéktáblád van, nálad másik pozícióban van a cigarettagyújtó biztosítéka. Azon túl nálad a rádió biztosítéka is ugyanilyen, tehát annál is kiválaszthatod, hogy csak gyújtásról működjön-e, vagy anélkül is. Érdekes módon S3-nál már csak a cigarettagyújtónál maradt meg ezt a választási lehetőség.

Azt ĂŠn sem ĂŠrtem, hogy miĂŠrt nem emlĂ­ti meg ezeket a nagyon praktikus informĂĄciĂłkat a kezelĂŠsi leĂ­rĂĄs, illene ezt mindenkivel kĂśzĂślni.
Az sem publikus, hogy a jobb hátsó lámpáig gyárilag elvezettek egy 2,5 mm2-es vezetéket, végén egy csúszósaruval, kék csatlakozóházzal, ami még külön saját biztosítékot is kapott. Erre én egy csomagtéri 12V-os aljzatot kötöttem (például hűtőládához remek), de egy erősítő megtáplálásához is bőven elegendő...

Szia Zimu!

Tervezem, hogy még a nyári hőség kitörése előtt rákötök én is egy 12V-os aljzatot erre a vezetékre. Le tudnád írni pontosan, mi a teendő, hol van ez a vezeték? A jobb hátsó lámpatestet (is) sokszor kivettem már, ismerem a csatlakozásokat, de nem rémlik, hogy hol van pontosan ez a vezeték. Szabadon "lógna" valahol? Meg kell bontani a kárpitot, belső burkolatot esetleg? Az S3-asokban is benne van, ugye? Köszönöm előre is! :)

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9864 Dátum: 2020 Május, 20, 19:37:06 »
Szia Zimu!

Tervezem, hogy még a nyári hőség kitörése előtt rákötök én is egy 12V-os aljzatot erre a vezetékre. Le tudnád írni pontosan, mi a teendő, hol van ez a vezeték? A jobb hátsó lámpatestet (is) sokszor kivettem már, ismerem a csatlakozásokat, de nem rémlik, hogy hol van pontosan ez a vezeték. Szabadon "lógna" valahol? Meg kell bontani a kárpitot, belső burkolatot esetleg? Az S3-asokban is benne van, ugye? Köszönöm előre is! :)

Igen, S3-asokban is bent van ez a csatlakozĂł.
A jobb hátsó lámpatest csatlakozójától kb 10 cm-re található emlékeim szerint. Egy egypólusú kék csatlakozóház, és ha jól emlékszem, akkor sárga színű vezeték megy bele. Nagyon rövid a leágazás, ezért elsőre fel sem tűnik... Ez állandó 12V tápfeszültséget kap az F15 (20A-es) biztosítékon keresztül. (Ez a 28 biztosítékos (fekete) S3-as biztosítéktábla esetén van így.) Testet már könnyen tudsz helyben találni. A saját autómon én a bal oldalra átvezettem a 12V aljzatot, mivel ott mélyebb hely van a műanyag mögött, és a csomagtérlámpa mellé be tudtam építeni, és éppenhogy, de elég a mélység. A bal oldalon van is mögötte közel gyári testelési pont a karosszérián.

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9865 Dátum: 2020 Május, 20, 21:35:50 »
Igen, S3-asokban is bent van ez a csatlakozĂł.
A jobb hátsó lámpatest csatlakozójától kb 10 cm-re található emlékeim szerint. Egy egypólusú kék csatlakozóház, és ha jól emlékszem, akkor sárga színű vezeték megy bele. Nagyon rövid a leágazás, ezért elsőre fel sem tűnik... Ez állandó 12V tápfeszültséget kap az F15 (20A-es) biztosítékon keresztül. (Ez a 28 biztosítékos (fekete) S3-as biztosítéktábla esetén van így.) Testet már könnyen tudsz helyben találni. A saját autómon én a bal oldalra átvezettem a 12V aljzatot, mivel ott mélyebb hely van a műanyag mögött, és a csomagtérlámpa mellé be tudtam építeni, és éppenhogy, de elég a mélység. A bal oldalon van is mögötte közel gyári testelési pont a karosszérián.

Köszi a gyors választ! Jó hír, hogy S3-asokban is benne van ez a kábel. Kíváncsivá tettél, mert tényleg nem rémlik, hogy lenne külön kábel+csatlakozóház. Meg fogom nézni... Ha szükségem lenne még segítségre, esetleg megkeresnélek emailben, de remélhetőleg boldogulok :) Köszönöm!

Nem elérhető Frankye

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 59
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2021 Augusztus, 24, 05:52:48
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9866 Dátum: 2020 Május, 21, 11:38:19 »
Köszi a gyors választ! Jó hír, hogy S3-asokban is benne van ez a kábel. Kíváncsivá tettél, mert tényleg nem rémlik, hogy lenne külön kábel+csatlakozóház. Meg fogom nézni... Ha szükségem lenne még segítségre, esetleg megkeresnélek emailben, de remélhetőleg boldogulok :) Köszönöm!
Ha megtalĂĄlod a csatlakozĂłt, lefĂŠnykĂŠpeznĂŠd ĂŠs feltennĂŠd, hogy tudjuk, mit keressĂźnk ĂŠs kb. hol?
Köszönet érte előre is!
VigyĂĄzz, az oroszlĂĄn harap!

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9867 Dátum: 2020 Május, 21, 17:36:55 »
Ha megtalĂĄlod a csatlakozĂłt, lefĂŠnykĂŠpeznĂŠd ĂŠs feltennĂŠd, hogy tudjuk, mit keressĂźnk ĂŠs kb. hol?
Köszönet érte előre is!

MegkĂ­sĂŠrlem, persze, de azt nem tudom megĂ­gĂŠrni, hogy meg is talĂĄlom :)

Nem elérhető jocĂł vezĂŠr

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 97
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2024 Március, 15, 21:54:03
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9868 Dátum: 2020 Május, 21, 21:03:44 »
Köszi a gyors választ! Jó hír, hogy S3-asokban is benne van ez a kábel. Kíváncsivá tettél, mert tényleg nem rémlik, hogy lenne külön kábel+csatlakozóház. Meg fogom nézni... Ha szükségem lenne még segítségre, esetleg megkeresnélek emailben, de remélhetőleg boldogulok :) Köszönöm!

Szia Zimurgy!
Ezen mĂĄr ĂŠn is gondolkodtam hogyan lehet hĂĄtravinni ĂĄramszĂĄlat aljzatnak.KĂśszi ez most akkor megfog oldĂłdni.Megkeresem ĂŠn is hogy hol van.Az S3 kombiban is megtalĂĄlom? SzeretnĂŠm kĂŠrdezni milyen aljzatot tettĂŠl bele ĂŠs hol tudok ilyet venni?

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9869 Dátum: 2020 Május, 24, 16:14:16 »
Szia Zimurgy!
Ezen mĂĄr ĂŠn is gondolkodtam hogyan lehet hĂĄtravinni ĂĄramszĂĄlat aljzatnak.KĂśszi ez most akkor megfog oldĂłdni.Megkeresem ĂŠn is hogy hol van.Az S3 kombiban is megtalĂĄlom? SzeretnĂŠm kĂŠrdezni milyen aljzatot tettĂŠl bele ĂŠs hol tudok ilyet venni?

Igen, egészen biztosan van kombin is. A jobb hátsó lámpatesthez ahol leágazik a kábelkötegből a kb 10 cm-es leágazás, ugyanott ágaztatták le ezt a vastag sárga vezetéket, de ez talán csak 5 cn-es, ráadásul szigetelőszalaggal a kék színű csatlakozóházát hozzá is rögzítették a kábelköteghez, tehát hozzásimul, de lehetetlen nem észrevenni, ha valaki keresi.
Aljzathoz úgy jutottam, hogy hozzájutottam egy komplett S1-es 306-os műszerfalhoz. Így lett aljzatom is, és a kábelkötegéből végig kibontottam a csatlakozótól a rámenő vezetékeket. A test (sárga-zöld) egy crimpelésig fut, ott sokfelé ágazik. Itt elcsíptem, bőséggel elegendő volt a hossza. Méretrevágtam, és egy meglévő gyári testelési ponthoz kötöttem be, előtte persze forrasztottam rá egy furatos érintkezőt. A piros pozitív szálat viszont teljes hosszában kibontottam a kábelkötegből. A másik vége a biztosítéktábla alatti egyik csatlakozóba megy. Onnét kireteszeltem, és az érintkezőt róla nem vágtam le, hanem fogók segítségével ellapítottam. Így kis alakítgatással pontosan, szorosan belecsatlakozott a fentírt gyárilag előkészített aljzatba. Hosszra olyan volt, hogy pontosan elér, se rövid-se hosszú. Az aljzatig ezt a vastag piros vezetéket a meglévő kábelköteg mellett vezettem végig, sok helyen hozzábandázsolva. Szinte gyárinak hat. Helyileg szinte pontosan a csomagtérlámpa mellé fúrtam. De ugye csapotthátúakon bal oldalon van a csomagtérlámpa, ellentétben a kombival, ahol tudtommal jobbról. a lényeg, hogy jól meg kell gondolni, hova fúrjuk a nagy furatot, hogy biztosan legyen elegendő hely mögötte az aljzat és a csatlakozó számára.


Nem elérhető jocĂł vezĂŠr

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 97
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2024 Március, 15, 21:54:03
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9870 Dátum: 2020 Május, 25, 18:46:31 »
Igen, egészen biztosan van kombin is. A jobb hátsó lámpatesthez ahol leágazik a kábelkötegből a kb 10 cm-es leágazás, ugyanott ágaztatták le ezt a vastag sárga vezetéket, de ez talán csak 5 cn-es, ráadásul szigetelőszalaggal a kék színű csatlakozóházát hozzá is rögzítették a kábelköteghez, tehát hozzásimul, de lehetetlen nem észrevenni, ha valaki keresi.
Aljzathoz úgy jutottam, hogy hozzájutottam egy komplett S1-es 306-os műszerfalhoz. Így lett aljzatom is, és a kábelkötegéből végig kibontottam a csatlakozótól a rámenő vezetékeket. A test (sárga-zöld) egy crimpelésig fut, ott sokfelé ágazik. Itt elcsíptem, bőséggel elegendő volt a hossza. Méretrevágtam, és egy meglévő gyári testelési ponthoz kötöttem be, előtte persze forrasztottam rá egy furatos érintkezőt. A piros pozitív szálat viszont teljes hosszában kibontottam a kábelkötegből. A másik vége a biztosítéktábla alatti egyik csatlakozóba megy. Onnét kireteszeltem, és az érintkezőt róla nem vágtam le, hanem fogók segítségével ellapítottam. Így kis alakítgatással pontosan, szorosan belecsatlakozott a fentírt gyárilag előkészített aljzatba. Hosszra olyan volt, hogy pontosan elér, se rövid-se hosszú. Az aljzatig ezt a vastag piros vezetéket a meglévő kábelköteg mellett vezettem végig, sok helyen hozzábandázsolva. Szinte gyárinak hat. Helyileg szinte pontosan a csomagtérlámpa mellé fúrtam. De ugye csapotthátúakon bal oldalon van a csomagtérlámpa, ellentétben a kombival, ahol tudtommal jobbról. a lényeg, hogy jól meg kell gondolni, hova fúrjuk a nagy furatot, hogy biztosan legyen elegendő hely mögötte az aljzat és a csatlakozó számára.

KĂśszi.
A hĂŠtvĂŠgĂŠn meg is csinĂĄlom.

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9871 Dátum: 2020 Május, 26, 18:36:14 »
Ha megtalĂĄlod a csatlakozĂłt, lefĂŠnykĂŠpeznĂŠd ĂŠs feltennĂŠd, hogy tudjuk, mit keressĂźnk ĂŠs kb. hol?
Köszönet érte előre is!

Szia!

KĂśszi a tĂźrelmet.
Sajnos nem tudok beszúrni képet a gépről, nem találom ezt az opciót (ha valaki tud ebben segíteni, megköszönöm, közérdekű...). De el tudom mondani, elképesztő könnyű megtalálni. Szóval miután hozzáfértél a jobb hátsó lámpatesthez (nálam két kis kitekerhető, háromágú csavart kellett kitekerni), akkor egyből meglátod a kábelt, ami a nyákhoz megy. Ahogyan Zimurgy mondja, kb. 10 centire a pattintható csatlakozófejtől gyárilag fekete szig.szalaggal van hozzáragasztva és "visszahajtva" egy sárga vezeték, rajta egy kék csatlakozófejjel (egypólusú véggel). Ez lehet a 12V-os kivezetés vezetéke!
Nekem ugye ferdehátúm van, és megnéztem, szerintem a jobb oldalon is ki lehet vezetni a 12V-os aljzatot, más kérdés - és ezen gondolkodom még -, hogy miképpen lehetne szépen és tartósan, fixen illeszteni ezt az aljzatot. Az sem tragédia, ha némileg van "mozgástér", és kvázi szabadon mozogna, de ez talán problémásabb lehet szélsőséges helyzetben, nehogy rövidzár vagy a vezetékek esetleges sérülése történjen, nem tudom. Mindenesetre szerintem könnyű megcsinálni az egészet házilag, ezúton is köszönöm még egyszer Zimurgynak a tippet!

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9872 Dátum: 2020 Május, 26, 18:53:19 »
Szia!

KĂśszi a tĂźrelmet.
Sajnos nem tudok beszúrni képet a gépről, nem találom ezt az opciót (ha valaki tud ebben segíteni, megköszönöm, közérdekű...). De el tudom mondani, elképesztő könnyű megtalálni. Szóval miután hozzáfértél a jobb hátsó lámpatesthez (nálam két kis kitekerhető, háromágú csavart kellett kitekerni), akkor egyből meglátod a kábelt, ami a nyákhoz megy. Ahogyan Zimurgy mondja, kb. 10 centire a pattintható csatlakozófejtől gyárilag fekete szig.szalaggal van hozzáragasztva és "visszahajtva" egy sárga vezeték, rajta egy kék csatlakozófejjel (egypólusú véggel). Ez lehet a 12V-os kivezetés vezetéke!
Nekem ugye ferdehátúm van, és megnéztem, szerintem a jobb oldalon is ki lehet vezetni a 12V-os aljzatot, más kérdés - és ezen gondolkodom még -, hogy miképpen lehetne szépen és tartósan, fixen illeszteni ezt az aljzatot. Az sem tragédia, ha némileg van "mozgástér", és kvázi szabadon mozogna, de ez talán problémásabb lehet szélsőséges helyzetben, nehogy rövidzár vagy a vezetékek esetleges sérülése történjen, nem tudom. Mindenesetre szerintem könnyű megcsinálni az egészet házilag, ezúton is köszönöm még egyszer Zimurgynak a tippet!

TalĂĄn Ă­gy:

https://drive.google.com/open?id=1A5aVlpSYrsSfuUdsjR0q43WIhBDZHxTu

https://drive.google.com/open?id=11BKf8uLg_mv1XFRBQdIK1g_BhJqa8CnB

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9873 Dátum: 2020 Május, 26, 20:52:49 »
TalĂĄn Ă­gy:

https://drive.google.com/open?id=1A5aVlpSYrsSfuUdsjR0q43WIhBDZHxTu

https://drive.google.com/open?id=11BKf8uLg_mv1XFRBQdIK1g_BhJqa8CnB

Kiválóan látszik a fotóidon, pontosan erről beszéltem. Kombiknál és sedanoknál is gyakorlatilag ugyanitt van.
Mivel ĂŠn gyĂĄri aljzatot ĂŠpĂ­tettem be, ĂŠs mĂŠg a csatlakozĂłhĂĄz mĂŠrete miatt tovĂĄbbi plusz beĂŠpĂ­tĂŠsi mĂŠlysĂŠg kell, ĂŠn azĂŠrt a bal oldalra ĂŠpĂ­tettem be. Ott jĂłpĂĄr cm-rel tĂśbb a hely mĂŠlysĂŠgben (csak csapotthĂĄtĂşakrĂłl beszĂŠlek), mint jobb oldalon.

Nem elérhető Frankye

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 59
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2021 Augusztus, 24, 05:52:48
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9874 Dátum: 2020 Május, 27, 08:41:43 »
TalĂĄn Ă­gy:

https://drive.google.com/open?id=1A5aVlpSYrsSfuUdsjR0q43WIhBDZHxTu

https://drive.google.com/open?id=11BKf8uLg_mv1XFRBQdIK1g_BhJqa8CnB

HĂĄlĂĄs kĂśszĂśnetem, meg fogom keresni ĂŠn is az ominĂłzus vezetĂŠket!
(IzzĂłcsere ĂŠs lĂĄmpatest-csere okĂĄn mĂĄr tĂśbbszĂśr ki kellett vennem a csatlakozĂłt, de eddig nem tĹąnt fel ez a vezetĂŠk. De most mĂĄr cĂŠltudatosan keresni fogom.)
VigyĂĄzz, az oroszlĂĄn harap!

Nem elérhető jocĂł vezĂŠr

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 97
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2024 Március, 15, 21:54:03
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9875 Dátum: 2020 Május, 28, 17:49:48 »
Sziasztok

Már rég megakartam kérdezni mert egyre jobban igegesít, hogy ahányszor leállítom és indítom a kocsit a benzin szint visszajelző mindig vagy legtöbbször más mutat.Hol fél hol háromnegyed hol majdnem telitankot mutat amikor számításom szerint háromnegyedig van a tank.Mitől lehet ez?

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9876 Dátum: 2020 Október, 21, 21:53:52 »
Sziasztok!

A gondom a következő: ma reggel indítok, mennék munkába, de nem tudok: se kép, se hang. Az akku biztosan jó, 2 napja töltöttem rá, teljesen jó, az biztos. A riasztó sem hiszem, hogy blokkolna.

2 tippem lenne:
- szétesett a gyújtáskapcsoló, de ezt elvetem, mert ha teljesen elfordítom a slusszkulcsot, akkor elhalványodnak a lámpák a műszerfalon (és a középkonzolon az óra is), ami azt jelenti szerintem, hogy a gyújtáskapcsoló szélső állása (tehát maga az indítózás) működne,
- meghaltak a szénkefék az önindítóban, cserés a bendix. Ha ez a helyzet, az történhet minden előjel nélkül, egyik pillanatról a másikra? Milyen probléma lehet még szerintetek? Merre található az önindító?

Köszi előre is a segítséget!

(1.6 benzines a gĂŠp, S3)

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9877 Dátum: 2020 Október, 23, 19:36:13 »
MeggyĂłgyult. Francia lĂŠlek!
Szerintem a riasztĂłval lehetett valami gond, mindenesetre elĂŠggĂŠ bosszantĂł.  angry

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9878 Dátum: 2020 Október, 27, 18:33:52 »
Sziasztok!

Kiderült: a riasztó a ludas. Az utólag - még az előző tulaj által - beszerelt Caesar CT-211 riasztó a végét járja... Néha fals riasztást is adott különben. Kérdésem: milyen autóriasztót érdemes venni low budget (10-15e Ft) kategóriában, ami vállalhatóan biztonságos és nem döglik be 2-3 év múlva? Szerelt be valaki mostanában riasztót, amit tudna ajánlani?

Köszönöm szépen előre is! :)

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9879 Dátum: 2020 Október, 29, 08:45:30 »
Sziasztok!

Kiderült: a riasztó a ludas. Az utólag - még az előző tulaj által - beszerelt Caesar CT-211 riasztó a végét járja... Néha fals riasztást is adott különben. Kérdésem: milyen autóriasztót érdemes venni low budget (10-15e Ft) kategóriában, ami vállalhatóan biztonságos és nem döglik be 2-3 év múlva? Szerelt be valaki mostanában riasztót, amit tudna ajánlani?

Köszönöm szépen előre is! :)

Ennyi idős autóba riasztót szerelni? Nem tenném...

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9880 Dátum: 2020 Október, 29, 18:17:51 »
Ennyi idős autóba riasztót szerelni? Nem tenném...

Igen, meg is gondoltam magam, mĂĄsok is lebeszĂŠltek rĂłla. SzĂłval nem lesz riasztĂł... Viszont kiderĂźlt: nem csak a riasztĂł volt a hibĂĄs: az ĂśnindĂ­tĂł is felmondta a szolgĂĄlatot. Jellemző a mai vilĂĄgra, ahol a sok fafej mĂŠrnĂśk azt bizonygatja, hogy nincsen tervezett avulĂĄs: tĂśbb vadonatĂşj (!) ĂśnindĂ­tĂł mĂĄr a dobozĂĄban is rossz volt. M. Marelli, A.Z. Meisterteile.... no comment. :( Megy bele a drĂĄgĂĄbb Valeo, hĂĄtha az jĂł lesz!  angry

Nem elérhető Jampy

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 29
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2020 December, 11, 20:04:48
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9881 Dátum: 2020 Október, 30, 22:46:36 »
Én szétszedtem kicseréltem a szénkeféket 2500 ft volt.

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9882 Dátum: 2020 Október, 30, 23:23:06 »
Én szétszedtem kicseréltem a szénkeféket 2500 ft volt.

Én nem vagyok sajnos szerelő típus. Beleraktam egy felújított Valeot, állítólag ez jó fajta, remélhetőleg az autó hátralevő életében nem lesz ezzel több gond. (Sokáig tervezek még a 306-ossal, ha rajtam múlik, mert az újabb autók nemcsak drágák és elérhetetlenek, de ami a nagyobb baj: vagy hányingerkeltően rondák, vagy teljesen hidegen hagynak.)

Nem elérhető Jampy

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 29
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2020 December, 11, 20:04:48
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9883 Dátum: 2020 Október, 31, 07:48:48 »
Én nem vagyok sajnos szerelő típus. Beleraktam egy felújított Valeot, állítólag ez jó fajta, remélhetőleg az autó hátralevő életében nem lesz ezzel több gond. (Sokáig tervezek még a 306-ossal, ha rajtam múlik, mert az újabb autók nemcsak drágák és elérhetetlenek, de ami a nagyobb baj: vagy hányingerkeltően rondák, vagy teljesen hidegen hagynak.)

Én sem  ;D jĂł egy kicsit ha kell... De az ĂśnindĂ­tĂł arĂĄnylag kĂśnnyĹą feladat. Nekem pl hengerfejes lett pedig a vĂ­z nem ment 92 fok fĂślĂŠ,szerda delelőt leszedtem a hengerfejet,dĂŠlutĂĄn sĂ­kra hĂşztam,csĂźtĂśrtĂśkĂśn dĂŠlutĂĄn kb 3-4 Ăłra alatt Ăśssze raktam a szakadĂł esőben . :)
Ma megprĂłbĂĄlom felfedezni miĂŠrt nem megy a hĹątő ventilĂĄtor amire tippelek hogy valahol egy vezetĂŠk megtĂśrt gondolom a hĹątő ĂŠs a ventilĂĄtor kĂśzt ahol nem is lĂĄthatĂł csak ha szĂŠt van kapva az eleje. EgyĂŠbkĂŠnt nem lenne ez rossz autĂł csak szerviz igĂŠnyes, miĂłta nĂĄlam van lassan 2 ĂŠve szinte mĂĄr mindent kicserĂŠltem rajta anyag ĂĄrban 300 e ft kĂśrĂźl jĂĄrok a lista pedig vĂŠgtelen.Ezzel nem lenne bajom sem ha az autĂł olyan lenne amilyen lennie kellene. De kĂśzel sem, folyton előjĂśn valami hiba ĂĄtlag 2-3 havonta valamit ki kell cserĂŠlnem.Egy idegesĂ­tő hiba pl ablak mosĂłtartĂĄlyban a motor 1-1,5 ĂŠve kipurcant kicserĂŠltem nem a 3500ft idegesĂ­t hanem hogy megint kipurcant. ZĂĄraknak katasztrofĂĄlis a hozzĂĄfĂŠrĂŠsĂźk most pl az anyĂłs oldal kezdett szorulgatni 2 ĂŠve a vezetőoldalt kiszedtem kipucoltam ,vissza rakni egy ĂŠlmĂŠny volt! Gondolhatod mennyi kedvem van a mĂĄsikfĂŠlĂŠhez de ha vĂŠgleg beĂĄll ki sem fogom tudni nyitni az autĂłt.Mert a centrĂĄl egyből vissza zĂĄrja!SzĂłval igen mĂŠg egyszer nem vennĂŠm meg  ezt sem.

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9884 Dátum: 2020 Október, 31, 11:28:58 »
Én sem  ;D jĂł egy kicsit ha kell... De az ĂśnindĂ­tĂł arĂĄnylag kĂśnnyĹą feladat. Nekem pl hengerfejes lett pedig a vĂ­z nem ment 92 fok fĂślĂŠ,szerda delelőt leszedtem a hengerfejet,dĂŠlutĂĄn sĂ­kra hĂşztam,csĂźtĂśrtĂśkĂśn dĂŠlutĂĄn kb 3-4 Ăłra alatt Ăśssze raktam a szakadĂł esőben . :)
Ma megprĂłbĂĄlom felfedezni miĂŠrt nem megy a hĹątő ventilĂĄtor amire tippelek hogy valahol egy vezetĂŠk megtĂśrt gondolom a hĹątő ĂŠs a ventilĂĄtor kĂśzt ahol nem is lĂĄthatĂł csak ha szĂŠt van kapva az eleje. EgyĂŠbkĂŠnt nem lenne ez rossz autĂł csak szerviz igĂŠnyes, miĂłta nĂĄlam van lassan 2 ĂŠve szinte mĂĄr mindent kicserĂŠltem rajta anyag ĂĄrban 300 e ft kĂśrĂźl jĂĄrok a lista pedig vĂŠgtelen.Ezzel nem lenne bajom sem ha az autĂł olyan lenne amilyen lennie kellene. De kĂśzel sem, folyton előjĂśn valami hiba ĂĄtlag 2-3 havonta valamit ki kell cserĂŠlnem.Egy idegesĂ­tő hiba pl ablak mosĂłtartĂĄlyban a motor 1-1,5 ĂŠve kipurcant kicserĂŠltem nem a 3500ft idegesĂ­t hanem hogy megint kipurcant. ZĂĄraknak katasztrofĂĄlis a hozzĂĄfĂŠrĂŠsĂźk most pl az anyĂłs oldal kezdett szorulgatni 2 ĂŠve a vezetőoldalt kiszedtem kipucoltam ,vissza rakni egy ĂŠlmĂŠny volt! Gondolhatod mennyi kedvem van a mĂĄsikfĂŠlĂŠhez de ha vĂŠgleg beĂĄll ki sem fogom tudni nyitni az autĂłt.Mert a centrĂĄl egyből vissza zĂĄrja!SzĂłval igen mĂŠg egyszer nem vennĂŠm meg  ezt sem.

Nézd, olyan autó nincsen, amire ne kellene néha rákölteni. Lehet mondani, hogy a japán autók általában a szó jó értelmében igénytelenek, viszont ha cserélni kell a kopó-fogyó cuccokat, akkor mélyebben kell a zsebbe nyúlni, mint mondjuk egy európai típus esetében. És arról ne beszéljünk, hogy nem egy japán gyártó autói a mai napig hajlamosak rohadni, míg pl. a franciák jók ebben régóta. A stílusról, kényelemről nem is beszélve. Nem tudom, nekünk alapvetően jól szolgál a 306-os, utolsó széria, de így sem mai darab, de viszonylag jó áron fenntartható, nagyon szeretem vezetni, a plüsst imádom, a stílus ugye Pininfarina-design, szóval az egyik legjobb kompakt, amit ismerek és ami elérhető. Tervben volt anno egy Lancia Delta Mk2, bevállaltam volna, az szerintem simán a 306-os súlycsoportja, abszolút konkurens, viszont jó 2 literrel többet fogyaszt átlagosan, ami azért hosszabb távon jelentős. A jóval újabb Alfa 147-es is tetszett, de ott azért a fenntartási költségek nagyobbak, a beltér anyagi - pl. a műanyagok - gyengébbek, miközben érdemben nem nyújt többet a 306-osnál. Amikor kijött a 306-os, emlékszem, hidegen hagyott, de az elmúlt bő évtizedben szép klasszikussá érett. A legnagyobb erénye: szerethető! Ez az, ami mára jórészt elveszett....

Nem elérhető Jampy

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 29
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2020 December, 11, 20:04:48
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9885 Dátum: 2020 Október, 31, 20:27:16 »
Nézd, olyan autó nincsen, amire ne kellene néha rákölteni. Lehet mondani, hogy a japán autók általában a szó jó értelmében igénytelenek, viszont ha cserélni kell a kopó-fogyó cuccokat, akkor mélyebben kell a zsebbe nyúlni, mint mondjuk egy európai típus esetében. És arról ne beszéljünk, hogy nem egy japán gyártó autói a mai napig hajlamosak rohadni, míg pl. a franciák jók ebben régóta. A stílusról, kényelemről nem is beszélve. Nem tudom, nekünk alapvetően jól szolgál a 306-os, utolsó széria, de így sem mai darab, de viszonylag jó áron fenntartható, nagyon szeretem vezetni, a plüsst imádom, a stílus ugye Pininfarina-design, szóval az egyik legjobb kompakt, amit ismerek és ami elérhető. Tervben volt anno egy Lancia Delta Mk2, bevállaltam volna, az szerintem simán a 306-os súlycsoportja, abszolút konkurens, viszont jó 2 literrel többet fogyaszt átlagosan, ami azért hosszabb távon jelentős. A jóval újabb Alfa 147-es is tetszett, de ott azért a fenntartási költségek nagyobbak, a beltér anyagi - pl. a műanyagok - gyengébbek, miközben érdemben nem nyújt többet a 306-osnál. Amikor kijött a 306-os, emlékszem, hidegen hagyott, de az elmúlt bő évtizedben szép klasszikussá érett. A legnagyobb erénye: szerethető! Ez az, ami mára jórészt elveszett....
ÖrĂźlĂśk hogy legalĂĄbb te ilyen pozitĂ­v vagy  :-!
Én ma a vezetékeket tanulmányoztam marad a vezérlő,baromi jó helyre tették a kerékjárati ív mögé és ahogy láttam hasonló mint a benzinszivattyú relé az ecu hátulján,remélem itt is jól el van öregedve bele rohadva a sok kis tüske aztán mikor a kiemelőkart eltolom szépen ez is szétmállik. Vagy a saruk lesznek benne szétrohadva. :-))
Én ennyire vagyok pozitív hétfőn veszek az ablakmosó tartályba is egy új szivattyút az is bekrepált de lehet megpróbálom valahogy holnap megberhelni,
de nem valószínű hogy egyben szétjön jól össze van ragasztva.Rengeteg idegesítő hibája van sajnos az enyémnek néha legszívesebben lelocsolnám benzinnel és felgyújtanám!

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9886 Dátum: 2020 Október, 31, 21:43:27 »
ÖrĂźlĂśk hogy legalĂĄbb te ilyen pozitĂ­v vagy  :-!
Én ma a vezetékeket tanulmányoztam marad a vezérlő,baromi jó helyre tették a kerékjárati ív mögé és ahogy láttam hasonló mint a benzinszivattyú relé az ecu hátulján,remélem itt is jól el van öregedve bele rohadva a sok kis tüske aztán mikor a kiemelőkart eltolom szépen ez is szétmállik. Vagy a saruk lesznek benne szétrohadva. :-))
Én ennyire vagyok pozitív hétfőn veszek az ablakmosó tartályba is egy új szivattyút az is bekrepált de lehet megpróbálom valahogy holnap megberhelni,
de nem valószínű hogy egyben szétjön jól össze van ragasztva.Rengeteg idegesítő hibája van sajnos az enyémnek néha legszívesebben lelocsolnám benzinnel és felgyújtanám!

Megértelek, de azért ne feledd, hogy sok múlik a tulajon/gazdán. Nem Rád célzok, hanem a korábbi tulajokra. Valószínű, hogy nem a leggondosabb gazdái voltak az autódnak. Én - lekopogom - nem panaszkodhatom: 2001-es a gép, 3 vagy talán 4 éve van meg az autó, de tényleg ki lehet jelenteni, hogy egyben van szerencsére.

Nem elérhető Jampy

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 29
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2020 December, 11, 20:04:48
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9887 Dátum: 2020 Október, 31, 22:42:03 »
Megértelek, de azért ne feledd, hogy sok múlik a tulajon/gazdán. Nem Rád célzok, hanem a korábbi tulajokra. Valószínű, hogy nem a leggondosabb gazdái voltak az autódnak. Én - lekopogom - nem panaszkodhatom: 2001-es a gép, 3 vagy talán 4 éve van meg az autó, de tényleg ki lehet jelenteni, hogy egyben van szerencsére.
Hát ez igaz ha valamivel törődnek az sokkal tovább működőkepés marad. Előbb mikor leírtam hogy az ablakmosó tartály szivattyújának a ragasztása nem biztos hogy szétjön, támadt egy ötletem. Gázlámpával óvatosan melegítettem amíg a műgyanta ragasztás nem kezdett folyni a résen ekkor határozott mozdulattal széthúztam,darabokra szedtem megtisztítottam elvileg működik holnap beszerelem.

Nem elérhető Jampy

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 29
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2020 December, 11, 20:04:48
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9888 Dátum: 2020 November, 14, 13:54:16 »
Sziasztok Ăşjabb problĂŠmĂĄm jelentkezett 95 foknĂĄl elkezd pislĂĄkolni a stop felirat nem vilĂĄgit folyamatosan hanem pislĂĄkol.
Barna jeladĂłt kicserĂŠltem de Ă­gy is kb 98 fok kĂśrĂźl indĂ­tja a ventilĂĄtort szĂłval szerintem az is a normĂĄlis.
A kék az a műszerfalnak adja a jelet a hőfok mérőre ugye?
Van mĂŠg a zĂśld ami az ecu-nak lehetsĂŠges ez lenne a hibĂĄs?

Nem elérhető prtudi

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2021 Január, 08, 18:18:31
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9889 Dátum: 2020 November, 15, 12:26:59 »
HELLÓ! Ha rossz helyre tettem fel, bocsi. A Huskyban a visszapillantó is fűthető? Mivel kapcsolom be?

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9890 Dátum: 2020 November, 15, 14:51:08 »
HELLÓ! Ha rossz helyre tettem fel, bocsi. A Huskyban a visszapillantó is fűthető? Mivel kapcsolom be?

Úgy tűnik, nem fűthetők:

https://katalogus.hasznaltauto.hu/peugeot/peugeot_306_1.4_husky-28038

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9891 Dátum: 2020 November, 16, 07:54:40 »
HELLÓ! Ha rossz helyre tettem fel, bocsi. A Huskyban a visszapillantó is fűthető? Mivel kapcsolom be?

Husky esetén egészen biztos, hogy fűthetőek. A hátsó szélvédő fűtésével működik együtt.

Nem elérhető lajos

  • FĂŠrfi
  • KlubfĂźggő
  • *
  • Hozzászólások: 3.855
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 162
  • :2023 December, 14, 20:36:08
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9892 Dátum: 2021 Január, 26, 20:43:34 »
Úgy tűnik, nem fűthetők:

https://katalogus.hasznaltauto.hu/peugeot/peugeot_306_1.4_husky-28038
Ez nem mérvadó. Husky-m alap benne az ülésfűtés a fűthető tükrök viszont nincs klímám.
AnnĂł a jĂĄszberĂŠnyi Kovi talin volt egy ugyan olyan ĂŠvjĂĄratĂş Husky ĂŠs abban volt klima is.
"Ezt valĂłban ĂŠlmĂŠny...."

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9893 Dátum: 2021 Január, 27, 08:22:58 »
Ez nem mérvadó. Husky-m alap benne az ülésfűtés a fűthető tükrök viszont nincs klímám.
AnnĂł a jĂĄszberĂŠnyi Kovi talin volt egy ugyan olyan ĂŠvjĂĄratĂş Husky ĂŠs abban volt klima is.

Husky felszereltsĂŠgnĂŠl az ABS, az ĂźlĂŠs- ĂŠs tĂźkĂśrfĹątĂŠs, ĂŠs az elektromos tĂźkĂśrĂĄllĂ­tĂĄs alap, de a klĂ­ma az csak kĂŠrĂŠsre, felĂĄr ellenĂŠben volt.

Nem elérhető Laci0915

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2023 Április, 05, 12:12:32
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9894 Dátum: 2021 Április, 28, 15:54:23 »
Üdv,szerelt már valaki nappali menetfényt a kocsijára?Van egy pár háromvezetékes-vezérlős-DRL-em,szeretném rászerelni az autóra,ha van valakinek tapasztalata,ötlete a szereléssel kapcsolatban,örömmel venném.

Nem elérhető jocĂł vezĂŠr

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 97
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2024 Március, 15, 21:54:03
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9895 Dátum: 2021 Június, 02, 21:53:58 »
Sziasztok!
Kezd nagyon idegesĂ­teni a lĂŠgzsĂĄk lĂĄmpa a bal oldali. RĂĄadom a gyĂşjtĂĄst kialszik megyek vele ĂŠs menet kĂśzben kigyullad a lĂĄmpa. MĂĄr kicserĂŠltem az ĂźlĂŠst, a kĂśzponti egysĂŠget, a kormĂĄnynĂĄl a gyĹąrĹąt a kormĂĄny lĂŠgzsĂĄkot. Hol keressem mĂŠg a hibĂĄt?  Ez egy 2001 S3 kombi benzines
Köszi előre is a választ

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9896 Dátum: 2021 Június, 03, 08:03:09 »
Sziasztok!
Kezd nagyon idegesĂ­teni a lĂŠgzsĂĄk lĂĄmpa a bal oldali. RĂĄadom a gyĂşjtĂĄst kialszik megyek vele ĂŠs menet kĂśzben kigyullad a lĂĄmpa. MĂĄr kicserĂŠltem az ĂźlĂŠst, a kĂśzponti egysĂŠget, a kormĂĄnynĂĄl a gyĹąrĹąt a kormĂĄny lĂŠgzsĂĄkot. Hol keressem mĂŠg a hibĂĄt?  Ez egy 2001 S3 kombi benzines
Köszi előre is a választ

Szerintem a késői S3-asoknál bevezetett plusz két csatlakozónál nézz körül.
Ezek a vezetőoldali lábtérnél vannak, oldalt, ahol a műszerfali és a karosszéria-kábelkötegek is összecsatlakoznak.
Ugyanolyan narancs ĂŠs piros csatlakozĂłkat keress, mint amilyenek az ĂźlĂŠs alatt is vannak.
Nagyon valĂłszĂ­nĹąnek tartom, hogy ott lesz a gond.
Sokáig tartott, mire a saját autómon rábukkantam ezekre, hasonló cipőben jártam én is...

Nem elérhető gattuso21

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 26
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 1
  • :2022 November, 29, 19:10:16
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9897 Dátum: 2022 November, 28, 08:13:30 »
Sziszatok egy kĂŠrdĂŠsem lenne miĂŠrt csinĂĄlhatja az ablaktĂśrĂśm hogy egyes ĂĄllĂĄsban fokozatban mikor idĂśkĂśzĂśnkĂŠnt tĂśrĂśl, gondol egyet ĂŠs fĂŠl utoon meg ĂĄll az ablaktĂśrlĂś, utĂĄna onnan folytaja a munka menetet. cserĂŠltem mĂĄr relĂŠt,ablaktĂśrlĂś mehanikĂĄt.mi lehet a gond.

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9898 Dátum: 2022 November, 28, 09:42:15 »
Sziszatok egy kĂŠrdĂŠsem lenne miĂŠrt csinĂĄlhatja az ablaktĂśrĂśm hogy egyes ĂĄllĂĄsban fokozatban mikor idĂśkĂśzĂśnkĂŠnt tĂśrĂśl, gondol egyet ĂŠs fĂŠl utoon meg ĂĄll az ablaktĂśrlĂś, utĂĄna onnan folytaja a munka menetet. cserĂŠltem mĂĄr relĂŠt,ablaktĂśrlĂś mehanikĂĄt.mi lehet a gond.

Szia, szerintem lehet, hogy elől esetleg feltelt a vályú falevéllel és, eldugult a lefolyó. Ha beleér a pangó vízbe az ablaktörlő motor, az tud fura dolgokat produlkálni. A másik lehetőség az, hogy nem a relével volt a gond, hanem az összeégett foglalatával. Sajnos elő szokott fordulni. Jó nehéz hozzáférni, be kell hanyatt feküdni szinte, de javaslom, hogy az érintkezőket gondosan nézd át a csatiban.

Nem elérhető gattuso21

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 26
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 1
  • :2022 November, 29, 19:10:16
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9899 Dátum: 2022 November, 28, 16:41:55 »
Szia, szerintem lehet, hogy elől esetleg feltelt a vályú falevéllel és, eldugult a lefolyó. Ha beleér a pangó vízbe az ablaktörlő motor, az tud fura dolgokat produlkálni. A másik lehetőség az, hogy nem a relével volt a gond, hanem az összeégett foglalatával. Sajnos elő szokott fordulni. Jó nehéz hozzáférni, be kell hanyatt feküdni szinte, de javaslom, hogy az érintkezőket gondosan nézd át a csatiban.
ki lett pucolva mindenhol plusz Ăşj ablaktĂśrlĂś motor plusz mehanika lett bele rakva. de jenlegi ĂĄllapotban felsĂś ponton ĂĄll meg az ablaktĂśrlĂś. ha relĂŠ nĂŠlkĂźl probĂĄlom alsĂł poziciĂłba van vissza rakom a relĂŠt egybĂśl felsĂś ĂĄllĂĄsba megy. foglalatott nĂŠztem semmi rendelenesĂŠget nem talĂĄltam.

 


Google PageRank