Peugeot 306 Klub - Az Első Magyar Peugeot 306 Klub

Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Részletes kereső  

Szerző Téma: Peugeot 306 - A KISSoroszlán  (Megtekintve 2593 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kissady

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 2
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 17
  • Autó színe: Piros
  • Évjárat: 1994.12
  • Kor: 24
  • Lakóhely: Győr
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajtós
Peugeot 306 - A KISSoroszlán
« Dátum: 2011 November, 20, 16:04:21 »

Nos az előzményeket mindenki nyomon követheti, ugyanis gergosrt autójával "száguldozok" már amit a törvények megengednek... 


Ebben az állapotban hoztam el, még talán június közepén. Az eredeti ára nem is tudom már mennyi volt... 197.000 km volt benne amikor elhoztam, legalábbis az olajcsere 197.000km-nél történt.

Az első "szervizelésnél" az alapvető dolgok kerültek kicserélésre:

ablaktörlő lapátok ( PJ 550/500 - 500 )
                     gyertyák (NGK)
                     benzinszűrő (Müller)
                     levegőszűrő (Müller)
                     olajszűrő (Mann Filter W712/8)
                     olaj (Total Q7000)

Hamarosan beszereztem a hangtechnikát is! Az alábbi dolgok kerültek még beszerelésre:
Pioneer DEH-2300UB

Kicker DS650

Kicker DS6930



Mivel rohadtul nem értek MÉG a kocsik szereléséhez, ezért kénytelen vagyok drága öcsikém segítségét igénybe venni... Kár, hogy makacs, mert ötleteim vannak, de Ő nagyon ragaszkodik a saját elképzeléséhez....

Az autó minden héten szépen le lett suvickolva, az oroszlánnak mindig tisztának kell lennie!



Sajnos a motortérből elég fura zajok jönnek! Rájöttünk, hogy a kuplungot cserélni kellene! Egy kosszal már a fékeket is lecseréljük, amint megérkezik a cucc. Az autóba a kapcsolók be lettek szerelve az elektromos ablakemelőhöz, a motor viszont nem, úgyhogy ha valakinek van valaki ismerőse Győr, vagy Szombathely közelében, aki kedvező áron meg tudná ezt szerelni, illetve egy kis elektromossághoz is ért, kérem adja meg az elérhetőségeit, mivel az első ködlámpa is kipurcant, érthetetlen okokból. A bal oldalon a rugónál valami nagyon fura hangot ad, amikor teljesen balra kormányozok, a rugó ugrik egyet, ezt a hibát is orvosolni kellene! Csak az a baj, hogy nagyon ritkán vagyok otthon, Győrben meg semmi szerszámom nincs, max egy kalapács, de az meg nem a megfelelő szerszám! Vagy ki tudja!
Szülinapomra kaptam egy kis ponyvát, úgyhogy nem ázik fázik szegény oroszlán!

Örököltem 4 Vredestein téli gumit, mivel a nyárit is cserélnem kell majd, meg téli sincs, úgyhogy az úgy hirtelen óriási kiadás lenne!
Jelenleg itt tartunk...

A folytatásban:
  • Fék csere
  • Kuplung csere
  • Égő csere
  • Belső ledes világítás
  • Fóliázás
Naplózva

kissady

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 2
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 17
  • Autó színe: Piros
  • Évjárat: 1994.12
  • Kor: 24
  • Lakóhely: Győr
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajtós
Re:Peugeot 306 - A KISSoroszlán
« Válasz #1 Dátum: 2011 December, 31, 09:06:11 »

Idő közben sikerült lecserélni pár dolgot:
Megvolt a kuplung csere (Sachs), a gyári kuplung 207.000 km-t bírt ki, reménykedem benne, hogy ezzel se lesz gond egy darabig.
A fékbetétek is cserére érettek voltak, úgyhogy ezen is túl vagyunk, a tárcsák le lettek szabályozva. Mivel szombat éjszaka már nem sikerült féltengely gumiharangot szerezni, ezért ezek is meg lettek rendelve, elvileg már a szerelőnél van, csak idő hiányában nem jutottam el hozzá. Szóval a következő szerelésnél ez lesz az első beavatkozás. Ki lettek cserélve az égők is az autóban, most legalább látok is valamit!
Mivel a fűtés továbbra sem szuperál, a szerelő szerint át kell mosni a rendszert, (remélem ezzel tényleg megoldódik a probléma, és nem kell az egész műszerfalat szétszedni a retkes fűtőmotor cseréjéhez) ezért ezt a jövő év elején feltétlenül meg kell ejteni, a gumiharangok cseréjével egyidejűleg.
Tervek a jövő évre:
Kétféle opció van:
  • Eladásra kerül a picike (a következő 306os már kinézve
  • Tovább kell fejleszteni
Amennyiben a kettes lép életbe, akkor meg lesz ejtve a fóliázás, a km óránál a bal oldalon kiégtek a rízsszem izzók, úgyhogy azokat is ki fogjuk cserélni, amint jobb idő lesz, az elektromos ablakemelőt is aktiválni fogjuk, valamint beszereljük a belső ledes padlóvilágítást, és akkor a külső szépítgetésről kb ennyit, a többi pénzt a biztonságra fogom fordítani.
Februárban műszaki, majd tavasszal új gumikat kap. Jövő évtől nyomon fogom követni a fogyasztást km-ről km-re... Boldog új évet mindenkinek
Naplózva
 


Az oldal 0.247 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.