Blog > Saját kocsink története

Metzmi 306 Roland Garros 1996

(1/4) > >>

Metzmi:
Sziasztok,

csak röviden egy kis nyitókomment, amit úgy tervezek, hogy alkalomadtán (szabadidő függvényében) frissítgetek.

1993óta csak Peugeotok vannak a családban.
1993-2003 ->Peugeot 505 2,2GTI
2003-2007 ->Peugeot 307 1,4
2004-2007 ->2db Peugeot 206 1.4HDI (cégautók voltak)
2010-        ->Peugeot 206 1.1
2007-        ->Peugeot 407 2.2HDI
Természetesen mindegyik autót hajtottam én is (leginkább a 407est whistle).

Nem volt kérdés, hogy én is Peugeotra fogom elverni az összekuporgatott fizetésemet. 2012ben vettem is egy 1.6HDi 206ost! Csak javasolni tudom mindenkinek... nincs rá szó, milyen élményt tud nyújtani.

A családi körülmények úgy alakultak, hogy venni kell egy második autót, hogy "apa ne busszal járjon be dolgozni". A mérce éppen ezért nem volt magasra téve, mivel kb.300eFT volt erre a mutatványra.
A keresgélés közben találtam rá erre 306ra. Kissé lelakott állapotban, 1,5éve műszaki nélkül, egy helyben állt...
Nem tudom miért, de megláttam benne fantáziát.
Két kritériumom volt:
1. Induljon be
2. működjön a tetőablak :)
A kritériumok teljesültek! pöccre indult (akksi ki volt belőle véve), tetőablak: OK!

Az autónak van pár hibája, de amire megvettem, azt teljesíti; azaz egyenlőre bevitt munkába és haza is hozott (kopp-kopp :) ).
Szóval a fórumon szerintem eléggé sokszor fogjátok majd látni a nevemet, mint értetlenkedő érdeklődő. Előre is bocsánat, ha evidens kérdéseket teszek föl. A tapasztalataimat a javítgatások során igyekszem majd minél többször, képekkel illusztrálva veletek is megosztani.
Mindezek egyenlőre csak tervek, a mindennapi munka és időjárás függvénye, hogy milyen gyakran fogok majd jelentkezni.

Addig is az első kép a kocsiról:

Metzmi:
Mióta megvettem az autót, mentem vele kb 1500-1700km-t. Ez idő alatt az autó olajfogyasztása kb. 1liter/1000km... Volt itthon 2-3 deci olaj, azt beletöltöttem pár száz km-el ezelőtt.
A holnapi projekt, hogy olajból bevásárolok!
Mivel hidegen az autó kékesen füstölgött, ezért a szerelő ismerősöm javaslatára a hétvégén szelepszár szimeringet cseréltünk. A csere már nagyon is érett, mert a szimeringek apró darabokra törtek, miközben szedtük le őket a szelepszárról. Bízom benne, hogy a cserének köszönhetően nem csak a kékes füst, de az olajfogyasztás is mérséklődni fog.
Összerakás közben a szelephézagok is be lettek állítva:

További cserélt alkatrészek:
- szelepfedél gumitömítés (szelepfedél takarítása)
- légszűrő
- fagyálló hűtőfolyadék

Update: az olajfogyasztás megszűnt  :-!

Metzmi:
Valamikor a napokban viszonylag szép idő volt, ezért csináltam egy pár képet a kocsiról...

...Az újonnan beszerzett (használt :) ) dísztárcsáimmal.

Közben Technodome társunktól sikerült beszereznem pár cuccot a kocsiba:
- hátsó ablak gumitömítéseket (az enyémek már elöregedtek, így az autómosóban szivárgott be mellette a víz). Most, mintha új lenne :)
- csomagtérajtó teleszkópokat (eddig nem nyílt olyan magasra -nem gyáriak voltak benne- , és mindig bevertem a fejemet a szerelés közben  angry

Metzmi:
volt egy kis időm hétvégén az autóra.
esős időben nedves szokott lenni a csomagtartó hátulja, a bal oldalon. ezért megnéztem a kocsi egyik típusbetegségét, a bal hátsó kerékjárat rohadását. a belső borítások lebontása után (meglepő módon) csak minimális rozsdát találtam :)

még korábban vettem műanyag dobbetétet, jobbosat és balosat is. most végre az időjárás is jó volt, ezért a baloldalit sikerült beraknom a helyére. mivel utángyártottakat vettem, ezért persze kellett rajta vágni,reszelni, de a végén korrekt módon bement a helyére. Mostantól legalább a kerék nem csapja fel a vizet a doblemez tetejéig.
bízom benne, hogy mostantól már nem lesz nedves a csomagtartóm hátulja  ::)

@sajnos a bizakodás nem jött be! a csomagtér bal hátulja továbbra is nedves, amikor ilyen "szép" idő van, mint az elmúlt két napban. tovább kell keresgélnem, hol szivárog be a víz...

Metzmi:
15ös Peugeot Sirocco felnivel is mutatós

Bár a látványt:
- egy pogácsaszett és
- egy ültetés
még jobban feldobná...

..de ami késik, nem múlik  ::)

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal