Peugeot 306 Klub - Az Első Magyar Peugeot 306 Klub

Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Részletes kereső  
Oldalak: 1 ... 192 193 [194] 195 196 ... 199   Le

Szerző Téma: Elektromos dolgok...  (Megtekintve 1703821 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Laci0915

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 61
  • Autó színe: kék
  • Évjárat: 2000.10
  • Lakóhely: Tiszaújváros
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajts
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9650 Dátum: 2017 Szeptember, 19, 16:22:44 »


Hát én rosszul fogtam neki,valószínűleg meghalt a panel,úgyhogy kellene az a "maradék"elektronika,írj egy árat légyszives,és köszönet!
Naplózva

szlevi

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 3
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 114
  • Autó színe: Bordó
  • Évjárat: 1997
  • Lakóhely: Veresegyház
  • Motor: 2.0 - 16V
  • Típus: 3 ajts
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9651 Dátum: 2017 Szeptember, 21, 09:47:00 »

Sziasztok!

Az alábbi problémában kérném a segítségeteket, hátha van valakinek valami jó ötlete. Kigyulladt az airbag lámpám, folyamatosan világít. Az ülések alatt jók a csatlakozók, a kormányban lévő átvezetést és csatlakozót is megnéztem, ott sem láttam semmi rendellenességet, hacsak nem a forgó részen belül romlott el valami. Kicseréltettem a két első lengéscsillapítót, azóta nem jó. Tudom, hogy a kettő nem ugyanaz :), de arra gondoltam, hogy esetleg akkor valamilyen vezetéket megsértettek, vagy elmozdult egy csatlakozó. Sajnos azt nem tudom, hogy arrafelé van-e valamilyen csatlakozó, csak egy ötlet volt, de majd Ti megmondjátok, hogy arra esetleg egyáltalán ne keressem.

Üdv.: Levente
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9652 Dátum: 2017 Szeptember, 21, 10:22:48 »

Sziasztok!

Az alábbi problémában kérném a segítségeteket, hátha van valakinek valami jó ötlete. Kigyulladt az airbag lámpám, folyamatosan világít. Az ülések alatt jók a csatlakozók, a kormányban lévő átvezetést és csatlakozót is megnéztem, ott sem láttam semmi rendellenességet, hacsak nem a forgó részen belül romlott el valami. Kicseréltettem a két első lengéscsillapítót, azóta nem jó. Tudom, hogy a kettő nem ugyanaz :), de arra gondoltam, hogy esetleg akkor valamilyen vezetéket megsértettek, vagy elmozdult egy csatlakozó. Sajnos azt nem tudom, hogy arrafelé van-e valamilyen csatlakozó, csak egy ötlet volt, de majd Ti megmondjátok, hogy arra esetleg egyáltalán ne keressem.

Üdv.: Levente

Szia Szlevi, a motortérben egyáltalán nincs semmi, aminek köze lehet a légzsákhoz.
Ha nincs Peugeot Planet, akkor csak próbálgatásos módszerrel tudok én is hibát keresni.
A csatlakozókról sajnos szemrevételezéssel nem lehet megállapítani, hogy jók-e. Nekem van kis hengeres kiszerelő szerszámom a hengeres fajta érintkezőkhöz, és azzal a hüvely-érintkezőt kiszedve, a rugós nyelven kicsit szorítva szoktam visszapattintani a csatiba.
A kormánynál lehet, hogy nem a hengeres érintkezős csatlakozópár van nálad, így ha a szögletes csatik vannak, abból kis csavarhúzóval is ki lehet óvatosan az érintkezőket venni, és finoman szorítani az érintkezőkön.
Találkoztam már kontakthibával ülés alatti csatiknál, kormányátvezetőnél a műszerfali köteg és a csúszógyűrű csatlakozásánál, utaslégzsák előtti csatlakozópárnál egyaránt. Viszont légzsákvezérlő-csatinál, közvetlenül a légzsákoknál még soha. Nekem rossz kormányátvezetővel sem volt még dolgom, de hallottam már ottani meghibásodásról is. A légzsákvezérlőd mellett valószínűleg lesz balról-jobbról egy-egy ugyanolyan kétpólusú csati, mint az ülések alatt: az is lehet hibás, de csak kis valószínűséggel (az ugyanis nem tud mozogni).

Viszont nagyon gyanús nekem, hogy S1-es 306-nál miért folyamatosan világít a légzsák-lámpa? Ez csak késői S3-asokon szokott folyamatosan világítani hiba esetén, a korábbi verzióknál jellemzően villog. Szerintem kezdd azzal, hogy a váltószoknyát kiemelve nézz rá, hogy rajt van-e a légzsákvezérlőn a kengyeles narancssárga csatlakozója. Ha nincs rátolva a csati a helyére, akkor a csatiba épített rövidzár miatt kell folyamatosan világítania. Természetesen tilos ráadott gyújtással babrálni a légzsák-áramkörben, még az akkusaru-levétel is ajánlott.
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9653 Dátum: 2017 Szeptember, 21, 10:35:45 »

Szia Szlevi, a motortérben egyáltalán nincs semmi, aminek köze lehet a légzsákhoz.
Ha nincs Peugeot Planet, akkor csak próbálgatásos módszerrel tudok én is hibát keresni.
A csatlakozókról sajnos szemrevételezéssel nem lehet megállapítani, hogy jók-e. Nekem van kis hengeres kiszerelő szerszámom a hengeres fajta érintkezőkhöz, és azzal a hüvely-érintkezőt kiszedve, a rugós nyelven kicsit szorítva szoktam visszapattintani a csatiba.
A kormánynál lehet, hogy nem a hengeres érintkezős csatlakozópár van nálad, így ha a szögletes csatik vannak, abból kis csavarhúzóval is ki lehet óvatosan az érintkezőket venni, és finoman szorítani az érintkezőkön.
Találkoztam már kontakthibával ülés alatti csatiknál, kormányátvezetőnél a műszerfali köteg és a csúszógyűrű csatlakozásánál, utaslégzsák előtti csatlakozópárnál egyaránt. Viszont légzsákvezérlő-csatinál, közvetlenül a légzsákoknál még soha. Nekem rossz kormányátvezetővel sem volt még dolgom, de hallottam már ottani meghibásodásról is. A légzsákvezérlőd mellett valószínűleg lesz balról-jobbról egy-egy ugyanolyan kétpólusú csati, mint az ülések alatt: az is lehet hibás, de csak kis valószínűséggel (az ugyanis nem tud mozogni).

Viszont nagyon gyanús nekem, hogy S1-es 306-nál miért folyamatosan világít a légzsák-lámpa? Ez csak késői S3-asokon szokott folyamatosan világítani hiba esetén, a korábbi verzióknál jellemzően villog. Szerintem kezdd azzal, hogy a váltószoknyát kiemelve nézz rá, hogy rajt van-e a légzsákvezérlőn a kengyeles narancssárga csatlakozója. Ha nincs rátolva a csati a helyére, akkor a csatiba épített rövidzár miatt kell folyamatosan világítania. Természetesen tilos ráadott gyújtással babrálni a légzsák-áramkörben, még az akkusaru-levétel is ajánlott.
Naplózva

szlevi

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 3
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 114
  • Autó színe: Bordó
  • Évjárat: 1997
  • Lakóhely: Veresegyház
  • Motor: 2.0 - 16V
  • Típus: 3 ajts
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9654 Dátum: 2017 Szeptember, 21, 11:20:51 »

Viszont nagyon gyanús nekem, hogy S1-es 306-nál miért folyamatosan világít a légzsák-lámpa? Ez csak késői S3-asokon szokott folyamatosan világítani hiba esetén, a korábbi verzióknál jellemzően villog. Szerintem kezdd azzal, hogy a váltószoknyát kiemelve nézz rá, hogy rajt van-e a légzsákvezérlőn a kengyeles narancssárga csatlakozója. Ha nincs rátolva a csati a helyére, akkor a csatiba épített rövidzár miatt kell folyamatosan világítania. Természetesen tilos ráadott gyújtással babrálni a légzsák-áramkörben, még az akkusaru-levétel is ajánlott.

Köszi, Zimu. Abban igazad van, hogy folyamatosan nem nagyon szokott világítani, mert amikor a múltkor nekem rossz volt az ülés alatt a csatlakozó, akkor először villogott, az igaz viszont, hogy pár kilóméter után már folyamatosan világított, most viszont egyből folyamatosan ég.
A patronnál még megnézem az első ülésnél, ez jó ötlet. A szerelőm nem kicsi darab és lehet, hogy mikor beleült az ülésbe, akkor a nagyobb súlya miatt jobban lenyomta az ülést és ezzel megfeszítette a patronon lévő vezetéket és akkor lazult ki egy kicsit. Ja és lett egy pozitív hozadéka, hogy tegnap szétszedtem és összeraktam a műszerfalat is, működik a kilóméterórám, mindent mutat, sebességet, napi- ,-összkilómétert is. :)

Naplózva

306 XN

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 29
  • Évjárat: 1997
  • Kor: 22
  • Lakóhely: Nyíregyháza
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajts
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9655 Dátum: 2017 Szeptember, 21, 20:33:09 »

Hello.
Ha áthúz a szikra a gyújtókábelen akkor milyen tüneteket produkálhat az autó?
Más,
Szeretnék venni a hátsó szélvédőre ilyen ezüst alapú fűtőszál javítót, viszont le van fóliázva, ezesetben működne a dolog vagy felejtős?
Köszönöm.
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9656 Dátum: 2017 Szeptember, 21, 20:46:21 »

Hello.
Ha áthúz a szikra a gyújtókábelen akkor milyen tüneteket produkálhat az autó?
Más,
Szeretnék venni a hátsó szélvédőre ilyen ezüst alapú fűtőszál javítót, viszont le van fóliázva, ezesetben működne a dolog vagy felejtős?
Köszönöm.

Lefóliázva nem lehetséges a fűtőszál-javítás. Ámbár nagyító alatt, ha csak és kizárólag a sérült rész fölött távolítod el a fóliát, akár még működhet is a dolog.
Mindenesetre ez a felecsetelhető cucc működik, nálam bevált.
Naplózva

306 XN

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 29
  • Évjárat: 1997
  • Kor: 22
  • Lakóhely: Nyíregyháza
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajts
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9657 Dátum: 2017 Szeptember, 21, 21:05:27 »

Köszi a gyors választ. :-! Megpróbálkozok akkor ezzel a verzióval.

Lefóliázva nem lehetséges a fűtőszál-javítás. Ámbár nagyító alatt, ha csak és kizárólag a sérült rész fölött távolítod el a fóliát, akár még működhet is a dolog.
Mindenesetre ez a felecsetelhető cucc működik, nálam bevált.
Naplózva

Bán József

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 96
  • Autó színe: Fehér
  • Évjárat: 1996
  • Kor: 48
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9658 Dátum: 2017 Szeptember, 30, 14:35:21 »

Szervusztok! Nem jó kódot ütöttem be az autórádióba  :( És már nem is " code " felirat van, hanem valami " pez " vagy mi nem is tudom  :( Mit tudok tenni, hogy megjavuljon ? Köszönöm előre is !!!   _pug
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9659 Dátum: 2017 Október, 01, 19:32:17 »

Szervusztok! Nem jó kódot ütöttem be az autórádióba  :( És már nem is " code " felirat van, hanem valami " pez " vagy mi nem is tudom  :( Mit tudok tenni, hogy megjavuljon ? Köszönöm előre is !!!   _pug

Ráadott gyújtással, bekapcsolt rádióval kell várni, amíg ismét megengedi a készülék az újabb kódbeadási kísérletet. Egészen 14 kísérletig el lehet menni, de egyre hosszabb várakozási időket kell kivárni. Ha végképp zárolt, akkor "END" felirat jelenik meg, ha jól emlékszem. Ekkor már csak az eeprom-újraírás jelenthet segítséget.
Naplózva

Bán József

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 96
  • Autó színe: Fehér
  • Évjárat: 1996
  • Kor: 48
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9660 Dátum: 2017 Október, 02, 10:35:20 »

Ráadott gyújtással, bekapcsolt rádióval kell várni, amíg ismét megengedi a készülék az újabb kódbeadási kísérletet. Egészen 14 kísérletig el lehet menni, de egyre hosszabb várakozási időket kell kivárni. Ha végképp zárolt, akkor "END" felirat jelenik meg, ha jól emlékszem. Ekkor már csak az eeprom-újraírás jelenthet segítséget.

Köszönöm szépen! Ki is vártam, el is fogadta :)  Csak azt nem tudom, miért nem jön be az FM-en a sok adó. Kossuth, Bartók, Dankó rádió. Ezen kívül semmi :D
Naplózva

Domager

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 7
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 398
  • Autó színe: szürke
  • Évjárat: 2001
  • Lakóhely: Százhalombatta
  • Motor: 1.4
  • Típus: Break
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9661 Dátum: 2017 Október, 10, 13:01:52 »

Sziasztok! Jó rég szóltam hozzá, minden rendben a kocsival, de egyik kürtjelzés közben elhallgatott a duda, a duda jó, a biztosíték jó, ezek után próbálkozzak ezzel?
http://www.306klub.hu/indexjavitas.html Itt csak indexjavítást látok, de a kürtjelzésre is hatással lehet? Köszönöm!
Naplózva
Lehet hogy a biztonsági öv korlátoz a közlekedésben, de nem annyira, mint a tolókocsi.

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9662 Dátum: 2017 Október, 10, 13:38:49 »

Sziasztok! Jó rég szóltam hozzá, minden rendben a kocsival, de egyik kürtjelzés közben elhallgatott a duda, a duda jó, a biztosíték jó, ezek után próbálkozzak ezzel?
http://www.306klub.hu/indexjavitas.html Itt csak indexjavítást látok, de a kürtjelzésre is hatással lehet? Köszönöm!

Először próbalámpával megnézném a kürtről lehúzott csatin, hogy megjelenik-e a 12V?
Ha nem, csak utána venném ki a kombinált kapcsolót.
A fehér csati A1 (250) és A3 (B101) kamráit ha rövidre zárod, azzal tudod a kürtöt működtetni.
Naplózva

Laci0915

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 61
  • Autó színe: kék
  • Évjárat: 2000.10
  • Lakóhely: Tiszaújváros
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajts
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9663 Dátum: 2017 Október, 18, 18:19:47 »

Helló Krisztián,beszereltem a klíma elektronikát,hibátlanul működik,csak a nyomógombján kellett alakítani,de tökéletes,mégegyszer köszönöm!
Naplózva

krisztian

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 29
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 306
  • Autó színe: Astor szürke
  • Évjárat: 2001/9
  • Lakóhely: Kiskunfélegyháza
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9664 Dátum: 2017 Október, 18, 18:36:00 »

Helló Krisztián,beszereltem a klíma elektronikát,hibátlanul működik,csak a nyomógombján kellett alakítani,de tökéletes,mégegyszer köszönöm!

Szuper  :-!
Örülök hogy minden rendben  _pug
Szívesen :-)
Naplózva

nlbuk

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 5
  • Évjárat: 2000
  • Lakóhely: Bük
  • Motor: 1.4
  • Típus: Break
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9665 Dátum: 2017 Október, 21, 13:31:35 »

Sziasztok!
Nem működik a fűtőventilátorom. Kivettem akkuról megpróbáltam, Jó. Biztosítékot megnéztem az is jó. Hol találom, hogy néz ki a reléje?
Merre keressem a hibát?
Naplózva

órajavitó

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 6
  • Lakóhely: Óbarok
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9666 Dátum: 2017 Október, 21, 15:02:53 »

Szép napot!
Én abban kérnék segítséget,hogy a hűtővíz hőmérséklet jeladót hol találom. 306 is 14 benzines 2001.08 havi. Nincs vízhőfok jelzések.Fekszik a mutató. Ha valaki tud segítsen!
Köszönöm.
Naplózva

órajavitó

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 6
  • Lakóhely: Óbarok
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9667 Dátum: 2017 Október, 21, 15:42:30 »

Kép vagy fotó nagyon jó lenne.
Naplózva

krisztian

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 29
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 306
  • Autó színe: Astor szürke
  • Évjárat: 2001/9
  • Lakóhely: Kiskunfélegyháza
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9668 Dátum: 2017 Október, 21, 15:55:12 »

Szép napot!
Én abban kérnék segítséget,hogy a hűtővíz hőmérséklet jeladót hol találom. 306 is 14 benzines 2001.08 havi. Nincs vízhőfok jelzések.Fekszik a mutató. Ha valaki tud segítsen!
Köszönöm.

Szia

A termosztát előtt lévő kék csatis a vízhőfok jeladó:

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=851WP_0009971.jpg

Üdv: Krisztián
Naplózva

órajavitó

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 6
  • Lakóhely: Óbarok
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9669 Dátum: 2017 Október, 21, 16:24:02 »

Szia köszönöm az megvan de az a ventilátor kapcsoló jeladója.Nekem a vízhőfok mérőhöz kellene néztem autósbolt van az két pólusú.
Üdv
Naplózva

órajavitó

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 6
  • Lakóhely: Óbarok
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9670 Dátum: 2017 Október, 21, 16:30:24 »

Szia a hűtőben tollát őr működik,csak a műszerfal órája nem.
Naplózva

krisztian

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 29
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 306
  • Autó színe: Astor szürke
  • Évjárat: 2001/9
  • Lakóhely: Kiskunfélegyháza
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9671 Dátum: 2017 Október, 21, 16:40:13 »

Szia köszönöm az megvan de az a ventilátor kapcsoló jeladója.Nekem a vízhőfok mérőhöz kellene néztem autósbolt van az két pólusú.
Üdv

Ha neked is kék 3 vezetékes a jeladód akkor (tudtommal) nincs másik kapcsoló.  ???
https://alkatreszek.hu/7_3291_la
Ahogy a kapcsolási képen is látható 2 jel van 1.Az ECU-ba 2.A műszerfal órába.
Az ECU kapcsolja a hűtést.
Ha minden megfelelően működik (kapcsolnak a ventik amikor kell) akkor az órában lesz a hiba.Lehet hogy elég a csatlakozókat megtisztítani/kontakt sprayvel megkínálni :-)
Naplózva

órajavitó

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 6
  • Lakóhely: Óbarok
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9672 Dátum: 2017 Október, 21, 16:53:17 »

Köszönöm.  A ventillàtor indul ,hogy mikor azt nem tudom mert nem mér a műszer. Kontakt sprayt próbáltam a csatlakozón .Autós boltban vizhőfok jeladót csak két pólusut találtak.
Naplózva

órajavitó

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 6
  • Lakóhely: Óbarok
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9673 Dátum: 2017 Október, 21, 17:09:47 »

A termosztát melletti az kék 3 szálas. A kép szerinti.
Naplózva

Gabor

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1
  • Autó színe: kék
  • Évjárat: 2000
  • Lakóhely: Németország
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: Cabrio
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9674 Dátum: 2017 Október, 27, 22:29:10 »

Hello mindenkinek!
Nemrégen vettünk egy 306cc St. Tropez 2000-es 1.6-os motorral szerelt autót, viszont nem hibátlan, motorikusan rendben van, a fejtörést az elektromos tető okozza ami a gomb nyomkodására meg sem nyikkan plusz a hátsó ablakok sem mozognak. Természetesen manuálisan szépen nyilik és csukódik, csak sajnos asszony elég gyengusz és ő nem tudja egyedül kinyitni, ha esetleg lenne valakinek bármi ötlet hol lehetne elkezdeni a hiba keresését azt nagyon megköszönném. amit majdnem elfelejtettem az az hogy az autó távirányítós központi zárral szerelt de a csomagtér ajtaját nem nyitja ki, az elsó kettőt viszont igen. Előre is köszönöm a segítséget további szép napot/estét
Üdv: Gábor
Naplózva

szabi306

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 2
  • Autó színe: Piros
  • Évjárat: 1997
  • Kor: 22
  • Lakóhely: Kocsola
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajts
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9675 Dátum: 2017 November, 05, 21:50:33 »

Sziasztok...valaki segitsen!! Egyről a kettőre megmekkent az utas oldali ablakemelőm (elektromos) mi lehet a hiba ?? Lehet hülyeség de amikor egyszerre nyomom a két ablakemelő gombot lezárnak az ajtók...naszóval mikor felhúztam a bal oldali ajtom ojan hangot adott mint mikor lezár az ajto..tehat mint amikor a kettőt egyszerre nyomom.. es azota nem mukodik a jobb oldali ablak emelom :(
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9676 Dátum: 2017 November, 06, 08:29:01 »

Sziasztok...valaki segitsen!! Egyről a kettőre megmekkent az utas oldali ablakemelőm (elektromos) mi lehet a hiba ?? Lehet hülyeség de amikor egyszerre nyomom a két ablakemelő gombot lezárnak az ajtók...naszóval mikor felhúztam a bal oldali ajtom ojan hangot adott mint mikor lezár az ajto..tehat mint amikor a kettőt egyszerre nyomom.. es azota nem mukodik a jobb oldali ablak emelom :(

Jó eséllyel több vezeték is megadta magát valamelyik ajtóátvezetőnél, a gumiharmonika alatt, a csatlakozó tövénél.
Mindenképp ott kezdd a hibakeresést.
Naplózva

Tboy001

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 8
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1998/4
  • Kor: 30
  • Lakóhely: Zomba
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: Sedan
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9677 Dátum: 2017 November, 06, 10:37:45 »

Ismét köszönöm szépen, hogy foglalkoztál a kérdéssel és időt fordítottál a problémámra.
Tényleg nagyon hálás vagyok, ha ez így elég.
Üdv

Szia Zimurgy!
Sajnos az utóbbi időben nem igazán jutottam előrébb a dologgal. Nem lehet igazán ilyen alkatrészt találni... Ma találtam egy jó állapotút angol autóból, az jó lehet? Én arra szavazok, hogy akkor inkább a jobb oldali ajtónak a cucca kéne, de nem tudok dönteni.

Szerinted?

Köszönöm előre is!
Naplózva

szabi306

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 2
  • Autó színe: Piros
  • Évjárat: 1997
  • Kor: 22
  • Lakóhely: Kocsola
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajts
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9678 Dátum: 2017 November, 06, 11:37:19 »

És ha ott nemtalálok hibát egyik oldalon sem akkor hol keressem tovább ??
Naplózva

zholee

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 1
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 45
  • Autó színe: Fehér, macskatalpakkal maszatolt.
  • Évjárat: 1995.04
  • Kor: 46
  • Lakóhely: Gyömrő
  • Motor: 1.9D
  • Típus: 5 ajts
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9679 Dátum: 2017 November, 06, 11:59:25 »

Üdv mindenkinek!
S2-ből építeném át S1-be a műszerfalon lévő "hőmérőt", ami a fűtés gombok felett van.
Volt egy csati szétbombázva, de nem az volt a csatija, megtaláltam (legalább is remélem azt) a műszerfalba gyógyítva.
Négy kábel megy bele, hármat felderítettem, a biztosítékokhoz ment, a negyedik szerintem a testre, de lehet, tévedek.. csak fura, lehet mégsem az övé a köteg.
Lényeg az, hogy olvastam valahol, de nem lelem a hozzászólást, a hőmérő érzékelője hol van az S2-őn?
Lökösnél, vagy a sárvédő házban?
Nagyon köszönöm a segítséget!
Illetve, ha valaki csinált már ilyet, akkor a jó tanácsokat is kösz!
Naplózva

kispiros

  • Négyes
  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 86
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.986
  • Autó színe: peros, olyan lemanszos (PEKB/P3KB lemans/ vallelunga red)
  • Évjárat: 1993.06
  • Kor: 36
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajtós
  • S1 fanatic! XN, oszt?
    • http://www.306klub.hu/tagok/kispiros.html
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9680 Dátum: 2017 November, 06, 12:20:29 »

Üdv mindenkinek!
S2-ből építeném át S1-be a műszerfalon lévő "hőmérőt", ami a fűtés gombok felett van.
Volt egy csati szétbombázva, de nem az volt a csatija, megtaláltam (legalább is remélem azt) a műszerfalba gyógyítva.
Négy kábel megy bele, hármat felderítettem, a biztosítékokhoz ment, a negyedik szerintem a testre, de lehet, tévedek.. csak fura, lehet mégsem az övé a köteg.
Lényeg az, hogy olvastam valahol, de nem lelem a hozzászólást, a hőmérő érzékelője hol van az S2-őn?
Lökösnél, vagy a sárvédő házban?
Nagyon köszönöm a segítséget!
Illetve, ha valaki csinált már ilyet, akkor a jó tanácsokat is kösz!
Szia!
Szia az óra csatlakozója 6 kamrás, és ha nincs hőmérő, akkor 4 vezeték megy bele, a maradék 2 a hőmérőé. Az óra fényerejét szabályozza a világítás kapcsolása.
A hőmérő érzékelője minden 306-n az anyós oldali tükörház aljában van. Ha megnézed a saját tükörházad alját, találni fogsz rajta egy kis lyukas kipattintható háromszöget (már ha nincs szenzor benne). Azon a kis lyukon lóg ki az érzékelő. Az érzékelőnek egy érpárja van, az megy bele az óra csatlakozójának az 5-6 kamrájába.
Igazán jó képet nem találtam, de alul az a kis kiálló rész a szenzor. Nálam amíg manuális tükröm volt, az az érpár volt bevezetve egészen az óra csatlakozójáig.

És ilyesmi maga a szenzor.



Naplózva
XN, fapad rulez!
de a végén még autó lesz belőle... XL :D de lehet nem :(
Espoo-wer

zholee

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 1
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 45
  • Autó színe: Fehér, macskatalpakkal maszatolt.
  • Évjárat: 1995.04
  • Kor: 46
  • Lakóhely: Gyömrő
  • Motor: 1.9D
  • Típus: 5 ajts
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9681 Dátum: 2017 November, 06, 13:05:35 »

Szia!
Szia az óra csatlakozója 6 kamrás, és ha nincs hőmérő, akkor 4 vezeték megy bele, a maradék 2 a hőmérőé. Az óra fényerejét szabályozza a világítás kapcsolása.
A hőmérő érzékelője minden 306-n az anyós oldali tükörház aljában van. Ha megnézed a saját tükörházad alját, találni fogsz rajta egy kis lyukas kipattintható háromszöget (már ha nincs szenzor benne). Azon a kis lyukon lóg ki az érzékelő. Az érzékelőnek egy érpárja van, az megy bele az óra csatlakozójának az 5-6 kamrájába.
Igazán jó képet nem találtam, de alul az a kis kiálló rész a szenzor. Nálam amíg manuális tükröm volt, az az érpár volt bevezetve egészen az óra csatlakozójáig.

És ilyesmi maga a szenzor.


Nagyon köszönöm!
Este, ha hazaérek meg is nézem (elemlámpával :) )
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9682 Dátum: 2017 November, 06, 13:59:24 »

Szia Zimurgy!
Sajnos az utóbbi időben nem igazán jutottam előrébb a dologgal. Nem lehet igazán ilyen alkatrészt találni... Ma találtam egy jó állapotút angol autóból, az jó lehet? Én arra szavazok, hogy akkor inkább a jobb oldali ajtónak a cucca kéne, de nem tudok dönteni.

Szerinted?

Köszönöm előre is!

Jobbkormányos autóból vettem már én is ajtócsatlakozót.
Olyat, ami szerelhető.
Műgyantával kiöntöttet én nem vennék.
A szerelhetőben meg tetszés szerint át lehet variálni az érintkezőket a kamrákban, ha nem stimmel.
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9683 Dátum: 2017 November, 06, 14:10:36 »

Szia!
Szia az óra csatlakozója 6 kamrás, és ha nincs hőmérő, akkor 4 vezeték megy bele, a maradék 2 a hőmérőé. Az óra fényerejét szabályozza a világítás kapcsolása.
A hőmérő érzékelője minden 306-n az anyós oldali tükörház aljában van. Ha megnézed a saját tükörházad alját, találni fogsz rajta egy kis lyukas kipattintható háromszöget (már ha nincs szenzor benne). Azon a kis lyukon lóg ki az érzékelő. Az érzékelőnek egy érpárja van, az megy bele az óra csatlakozójának az 5-6 kamrájába.
Igazán jó képet nem találtam, de alul az a kis kiálló rész a szenzor. Nálam amíg manuális tükröm volt, az az érpár volt bevezetve egészen az óra csatlakozójáig.

És ilyesmi maga a szenzor.


Annyi kis kiegészítés még hozzá, hogy a kis szürke csati 7 kamrás, nem 6.
1=állandó pozitív
2=test
3=gyújtásról pozitív
4=helyzetjelzőtől pozitív
5 és 6=hőmérő szenzora
7=üres

Ha nincs gyárilag hőmérő az autóban, még akkor is van rá némi kis esély, hogy a jobb ajtócsatlakozóig bevezetékezték, de az ajtókábelban biztosan csak akkor van bent, ha az autó hőmérővel jött ki a gyárból.
Naplózva

kispiros

  • Négyes
  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 86
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.986
  • Autó színe: peros, olyan lemanszos (PEKB/P3KB lemans/ vallelunga red)
  • Évjárat: 1993.06
  • Kor: 36
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajtós
  • S1 fanatic! XN, oszt?
    • http://www.306klub.hu/tagok/kispiros.html
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9684 Dátum: 2017 November, 06, 15:16:02 »

Annyi kis kiegészítés még hozzá, hogy a kis szürke csati 7 kamrás, nem 6.
1=állandó pozitív
2=test
3=gyújtásról pozitív
4=helyzetjelzőtől pozitív
5 és 6=hőmérő szenzora
7=üres

Ha nincs gyárilag hőmérő az autóban, még akkor is van rá némi kis esély, hogy a jobb ajtócsatlakozóig bevezetékezték, de az ajtókábelban biztosan csak akkor van bent, ha az autó hőmérővel jött ki a gyárból.
Bocsi, csak arra emlékeztem, hogy 6 vezetéket használ az óra, a kamraszámot csak tippeltem  :P
Viszont találtam képet a tükör aljáról, nem pont háromszög alakú a tartó :P, de szerintem meg fogod találni. Nálam volt rajta egy pici fül is, ami ezen a képen egy kis feszegetés nyomnak tűnik.

meg egy még jobb kép, ha nem lenne szenzorod:
Naplózva
XN, fapad rulez!
de a végén még autó lesz belőle... XL :D de lehet nem :(
Espoo-wer

zholee

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 1
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 45
  • Autó színe: Fehér, macskatalpakkal maszatolt.
  • Évjárat: 1995.04
  • Kor: 46
  • Lakóhely: Gyömrő
  • Motor: 1.9D
  • Típus: 5 ajts
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9685 Dátum: 2017 November, 07, 08:00:06 »

Bocsi, csak arra emlékeztem, hogy 6 vezetéket használ az óra, a kamraszámot csak tippeltem  :P
Viszont találtam képet a tükör aljáról, nem pont háromszög alakú a tartó :P, de szerintem meg fogod találni. Nálam volt rajta egy pici fül is, ami ezen a képen egy kis feszegetés nyomnak tűnik.

meg egy még jobb kép, ha nem lenne szenzorod:


Köszi!
Este megnéztem, nekem ilyen van.
De muszály világosban meglesnem, mert nem látom a szenzort benne, szerintem annak ki kéne azért tűnnie onnan.
Ha nincs, azt lehet szerezni "olcsón"..?
Üdv!
Naplózva

Trebark

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 3
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 72
  • Autó színe: királykék
  • Évjárat: 1999.10
  • Kor: 36
  • Lakóhely: Budapest
  • Típus: Sedan
Peugoet 306 ablakemő hiba
« Válasz #9686 Dátum: 2017 December, 01, 10:51:43 »

Sziasztok!

Ma reggel eltűnt az áram az első ablakemelő kapcsolóból.
Központi zár működik.

Szeretném megkérdezni, hogy melyik biztosíték lehet felelős, ha egyáltalán biztosíték.


előre is köszönöm!
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Peugoet 306 ablakemő hiba
« Válasz #9687 Dátum: 2017 December, 01, 12:14:47 »

Sziasztok!

Ma reggel eltűnt az áram az első ablakemelő kapcsolóból.
Központi zár működik.

Szeretném megkérdezni, hogy melyik biztosíték lehet felelős, ha egyáltalán biztosíték.


előre is köszönöm!

Ha nem vezetékszakadás az ajtóátvezetőnél, akkor először az F29 (30A) és F28 (15A) biztosítékokat nézd meg. A 30A-es a tápfeszültség, a 15A-es a relé vezérlőáramkörének a biztosítéka. A reléjére is érdemes rápillantani, hogy működik-e, illetve a foglalata eaetleg beégett-e? Az utastéri biztitáblánál van, zöld relé zöld foglalattal. Ilyenből több is van, így azt nézd, amelyikbe a két vastag vezeték B291 és 6001 számozású.
Naplózva

Trebark

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 3
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 72
  • Autó színe: királykék
  • Évjárat: 1999.10
  • Kor: 36
  • Lakóhely: Budapest
  • Típus: Sedan
Re:Peugoet 306 ablakemő hiba
« Válasz #9688 Dátum: 2017 December, 01, 20:09:50 »

Ha nem vezetékszakadás az ajtóátvezetőnél, akkor először az F29 (30A) és F28 (15A) biztosítékokat nézd meg. A 30A-es a tápfeszültség, a 15A-es a relé vezérlőáramkörének a biztosítéka. A reléjére is érdemes rápillantani, hogy működik-e, illetve a foglalata eaetleg beégett-e? Az utastéri biztitáblánál van, zöld relé zöld foglalattal. Ilyenből több is van, így azt nézd, amelyikbe a két vastag vezeték B291 és 6001 számozású.

köszönöm! holnap megnézem.
Naplózva

Backett

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 8
  • Autó színe: Ezüst
  • Évjárat: 1999
  • Kor: 36
  • Lakóhely: Velence
  • Motor: 1.4
  • Típus: Break
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9689 Dátum: 2017 December, 04, 20:52:14 »

Sziasztok.
99-es 306 breaknél jelentkezik a következő hiba. Időnként nem forgatja meg az önindítót. Akkucsere, sarutisztítás megvolt. Ugyanakkor néha úgy indul, hogy rángat, mintha nem menne az egyik henger. Van ötletetek, hogy hová érdemes vinni a bontó helyett? :)
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9690 Dátum: 2017 December, 05, 12:50:56 »

Sziasztok.
99-es 306 breaknél jelentkezik a következő hiba. Időnként nem forgatja meg az önindítót. Akkucsere, sarutisztítás megvolt. Ugyanakkor néha úgy indul, hogy rángat, mintha nem menne az egyik henger. Van ötletetek, hogy hová érdemes vinni a bontó helyett? :)

Valószínűleg ráférne az indítómotorra egy felújítás. A rángatás sok minden miatt lehet, arra nincs ötletem. Mindenesetre a negatív akkusarutól a váltóházra, majd tovább a karosszériára menő testkábelek csatlakozási pontjait is nézd át, tisztogasd meg, ha nem jó a kontakt.
Naplózva

Trebark

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 3
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 72
  • Autó színe: királykék
  • Évjárat: 1999.10
  • Kor: 36
  • Lakóhely: Budapest
  • Típus: Sedan
Re:Peugoet 306 ablakemő hiba
« Válasz #9691 Dátum: 2017 December, 07, 10:00:18 »

köszönöm! holnap megnézem.

Köszönöm a javaslatot. Relé volt a hibás. Összeégett.

Viszont újabb hibajelenség látott napvilágot;

Mi lehet a bibije az ablak törlőnek, ha össze vissza kalimpál? Vezérlő reléjét kicseréltem. Van valami végállás kapcsoló a szélvédő alatt?

Mitől csinál ilyeneket?


Treb.
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Peugoet 306 ablakemő hiba
« Válasz #9692 Dátum: 2017 December, 07, 15:55:28 »

Köszönöm a javaslatot. Relé volt a hibás. Összeégett.

Viszont újabb hibajelenség látott napvilágot;

Mi lehet a bibije az ablak törlőnek, ha össze vissza kalimpál? Vezérlő reléjét kicseréltem. Van valami végállás kapcsoló a szélvédő alatt?

Mitől csinál ilyeneket?


Treb.

Ha felgyűlik a kosz, levél, stb az eldugult esőcsatornában, és beleér a felgyülemlő vízbe az ablaktörlő motor, akkor gyakran van ilyen hibajelenség. Csak ha kiszereled a mechanikát, és a motort is, úgy tudod teljeskörűen kitakarítani. Esetleg egészen kis kézfejű gyerek segítségével megy anélkül is...
Lehet, hogy a végálláskapcsoló rossz csak, de az a mororral egyve van építve, ahhoz is ki kell szerelni a motort.
Naplózva

Trebark

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 3
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 72
  • Autó színe: királykék
  • Évjárat: 1999.10
  • Kor: 36
  • Lakóhely: Budapest
  • Típus: Sedan
Re:Peugoet 306 ablakemő hiba
« Válasz #9693 Dátum: 2017 December, 07, 21:12:16 »

Ha felgyűlik a kosz, levél, stb az eldugult esőcsatornában, és beleér a felgyülemlő vízbe az ablaktörlő motor, akkor gyakran van ilyen hibajelenség. Csak ha kiszereled a mechanikát, és a motort is, úgy tudod teljeskörűen kitakarítani. Esetleg egészen kis kézfejű gyerek segítségével megy anélkül is...
Lehet, hogy a végálláskapcsoló rossz csak, de az a mororral egyve van építve, ahhoz is ki kell szerelni a motort.

Köszönöm!

Akkor holnap megint "bütykölés" lesz...
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9694 Dátum: 2017 December, 13, 20:41:24 »

Józsi, a kért fotók az automata klímás 306 fűtésszabályzójában az izzócseréhez:





Fontos apró részlet, hogy speciális foglalatú itt az 1,2W-os rizsszem-izzó: itt a műanyag-oldalon van maga az izzó, nem pedig az érintkezőkarmok oldalán. Ráadásul bele van forrasztva, tehát ezt így egyben kell megvenni.
A négy nyíllal jeleztem, hogy melyik négy karmot kell kipattintani, hogy az előlap lejöjjön. A fotón egy selejt, törött előlap van, csak emiatt hiányoznak a tekerőgombok. Normál esetben az az előlappal együtt jön le, nem szabad őket bántani, csak célszerű valamelyik oldalsó szélső helyzetbe forgatni.
(Hátha mást is érdekel, azért tettem ki publikusra...)
Naplózva

suli.j

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 31
  • Autó színe: Metál kék
  • Évjárat: 1998
  • Kor: 52
  • Lakóhely: Forráskút
  • Motor: 1.9TD
  • Típus: Break
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9695 Dátum: 2017 December, 13, 21:09:27 »

Köszi, látom nem 5 perces meló. Nagyon köszi
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9696 Dátum: 2017 December, 13, 21:31:01 »

Köszi, látom nem 5 perces meló. Nagyon köszi

Ne félj nekiállni: 20 perc alatt szerintem meg tudod csinálni...  ;)
Naplózva

Körbi

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 1
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 12
  • Autó színe: Fehér
  • Évjárat: 1997 05
  • Kor: 33
  • Lakóhely: 2081 piliscsaba
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9697 Dátum: 2017 December, 14, 11:19:59 »

Sziasztok olyan problémám lenne, hogy le kellett vennem a műszerfalam fűtőradiátor csere miatt. Visszatétel után nem működik a műszerfali órám illetve az elektromos ablakaim. Biztiket néztem cseréltem is relé jónak tűnik, valakinek valami ötlet mi okozhatja a gondot? Köszi előre is a segítséget. Illetve még vmi a reléknél két zöld foglalat van az egyikben van relém a másikban nincs, tudja e valaki melyik mire szolgál?
Naplózva

Mazsi69

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1
  • Autó színe: metál kék
  • Évjárat: 1998
  • Lakóhely: Szaporca
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajts
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9698 Dátum: 2017 December, 19, 09:23:44 »

Üdvözlök mindenkit, új fórumozó vagyok és mindjárt egy problémával jönnék.

Van egy jó kis "autóm"  azaz jó lenne, ha jó lenne :)

A probléma: nem kap áramot a benzinszivattyú, olvasgattam már minden felé, kettős reléről, meg borulás kapcsolóról, ezeket meg is néztem ezek jók szerintem.
Volt e valakinek ilyen hibajelenség, és megosztaná e velem hogy sikerült orvosolnia, mert a legrosszabb hiba az ha valami nem működik, aztán meg megint jó (pedig semmit nem csinált vele az ember)
aztán egyszer csak megint nem jó.
A válaszokat előre is köszönöm.
Naplózva

Petyke79

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 5
  • Autó színe: Bordó
  • Évjárat: 1995
  • Kor: 35
  • Lakóhely: Bátaszék
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9699 Dátum: 2017 December, 26, 09:51:48 »

Sziasztok!!!

Tudna valaki segíteni abban, hogy nyithatom ki a 306-osom motorházát, mivel az akksi lemerült és a kulcsot soha nem használtam nyitásra így azok sajnos nem nyitják az ajtót!!!???

Köszi!!!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 192 193 [194] 195 196 ... 199   Fel
 


Az oldal 0.456 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.