Szavazás

Tudtad, hogy 4 évente kellene cserélni hűtőfolyadékot?

Igen
Nem
Nem is tudtam, hogy cserĂŠlni kell

Szerző Téma: SzerelĂŠs ĂŠs Tuning  (Megtekintve 4966313 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34050 Dátum: 2021 Március, 30, 09:20:00 »
Sziasztok!

KaphatĂł mĂŠg Ăşj gumikĂŠder a 306-oshoz? CserĂŠlnĂŠm mindkĂŠt oldalt az ajtĂłk kĂśrĂźl, ĂŠs lenn a kĂźszĂśbĂśknĂŠl is.

KĂśszi a vĂĄlaszt!

Sajnos mostanĂĄban nem fĂŠrek hozzĂĄ a serviceboxhoz, de igen kicsi esĂŠlyt lĂĄtok arra, hogy emberi ĂĄron Ăşjonnan kaphatĂł ilyen...

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34051 Dátum: 2021 Március, 30, 11:04:28 »
Sajnos mostanĂĄban nem fĂŠrek hozzĂĄ a serviceboxhoz, de igen kicsi esĂŠlyt lĂĄtok arra, hogy emberi ĂĄron Ăşjonnan kaphatĂł ilyen...

Szia Zimu!

Köszi a választ! Esetleg érdemes a UNIX-nál, Bárdinál érdeklődni, vagy eleve esélytelen szerinted? Márkaszerviz?

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34052 Dátum: 2021 Április, 01, 12:27:56 »
Szia Zimu!

Köszi a választ! Esetleg érdemes a UNIX-nál, Bárdinál érdeklődni, vagy eleve esélytelen szerinted? Márkaszerviz?

Szia Mersault, szerintem inkĂĄbb csak mĂĄrkaszerviz, de inkĂĄbb Ăźlve hallgasd vĂŠgĂŠg, mennyibe kerĂźl... ;-)

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34053 Dátum: 2021 Április, 01, 13:05:07 »
Szia Mersault, szerintem inkĂĄbb csak mĂĄrkaszerviz, de inkĂĄbb Ăźlve hallgasd vĂŠgĂŠg, mennyibe kerĂźl... ;-)

Hehe, rendben!  :-))

Nem elérhető Laci0915

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2023 Április, 05, 12:12:32
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34054 Dátum: 2021 Augusztus, 08, 11:40:43 »
Sziasztok,a klíma sajnos megadta magát,szerelőnél volt,feltöltötték,kb.egy hétig jól hűtött,aztán egyre rosszabbul,újra szerelő,infra lámpával ellenőrizték,legalább nyolc helyen engedi a gázt,azt mondták nem érdemes javítani,túl sokba kerülne.Az alany 1.4-es S3-mas,2000 kiadású,minden tökéletesen működik,aklímát kivéve.Szerintetek javítható még gazdaságosan?

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34055 Dátum: 2021 Augusztus, 08, 20:40:34 »
Sziasztok,a klíma sajnos megadta magát,szerelőnél volt,feltöltötték,kb.egy hétig jól hűtött,aztán egyre rosszabbul,újra szerelő,infra lámpával ellenőrizték,legalább nyolc helyen engedi a gázt,azt mondták nem érdemes javítani,túl sokba kerülne.Az alany 1.4-es S3-mas,2000 kiadású,minden tökéletesen működik,aklímát kivéve.Szerintetek javítható még gazdaságosan?

Ezt Neked kell eldĂśntened... Ha 100.000 Ft-ba kerĂźlne, ĂŠn akkor is megjavĂ­ttatnĂĄm, ugyanis eszem ĂĄgĂĄban sincs eladni a 306-osomat... ;-)
KlĂ­ma nĂŠlkĂźl ĂŠn nem szeretem...

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34056 Dátum: 2021 Augusztus, 08, 22:17:39 »
OFF

HOD-771, ötajtós, ezüst 306 kompakt, S3-as. Ismerős valakinek? A hátsó ablakon szerepel a 306Klub matricája. Pár utcányira van tőlem a Balatonnál. :-)

Nem elérhető Laci0915

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2023 Április, 05, 12:12:32
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34057 Dátum: 2021 Augusztus, 09, 17:01:32 »
Ezt Neked kell eldĂśntened... Ha 100.000 Ft-ba kerĂźlne, ĂŠn akkor is megjavĂ­ttatnĂĄm, ugyanis eszem ĂĄgĂĄban sincs eladni a 306-osomat... ;-)
KlĂ­ma nĂŠlkĂźl ĂŠn nem szeretem...

Nem elérhető krissz306

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2023 Február, 21, 19:38:31
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34058 Dátum: 2021 Augusztus, 12, 18:06:54 »
Sziasztok!
MostanĂĄban a szokĂĄsosnĂĄl is jobban visszafogja a kocsimat a klĂ­ma.
GĂĄzadĂĄsnĂĄl majdnem olyan ĂŠrzĂŠs, mintha kamiont hĂşznĂŠk.  :D
Persze eddig is lomhĂĄbb volt ha ment a klĂ­ma, de ennyire azĂŠrt nem.
Mi lehet az oka?

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34059 Dátum: 2021 Augusztus, 13, 09:51:02 »
Sziasztok!
MostanĂĄban a szokĂĄsosnĂĄl is jobban visszafogja a kocsimat a klĂ­ma.
GĂĄzadĂĄsnĂĄl majdnem olyan ĂŠrzĂŠs, mintha kamiont hĂşznĂŠk.  :D
Persze eddig is lomhĂĄbb volt ha ment a klĂ­ma, de ennyire azĂŠrt nem.
Mi lehet az oka?

Ez meglep. Nekem is 1.4 van, és csak picit veszem észre, hogy a klíma visszafogja. komolyabb gázadáskor tudtommal a mi autóinkon is kikapcsol időlegesen a klíma.
PrĂłbĂĄld kivizsgĂĄltatni, valami gond lehet, de sajnos Ăśtletem sincs, hogy mi...

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34060 Dátum: 2021 Augusztus, 26, 17:05:46 »
Sziasztok!

Ha mĂĄr volt szĂł rĂłla, bocs: S3 mĹąszerfala jelzi azt, ha kopott a fĂŠkbetĂŠt? Ahogy nĂŠzegettem a mĹąszerfal vilĂĄgĂ­tĂĄst, elvileg tudnia kĂŠne (12-es).


Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34061 Dátum: 2021 Augusztus, 27, 08:35:34 »
Sziasztok!

Ha mĂĄr volt szĂł rĂłla, bocs: S3 mĹąszerfala jelzi azt, ha kopott a fĂŠkbetĂŠt? Ahogy nĂŠzegettem a mĹąszerfal vilĂĄgĂ­tĂĄst, elvileg tudnia kĂŠne (12-es).



A műszeregységben valóban ott a helye a jelzőlámpának hozzá, de én eddig (furcsa módon) csak S1-ben láttam kiépített fékbetétkopás-jelzőt, S2-nél és S3-nál nem. Szinte 100%, hogy a Te autódban sincs meg a vezetékezés hozzá.

De ha kiszereled a mĹąszeregysĂŠget, ĂŠs fĂŠny felĂŠ tartod, mĂĄs ĂŠrdekessĂŠget is lĂĄthatsz: nekem Ă­gy tĹąnt fel, hogy a biztonsĂĄgi Ăśv becsatolĂĄsĂĄra figyelmeztető jelzőlĂĄmpa is helyet kapott. AztĂĄn jobban utĂĄnanĂŠzve kiderĂźlt, hogy a karosszĂŠria-kĂĄbelkĂśtegben is ott van, a csatlakozĂłja pedig papĂ­rszalaggal van hozzĂĄrĂśgzĂ­tve a kĂĄbelkĂśteghez a vezetőülĂŠs alatt. A mĹąszerfali kĂśtegből nĂĄlam hiĂĄnyzott, de ezt kipĂłtoltam, ĂŠs egy XsarĂĄbĂłl kibontott Ăśvcsat felhasznĂĄlĂĄsĂĄval lett mikrokapcsolĂłm is, Ă­gy nĂĄlam mĂĄr ez funkcionĂĄl.  ;-)
De ez utóbbi a korai S3-asoknál tudtommal nincs, mert ugyanezen a helyen azoknál egy nyitott ajtókra figyelmeztető jelzőlámpa kapott helyet, ami persze szintén sosincs gyárilag bekötve. Ez utóbbihoz a tippek-trükkök rovatban láthatsz egy leírást, valaki korábban beüzemelte, bár emlékeim szerint csak az első két ajtóhoz.
Ha már itt tartunk: a hátsó ajtók zárjaiban is ott vannak S3-nál a mikrokapcsolók, de csak a nagyon gazdagon felszerelt 306-oknál van funkciójuk: ezek a mikrokapcsolók vezérlik az utastéri lámpákat. Ezeket is beüzemeltem, olyan formában, hogy nálam (az egyébként szintén általam utólag beépített) hátsó utastéri lámpát csak a két hátsó ajtó vezérli, az első ajtók nyitásától tehát függetlenítettem. Azt, hogy fokozatosan erősödő-halványuló fénnyel kapcsoljon fel-le, azt egy első generációs Xantiából származó kis külön vezérlővel oldottam meg...

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34062 Dátum: 2021 Augusztus, 28, 21:08:42 »
A műszeregységben valóban ott a helye a jelzőlámpának hozzá, de én eddig (furcsa módon) csak S1-ben láttam kiépített fékbetétkopás-jelzőt, S2-nél és S3-nál nem. Szinte 100%, hogy a Te autódban sincs meg a vezetékezés hozzá.

De ha kiszereled a mĹąszeregysĂŠget, ĂŠs fĂŠny felĂŠ tartod, mĂĄs ĂŠrdekessĂŠget is lĂĄthatsz: nekem Ă­gy tĹąnt fel, hogy a biztonsĂĄgi Ăśv becsatolĂĄsĂĄra figyelmeztető jelzőlĂĄmpa is helyet kapott. AztĂĄn jobban utĂĄnanĂŠzve kiderĂźlt, hogy a karosszĂŠria-kĂĄbelkĂśtegben is ott van, a csatlakozĂłja pedig papĂ­rszalaggal van hozzĂĄrĂśgzĂ­tve a kĂĄbelkĂśteghez a vezetőülĂŠs alatt. A mĹąszerfali kĂśtegből nĂĄlam hiĂĄnyzott, de ezt kipĂłtoltam, ĂŠs egy XsarĂĄbĂłl kibontott Ăśvcsat felhasznĂĄlĂĄsĂĄval lett mikrokapcsolĂłm is, Ă­gy nĂĄlam mĂĄr ez funkcionĂĄl.  ;-)
De ez utóbbi a korai S3-asoknál tudtommal nincs, mert ugyanezen a helyen azoknál egy nyitott ajtókra figyelmeztető jelzőlámpa kapott helyet, ami persze szintén sosincs gyárilag bekötve. Ez utóbbihoz a tippek-trükkök rovatban láthatsz egy leírást, valaki korábban beüzemelte, bár emlékeim szerint csak az első két ajtóhoz.
Ha már itt tartunk: a hátsó ajtók zárjaiban is ott vannak S3-nál a mikrokapcsolók, de csak a nagyon gazdagon felszerelt 306-oknál van funkciójuk: ezek a mikrokapcsolók vezérlik az utastéri lámpákat. Ezeket is beüzemeltem, olyan formában, hogy nálam (az egyébként szintén általam utólag beépített) hátsó utastéri lámpát csak a két hátsó ajtó vezérli, az első ajtók nyitásától tehát függetlenítettem. Azt, hogy fokozatosan erősödő-halványuló fénnyel kapcsoljon fel-le, azt egy első generációs Xantiából származó kis külön vezérlővel oldottam meg...

Szia Zimu!

Köszi a választ. Sajnálom a dolgot, mert szerintem különösen hasznos infó lenne, nagy kár, hogy ez nincs bekötve. Nem is tudom, miért... (költségcsökkentésből? de akkor meg minek van az előkészítés?...)

Ha mĂĄr itt tartunk: a hĂĄtsĂł ajtĂłk zĂĄrjaiban is ott vannak S3-nĂĄl a mikrokapcsolĂłk, de csak a nagyon gazdagon felszerelt 306-oknĂĄl van funkciĂłjuk: ezek a mikrokapcsolĂłk vezĂŠrlik az utastĂŠri lĂĄmpĂĄkat.

Nekem ez gyárilag benne van, a fokozatosan elhalványuló fény is. A nyitott ajtókra figyelmeztető lámpa nincs bekötve, mezei sípoló (kissé idegesítő) hangjelzés van csak.

Úgy tervezem/tervezzük különben, hogy ha csak nem történik valami extra nagy baj, akkor egy jó 4-5 évig még marad a gép nálunk. Ritka szerethető, szép, kellemes és kényelmes autó. Lehetne persze erősebb, gyorsabb, autópálya tempónál halkabb, de igazából nincs sok értelme. A menetkomfortja egy kategóriával feljebb is elmenne és ami ennél újabb, az sokkal drágább is, tele felesleges cuccal, ami inkább bosszantana és levenne a még jó értelemben nyersnek, természetesnek mondható vezetési élményből.

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34063 Dátum: 2021 Augusztus, 30, 08:41:57 »
Szia Zimu!

Köszi a választ. Sajnálom a dolgot, mert szerintem különösen hasznos infó lenne, nagy kár, hogy ez nincs bekötve. Nem is tudom, miért... (költségcsökkentésből? de akkor meg minek van az előkészítés?...)

Ha mĂĄr itt tartunk: a hĂĄtsĂł ajtĂłk zĂĄrjaiban is ott vannak S3-nĂĄl a mikrokapcsolĂłk, de csak a nagyon gazdagon felszerelt 306-oknĂĄl van funkciĂłjuk: ezek a mikrokapcsolĂłk vezĂŠrlik az utastĂŠri lĂĄmpĂĄkat.

Nekem ez gyárilag benne van, a fokozatosan elhalványuló fény is. A nyitott ajtókra figyelmeztető lámpa nincs bekötve, mezei sípoló (kissé idegesítő) hangjelzés van csak.

Úgy tervezem/tervezzük különben, hogy ha csak nem történik valami extra nagy baj, akkor egy jó 4-5 évig még marad a gép nálunk. Ritka szerethető, szép, kellemes és kényelmes autó. Lehetne persze erősebb, gyorsabb, autópálya tempónál halkabb, de igazából nincs sok értelme. A menetkomfortja egy kategóriával feljebb is elmenne és ami ennél újabb, az sokkal drágább is, tele felesleges cuccal, ami inkább bosszantana és levenne a még jó értelemben nyersnek, természetesnek mondható vezetési élményből.

A fokozatosan elhalványuló belső világítás S3-nál széria-dolog.
Ezen meglepődtem, hogy van hátsó utastéri lámpád és a hátsó ajtók is vezérlik a belső világítást. Úgy emlékeztem, hogy alacsonyabb felszereltségű (talán Saint Tropez) az autód, de hát valószínűleg rosszul tudtam.
Nekem a 2001-es XR-ben a vezeték-előkészítés sem volt meg hozzá sem a karosszériakábelkötegben, sem a tetőkábelben, teljesen nulláról kellett csinálnom. Aztán a hátsóajtó-kábelkötegeket igazán feleslegesen egészítettem ki a szükséges két plusz vezetékkel, mert mire kész lett, pár hónapon belül sikerült egy hátsó elektromos ablakemelő-szettet vennem, azokban az ajtó-kábelkötegekben meg persze ez a két szükséges vezeték is benne volt. Persze sebaj, elajándékoztam valakinek, hogy könnyen lehessen hátsó utastéri lámpája...

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34064 Dátum: 2021 Augusztus, 30, 18:05:25 »
A fokozatosan elhalványuló belső világítás S3-nál széria-dolog.
Ezen meglepődtem, hogy van hátsó utastéri lámpád és a hátsó ajtók is vezérlik a belső világítást. Úgy emlékeztem, hogy alacsonyabb felszereltségű (talán Saint Tropez) az autód, de hát valószínűleg rosszul tudtam.
Nekem a 2001-es XR-ben a vezeték-előkészítés sem volt meg hozzá sem a karosszériakábelkötegben, sem a tetőkábelben, teljesen nulláról kellett csinálnom. Aztán a hátsóajtó-kábelkötegeket igazán feleslegesen egészítettem ki a szükséges két plusz vezetékkel, mert mire kész lett, pár hónapon belül sikerült egy hátsó elektromos ablakemelő-szettet vennem, azokban az ajtó-kábelkötegekben meg persze ez a két szükséges vezeték is benne volt. Persze sebaj, elajándékoztam valakinek, hogy könnyen lehessen hátsó utastéri lámpája...

"Ezen meglepődtem, hogy van hátsó utastéri lámpád és a hátsó ajtók is vezérlik a belső világítást."

Mistral felszereltségű az autó, ami igazán extra benne szerintem, az az ülésfűtés, még extrább, hogy működik is (amennyire tudom, gyakorta elromlanak). Hátsó utastéri lámpa nincs benne, viszont a hátsó ajtók vezérlik a belső világítást. Francia autó :)

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34065 Dátum: 2021 Augusztus, 30, 18:15:57 »
Sziasztok!

Kiégett a műszerfalvilágítás a bal oldalon, és úgy gondoltam, hátha érdemes újra nekifutni a régóta tervezgetett világításcserének. Valakinek van tapasztalata esetleg olyan műhelyről Budapesten, ahol vállalnak cserét plazma számlapra? Hol lehet plazma számlapot kapni S3-as 306-oshoz? (És egyúttal cserélném a fűtéspanelben is az izzókat).

Ez a szĂ­nvilĂĄg tetszene:
https://www.306oc.co.uk/forum/archive/index.php?thread-10153.html

https://moman.pl/en/home/250-201-volkswagen-golf-3-design-3-plasma-tacho-glow-gauges-tachoscheiben-dials.html

Valaki esetleg?

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34066 Dátum: 2021 Augusztus, 31, 11:45:19 »
Sziasztok!

Kiégett a műszerfalvilágítás a bal oldalon, és úgy gondoltam, hátha érdemes újra nekifutni a régóta tervezgetett világításcserének. Valakinek van tapasztalata esetleg olyan műhelyről Budapesten, ahol vállalnak cserét plazma számlapra? Hol lehet plazma számlapot kapni S3-as 306-oshoz? (És egyúttal cserélném a fűtéspanelben is az izzókat).

Ez a szĂ­nvilĂĄg tetszene:
https://www.306oc.co.uk/forum/archive/index.php?thread-10153.html

https://moman.pl/en/home/250-201-volkswagen-golf-3-design-3-plasma-tacho-glow-gauges-tachoscheiben-dials.html

Valaki esetleg?

Sajnos semmi ilyenben konkrĂŠtumot nem tudok.

Max ha csak simĂĄn izzĂłkra szeretnĂŠd cserĂŠlni, a csere menetĂŠt tudom megadni - a kĂśzĂŠpkonzolhoz is.

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34067 Dátum: 2021 Augusztus, 31, 13:43:31 »
Sajnos semmi ilyenben konkrĂŠtumot nem tudok.

Max ha csak simĂĄn izzĂłkra szeretnĂŠd cserĂŠlni, a csere menetĂŠt tudom megadni - a kĂśzĂŠpkonzolhoz is.

Szia Zimu!

OK, köszi a választ! Futok egy-két kört még, hátha valaki tud segíteni. Ha zsákutcákba futok, akkor lehet, hogy keresnélek a csere menete miatt. (Jobban szeretem azért azt, ha a speciálisabb szakértelmet kívánó munkákat inkább egy tapasztalt illető csinálja.)

Nem elérhető Kolin

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.785
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 149
  • :2023 Július, 14, 09:51:29
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34068 Dátum: 2021 Szeptember, 03, 08:51:59 »
Sziasztok,a klíma sajnos megadta magát,szerelőnél volt,feltöltötték,kb.egy hétig jól hűtött,aztán egyre rosszabbul,újra szerelő,infra lámpával ellenőrizték,legalább nyolc helyen engedi a gázt,azt mondták nem érdemes javítani,túl sokba kerülne.Az alany 1.4-es S3-mas,2000 kiadású,minden tökéletesen működik,aklímát kivéve.Szerintetek javítható még gazdaságosan?

Hello!
Bontott cuccokbĂłl szerintem viszonylag olcsĂłn meg lehet javĂ­tani. Mondta, hogy hol ereszt?
3 cső van a motortérben, a klímahűtő, meg a kompresszor ahol ereszthet, meg persze ezek csatlakozása ahová érdemes új O gyűrűket venni.
Ha veszel valamit, 1.4 vagy 1.6 benzinesből legyen.

Nem elérhető krissz306

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2023 Február, 21, 19:38:31
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34069 Dátum: 2021 Szeptember, 19, 17:11:17 »
Sziasztok!
Menet közben időnként tompa kopogást hallok a jobb első kerék felől.
Megemeltem, és mindkét első kerék forgatásakor kopogás hallatszik egészen bentről, a váltó környékéről.
FĂŠltengely kĂŠszĂźl megadni magĂĄt?  ???

Nem elérhető krissz306

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2023 Február, 21, 19:38:31
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34070 Dátum: 2021 Szeptember, 22, 11:23:55 »
Sziasztok!
Menet közben időnként tompa kopogást hallok a jobb első kerék felől.
Megemeltem, és mindkét első kerék forgatásakor kopogás hallatszik egészen bentről, a váltó környékéről.
FĂŠltengely kĂŠszĂźl megadni magĂĄt?  ???

StabilizĂĄtor karokat kellett cserĂŠlni elĂśl, ĂŠs megszĹąnt a kopogĂĄs menet kĂśzben.
Viszont a megemelt kerĂŠk forgatĂĄsakor hallhatĂł kottyanĂł hangra a vĂĄltĂł alĂłl nem tudtak semmi ĂŠrdemlegeset mondani.

Nem elérhető violino

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 182
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2021 Október, 28, 23:26:43
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34071 Dátum: 2021 Október, 28, 23:27:00 »
Üdv!

Bocs az offolĂĄsĂŠrt, de Ăşgy gondolom ez a problĂŠma bĂĄrmelyik 16 szelepes motornĂĄl jelentkezhet.



 Renault Clio II. 1.2 16v. GyertyĂĄit szeretnĂŠm megnĂŠzni. A csatlakozĂłkat hogyan kell leszedni a gyertyĂĄkrĂłl,mert szĂĄmomra nem akar lejĂśnni. Van valamilyen spĂŠci mozdulat amivel ez simĂĄn megy, vagy begyĂłgyulhatott mert olyan mĂŠlyen benyĂşlik a hengerfejbe?

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34072 Dátum: 2021 Október, 29, 22:32:51 »
Sziasztok!

TalĂĄn volt mĂĄr szĂł rĂłla, de ha nem, akkor ĂŠrdekelne, hogy szerintetek ĂŠrdemes cserĂŠlni manuĂĄlis vĂĄltĂłban az olajat? Ha igen, csinĂĄlta mĂĄr valaki? MegoldhatĂł az olajcsere egy szakszervizben? Mennyi km utĂĄn lehet javasolt a csere? Vagy teljesen felesleges az aggodalmam?

Köszi a választ előre is!

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34073 Dátum: 2021 Október, 31, 14:50:50 »
Sziasztok!

TalĂĄn volt mĂĄr szĂł rĂłla, de ha nem, akkor ĂŠrdekelne, hogy szerintetek ĂŠrdemes cserĂŠlni manuĂĄlis vĂĄltĂłban az olajat? Ha igen, csinĂĄlta mĂĄr valaki? MegoldhatĂł az olajcsere egy szakszervizben? Mennyi km utĂĄn lehet javasolt a csere? Vagy teljesen felesleges az aggodalmam?

Köszi a választ előre is!

Ennyi idős autóknál már kimondottan ajánlott lecserélni, igen. Oldalt van egy leeresztő- és egy feltöltő nyílás is a váltón. Általános szerelő is könnyűszerrel le tudja cserélni, nem kell szakszerviz. Potosan két liter váltóolaj kell, 75W80.

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34074 Dátum: 2021 Október, 31, 15:18:28 »
Ennyi idős autóknál már kimondottan ajánlott lecserélni, igen. Oldalt van egy leeresztő- és egy feltöltő nyílás is a váltón. Általános szerelő is könnyűszerrel le tudja cserélni, nem kell szakszerviz. Potosan két liter váltóolaj kell, 75W80.

Szia! Köszönöm a választ! Nagy tétben mernék fogadni, hogy az eddigi 230e km alatt 2001 óta még soha nem volt cserélve az olaj. Szerintem megvárom a következő olajcserét, és jövőre megejtem a cserét, habár lehetséges, hogy nem várok vele addig. Nem lehet egy nagy költség, viszont jó lenne nyugodtan aludni és megőrizni az amúgy jó állapotban lévő autót, ameddig csak lehet ebben az egyre furább (autós) világban... Van esetleg konkrét tipped az olajra? Total? Vagy valami más?

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34075 Dátum: 2021 November, 01, 09:07:40 »
Szia! Köszönöm a választ! Nagy tétben mernék fogadni, hogy az eddigi 230e km alatt 2001 óta még soha nem volt cserélve az olaj. Szerintem megvárom a következő olajcserét, és jövőre megejtem a cserét, habár lehetséges, hogy nem várok vele addig. Nem lehet egy nagy költség, viszont jó lenne nyugodtan aludni és megőrizni az amúgy jó állapotban lévő autót, ameddig csak lehet ebben az egyre furább (autós) világban... Van esetleg konkrét tipped az olajra? Total? Vagy valami más?

UgyanĂ­gy vagyok vele ĂŠn is: ameddig csak bĂ­rom, meg szeretnĂŠm tartani kis autĂłmat. :)
Kimondottan a Total 75W80-at javaslom. EmlĂŠkeim szerint nem is volt drĂĄga.

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34076 Dátum: 2021 November, 01, 23:03:24 »
UgyanĂ­gy vagyok vele ĂŠn is: ameddig csak bĂ­rom, meg szeretnĂŠm tartani kis autĂłmat. :)
Kimondottan a Total 75W80-at javaslom. EmlĂŠkeim szerint nem is volt drĂĄga.

KĂśszĂśnĂśm, Ă­gy teszek, a 240e km-es olajcserĂŠnĂŠl megejtem a vĂĄltĂłolaj cserĂŠjĂŠt is, totĂĄl biztos, hogy Total megy bele!  _pug

Nem elérhető lajos

  • FĂŠrfi
  • KlubfĂźggő
  • *
  • Hozzászólások: 3.855
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 162
  • :2023 December, 14, 20:36:08
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34077 Dátum: 2021 November, 18, 18:51:11 »
Ennyi idős autóknál már kimondottan ajánlott lecserélni, igen. Oldalt van egy leeresztő- és egy feltöltő nyílás is a váltón. Általános szerelő is könnyűszerrel le tudja cserélni, nem kell szakszerviz. Potosan két liter váltóolaj kell, 75W80.
Sziasztok Rég jártam erre. Én a váltóolaj feltöltést a váltó tetején található "szuszogón" keresztül oldottam meg.Egy kis cső meg egy tölcsér némi idő.
"Ezt valĂłban ĂŠlmĂŠny...."

Nem elérhető krissz306

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2023 Február, 21, 19:38:31
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34078 Dátum: 2021 November, 30, 18:34:44 »
KĂśszĂśnĂśm, Ă­gy teszek, a 240e km-es olajcserĂŠnĂŠl megejtem a vĂĄltĂłolaj cserĂŠjĂŠt is, totĂĄl biztos, hogy Total megy bele!  _pug

Szia! Nekem is Total 75W80-at tettek bele. HihetetlenĂźl mocskos volt mĂĄr, szerintem 18 ĂŠv utĂĄn mĂŠg a gyĂĄri volt benne.
3 ĂŠs fĂŠl ĂŠve cserĂŠltettem, akkor kb. 8-10.000Ft volt munkadĂ­jjal.

Érdekesség a kezelési útmutatóból:
Mechanikus sebességváltóba kizárólag TOTAL Transmission BV 75W 80 új készítményt ír elő.
Mechanikus sebességváltó karbantartása: "Nincs szükség olajcserére. A folyadékszintet a gyártó karbantartási tervének megfelelően ellenőrizzük."

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34079 Dátum: 2021 November, 30, 21:51:49 »
Szia! Nekem is Total 75W80-at tettek bele. HihetetlenĂźl mocskos volt mĂĄr, szerintem 18 ĂŠv utĂĄn mĂŠg a gyĂĄri volt benne.
3 ĂŠs fĂŠl ĂŠve cserĂŠltettem, akkor kb. 8-10.000Ft volt munkadĂ­jjal.

Érdekesség a kezelési útmutatóból:
Mechanikus sebességváltóba kizárólag TOTAL Transmission BV 75W 80 új készítményt ír elő.
Mechanikus sebességváltó karbantartása: "Nincs szükség olajcserére. A folyadékszintet a gyártó karbantartási tervének megfelelően ellenőrizzük."

Szia!

Köszi az infót! Mindenképp ki fogom cseréltetni a váltóban is az olajat, szerintem itt Budapesten egy külső kerületben nem drágább ma sem a csere. Total 75W80 lesz nekem is, az biztos. (Különben megnéztem, az 1.6-os motorhoz 2,5 liter kell.)

Nem elérhető Peugeot9

  • Chef bĂĄcsi:)
  • ModerĂĄtor
  • Tag
  • ****
  • Hozzászólások: 935
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 40
  • :2024 Március, 19, 07:04:28
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34080 Dátum: 2021 December, 05, 15:22:12 »
Szia!

Köszi az infót! Mindenképp ki fogom cseréltetni a váltóban is az olajat, szerintem itt Budapesten egy külső kerületben nem drágább ma sem a csere. Total 75W80 lesz nekem is, az biztos. (Különben megnéztem, az 1.6-os motorhoz 2,5 liter kell.)

2 liter kell bele ;D
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34081 Dátum: 2021 December, 05, 20:01:36 »

Nem elérhető Peugeot9

  • Chef bĂĄcsi:)
  • ModerĂĄtor
  • Tag
  • ****
  • Hozzászólások: 935
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 40
  • :2024 Március, 19, 07:04:28
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34082 Dátum: 2021 December, 07, 21:30:27 »
Hm, a hasznĂĄlati leĂ­rĂĄs szerint 2,4 liter:

https://www.hasznalati-utasitasok.hu/peugeot/306-2002/haszn%C3%A1lati-utasit%C3%A1s?p=118

 ???

Ott valami nem kerek
A 2literes benzin motor váltójába meg csak kettő? Nekem gyanús
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Nem elérhető suli.j

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 31
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2022 December, 27, 07:46:33
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34083 Dátum: 2021 December, 10, 10:45:02 »
Én. az enyémbe 1 decivel túl öntöttem. jó lett.

Nem elérhető jocĂł vezĂŠr

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 97
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2024 Március, 15, 21:54:03
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34084 Dátum: 2022 Január, 03, 21:43:58 »
Sziasztok.
Először is Boldog új évet.
Most hogy megoldódott az airbag probléma, ( Köszi Zimurgy) megjött a tél és előjött egy másik ami sokkal idegesítőbb. Eleve hogy avíz hőfoka nem megy fel 70 c foknál jobban. Már teljes egésszében le van takarva a hűtőrács elöl, így 85 ig felmegy. A fűtés viszont pocsék. 85 fokos víz mellett is épp meleget fúj. Az ablakok ellenben nagyon párásodnak. A szélvédőre fújó levegőt alig lehet érezni kézzel ( max ventilátor kapacitáson ). Ha minden lezárok akkor lehet bal oldalon valami érezni.Jobb oldalon továbbra is párásodik.
Hol keressem a hibĂĄt? EgyĂĄltalĂĄn mi lehet a hiba? A ventilĂĄtor megy. A terelőlapĂĄtok mĹąkĂśdnek.  az hogy melegebb legyen ki kell cserĂŠlni a radiĂĄtort? Előre fĂŠlek hogyha hidegebb lesz kabĂĄtba kell lenni a kocsiba mint anno a trabantba.  Ez S3 kombi 1,6 benzines klimĂĄs

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34085 Dátum: 2022 Január, 04, 09:41:21 »
Sziasztok.
Először is Boldog új évet.
Most hogy megoldódott az airbag probléma, ( Köszi Zimurgy) megjött a tél és előjött egy másik ami sokkal idegesítőbb. Eleve hogy avíz hőfoka nem megy fel 70 c foknál jobban. Már teljes egésszében le van takarva a hűtőrács elöl, így 85 ig felmegy. A fűtés viszont pocsék. 85 fokos víz mellett is épp meleget fúj. Az ablakok ellenben nagyon párásodnak. A szélvédőre fújó levegőt alig lehet érezni kézzel ( max ventilátor kapacitáson ). Ha minden lezárok akkor lehet bal oldalon valami érezni.Jobb oldalon továbbra is párásodik.
Hol keressem a hibĂĄt? EgyĂĄltalĂĄn mi lehet a hiba? A ventilĂĄtor megy. A terelőlapĂĄtok mĹąkĂśdnek.  az hogy melegebb legyen ki kell cserĂŠlni a radiĂĄtort? Előre fĂŠlek hogyha hidegebb lesz kabĂĄtba kell lenni a kocsiba mint anno a trabantba.  Ez S3 kombi 1,6 benzines klimĂĄs

Félő, hogy a radiátor részlegesen már eltömődött, és emiatt van ilyen gyenge fűtésed.
Peugeot9 kollégának a radiátorcsere egyből megoldotta az ilyen jellegű problémáját.
Egyébként az én 1.4-es S3-asom is 70-75 fok körüli hőmérsékletet mutat, igen-igen ritkán megy magasabbra.
A fĹątĂŠsem ellenben rendben van. PĂĄrĂĄsodĂĄsi gondjaim sem szoktak lenni, bĂĄr az is igaz, hogy ebben nyilvĂĄn a garĂĄzs is sokat segĂ­t.

A szélvédőre irányuló levegőáram az nálam is szerény, és szerintem az is gond, hogy a levegő-csövek, amelyekben az utastérben a levegő áramlik, igen szerény minőségű csatlakozási pontokkal rendelkeznek, a toldásoknál valami vékony szivacs hivatott letömíteni, ami szerintem a fő gond.

Nem elérhető jocĂł vezĂŠr

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 97
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2024 Március, 15, 21:54:03
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34086 Dátum: 2022 Január, 04, 10:33:52 »
Félő, hogy a radiátor részlegesen már eltömődött, és emiatt van ilyen gyenge fűtésed.
Peugeot9 kollégának a radiátorcsere egyből megoldotta az ilyen jellegű problémáját.
Egyébként az én 1.4-es S3-asom is 70-75 fok körüli hőmérsékletet mutat, igen-igen ritkán megy magasabbra.
A fĹątĂŠsem ellenben rendben van. PĂĄrĂĄsodĂĄsi gondjaim sem szoktak lenni, bĂĄr az is igaz, hogy ebben nyilvĂĄn a garĂĄzs is sokat segĂ­t.

A szélvédőre irányuló levegőáram az nálam is szerény, és szerintem az is gond, hogy a levegő-csövek, amelyekben az utastérben a levegő áramlik, igen szerény minőségű csatlakozási pontokkal rendelkeznek, a toldásoknál valami vékony szivacs hivatott letömíteni, ami szerintem a fő gond.

Köszi szépen. Hát akkor műszerfal bontás amit a hátam közepe sem kíván., de van még 3 napom a karanténból abba talán belefér. Ha már bontom megpróbálom gyors csatlakozókkal rögzíteni a kapcsolódási pontokat ne menjen el a levegő

Nem elérhető jocĂł vezĂŠr

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 97
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2024 Március, 15, 21:54:03
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34087 Dátum: 2022 Január, 05, 13:01:27 »
Zimurgy.
KĂźldtem privit, ĂŠs telszĂĄmot. Ha tudsz kĂźldjĂŠl lĂŠgyszi felhĂ­vnĂĄlak. SOS kĂŠne tanĂĄcs.

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34088 Dátum: 2022 Január, 06, 11:11:42 »
Zimurgy.
KĂźldtem privit, ĂŠs telszĂĄmot. Ha tudsz kĂźldjĂŠl lĂŠgyszi felhĂ­vnĂĄlak. SOS kĂŠne tanĂĄcs.

vĂĄlaszoltam privĂĄtban

Nem elérhető babust

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2022 Március, 29, 11:06:56
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34089 Dátum: 2022 Március, 04, 15:48:45 »
Tudom, hogy van erre kĂźlĂśn topic, de hĂĄtha ide tĂśbben benĂŠznek ĂŠs sikerrel jĂĄrnĂŠk:

Sziasztok,

eladĂłsorba kerĂźlt a csalĂĄd Peugeot-ja. 1998-as ĂŠvjĂĄrat, 306 1.4 XN, KFX motorkĂłd, S2, szedĂĄn.
A karosszéria már egy kicsit viseltes, kisebb horpadások vannak rajta (egész biztosan kikalapálható, mert a fényezés nem sérült), a fényezése és lakkozása sajnos elég sok helyen kopott, de motorikusan és műszakilag még egész jó állapotban van. Kb. fél éve volt szerelőnél, akkor motordiagnosztika semmilyen hibakódot nem mutatott. Belseje állapotának megfelelő, kárpitok épek (nem szakadtak), NEM DOHÁNYZÓ, ülések nincsenek kiülve. Műszerfal LED világításra cserélve.
13 ĂŠvig volt nĂĄlunk.
2022 oktĂłberig van mĹąszaki rajta. Most kopott ki alĂłla a nyĂĄri gumi, egy kb. a tĂŠli gumijaibĂłl 2 db kĂŠtĂŠves, 2 db pedig 4 ĂŠves, de nagyon jĂł ĂĄllapotĂşak, mert nem sokat futottak.
265 ezer km van benne, utóbbi időben (elmúlt 1 évben) jópár dolog lett javítva rajta:
Vízpumpa csere, vezérlés csere (szíj, görgők), generátorszíj csere, szíjtartó tárcsa csere, első féktárcsa csere, első lámpák bontottból cserélve (eredetiek is megvannak), generátortartó csere, szelepfedéltömítés csere, hátsó csomagtérfedél gázrugó bontottból cserélve, kétoldali nyúlvány hegesztve.
Megtekinthető: Salgótarján
Elérhetőség: Babus Tamás (30) 327-5382
1998 - 1.4 XN - Sedan - KFX (TU3JP) - Sagem SL96

Nem elérhető krissz306

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2023 Február, 21, 19:38:31
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34090 Dátum: 2022 Március, 19, 21:12:15 »
Sziasztok!
Elrozsdásodott a hűtőradiátor alsó vízcsövének fém becsatlakozása, és elfolyt a hűtőfolyadék.
Az új gumicső hamarosan megérkezik.
Valaki röviden, vázlatpontokba szedve össze tudná foglalni a feltöltés és légtelenítés folyamatát, teendőit? Egyáltalán mennyi "víz" kell a rendszerbe?
Neten sok cikk ĂŠs videĂł van, de egy kicsit mindenki mĂĄskĂŠpp mutatja be.
HĂĄlĂĄs lennĂŠk egy sallangmentes, minden fontos lĂŠpĂŠst tartalmazĂł leĂ­rĂĄsĂŠrt.
KĂśszi.

Nem elérhető suli.j

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 31
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2022 December, 27, 07:46:33
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34091 Dátum: 2022 Március, 22, 19:30:58 »
A  lĂŠgtelenĂ­tő csavarokkal Ăłvatosan, nehogy eltĂśrjĂśn!

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34092 Dátum: 2022 Április, 10, 08:59:37 »
Sziasztok!

Nos, az autót tegnap eladtam. Fáj a szívem, de úgy hiszem, nagyon jó helyre került és értő kezekbe, ahol még sok-sok évig szolgálhat. Ez a legjobb forgatókönyv, mert a bontó mint dicstelen végállomás méltatlan lett volna. Zimurgynak köszönöm a rengeteg segítséget és tanácsot, illetve mindazoknak, akik válaszoltak a kérdéseimre. Remélem, a 306-osok még sokáig az utakon maradnak, ahogy a többi régi szép Peugeot típus is. Egyre fontosabb lenne a jelenlétük ebben a mai uniformizált-degenerált SUV-os autós világban. Itt köszönnék el: sok balesetmentes kilométert kívánok mindenkinek, vigyázzatok magatokra és az autóitokra! Sziasztok!

 _pug

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34093 Dátum: 2022 Április, 11, 08:04:17 »
Sziasztok!

Nos, az autót tegnap eladtam. Fáj a szívem, de úgy hiszem, nagyon jó helyre került és értő kezekbe, ahol még sok-sok évig szolgálhat. Ez a legjobb forgatókönyv, mert a bontó mint dicstelen végállomás méltatlan lett volna. Zimurgynak köszönöm a rengeteg segítséget és tanácsot, illetve mindazoknak, akik válaszoltak a kérdéseimre. Remélem, a 306-osok még sokáig az utakon maradnak, ahogy a többi régi szép Peugeot típus is. Egyre fontosabb lenne a jelenlétük ebben a mai uniformizált-degenerált SUV-os autós világban. Itt köszönnék el: sok balesetmentes kilométert kívánok mindenkinek, vigyázzatok magatokra és az autóitokra! Sziasztok!

 _pug

Szia Mersault, pĂŠldaĂŠrtĂŠkĹą volt vĂŠgig, ahogy az autĂłdhoz viszonyultĂĄl, nagyon jĂł volt olvasni a bejegyzĂŠseidet!
JĂł egĂŠszsĂŠget, sok balesetmentes kilomĂŠtert kĂ­vĂĄnok, bĂĄrmilyen autĂłval fogod is folytatni.

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34094 Dátum: 2022 Április, 11, 13:54:23 »
Szia Mersault, pĂŠldaĂŠrtĂŠkĹą volt vĂŠgig, ahogy az autĂłdhoz viszonyultĂĄl, nagyon jĂł volt olvasni a bejegyzĂŠseidet!
JĂł egĂŠszsĂŠget, sok balesetmentes kilomĂŠtert kĂ­vĂĄnok, bĂĄrmilyen autĂłval fogod is folytatni.

KĂśszĂśnĂśm, viszont kĂ­vĂĄnom! (KĂźldtem priv. Ăźzenetet.)

Nem elérhető krissz306

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2023 Február, 21, 19:38:31
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34095 Dátum: 2022 Május, 15, 07:56:33 »
Sziasztok!
Utazások előtt legtöbbször google maps-on szoktam útvonalat tervezni.
Egy ideje arra lettem figyelmes, hogy az autó az útvonal tervezőhöz viszonyítva 10 megtett kilométerenként +1 kilométert mér. Múltkor a maps szerint 120 km-es út végére a kocsiban 132km volt.
Valaki tud erre magyarĂĄzatot? Van egy tippem, de inkĂĄbb megvĂĄrok egy-kĂŠt hozzĂĄszĂłlĂĄst. KĂśszĂśnĂśm.

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34096 Dátum: 2022 Május, 16, 11:54:13 »
Sziasztok!
Utazások előtt legtöbbször google maps-on szoktam útvonalat tervezni.
Egy ideje arra lettem figyelmes, hogy az autó az útvonal tervezőhöz viszonyítva 10 megtett kilométerenként +1 kilométert mér. Múltkor a maps szerint 120 km-es út végére a kocsiban 132km volt.
Valaki tud erre magyarĂĄzatot? Van egy tippem, de inkĂĄbb megvĂĄrok egy-kĂŠt hozzĂĄszĂłlĂĄst. KĂśszĂśnĂśm.

Szerintem meglehet, hogy kisebb kerĂźletĹą gumit hasznĂĄlsz, mint ami gyĂĄrilag kellene.

Nem elérhető krissz306

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2023 Február, 21, 19:38:31
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34097 Dátum: 2022 Május, 16, 18:28:01 »
Szerintem meglehet, hogy kisebb kerĂźletĹą gumit hasznĂĄlsz, mint ami gyĂĄrilag kellene.

Sejtettem, kĂśszĂśnĂśm. A nyĂĄri 185/65 R14, a tĂŠli meg 175/65 R14.

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34098 Dátum: 2022 Szeptember, 10, 08:54:02 »
Egy kis csemege Nektek a hĂŠtvĂŠgĂŠre!

France's Best Hot Hatch Hides A Very Weird Secret .. Peugeot 306 GTi 6

https://www.youtube.com/watch?v=WlYw_SSAJow&t=1s&ab_channel=Number27

 _pug

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:SzerelĂŠs ĂŠs Tuning
« Válasz #34099 Dátum: 2022 Szeptember, 10, 09:01:37 »

 


Google PageRank