Szerző Téma: Elektromos dolgok...  (Megtekintve 1721345 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Elektromos dolgok...
« Dátum: 2007 Március, 09, 12:58:14 »
Meg nyitom ezt a Topikot, hogy az elktromos dolgok kĂźlĂśn legyenek!

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
?
« Válasz #1 Dátum: 2007 Március, 09, 13:00:28 »
Nem tudja valaki, hogy hogyvan kĂĄbelezve illetve hol van a biztije a lĂĄmpa magassĂĄg ĂĄllitonak?

Az enyĂŠm az egyik naprĂłl a mĂĄsikra el halĂĄlozott ĂŠs nem tudom mi lehet vele az biztos, hogy ĂĄramot nem kap mert az ki lett mĂŠrve... De itt el is akadtunk!

Break 306

  • Vendég
Re: ?
« Válasz #2 Dátum: 2007 Március, 09, 15:39:41 »
Nem tudja valaki, hogy hogyvan kĂĄbelezve illetve hol van a biztije a lĂĄmpa magassĂĄg ĂĄllitonak?

Az enyĂŠm az egyik naprĂłl a mĂĄsikra el halĂĄlozott ĂŠs nem tudom mi lehet vele az biztos, hogy ĂĄramot nem kap mert az ki lett mĂŠrve... De itt el is akadtunk!
Nézd meg a motortérben levő bizti dobozt nekem ott van.

Break 306

  • Vendég
Re: ?
« Válasz #3 Dátum: 2007 Március, 09, 15:41:45 »
Nézd meg a motortérben levő bizti dobozt nekem ott van.De nekem se ártana info:3-4havonta kiég a jobb tompitottam.Miért?

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Re: ?
« Válasz #4 Dátum: 2007 Március, 09, 15:52:20 »

Break 306

  • Vendég
Re: ?
« Válasz #5 Dátum: 2007 Március, 10, 05:41:43 »
GenerĂĄtort nĂŠzzezsd meg!

Mi köze lehet a generátornak az izzóhoz?Mi lehet vele?És miért csak mindig a jobb old.Tegnap voltam egy izzót is áruló villanyásznál ö a höelvezetéssel magyarázott valamit idézem/müanyag foncsor, müanyag bura,/és persze a szar minőségü izzók is.Na erre/ kössek én csomót/ mint hozánemértő.De köszi az infót,tovább kérdezek más villanyásznál is.A csavar ügyben már várom vissza a választ a gumisoktól.Ha lesz info hivlak.

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Re: ?
« Válasz #6 Dátum: 2007 Március, 10, 07:19:33 »
Mi köze lehet a generátornak az izzóhoz?Mi lehet vele?És miért csak mindig a jobb old.Tegnap voltam egy izzót is áruló villanyásznál ö a höelvezetéssel magyarázott valamit idézem/müanyag foncsor, müanyag bura,/és persze a szar minőségü izzók is.Na erre/ kössek én csomót/ mint hozánemértő.De köszi az infót,tovább kérdezek más villanyásznál is.A csavar ügyben már várom vissza a választ a gumisoktól.Ha lesz info hivlak.


ElmĂŠletileg ha nem jĂł akkor nagyobb feszt tol ki magĂĄbĂłl...
De ha csak a jobbos akkor nem tudom az az ha rá jöttem akkor meg írom mert északa ment el a 3. xenon trafó az örök mezőre (2, gagyi és 1, márkás) illetve most eset le, hogy nekem is minddig csak a jobbos meg el!

Bobeek

  • Vendég
Re: ?
« Válasz #7 Dátum: 2007 Március, 10, 10:19:59 »
ElmĂŠletileg ha nem jĂł akkor nagyobb feszt tol ki magĂĄbĂłl...
De ha csak a jobbos akkor nem tudom az az ha rá jöttem akkor meg írom mert északa ment el a 3. xenon trafó az örök mezőre (2, gagyi és 1, márkás) illetve most eset le, hogy nekem is minddig csak a jobbos meg el!

3 trafĂłd mĂĄr feladta??? az azĂŠrt elĂŠg durva, nem? ĂŠs mennyiĂŠrt tudtĂĄl Ăşjat venni? ugy lĂĄtszik, akkor xenonnĂĄl nem az "izzĂł", hanem a trafĂł a fogyĂłeszkĂśz..  :D

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Re: ?
« Válasz #8 Dátum: 2007 Március, 10, 10:26:49 »
3 trafĂłd mĂĄr feladta??? az azĂŠrt elĂŠg durva, nem? ĂŠs mennyiĂŠrt tudtĂĄl Ăşjat venni? ugy lĂĄtszik, akkor xenonnĂĄl nem az "izzĂł", hanem a trafĂł a fogyĂłeszkĂśz..  :D

gar csere...

Bobeek

  • Vendég
Re: ?
« Válasz #9 Dátum: 2007 Március, 10, 11:15:11 »
gar csere...

jahh, az ugy ok.. dehĂĄt azĂŠrt mĂŠgiscsak durva, hogy ennyit birnak..

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re: ?
« Válasz #10 Dátum: 2007 Március, 10, 16:23:15 »


A jobb oldalon kicsit nagyobb a rázkódás-igénybevétel, mint balról (útminőség...)
EgyĂŠbkĂŠnt meg egy H7-es izzĂł Ăşgy hulladĂŠk, ahogy van...
Nagyon sokkal gyatrĂĄbb, mint a H1, vagy a H4.
Ez az egyik oka, hogy hagyom az eredeti H4-es S2-es fĂŠnyszĂłrĂłimat.

Break 306

  • Vendég
Re: ?
« Válasz #11 Dátum: 2007 Március, 10, 19:11:50 »
A jobb oldalon kicsit nagyobb a rázkódás-igénybevétel, mint balról (útminőség...)
EgyĂŠbkĂŠnt meg egy H7-es izzĂł Ăşgy hulladĂŠk, ahogy van...
Nagyon sokkal gyatrĂĄbb, mint a H1, vagy a H4.
Ez az egyik oka, hogy hagyom az eredeti H4-es S2-es fĂŠnyszĂłrĂłimat.
De nekem ez volt benne eredetileg.De tĂŠnyleg elĂŠg gagyik a mai termĂŠkek.

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Belső utastér lámpa tuning...
« Válasz #12 Dátum: 2007 Március, 16, 12:04:10 »
Volt egy kicsi problémám a belső utastér lámpa fényerejével (kicsit kevés)...

El keztem nézelődni, hogy milyen izzó is lenne jó!

És találtam egy olyan nevű lakás izzót, hogy G4 (12V 10W)!
kicsit meg hajtogatam a lĂĄbait ĂŠs mĂĄr is jĂł lett :)
A fĂŠnyerejĂŠt mĂŠg nem tudtam le tesztelni mert Ă­gy dĂŠl magaslatĂĄban elĂŠg villĂĄgos van! De a hĂĄtsĂłhoz kĂŠpest lĂĄthatĂł, hogy nagyobb a fĂŠnyereje!!!



Nagyobb kĂŠp: http://kepfeltoltes.hu/view/070316/DSC_1454_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Bobeek

  • Vendég
Re: Belső utastér lámpa tuning...
« Válasz #13 Dátum: 2007 Március, 16, 12:37:07 »




honnan szerezhető ilyen izzó, nagyon ismerős, csak nemtom miben láttam.. ???

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Re: Belső utastér lámpa tuning...
« Válasz #14 Dátum: 2007 Március, 16, 15:14:15 »
honnan szerezhető ilyen izzó, nagyon ismerős, csak nemtom miben láttam.. ???

Én praktikerben vettem 9db-os kiszerelésben 900Ft-volt!

EgyĂŠpkĂŠnt spotos lĂĄmpĂĄba valĂł...

Bobeek

  • Vendég
Re: Belső utastér lámpa tuning...
« Válasz #15 Dátum: 2007 Március, 16, 20:49:13 »
Én praktikerben vettem 9db-os kiszerelésben 900Ft-volt!

EgyĂŠpkĂŠnt spotos lĂĄmpĂĄba valĂł...

utĂĄnanĂŠztem, van 20, 35, sőt mĂŠg 50 wattos is ebből a G4-ből!!! csak az a kĂĄr, hogy ezek mĂĄr hamar leolvasztanĂĄk a foglalatot, meg a bĂşrĂĄt..  :-\

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Re: Belső utastér lámpa tuning...
« Válasz #16 Dátum: 2007 Március, 16, 23:37:07 »
utĂĄnanĂŠztem, van 20, 35, sőt mĂŠg 50 wattos is ebből a G4-ből!!! csak az a kĂĄr, hogy ezek mĂĄr hamar leolvasztanĂĄk a foglalatot, meg a bĂşrĂĄt..  :-\

ahogyan mondja...
el felejtettem le menni meg kukkolni milyen is! :)

Remélhetőleg még a 10W izzót birni fogja!

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Re: Belső utastér lámpa tuning...
« Válasz #17 Dátum: 2007 Március, 17, 00:20:59 »
ahogyan mondja...
el felejtettem le menni meg kukkolni milyen is! :)

Remélhetőleg még a 10W izzót birni fogja!

Na most voltam lent ĂŠs elĂŠg meg nyerĂś a fĂŠnyerĂś  ;D

Bobeek

  • Vendég
Re: Belső utastér lámpa tuning...
« Válasz #18 Dátum: 2007 Március, 17, 08:53:12 »
Na most voltam lent ĂŠs elĂŠg meg nyerĂś a fĂŠnyerĂś  ;D

ĂŠs nem nĂŠzted ilyen kĂŠzrĂĄtĂŠttel, hogy mennyire melegszik???

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Re: Belső utastér lámpa tuning...
« Válasz #19 Dátum: 2007 Március, 17, 12:25:16 »
ĂŠs nem nĂŠzted ilyen kĂŠzrĂĄtĂŠttel, hogy mennyire melegszik???

5perc utĂĄn mĂŠg nem volt baja...

Attila

  • Vendég
KĂśzponti zĂĄr - ajtĂł kĂĄbel javĂ­tĂĄs
« Válasz #20 Dátum: 2007 Március, 30, 17:31:51 »
Meg nyitom ezt a Topikot, hogy az elktromos dolgok kĂźlĂśn legyenek!

HellĂł srĂĄcok !
Örömmel vennék minden jó tanácsot, ha valaki már javított vezető oldali ajtó kábelköteget !
A jelenség a következő: a központi zár a vezető oldali ajtóról néha működtethető, néha nem. Van amikor az első zárak a távirányítós zárás után még kattognak egy darabig. Illetve előfordult egyszer hogy a vezető oldali villanyablak csak nagyon lassan záródott fel.
Azt tippelem, hogy a vezető oldali ajtó összekötő kábel tört el / ázott be.
Ha valakinek mĂŠr van ebben tapasztalata, kĂŠrem ossza meg velem ĂŠs a Tisztelt tĂĄrsasĂĄggal.
Előre is köszönöm !

Nem elérhető lajos

  • FĂŠrfi
  • KlubfĂźggő
  • *
  • Hozzászólások: 3.855
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 162
  • :2023 December, 14, 20:36:08
Re: KĂśzponti zĂĄr - ajtĂł kĂĄbel javĂ­tĂĄs
« Válasz #21 Dátum: 2007 Március, 30, 17:46:07 »
HellĂł srĂĄcok !
Örömmel vennék minden jó tanácsot, ha valaki már javított vezető oldali ajtó kábelköteget !
A jelenség a következő: a központi zár a vezető oldali ajtóról néha működtethető, néha nem. Van amikor az első zárak a távirányítós zárás után még kattognak egy darabig. Illetve előfordult egyszer hogy a vezető oldali villanyablak csak nagyon lassan záródott fel.
Azt tippelem, hogy a vezető oldali ajtó összekötő kábel tört el / ázott be.
Ha valakinek mĂŠr van ebben tapasztalata, kĂŠrem ossza meg velem ĂŠs a Tisztelt tĂĄrsasĂĄggal.
Előre is köszönöm !
Szióka.Nekem mér javitották ezt a kábel köteget. Én ezt rá biztam egy profi szervizes villanyosra. A javitás abbol áll, hogy ovatosan meg faragta a csatlakozó fejet és kábel darabokkal+zsugor csövel rögzitette a forrasztás után. Az ajtót is lekellett venni hozzá. A közel jövőben megkell megint keresnem mert nekem is hasonlóak lettek a mostani problémáim.
"Ezt valĂłban ĂŠlmĂŠny...."

zool

  • Vendég
Re: KĂśzponti zĂĄr - ajtĂł kĂĄbel javĂ­tĂĄs
« Válasz #22 Dátum: 2007 Március, 31, 14:05:03 »
HellĂł srĂĄcok !
Örömmel vennék minden jó tanácsot, ha valaki már javított vezető oldali ajtó kábelköteget !
A jelenség a következő: a központi zár a vezető oldali ajtóról néha működtethető, néha nem. Van amikor az első zárak a távirányítós zárás után még kattognak egy darabig. Illetve előfordult egyszer hogy a vezető oldali villanyablak csak nagyon lassan záródott fel.
Azt tippelem, hogy a vezető oldali ajtó összekötő kábel tört el / ázott be.
Ha valakinek mĂŠr van ebben tapasztalata, kĂŠrem ossza meg velem ĂŠs a Tisztelt tĂĄrsasĂĄggal.
Előre is köszönöm !

Sziasztok
Nekem mindkĂŠt oldalon volt egy pĂĄr tĂśrĂśtt kĂĄbelem, furcsa anomĂĄliĂĄknak voltam tanĂşja, amikor kĂŠt vezetĂŠk a tĂśrĂŠsnĂŠl ĂśsszeĂŠrt :) Én hĂĄzilag megoldottam: kimĂŠrtem melyik kĂĄbel  hova megy, a csatit levĂĄgtam, ĂŠs egy wv gumiharangot raktam a helyĂŠre. Így az ajtĂłban meg a kaszniban is van egy sorkapocs, a kettő kĂśzĂŠ meg Ăşj vezetĂŠket hĂşztam be a gumin keresztĂźl.

zool

Nem elérhető zoli

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 986
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 25
  • :2015 Április, 17, 21:40:24
Re: Elektromos dolgok...
« Válasz #23 Dátum: 2007 Április, 01, 19:26:41 »
Sziasztok!
Tud e valaki segiteni abban, hogy milehet a peugeottal? JelensĂŠg 1:  1-2-es fokozatnĂĄl vĂĄltĂĄs utĂĄn gĂĄzadĂĄsra rĂĄngat bedadog. A gĂĄzt vissza kell venni ĂŠs utĂĄnna Ăşjra gĂĄzt adni, hogy jĂł legyen. Ezt nem mindig csinĂĄlja csak ritkĂĄn.   2: leĂĄllitĂĄs utĂĄn a benzin szivattyĂş kb 7-10 mĂĄsodperc utĂĄn egy pillanatra beindul. BĂĄr van amikor egy perc is eltellik. Ezt viszont minden leĂĄllitĂĄs utĂĄn csinĂĄlja. MĹąszeres vizsgĂĄlaton semmit sem talĂĄltak. A folytĂł szelep hĂĄzat kitakaritottuk de sajna semmi vĂĄltozĂĄs.
Előre is kösz!
Munkaidőm kötetlen, megyek mint a töketlen!

Nem elérhető Dakar 306

  • FĂźred-Team
  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 6.724
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 219
  • :2011 Június, 21, 09:32:00
Re: Elektromos dolgok...
« Válasz #24 Dátum: 2007 Április, 01, 19:51:04 »
Sziasztok!
Tud e valaki segiteni abban, hogy milehet a peugeottal? JelensĂŠg 1:  1-2-es fokozatnĂĄl vĂĄltĂĄs utĂĄn gĂĄzadĂĄsra rĂĄngat bedadog. A gĂĄzt vissza kell venni ĂŠs utĂĄnna Ăşjra gĂĄzt adni, hogy jĂł legyen. Ezt nem mindig csinĂĄlja csak ritkĂĄn.   2: leĂĄllitĂĄs utĂĄn a benzin szivattyĂş kb 7-10 mĂĄsodperc utĂĄn egy pillanatra beindul. BĂĄr van amikor egy perc is eltellik. Ezt viszont minden leĂĄllitĂĄs utĂĄn csinĂĄlja. MĹąszeres vizsgĂĄlaton semmit sem talĂĄltak. A folytĂł szelep hĂĄzat kitakaritottuk de sajna semmi vĂĄltozĂĄs.
Előre is kösz!

A leĂĄllĂ­tĂĄs utĂĄni szivattyĂş hang teljesen normĂĄlis jelensĂŠg.
A gyertyĂĄkat nĂŠzd meg,az is lehet a ludas.

Bobeek

  • Vendég
Re: Elektromos dolgok...
« Válasz #25 Dátum: 2007 Április, 01, 20:18:09 »
A leĂĄllĂ­tĂĄs utĂĄni szivattyĂş hang teljesen normĂĄlis jelensĂŠg.
A gyertyĂĄkat nĂŠzd meg,az is lehet a ludas.

vagy a lambda-szonda..

Bobeek

  • Vendég
Re: KĂśzponti zĂĄr - ajtĂł kĂĄbel javĂ­tĂĄs
« Válasz #26 Dátum: 2007 Április, 01, 20:23:40 »
Sziasztok
Nekem mindkĂŠt oldalon volt egy pĂĄr tĂśrĂśtt kĂĄbelem, furcsa anomĂĄliĂĄknak voltam tanĂşja, amikor kĂŠt vezetĂŠk a tĂśrĂŠsnĂŠl ĂśsszeĂŠrt :) Én hĂĄzilag megoldottam: kimĂŠrtem melyik kĂĄbel  hova megy, a csatit levĂĄgtam, ĂŠs egy wv gumiharangot raktam a helyĂŠre. Így az ajtĂłban meg a kaszniban is van egy sorkapocs, a kettő kĂśzĂŠ meg Ăşj vezetĂŠket hĂşztam be a gumin keresztĂźl.

zool


Ăşgy nĂŠz ki, nekem is ilyen kĂĄbelkĂśteg lesz a gondom lassan... lehet emlĂŠkeztek, mesĂŠltem, hogy visszahajtottĂĄk a tĂźkrĂśm, ĂŠs utĂĄna meg se akart mozdulni semelyik irĂĄnyba.. szĂŠtszedtem, nem lĂĄttam semmit, Ăśsszeraktam, ĂŠs lĂĄm, oldalra mĂĄr mĹąkĂśdĂśtt! eltelt pĂĄr nap, ĂŠs gondoltam megprĂłbĂĄlom mĂŠgegyszer, ĂŠs lĂĄm, most tĂśkĂŠletesen mĹąkĂśdik!  :-[ ;D

Nem elérhető zoli

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 986
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 25
  • :2015 Április, 17, 21:40:24
Re: Elektromos dolgok...
« Válasz #27 Dátum: 2007 Április, 01, 21:00:16 »
vagy a lambda-szonda..
A lambda szondĂĄt is mĂŠrtĂŠk ĂŠs jĂłnak talĂĄltĂĄk.
Munkaidőm kötetlen, megyek mint a töketlen!

Gege

  • Vendég
Re: Elektromos dolgok...
« Válasz #28 Dátum: 2007 Április, 02, 21:14:55 »
sziasztok!
(remĂŠlem jĂł helyre Ă­rom...)

SzĂłval, a motor beindĂ­tĂĄsa (nĂŠmelyik indĂ­tĂĄsnĂĄl) utĂĄn nem alszik el a motordiagnosztika  (az a sĂĄrga, a lĂŠgzsĂĄk visszajelző felett) visszajelzője, de előfordult, hogy leĂĄllĂ­tĂĄs ĂŠs ĂşjraindĂ­tĂĄs utĂĄn elaludt! Ezt ma kezdte el csinĂĄlni, amit nem ĂŠrtek, mert az autĂłval nem mentem kb. 1 hĂłnapja, mivel a hĂĄtsĂł futĂłmĹąvet csinĂĄltuk...

Ötletek? Gondolom így elég sok minden lehet, de mégis vlmi?

Jaj, elfelejtettem a pugom: 1998, 1.4 xn, ferdehĂĄtĂş

Attila

  • Vendég
Re: Elektromos dolgok...
« Válasz #29 Dátum: 2007 Április, 02, 21:41:09 »
Sziasztok!
Tud e valaki segiteni abban, hogy milehet a peugeottal? JelensĂŠg 1:  1-2-es fokozatnĂĄl vĂĄltĂĄs utĂĄn gĂĄzadĂĄsra rĂĄngat bedadog. A gĂĄzt vissza kell venni ĂŠs utĂĄnna Ăşjra gĂĄzt adni, hogy jĂł legyen. Ezt nem mindig csinĂĄlja csak ritkĂĄn.   2: leĂĄllitĂĄs utĂĄn a benzin szivattyĂş kb 7-10 mĂĄsodperc utĂĄn egy pillanatra beindul. BĂĄr van amikor egy perc is eltellik. Ezt viszont minden leĂĄllitĂĄs utĂĄn csinĂĄlja. MĹąszeres vizsgĂĄlaton semmit sem talĂĄltak. A folytĂł szelep hĂĄzat kitakaritottuk de sajna semmi vĂĄltozĂĄs.
Előre is kösz!

Hello,
először a 2. kérdésre: szerintem is teljesen normális a szivattyú hang beindítás után, nekem tuti 5 éve csinálja és semmi gond.
Az első kĂŠrdĂŠsre javaslom, hogy ugorj be egy pug szervizbe, ahol kiolvassĂĄk az ECU memĂłriĂĄjĂĄt, hĂĄtha van benn valami ideiglenes hiba, amivel kĂśnnyek kiszĹąrhető a problĂŠma. Bazi drĂĄga a reszi ĂłradĂ­j (7 ezer+ĂĄfa) de egy fĂŠl ĂłrĂĄt megĂŠr szerintem, ha esetleg megmondja a gĂŠp a hibĂĄt. Én a mĂşlt hĂŠten voltam, (szintĂŠn rĂĄngatĂĄs, de minden sebessĂŠgi fokozatban) de megĂŠrte. A motorvezĂŠrlő kb. 6 helyről veszi a jeleket, hogy kiszĂĄmĂ­tsa az optimĂĄlis befecskendezĂŠst, sok a hibaforrĂĄs. Nekem speciel valami szĂ­vĂłcső nyomĂĄsĂŠrzĂŠkelő szenzor betegeskedett (MAP), előtte nem is hallottam ilyenről... Szervizes megmondta mi a baj, ĂŠn meg mentem a bontĂłba egy ilyen cuccĂŠrt ĂŠs kicserĂŠltem.  Menj be te is a autĂłval a szervĂ­zbe, ĂŠs kĂŠrdezz...ha fĂŠl Ăłra utĂĄn sem tudjĂĄk a motorhiba okĂĄt, akkor ĂĄllj odĂŠbb, nehogy kicserĂŠljĂĄk a fĂŠl autĂłt egy vagyonĂŠrt !

EgyĂŠbkĂŠnt rĂĄjĂśttem az eurĂłpia autĂłgyĂĄrtĂĄs titkĂĄra: a nĂŠmetek eladnak mindenfĂŠle gagyi alkatrĂŠszt a franciĂĄknak, csak hogy rontsĂĄk a francia autĂłk hĂ­rĂŠt (-:  (cserĂŠltem mĂĄr BEHR fĹątőradiĂĄtort, BOSCH szenzort...)

Hali !

drarpad

  • Vendég
Re: Elektromos dolgok...
« Válasz #30 Dátum: 2007 Április, 02, 22:03:05 »
...
EgyĂŠbkĂŠnt rĂĄjĂśttem az eurĂłpia autĂłgyĂĄrtĂĄs titkĂĄra: a nĂŠmetek eladnak mindenfĂŠle gagyi alkatrĂŠszt a franciĂĄknak, csak hogy rontsĂĄk a francia autĂłk hĂ­rĂŠt (-:  (cserĂŠltem mĂĄr BEHR fĹątőradiĂĄtort, BOSCH szenzort...)

Hali !
;D  ;D ;D

Nem elérhető zoli

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 986
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 25
  • :2015 Április, 17, 21:40:24
Re: Elektromos dolgok...
« Válasz #31 Dátum: 2007 Április, 02, 22:41:33 »
Hello,
először a 2. kérdésre: szerintem is teljesen normális a szivattyú hang beindítás után, nekem tuti 5 éve csinálja és semmi gond.
Az első kĂŠrdĂŠsre javaslom, hogy ugorj be egy pug szervizbe, ahol kiolvassĂĄk az ECU memĂłriĂĄjĂĄt, hĂĄtha van benn valami ideiglenes hiba, amivel kĂśnnyek kiszĹąrhető a problĂŠma. Bazi drĂĄga a reszi ĂłradĂ­j (7 ezer+ĂĄfa) de egy fĂŠl ĂłrĂĄt megĂŠr szerintem, ha esetleg megmondja a gĂŠp a hibĂĄt. Én a mĂşlt hĂŠten voltam, (szintĂŠn rĂĄngatĂĄs, de minden sebessĂŠgi fokozatban) de megĂŠrte. A motorvezĂŠrlő kb. 6 helyről veszi a jeleket, hogy kiszĂĄmĂ­tsa az optimĂĄlis befecskendezĂŠst, sok a hibaforrĂĄs. Nekem speciel valami szĂ­vĂłcső nyomĂĄsĂŠrzĂŠkelő szenzor betegeskedett (MAP), előtte nem is hallottam ilyenről... Szervizes megmondta mi a baj, ĂŠn meg mentem a bontĂłba egy ilyen cuccĂŠrt ĂŠs kicserĂŠltem.  Menj be te is a autĂłval a szervĂ­zbe, ĂŠs kĂŠrdezz...ha fĂŠl Ăłra utĂĄn sem tudjĂĄk a motorhiba okĂĄt, akkor ĂĄllj odĂŠbb, nehogy kicserĂŠljĂĄk a fĂŠl autĂłt egy vagyonĂŠrt !

EgyĂŠbkĂŠnt rĂĄjĂśttem az eurĂłpia autĂłgyĂĄrtĂĄs titkĂĄra: a nĂŠmetek eladnak mindenfĂŠle gagyi alkatrĂŠszt a franciĂĄknak, csak hogy rontsĂĄk a francia autĂłk hĂ­rĂŠt (-:  (cserĂŠltem mĂĄr BEHR fĹątőradiĂĄtort, BOSCH szenzort...)

Hali !
Voltam vele három helyen egy hivatalos szervíz és két maszek. Az első maszek egy univerzális BOSCH műszerrel nézte a másik egy laptoppal amin kimondottan pug program volt, próbakör, lambda szondát mért. Hibát eggyik helyen sem találtak. Fars levegőt nem szív. Hát egyenlőre itt járok.
Munkaidőm kötetlen, megyek mint a töketlen!

Bobeek

  • Vendég
Re: Elektromos dolgok...
« Válasz #32 Dátum: 2007 Április, 03, 00:04:18 »
Hello,
először a 2. kérdésre: szerintem is teljesen normális a szivattyú hang beindítás után, nekem tuti 5 éve csinálja és semmi gond.
Az első kĂŠrdĂŠsre javaslom, hogy ugorj be egy pug szervizbe, ahol kiolvassĂĄk az ECU memĂłriĂĄjĂĄt, hĂĄtha van benn valami ideiglenes hiba, amivel kĂśnnyek kiszĹąrhető a problĂŠma. Bazi drĂĄga a reszi ĂłradĂ­j (7 ezer+ĂĄfa) de egy fĂŠl ĂłrĂĄt megĂŠr szerintem, ha esetleg megmondja a gĂŠp a hibĂĄt. Én a mĂşlt hĂŠten voltam, (szintĂŠn rĂĄngatĂĄs, de minden sebessĂŠgi fokozatban) de megĂŠrte. A motorvezĂŠrlő kb. 6 helyről veszi a jeleket, hogy kiszĂĄmĂ­tsa az optimĂĄlis befecskendezĂŠst, sok a hibaforrĂĄs. Nekem speciel valami szĂ­vĂłcső nyomĂĄsĂŠrzĂŠkelő szenzor betegeskedett (MAP), előtte nem is hallottam ilyenről... Szervizes megmondta mi a baj, ĂŠn meg mentem a bontĂłba egy ilyen cuccĂŠrt ĂŠs kicserĂŠltem.  Menj be te is a autĂłval a szervĂ­zbe, ĂŠs kĂŠrdezz...ha fĂŠl Ăłra utĂĄn sem tudjĂĄk a motorhiba okĂĄt, akkor ĂĄllj odĂŠbb, nehogy kicserĂŠljĂĄk a fĂŠl autĂłt egy vagyonĂŠrt !

EgyĂŠbkĂŠnt rĂĄjĂśttem az eurĂłpia autĂłgyĂĄrtĂĄs titkĂĄra: a nĂŠmetek eladnak mindenfĂŠle gagyi alkatrĂŠszt a franciĂĄknak, csak hogy rontsĂĄk a francia autĂłk hĂ­rĂŠt (-:  (cserĂŠltem mĂĄr BEHR fĹątőradiĂĄtort, BOSCH szenzort...)

Hali !

ne haragudj, de te komolyan gondoltad, hogy szĂĄmgĂŠp-kiolvasĂĄsra szakszervizbe mentĂŠl?? csakmert sima autĂłvillamossĂĄgis legrosszabb esetben 3000forintĂŠrt megteszi neked ugyanezt..

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Re: Elektromos dolgok...
« Válasz #33 Dátum: 2007 Április, 03, 09:33:18 »
Sziasztok!
Tud e valaki segiteni abban, hogy milehet a peugeottal? JelensĂŠg 1:  1-2-es fokozatnĂĄl vĂĄltĂĄs utĂĄn gĂĄzadĂĄsra rĂĄngat bedadog. A gĂĄzt vissza kell venni ĂŠs utĂĄnna Ăşjra gĂĄzt adni, hogy jĂł legyen. Ezt nem mindig csinĂĄlja csak ritkĂĄn.   2: leĂĄllitĂĄs utĂĄn a benzin szivattyĂş kb 7-10 mĂĄsodperc utĂĄn egy pillanatra beindul. BĂĄr van amikor egy perc is eltellik. Ezt viszont minden leĂĄllitĂĄs utĂĄn csinĂĄlja. MĹąszeres vizsgĂĄlaton semmit sem talĂĄltak. A folytĂł szelep hĂĄzat kitakaritottuk de sajna semmi vĂĄltozĂĄs.
Előre is kösz!

első körben én egy alapos pucolásnak alávetném az alapjárati léptető mocit!
az ĂĄc termĂŠszetes hogy be indĂşl mert vissza szĂ­vja a tankba az Ăźzemanyagot!

Gege

  • Vendég
Re: Elektromos dolgok...
« Válasz #34 Dátum: 2007 Április, 04, 22:55:08 »
sziasztok!
(remĂŠlem jĂł helyre Ă­rom...)

Szóval, a motor beindítása (némelyik indításnál) után nem alszik el a motordiagnosztika  (az a sárga, a légzsák visszajelző felett) visszajelzője, de előfordult, hogy leállítás és újraindítás után elaludt! Ezt ma kezdte el csinálni, amit nem értek, mert az autóval nem mentem kb. 1 hónapja, mivel a hátsó futóművet csináltuk...

Ötletek? Gondolom így elég sok minden lehet, de mégis vlmi?

Jaj, elfelejtettem a pugom: 1998, 1.4 xn, ferdehĂĄtĂş

Senkinek sincs Ütlete?  ??? :)

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Re: Elektromos dolgok...
« Válasz #35 Dátum: 2007 Április, 05, 07:17:41 »
Semkinek sincs Ăśtlete?  ???

nekem csak annyi, hogy pucold meg a motor kĂśteg kĂĄbel csatijĂĄt! Az akku alat talĂĄlhatĂł 2 kerek csati!
Ha nem segit akkor meg comp kiolvasĂĄsra el kell menni, hogy milyen hibĂĄt tĂĄrolt le!

Gege

  • Vendég
Re: Elektromos dolgok...
« Válasz #36 Dátum: 2007 Április, 05, 09:42:26 »
Köszönöm a válaszod!! Igen én is a kiolvasásra gondoltam, de előtte mindenképp megcsinálom, amit mondtál!!!
KĂśszi mĂŠg egyszer!

Nem elérhető FunTom

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.287
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 45
  • :2011 Augusztus, 27, 13:14:10
Re: Elektromos dolgok...
« Válasz #37 Dátum: 2007 Április, 07, 21:41:09 »
Sziasztok!

Ha baloldalrol akarom a jobboldali ablakot leengedni, elég bizonytalan. gondoltam szétszedném a kapcsolót, mert hogy kontakt dolog lehet (ha hosszabban nyomom, akkor elindul lefelé). csak hét nem tudom hogyan kell. ha a takaroját leszedem felülről, nem látszik semmi. Erőltetni nem szeretném, nehogy elromoljon. Ti biztosan tudtok segíteni. Előre is köszi.
FunTom

Bobeek

  • Vendég
Re: Elektromos dolgok...
« Válasz #38 Dátum: 2007 Április, 07, 21:58:55 »
Sziasztok!

Ha baloldalrol akarom a jobboldali ablakot leengedni, elég bizonytalan. gondoltam szétszedném a kapcsolót, mert hogy kontakt dolog lehet (ha hosszabban nyomom, akkor elindul lefelé). csak hét nem tudom hogyan kell. ha a takaroját leszedem felülről, nem látszik semmi. Erőltetni nem szeretném, nehogy elromoljon. Ti biztosan tudtok segíteni. Előre is köszi.

ĂŠnis szĂŠtszedtem mostanĂĄban pĂĄrszor a baloldali kapcsolĂł egysĂŠget, mert okositani akartam, de igazĂĄbĂłl nemnagyon sikerĂźlt.. illetve ĂŠn a nyĂĄklap aljĂĄra lennĂŠk kivĂĄncsi, ahhoz akarnĂŠk hozzĂĄfĂŠrni, de elĂŠg remĂŠnytelennek tĹąnt, feszegetni meg nem akartam! de majd mĂŠg prĂłbĂĄlkozok..

Nem elérhető FunTom

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.287
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 45
  • :2011 Augusztus, 27, 13:14:10
Re: Elektromos dolgok...
« Válasz #39 Dátum: 2007 Április, 07, 22:31:00 »
ĂŠnis szĂŠtszedtem mostanĂĄban pĂĄrszor a baloldali kapcsolĂł egysĂŠget, mert okositani akartam, de igazĂĄbĂłl nemnagyon sikerĂźlt.. illetve ĂŠn a nyĂĄklap aljĂĄra lennĂŠk kivĂĄncsi, ahhoz akarnĂŠk hozzĂĄfĂŠrni, de elĂŠg remĂŠnytelennek tĹąnt, feszegetni meg nem akartam! de majd mĂŠg prĂłbĂĄlkozok..

Nekem igazĂĄndibol mĂŠg az ajtĂłbĂłl sem sikerĂźlt kiszednem...
FunTom

Bobeek

  • Vendég
Re: Elektromos dolgok...
« Válasz #40 Dátum: 2007 Április, 07, 22:47:06 »
Nekem igazĂĄndibol mĂŠg az ajtĂłbĂłl sem sikerĂźlt kiszednem...

a legkisebb csavarhuzoval, amid van, nyĂşlj alĂĄ, ĂŠs "feszĂ­tsd" fel egy kicsit, utĂĄnna mĂĄr kĂŠzzel ki tudod hĂşzni, nem tudsz eltĂśrni semmit, ĂŠs nem fog szĂŠtugrani semmi, de vigyĂĄzz, mert kĂśnnyen megsĂŠrtheted a mĹąanyagot! 

ma-Zo

  • Vendég
Re: Elektromos dolgok...
« Válasz #41 Dátum: 2007 Április, 10, 20:47:52 »
Hali SrĂĄcok,

ValamiĂŠrt soxor magĂĄtĂłl lenullĂĄzĂłdik a napiszĂĄmlĂĄlĂłm  ???

Valaki talĂĄlkozott mĂĄr ilyen jelensĂŠggel?

Nem elérhető Dakar 306

  • FĂźred-Team
  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 6.724
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 219
  • :2011 Június, 21, 09:32:00
Re: Elektromos dolgok...
« Válasz #42 Dátum: 2007 Április, 10, 20:57:26 »
Hali SrĂĄcok,

ValamiĂŠrt soxor magĂĄtĂłl lenullĂĄzĂłdik a napiszĂĄmlĂĄlĂłm  ???

Valaki talĂĄlkozott mĂĄr ilyen jelensĂŠggel?

Nekem is ez volt,amikor az autĂłt megvettem. AztĂĄn amikor ĂĄtledezĂŠs cĂŠljĂĄbol ki-be raktuk a mĹąszeregysĂŠget,azĂłta hibĂĄtlanul mĹąkĂśdik. Egy prĂłbĂĄt megĂŠr,vedd ki,ĂŠs kicsit rĂĄzogasd meg.

Bobeek

  • Vendég
Re: Elektromos dolgok...
« Válasz #43 Dátum: 2007 Április, 10, 21:44:24 »
Nekem is ez volt,amikor az autĂłt megvettem. AztĂĄn amikor ĂĄtledezĂŠs cĂŠljĂĄbol ki-be raktuk a mĹąszeregysĂŠget,azĂłta hibĂĄtlanul mĹąkĂśdik. Egy prĂłbĂĄt megĂŠr,vedd ki,ĂŠs kicsit rĂĄzogasd meg.

igen, kĂśztudomĂĄsul 306hiba, hogy a csatlakozoknĂĄl előszeretettel lĂŠp fel kontakt-hiba, sajnos..  :(

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re: Elektromos dolgok...
« Válasz #44 Dátum: 2007 Április, 10, 21:58:42 »
igen, kĂśztudomĂĄsul 306hiba, hogy a csatlakozoknĂĄl előszeretettel lĂŠp fel kontakt-hiba, sajnos..  :(

Szerintem itt azĂŠrt nem csati-hibĂĄra kellene gyanakodni...
Az S2-nĂŠl nagyon korrekt mĹąszerfali csatik vannak, inkĂĄbb a mĹąszer belsejĂŠben lehet a gĂĄz.

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
érintkező
« Válasz #45 Dátum: 2007 Április, 11, 07:23:00 »
Zimu:

Nincs véletlen ilyen érintkeződ?
Vettem egy autó rádiót és az ISO csatből ki van szakitva az egyik vezeték... és így nem tudom eladni!
illetve nem szeretnĂŠk venni egy Ăşj ISO csatit 2500ĂŠrt, hogy minĂŠl kevesebbet bukjak rajta!




ma-Zo

  • Vendég
Re: Elektromos dolgok...
« Válasz #46 Dátum: 2007 Április, 11, 08:43:33 »
Nekem is ez volt,amikor az autĂłt megvettem. AztĂĄn amikor ĂĄtledezĂŠs cĂŠljĂĄbol ki-be raktuk a mĹąszeregysĂŠget,azĂłta hibĂĄtlanul mĹąkĂśdik. Egy prĂłbĂĄt megĂŠr,vedd ki,ĂŠs kicsit rĂĄzogasd meg.

Erre ĂŠn is gondoltam, de most meg is teszem, kĂśszi!

K NĂĄndor

  • Vendég
Re: érintkező
« Válasz #47 Dátum: 2007 Április, 11, 09:58:25 »
Zimu:

Nincs véletlen ilyen érintkeződ?
Vettem egy autó rádiót és az ISO csatből ki van szakitva az egyik vezeték... és így nem tudom eladni!
illetve nem szeretnĂŠk venni egy Ăşj ISO csatit 2500ĂŠrt, hogy minĂŠl kevesebbet bukjak rajta!





Milyen rĂĄdiĂłt vettĂŠl?

Nem elérhető FunTom

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.287
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 45
  • :2011 Augusztus, 27, 13:14:10
kĂśzponti zĂĄr
« Válasz #48 Dátum: 2007 Április, 11, 10:24:55 »
Sziasztok!

1. Meg lehet-e oldani valahogy, hogy a kĂśzponti zĂĄr nyitĂĄsĂĄnĂĄl a csomagtartĂł ne nyiljon, viszont, ha zĂĄrom, akkor zĂĄrodjon az is?

2. utolag megcsinĂĄlhatĂł-e hogy elindulĂĄs utĂĄn zĂĄrĂłdjon a kĂśzponti zĂĄr, mint ahogyan az ujabb autĂłkban van? vagy egyszerĹąen csak nyomjam le a gombot mellettem?

(lehet hogy zimu-nak kellett volna cimeznem, mint ujabb extra Ăśtlet?)
FunTom

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re: érintkező
« Válasz #49 Dátum: 2007 Április, 11, 10:32:49 »
Zimu:

Nincs véletlen ilyen érintkeződ?
Vettem egy autó rádiót és az ISO csatből ki van szakitva az egyik vezeték... és így nem tudom eladni!
illetve nem szeretnĂŠk venni egy Ăşj ISO csatit 2500ĂŠrt, hogy minĂŠl kevesebbet bukjak rajta!



Pontosan ugyanilyen nincs, csak hasonlĂłak. Majd kĂśrĂźlnĂŠzek, hogy amim van, az illik-e vajon az ISO-csatiba?

 


Google PageRank