Szerző Téma: Elektromos dolgok...  (Megtekintve 1721286 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Nem elérhető Peugeot9

  • Chef bĂĄcsi:)
  • ModerĂĄtor
  • Tag
  • ****
  • Hozzászólások: 935
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 40
  • :2024 Március, 19, 07:04:28
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9700 Dátum: 2017 December, 27, 23:11:53 »
Sziasztok!!!

Tudna valaki segĂ­teni abban, hogy nyithatom ki a 306-osom motorhĂĄzĂĄt, mivel az akksi lemerĂźlt ĂŠs a kulcsot soha nem hasznĂĄltam nyitĂĄsra Ă­gy azok sajnos nem nyitjĂĄk az ajtĂłt!!!???

KĂśszi!!!

Ha van lehetőséged akkor feküdj alá és alulról kéne meghúzni a bowdenét aztán a kallantyúval már tudod is nyitni
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Nem elérhető Eketb

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2018 Január, 05, 22:36:46
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9701 Dátum: 2018 Január, 01, 16:15:40 »
Sziasztok!
Van egy 1996-os 1.4benzin 306-osom ĂŠs az ĂşjĂŠvre azt talĂĄta ki,hogy az IstenĂŠrt sem hajlandĂł elindulni.
Ha valakinek estleg akad bĂĄrmilyen kapcsolĂĄsi rajza hozzĂĄ, azt szĂ­vesen fogadnĂĄm, mert csak cseh nyelvĹąm van ĂŠs azzal nem megyek sokra.
Előre is köszönöm,ha valaki megsegít!

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9702 Dátum: 2018 Február, 05, 11:10:50 »
Sziasztok!

Elkelne egy kis segítség: szeretném lecserélni az autóban a gyújtógyertyákat (most vagyunk túl a 200000 km-en), mert fogalmam sincs, hogy mikor lett korábban cserélve. Nem túl nagy költség 4 db, viszont utána sokáig nem kell törődni vele. Szóval tudtommal a gyári gyertya az EYQUEM, az enyémhez pedig az RFC58LZ (vagy LZ2) való. Néztem a parajdiautónál, de sajnos február 1-ével megszűnt a bolt. Valaki tudna ajánlani Budapesten egy helyet, ahol jó áron beszerezhetők EYQUEM gyertyák?

Elég sürgős lenne a dolog, mert amúgy vinném az autót olajcserére és ott tennék bele a gyertyákat is. Köszönöm előre is!

Üdv.

Nem elérhető krisztian

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 306
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 29
  • :2024 Január, 29, 19:21:18
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9703 Dátum: 2018 Február, 05, 12:50:16 »
Sziasztok!

Elkelne egy kis segítség: szeretném lecserélni az autóban a gyújtógyertyákat (most vagyunk túl a 200000 km-en), mert fogalmam sincs, hogy mikor lett korábban cserélve. Nem túl nagy költség 4 db, viszont utána sokáig nem kell törődni vele. Szóval tudtommal a gyári gyertya az EYQUEM, az enyémhez pedig az RFC58LZ (vagy LZ2) való. Néztem a parajdiautónál, de sajnos február 1-ével megszűnt a bolt. Valaki tudna ajánlani Budapesten egy helyet, ahol jó áron beszerezhetők EYQUEM gyertyák?

Elég sürgős lenne a dolog, mert amúgy vinném az autót olajcserére és ott tennék bele a gyertyákat is. Köszönöm előre is!

Üdv.

Szia
Az Eyquem gyertyákat már tudtommal nem gyártják,akad üzlet ahol még van polcon. A BERU megegyezik vele (ugyan az csak a neve más).Én is azt rakom bele (kivéve ha sikerül még polcról találni eyquem-et) teszi a dolgát,nem volt még gondom vele.
Az UNIX-nĂĄl,BĂĄrdinĂĄl is szokott lenni,kb.1000-1500ft/db
Ăźdv: KrisztiĂĄn

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9704 Dátum: 2018 Február, 05, 13:02:07 »
Szia
Az Eyquem gyertyákat már tudtommal nem gyártják,akad üzlet ahol még van polcon. A BERU megegyezik vele (ugyan az csak a neve más).Én is azt rakom bele (kivéve ha sikerül még polcról találni eyquem-et) teszi a dolgát,nem volt még gondom vele.
Az UNIX-nĂĄl,BĂĄrdinĂĄl is szokott lenni,kb.1000-1500ft/db
Ăźdv: KrisztiĂĄn

Szia KrisztiĂĄn!

Köszi a gyors választ, megnézem! Hány km múlva esedékes a gyári minőségű gyertyák cseréje szerinted?

Nem elérhető krisztian

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 306
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 29
  • :2024 Január, 29, 19:21:18
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9705 Dátum: 2018 Február, 05, 13:07:02 »
Szia KrisztiĂĄn!

Köszi a gyors választ, megnézem! Hány km múlva esedékes a gyári minőségű gyertyák cseréje szerinted?

SzĂ­vesen  :-!
Én minden második olajcserénél cserélem a gyertyákat is (25-30ezer km) a gyári adat ha jól emlékszem akkor 60ezer km-t ad meg,de ebben nem vagyok biztos.
Nem egy nagy összeg és kb 15 perc alatt cserélhető.

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9706 Dátum: 2018 Február, 05, 13:53:46 »
SzĂ­vesen  :-!
Én minden második olajcserénél cserélem a gyertyákat is (25-30ezer km) a gyári adat ha jól emlékszem akkor 60ezer km-t ad meg,de ebben nem vagyok biztos.
Nem egy nagy összeg és kb 15 perc alatt cserélhető.

OK, kĂśszĂśnĂśm! :)
 :-!

Nem elérhető PTZe

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2018 Február, 10, 13:14:36
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9707 Dátum: 2018 Február, 10, 13:13:28 »
Sziasztok,

Volna egy 99'-es évjáratú 306 1.4 (75LE). Mostanában azt csinálja, hogy motor leállítás után vagy 4-5x bezúg valami kb. 5 percenként. Eddig leállítás után csak egyszer csinálta ezt a "bezúg"-ást és utána csendben volt. Létezik hogy ez a zúgás a benzinpumpa (ac) lenne (koszos vagy rossz), ezért csinálja ilyen sokszor? Előtte alapjárati gondjai voltak a kocsinak az úgy tűnik megoldódott (javítva lett), bár volt olyan mostanában, hogy járó (már üzemmeleg) motornál mintha kezdett volna elmenni az alapjárat (kezdett leesni) aztán az autó magától korrigált. Lehet a benzinpumpa (ac) kavar be?

KĂśszi.

Z

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9708 Dátum: 2018 Február, 16, 09:38:36 »
Sziasztok!

Alighanem cserére lett érett a meglévő Banner Starting Bull... nem tudom, hány éve szolgált, mert nem cseréltem eddig (1,5 éve van meg az autó). Évi kb. 10000 km-t megy a gép, átlag heti 1-2 alkalommal, nem használatkor intelligens töltőre rakva.

Kinek mi vĂĄlt be? Zimurgy?

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9709 Dátum: 2018 Február, 16, 11:16:28 »
Sziasztok!

Alighanem cserére lett érett a meglévő Banner Starting Bull... nem tudom, hány éve szolgált, mert nem cseréltem eddig (1,5 éve van meg az autó). Évi kb. 10000 km-t megy a gép, átlag heti 1-2 alkalommal, nem használatkor intelligens töltőre rakva.

Kinek mi vĂĄlt be? Zimurgy?

Általános biztos recept nincs, mostanában több ismerősöm is a kimondottan olcsó akkukra teszi le a voksát. Létezik valami ukrán akku, azt nagyon dicsérik, aztán a Jász-akku sem rossz.
Nekem Bären van, leginkåbb amiatt, mivel erre kapom a nagyobb kedvezmÊnyt az Unixnål.
AmĂşgy szinte mindenki KĂ­nĂĄban gyĂĄrtatja az akkumulĂĄtorait, ĂŠs mindenki spĂłrol az iszaptĂŠr mĂŠretĂŠvel, az extrĂĄn hosszĂş ĂŠlettartamĂş akkumulĂĄtorokat nem napjainkban gyĂĄrtjĂĄk...

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9710 Dátum: 2018 Február, 16, 11:25:51 »
Általános biztos recept nincs, mostanában több ismerősöm is a kimondottan olcsó akkukra teszi le a voksát. Létezik valami ukrán akku, azt nagyon dicsérik, aztán a Jász-akku sem rossz.
Nekem Bären van, leginkåbb amiatt, mivel erre kapom a nagyobb kedvezmÊnyt az Unixnål.
AmĂşgy szinte mindenki KĂ­nĂĄban gyĂĄrtatja az akkumulĂĄtorait, ĂŠs mindenki spĂłrol az iszaptĂŠr mĂŠretĂŠvel, az extrĂĄn hosszĂş ĂŠlettartamĂş akkumulĂĄtorokat nem napjainkban gyĂĄrtjĂĄk...

Szia! :)

KĂśszi a gyors vĂĄlaszt... Igen, tudom, sajnos a fogyasztĂłi vilĂĄg egyre silĂĄnyabb termĂŠkeket nyĂşjt, nem sok ĂŠrdemi alternatĂ­vĂĄval. Nekem korĂĄbban egy mĂĄsik autĂłval mondjuk az Exide PrĂŠmium bevĂĄlt, kitartott kb. 7 ĂŠvig, de az nem Peugeot volt ĂŠs nem is mentem vele ennyit sem.

Az ukrán akku a Forse lehet, azokról én is jókat olvastam mindenütt (sárga színű mindegyik). Állítólag jó még a szlovén TAB/Topla is... A BOSCH és a Varta viszont egyre gyengébb, sőt a Banner sem a régi már sajnos. Na mindegy, olvasgatok még. A Bären is elég jó lehet, meg is nézem az árakat. Köszi! (A Jász-Akkut, Lestit valahogy kihagynám, tudom, előítélet, de nem igazán bízom a hazai termékekben.)

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9711 Dátum: 2018 Február, 16, 11:28:59 »
Hajlok kĂźlĂśnben a TAB/ToplĂĄra... SzlovĂŠn gyĂĄrtĂĄs ĂŠs mĂĄsok is jĂłkat mondtak rĂłla:

https://www.youtube.com/watch?v=5hmlERaT65U

https://www.youtube.com/watch?v=QlR-g0w3S34

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9712 Dátum: 2018 Február, 16, 12:10:59 »
Általános biztos recept nincs, mostanában több ismerősöm is a kimondottan olcsó akkukra teszi le a voksát. Létezik valami ukrán akku, azt nagyon dicsérik, aztán a Jász-akku sem rossz.
Nekem Bären van, leginkåbb amiatt, mivel erre kapom a nagyobb kedvezmÊnyt az Unixnål.
AmĂşgy szinte mindenki KĂ­nĂĄban gyĂĄrtatja az akkumulĂĄtorait, ĂŠs mindenki spĂłrol az iszaptĂŠr mĂŠretĂŠvel, az extrĂĄn hosszĂş ĂŠlettartamĂş akkumulĂĄtorokat nem napjainkban gyĂĄrtjĂĄk...

EgyĂŠbkĂŠnt mi a pontos mĂŠret? KissĂŠ Ăśsszezavarodtam, a hasznĂĄlatiban sincs specifikĂĄlva. 210 x 175 x 175 vagy jĂł bele a 210 x 175 x 190 is?

Nem elérhető kispiros

  • NĂŠgyes
  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.986
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 86
  • :2022 Június, 24, 08:40:38
  • S1 fanatic! XN, oszt?
    • http://www.306klub.hu/tagok/kispiros.html
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9713 Dátum: 2018 Február, 16, 13:14:24 »
EgyĂŠbkĂŠnt mi a pontos mĂŠret? KissĂŠ Ăśsszezavarodtam, a hasznĂĄlatiban sincs specifikĂĄlva. 210 x 175 x 175 vagy jĂł bele a 210 x 175 x 190 is?
Szerintem 175 magas kellene bele. Milyen az akkutĂĄlcĂĄd? Nekem dobozom van, ĂŠs Ăşgy emlĂŠkszem volt 190 magas akksim mĂĄr, akkor a leszorĂ­tĂł pĂĄntot nem tudtam teljesen lehĂşzni, de mivel mivel hosszabb, hatlapfejĹą csavarok vannak mĂĄr benne, Ă­gy azĂŠrt tartott, csak kicsit magasabban. Sima tĂĄlca esetĂŠn nem hinnĂŠm, hogy lenne gond a magassĂĄggal.
XN, fapad rulez!
de a vĂŠgĂŠn mĂŠg autĂł lesz belőle... XL :D de lehet nem :(
Espoo-wer

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9714 Dátum: 2018 Február, 16, 14:18:27 »
Szerintem 175 magas kellene bele. Milyen az akkutĂĄlcĂĄd? Nekem dobozom van, ĂŠs Ăşgy emlĂŠkszem volt 190 magas akksim mĂĄr, akkor a leszorĂ­tĂł pĂĄntot nem tudtam teljesen lehĂşzni, de mivel mivel hosszabb, hatlapfejĹą csavarok vannak mĂĄr benne, Ă­gy azĂŠrt tartott, csak kicsit magasabban. Sima tĂĄlca esetĂŠn nem hinnĂŠm, hogy lenne gond a magassĂĄggal.

Szia!

Passz, meg kell majd nĂŠzni, de Ăşgy rĂŠmlik, nem dobozos, hanem szabadon ĂĄll, fĂŠm leszorĂ­tĂł pĂĄnttal. Ilyen:


Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9715 Dátum: 2018 Február, 16, 14:40:04 »
Szerintem 175 magas kellene bele. Milyen az akkutĂĄlcĂĄd? Nekem dobozom van, ĂŠs Ăşgy emlĂŠkszem volt 190 magas akksim mĂĄr, akkor a leszorĂ­tĂł pĂĄntot nem tudtam teljesen lehĂşzni, de mivel mivel hosszabb, hatlapfejĹą csavarok vannak mĂĄr benne, Ă­gy azĂŠrt tartott, csak kicsit magasabban. Sima tĂĄlca esetĂŠn nem hinnĂŠm, hogy lenne gond a magassĂĄggal.

MegnĂŠztem egy francia oldalon, ez mĂŠrvadĂł lehet. JĂł bele a 190 magas is:

http://www.all-batteries.fr/searchengine/result/?q=peugeot+306

Nem elérhető kispiros

  • NĂŠgyes
  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.986
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 86
  • :2022 Június, 24, 08:40:38
  • S1 fanatic! XN, oszt?
    • http://www.306klub.hu/tagok/kispiros.html
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9716 Dátum: 2018 Február, 16, 15:23:23 »
Szia!

Passz, meg kell majd nĂŠzni, de Ăşgy rĂŠmlik, nem dobozos, hanem szabadon ĂĄll, fĂŠm leszorĂ­tĂł pĂĄnttal. Ilyen:


[/quote
Ezen a kĂŠpen mintha egy dobozban lenne az akku, amit pĂĄnt fog le.
Ilyesmi lenne a tálcás, aminek az első részén, az ABS modul felől van egy leszorító füle:

XN, fapad rulez!
de a vĂŠgĂŠn mĂŠg autĂł lesz belőle... XL :D de lehet nem :(
Espoo-wer

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9717 Dátum: 2018 Február, 16, 15:25:14 »
Szia!

Passz, meg kell majd nĂŠzni, de Ăşgy rĂŠmlik, nem dobozos, hanem szabadon ĂĄll, fĂŠm leszorĂ­tĂł pĂĄnttal. Ilyen:


[/quote
Ezen a kĂŠpen mintha egy dobozban lenne az akku, amit pĂĄnt fog le.
Ilyesmi lenne a tálcás, aminek az első részén, az ABS modul felől van egy leszorító füle:


Aha, az enyĂŠm szerintem nem ilyen, az enyĂŠmben nincs ABS sem.

Nem elérhető babust

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2022 Március, 29, 11:06:56
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9718 Dátum: 2018 Február, 20, 12:16:21 »
Kb. 8-9 éven át a rádióm szólt akkor is, ha levettem a gyújtást és kivettem a kulcsot az indítózárból. Nemrég történt vele valami, ami miatt már csak akkor szól, ha az autó áram alá helyezem, vagyis a gyújtáskapcsoló I. állásban van. Az a baj, hogy nem emlékszem, mi volt az a pont, amikortól ez az állapot. Ez mitől függhet? Vissza tudom valahogy állítani a régi állapotot??
1998 - 1.4 XN - Sedan - KFX (TU3JP) - Sagem SL96

Nem elérhető krisztian

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 306
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 29
  • :2024 Január, 29, 19:21:18
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9719 Dátum: 2018 Február, 20, 12:37:09 »
Kb. 8-9 éven át a rádióm szólt akkor is, ha levettem a gyújtást és kivettem a kulcsot az indítózárból. Nemrég történt vele valami, ami miatt már csak akkor szól, ha az autó áram alá helyezem, vagyis a gyújtáskapcsoló I. állásban van. Az a baj, hogy nem emlékszem, mi volt az a pont, amikortól ez az állapot. Ez mitől függhet? Vissza tudom valahogy állítani a régi állapotot??

Szia
BiztosĂ­tĂŠk csere nem volt vĂŠletlenĂźl?Mert a rĂĄdiĂł (+szivargyĂşjtĂł) biztosĂ­tĂŠkĂĄt kĂŠtfĂŠlekĂŠppen lehet a helyĂŠre tenni.(egysorba a tĂśbbivel ĂŠs egy fĂŠl szinttel lentebb).
Vagy ha volt rĂĄdiĂł cserĂŠlve akkor annak a bekĂśtĂŠsĂŠn kell vĂĄltoztatni,van egy sĂĄrga vezetĂŠk azt kell a pirosra kĂśtni (ha jĂłl emlĂŠkszem)
Ăźdv:KrisztiĂĄn

Nem elérhető babust

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2022 Március, 29, 11:06:56
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9720 Dátum: 2018 Február, 20, 15:28:42 »
Szia
BiztosĂ­tĂŠk csere nem volt vĂŠletlenĂźl?Mert a rĂĄdiĂł (+szivargyĂşjtĂł) biztosĂ­tĂŠkĂĄt kĂŠtfĂŠlekĂŠppen lehet a helyĂŠre tenni.(egysorba a tĂśbbivel ĂŠs egy fĂŠl szinttel lentebb).
Vagy ha volt rĂĄdiĂł cserĂŠlve akkor annak a bekĂśtĂŠsĂŠn kell vĂĄltoztatni,van egy sĂĄrga vezetĂŠk azt kell a pirosra kĂśtni (ha jĂłl emlĂŠkszem)
Ăźdv:KrisztiĂĄn
Szia,

pontosan biztosítékcsere is volt nagyjából abban az időszakban, úgyhogy az lesz a hunyó. Hát elég érdekes mindenesetre.
KĂśszĂśnĂśm, hogy segĂ­tettĂŠl!
TamĂĄs
1998 - 1.4 XN - Sedan - KFX (TU3JP) - Sagem SL96

Nem elérhető kassai.mate

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2020 Április, 29, 23:16:06
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9721 Dátum: 2018 Február, 25, 21:46:23 »
Sziasztok!
Nekem az lenne a problĂŠmĂĄm, hogy a belső venti akkor is megy ha nincs gyĂşjtĂĄson... Így mĂĄr nem egyszer elkĂśvettem azt a hibĂĄt amit mĂĄs a lĂĄmpa le-nem-kapcsolĂĄssal csinĂĄl ...  whistle .... ezt biztosĂ­tĂŠk ĂĄthelyezĂŠssel meg lehet oldani, vagy valami magasabb szintĹą beavatkozĂĄst igĂŠnyel?
kĂśszi előre is  :-!

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9722 Dátum: 2018 Február, 26, 08:27:12 »
Sziasztok!
Nekem az lenne a problĂŠmĂĄm, hogy a belső venti akkor is megy ha nincs gyĂşjtĂĄson... Így mĂĄr nem egyszer elkĂśvettem azt a hibĂĄt amit mĂĄs a lĂĄmpa le-nem-kapcsolĂĄssal csinĂĄl ...  whistle .... ezt biztosĂ­tĂŠk ĂĄthelyezĂŠssel meg lehet oldani, vagy valami magasabb szintĹą beavatkozĂĄst igĂŠnyel?
kĂśszi előre is  :-!

Akkor ott valami komoly gond van. GyĂşjtĂĄs nĂŠlkĂźl az utastĂŠri ventillĂĄtornak nem szabad mĹąkĂśdnie.

Nem elérhető kassai.mate

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2020 Április, 29, 23:16:06
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9723 Dátum: 2018 Március, 02, 23:41:03 »
Akkor ott valami komoly gond van. GyĂşjtĂĄs nĂŠlkĂźl az utastĂŠri ventillĂĄtornak nem szabad mĹąkĂśdnie.

hajaj......hol nézelődjek? és mit keressek? biztosítéktáblán valami? vagy egyéb?

Nem elérhető metalpeget

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2018 Április, 16, 20:02:56
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9724 Dátum: 2018 Március, 06, 18:00:11 »
Sziasztok! Nekem is a ventivel van gondom! A fűtő ventillátorom (fokozatmentes a kapcsolója) mostanában érdekesen működik , kb. minden második motorindításkor nem indul el , aztán pár perc elteltével beindul. Talán ismert előttetek a probléma , és annak orvoslása. Köszönöm

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9725 Dátum: 2018 Március, 06, 19:07:57 »
hajaj......hol nézelődjek? és mit keressek? biztosítéktáblán valami? vagy egyéb?

Ezt lĂĄtatlanban szinte lehetetlen megmondani. Valahol akĂĄr Ăśssze is ĂŠghettek vezetĂŠkek...

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9726 Dátum: 2018 Március, 06, 19:09:20 »
Sziasztok! Nekem is a ventivel van gondom! A fűtő ventillátorom (fokozatmentes a kapcsolója) mostanában érdekesen működik , kb. minden második motorindításkor nem indul el , aztán pár perc elteltével beindul. Talán ismert előttetek a probléma , és annak orvoslása. Köszönöm

Először a fűtőventillátor barna csatlakozójában nézném meg az érintkezőket, arra gyanakszom, hogy ott lehet beégés, vagy kontakthiba.

Nem elérhető metalpeget

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2018 Április, 16, 20:02:56
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9727 Dátum: 2018 Március, 06, 19:59:44 »
KĂśszi Zimurgy , megnĂŠzem előszĂśr azt. JĂłl sejtem , hogy  a kesztyĹątartĂł alatt a jobb lĂĄbtĂŠrből hozzĂĄfĂŠrni a ventihez? Vagy a tĹązfal felől kell feltĂĄrni?

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9728 Dátum: 2018 Március, 06, 21:13:34 »
KĂśszi Zimurgy , megnĂŠzem előszĂśr azt. JĂłl sejtem , hogy  a kesztyĹątartĂł alatt a jobb lĂĄbtĂŠrből hozzĂĄfĂŠrni a ventihez? Vagy a tĹązfal felől kell feltĂĄrni?

Igen, a kesztyűtartó alatt van. A burkolat kézzel lepattintható, és már láthatod is a motort: függőleges helyzetben van beépítve, néhány torx csavar tartja. Kicsit játszani kell vele, de simán jön le lefelé.

Nem elérhető metalpeget

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2018 Április, 16, 20:02:56
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9729 Dátum: 2018 Március, 10, 17:49:16 »
Igen, a kesztyűtartó alatt van. A burkolat kézzel lepattintható, és már láthatod is a motort: függőleges helyzetben van beépítve, néhány torx csavar tartja. Kicsit játszani kell vele, de simán jön le lefelé.

Köszi , tényleg nem volt nehéz hozzáférni. A csatlakozó látszatra teljesen rendben volt , de azért befújtam, és ha már feltártam levettem a motort. Mivel már van egy kis zaja főleg kis fordulaton "nyöszörög" gondoltam megnézetem egy elektromos szakival. A szénkefék is eléggé el vannak kopva , lehet azokat cserélni?

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9730 Dátum: 2018 Március, 10, 21:10:42 »
Köszi , tényleg nem volt nehéz hozzáférni. A csatlakozó látszatra teljesen rendben volt , de azért befújtam, és ha már feltártam levettem a motort. Mivel már van egy kis zaja főleg kis fordulaton "nyöszörög" gondoltam megnézetem egy elektromos szakival. A szénkefék is eléggé el vannak kopva , lehet azokat cserélni?

Nem tudom, mĂŠg nem cserĂŠltem szĂŠnkefĂŠt...
A "nyĂśszĂśrgĂŠs" gyakori jelensĂŠg, ĂŠn a csĂşszĂłcsapĂĄgyat zsĂ­rspay-vel szoktam befĂşjni, utĂĄna jĂł ideig csendes.

Nem elérhető Zsimre69

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2018 Március, 21, 19:54:53
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9731 Dátum: 2018 Március, 21, 19:49:06 »
Sziasztok,
Nem csak elektromos, de megpróbálom itt: a hűtő ventilátor nem igazán kapcsol be, de az "öregúr" nem fog új termosztátot kapni. Hol lehetne egy rajzot vagy fotot lőni arról, hogy miképpen lehetne utasterben kapcsolóval kapcsolni a vizhuto ventilátort ?
Előre is köszi !

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9732 Dátum: 2018 Március, 21, 20:20:15 »
Sziasztok,
Nem csak elektromos, de megpróbálom itt: a hűtő ventilátor nem igazán kapcsol be, de az "öregúr" nem fog új termosztátot kapni. Hol lehetne egy rajzot vagy fotot lőni arról, hogy miképpen lehetne utasterben kapcsolóval kapcsolni a vizhuto ventilátort ?
Előre is köszi !

A hőgombáról ha lehúzod a kék csatlakozót, majd (ha szert tudsz rá tenni, akkor szabályos ellenoldali csatlakozóházzal, bele való érintkezőkkel) toldj be két vezetéket, amelyeket a fékrásegítő mögött kissé eldugott helyen található gumidugón át (amely a motortér és az utastér közötti lemezben van) vezess át az utastérbe, és ott köss rá egy kapcsolót.
De fogalmam sincs, hogy miért jobb így, mintha a hőgomba kapcsolná a ventillátort a szükséges hőfok elérésekor?!
Az áramköre végképp egyszerű: a biztosítéka a motortérben van, utána a hőgomba, utána a ventillátor, aztán test.

Nem elérhető Palicz Gergő

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2019 Március, 02, 22:10:20
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9733 Dátum: 2018 Március, 27, 20:05:51 »
Hello SegĂ­tsĂŠget kĂŠrnĂŠk. kĂśzponti zĂĄr Ăźgyben lenne a problĂŠma. nĂŠha lezĂĄr neha nem, de ha lezĂĄr akkor vissza kinyit. Ăşgy vettem az autĂłt hogy mĂĄr volt zĂĄr csere az egyik oldalt ĂŠs valĂłszĂ­nĹą hogy utĂłlagos a kp. nyĂ­regyhĂĄzĂĄn nem tudok olyan embert aki megtudnĂĄ nĂŠzni. mondvĂĄn francia  ??? :-\

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9734 Dátum: 2018 Március, 28, 08:20:23 »
Hello SegĂ­tsĂŠget kĂŠrnĂŠk. kĂśzponti zĂĄr Ăźgyben lenne a problĂŠma. nĂŠha lezĂĄr neha nem, de ha lezĂĄr akkor vissza kinyit. Ăşgy vettem az autĂłt hogy mĂĄr volt zĂĄr csere az egyik oldalt ĂŠs valĂłszĂ­nĹą hogy utĂłlagos a kp. nyĂ­regyhĂĄzĂĄn nem tudok olyan embert aki megtudnĂĄ nĂŠzni. mondvĂĄn francia  ??? :-\

Szia, igen nagy valószínűséggel vezeték-törésed van valamelyik első ajtó átvezető gumiharmonikája alatt. Ha 1999-es az autód, akkor elég nagy valószínűséggel az ajtóátvezető körcsatlakozó ki van öntve műgyantával, és annak a tövénél szoktak leginkább megtörni a vezetékek. Meg lehet farigcsálni kicsit, hogy hozzá lehessen toldani egy darab vezetéket, de a jobb megoldás a csere szerelhető csatlakozóra.

Nem elérhető Palicz Gergő

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2019 Március, 02, 22:10:20
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9735 Dátum: 2018 Március, 28, 10:44:58 »
rendben megnĂŠzem. kĂśszĂśnĂśm _pug

Nem elérhető Palicz Gergő

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2019 Március, 02, 22:10:20
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9736 Dátum: 2018 Március, 28, 11:29:05 »
Sziasztok,
Nem csak elektromos, de megpróbálom itt: a hűtő ventilátor nem igazán kapcsol be, de az "öregúr" nem fog új termosztátot kapni. Hol lehetne egy rajzot vagy fotot lőni arról, hogy miképpen lehetne utasterben kapcsolóval kapcsolni a vizhuto ventilátort ?
Előre is köszi !


Nekem Ă­gy oldottĂĄk meg a ventillĂĄtort anno. pont ma szereltem ki a kĂłkĂĄnyolĂĄst.  :-\ a csati előtt elvĂĄgva a kĂĄbel rĂĄ szigszalagozva a relĂŠ ĂŠs kapcsolĂłszĂĄl stb utastĂŠrbe meg egy kapcsolĂł ami ott lĂłgot  :( mĂĄr meg lett csinĂĄlva inkĂĄbb az eredeti problĂŠma.

Nem elérhető Palicz Gergő

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2019 Március, 02, 22:10:20
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9737 Dátum: 2018 Március, 28, 20:46:15 »
Szia, igen nagy valószínűséggel vezeték-törésed van valamelyik első ajtó átvezető gumiharmonikája alatt. Ha 1999-es az autód, akkor elég nagy valószínűséggel az ajtóátvezető körcsatlakozó ki van öntve műgyantával, és annak a tövénél szoktak leginkább megtörni a vezetékek. Meg lehet farigcsálni kicsit, hogy hozzá lehessen toldani egy darab vezetéket, de a jobb megoldás a csere szerelhető csatlakozóra.


Ma szĂŠt szedtem az ajtĂłnĂĄl a csatlakozĂłt ĂŠs az Ăśsszes vezetĂŠk el volt repedve vagy szakadva. Ăşjra forrasztottam mindet de a hiba mĂŠg mindig megvan. a kĂŠrdĂŠsem hogy ezt a csatlakozĂłt vajon lehet venni bontĂłba? holnap megyek a mĂĄsik ajtĂłhoz megnĂŠzem azt is. hĂĄtha.

Nem elérhető violino

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 182
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2021 Október, 28, 23:26:43
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9738 Dátum: 2018 Március, 30, 20:32:27 »
Üdv Mindenkinek!

KitĂśrt  a tavasz, vagy legalĂĄbbis remĂŠljĂźk.
 Kicsit kĂśrbenĂŠztem a verdĂĄt. Nagy meglepetĂŠsemre a klĂ­magomb benyomĂĄsakor a relĂŠ kattant,  de maga a klĂ­ma kompresszora  csendben maradt ĂŠs  motor szokĂĄsos fordulatszĂĄm vĂĄltozĂĄsa sem volt tapasztalhatĂł.
BekrepĂĄlt vagy csak a hasznĂĄlat hiĂĄnya miatt beragadt valami?

Nem elérhető krisztian

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 306
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 29
  • :2024 Január, 29, 19:21:18
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9739 Dátum: 2018 Március, 31, 06:48:43 »
Üdv Mindenkinek!

KitĂśrt  a tavasz, vagy legalĂĄbbis remĂŠljĂźk.
 Kicsit kĂśrbenĂŠztem a verdĂĄt. Nagy meglepetĂŠsemre a klĂ­magomb benyomĂĄsakor a relĂŠ kattant,  de maga a klĂ­ma kompresszora  csendben maradt ĂŠs  motor szokĂĄsos fordulatszĂĄm vĂĄltozĂĄsa sem volt tapasztalhatĂł.
BekrepĂĄlt vagy csak a hasznĂĄlat hiĂĄny miatt beragadt valami?

Szia
Első körben szerintem a gáz mennyiségét/nyomását kellene ellenőrizni,ha nincs meg a megfelelő nyomás akkor nem kapcsol be.
Ha az rendben van akkor az ott dolgozĂł szakember(ek)nek biztos lesz ĂśtletĂźk,hogy mi lehet a problĂŠma.  ???
Üdv:Krisztián

Nem elérhető violino

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 182
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2021 Október, 28, 23:26:43
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9740 Dátum: 2018 Március, 31, 11:05:18 »
Szia
Első körben szerintem a gáz mennyiségét/nyomását kellene ellenőrizni,ha nincs meg a megfelelő nyomás akkor nem kapcsol be.
Ha az rendben van akkor az ott dolgozĂł szakember(ek)nek biztos lesz ĂśtletĂźk,hogy mi lehet a problĂŠma.  ???
Üdv:Krisztián

Szia!
KĂśszi a tippet! A tĂśrtĂŠnethez mĂŠg annyit, hogy a melegen:-} ajĂĄnlott karbantartĂĄsi, hasznĂĄlati  metĂłdust a havonta - ĂŠvszaktĂłl fĂźggetlenĂźl- egyszer-kĂŠtszeri mĹąkĂśdtetĂŠst nem csinĂĄltam meg. Igaz mĂĄr 300.000. km-nĂŠl tartok.

Nem elérhető krisztian

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 306
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 29
  • :2024 Január, 29, 19:21:18
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9741 Dátum: 2018 Március, 31, 13:12:36 »
Szia!
KĂśszi a tippet! A tĂśrtĂŠnethez mĂŠg annyit, hogy a melegen:-} ajĂĄnlott karbantartĂĄsi, hasznĂĄlati  metĂłdust a havonta - ĂŠvszaktĂłl fĂźggetlenĂźl- egyszer-kĂŠtszeri mĹąkĂśdtetĂŠst nem csinĂĄltam meg. Igaz mĂĄr 300.000. km-nĂŠl tartok.

HĂĄĂĄĂĄĂĄt a klĂ­makompresszorod ĂŠs a tĂśmĂ­tĂŠsek ennek biztos nem ĂśrĂźlnek.....  whistle

Nem elérhető violino

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 182
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2021 Október, 28, 23:26:43
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9742 Dátum: 2018 Március, 31, 16:26:44 »
HĂĄĂĄĂĄĂĄt a klĂ­makompresszorod ĂŠs a tĂśmĂ­tĂŠsek ennek biztos nem ĂśrĂźlnek.....  whistle
A csatlakozĂłk, amik nem a kompresszorbĂłl  jĂśnnek ki, hanem egy mĂĄsik egysĂŠgből, aminek nem tudom a funkciĂłjĂĄt, igencsak dzsuvĂĄsak.
 A rendszer egyĂŠbkĂŠnt 2016 nyarĂĄn lett feltĂśltve, de  akkor mĂŠg mĹąkĂśdĂśtt, csak nem volt elĂŠg hatĂŠkony.
Ahogy Ă­gy olvasgattam, ha legrosszabb verziĂł ĂĄll elő a kompresszor teljes leamortizĂĄlĂłdĂĄsa, a hasznĂĄltban nem igazĂĄn ĂŠrdemes gondolkodni, mert  ebben az esetben a kompresszor belseje hasonlĂł cipőben jĂĄrhat...

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9743 Dátum: 2018 Április, 03, 11:56:08 »

Ma szĂŠt szedtem az ajtĂłnĂĄl a csatlakozĂłt ĂŠs az Ăśsszes vezetĂŠk el volt repedve vagy szakadva. Ăşjra forrasztottam mindet de a hiba mĂŠg mindig megvan. a kĂŠrdĂŠsem hogy ezt a csatlakozĂłt vajon lehet venni bontĂłba? holnap megyek a mĂĄsik ajtĂłhoz megnĂŠzem azt is. hĂĄtha.

Ha bontózol, akkor egy jó tanács: olyan S3-as csatit vegyél, amelyik szerelhető. Sokkalta jobb, kevésbé törnek meg a vezetékek, és ha netán mégis, akkor egyszerűen cserélhető a hibás szál. Akkora darab vezetékkel együtt kell megvenni, hogy a toldások az ajtóoszlopba kerüljenek, egyáltalán ne a gumiharmonika alá.

Nem elérhető violino

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 182
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2021 Október, 28, 23:26:43
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9744 Dátum: 2018 Április, 03, 12:15:07 »
Üdv!
No , kiderĂźlt, hogy csak a klĂ­mĂĄban lĂŠvő gĂĄznak a nyomĂĄsszintjĂŠvel  volt a gond. TermĂŠszetesen, amikor bekapcsolt a kompresszor előjĂśtt egy mĂĄsik gond-  a klĂ­mahĹątőjĂŠnek a ventilĂĄtorra igencsak kerregett, ami nem kĂ­vĂĄnatos mĹąkĂśdĂŠsi ĂźzemmĂłd.
Az a lĂĄma kĂŠrdĂŠsem volna, hogy a klĂ­mahĹątőnek  a ventilĂĄtora  hogy nĂŠz ki, vagy csak egy ventilĂĄtor van benne, ami a motor hĹątőradiĂĄtor hĹątĂŠsĂŠnek  a szerepĂŠt is betĂślti? ::)

Nem elérhető krisztian

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 306
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 29
  • :2024 Január, 29, 19:21:18
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9745 Dátum: 2018 Április, 03, 15:25:12 »
Üdv!
No , kiderĂźlt, hogy csak a klĂ­mĂĄban lĂŠvő gĂĄznak a nyomĂĄsszintjĂŠvel  volt a gond. TermĂŠszetesen, amikor bekapcsolt a kompresszor előjĂśtt egy mĂĄsik gond-  a klĂ­mahĹątőjĂŠnek a ventilĂĄtorra igencsak kerregett, ami nem kĂ­vĂĄnatos mĹąkĂśdĂŠsi ĂźzemmĂłd.
Az a lĂĄma kĂŠrdĂŠsem volna, hogy a klĂ­mahĹątőnek  a ventilĂĄtora  hogy nĂŠz ki, vagy csak egy ventilĂĄtor van benne, ami a motor hĹątőradiĂĄtor hĹątĂŠsĂŠnek  a szerepĂŠt is betĂślti? ::)

Szia
Az S3-ban biztos hogy 2db ventilátor van,és mind a kettő egyszerre megy 2 sebességfokozatban.
Nekem is volt vele problĂŠmĂĄm,Ă­gy nĂŠz ki:
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=149P306_H_369_t_337_.jpg
Sajnos ha kerepel akkor azt nem igazĂĄn lehet javĂ­tani,a csere a leggyorsabb megoldĂĄs.
A motor tengely csĂşszĂł csapĂĄgya (persely rĂŠsze) kopik meg ĂŠs "lĂśtyĂśgni" kezd a tengely.
Az Ăşj venti pĂĄr elĂŠg hĂşzĂłs ĂĄrban van,a bontott pedig kĂŠrdĂŠses meddig fogja bĂ­rni mielőtt az is ugyanilyen jelensĂŠget produkĂĄl  whistle
Ha cserĂŠled,akkor a mĂĄsik venti teljes mĂŠlysĂŠgĂŠre figyelj mert kĂŠt hosszĂşsĂĄgĂş motorral szereltĂŠk,a lapĂĄtok ĂĄtmĂŠrője szerencsĂŠre egyforma  whistle
Üdv: KrisztiĂĄn  blingdriveingsmiley

Nem elérhető violino

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 182
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2021 Október, 28, 23:26:43
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9746 Dátum: 2018 Április, 03, 17:10:09 »
Szia
Az S3-ban biztos hogy 2db ventilátor van,és mind a kettő egyszerre megy 2 sebességfokozatban.
Nekem is volt vele problĂŠmĂĄm,Ă­gy nĂŠz ki:
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=149P306_H_369_t_337_.jpg
Sajnos ha kerepel akkor azt nem igazĂĄn lehet javĂ­tani,a csere a leggyorsabb megoldĂĄs.
A motor tengely csĂşszĂł csapĂĄgya (persely rĂŠsze) kopik meg ĂŠs "lĂśtyĂśgni" kezd a tengely.
Az Ăşj venti pĂĄr elĂŠg hĂşzĂłs ĂĄrban van,a bontott pedig kĂŠrdĂŠses meddig fogja bĂ­rni mielőtt az is ugyanilyen jelensĂŠget produkĂĄl  whistle
Ha cserĂŠled,akkor a mĂĄsik venti teljes mĂŠlysĂŠgĂŠre figyelj mert kĂŠt hosszĂşsĂĄgĂş motorral szereltĂŠk,a lapĂĄtok ĂĄtmĂŠrője szerencsĂŠre egyforma  whistle
Üdv: KrisztiĂĄn  blingdriveingsmiley

 

Szia!

KĂśszi az infĂłt!
 "KivĂŠtelesen", mĂĄr megint nagyon hasznos dolgokat osztottĂĄl meg velem! :-! Igen , az enyĂŠm is kĂŠt ventilĂĄtoros, sikerĂźlt alĂĄnĂŠznem ĂŠs lĂĄttam melyik "hangoskodik".
 Akkor ez Ăşgy nĂŠz ki, hogy csak a lĂśkhĂĄrĂ­tĂł leszedĂŠsĂŠt kĂśvető kiszerelĂŠsnĂŠl kapok kĂŠpet arrĂłl mit rendeljek meg? Gondolom nem az egĂŠsz keretet kell megvennem a kĂŠt ventilĂĄtorral, hanem csak a lĂśtyĂśgőset, szĂłlĂłban is tudom cserĂŠlni. whistle

 Ezekre gondoltam a lapĂĄtok mĂŠretĂŠtől fĂźggően; 320 mm, vagy 340 mm :
https://www.autoalkatreszek24.hu/frigair-2755483.html

https://www.autoalkatreszek24.hu/frigair-7183846.html


Nem elérhető krisztian

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 306
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 29
  • :2024 Január, 29, 19:21:18
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9747 Dátum: 2018 Április, 03, 18:09:30 »
Szia!

KĂśszi az infĂłt!
 "KivĂŠtelesen", mĂĄr megint nagyon hasznos dolgokat osztottĂĄl meg velem! :-! Igen , az enyĂŠm is kĂŠt ventilĂĄtoros, sikerĂźlt alĂĄnĂŠznem ĂŠs lĂĄttam melyik "hangoskodik".
 Akkor ez Ăşgy nĂŠz ki, hogy csak a lĂśkhĂĄrĂ­tĂł leszedĂŠsĂŠt kĂśvető kiszerelĂŠsnĂŠl kapok kĂŠpet arrĂłl mit rendeljek meg? Gondolom nem az egĂŠsz keretet kell megvennem a kĂŠt ventilĂĄtorral, hanem csak a lĂśtyĂśgőset, szĂłlĂłban is tudom cserĂŠlni. whistle

 Ezekre gondoltam a lapĂĄtok mĂŠretĂŠtől fĂźggően; 320 mm, vagy 340 mm :
https://www.autoalkatreszek24.hu/frigair-2755483.html

https://www.autoalkatreszek24.hu/frigair-7183846.html

Szia
Ha jĂłl tudom akkor a lapĂĄtok ĂĄtmĂŠrője mindegyik 306-nĂĄl 320mm (a 406-nĂĄl pedig 340mm)  ???
A mélysége (vagy vastagsága...) ami különböző,gyártótól függően változik.
A GATE tĂ­pusĂş 110mm mĂŠly,van egy mĂĄsik gyĂĄri tĂ­pus annak nem emlĂŠkszem a nevĂŠre az pedig kb 95mm mĂŠly.
Ez a kĂźlĂśnbsĂŠg pont elĂŠg ahhoz hogy a "vastagabbat" ne tudd a "keskenyebb" helyĂŠre rendesen berakni.
Ezzel nyĂşltam mellĂŠ ĂŠn is,mivel sikerĂźlt egy vastagabbat vennem mint ami bele valĂł.
Esetleg ha a nagyobb GATE tĂ­pusĂş van a tiedben,akkor nekem van egy felesleges (az enyĂŠmbe Ăşgysem jĂł...).
A csere nem tĂşl komplikĂĄlt,lĂśkhĂĄrĂ­tĂłt 4db csavar tartja ĂŠs ha az lent van akkor a teljes keretet ventikkel egyĂźtt ki lehet venni.
Üdv:Krisztián

Nem elérhető violino

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 182
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2021 Október, 28, 23:26:43
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9748 Dátum: 2018 Április, 03, 18:26:23 »
Szia
Ha jĂłl tudom akkor a lapĂĄtok ĂĄtmĂŠrője mindegyik 306-nĂĄl 320mm (a 406-nĂĄl pedig 340mm)  ???
A mélysége (vagy vastagsága...) ami különböző,gyártótól függően változik.
A GATE tĂ­pusĂş 110mm mĂŠly,van egy mĂĄsik gyĂĄri tĂ­pus annak nem emlĂŠkszem a nevĂŠre az pedig kb 95mm mĂŠly.
Ez a kĂźlĂśnbsĂŠg pont elĂŠg ahhoz hogy a "vastagabbat" ne tudd a "keskenyebb" helyĂŠre rendesen berakni.
Ezzel nyĂşltam mellĂŠ ĂŠn is,mivel sikerĂźlt egy vastagabbat vennem mint ami bele valĂł.
Esetleg ha a nagyobb GATE tĂ­pusĂş van a tiedben,akkor nekem van egy felesleges (az enyĂŠmbe Ăşgysem jĂł...).
A csere nem tĂşl komplikĂĄlt,lĂśkhĂĄrĂ­tĂłt 4db csavar tartja ĂŠs ha az lent van akkor a teljes keretet ventikkel egyĂźtt ki lehet venni.
Üdv:Krisztián
Szia! TalĂĄlt, sĂźllyedt!
 Most jĂśttem be, sikerĂźlt lemĂŠrnem a ventilĂĄtorlapĂĄtok mĂŠretĂŠt. Mindkettő 320 mm. Csak a  formĂĄjuk ĂŠs lapĂĄtok szĂĄma nem egyforma.Sajnos a mĂŠlysĂŠget nem lehet megmĂŠrni ĂŠs a tĂ­pust sem tudom beazonosĂ­tani beszerelt ĂĄllapotban. Lehet mĂŠg megprĂłbĂĄlom megskubizni, de nem tudom hol kell keresni a tĂ­pusemblĂŠmĂĄt...
KĂśszi a felajĂĄnlĂĄst, ha nekem jĂł, akkor az elővĂĄsĂĄrlĂĄs jogĂĄval ĂŠlnĂŠk!  ;D

Nem elérhető krisztian

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 306
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 29
  • :2024 Január, 29, 19:21:18
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9749 Dátum: 2018 Április, 03, 18:46:18 »
Szia! TalĂĄlt, sĂźllyedt!
 Most jĂśttem be, sikerĂźlt lemĂŠrnem a ventilĂĄtorlapĂĄtok mĂŠretĂŠt. Mindkettő 320 mm. Csak a  formĂĄjuk ĂŠs lapĂĄtok szĂĄma nem egyforma.Sajnos a mĂŠlysĂŠget nem lehet megmĂŠrni ĂŠs a tĂ­pust sem tudom beazonosĂ­tani beszerelt ĂĄllapotban. Lehet mĂŠg megprĂłbĂĄlom megskubizni, de nem tudom hol kell keresni a tĂ­pusemblĂŠmĂĄt...
KĂśszi a felajĂĄnlĂĄst, ha nekem jĂł, akkor az elővĂĄsĂĄrlĂĄs jogĂĄval ĂŠlnĂŠk!  ;D

Kívülről is látható a márkajelzés,vagy az egyik lapáton vagy a középső részen találod.
Ha privĂĄtban elkĂźldĂśd az alvĂĄzszĂĄmot akkor a gyĂĄri katalĂłgusban meg tudom neked nĂŠzni milyen kell a tiedhez.
Írj privĂĄtban ha jĂł a mĂŠret ĂŠs megbeszĂŠljĂźk "okosba"  :-!

 


Google PageRank