Szavazás

Volt mĂĄr javĂ­tva a hĂ­dad?

Igen
57 (28.8%)
Nem
122 (61.6%)
TĂśbbszĂśr
2 (1%)
InkĂĄbb cserĂŠltem bontottra
17 (8.6%)

Összes szavazó: 154

Szerző Téma: HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk  (Megtekintve 448498 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető kassai.mate

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2020 Április, 29, 23:16:06
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1350 Dátum: 2016 Június, 27, 01:26:58 »
az ĂŠn tapasztalatom a hĂ­dfelĂşjĂ­tĂĄssal kapcsolatban.:
bĂ­zd szakemberre, ĂŠs fizesd ki azt a 65eFt-ot (mĂĄr ha egyĂĄltalĂĄn felĂşjĂ­thatĂł mĂŠg a hidad).
Nem kevés időt, pénzt és idegességet spórolsz meg vele :) az elején mi is úgy voltunk vele, hogy csak csapágyat cserélünk, visszacsavarozzuk és már kész is vagyunk...

@65eFt-ĂŠrt "csak" a csapĂĄgycserĂŠt ĂŠs a nagytakarĂ­tĂĄst ĂŠs a munkadĂ­jat fogod kapni. A teljes felĂşjĂ­tĂĄs 100eFt fĂślĂśtt van (ĂşjrafĂŠnyezĂŠs, bakok, fĂŠkek, stb.)

OkĂŠ, kĂśszi.
Itt most az lenne a lényeg, hogy a mostani dobfékes és puha torziós helyett egy tárcsás xsi hidat vennék, amivel elvileg még nincs baj, de érdemes felújíttatni a biztonság kedvéért... a mostani dobfékes is nyekergett már(de elhallgatott azóta)...stb. És ha már amúgy is kéne a felújítás, akkor így a másik híddal megoldódik a túlzott puhasági probléma is elvileg.

Nem elérhető Kolin

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.785
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 149
  • :2023 Július, 14, 09:51:29
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1351 Dátum: 2016 Június, 27, 10:28:15 »
Üdv :)
Az lenne a kérdés, hogy a teljes felújítást olyan 65fele csinálják meg a legtöbb helyen, de egy szimpla csapágycsere és esetleg egy zsírzógombot berakni olcsóbban is kijöhet? Esetleg tudok olyan szerelőt/ismerőst, aki ilyet vállal olcsóbban?
kĂśszi

Hali!
Ha nagyon jĂł kedvezmĂŠnyed van ĂŠs megcsinĂĄlod magadnak, akkor kijĂśhet olcsĂłbban, de egyĂŠbkĂŠnt nem, mivel nemcsak csapĂĄgyat kell ĂĄltalĂĄban cserĂŠlni hanem tengelyt is.

Nem elérhető Kala

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 226
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 22
  • :2018 Február, 01, 08:19:41
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1352 Dátum: 2016 Szeptember, 12, 12:12:45 »
Halli mindenki!

Adott ez a dĂślĂŠs szĂśg.



LĂŠtezik hogy enyire kicsi dĂślĂŠsnĂŠl is nyikorog a hid?
4 napja kellett egyet vĂŠszfĂŠkezek azota ĂŠles fĂŠmes nyikorgĂĄs jĂśnn a jobb oldalrol... Eloszor gondoltam hogy a fĂŠk utĂĄna ĂĄlitodott (dobb fĂŠk) ĂŠs egy csĂśppet szorul majd bekopik, de 250Km utĂĄn is nyikorog, az ĂŠrdekes hogy reggel ha elindulok akkor kb az elso 1-2 km megtĂŠtelĂŠig nem halacik semmifĂŠle hang majd csak utĂĄna kezdi ell.
Vallaki vĂŠlemĂŠny?

Nem elérhető Kolin

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.785
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 149
  • :2023 Július, 14, 09:51:29
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1353 Dátum: 2016 Szeptember, 13, 08:29:49 »
Halli mindenki!

Adott ez a dĂślĂŠs szĂśg.



LĂŠtezik hogy enyire kicsi dĂślĂŠsnĂŠl is nyikorog a hid?
4 napja kellett egyet vĂŠszfĂŠkezek azota ĂŠles fĂŠmes nyikorgĂĄs jĂśnn a jobb oldalrol... Eloszor gondoltam hogy a fĂŠk utĂĄna ĂĄlitodott (dobb fĂŠk) ĂŠs egy csĂśppet szorul majd bekopik, de 250Km utĂĄn is nyikorog, az ĂŠrdekes hogy reggel ha elindulok akkor kb az elso 1-2 km megtĂŠtelĂŠig nem halacik semmifĂŠle hang majd csak utĂĄna kezdi ell.
Vallaki vĂŠlemĂŠny?

Hali!
Vedd a le a fĂŠkdobot, nincs-e vason! Ha jĂł akkor a hĂ­d.

Nem elérhető Kala

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 226
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 22
  • :2018 Február, 01, 08:19:41
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1354 Dátum: 2016 Szeptember, 13, 10:17:44 »

UtoljĂĄra amikor a fĂŠk kĂśrnyĂŠkĂŠn jĂĄrtam akkor ok volt minden de annak lasan 2 ĂŠve :))
Mikor ĂźltetĂźk az autot akkor szĂŠtvolt kapva a hid vagyis a karok kivoltak szedve akkor mĂŠg ok volt minden... Mindent vastagon meg kentĂźnk, hogy ne legyen gond de annak is lassan 4-5 ĂŠve...

HĂŠtvĂŠgĂŠn szĂŠtnĂŠzek mi zu van  _pug

Nem elérhető callbus

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2017 Április, 16, 12:03:37
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1355 Dátum: 2017 Március, 30, 15:39:40 »
Sziasztok!
Sajnos javĂ­tĂĄsra, cserĂŠre szorul a hĂĄtsĂł hidam. A hĂĄtsĂł fĂŠkrendszert is felĂşjĂ­tom, de azt csak anyagĂĄrral szĂĄmolom.
Van valakinek tapasztalata ezekkel kapcsolatban?
Milyen áron és minőséggel dolgoznak? Gondolkodtam Kakasddal kapcsolatosan, de nagyon messze van Budapesttől, és drágállom is kicsit.
AzĂŠrt nem bĂĄnnĂĄm, ha mindennel egyĂźtt 100 alatt megĂşsznĂĄm. CserehĂ­dban ĂŠrdemes gondolkodni, vagy nagyon ĂĄtverhetnek?

http://teamtwork.hu/feltengely-futomuszerviz/hatso-hid-felujitas-javitas
http://www.hatsohid.hu/
http://lafer-citroenbonto.hu/index.php?route=information/information&information_id=7
http://www.futomu.com/p/araink_5363.html
http://www.hatsofutomu.hu/



Nem elérhető Zolie83

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2018 Június, 21, 10:54:43
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1356 Dátum: 2017 Március, 30, 16:59:48 »
http://www.hatsofutomu.hu/

Sziasztok. Erre én is kiváncsi vagyok mert hamarosan nekem is fel kell újítani és ők vannak hozzám a legközelebb!

Nem elérhető callbus

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2017 Április, 16, 12:03:37
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1357 Dátum: 2017 Április, 01, 09:54:13 »
Él mĂŠg ez a forum?  :(

Nem elérhető parizs

  • AdminisztrĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • *****
  • Hozzászólások: 2.135
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 200
  • :2018 Június, 13, 13:56:53
  • peugeot_boxer
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1358 Dátum: 2017 Április, 01, 10:37:43 »
Én itt újíttattam fel tavaly 60e forintból, és megvárható a heyszínen:

http://www.futomu.com

Nem elérhető szlevi

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 114
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2018 Augusztus, 13, 10:24:24
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1359 Dátum: 2017 Április, 02, 15:56:11 »
http://www.hatsofutomu.hu/

Sziasztok. Erre én is kiváncsi vagyok mert hamarosan nekem is fel kell újítani és ők vannak hozzám a legközelebb!

Szia! Őket tudom ajánlani, nekem ők szerelik a kocsimat, meg tudod várni amíg elkészül, vagy, ha van nekik kicserélik egy felújítottra és a régit ott hagyod nekik. Üdv.: Levente

Nem elérhető Zolie83

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2018 Június, 21, 10:54:43
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1360 Dátum: 2017 Április, 02, 21:01:31 »
Szia! Őket tudom ajánlani, nekem ők szerelik a kocsimat, meg tudod várni amíg elkészül, vagy, ha van nekik kicserélik egy felújítottra és a régit ott hagyod nekik. Üdv.: Levente

Szia!

KĂśszĂśnĂśm szĂŠpen az informĂĄciĂłt,hozzĂĄjuk fogok menni mindenkĂŠpp!:)

Nem elérhető Sannze

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 190
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 6
  • :2023 November, 28, 22:53:58
    • Peugeot Klub
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1361 Dátum: 2017 Április, 02, 23:28:16 »
Sziasztok!

Én a Teamtwork munkáját nem találtam tartósnak, a Francia Autók Szervizében viszonylag drágán dolgoznak.
NemrĂŠg ajĂĄnlottĂĄk az AAWF Ktf-t mĂŠg.

Nem elérhető callbus

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2017 Április, 16, 12:03:37
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1362 Dátum: 2017 Április, 03, 14:03:05 »
KĂśszĂśnĂśm szĂŠpen!
TelefonĂĄlgatok egy kĂśrt :)
Ha valakinek esetleg mĂŠg javaslata, tanĂĄcsa, nagy ĂśrĂśmmel veszem!

Nem elérhető dancergabor

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 81
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2018 Szeptember, 27, 17:02:50
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1363 Dátum: 2017 Április, 03, 18:04:21 »
Én VeresegyhĂĄzra vittem, csak a rudakat cserĂŠltĂŠk (azokat felĂşjĂ­tottra) , ĂŠs  a belevalĂłkat, a lengőkarokat visszatettĂŠk, a hĂĄtsĂł dobokkal egyĂźtt. Az ABS miatt. Az bal oldalon nehezen ment bele a lengőkar a tengellyel a helyĂŠre ĂŠs bele kalapĂĄlta, pedig ott volt a csapĂĄgy is. Mondom ****a. SzĂłval nem annyira tĹąnt a leg****ĂĄbb helynek. 60 volt az ĂĄra, plusz 15 a 2 db hĂ­dtartĂł bak. Ami ott derĂźlt ki, hogy cserĂŠs. Ha viszel bakokat, akkor olcsĂłbban ki tudsz jĂśnni. Nekem ezt az Ăśsszeget sikerĂźlt kialkudnom.

Nem elérhető Zolie83

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2018 Június, 21, 10:54:43
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1364 Dátum: 2017 Május, 08, 16:57:07 »
Sziasztok. Ma lett megcsináltatva a hátsó híd,nekem kompletten cserélték Szadán, kb. 1 óra alatt kész lettek vele. Ég és föld a régi és új között. Én ajánlom az AAWF Kft-t. :)

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1365 Dátum: 2017 Május, 29, 22:48:56 »
Sziasztok!

Semmi baj az autĂłval (ĂŠs remĂŠlem, sokĂĄig nem is lesz), csak kĂ­vĂĄncsisĂĄgkĂŠpp: hol ĂŠs kb. mennyiĂŠrt lehet zsĂ­roztatni a hĂĄtsĂł hidat Budapesten? (FeltĂŠve persze, ha van zsĂ­rzĂłgomb a hĂĄtsĂł hĂ­don, de szerintem lesz, mert egyszer mĂĄr volt cserĂŠlve...)

Köszönöm előre is!

Nem elérhető Jacques

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2017 December, 29, 09:32:53
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1366 Dátum: 2017 Május, 31, 10:40:51 »
Sziasztok!


Mai pados mérés szerint a hátsó hidam lassacskán felújításra szorul, és észak-kelet-magyarországi 306 tulajoktól szeretném megkérdezni, hogy Ti is Pestre és környékére vittétek az autót? Vagy esetleg itt Borsod megye környékén is van hátsó híd felújításával foglalkozó műhely? Vagy bevittétek a szerelőhöz, és intézze ő a rendelést, beszerelést, stb.?
KĂśszĂśnĂśm!

Nem elérhető violino

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 182
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2021 Október, 28, 23:26:43
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1367 Dátum: 2017 Június, 05, 00:03:24 »
Sziasztok!


Mai pados mérés szerint a hátsó hidam lassacskán felújításra szorul, és észak-kelet-magyarországi 306 tulajoktól szeretném megkérdezni, hogy Ti is Pestre és környékére vittétek az autót? Vagy esetleg itt Borsod megye környékén is van hátsó híd felújításával foglalkozó műhely? Vagy bevittétek a szerelőhöz, és intézze ő a rendelést, beszerelést, stb.?
KĂśszĂśnĂśm!

Üdv!
Én Szihalom településen találtam egy szakit, aki nagyon korrekten kb. két óra alatt elvégezte a cserét. Csak ajánlani tudom.

Nem elérhető Farang

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 8
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2023 Október, 20, 13:49:52
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1368 Dátum: 2017 Július, 27, 21:18:08 »
Sziasztok!
Hajdu biharban van valakinek tapasztalata hĂĄtsĂł hĂ­d Ăźgyben. Durva kanyarokban mĂĄr ĂŠrik a dobbetĂŠteket a kerekek. Sajnos mĂĄr rossz ĂĄllapotban kerĂźlt hozzĂĄm. Nem akarom kĂłkĂĄny mĹąhelyben csinĂĄltatni.
Előre is köszi!
 _pug

Nem elérhető Kala

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 226
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 22
  • :2018 Február, 01, 08:19:41
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1369 Dátum: 2017 Augusztus, 01, 11:53:26 »
HallihĂł

Tapasztaltatok ojat, hogy az ĂŠvek sorĂĄn megereszkedet az autĂł fara?
Feltünt, hogy mintha húzná a fenekét, elő is kutattam régi képpeket és igazam lett kb 3-4 centivell lentebb van a feneke.
Hid tarĂł bakok ki voltak cserĂŠlve 5 ĂŠve most rĂĄnĂŠzĂŠsre joknak tĂźnnek ĂŠs nem is kopog.

LĂŠtezik, hogy a rugĂł meggyengĂźlt?

Nem elérhető Backett

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 8
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2017 December, 04, 20:52:14
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1370 Dátum: 2017 Augusztus, 09, 08:22:52 »
Sziasztok.

Tudtok ajĂĄnlani olyan szakembert, aki a 306 kombi hĂĄtsĂł hidat fel tudja ĂşjĂ­tani FejĂŠr megyĂŠben?

Azt lĂĄtom, hogy SzadĂĄn van egy megbĂ­zhatĂł, viszont ĂŠrdekelne mĂŠg, hogy a szentendrei cĂŠg milyen? (www.futomu.com)

Előre is köszönöm.

Laci

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1371 Dátum: 2017 Augusztus, 10, 15:53:03 »
Sziasztok.

Tudtok ajĂĄnlani olyan szakembert, aki a 306 kombi hĂĄtsĂł hidat fel tudja ĂşjĂ­tani FejĂŠr megyĂŠben?

Azt lĂĄtom, hogy SzadĂĄn van egy megbĂ­zhatĂł, viszont ĂŠrdekelne mĂŠg, hogy a szentendrei cĂŠg milyen? (www.futomu.com)

Előre is köszönöm.

Laci

Neked Kakasd sincs messze, ők profik, és minőségi anyagokkal dolgoznak (ámbár egyúttal drágák is is).
Nekem ott kĂŠszĂźlt kĂŠt ĂŠve.
Minden cserĂŠs volt nĂĄlam, Ă­gy lett 117.000 Ft.

Nem elérhető Mersault

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2023 Április, 23, 10:17:34
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1372 Dátum: 2017 Augusztus, 11, 20:01:28 »
Sziasztok!

Semmi baj az autĂłval (ĂŠs remĂŠlem, sokĂĄig nem is lesz), csak kĂ­vĂĄncsisĂĄgkĂŠpp: hol ĂŠs kb. mennyiĂŠrt lehet zsĂ­roztatni a hĂĄtsĂł hidat Budapesten? (FeltĂŠve persze, ha van zsĂ­rzĂłgomb a hĂĄtsĂł hĂ­don, de szerintem lesz, mert egyszer mĂĄr volt cserĂŠlve...)

Köszönöm előre is!

Valaki esetleg?  ???

Nem elérhető robertobaggi

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 11
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2020 Február, 27, 07:42:13
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1373 Dátum: 2017 Augusztus, 27, 08:50:58 »
sziasztok. kinek milyen fékpofa van hátul? 306 1.4 1997ÉV.
dobfĂŠkes persze. cserĂŠlni akarom de nemtudom hogy megĂŠrnĂŠ e  ferrodoroztatni.

Nem elérhető Kolin

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.785
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 149
  • :2023 Július, 14, 09:51:29
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1374 Dátum: 2017 Augusztus, 28, 13:24:30 »
sziasztok. kinek milyen fékpofa van hátul? 306 1.4 1997ÉV.
dobfĂŠkes persze. cserĂŠlni akarom de nemtudom hogy megĂŠrnĂŠ e  ferrodoroztatni.

Hello!
Majdnem annyiba kerĂźlt ferodoroztatni, mintha vennĂŠl egy Ăşjat.
Szedd le a dobot, fĂŠnykĂŠpezd le, hogy melyik fajta van benne, mert tĂśbb is lehet!

Nem elérhető quoqui

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2020 Október, 05, 20:07:41
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1375 Dátum: 2017 Augusztus, 30, 15:07:25 »
ABS figyelem! Egy kis apróság a hátsó híd cseréről: az abs-es hidat olyan helyen cseréltessétek, javítassátok, ahol az eredetit ,-a tiédet- újítják fel. Nem így tettem, most nincs abs-em, mert kedvezmény nélkül ötvenezer lenne az új jeladó, a régi jeladót nem lehet leszedni a régi hídról!!! (lehet olcsóbb is a jeladó, de az enyémbe ilyen ,vagy közel ilyen árban van az új. Kombi 98-as, az olcsók nem jók bele a méret miatt!

Nem elérhető Kolin

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.785
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 149
  • :2023 Július, 14, 09:51:29
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1376 Dátum: 2017 Augusztus, 30, 15:41:28 »
ABS figyelem! Egy kis apróság a hátsó híd cseréről: az abs-es hidat olyan helyen cseréltessétek, javítassátok, ahol az eredetit ,-a tiédet- újítják fel. Nem így tettem, most nincs abs-em, mert kedvezmény nélkül ötvenezer lenne az új jeladó, a régi jeladót nem lehet leszedni a régi hídról!!! (lehet olcsóbb is a jeladó, de az enyémbe ilyen ,vagy közel ilyen árban van az új. Kombi 98-as, az olcsók nem jók bele a méret miatt!

De legalábbis elég lett volna ha a te lengőkaroddal rakják össze! Mondjuk Én nem hagynám... Te olyat adtál amiben hibátlan a jeladó, adjanak ők is olyat...

Nem elérhető gattuso21

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 26
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 1
  • :2022 November, 29, 19:10:16
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1377 Dátum: 2017 Szeptember, 09, 17:32:37 »
gyors kĂŠrdĂŠs mennyire macerĂĄs a hĂĄtsĂł futĂłmĹą ĂźltetĂŠse torziĂłs rugĂłn forgatĂĄsa ? esetleg valaki le Ă­rnĂĄ menetĂŠt mert ĂŠn nagyon nem boldogulok

Nem elérhető Farang

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 8
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2023 Október, 20, 13:49:52
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1378 Dátum: 2017 Szeptember, 28, 19:56:40 »
Sziasztok!
Kb 3 hete használom a felújított hátsó futóművet. Szuperül működik egyúttal a dobokat is felszabályoztattam és kapott új betéteket is. Debrecen-józsán csináltattam a Bocskai és fia Kft-nél. Minden úgy volt ahogy mondták ők szerelték és vitték tovább a gépműhelybe. Hetfőn vittem szerda délután hozhattam az autót. Nekem semmi dolgom nem volt. Csak ajálani tudom őket. Korrekt csapat kedves szerelőkkel. Ők csak peugeot bontó is tehát ha kell valami nekik lehet az is lesz.
SzĂŠp napot! _pug

Nem elérhető Farang

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 8
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2023 Október, 20, 13:49:52
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1379 Dátum: 2018 Június, 18, 14:32:57 »
Sziasztok!!
Az autóm hátulja a bal oldalra lejt. Nagyjából 1.5cmert. Van esetleg valakinek ötlete, hogy mitől lehet?? A híd 10honapja lett felújítva hibátlanul mozog, csak épp ferde az autó hátulja. A gátló lehet a ludas?? Ha igen mekkora meló a hátsó gátlók cseréje?
Előre is köszönöm szép napot mindenkinek!!!

Nem elérhető Kolin

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.785
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 149
  • :2023 Július, 14, 09:51:29
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1380 Dátum: 2018 Augusztus, 20, 09:40:17 »
Ha azĂłta ilyen, hogy felĂşjĂ­ttattad, akkor egyszerĹąen elraktĂĄk a kĂŠt oldalt, vissza kell vinni.
A lengĂŠscsillapĂ­tĂł nem nagyon szĂłl bele a magassĂĄgba, de nem bonyolult a cserĂŠje.

Nem elérhető kovik89

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2018 November, 01, 19:07:18
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1381 Dátum: 2018 November, 01, 09:28:18 »
Sziasztok!

A segĂ­tsĂŠgeteket kĂŠrnĂŠm nyikorgĂĄssal kapcsolatos bajommal. Nem tudom hĂĄtsĂł futĂłmĹą-e a hibĂĄs, de hĂĄtha talĂĄlkozott mĂĄr valaki hasonlĂłval.
SzĂłval adott egy 2001/12 ĂŠvjĂĄrĂ­tĂş 306 Cabriolet. Km-ben passz mennyi van benne, mert valamivel 130e alatt van az Ăłra, elvileg stimmel, gyakorlatilag bĂĄrmi lehet.
A problémám az, hogy nyikorog valami menet közben. A kipufogót már kilőttem, az nem nyikoroghat, volt cserélve, tutira meg van csinálva. A gumibakok elvielg jók, be vannak fújkálva, azoknak nem kéne nyikorogni. Egyébként is fémesnek hallom a hangot inkább.
A jelenség érdekes módon nem rögtön jön elő. Elkezdek menni az autóval, és jellemzően egy darabig teljesen szépen rendellenes hangok nélkül megyek. Aztán úgy 15-20 percnyi út után már néha hallom rosszabb úton egy kicsit nyiszogni, de semmi különös. Aztán ahogy telik az idő egyre több helyen egre jobban nyiszog aztán már kimondottan nyikorog. Ha ilyen minden irányba rázús úton haladok akkor a legjobban, de ha csak egy kátyúba megyek akkor sokszor semmi hangja. Inkább a kisebb, kicsit megrázósabb hibákon nyikorog. Bár múltkor mentem vele vagy 200 km-t a kanyargós minden féle hegyi hol jó hol rossz úton, na akkor már nagyon nyikorgot. Ha álló helyzetben az autót elkezdem mozgatni, akkor semmi hangja, hiába nyomom le fel, jobbra-ballra (gondoltam háha lengéscsillapító).
Az autón a kerekek szerintem jól állnak, nem tűnt fel menet közben irányítás probléma sem. Igazából lehet nem is futómű, csak nem jövök rá mi lehet. Volt már egy kipufogósnál, kimondottan francia autókkal foglalkozó szervízben (ott meg sem említették a futóművet), karosszériásnál aki mindenes kicsit (mellette van szerelő, meg villamossági, mindenki nézte), de senki nem említett futóművet.

Szerintetek mi lehet a gond? Vagy kihez fordulhatok ĂŠrdemi segĂ­tsĂŠgĂŠrt? Egerben ĂŠlek, ittt a kĂśrnyĂŠken nem tudom ki foglalkozik megbĂ­zhatĂłan rĂŠgebbi Peugeot-okkal, viszont Budapestre mostanĂĄban korlĂĄtozottan tudok menni.

Nem elérhető krissz306

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2023 Február, 21, 19:38:31
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1382 Dátum: 2020 Október, 04, 12:11:41 »
Sziasztok!

SzerencsĂŠre mĂŠg semmi problĂŠmĂĄt nem tapasztalok a hĂĄtsĂł futĂłmĹąvĂśn.
Viszont olvastam egy cikket, miszerint gondos gazda 70 ezrenként szétkapja, tűgörgős csapágyat zsíroz, szimeringet cserél.

Ti ezt el szoktĂĄtok vĂŠgezni? MegĂŠri? Mennyibe kerĂźlhet ez egy igĂŠnyes vidĂŠki szervizben?

Visszaolvasva a hozzĂĄszĂłlĂĄsokat Ăşgy lĂĄtom ezt mĂĄr mĂĄs is felvetette, de nem talĂĄltam rĂĄ vĂĄlaszt.
Engem is ĂŠrdekelne a dolog, hĂĄtha azĂłta tud valaki segĂ­teni ebben.

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1383 Dátum: 2020 Október, 05, 10:35:30 »
Sziasztok!

SzerencsĂŠre mĂŠg semmi problĂŠmĂĄt nem tapasztalok a hĂĄtsĂł futĂłmĹąvĂśn.
Viszont olvastam egy cikket, miszerint gondos gazda 70 ezrenként szétkapja, tűgörgős csapágyat zsíroz, szimeringet cserél.

Ti ezt el szoktĂĄtok vĂŠgezni? MegĂŠri? Mennyibe kerĂźlhet ez egy igĂŠnyes vidĂŠki szervizben?

Visszaolvasva a hozzĂĄszĂłlĂĄsokat Ăşgy lĂĄtom ezt mĂĄr mĂĄs is felvetette, de nem talĂĄltam rĂĄ vĂĄlaszt.
Engem is ĂŠrdekelne a dolog, hĂĄtha azĂłta tud valaki segĂ­teni ebben.

Ahhoz nagyon-nagyon komoly felkĂŠszĂźltsĂŠg, ĂŠs szerszĂĄmozottsĂĄg kell szerintem, hogy ezt magad el tudd vĂŠgezni.
Neki nem ĂĄllnĂŠk magam, az bizonyos.
(LĂĄttam, mikor szakmĹąhelyben a sajĂĄt autĂłm hĂĄtsĂł futĂłmĹąvĂŠt ĂşjĂ­tottĂĄk fel.)

Nem elérhető Kolin

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.785
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 149
  • :2023 Július, 14, 09:51:29
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1384 Dátum: 2020 Október, 12, 10:56:23 »
Sziasztok!

SzerencsĂŠre mĂŠg semmi problĂŠmĂĄt nem tapasztalok a hĂĄtsĂł futĂłmĹąvĂśn.
Viszont olvastam egy cikket, miszerint gondos gazda 70 ezrenként szétkapja, tűgörgős csapágyat zsíroz, szimeringet cserél.

Ti ezt el szoktĂĄtok vĂŠgezni? MegĂŠri? Mennyibe kerĂźlhet ez egy igĂŠnyes vidĂŠki szervizben?

Visszaolvasva a hozzĂĄszĂłlĂĄsokat Ăşgy lĂĄtom ezt mĂĄr mĂĄs is felvetette, de nem talĂĄltam rĂĄ vĂĄlaszt.
Engem is ĂŠrdekelne a dolog, hĂĄtha azĂłta tud valaki segĂ­teni ebben.

Hello. Én szedtem szét, de a tűrgörgők jók voltak, úgyhogy csak bezsíroztam, meg szimeringeket cseréltem.
Ha volt szĂŠt szedve, szĂłval nincs Ăśsszerohadva, akkor viszonylag olcsĂłn megĂşszhatod, de ha nem akkor ki kell venni a hidat ĂŠs kint szĂŠdszedni, ami megnyomja a kĂśltsĂŠgeket.
Szervíztől függ, de nem gondolnám, hogy 30 ezer alatt meg lehet úszni.

Nem elérhető krissz306

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2023 Február, 21, 19:38:31
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1385 Dátum: 2020 Október, 16, 22:10:07 »
Hello. Én szedtem szét, de a tűrgörgők jók voltak, úgyhogy csak bezsíroztam, meg szimeringeket cseréltem.
Ha volt szĂŠt szedve, szĂłval nincs Ăśsszerohadva, akkor viszonylag olcsĂłn megĂşszhatod, de ha nem akkor ki kell venni a hidat ĂŠs kint szĂŠdszedni, ami megnyomja a kĂśltsĂŠgeket.
Szervíztől függ, de nem gondolnám, hogy 30 ezer alatt meg lehet úszni.

KĂśszĂśnĂśm a vĂĄlaszokat!
Nem magam csinĂĄlnĂĄm, mert sem eszkĂśzeim, sem a tudĂĄsom nincs meg hozzĂĄ.
De ha a karbantartás ennyiből kijön, akkor lehet jobban megéri elvégeztetni, mint megvárni a bajt.
Ugyanis ha jĂłl informĂĄlĂłdtam, az mĂĄr 3-szor ennyibe is kerĂźlhet.

Nem elérhető Jampy

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 29
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2020 December, 11, 20:04:48
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1386 Dátum: 2020 November, 07, 18:53:05 »
Igazából aki már látta hogy kapják szét az tudja hogy kb 1 órás mutatvány az egész reggeli idővel együtt.Persze ha kéznél vannak az új csapágyak és szímeringek egy felszerszámozott műhelyben. Nekem ahol csinálták kb 30 perc volt, de volt autólift ,légkulcs,egy jó nagy kalapács,és egy kis kézi prés ezzel nyomták bele a csapágyba a tengelyt kb ennyi időre volt használva a prés nem gondolom hogy egy kalapáccsal meg egy vastagabb műanyag darabbal nem lehetne ugyan ezt házilag megcsinálni. Ami miatt én nem állnék neki,ha a csapágy a rudazatban már megforgott ,magyarul beállt a csapágy és kinyalta annyira a rudazat belsejét vagy esetleg a tengelyt vagy mindkettőt hogy a gyári csapágy már lötyög akkor cumi.Mert akkor már esztergályos munkára van szűkség, aki ugye megesztergálja a rudazatot perselyezi, esetleg a tengelyt fel kell hegeszteni megesztergálni illeszteni a csapágyhoz.
Nem lehetetlen feladat ez sem sőt olcsóban kijön mint a szerviz de az autó akkor napokra-hetekre kiesik nekem pedig emiatt nem ért meg ennyit 30 e ft spórolás látszódott a rudazaton is hogy nyalja már .Ha nincs berágódva még a csapágy akkor szerintem ha nem is fél óra alatt de egy aknán felbakolva pár óra alatt meg lehet csinálni.

Nem elérhető Zerograviti

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 7
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2024 Április, 15, 15:55:37
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1387 Dátum: 2022 Október, 26, 20:51:45 »
Üdv!
Egy olyan kĂŠrdĂŠsem volna, amit 2 "szerelő" sem tud megoldani. Peugeot 306 XN 1998-as Sedan. 1 hĂłnapja lett cserĂŠlve az egĂŠsz hĂĄtulja. LakatolĂĄs, hĂĄtsĂł hĂ­t ĂŠs teljes hĂĄtsĂł fĂŠkszett, dob, kĂŠzifĂŠkkĂśtĂŠl, fĂŠkcsĂśvek, csapĂĄgy, pofĂĄk, munkahenger. KilĂŠgtelenĂ­tve minden rendben van, a kĂŠzifĂŠk rendesen ĂŠs egyformĂĄn fog. Kasznis aki csinĂĄlta szerintem minden rendben van mĂŠgis a fĂŠkpedĂĄl egĂŠszen bent fog, de fog. RĂĄfogta hogy az első fĂŠk kopott meg minden, vigyem a szerelőmhĂśz.  ??? ???  Szerelő is megnĂŠzte, de nem tudta megoldani, hogy a fĂŠkpedĂĄl ne lent fogjon. Nem tudja miĂŠrt. Vagy "rosszul raktĂĄk Ăśssze hĂĄtul" (minden alkatrĂŠsz Ăşj) vagy a "fĂŠkrendszerben romlott el valami ami ezt okozza". Nincs hĂĄtul fĂŠkerő elosztĂł ami itt tĂśbbszĂśr olvastam itt, a hĂĄtsĂł hĂ­dnĂĄl.. gondolom nem maradhatott le a cserĂŠnĂŠl.  :-X
A kérdésem az, hogy mit nem tudnak a "szerelők" amivel ez javítható? Mi lehet az oka? Bocsánat a béna levezetésért, de én informatikus vagyok.
KĂśszĂśnĂśm, hogy elolvastad, Attila.

Nem elérhető krissz306

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2023 Február, 21, 19:38:31
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1388 Dátum: 2022 November, 07, 13:12:43 »
Sziasztok!
Kezd bedőlni a két hátsó kerekem. Egyelőre alig látszódik, eléggé sasolni kell, hogy feltűnjön. Nyikorgást, imbolygást menet közben nem tapasztalok. Felemelve, a kereket megforgatva hallatszik súrlódó hang.
Több mint 2 hétre kaptam időpontot szervizbe.
Addig hasznĂĄlhatom napi szinten (35km tĂĄvra) az autĂłt? Vagy nem ĂŠrdemes nyĂşzni?
KĂśszi!

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1389 Dátum: 2022 November, 07, 16:08:13 »
Sziasztok!
Kezd bedőlni a két hátsó kerekem. Egyelőre alig látszódik, eléggé sasolni kell, hogy feltűnjön. Nyikorgást, imbolygást menet közben nem tapasztalok. Felemelve, a kereket megforgatva hallatszik súrlódó hang.
Több mint 2 hétre kaptam időpontot szervizbe.
Addig hasznĂĄlhatom napi szinten (35km tĂĄvra) az autĂłt? Vagy nem ĂŠrdemes nyĂşzni?
KĂśszi!

Ha sĂşrlĂłdik, akkor mĂĄr szerintem a hĂ­dtest is elkezdett berĂĄgĂłdni.
Viszont mivel nyikorgĂĄst nem emlĂ­tettĂŠl, szerintem beĂĄllni mĂŠg nem fog, ĂŠn hasznĂĄlnĂĄm ebben a kĂŠt hĂŠtben is.

Nem elérhető krissz306

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2023 Február, 21, 19:38:31
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1390 Dátum: 2022 November, 07, 17:48:16 »
Ha sĂşrlĂłdik, akkor mĂĄr szerintem a hĂ­dtest is elkezdett berĂĄgĂłdni.
Viszont mivel nyikorgĂĄst nem emlĂ­tettĂŠl, szerintem beĂĄllni mĂŠg nem fog, ĂŠn hasznĂĄlnĂĄm ebben a kĂŠt hĂŠtben is.
Rendben, köszönöm. Akkor óvatosan még eljárkálok vele. Attól tartottam, hogy az első tünetek jelentkezése után nagyon gyorsan romolhat a helyzet.
Telefonban elsoroltĂĄk, hogy milyen kĂśltsĂŠgekkel kell kalkulĂĄlnom. HĂĄĂĄt nem lesz olcsĂłsĂĄg..   :-\
Kimondottan francia gĂŠpek hĂĄtsĂł hĂ­djainak felĂşjĂ­tĂĄsĂĄval foglalkoznak tĂśbb mint 20 ĂŠve, 2 ĂŠv garanciĂĄval.
RemĂŠlem utĂĄna Ăşjabb 20 ĂŠvig nem lesz gond.

Nem elérhető krissz306

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2023 Február, 21, 19:38:31
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1391 Dátum: 2022 November, 24, 20:18:10 »
Rendben, köszönöm. Akkor óvatosan még eljárkálok vele. Attól tartottam, hogy az első tünetek jelentkezése után nagyon gyorsan romolhat a helyzet.
Telefonban elsoroltĂĄk, hogy milyen kĂśltsĂŠgekkel kell kalkulĂĄlnom. HĂĄĂĄt nem lesz olcsĂłsĂĄg..   :-\
Kimondottan francia gĂŠpek hĂĄtsĂł hĂ­djainak felĂşjĂ­tĂĄsĂĄval foglalkoznak tĂśbb mint 20 ĂŠve, 2 ĂŠv garanciĂĄval.
RemĂŠlem utĂĄna Ăşjabb 20 ĂŠvig nem lesz gond.

Nos a helyzet tényleg nem romlott jelentősen.
Ma megvolt a hĂ­d felĂşjĂ­tĂĄs. A mĹąhely szerint nem volt vĂŠszes ĂĄllapotban, de kicserĂŠltettem/felĂşjĂ­ttattam benne mindent.
Híd felújítás 95000, hídtartó bakok 31000 a kettő, munkadíj 30000. Plusz elöl 1 pár kormányösszekötő gömbfej.
Most rendben vagyunk.

Nem elérhető jocĂł vezĂŠr

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 97
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2024 Március, 15, 21:54:03
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #1392 Dátum: 2023 Április, 11, 18:42:23 »
Sziasztok!
Mostanában erősebb fékezéskor kopog a hátulja mintha kalapáccsal ütnének valamit. Nem tudom mi lehet az oka. Valaki tapasztalt már ilyet? Mi lehet ez? Nagyon zavaró.

 


Google PageRank