Peugeot 306 Klub - Az Első Magyar Peugeot 306 Klub

Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Részletes kereső  

Szerző Téma: ..:: Marcusa - 2.0 HDI ::..  (Megtekintve 9918 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

marcusa

  • Adminisztrátor
  • Klubfüggő
  • *****
  • Népszerűség: 151
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.889
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 2000
  • Kor: 30
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 2.0HDI
  • Típus: 5 ajts
  • 2.0 HDI
    • marcusa.atw.hu
..:: Marcusa - 2.0 HDI ::..
« Dátum: 2014 Augusztus, 14, 16:48:58 »

Vettünk egy HDI-t...
5ajtós, kék, 2000.07-ik havi...
Eléggé sok meló lesz vele, de szeretem a kihívásokat :D
Viszont olcsó volt, nagyon...
Naplózva

marcusa

  • Adminisztrátor
  • Klubfüggő
  • *****
  • Népszerűség: 151
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.889
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 2000
  • Kor: 30
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 2.0HDI
  • Típus: 5 ajts
  • 2.0 HDI
    • marcusa.atw.hu
Re:..:: Marcusa - 2.0 HDI ::..
« Válasz #1 Dátum: 2014 Augusztus, 16, 23:07:53 »

Már most szép hosszú a hibalista, pedig Robi még komolyabban szemügyre sem vette :D
Őzet ütöttek vele, így a motorháztető a fekete fólia alatt fehér színű, és a szélvédő is cserélt, természetesen nem esőszenzorosra cserélték...  ::) Így ha szeretném hogy működjön az esőszenzor, szélvédőt is kell majd cserélni...
A hátsó futómű szemre és érzésre jónak tűnik, viszont a bakok nagyon kopognak.
A csomagtérajtó több helyen is rozsdásodott, de abból már találtam egy színazonosat itteni bontóban. Valamint a bal első sárvédőt is megvettem, mert azon is meg van sérülve a festék.
Bal hátsó elektromos zár nem működik.
Vezető oldali ülés el van törve és ki van égetve cigivel, ahogy a vezető oldali ajtókárpit is. - Ezeket lászló nevű tagtól már meg is rendeltem Zalaerdőd-ről :)
Az vezető ajtón a gumikédert is kicseréltem mert egy helyen szakadt volt.
Ami viszont pozitívum, hogy nagyon szépen megy, nyomatékos a motor, szépen indul, és a fogyasztás is jónak tűnik, bár nincs pontos adatom. Egerből hazafelé indulva Pontosan 1/2-en állt az üzemanyag mutató, a képen látható, hogy mennyit mentünk, és mennyin áll a mutató:

Persze tudom, hogy ebből pontos adatot nem lehet látni, de én ezt bíztatónak érzem :D
Naplózva

marcusa

  • Adminisztrátor
  • Klubfüggő
  • *****
  • Népszerűség: 151
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.889
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 2000
  • Kor: 30
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 2.0HDI
  • Típus: 5 ajts
  • 2.0 HDI
    • marcusa.atw.hu
Re:..:: Marcusa - 2.0 HDI ::..
« Válasz #2 Dátum: 2014 Szeptember, 05, 13:25:39 »

Szépen lassan csökken a hibalista... :)
Eddig megvolt a vezérlés csere, olaj, szűrők, fagyálló cseréje, cserélni kellett kiegyenlítő tartályt mert repedt volt. Szinte a teljes első futómű, lengőkarok, stab pálca, kormány összekötő, bal oldali féltengely.
Hátsó futómű annyira gatya állapotban volt, hogy még felújítani sem lehetett :D Az összes csavar belerohadt, ki volt lukadva a hídtest... Vettem a Beleznay francia autószervíztől egy felújított hátsóhidat, 2 év garanciát adtak rá km-től függetlenül. Be is építették és kérésemre a gyári magassághoz képest 1 foggal lejjebb tették. Robiék az elejét is leültették, egyelőre ilyen lett:

Hátsó hidat tartó bakok még eléggé kopogtak, viszont ebben a szervízben nem dolgoznak hozott anyagból, és robi már megvette nekem őket, így azok nem kerültek cserére...
A megrendelt bontott alkatrészek már úton vannak Zalaerdődről, remélem jövő héten megjönnek, és lesz is időm beépíteni őket :)
A régi csomagtér ajtóban egy ilyen felpattintós megoldással volt megoldva a nyitás, az újban viszont a gyári motor van, és az nem nyit-zár, a kulcs is elég tropa hozzá, úgyhogy veszek majd egy bicskakulcsos központi vezérlőt, és be is szereltetem, ez így 15900Ft... Klímáshoz kell elvinni, mert az egyik klímacső törött, remélem csak ennyi, és nem lesz az is egy vagyon :D
Naplózva

marcusa

  • Adminisztrátor
  • Klubfüggő
  • *****
  • Népszerűség: 151
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.889
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 2000
  • Kor: 30
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 2.0HDI
  • Típus: 5 ajts
  • 2.0 HDI
    • marcusa.atw.hu
Re:..:: Marcusa - 2.0 HDI ::..
« Válasz #3 Dátum: 2014 Szeptember, 23, 22:59:05 »

Nagyjából összeállt a kép :)
Hídtartó bakokat Robi kicserélte hétvégén, még egy féltengely csere van vissza és a klíma javítás. Elvileg csak az egyik cső van eltörve és ott elszökik a gáz, nemsokára kiderül, hogy tényleg csak ennyi e... :D
Ülés, ajtókárpitok cserélve, esőszenzor bekötve, így már van végállása a törlésnek :D
Vettem extreme digital-ban egy Alpine BT-s fejegységet is...
Többé kevésbé végleges megjelenés:
Naplózva

marcusa

  • Adminisztrátor
  • Klubfüggő
  • *****
  • Népszerűség: 151
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.889
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 2000
  • Kor: 30
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 2.0HDI
  • Típus: 5 ajts
  • 2.0 HDI
    • marcusa.atw.hu
Re:..:: Marcusa - 2.0 HDI ::..
« Válasz #4 Dátum: 2015 Július, 19, 23:48:58 »

Nagyon régen írtam, így sok minden összegyűlt!
Megcsináltattam a klímát még tavasszal, sajnos nem volt olyan jó a helyzet mint vártam, az összes klímacsövet, a klímahűtőt, nyomáskapcsolót és a két első hűtőventillátort kellett cseréltetni... 6 számjegyű lett a végösszeg :D
Felkerült az első ablakokra egy pár légterelő.
Vettem még egy garnitúra Ciklon felnit télire, és egy aktív mélyládát a csomagtartóba.
Ma kicseréltük Robival a szervószivattyút, lecseréltük az olajat, szűrővel és levegőszűrővel, valamint a kipufogó tartó gumibakokat.
És egy kép, csak mert tetszik :D
Naplózva

marcusa

  • Adminisztrátor
  • Klubfüggő
  • *****
  • Népszerűség: 151
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.889
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 2000
  • Kor: 30
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 2.0HDI
  • Típus: 5 ajts
  • 2.0 HDI
    • marcusa.atw.hu
Re:..:: Marcusa - 2.0 HDI ::..
« Válasz #5 Dátum: 2016 Július, 18, 01:13:20 »

Majdnem napra pontosan 1 évvel az előző olajcsere után újra lecseréltük az olajat, most a váltóban is, valamint mindkét oldalon a hátsó lengőkar szilenteket. Új gumikat vettem, mert az eddig használt már 6 éves volt. Kínai gumit vettem Robi ajánlásával, Ling-Long Greenmax, eddig jónak tűnik. :D
Még tavasszal az Új-Buda center parkolójában belémtolattak cserélni kellett a hátsó lökhárítót, találtam színazonosat, viszont karcos, de így marad... valamint a bal hátsó sárvédő is behorpadt, azt is kikalapáltuk, nem tökéletes, de nem is túlzottan feltűnő.

Ugyan itt: keresek fekete plüss vagy félbőr belsőt (üléseket és ajtókárpitokat) 5ajtósból vagy kombiból.
Naplózva
 


Az oldal 0.274 másodperc alatt készült el 28 lekéréssel.