Peugeot 306 Klub - Az Első Magyar Peugeot 306 Klub

Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Részletes kereső  

Szerző Téma: Yoshi's Red Alert - EGY KIS INFÓ MINDENKINEK!  (Megtekintve 8524 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Yoshiesque

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 1
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 49
  • Autó színe: Piros
  • Évjárat: 1994
  • Kor: 25
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.4
  • Típus: 3 ajts
Yoshi's Red Alert - EGY KIS INFÓ MINDENKINEK!
« Dátum: 2014 Augusztus, 31, 03:05:24 »

Az autó '13 decemberében került hozzám. Alkalmi vétel volt, brutál olcsón.




Rengeteg apró baja volt/van, lassan elkezdtem rendbe rakni. Persze idő nem sok, bejárós autónak indult, nem is éreztem túl sok affinitást. Hamar meg lehet szeretni még a hibáival együtt is.
Mivel járt hozzá téli szett lemezfelnin, a 15-ös alukat gumistól eladtam egy barátomnak, a BX-en nem ér bele a dobba. Pogi nélkül volt feltéve, bele is ért a dobba, szóval lemondtam róla.




Volt egy kuplung széthullás, nem szenvedtem még ennyit váltó levétellel  biggrin


































Hamarosan rozsdásítás, ültetés, és hasonló finomságok... képek lesznek ;)
Naplózva

Yoshiesque

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 1
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 49
  • Autó színe: Piros
  • Évjárat: 1994
  • Kor: 25
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.4
  • Típus: 3 ajts
Re:Yoshi's Red Alert - FOTÓK FRISSÍTVE!
« Válasz #1 Dátum: 2014 Szeptember, 01, 20:51:52 »

Holnap irány a műhely:

Műszerfal szétszed - megőrült az óraegység. Nincs index visszajelzés, világít a fék visszajelzője, de ha fékezek elalszik (és közben a világítás sípolója megszólal), meghalt a fordulatszámmérő. A többi majd ott jut eszembe.  :laugh:
Talapasok csere
Első indexek csere (lehet hogy meg lesz a fólia is)
Új pedálgumik (beSzeptemberesedett)
Amennyiben marad idő ledobjuk a festéket a motorháztetőről.
Naplózva

Yoshiesque

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 1
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 49
  • Autó színe: Piros
  • Évjárat: 1994
  • Kor: 25
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.4
  • Típus: 3 ajts
Re:Yoshi's Red Alert - FOTÓK FRISSÍTVE!
« Válasz #2 Dátum: 2014 Szeptember, 02, 17:26:41 »

Nos. A műszerfalra nem jutott idő. Ellenben kiderült hogy a talpasoknak nincs baja, az egyiknek meghalt a csavarja, cseréltük. Viszont a stabilizátorok nagyon szar állapotban voltak, azokat is cseréltük. Megcsináltam a hátsó lámpán a 3. izzót, kapott előre új indexeket, új pedálgumikat. Na de hopp. Tök véletlenül észrevettem hogy az ablaktörlő motor víz alatt van. Ez eltömődött. Elképzelhető hogy egy kis vizes zárlat okozza a műszerfalon a diszkót, szóval most minden lehúzva, szétszedve, aztán had száradjon... Holnap folyt köv, remélhetőleg sikerül lekapni a műszerfalat...


Naplózva

Yoshiesque

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 1
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 49
  • Autó színe: Piros
  • Évjárat: 1994
  • Kor: 25
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.4
  • Típus: 3 ajts
Re:Yoshi's Red Alert - Update.!
« Válasz #3 Dátum: 2014 Szeptember, 02, 20:55:05 »

...és most hogy beesteledett:

Az a bizonyos 3. izzó  :-!

Naplózva

Yoshiesque

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 1
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 49
  • Autó színe: Piros
  • Évjárat: 1994
  • Kor: 25
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.4
  • Típus: 3 ajts
Re:Yoshi's Red Alert
« Válasz #4 Dátum: 2014 Szeptember, 03, 23:37:01 »

Hát a mai nap sem zárult túl sok sikerrel. Szétbombáztam az ablaktörlő motort, csináltam belőle egy újat. Működik rendesen, hálistennek megmaradt - előzmények ITT . Elkezdtem leszedni a műszerfalat, de sajnos elfogyott az idő, és segítség nélkül minden lelki erőm és türelmem elfogyott így reggel 9-től du. 3-ig, szóval elkezdtem összerakni. Annyit sikerült haladni hogy visszament rendesen a helyére minden (bal küszöb törött, oszlop is odavan, nyomta a műszerfalat). Megszűntek a recsegések, cincogások, totál csend van. Most hogy ráláttam mindenre, kiderült hogy a teljes kormányművet csak kézzel betekert csavarok tartották, azok is fixálva lettek.

A műszerfalam továbbra sem hajlandó működni, remélem a csere megoldja a dolgot. Viszont hátrébb vagyok annyival, hogy most már a középkonzolon lévő 4 gomb sem világít (a fűtéspanel eddig sem ment biggrin ), DE! mivel sokat babráltam ma mindennel, életre kelt az ajtónyitás-utastér világítás  :)

Az autó számomra hatalmas kérdőjel, ha nem sikerül dűlőre jutni a héten, feladom a harcot és keresek valakit aki jártas az elektronikájában, és hajlandó is befeküdni mögé, skoda, swift után számomra mission impossible, de durva hogy még a 33-as alfa is egyszerűbb, pedig azok is tudnak alkotni.

Mára teljesen elfogyott az energiám, és rendesen kiidegelt. Nem adom fel, akkor is diszkó lesz!



És a jelenlegi állapot:

Naplózva

Yoshiesque

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 1
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 49
  • Autó színe: Piros
  • Évjárat: 1994
  • Kor: 25
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.4
  • Típus: 3 ajts
Re:Yoshi's Red Alert
« Válasz #5 Dátum: 2014 Szeptember, 09, 19:59:27 »

Nos. Eljutottam a meglévő kormányom pözsósításához is, nagyjából január óta pihen a polcon, itt volt az ideje..  blingdriveingsmiley

Remélhetőleg hamarosan intéződik hozzá az adapter is, és végre felkerül.

www.matricastore.hu



 _pug
Naplózva

Yoshiesque

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 1
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 49
  • Autó színe: Piros
  • Évjárat: 1994
  • Kor: 25
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.4
  • Típus: 3 ajts
Re:Yoshi's Red Alert
« Válasz #6 Dátum: 2014 Szeptember, 11, 07:34:13 »

A tegnapi nap nem zárult túl jól, mert balra kanyarodás után azonnal tolunk át a külsőbe mint Gilles Panizzi, de hogy ott jön egy kis piros pugger az nem volt elég egyértelmű, még így sárga lámpával sem. Most már nem húzhatom tovább a bal oldal rendbetételét, tényleg gyalázat lett.  bored

Köszi az akciót mucikám :D

Naplózva

Yoshiesque

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 1
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 49
  • Autó színe: Piros
  • Évjárat: 1994
  • Kor: 25
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.4
  • Típus: 3 ajts
Re:Yoshi's Red Alert
« Válasz #7 Dátum: 2014 Szeptember, 13, 22:15:08 »

Hétfőn érkezik a kárszakértő, meglátjuk mit dob rá a Groupama. Remélem nem lesz szükség cigánykodásra, és elsőre elfogadható összeget mondanak. Remélhetőleg a következő bejegyzés már a kijavított állapotot tükröző fotókat fogja tartalmazni.  whistle
Naplózva

Yoshiesque

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 1
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 49
  • Autó színe: Piros
  • Évjárat: 1994
  • Kor: 25
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.4
  • Típus: 3 ajts
Re:Yoshi's Red Alert
« Válasz #8 Dátum: 2014 Szeptember, 29, 13:51:32 »

Szombat esti program 9-és éjfél között egy kis óraegység hekkelés. Chef bácsinak köszönhetően a két óraegységből sikerült egyet csinálnom, így megmaradt a km számláló is. A diszkó eltűnt, minden visszajelző működik, és évekkel fiatalosabb állapotban van mint az enyém volt, azt már sajnos át kellett hidalgatnom annyira szétégett a nyákfólia. Műszerfal világítás még mindig nincs, és a középkonzolom sem világít, egyenlőre tanácstalan vagyok. Az izzók rendben vannak, nekem gyanús hogy test probléma lesz. Hétfőn szabi, annak is nekiesünk.

A biztosító még nem utalt, köszönhetően a károkozó igazán gyors flottakezelőjének, így a lakatos munkálatok még nem indultak el, lehet hogy átcsúszik tavaszra az évindító "nagyszervízre", és letudok mindent egy kalap alatt, hogy ne kellejen sokszor leraknom az autót.

Mindenesetre köszönöm az alkatrészt, és a rugalmas feljuttatását  _pug
Naplózva

Yoshiesque

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 1
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 49
  • Autó színe: Piros
  • Évjárat: 1994
  • Kor: 25
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.4
  • Típus: 3 ajts
Re:Yoshi's Red Alert
« Válasz #9 Dátum: 2014 Október, 02, 15:47:48 »

Bekerült a kormány, szerintem nagyon gizda lett  :-))

Naplózva

Yoshiesque

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 1
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 49
  • Autó színe: Piros
  • Évjárat: 1994
  • Kor: 25
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.4
  • Típus: 3 ajts
Re:Yoshi's Red Alert
« Válasz #10 Dátum: 2014 Október, 03, 12:20:26 »

Uj akksi beteve, talaltam az east-westnel hogombat a hutobe cirka 3200-ert, megrendeltem az uj hojeladokat a hengerfejbe, hetvegen cserebere. Ossze vissza kapcsol a venti, ezert is kellett az uj akksi.. Nem orulok, de legalabb ezekkel sem lesz gond egy darabig, es ha nagyon optimista akarok lenni talan meg az alapjaraton is segit, hiszen a befecsi cuccok cserelve lettek. (Szivosor tom., injector mindketto tom., alapjarati, folytoszelep, teljes takaritas stb.)

Jelzem majd az eredmenyt hatha segit a visszajelzes masok alapjartan is.
Naplózva

Yoshiesque

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 1
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 49
  • Autó színe: Piros
  • Évjárat: 1994
  • Kor: 25
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.4
  • Típus: 3 ajts
Re:Yoshi's Red Alert
« Válasz #11 Dátum: 2014 Október, 06, 14:59:44 »

Amennyiben valakinek szüksége lenne rá:

GYÚJTÁSKAPCSOLÓ KISZEDÉSE:

Kulcs bedug, kis és nagy gyújtás között van egy állás, kulcs elfordít.

Ha ezzel megvagy, a gyújtáskapcsoló alján van két apró tüske, ezeket befelé nyomva (villáskulcsot használtam, de kézzel is sikerülhet) lehet kifelé húzni a komplett kapcsolóegységet.



Ha elindult kifelé, kizárólag a kábelek fogják tartani, a csatlakozók egész szépen kiférnek a nagy lyukon keresztül, és onnan már csak egy mozdulat.

Sokan írták hogy 0 és kis gyújtás között kell állni a kulcsnak, nekem úgy nem sikerült, de elképzelhető hogy ÉVJÁRATFÜGGŐ a dolog. ('94 1.4)

Sok sikert!
Naplózva
 


Az oldal 0.291 másodperc alatt készült el 28 lekéréssel.