Szerző Téma: Elektromos dolgok...  (Megtekintve 1721305 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető krisztian

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 306
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 29
  • :2024 Január, 29, 19:21:18
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9600 Dátum: 2017 Július, 22, 21:34:02 »
IrĂłniĂĄnak szĂĄntam... :D De egy prĂłbĂĄt megĂŠr, ha van rĂĄ keret.

Gondoltam  :-))
De mĂĄr Ăşgy vagyok vele,hogy az ECU,kĂĄbelek,lambdaszondĂĄk ĂŠs az injektorokon kĂ­vĂźl mĂĄr szinte minden Ăşj ami ilyen jellegĹą hibĂĄt okozhat whistle
Nem mondanĂĄm "annyira" drĂĄga dolognak,Ăşgy hogy mĂŠg egy jĂłpĂĄr ĂŠvig Ăşgyis meglesz a kocsi  blingdriveingsmiley
RemĂŠlem hĂŠtfőn megĂŠrkezik a csomag,majd leĂ­rom hogy tĂśrtĂŠnt-e javulĂĄs.  :-!

Nem elérhető krisztian

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 306
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 29
  • :2024 Január, 29, 19:21:18
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9601 Dátum: 2017 Július, 27, 21:05:21 »
Ma dĂŠlelőtt megĂŠrkezett a csomag  biggrin
Csere előtt még egy ismerősöm által javasolt módszert kipróbáltam:
"FĂŠm vĂŠgĹą (Ăźthető) csavarhĂşzĂłt ĂŠrintsek az injektor elektronika rĂŠszĂŠhez ĂŠs hallgassam a csavarhĂşzĂłt.A jĂłl mĹąkĂśdő injektor megfelelő Ăźtemben kattog ahogy nyitja a szelepet."  És tĂŠnyleg  :-!
Az 1. henger injektor nem kattogott,a tĂśbbi pedig igen.Mikor helyreĂĄllt akkor mĂĄr kattogott az is.
Sebaj,mivel 4db-ot vettem ezĂŠrt kicserĂŠltem mindet nehogy kicsit kĂŠsőbb egy mĂĄsik miatt kelljen szĂŠtszednem ismĂŠt  whistle
A tesztkĂśrĂśn (kb 60km) jĂłl viselkedett,remĂŠlem most mĂĄr helyreĂĄll a kis lelke  ;D
Ami egy kicsit mĂŠg furcsa,hogy rĂśvid ĂĄllĂĄs utĂĄn (kb 15perc) sokĂĄig kell ĂśnindĂ­tĂłzni hogy beinduljon  ???
Lehet,hogy a nyomĂłcsőben nem lĂŠgtelenĂ­ti le magĂĄt?  ??? Majd hĂŠtvĂŠgĂŠn megnĂŠzem azt is,ĂŠs ha kell egy fecskendővel feltĂśltĂśm...  :-!
KĂśszĂśnĂśm mindenkinek aki megprĂłbĂĄlt segĂ­teni a hiba felfedĂŠsĂŠben/megoldĂĄsĂĄban  :-!  blingdriveingsmiley

Nem elérhető Evelin

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2017 December, 04, 14:08:28
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9602 Dátum: 2017 Augusztus, 02, 20:37:26 »
Sziasztok!

Tudna valaki segĂ­teni egy olyan problĂŠmĂĄban,hogy a hĹątőventilĂĄtor mi okbĂłl nem kapcsol be?  ???

KĂśszĂśnĂśm!

Nem elérhető krisztian

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 306
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 29
  • :2024 Január, 29, 19:21:18
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9603 Dátum: 2017 Augusztus, 03, 15:35:21 »
Sziasztok!

Tudna valaki segĂ­teni egy olyan problĂŠmĂĄban,hogy a hĹątőventilĂĄtor mi okbĂłl nem kapcsol be?  ???

KĂśszĂśnĂśm!

Szia

Sok minden van ami ilyenkor lehet....  ???
1.Maga a venti motor romlott el
2.KĂĄbelszakadĂĄs/kontakt hiba
3.Víz hőmérséklet jeladó/kapcsoló hiba
4.VentilĂĄtort kapcsolĂł (valamelyik) relĂŠ nem mĹąkĂśdik rendesen.

Ha klímás a kocsid,akkor a klíma bekapcsolásakor be kell kapcsoljon a hűtőventilátor is.
Vagy a termosztát előtt van egy (zöld vagy kék csatis) hőfokjeladó,ha arról leveszed járó motornál a kábelt akkor is be kell kapcsolnia a ventiknek.
Kicsit tudod szĹąkĂ­teni a hiba kĂśrt...

Ăźdv: KrisztiĂĄn

Nem elérhető Evelin

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2017 December, 04, 14:08:28
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9604 Dátum: 2017 Augusztus, 14, 11:51:49 »
Szia!

KĂśszi a segĂ­tsĂŠget :)
Sajnos a klĂ­ma ventilator se mĹąkĂśdik.
Le lett hĂşzva a stekker,de nem kapcsol be a ventilator  :-\

Üdv,
Evelin

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9605 Dátum: 2017 Augusztus, 17, 15:52:00 »
Szia!

KĂśszi a segĂ­tsĂŠget :)
Sajnos a klĂ­ma ventilator se mĹąkĂśdik.
Le lett hĂşzva a stekker,de nem kapcsol be a ventilator  :-\

Üdv,
Evelin

A vezetőoldali fényszóró mögötti részen (ha van ABS-ed, akkor az ABS-vezérlő alatti lemezre) alulról van felcsavarozva egy Bitron-gyártmányú doboz, a klíma- és ventilátorvezérlő egység. A csatlakozója sajnos be tud rothadni. Hozzáférni nem a legegyszerűbb: bal első kerék ki, dobbetét ki, és úgy férni hozzá. Viszonylag gyakori hibaok az is.

Nem elérhető szlevi

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 114
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2018 Augusztus, 13, 10:24:24
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9606 Dátum: 2017 Augusztus, 17, 19:46:44 »
Sziasztok!

Az a problémám, hogy nem működik a kilóméterórám. A váltóban lévő jeladót kicseréltem, de úgy tűnik, ami benne volt az is jó.
Az órát kiszedtem, elvittem, egy hozzáértőhöz, kipróbáltuk, működik. Ahogy néztem a váltó felöl feljövő elektromos vezetékeket, azok egyből a computerbe mennek. Korábban hallottam, hogy elvileg a jobb első kerék fölött a doblemez mögött van még valamilyen csatlakozó, ami a hibát okozhatja. Tényleg van ott ilyen? Ha valakinek valamilyen ötlete van, és megosztja velem, azt megköszönöm. A legvégén úgy ment tönkre, hogy indítás után 20-30 kilóméterig működött aztán nem, néha ugrált a sebességmérő, aztán már ez sem volt, és többet nem mutatott semmit sem. Valamilyen kontakthibára gondolok. Vagy még az óracsoport érzékelői halhattak meg?

KĂśszi, ha mondtok valami hasznosat.

Mi a  _pug -ĂŠrt nem megy? :)

Üdv.: Levente

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9607 Dátum: 2017 Augusztus, 17, 20:05:15 »
Sziasztok!

Az a problémám, hogy nem működik a kilóméterórám. A váltóban lévő jeladót kicseréltem, de úgy tűnik, ami benne volt az is jó.
Az órát kiszedtem, elvittem, egy hozzáértőhöz, kipróbáltuk, működik. Ahogy néztem a váltó felöl feljövő elektromos vezetékeket, azok egyből a computerbe mennek. Korábban hallottam, hogy elvileg a jobb első kerék fölött a doblemez mögött van még valamilyen csatlakozó, ami a hibát okozhatja. Tényleg van ott ilyen? Ha valakinek valamilyen ötlete van, és megosztja velem, azt megköszönöm. A legvégén úgy ment tönkre, hogy indítás után 20-30 kilóméterig működött aztán nem, néha ugrált a sebességmérő, aztán már ez sem volt, és többet nem mutatott semmit sem. Valamilyen kontakthibára gondolok. Vagy még az óracsoport érzékelői halhattak meg?

KĂśszi, ha mondtok valami hasznosat.

Mi a  _pug -ĂŠrt nem megy? :)

Üdv.: Levente

Hello, a bal első nyúlványon, alul van a két körcsatlakozó pár, amelyet érdemes jobban szemügyre venni.

Nem elérhető szlevi

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 114
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2018 Augusztus, 13, 10:24:24
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9608 Dátum: 2017 Augusztus, 18, 08:11:31 »
Hello, a bal első nyúlványon, alul van a két körcsatlakozó pár, amelyet érdemes jobban szemügyre venni.

Szia, kĂśszi az infĂłt. De ez mĂĄsik kĂŠt csatlakozĂł, mint amit Te megcsinĂĄltĂĄl nekem anno? Az csak a ventilĂĄtorĂŠ volt. JĂłl gondolom?

Levente

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9609 Dátum: 2017 Augusztus, 18, 10:20:40 »
Szia, kĂśszi az infĂłt. De ez mĂĄsik kĂŠt csatlakozĂł, mint amit Te megcsinĂĄltĂĄl nekem anno? Az csak a ventilĂĄtorĂŠ volt. JĂłl gondolom?

Levente

Hello, nem, ezeket nem bolygattam akkor. Az egy kis körcsati volt, a hűtő oldalán. Ezek a nyúlványban vannak.

Nem elérhető szlevi

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 114
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2018 Augusztus, 13, 10:24:24
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9610 Dátum: 2017 Augusztus, 18, 10:49:13 »
Hello, nem, ezeket nem bolygattam akkor. Az egy kis körcsati volt, a hűtő oldalán. Ezek a nyúlványban vannak.

OkĂŠ, kĂśszi, akkor kerĂŠk, doblemez le, talĂĄn mĂŠg a lĂśkhĂĄrĂ­tĂł is. :)

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9611 Dátum: 2017 Augusztus, 18, 14:20:52 »
OkĂŠ, kĂśszi, akkor kerĂŠk, doblemez le, talĂĄn mĂŠg a lĂśkhĂĄrĂ­tĂł is. :)

Ezeknek a csatlakozó-pároknak egyik feléhez felülről behajolva is hozzá lehet férni. Csak amelyik felük a nyúlvány aljába van rögzítve, ahhoz nehéz a hozzáférés.

Nem elérhető gattuso21

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 26
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 1
  • :2022 November, 29, 19:10:16
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9612 Dátum: 2017 Augusztus, 23, 10:37:31 »
Sziasztok olyan problémám van hogy ha rá adom a gyújtást egyből van helyzetjelzöm.
anyĂłs oldalon volt elektromos ablak kapcsolĂł csere azĂłta csinĂĄlja. ha le hĂşzĂłm  a csatlakozott nincs.
valaki talĂĄlkozott mĂĄr ilyennel s merre keressem a hibĂĄt ?

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9613 Dátum: 2017 Augusztus, 23, 12:44:46 »
Sziasztok olyan problémám van hogy ha rá adom a gyújtást egyből van helyzetjelzöm.
anyĂłs oldalon volt elektromos ablak kapcsolĂł csere azĂłta csinĂĄlja. ha le hĂşzĂłm  a csatlakozott nincs.
valaki talĂĄlkozott mĂĄr ilyennel s merre keressem a hibĂĄt ?

A problémát az okozza, hogy a korai S2-es 306-osokon (1997 április utániak, valamikor 1998 közepéig) az ablakemelő kapcsolók mások, mint a későbbi kiviteleké. A különbség annyi, hogy a háttérvilágítást ebben a rövid időszakban külön vezetéken kapja az ablakemelő kapcsoló. a későbbi kiviteleknél egyszerűsítették, és már gyújtás ráadására is világít a kapcsoló nyomógombjain az ablakemelő-ikon.
TehĂĄt nem a szĂĄmodra szĂźksĂŠges fajta kapcsolĂłt ĂŠpĂ­tetted be.
Neked "hĂŠtlĂĄbĂş" kapcsolĂł kell, ĂŠs "hatlĂĄbĂşt" ĂŠpĂ­tettĂŠl be, ha nem csalĂłdom.

Ha a kapcsoló csatlakozójának a "3A" kamrájába menő nagyon vékony (talán narancsszínű) vezetéket kiveszed, akkor meg fog szűnni ez a probléma.

Nem elérhető gattuso21

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 26
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 1
  • :2022 November, 29, 19:10:16
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9614 Dátum: 2017 Augusztus, 23, 16:24:57 »
A problémát az okozza, hogy a korai S2-es 306-osokon (1997 április utániak, valamikor 1998 közepéig) az ablakemelő kapcsolók mások, mint a későbbi kiviteleké. A különbség annyi, hogy a háttérvilágítást ebben a rövid időszakban külön vezetéken kapja az ablakemelő kapcsoló. a későbbi kiviteleknél egyszerűsítették, és már gyújtás ráadására is világít a kapcsoló nyomógombjain az ablakemelő-ikon.
TehĂĄt nem a szĂĄmodra szĂźksĂŠges fajta kapcsolĂłt ĂŠpĂ­tetted be.
Neked "hĂŠtlĂĄbĂş" kapcsolĂł kell, ĂŠs "hatlĂĄbĂşt" ĂŠpĂ­tettĂŠl be, ha nem csalĂłdom.

Ha a kapcsoló csatlakozójának a "3A" kamrájába menő nagyon vékony (talán narancsszínű) vezetéket kiveszed, akkor meg fog szűnni ez a probléma.
igen az volt a gond kĂśszĂśnĂśm szĂŠpen. ezer hĂĄla.
amugy ez volt az eredeti
és ez meg a bontott ha jól értem vagy sejtem belül van máshogy. mert láb érintkező ki osztásban ugyan annyi.

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9615 Dátum: 2017 Augusztus, 23, 16:32:48 »
igen az volt a gond kĂśszĂśnĂśm szĂŠpen. ezer hĂĄla.
amugy ez volt az eredeti
és ez meg a bontott ha jól értem vagy sejtem belül van máshogy. mert láb érintkező ki osztásban ugyan annyi.

Igen, az újabb kivitelűeknél van egy belső összeköttetés, ami a réginél nincs. De azt nem értem, hogy ennek ellenére mégis ott a hetedik kivezetés is, ilyennel még nem találkoztam.
Örülök, hogy segíthettem.

Nem elérhető gattuso21

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 26
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 1
  • :2022 November, 29, 19:10:16
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9616 Dátum: 2017 Augusztus, 23, 16:55:57 »
Igen, az újabb kivitelűeknél van egy belső összeköttetés, ami a réginél nincs. De azt nem értem, hogy ennek ellenére mégis ott a hetedik kivezetés is, ilyennel még nem találkoztam.
Örülök, hogy segíthettem.
Direkt ezĂŠrt figyeltem hogy a kivezetĂŠs passzoljon de ezek szerint nem mindig jĂł meg oldĂĄs. s mĂŠg egyszer nagyon szĂŠpen kĂśszĂśnĂśm a segĂ­tsĂŠget.

Nem elérhető 306 XN

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 29
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2019 Szeptember, 19, 04:44:12
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9617 Dátum: 2017 Augusztus, 23, 17:58:25 »
hhmm erre mĂĄr ĂŠn is rĂĄ akartam kĂŠrdezni, hogy mi kĂśze az ablakemelőnek a helyzetjelzőhĂśz mer nĂĄlam is ez a helyzet. BĂĄr engem nem zavar, de mĹąszakin szĂłltak miatta, hogy a helyzetjelző csak kĂźlĂśn kapcsolĂĄsra kapcsolhat fel. De jĂł ezt tudni, kĂśszi Zimurgy!  ;D

Nem elérhető gattuso21

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 26
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 1
  • :2022 November, 29, 19:10:16
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9618 Dátum: 2017 Augusztus, 23, 19:46:24 »
hhmm erre mĂĄr ĂŠn is rĂĄ akartam kĂŠrdezni, hogy mi kĂśze az ablakemelőnek a helyzetjelzőhĂśz mer nĂĄlam is ez a helyzet. BĂĄr engem nem zavar, de mĹąszakin szĂłltak miatta, hogy a helyzetjelző csak kĂźlĂśn kapcsolĂĄsra kapcsolhat fel. De jĂł ezt tudni, kĂśszi Zimurgy!  ;D
Így van nekem is műszaki előzetesen szóltak hogy ez így nem jó pedig engem nem zavart.

Nem elérhető d33jay

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 9
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2020 December, 30, 18:22:12
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9619 Dátum: 2017 Szeptember, 03, 17:45:11 »
 Sziasztok!

 1997-s 306 SL-ben hol van a kĂśzponti zĂĄr vezĂŠrlő? A csomagtĂŠr zĂĄrĂĄsa lenne a lĂŠnyeges, mert azt nem zĂĄrja. Maga a zĂĄr mĹąkĂśdik. Bal első zĂĄrrĂłl lenne a vezĂŠrlĂŠs?

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9620 Dátum: 2017 Szeptember, 04, 08:26:17 »
Sziasztok!

 1997-s 306 SL-ben hol van a kĂśzponti zĂĄr vezĂŠrlő? A csomagtĂŠr zĂĄrĂĄsa lenne a lĂŠnyeges, mert azt nem zĂĄrja. Maga a zĂĄr mĹąkĂśdik. Bal első zĂĄrrĂłl lenne a vezĂŠrlĂŠs?

A jobb hátsó ülés háttámlája alatt van a vezérlő, a lemezre alulról felcsavarozva. Szerintem a csomagtérajtóhoz menő vezeték a hajlítgatástól megtört, ott lesz a hiba, nem pedig a vezérlőnél.

Nem elérhető Tboy001

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 8
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2017 November, 06, 13:13:31
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9621 Dátum: 2017 Szeptember, 06, 10:05:19 »
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Van egy 1998-as 1,6-os 306-om és sajnos nagyon töredezett már a vezető oldali ajtó átvezetésekben a vezeték. Már oda jutott, hogy nem lehet működtetni az elektromos ablakot. Tud esetleg valaki valamiféle gazdaságos beszerzési forrást erre az alkatrészre. A gyári új elég horror a kocsi piaci értékének több mint 10%-a...

Előre is köszönöm a segítségeteket.

ÜDv

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9622 Dátum: 2017 Szeptember, 06, 10:37:38 »
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Van egy 1998-as 1,6-os 306-om és sajnos nagyon töredezett már a vezető oldali ajtó átvezetésekben a vezeték. Már oda jutott, hogy nem lehet működtetni az elektromos ablakot. Tud esetleg valaki valamiféle gazdaságos beszerzési forrást erre az alkatrészre. A gyári új elég horror a kocsi piaci értékének több mint 10%-a...

Előre is köszönöm a segítségeteket.

ÜDv

A leggazdaságosabb bontott S3-asból venni szerelhető csatlakozót némi vezetékkel, és a hozzá tartozó gumiharmonikával.
Sokkal strapabĂ­rĂłbb, mint a mĹągyantĂĄval kiĂśntĂśtt rĂŠgebbi verziĂł.
S3-asból sem az összes ilyen, csak a legutolsó (2000 augusztus) frissítés utániak ilyenek, de még azok között is előfordul a műgyantával kiöntött verzió.

Nem elérhető d33jay

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 9
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2020 December, 30, 18:22:12
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9623 Dátum: 2017 Szeptember, 06, 11:17:30 »
A jobb hátsó ülés háttámlája alatt van a vezérlő, a lemezre alulról felcsavarozva. Szerintem a csomagtérajtóhoz menő vezeték a hajlítgatástól megtört, ott lesz a hiba, nem pedig a vezérlőnél.

Szia!

 KĂśszĂśnĂśm, megnĂŠzem, hĂĄtha okosabb leszek ;-)

Nem elérhető Tboy001

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 8
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2017 November, 06, 13:13:31
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9624 Dátum: 2017 Szeptember, 06, 11:41:25 »
A leggazdaságosabb bontott S3-asból venni szerelhető csatlakozót némi vezetékkel, és a hozzá tartozó gumiharmonikával.
Sokkal strapabĂ­rĂłbb, mint a mĹągyantĂĄval kiĂśntĂśtt rĂŠgebbi verziĂł.
S3-asból sem az összes ilyen, csak a legutolsó (2000 augusztus) frissítés utániak ilyenek, de még azok között is előfordul a műgyantával kiöntött verzió.

KĂśszi, prĂłbĂĄlok ilyent keresni.

Nem elérhető Tboy001

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 8
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2017 November, 06, 13:13:31
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9625 Dátum: 2017 Szeptember, 06, 12:15:36 »
KĂśszi, prĂłbĂĄlok ilyent keresni.

Elméletileg találtam egyet, mire van szükségem, hogy a szerelő át tudja alakítani? Csak maga a kábeles csatlakozó kell, vagy szükséges az ajtón lévő anya csatlakozó is?

Köszi előre is!

Üdv

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9626 Dátum: 2017 Szeptember, 06, 12:52:57 »
Elméletileg találtam egyet, mire van szükségem, hogy a szerelő át tudja alakítani? Csak maga a kábeles csatlakozó kell, vagy szükséges az ajtón lévő anya csatlakozó is?

Köszi előre is!

Üdv

Javaslom, hogy 25-30 cm-nyi vezetĂŠkdarabokkal egyĂźtt vedd meg.
Az összes karosszériából kijövő vezetéket ugye el kell vágni, és össze kell toldani a vett csati vezetékeivel.
Ezeket a toldĂĄsokat az "A" oszlopba vissza lehet gyĂśmĂśszĂślni. ToldĂĄs a gumiharmonika alĂĄ egyĂĄltalĂĄn ne essen.
Elméletileg azt is meg lehet tenni, hogy a jelenlegi csatlakozódból a nem megtört, ép vezetékeket óvatosan kifaragod a műgyanta alól, és akkor mehetnének át az új csatlakozóba, de ez elképesztően babra munka, csináltam már ilyet.
Az ajtóban lévő kábelköteg passzol a szerelhető csatihoz is, tehát az ajtót nem kell megbolygatni.
A vezetékeken lévő számozások sokat segítenek, nem veszedelmesen nagy munka a toldozgatás.
Arra Ăźgyelj, hogy ne alacsonyabb felszereltsĂŠgĹą autĂłbĂłl vedd a csatit, hogy meglegyen minden szĂźksĂŠges vezetĂŠked.
Tehát ne csak a körcsatikat vedd meg vezetékekkel, hanem a hozzá tartozó gumiharmonikát is, mivel a szerelhető csati peremére ennél a kivitelnél rá kell illeszteni a gumit.

Nem elérhető Tboy001

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 8
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2017 November, 06, 13:13:31
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9627 Dátum: 2017 Szeptember, 07, 15:08:59 »
Javaslom, hogy 25-30 cm-nyi vezetĂŠkdarabokkal egyĂźtt vedd meg.
Az összes karosszériából kijövő vezetéket ugye el kell vágni, és össze kell toldani a vett csati vezetékeivel.
Ezeket a toldĂĄsokat az "A" oszlopba vissza lehet gyĂśmĂśszĂślni. ToldĂĄs a gumiharmonika alĂĄ egyĂĄltalĂĄn ne essen.
Elméletileg azt is meg lehet tenni, hogy a jelenlegi csatlakozódból a nem megtört, ép vezetékeket óvatosan kifaragod a műgyanta alól, és akkor mehetnének át az új csatlakozóba, de ez elképesztően babra munka, csináltam már ilyet.
Az ajtóban lévő kábelköteg passzol a szerelhető csatihoz is, tehát az ajtót nem kell megbolygatni.
A vezetékeken lévő számozások sokat segítenek, nem veszedelmesen nagy munka a toldozgatás.
Arra Ăźgyelj, hogy ne alacsonyabb felszereltsĂŠgĹą autĂłbĂłl vedd a csatit, hogy meglegyen minden szĂźksĂŠges vezetĂŠked.
Tehát ne csak a körcsatikat vedd meg vezetékekkel, hanem a hozzá tartozó gumiharmonikát is, mivel a szerelhető csati peremére ennél a kivitelnél rá kell illeszteni a gumit.

Nagyon szĂŠpen kĂśszi a rĂŠszletes leĂ­rĂĄst ĂŠs ĂştbaigazĂ­tĂĄst, Ă­gy fogok eljĂĄrni.

Nem elérhető d33jay

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 9
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2020 December, 30, 18:22:12
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9628 Dátum: 2017 Szeptember, 08, 18:39:48 »
A jobb hátsó ülés háttámlája alatt van a vezérlő, a lemezre alulról felcsavarozva. Szerintem a csomagtérajtóhoz menő vezeték a hajlítgatástól megtört, ott lesz a hiba, nem pedig a vezérlőnél.

Szia!
Igazad volt. VezetĂŠk gond van. Ha ĂĄthidalom a vezetĂŠkeket tĂśkĂŠletesen mĹąkĂśdĂśtt.
KĂśszĂśnĂśm szĂŠpen a segĂ­tsĂŠget.

Nem elérhető podesz

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2017 Szeptember, 23, 07:32:21
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9629 Dátum: 2017 Szeptember, 11, 15:16:04 »
Sziasztok.Szeretném kérdezni,hogy 1996-os 306-os om van,és hol találom a központi zár vezérlő panelját? Mert olyant csinál,hogy ki-be zárja magától az ajtókat..

Nem elérhető sohadani

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 278
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 26
  • :2024 Március, 08, 07:47:39
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9630 Dátum: 2017 Szeptember, 11, 19:04:08 »
Sziasztok.Szeretném kérdezni,hogy 1996-os 306-os om van,és hol találom a központi zár vezérlő panelját? Mert olyant csinál,hogy ki-be zárja magától az ajtókat..

Szia. Jobb hĂĄtsĂł ĂźlĂŠs alatt a fekete lemez aljĂĄn van rĂśgzĂ­tve.

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9631 Dátum: 2017 Szeptember, 11, 20:16:13 »
Sziasztok.Szeretném kérdezni,hogy 1996-os 306-os om van,és hol találom a központi zár vezérlő panelját? Mert olyant csinál,hogy ki-be zárja magától az ajtókat..

Alighanem vezetékszakadás lesz valamelyik ajtónál az átvezető gumi alatt. Esetleg valamelyik zárszerkezet a hibás. A vezérlő stabil dolog, nem szokott tönkremenni...

Nem elérhető podesz

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2017 Szeptember, 23, 07:32:21
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9632 Dátum: 2017 Szeptember, 11, 20:46:28 »
Ok,köszönöm megvan a vezérlő,lehúztam a csati-t róla.Majd átnézem,hol lehet szakadás..Köszi

Nem elérhető Tboy001

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 8
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2017 November, 06, 13:13:31
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9633 Dátum: 2017 Szeptember, 12, 06:02:19 »
Javaslom, hogy 25-30 cm-nyi vezetĂŠkdarabokkal egyĂźtt vedd meg.
Az összes karosszériából kijövő vezetéket ugye el kell vágni, és össze kell toldani a vett csati vezetékeivel.
Ezeket a toldĂĄsokat az "A" oszlopba vissza lehet gyĂśmĂśszĂślni. ToldĂĄs a gumiharmonika alĂĄ egyĂĄltalĂĄn ne essen.
Elméletileg azt is meg lehet tenni, hogy a jelenlegi csatlakozódból a nem megtört, ép vezetékeket óvatosan kifaragod a műgyanta alól, és akkor mehetnének át az új csatlakozóba, de ez elképesztően babra munka, csináltam már ilyet.
Az ajtóban lévő kábelköteg passzol a szerelhető csatihoz is, tehát az ajtót nem kell megbolygatni.
A vezetékeken lévő számozások sokat segítenek, nem veszedelmesen nagy munka a toldozgatás.
Arra Ăźgyelj, hogy ne alacsonyabb felszereltsĂŠgĹą autĂłbĂłl vedd a csatit, hogy meglegyen minden szĂźksĂŠges vezetĂŠked.
Tehát ne csak a körcsatikat vedd meg vezetékekkel, hanem a hozzá tartozó gumiharmonikát is, mivel a szerelhető csati peremére ennél a kivitelnél rá kell illeszteni a gumit.

Mint írtam már korábban, totál nem működik az ablakemelő bal oldalon, ezért kicsit lent maradt. Tudnál segíteni még abban, hogy az ajtóban lévő kör csatlakozó melyik pinjére kéne pozitív és negatív 12v, hogy működtetni tudjam az ablakot. Hátha elérhető valami ilyesmi infó nálad.
Köszönöm szépen előre is!

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9634 Dátum: 2017 Szeptember, 12, 08:14:22 »
Mint írtam már korábban, totál nem működik az ablakemelő bal oldalon, ezért kicsit lent maradt. Tudnál segíteni még abban, hogy az ajtóban lévő kör csatlakozó melyik pinjére kéne pozitív és negatív 12v, hogy működtetni tudjam az ablakot. Hátha elérhető valami ilyesmi infó nálad.
Köszönöm szépen előre is!

Ha az ajtókábel csatiján keresztül szeretnéd működtetni "kívülről" az ablakemelőt, akkor a dolog jellegéből adódóan csakis a jobb oldali első ablakkal tudod ezt megtenni. Ott a körcsati 3-as és 4-es kamrájára kell pluszt illetve mínuszt adnod. (Polaritásváltással emel, illetve süllyeszt.) Ezt megteheted akár a bal első, akár a jobb első ajtó körcsatijának széthúzását követően, de természetesen a bal oldalról csak akkor működik, ha a jobb ajtó körcsatija össze van csatlakoztatva.
Viszont:
Úgy tűnik a leírtak alapján, hogy a bal első ablak nem működik nálad, a jobb oldali viszont igen, mindkét oldalról.
Ha Ă­gy van, akkor a pozitĂ­vot, ĂŠs a negatĂ­vot is megkapjĂĄk a bal ajtĂłban a kapcsolĂłk, tehĂĄt jĂł esĂŠllyel nem elektromos a hiba.

Szerintem Ă­rd meg, hogy egĂŠszen pontosan Ă­gy van-e, mert nem volt teljesen egyĂŠrtelmĹą szĂĄmomra. TehĂĄt melyik oldali ablak mĹąkĂśdik, melyik kapcsolĂłkrĂłl.

Nem elérhető Tboy001

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 8
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2017 November, 06, 13:13:31
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9635 Dátum: 2017 Szeptember, 12, 10:19:14 »
Ha az ajtókábel csatiján keresztül szeretnéd működtetni "kívülről" az ablakemelőt, akkor a dolog jellegéből adódóan csakis a jobb oldali első ablakkal tudod ezt megtenni. Ott a körcsati 3-as és 4-es kamrájára kell pluszt illetve mínuszt adnod. (Polaritásváltással emel, illetve süllyeszt.) Ezt megteheted akár a bal első, akár a jobb első ajtó körcsatijának széthúzását követően, de természetesen a bal oldalról csak akkor működik, ha a jobb ajtó körcsatija össze van csatlakoztatva.
Viszont:
Úgy tűnik a leírtak alapján, hogy a bal első ablak nem működik nálad, a jobb oldali viszont igen, mindkét oldalról.
Ha Ă­gy van, akkor a pozitĂ­vot, ĂŠs a negatĂ­vot is megkapjĂĄk a bal ajtĂłban a kapcsolĂłk, tehĂĄt jĂł esĂŠllyel nem elektromos a hiba.

Szerintem Ă­rd meg, hogy egĂŠszen pontosan Ă­gy van-e, mert nem volt teljesen egyĂŠrtelmĹą szĂĄmomra. TehĂĄt melyik oldali ablak mĹąkĂśdik, melyik kapcsolĂłkrĂłl.

Sajnos nem mĹąkĂśdik a jobb oldali ablak mĹąkĂśdtetĂŠse bal oldalrĂłl, csak a jobb oldalon tudom mĹąkĂśdtetni a jobb oldalt.
Akkor Ă­gy mi az eljĂĄrĂĄs. Gondolom csak bal oldalon tudok prĂłbĂĄlkozni...

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9636 Dátum: 2017 Szeptember, 12, 11:00:24 »
Sajnos nem mĹąkĂśdik a jobb oldali ablak mĹąkĂśdtetĂŠse bal oldalrĂłl, csak a jobb oldalon tudom mĹąkĂśdtetni a jobb oldalt.
Akkor Ă­gy mi az eljĂĄrĂĄs. Gondolom csak bal oldalon tudok prĂłbĂĄlkozni...

TehĂĄt -ha jĂłl ĂŠrtem- akkor balrĂłl semmi nem mĹąkĂśdik, jobb oldalrĂłl a jobb ablak viszont igen.
Ebben az esetben a bal ajtĂł-csatlakozĂłt hĂşzd szĂŠt, ĂŠs az ajtĂłkĂĄbel-csati 8-as kamrĂĄjĂĄhoz vezess ideiglenesen +12V-ot (ezzel adsz tĂĄpfeszĂźltsĂŠget) a 17-es kamrĂĄhoz meg testet.
Így, széthúzott csatival, ezeken a pontokon ideiglenesen megtáplálva fel kell tudnod húzni a bal oldali ablakot.

Nagy valószínűséggel a 8-as kamrába menő vastag piros (6000-es számú) vezetéked lesz megtörve, ezért nem megy a bal ablak, illetve a jobb ablak bal oldalról vezérelve.

Nem elérhető Tboy001

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 8
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2017 November, 06, 13:13:31
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9637 Dátum: 2017 Szeptember, 12, 11:15:38 »
TehĂĄt -ha jĂłl ĂŠrtem- akkor balrĂłl semmi nem mĹąkĂśdik, jobb oldalrĂłl a jobb ablak viszont igen.
Ebben az esetben a bal ajtĂł-csatlakozĂłt hĂşzd szĂŠt, ĂŠs az ajtĂłkĂĄbel-csati 8-as kamrĂĄjĂĄhoz vezess ideiglenesen +12V-ot (ezzel adsz tĂĄpfeszĂźltsĂŠget) a 17-es kamrĂĄhoz meg testet.
Így, széthúzott csatival, ezeken a pontokon ideiglenesen megtáplálva fel kell tudnod húzni a bal oldali ablakot.

Nagy valószínűséggel a 8-as kamrába menő vastag piros (6000-es számú) vezetéked lesz megtörve, ezért nem megy a bal ablak, illetve a jobb ablak bal oldalról vezérelve.

Ismét köszönöm szépen, hogy foglalkoztál a kérdéssel és időt fordítottál a problémámra.
TĂŠnyleg nagyon hĂĄlĂĄs vagyok, ha ez Ă­gy elĂŠg.
Üdv

Nem elérhető kisbenczes

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2017 Október, 15, 11:50:14
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9638 Dátum: 2017 Szeptember, 12, 18:55:13 »
Sziasztok!

Valaki tud esetleg  306-hoz ajtĂł kĂĄbelkĂśteget,csatlakozĂłval?

Előre is köszi

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9639 Dátum: 2017 Szeptember, 12, 20:17:23 »
Sziasztok!

Valaki tud esetleg  306-hoz ajtĂł kĂĄbelkĂśteget,csatlakozĂłval?

Előre is köszi

EgĂŠszen biztos vagy benne, hogy ki kell cserĂŠlni az ajtĂłkĂĄbeledet?
Soha nem szokott tĂśnkremenni...
Az átvezető gumiharmonika, ami alatt a vezetékek meg szoktak törni, az ugyanis a karosszéria-köteg része.
Ki lehet ugyan cserélni, de ahhoz műszerfal ki, ülések ki, padlószőnyeg ki...

InkĂĄbb az A-oszlop belsejĂŠbe visszagyĂśmĂśszĂślt betoldĂĄs a szokĂĄsos Ăşt.
Szerintem érdemes késői S3-asból vezetékestől kibontott szerelhető csatit (a hozzá tartozó gumiharmonikával) beépíteni.

Nem elérhető Pallagitamas

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2017 Október, 02, 07:40:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9640 Dátum: 2017 Szeptember, 16, 19:43:06 »
Sziasztok 90-es 306 hdi nem nyom üzemanyagot a gázolaj szűrő hőz mi lehet a gond

Nem elérhető Pallagitamas

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2017 Október, 02, 07:40:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9641 Dátum: 2017 Szeptember, 18, 17:23:04 »
Sziasztok egy kis segĂ­tsĂŠg kellene van 99es 2.0hdi pugom
Az van vele hogy egyik pillanatrĂłl a mĂĄsikra megszĂźntetĂŠse a tĂĄp ellĂĄtĂĄs az Ăźzemanyag szivattyĂş vezetekebĂśl a szivattyĂş az jĂł mert direktben mĂźkĂśdik valaki tudna segĂ­teni hogy mi lehet a gond elĂśre is kĂśszĂśnĂśm

Nem elérhető krisztian

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 306
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 29
  • :2024 Január, 29, 19:21:18
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9642 Dátum: 2017 Szeptember, 18, 17:57:02 »
Sziasztok egy kis segĂ­tsĂŠg kellene van 99es 2.0hdi pugom
Az van vele hogy egyik pillanatrĂłl a mĂĄsikra megszĂźntetĂŠse a tĂĄp ellĂĄtĂĄs az Ăźzemanyag szivattyĂş vezetekebĂśl a szivattyĂş az jĂł mert direktben mĂźkĂśdik valaki tudna segĂ­teni hogy mi lehet a gond elĂśre is kĂśszĂśnĂśm

Szia

Nem tudom hogy a dĂ­zelekben van-e "inercia" kapcsolĂł (az akku kĂśrnyĂŠkĂŠn egy piros nyomĂłgomb) az tud ilyen jelensĂŠget produkĂĄlni ha jĂłl tudom.  ???
De ĂŠrdemes lenne ĂĄtnĂŠzni a biztosĂ­tĂŠkokat (a motortĂŠrben ĂŠs az utastĂŠrben is) ĂŠs a relĂŠket.

Ăźdv:KrisztiĂĄn

Nem elérhető Pallagitamas

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2017 Október, 02, 07:40:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9643 Dátum: 2017 Szeptember, 18, 20:39:29 »
Szia lehet nĂŠztem valaki mĂĄr piszkalta meg az alsĂł rĂłzsaszĂ­n relenek a csatijaba nincs feszĂźltsĂŠg

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9644 Dátum: 2017 Szeptember, 18, 21:33:41 »
Szia lehet nĂŠztem valaki mĂĄr piszkalta meg az alsĂł rĂłzsaszĂ­n relenek a csatijaba nincs feszĂźltsĂŠg

RĂłzsaszĂ­nĹą relĂŠ?
Olyan szĂ­nĹą szerintem csak a fĂŠnyszĂłrĂłmosĂłhoz van, szĂłval azt kĂśtve hinnĂŠm...

Kettősrelé a HDI-nél is van, de az nem rózsaszínű, hanem barna.
Viszont ez lĂĄtja el tĂĄpfeszĂźltsĂŠggel a kisnyomĂĄsĂş Ăźzemanyag-szivattyĂşt is, ĂŠrdemes rĂĄnĂŠzni (az akkudoboz hĂĄtoldalĂĄnĂĄl).
A biztosĂ­tĂŠka a motortĂŠri biztosĂ­tĂŠktĂĄblĂĄban van.

Nem elérhető Pallagitamas

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2017 Október, 02, 07:40:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9645 Dátum: 2017 Szeptember, 19, 09:43:19 »
KĂśszĂśnĂśm megnezem

Nem elérhető Laci0915

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2023 Április, 05, 12:12:32
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9646 Dátum: 2017 Szeptember, 19, 12:35:22 »
SzĂŠp napot mĂĄrkatĂĄrsak,S3 klĂ­makapcsolĂłt akartam javĂ­tani-LED hol vilĂĄgĂ­tott hol nem-kiderĂźlt,mindkĂŠt LED lĂĄbain a forrasztĂĄs elengedett,kivettem mindkettőt,sajnos a fĂłlia tĂśrt el a zĂśld lednĂŠl-az jelzi a bekapcsolĂĄst-ĂŠs most nem talĂĄlom,hovĂĄ lehetne forrasztani,ĂŠs nem is kapcsolja a klĂ­mĂĄt.Gondolom javĂ­tott mĂĄr valaki  ilyen hibĂĄval,vagy panel csere-mĂĄr ha kaphatĂł valahol?Előre is kĂśsz a segĂ­tsĂŠget!

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9647 Dátum: 2017 Szeptember, 19, 13:21:05 »
SzĂŠp napot mĂĄrkatĂĄrsak,S3 klĂ­makapcsolĂłt akartam javĂ­tani-LED hol vilĂĄgĂ­tott hol nem-kiderĂźlt,mindkĂŠt LED lĂĄbain a forrasztĂĄs elengedett,kivettem mindkettőt,sajnos a fĂłlia tĂśrt el a zĂśld lednĂŠl-az jelzi a bekapcsolĂĄst-ĂŠs most nem talĂĄlom,hovĂĄ lehetne forrasztani,ĂŠs nem is kapcsolja a klĂ­mĂĄt.Gondolom javĂ­tott mĂĄr valaki  ilyen hibĂĄval,vagy panel csere-mĂĄr ha kaphatĂł valahol?Előre is kĂśsz a segĂ­tsĂŠget!

Jártam már hasonlóan, ám ott én magam idéztem elő a hibát. Keveselltem a gyári zöld led fényerejét, így átcseréltem erősebb fényűre. Sajnos a vacak fólia nem bírta a hőterhelést, és pár hónap múlva megadta magát. Esélytelennek láttam a javítását, így bontott panel került be.

(Folyomány: továbbra is keveselltem a fényerőt, de a második esetnél már óvatosabban jártam el: csak a ledet zúztam szét fogóval, a lábait hagytam, és egy SMD-ledet forrasztottunk be. Így évek óta remekül működik...)

Nem elérhető krisztian

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 306
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 29
  • :2024 Január, 29, 19:21:18
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9648 Dátum: 2017 Szeptember, 19, 13:35:43 »
SzĂŠp napot mĂĄrkatĂĄrsak,S3 klĂ­makapcsolĂłt akartam javĂ­tani-LED hol vilĂĄgĂ­tott hol nem-kiderĂźlt,mindkĂŠt LED lĂĄbain a forrasztĂĄs elengedett,kivettem mindkettőt,sajnos a fĂłlia tĂśrt el a zĂśld lednĂŠl-az jelzi a bekapcsolĂĄst-ĂŠs most nem talĂĄlom,hovĂĄ lehetne forrasztani,ĂŠs nem is kapcsolja a klĂ­mĂĄt.Gondolom javĂ­tott mĂĄr valaki  ilyen hibĂĄval,vagy panel csere-mĂĄr ha kaphatĂł valahol?Előre is kĂśsz a segĂ­tsĂŠget!

Szia

Nekem is gyengĂŠnek tĹąnt a zĂśld visszajelző,nappal alig lehetett lĂĄtni Ă­gy kicserĂŠltem egy ugyanolyan 3mm-es kiemelt fĂŠnyĹą kĂŠk ledre Ă­gy mĂĄr jĂłl lĂĄtszik  biggrin
Úgy oldottam meg mint zimurgy,levĂĄgtam a ledet a lĂĄbairĂłl ĂŠs azokhoz forrasztottam a mĂĄsikat  whistle
Ha nem sikerül életre keltened a panelt,akkor nekem van egy "felesleges".Anno nekem csak az előlapra volt szükségem,így az elektronika megmaradt tartaléknak.

Üdv:Krisztián

Nem elérhető Laci0915

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2023 Április, 05, 12:12:32
Re:Elektromos dolgok...
« Válasz #9649 Dátum: 2017 Szeptember, 19, 16:18:58 »
Szia

Nekem is gyengĂŠnek tĹąnt a zĂśld visszajelző,nappal alig lehetett lĂĄtni Ă­gy kicserĂŠltem egy ugyanolyan 3mm-es kiemelt fĂŠnyĹą kĂŠk ledre Ă­gy mĂĄr jĂłl lĂĄtszik  biggrin
Úgy oldottam meg mint zimurgy,levĂĄgtam a ledet a lĂĄbairĂłl ĂŠs azokhoz forrasztottam a mĂĄsikat  whistle
Ha nem sikerül életre keltened a panelt,akkor nekem van egy "felesleges".Anno nekem csak az előlapra volt szükségem,így az elektronika megmaradt tartaléknak.

Üdv:Krisztián

 


Google PageRank