Peugeot 306 Klub - Az Első Magyar Peugeot 306 Klub

Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Részletes kereső  

Szavazás

Tudtad, hogy 4 évente kellene cserélni hűtőfolyadékot?

Igen
Nem
Nem is tudtam, hogy cserélni kell

Oldalak: 1 ... 680 681 [682]   Le

Szerző Téma: Szerelés és Tuning  (Megtekintve 3743113 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

zimurgy

• Moderátor
  • Klubfüggő
  • Népszerűség: 335
  • Elérhető Elérhető
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Szerelés és Tuning
« Válasz #34050 Dátum: 2021 Március, 30, 09:20:00 »

Sziasztok!

Kapható még új gumikéder a 306-oshoz? Cserélném mindkét oldalt az ajtók körül, és lenn a küszöböknél is.

Köszi a választ!

Sajnos mostanában nem férek hozzá a serviceboxhoz, de igen kicsi esélyt látok arra, hogy emberi áron újonnan kapható ilyen...
Naplózva

Mersault

• Férfiak
  • Tag
  • *
  • Népszerűség: 2
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Autó színe: fehér
  • Évjárat: 2001
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 5 ajts
« Válasz #34051 Dátum: 2021 Március, 30, 11:04:28 »

Sajnos mostanában nem férek hozzá a serviceboxhoz, de igen kicsi esélyt látok arra, hogy emberi áron újonnan kapható ilyen...

Szia Zimu!

Köszi a választ! Esetleg érdemes a UNIX-nál, Bárdinál érdeklődni, vagy eleve esélytelen szerinted? Márkaszerviz?
Naplózva

zimurgy

• Moderátor
  • Klubfüggő
  • Elérhető Elérhető
« Válasz #34052 Dátum: 2021 Április, 01, 12:27:56 »

Szia Zimu!

Köszi a választ! Esetleg érdemes a UNIX-nál, Bárdinál érdeklődni, vagy eleve esélytelen szerinted? Márkaszerviz?

Szia Mersault, szerintem inkább csak márkaszerviz, de inkább ülve hallgasd végég, mennyibe kerül... ;-)
Naplózva

Mersault

• Férfiak
  • Tag
  • *
« Válasz #34053 Dátum: 2021 Április, 01, 13:05:07 »

Szia Mersault, szerintem inkább csak márkaszerviz, de inkább ülve hallgasd végég, mennyibe kerül... ;-)

Hehe, rendben!  :-))
Naplózva

Laci0915

• V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 0
  • Autó színe: kék
  • Évjárat: 2000.10
  • Lakóhely: Tiszaújváros
« Válasz #34054 Dátum: 2021 Augusztus, 08, 11:40:43 »

Sziasztok,a klíma sajnos megadta magát,szerelőnél volt,feltöltötték,kb.egy hétig jól hűtött,aztán egyre rosszabbul,újra szerelő,infra lámpával ellenőrizték,legalább nyolc helyen engedi a gázt,azt mondták nem érdemes javítani,túl sokba kerülne.Az alany 1.4-es S3-mas,2000 kiadású,minden tökéletesen működik,aklímát kivéve.Szerintetek javítható még gazdaságosan?
Naplózva

zimurgy

• Moderátor
  • Klubfüggő
  • Elérhető Elérhető
« Válasz #34055 Dátum: 2021 Augusztus, 08, 20:40:34 »

Sziasztok,a klíma sajnos megadta magát,szerelőnél volt,feltöltötték,kb.egy hétig jól hűtött,aztán egyre rosszabbul,újra szerelő,infra lámpával ellenőrizték,legalább nyolc helyen engedi a gázt,azt mondták nem érdemes javítani,túl sokba kerülne.Az alany 1.4-es S3-mas,2000 kiadású,minden tökéletesen működik,aklímát kivéve.Szerintetek javítható még gazdaságosan?

Ezt Neked kell eldöntened... Ha 100.000 Ft-ba kerülne, én akkor is megjavíttatnám, ugyanis eszem ágában sincs eladni a 306-osomat... ;-)
Klíma nélkül én nem szeretem...
Naplózva

Mersault

• Férfiak
  • Tag
  • *
« Válasz #34056 Dátum: 2021 Augusztus, 08, 22:17:39 »

OFF

HOD-771, ötajtós, ezüst 306 kompakt, S3-as. Ismerős valakinek? A hátsó ablakon szerepel a 306Klub matricája. Pár utcányira van tőlem a Balatonnál. :-)
Naplózva

Laci0915

• V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Autó színe: kék
  • Évjárat: 2000.10
  • Lakóhely: Tiszaújváros
« Válasz #34057 Dátum: 2021 Augusztus, 09, 17:01:32 »

Ezt Neked kell eldöntened... Ha 100.000 Ft-ba kerülne, én akkor is megjavíttatnám, ugyanis eszem ágában sincs eladni a 306-osomat... ;-)
Klíma nélkül én nem szeretem...
Naplózva

krissz306

• V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Autó színe: világoskék
  • Évjárat: 2000
  • Lakóhely: Csengőd
« Válasz #34058 Dátum: 2021 Augusztus, 12, 18:06:54 »

Sziasztok!
Mostanában a szokásosnál is jobban visszafogja a kocsimat a klíma.
Gázadásnál majdnem olyan érzés, mintha kamiont húznék.  :D
Persze eddig is lomhább volt ha ment a klíma, de ennyire azért nem.
Mi lehet az oka?
Naplózva

zimurgy

• Moderátor
  • Klubfüggő
  • Elérhető Elérhető
« Válasz #34059 Dátum: 2021 Augusztus, 13, 09:51:02 »

Sziasztok!
Mostanában a szokásosnál is jobban visszafogja a kocsimat a klíma.
Gázadásnál majdnem olyan érzés, mintha kamiont húznék.  :D
Persze eddig is lomhább volt ha ment a klíma, de ennyire azért nem.
Mi lehet az oka?

Ez meglep. Nekem is 1.4 van, és csak picit veszem észre, hogy a klíma visszafogja. komolyabb gázadáskor tudtommal a mi autóinkon is kikapcsol időlegesen a klíma.
Próbáld kivizsgáltatni, valami gond lehet, de sajnos ötletem sincs, hogy mi...
Naplózva

Mersault

• Férfiak
  • Tag
  • *
« Válasz #34060 Dátum: 2021 Augusztus, 26, 17:05:46 »

Sziasztok!

Ha már volt szó róla, bocs: S3 műszerfala jelzi azt, ha kopott a fékbetét? Ahogy nézegettem a műszerfal világítást, elvileg tudnia kéne (12-es).

Naplózva

zimurgy

• Moderátor
  • Klubfüggő
  • Elérhető Elérhető
« Válasz #34061 Dátum: 2021 Augusztus, 27, 08:35:34 »

Sziasztok!

Ha már volt szó róla, bocs: S3 műszerfala jelzi azt, ha kopott a fékbetét? Ahogy nézegettem a műszerfal világítást, elvileg tudnia kéne (12-es).

A műszeregységben valóban ott a helye a jelzőlámpának hozzá, de én eddig (furcsa módon) csak S1-ben láttam kiépített fékbetétkopás-jelzőt, S2-nél és S3-nál nem. Szinte 100%, hogy a Te autódban sincs meg a vezetékezés hozzá.

De ha kiszereled a műszeregységet, és fény felé tartod, más érdekességet is láthatsz: nekem így tűnt fel, hogy a biztonsági öv becsatolására figyelmeztető jelzőlámpa is helyet kapott. Aztán jobban utánanézve kiderült, hogy a karosszéria-kábelkötegben is ott van, a csatlakozója pedig papírszalaggal van hozzárögzítve a kábelköteghez a vezetőülés alatt. A műszerfali kötegből nálam hiányzott, de ezt kipótoltam, és egy Xsarából kibontott övcsat felhasználásával lett mikrokapcsolóm is, így nálam már ez funkcionál.  ;-)
De ez utóbbi a korai S3-asoknál tudtommal nincs, mert ugyanezen a helyen azoknál egy nyitott ajtókra figyelmeztető jelzőlámpa kapott helyet, ami persze szintén sosincs gyárilag bekötve. Ez utóbbihoz a tippek-trükkök rovatban láthatsz egy leírást, valaki korábban beüzemelte, bár emlékeim szerint csak az első két ajtóhoz.
Ha már itt tartunk: a hátsó ajtók zárjaiban is ott vannak S3-nál a mikrokapcsolók, de csak a nagyon gazdagon felszerelt 306-oknál van funkciójuk: ezek a mikrokapcsolók vezérlik az utastéri lámpákat. Ezeket is beüzemeltem, olyan formában, hogy nálam (az egyébként szintén általam utólag beépített) hátsó utastéri lámpát csak a két hátsó ajtó vezérli, az első ajtók nyitásától tehát függetlenítettem. Azt, hogy fokozatosan erősödő-halványuló fénnyel kapcsoljon fel-le, azt egy első generációs Xantiából származó kis külön vezérlővel oldottam meg...
Naplózva

Mersault

• Férfiak
  • Tag
  • *
« Válasz #34062 Dátum: 2021 Augusztus, 28, 21:08:42 »

A műszeregységben valóban ott a helye a jelzőlámpának hozzá, de én eddig (furcsa módon) csak S1-ben láttam kiépített fékbetétkopás-jelzőt, S2-nél és S3-nál nem. Szinte 100%, hogy a Te autódban sincs meg a vezetékezés hozzá.

De ha kiszereled a műszeregységet, és fény felé tartod, más érdekességet is láthatsz: nekem így tűnt fel, hogy a biztonsági öv becsatolására figyelmeztető jelzőlámpa is helyet kapott. Aztán jobban utánanézve kiderült, hogy a karosszéria-kábelkötegben is ott van, a csatlakozója pedig papírszalaggal van hozzárögzítve a kábelköteghez a vezetőülés alatt. A műszerfali kötegből nálam hiányzott, de ezt kipótoltam, és egy Xsarából kibontott övcsat felhasználásával lett mikrokapcsolóm is, így nálam már ez funkcionál.  ;-)
De ez utóbbi a korai S3-asoknál tudtommal nincs, mert ugyanezen a helyen azoknál egy nyitott ajtókra figyelmeztető jelzőlámpa kapott helyet, ami persze szintén sosincs gyárilag bekötve. Ez utóbbihoz a tippek-trükkök rovatban láthatsz egy leírást, valaki korábban beüzemelte, bár emlékeim szerint csak az első két ajtóhoz.
Ha már itt tartunk: a hátsó ajtók zárjaiban is ott vannak S3-nál a mikrokapcsolók, de csak a nagyon gazdagon felszerelt 306-oknál van funkciójuk: ezek a mikrokapcsolók vezérlik az utastéri lámpákat. Ezeket is beüzemeltem, olyan formában, hogy nálam (az egyébként szintén általam utólag beépített) hátsó utastéri lámpát csak a két hátsó ajtó vezérli, az első ajtók nyitásától tehát függetlenítettem. Azt, hogy fokozatosan erősödő-halványuló fénnyel kapcsoljon fel-le, azt egy első generációs Xantiából származó kis külön vezérlővel oldottam meg...

Szia Zimu!

Köszi a választ. Sajnálom a dolgot, mert szerintem különösen hasznos infó lenne, nagy kár, hogy ez nincs bekötve. Nem is tudom, miért... (költségcsökkentésből? de akkor meg minek van az előkészítés?...)

Ha már itt tartunk: a hátsó ajtók zárjaiban is ott vannak S3-nál a mikrokapcsolók, de csak a nagyon gazdagon felszerelt 306-oknál van funkciójuk: ezek a mikrokapcsolók vezérlik az utastéri lámpákat.

Nekem ez gyárilag benne van, a fokozatosan elhalványuló fény is. A nyitott ajtókra figyelmeztető lámpa nincs bekötve, mezei sípoló (kissé idegesítő) hangjelzés van csak.

Úgy tervezem/tervezzük különben, hogy ha csak nem történik valami extra nagy baj, akkor egy jó 4-5 évig még marad a gép nálunk. Ritka szerethető, szép, kellemes és kényelmes autó. Lehetne persze erősebb, gyorsabb, autópálya tempónál halkabb, de igazából nincs sok értelme. A menetkomfortja egy kategóriával feljebb is elmenne és ami ennél újabb, az sokkal drágább is, tele felesleges cuccal, ami inkább bosszantana és levenne a még jó értelemben nyersnek, természetesnek mondható vezetési élményből.
Naplózva

zimurgy

• Moderátor
  • Klubfüggő
  • Elérhető Elérhető
« Válasz #34063 Dátum: 2021 Augusztus, 30, 08:41:57 »

Szia Zimu!

Köszi a választ. Sajnálom a dolgot, mert szerintem különösen hasznos infó lenne, nagy kár, hogy ez nincs bekötve. Nem is tudom, miért... (költségcsökkentésből? de akkor meg minek van az előkészítés?...)

Ha már itt tartunk: a hátsó ajtók zárjaiban is ott vannak S3-nál a mikrokapcsolók, de csak a nagyon gazdagon felszerelt 306-oknál van funkciójuk: ezek a mikrokapcsolók vezérlik az utastéri lámpákat.

Nekem ez gyárilag benne van, a fokozatosan elhalványuló fény is. A nyitott ajtókra figyelmeztető lámpa nincs bekötve, mezei sípoló (kissé idegesítő) hangjelzés van csak.

Úgy tervezem/tervezzük különben, hogy ha csak nem történik valami extra nagy baj, akkor egy jó 4-5 évig még marad a gép nálunk. Ritka szerethető, szép, kellemes és kényelmes autó. Lehetne persze erősebb, gyorsabb, autópálya tempónál halkabb, de igazából nincs sok értelme. A menetkomfortja egy kategóriával feljebb is elmenne és ami ennél újabb, az sokkal drágább is, tele felesleges cuccal, ami inkább bosszantana és levenne a még jó értelemben nyersnek, természetesnek mondható vezetési élményből.

A fokozatosan elhalványuló belső világítás S3-nál széria-dolog.
Ezen meglepődtem, hogy van hátsó utastéri lámpád és a hátsó ajtók is vezérlik a belső világítást. Úgy emlékeztem, hogy alacsonyabb felszereltségű (talán Saint Tropez) az autód, de hát valószínűleg rosszul tudtam.
Nekem a 2001-es XR-ben a vezeték-előkészítés sem volt meg hozzá sem a karosszériakábelkötegben, sem a tetőkábelben, teljesen nulláról kellett csinálnom. Aztán a hátsóajtó-kábelkötegeket igazán feleslegesen egészítettem ki a szükséges két plusz vezetékkel, mert mire kész lett, pár hónapon belül sikerült egy hátsó elektromos ablakemelő-szettet vennem, azokban az ajtó-kábelkötegekben meg persze ez a két szükséges vezeték is benne volt. Persze sebaj, elajándékoztam valakinek, hogy könnyen lehessen hátsó utastéri lámpája...
Naplózva

Mersault

• Férfiak
  • Tag
  • *
« Válasz #34064 Dátum: 2021 Augusztus, 30, 18:05:25 »

A fokozatosan elhalványuló belső világítás S3-nál széria-dolog.
Ezen meglepődtem, hogy van hátsó utastéri lámpád és a hátsó ajtók is vezérlik a belső világítást. Úgy emlékeztem, hogy alacsonyabb felszereltségű (talán Saint Tropez) az autód, de hát valószínűleg rosszul tudtam.
Nekem a 2001-es XR-ben a vezeték-előkészítés sem volt meg hozzá sem a karosszériakábelkötegben, sem a tetőkábelben, teljesen nulláról kellett csinálnom. Aztán a hátsóajtó-kábelkötegeket igazán feleslegesen egészítettem ki a szükséges két plusz vezetékkel, mert mire kész lett, pár hónapon belül sikerült egy hátsó elektromos ablakemelő-szettet vennem, azokban az ajtó-kábelkötegekben meg persze ez a két szükséges vezeték is benne volt. Persze sebaj, elajándékoztam valakinek, hogy könnyen lehessen hátsó utastéri lámpája...

"Ezen meglepődtem, hogy van hátsó utastéri lámpád és a hátsó ajtók is vezérlik a belső világítást."

Mistral felszereltségű az autó, ami igazán extra benne szerintem, az az ülésfűtés, még extrább, hogy működik is (amennyire tudom, gyakorta elromlanak). Hátsó utastéri lámpa nincs benne, viszont a hátsó ajtók vezérlik a belső világítást. Francia autó :)
Naplózva

Mersault

• Férfiak
  • Tag
  • *
« Válasz #34065 Dátum: 2021 Augusztus, 30, 18:15:57 »

Sziasztok!

Kiégett a műszerfalvilágítás a bal oldalon, és úgy gondoltam, hátha érdemes újra nekifutni a régóta tervezgetett világításcserének. Valakinek van tapasztalata esetleg olyan műhelyről Budapesten, ahol vállalnak cserét plazma számlapra? Hol lehet plazma számlapot kapni S3-as 306-oshoz? (És egyúttal cserélném a fűtéspanelben is az izzókat).

Ez a színvilág tetszene:
https://www.306oc.co.uk/forum/archive/index.php?thread-10153.html

https://moman.pl/en/home/250-201-volkswagen-golf-3-design-3-plasma-tacho-glow-gauges-tachoscheiben-dials.html

Valaki esetleg?
Naplózva

zimurgy

• Moderátor
  • Klubfüggő
  • Elérhető Elérhető
« Válasz #34066 Dátum: 2021 Augusztus, 31, 11:45:19 »

Sziasztok!

Kiégett a műszerfalvilágítás a bal oldalon, és úgy gondoltam, hátha érdemes újra nekifutni a régóta tervezgetett világításcserének. Valakinek van tapasztalata esetleg olyan műhelyről Budapesten, ahol vállalnak cserét plazma számlapra? Hol lehet plazma számlapot kapni S3-as 306-oshoz? (És egyúttal cserélném a fűtéspanelben is az izzókat).

Ez a színvilág tetszene:
https://www.306oc.co.uk/forum/archive/index.php?thread-10153.html

https://moman.pl/en/home/250-201-volkswagen-golf-3-design-3-plasma-tacho-glow-gauges-tachoscheiben-dials.html

Valaki esetleg?

Sajnos semmi ilyenben konkrétumot nem tudok.

Max ha csak simán izzókra szeretnéd cserélni, a csere menetét tudom megadni - a középkonzolhoz is.
Naplózva

Mersault

• Férfiak
  • Tag
  • *
« Válasz #34067 Dátum: 2021 Augusztus, 31, 13:43:31 »

Sajnos semmi ilyenben konkrétumot nem tudok.

Max ha csak simán izzókra szeretnéd cserélni, a csere menetét tudom megadni - a középkonzolhoz is.

Szia Zimu!

OK, köszi a választ! Futok egy-két kört még, hátha valaki tud segíteni. Ha zsákutcákba futok, akkor lehet, hogy keresnélek a csere menete miatt. (Jobban szeretem azért azt, ha a speciálisabb szakértelmet kívánó munkákat inkább egy tapasztalt illető csinálja.)
Naplózva

Kolin

• V.I.P
  • Klubfüggő
  • **
  • Népszerűség: 149
  • Autó színe: Zöld metál
  • Évjárat: 1996
  • Lakóhely: Borsod megye
  • Motor: 1.9TD
  • Típus: Sedan
« Válasz #34068 Dátum: 2021 Szeptember, 03, 08:51:59 »

Hello!
Bontott cuccokból szerintem viszonylag olcsón meg lehet javítani. Mondta, hogy hol ereszt?
3 cső van a motortérben, a klímahűtő, meg a kompresszor ahol ereszthet, meg persze ezek csatlakozása ahová érdemes új O gyűrűket venni.
Ha veszel valamit, 1.4 vagy 1.6 benzinesből legyen.
Naplózva

krissz306

• V.I.P
  • Kezdő
  • **
« Válasz #34069 Dátum: 2021 Szeptember, 19, 17:11:17 »

Sziasztok!
Menet közben időnként tompa kopogást hallok a jobb első kerék felől.
Megemeltem, és mindkét első kerék forgatásakor kopogás hallatszik egészen bentről, a váltó környékéről.
Féltengely készül megadni magát?  ???
Naplózva

krissz306

• V.I.P
  • Kezdő
  • **
« Válasz #34070 Dátum: 2021 Szeptember, 22, 11:23:55 »

Sziasztok!
Menet közben időnként tompa kopogást hallok a jobb első kerék felől.
Megemeltem, és mindkét első kerék forgatásakor kopogás hallatszik egészen bentről, a váltó környékéről.
Féltengely készül megadni magát?  ???

Stabilizátor karokat kellett cserélni elöl, és megszűnt a kopogás menet közben.
Viszont a megemelt kerék forgatásakor hallható kottyanó hangra a váltó alól nem tudtak semmi érdemlegeset mondani.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 680 681 [682]   Fel

Az oldal 0.41 másodperc alatt készült el 32 lekéréssel.