Szerző Téma: AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk  (Megtekintve 204492 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető tmz

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.203
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 19
  • :2016 Január, 14, 20:33:19
  • JĂłmunkĂĄsember
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #100 Dátum: 2012 Március, 23, 09:17:33 »
GyertyĂĄk mĂĄsfĂŠl ĂŠvesek, gyĂşjtĂĄskĂĄbel passz...

AzĂŠrt ĂŠn a gyertyĂĄkra is rĂĄnĂŠznĂŠk hogy minden rendbe van e velĂźk illetve ahogy Ă­rtĂĄk a gyĂşjtĂĄskĂĄbelre is

Nem elérhető behinal

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 202
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 1
  • :2014 Október, 11, 19:28:39
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #101 Dátum: 2012 Március, 23, 09:19:57 »
AzĂŠrt ĂŠn a gyertyĂĄkra is rĂĄnĂŠznĂŠk hogy minden rendbe van e velĂźk illetve ahogy Ă­rtĂĄk a gyĂşjtĂĄskĂĄbelre is

És ezek előidézhetik a hibát úgy, hogy újraindítás után tökéletesen működik?!

Nem elérhető Peugeot9

  • Chef bĂĄcsi:)
  • ModerĂĄtor
  • Tag
  • ****
  • Hozzászólások: 935
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 40
  • :2024 Március, 19, 07:04:28
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #102 Dátum: 2012 Március, 23, 09:42:55 »
AzĂŠrt ĂŠn a gyertyĂĄkra is rĂĄnĂŠznĂŠk hogy minden rendbe van e velĂźk illetve ahogy Ă­rtĂĄk a gyĂşjtĂĄskĂĄbelre is

én is tegnapelőtt cseréltem gyertyák és hát kicsit savas volt a teteje,szal majd kábelt is kell cserélnem,szóval lehet mind a kettő ludas
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Nem elérhető atoxka

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 149
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 5
  • :2024 Március, 28, 21:07:08
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #103 Dátum: 2012 Március, 23, 13:43:28 »
én is tegnapelőtt cseréltem gyertyák és hát kicsit savas volt a teteje,szal majd kábelt is kell cserélnem,szóval lehet mind a kettő ludas
na szĂłval neked mĂŠg gyĂşjtĂĄselosztĂłs a gyĂşjtĂĄsod neki mĂĄr sortrafĂł ja van azon nincs semmi gyĂşjtĂłkĂĄbel amit cserĂŠlni kĂŠne.. max a gyertya lehet ludas.

Nem elérhető Sali

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.366
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 19
  • :2019 Március, 06, 14:34:39
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #104 Dátum: 2012 Március, 23, 14:46:43 »
És ezek előidézhetik a hibát úgy, hogy újraindítás után tökéletesen működik?!
nem neked gĂĄzos a kocsid? azzal nem lehet ĂśsszefĂźggĂŠsben?
kĂśnnyĹą annak, akinek nem nehĂŠz...

Nem elérhető behinal

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 202
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 1
  • :2014 Október, 11, 19:28:39
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #105 Dátum: 2012 Március, 23, 18:58:58 »
nem neked gĂĄzos a kocsid? azzal nem lehet ĂśsszefĂźggĂŠsben?

JĂłl emlĂŠkszel, nekem gĂĄzos. De előtte is csinĂĄlta, csak most jutott eszembe rĂĄkĂŠrdezni, hogy mitől lehet!  :-!

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #106 Dátum: 2012 Március, 25, 13:00:40 »
szĂŠtszedtem,de olyan tiszta a pillangĂł szelepem,hogy ha mĂŠgtisztĂĄbb lenne akkor mĂĄr Ăşj lenne,
viszont most mikor Ăşjratanitottam a rendszert mintha jobb lenne
itt egy kĂŠp ami nekem gyanĂşs
mintha az a tĂśmitĂŠs nem stimmelne,lehet ilyet venni kĂźlĂśn?mert lehet hogy az megoldanĂĄ a problĂŠmĂĄt

http://kephost.hu/share-DFA8_4F689518.html
http://kephost.hu/share-4BDD_4F689518.html

kdx mocinĂĄl csĂşnya lenne ha koszos lenne a pillangĂł!
kĂśzponti injectoros Ă­gy a pillangĂłhoz spricceli be a benzint ami tisztĂĄn tartja!

Nem elérhető freemark

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 22
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 1
  • :2013 Január, 11, 12:13:46
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #107 Dátum: 2012 Május, 12, 23:25:38 »
Sziasztok!
Ezúton tisztelettel köszöntök minden kedves Klubtársat. A minap lettem gazdája egy 306-osnak, így gondoltam, csatlakozom hozzátok és megosztom a saját tapasztalataimat is. Az autó 1996.12. évjárat, 1.4-es motorral. Nem ismerem a kiviteleket még, de plüsskárpit, elektromos első ablakok, klíma, ködlámpa benne van.
Sajnos e rövid használat során is akadtak bosszúságaim, amelyek megoldásában a segítségeteket szeretném kérni. Félnapos hibamentes használat után egy indításnál az alapjárat kb. 4000 környékén mozgott, azt hittem felszállok.. úgy tudom tűszelepet kellene tisztítani de nem értek hozzá mi lehet a gond.. Másik fő probléma, hogy gyújtásnál a középső, akkumulátor-ikon nem világít, illetve indítás után az olajnyomás-mérő körüli narancssárga csík is elalszik. Feltételezem valami gond lehet az akksi körül vagy a generátorral. A motortérben elöl jobb oldalon van egy kisebb fekete doboz, amolyan biztosítékházféle, amin 4 csatlakozási lehetőség van elölről, viszont a bal szélső dugalj üres. A lámpatest előtt lóg egy vezeték barna csatival a végén amit nem tudom hova kellene dugni mert az előbb említett helyre nem passzol. Továbbá érdeklődnék, ismertek-e Győr környékén megbízható szakavatott szerelőt és bontót.
Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv: Márk

Nem elérhető Vuvuzela

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2012 Június, 02, 10:52:48
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #108 Dátum: 2012 Május, 13, 16:24:42 »
A barna csati az valĂłszinĹą a fĂŠnyszorĂł mozgatĂł motorĂŠ lessz.

Nem elérhető bbrigi1

  • Nők
  • Kezdő
  • ***
  • Hozzászólások: 15
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2015 Január, 02, 17:38:20
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #109 Dátum: 2012 Június, 05, 21:00:12 »
HellĂł VarĂĄzslĂłk!

A következő problémám lenne:
alapjĂĄratot szeretnĂŠnk ĂĄllĂ­tani a kocsin, de az ĂĄllĂ­tĂł csavart nem tudom csavarni, se jobbra, se balra. Milyen torx kulccsal essek neki, hogy meg tudjam mozdĂ­tani? Vagy esetleg van hozzĂĄ valami spĂŠci cucc?
(A hiba egyĂŠbkĂŠnt az, hogy indĂ­tĂĄs utĂĄn eltĹąnik az alapjĂĄratom,  1-2 esetleg 4-5 nagyobb gĂĄzadĂĄsra ĂŠs egy kis jĂĄtratĂĄssal orvosolhatĂł csak ĂŠppen bosszantĂł, mert az udvarrĂłl kiĂĄllĂĄs Ă­gy fĂŠl Ăłra  :( )

KĂśszike :)


Nem elérhető atoxka

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 149
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 5
  • :2024 Március, 28, 21:07:08
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #110 Dátum: 2012 Június, 05, 21:47:35 »
HellĂł VarĂĄzslĂłk!

A következő problémám lenne:
alapjĂĄratot szeretnĂŠnk ĂĄllĂ­tani a kocsin, de az ĂĄllĂ­tĂł csavart nem tudom csavarni, se jobbra, se balra. Milyen torx kulccsal essek neki, hogy meg tudjam mozdĂ­tani? Vagy esetleg van hozzĂĄ valami spĂŠci cucc?
(A hiba egyĂŠbkĂŠnt az, hogy indĂ­tĂĄs utĂĄn eltĹąnik az alapjĂĄratom,  1-2 esetleg 4-5 nagyobb gĂĄzadĂĄsra ĂŠs egy kis jĂĄtratĂĄssal orvosolhatĂł csak ĂŠppen bosszantĂł, mert az udvarrĂłl kiĂĄllĂĄs Ă­gy fĂŠl Ăłra  :( )

KĂśszike :)
Szerintem nem lehet állítani alapjáraton! ütköző csavarra gondolsz?? mert ha igen ahoz nem szabad hozzányúlni!! De majd a többiek megmondják a frankót..Szerintem nem lehet állítani..

Nem elérhető Sali

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.366
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 19
  • :2019 Március, 06, 14:34:39
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #111 Dátum: 2012 Június, 06, 10:30:15 »
HellĂł VarĂĄzslĂłk!

A következő problémám lenne:
alapjĂĄratot szeretnĂŠnk ĂĄllĂ­tani a kocsin, de az ĂĄllĂ­tĂł csavart nem tudom csavarni, se jobbra, se balra. Milyen torx kulccsal essek neki, hogy meg tudjam mozdĂ­tani? Vagy esetleg van hozzĂĄ valami spĂŠci cucc?
(A hiba egyĂŠbkĂŠnt az, hogy indĂ­tĂĄs utĂĄn eltĹąnik az alapjĂĄratom,  1-2 esetleg 4-5 nagyobb gĂĄzadĂĄsra ĂŠs egy kis jĂĄtratĂĄssal orvosolhatĂł csak ĂŠppen bosszantĂł, mert az udvarrĂłl kiĂĄllĂĄs Ă­gy fĂŠl Ăłra  :( )

KĂśszike :)
Szerintem nem lehet állítani alapjáraton! ütköző csavarra gondolsz?? mert ha igen ahoz nem szabad hozzányúlni!! De majd a többiek megmondják a frankót..Szerintem nem lehet állítani..
szerintem sem lehet így "manuálisan", jól mondja a kolléga. az alap állását be lehet valahogy állítani (gyújtáson gázpedált kell, nyomkodni, kulcsot tekergetni de ezt majd nálam okosabb le fogja írni) remélhetőleg az segít, ha nem akkor valsz ki kell pucolni az alapjárati motort...
kĂśnnyĹą annak, akinek nem nehĂŠz...

Nem elérhető Nemo

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 827
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 29
  • :2021 Február, 17, 20:17:09
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #112 Dátum: 2012 Június, 06, 11:39:04 »
HellĂł VarĂĄzslĂłk!

A következő problémám lenne:
alapjĂĄratot szeretnĂŠnk ĂĄllĂ­tani a kocsin, de az ĂĄllĂ­tĂł csavart nem tudom csavarni, se jobbra, se balra. Milyen torx kulccsal essek neki, hogy meg tudjam mozdĂ­tani? Vagy esetleg van hozzĂĄ valami spĂŠci cucc?
(A hiba egyĂŠbkĂŠnt az, hogy indĂ­tĂĄs utĂĄn eltĹąnik az alapjĂĄratom,  1-2 esetleg 4-5 nagyobb gĂĄzadĂĄsra ĂŠs egy kis jĂĄtratĂĄssal orvosolhatĂł csak ĂŠppen bosszantĂł, mert az udvarrĂłl kiĂĄllĂĄs Ă­gy fĂŠl Ăłra  :( )

KĂśszike :)

Szia!

Szerintem sem lehet ĂĄllĂ­tani. Lehet segĂ­tene egy alapjĂĄrati motor tisztĂ­tĂĄs.
Vagy talán még lehet valamelyik hőgomba rossz...

Nem elérhető Chebrain

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 240
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2016 Június, 14, 01:57:34
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #113 Dátum: 2012 Június, 23, 22:26:24 »
Sziasztok.
HĂĄtha valakinek van Ăśtlete, ide is leĂ­rom a sztorit:)
1.6 8 szelep 12 ĂŠves az autĂł. MĂşlthĂŠten egy viszonylag hosszabb Ăşt utĂĄn dĂśgmelegben leparkoltam egy fĂŠl ĂłrĂĄcskĂĄra napon. Mikor be akartam indĂ­tani beindult majd gyorsan rĂśgtĂśn le is fulladt. Mindezt legalĂĄbb 7szer. FĂşjtunk bele egy kis hidegindĂ­tĂłt ĂŠs nehezen ugyan ĂŠs sok gĂĄzzal elindult. AzĂłta semmi.
Ma, szintén dögmelegben, hosszabb út közben 3000 fordulatnál kuplung fék állóra relatív erős lassulással, kocsi lefullad majd pöccre indul. Ezt legalább 10szer. Kipucerbáltuk az alapjárati motort Marcusa és Párizs asszisztenciájával amit ismét köszönök, természetesen tesztkör alatt semmi probléma. Hazafele újabb 4szer szórakoztatta magát lefulladásokkal.
Szétszedtem itthon, még egy kör pucolás tesztkör, semmi baj. Végignéztem egy félidőt, le a kocsihoz (70 fokra hűlt kb) indítok beindul majd azonnal fullad. Ismét indítok kis gázzal beindul. Kitolatok, első kanyarba megfullad és be se indul csak teker az önindító. Gyújtás le kulcs ki (windows) vissza, beindul. Megyek megyek, egyszercsak 3asban olyan 2000-2500 között elkezd fulladozni, beránt az autó, motorvisszajelző gyullad. Kap egy kis gázt továbbmegy. Ismét fullad motorvisszajelző ki, ismét kap gázt megyünk tovább. Kuplung ki, alapjárat 1400 környékén, motor leállít. A következő 5x indítás leállításnál semmi baja az ég világon. Indul és alapjárat is normális.
Ötletek?
Nekem: AC, gyertya, gyujtókábel, trafó, alapjárati motor és jeladója, levegőprobléma, pillangó.
Köszi az ötleteket előre is

Nem elérhető atoxka

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 149
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 5
  • :2024 Március, 28, 21:07:08
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #114 Dátum: 2012 Június, 23, 23:54:49 »
Sziasztok.
HĂĄtha valakinek van Ăśtlete, ide is leĂ­rom a sztorit:)
1.6 8 szelep 12 ĂŠves az autĂł. MĂşlthĂŠten egy viszonylag hosszabb Ăşt utĂĄn dĂśgmelegben leparkoltam egy fĂŠl ĂłrĂĄcskĂĄra napon. Mikor be akartam indĂ­tani beindult majd gyorsan rĂśgtĂśn le is fulladt. Mindezt legalĂĄbb 7szer. FĂşjtunk bele egy kis hidegindĂ­tĂłt ĂŠs nehezen ugyan ĂŠs sok gĂĄzzal elindult. AzĂłta semmi.
Ma, szintén dögmelegben, hosszabb út közben 3000 fordulatnál kuplung fék állóra relatív erős lassulással, kocsi lefullad majd pöccre indul. Ezt legalább 10szer. Kipucerbáltuk az alapjárati motort Marcusa és Párizs asszisztenciájával amit ismét köszönök, természetesen tesztkör alatt semmi probléma. Hazafele újabb 4szer szórakoztatta magát lefulladásokkal.
Szétszedtem itthon, még egy kör pucolás tesztkör, semmi baj. Végignéztem egy félidőt, le a kocsihoz (70 fokra hűlt kb) indítok beindul majd azonnal fullad. Ismét indítok kis gázzal beindul. Kitolatok, első kanyarba megfullad és be se indul csak teker az önindító. Gyújtás le kulcs ki (windows) vissza, beindul. Megyek megyek, egyszercsak 3asban olyan 2000-2500 között elkezd fulladozni, beránt az autó, motorvisszajelző gyullad. Kap egy kis gázt továbbmegy. Ismét fullad motorvisszajelző ki, ismét kap gázt megyünk tovább. Kuplung ki, alapjárat 1400 környékén, motor leállít. A következő 5x indítás leállításnál semmi baja az ég világon. Indul és alapjárat is normális.
Ötletek?
Nekem: AC, gyertya, gyujtókábel, trafó, alapjárati motor és jeladója, levegőprobléma, pillangó.
Köszi az ötleteket előre is
HibakĂłdot lestetek?

Nem elérhető Chebrain

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 240
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2016 Június, 14, 01:57:34
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #115 Dátum: 2012 Június, 24, 00:14:32 »
HibakĂłdot lestetek?

Hétfőn tervben van a szerviz. Utálom ha nincs egyben a gép.
Ha tudok tĂśbbet Ă­rok mindenkĂŠpp.

Nem elérhető Chebrain

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 240
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2016 Június, 14, 01:57:34
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #116 Dátum: 2012 Június, 25, 08:54:11 »
Szamitogep szerint teljesen egeszseges a motor. Azt mondta a srac h ha ujra elojon akkor menjek es akkor megyunk egy kort es akkor tudnak merni h mibaja.

Nem elérhető Chebrain

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 240
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2016 Június, 14, 01:57:34
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #117 Dátum: 2012 Június, 27, 12:20:50 »
Sziasztok!
Tegnap feladta a harcot a 306, megsértődött a Klapka Kassák sarkán és unatkozott a szerelő érkezéséig. Benzin nem volt. Van egy utólagriasztóm a kocsiban, ami az AC pumpára is van kötve. Ezt kötötték ki és pöccre indult. Majd visszakötötték és ismét nem indult be. Kapok hivatalos szakvéleményt, számlát, és ha a következő 1 hétben nem adja ismét elő a problémát akkor kiköttetem a riasztót ott, ahol bekötötték, és a riasztó árával együtt a javítás összegét is visszakérem. Ha előjön, akkor minden bizonnyal AC pumpa lesz a hibás, mert benzin nem volt.
Mindenkinek kĂśszĂśnĂśm a segĂ­tsĂŠget:)

Nem elérhető marcusa

  • AdminisztrĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • *****
  • Hozzászólások: 3.889
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 151
  • :2020 November, 15, 20:15:39
  • 2.0 HDI
    • marcusa.atw.hu
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #118 Dátum: 2012 Június, 27, 12:22:33 »
Sziasztok!
Tegnap feladta a harcot a 306, megsértődött a Klapka Kassák sarkán és unatkozott a szerelő érkezéséig. Benzin nem volt. Van egy utólagriasztóm a kocsiban, ami az AC pumpára is van kötve. Ezt kötötték ki és pöccre indult. Majd visszakötötték és ismét nem indult be. Kapok hivatalos szakvéleményt, számlát, és ha a következő 1 hétben nem adja ismét elő a problémát akkor kiköttetem a riasztót ott, ahol bekötötték, és a riasztó árával együtt a javítás összegét is visszakérem. Ha előjön, akkor minden bizonnyal AC pumpa lesz a hibás, mert benzin nem volt.
Mindenkinek kĂśszĂśnĂśm a segĂ­tsĂŠget:)
Na, szuper, hogy ennyivel megoldĂłdott :)

Nem elérhető Chebrain

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 240
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2016 Június, 14, 01:57:34
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #119 Dátum: 2012 Június, 27, 12:29:23 »
MĂŠg nem tuti. Szerviz azt mondta, hogy 99% ĂŠs  nagyon nagyon remĂŠlem hogy igazuk van. Ebben az esetben viszont lesz pĂŠnzem egy normĂĄlis riasztĂłra mert addig ĂŠlek visszaszerzem a bekĂśtĂŠs + szervizdĂ­jat, ĂŠs bekĂśttetek egy mĂĄsik riasztĂłt itt, ahol a hibĂĄt kijavĂ­tottĂĄk.
Mundjuk az nehezen fĂŠr a fejembe, hogy a fordulat miĂŠrt pĂśrgĂśtt 1500-2000 kĂśrnyĂŠkĂŠn, de 'mittomĂŠn' mire volt az a riasztĂł rĂĄkĂśtĂśgetve meg mit bĂ­rt megbolondĂ­tani az AC. Mindenesetre hĂŠtvĂŠgĂŠn nagytakarĂ­tĂĄs a motorban:) AzĂŠrt az egyrĂŠszt nem ĂĄrt, mĂĄsrĂŠszt kedvem van nyakig fĂźrdeni az olajban:P

Nem elérhető atoxka

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 149
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 5
  • :2024 Március, 28, 21:07:08
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #120 Dátum: 2012 Június, 27, 20:08:54 »
MĂŠg nem tuti. Szerviz azt mondta, hogy 99% ĂŠs  nagyon nagyon remĂŠlem hogy igazuk van. Ebben az esetben viszont lesz pĂŠnzem egy normĂĄlis riasztĂłra mert addig ĂŠlek visszaszerzem a bekĂśtĂŠs + szervizdĂ­jat, ĂŠs bekĂśttetek egy mĂĄsik riasztĂłt itt, ahol a hibĂĄt kijavĂ­tottĂĄk.
Mundjuk az nehezen fĂŠr a fejembe, hogy a fordulat miĂŠrt pĂśrgĂśtt 1500-2000 kĂśrnyĂŠkĂŠn, de 'mittomĂŠn' mire volt az a riasztĂł rĂĄkĂśtĂśgetve meg mit bĂ­rt megbolondĂ­tani az AC. Mindenesetre hĂŠtvĂŠgĂŠn nagytakarĂ­tĂĄs a motorban:) AzĂŠrt az egyrĂŠszt nem ĂĄrt, mĂĄsrĂŠszt kedvem van nyakig fĂźrdeni az olajban:P
Így érthető miért nem volt hibakód... Ha az AC leáll akkor elkezd csökkenni a nyomás, ami miatt egyre kevesebb benyát kap a motor ezért emelkedhet az alapjárat is. Vagy szerelésből adód hiba vagy a riasztó lenne rossz..

Nem elérhető Chebrain

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 240
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2016 Június, 14, 01:57:34
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #121 Dátum: 2012 Június, 27, 20:13:06 »
Egy rejtett fĂłliakapcsolĂł volt az ACra kĂśtve. Az valahol elfĂĄradt (3 hĂłnap alatt). Vagy vezetĂŠk, vagy zĂĄrlatos vagy ĂŠn nem tudom. Holnap hozom el, tesztelem hĂŠtvĂŠgĂŠn ĂŠs ha semmi baja akkor kő kĂśvĂśn nem marad. TĂşlsĂĄgosan szeretem az autĂłt ahhoz, hogy ne legyek elmebeteg ha valaki miatt valami baja lesz  :angel:

Nem elérhető atoxka

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 149
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 5
  • :2024 Március, 28, 21:07:08
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #122 Dátum: 2012 Június, 27, 21:40:41 »
Egy rejtett fĂłliakapcsolĂł volt az ACra kĂśtve. Az valahol elfĂĄradt (3 hĂłnap alatt). Vagy vezetĂŠk, vagy zĂĄrlatos vagy ĂŠn nem tudom. Holnap hozom el, tesztelem hĂŠtvĂŠgĂŠn ĂŠs ha semmi baja akkor kő kĂśvĂśn nem marad. TĂşlsĂĄgosan szeretem az autĂłt ahhoz, hogy ne legyek elmebeteg ha valaki miatt valami baja lesz  :angel:
Tuti menni fog!! Nem lesz semmi baja..A pĂŠnzt meg jĂłhogy kĂŠrd vissza..ne hagyd magad..

Nem elérhető Chebrain

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 240
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2016 Június, 14, 01:57:34
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #123 Dátum: 2012 Június, 28, 10:51:50 »
TĂşl gyors tĂĄmadĂĄs:)
AC pumpa volt a ludas. Most cserélik. Riasztó nélkül is kihalt a kis lelke. És ismét csak remélni tudom, hogy valóban az AC.

Nem elérhető Chebrain

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 240
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2016 Június, 14, 01:57:34
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #124 Dátum: 2012 Június, 28, 15:00:01 »
Újabb fejlemény. Találtak egy relét (az ac pumpa reléje) ami 17ezer forint és nagyon rossz állapotban van. Ez is okozhatja a problémát. Vagy az AC. Vagy mind2. Nem tetszik hogy egyre drágábbnak tűnik ez a dolog... És lassan megőrülök.

Nem elérhető marcusa

  • AdminisztrĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • *****
  • Hozzászólások: 3.889
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 151
  • :2020 November, 15, 20:15:39
  • 2.0 HDI
    • marcusa.atw.hu
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #125 Dátum: 2012 Június, 28, 15:09:24 »
Újabb fejlemény. Találtak egy relét (az ac pumpa reléje) ami 17ezer forint és nagyon rossz állapotban van. Ez is okozhatja a problémát. Vagy az AC. Vagy mind2. Nem tetszik hogy egyre drágábbnak tűnik ez a dolog... És lassan megőrülök.
Hol van ez a relé? Új AC-val nem kapod meg azt is?

Nem elérhető atoxka

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 149
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 5
  • :2024 Március, 28, 21:07:08
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #126 Dátum: 2012 Június, 28, 15:50:39 »
Újabb fejlemény. Találtak egy relét (az ac pumpa reléje) ami 17ezer forint és nagyon rossz állapotban van. Ez is okozhatja a problémát. Vagy az AC. Vagy mind2. Nem tetszik hogy egyre drágábbnak tűnik ez a dolog... És lassan megőrülök.
Szerintem az a kettős relé lenne! De ha az halna be akkor se gyújtás, se befecskendezés nem lenne amit meg érezne a kocsi komputere és adna hibakódot!

Nem elérhető Chebrain

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 240
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2016 Június, 14, 01:57:34
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #127 Dátum: 2012 Június, 28, 15:52:03 »
Hol van ez a relé? Új AC-val nem kapod meg azt is?
Nem tudom. Nem lĂĄttam csak hĂ­vtak, ĂŠs nem jĂĄr az Ăşj AChez. Nem tudom mi ez. De kezd nagyon idegesĂ­teni, lassan le is szarom h mibaja meg mennyibe kerĂźl (Ă­gy fizetĂŠs kĂśrnyĂŠkĂŠn nagy a szĂĄm :) ) csak menne az autĂł.
atoxka ma nĂŠztĂŠk meg hibaolvasĂłval (komolyabbal mint multkor) lehet hogy az dobta ki. Nem tudok rĂŠszleteket.

Hívtak, igen ez a kettős relé. Azt mondta a srác hogy az ac külső áramról dolgozik mint a bolond, ez a relé meg meg volt olvadva belül. A háza meg már púposodott. Remélem ez lesz a megoldás...

Nem elérhető atoxka

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 149
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 5
  • :2024 Március, 28, 21:07:08
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #128 Dátum: 2012 Június, 28, 17:37:02 »
Nem tudom. Nem lĂĄttam csak hĂ­vtak, ĂŠs nem jĂĄr az Ăşj AChez. Nem tudom mi ez. De kezd nagyon idegesĂ­teni, lassan le is szarom h mibaja meg mennyibe kerĂźl (Ă­gy fizetĂŠs kĂśrnyĂŠkĂŠn nagy a szĂĄm :) ) csak menne az autĂł.
atoxka ma nĂŠztĂŠk meg hibaolvasĂłval (komolyabbal mint multkor) lehet hogy az dobta ki. Nem tudok rĂŠszleteket.

Hívtak, igen ez a kettős relé. Azt mondta a srác hogy az ac külső áramról dolgozik mint a bolond, ez a relé meg meg volt olvadva belül. A háza meg már púposodott. Remélem ez lesz a megoldás...
Akkor mĂĄr azt is kikĂśttĂśtĂŠk... ha rĂĄadtad a gyĂşjtĂĄst akkor ment folyamatosan az AC vagy csak pĂĄr mĂĄsodpercre???

Nem elérhető Chebrain

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 240
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2016 Június, 14, 01:57:34
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #129 Dátum: 2012 Június, 28, 17:43:18 »
Akkor mĂĄr azt is kikĂśttĂśtĂŠk... ha rĂĄadtad a gyĂşjtĂĄst akkor ment folyamatosan az AC vagy csak pĂĄr mĂĄsodpercre???

PĂĄr mĂĄsodpercre. MosthĂ­vtak, tesztkĂśrĂśn semmi baja nem volt a kocsinak, az ac ment kĂźlĂśn ĂĄramrĂłl, visszatettĂŠk. Most ĂśsszerakjĂĄk, holnap megyek ĂŠrte ĂŠs hĂŠtvĂŠgĂŠn teszt. ha megĂĄll alattam folytatjĂĄk. Ha nem akkor kĂśszĂśnĂśm szĂŠpen.

Nem elérhető Chebrain

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 240
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2016 Június, 14, 01:57:34
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #130 Dátum: 2012 Június, 28, 17:50:28 »
Na. Megvan a bűnös. A kettős relé szétégett. Plusz amikor ezt az autót összetörték, akkor a komputer oldaláról a kis műanyag fül letört, ami rögzítette a csati tetejét. Ez ki be mozgott és ezért hol volt hol nem volt ac pumpa, és ezért égett szét a kettős relé is, mert melegedett. Nem pontosan értem, holnap meg fog mindent mutatni, aki érti az lefordíthatná nekem érthetőbbre:)

Nem elérhető atoxka

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 149
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 5
  • :2024 Március, 28, 21:07:08
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #131 Dátum: 2012 Június, 28, 18:41:45 »
Na. Megvan a bűnös. A kettős relé szétégett. Plusz amikor ezt az autót összetörték, akkor a komputer oldaláról a kis műanyag fül letört, ami rögzítette a csati tetejét. Ez ki be mozgott és ezért hol volt hol nem volt ac pumpa, és ezért égett szét a kettős relé is, mert melegedett. Nem pontosan értem, holnap meg fog mindent mutatni, aki érti az lefordíthatná nekem érthetőbbre:)
Nekem akkor se tiszta a dolog... ha az AC megáll a kettős relé miatt, abban a pillanatba be kell villannia a diag lámpának és hibakódot kell adni gyújtásra és befecskendezésre legalább! melegedése abból adódhatott, hogy a computertől érkező vezeték kontaktos lett volna és ki be kapcsolgatta a relét és a sok kapcsolgatás túlmelegitette??!! érdekes, hogy nem adott ki hibakódot a kocsi...

Nem elérhető Chebrain

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 240
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2016 Június, 14, 01:57:34
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #132 Dátum: 2012 Június, 28, 18:48:42 »
A hibakĂłdnak utĂĄnanĂŠzek holnap. Lehet h amiatt is kezdtĂŠk el nĂŠzni ezt a relĂŠt. Nem tudom. Nagyon remĂŠlem a vĂŠgĂŠt a dolognak. Nekem logikus amit mond a srĂĄc csak nem tudom visszaadni. Szoftveres vagyok:P

Nem elérhető Chebrain

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 240
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2016 Június, 14, 01:57:34
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #133 Dátum: 2012 Június, 29, 11:46:31 »
Nem volt hibakód. Elhoztam a relét, amperszagú erősen, a két tekercs elzöldült és a burkolat is olvadt volt. De most semmi baja az ég világon. Teszt a hétvégén:) Boldog vagyok mint a kiskölök mikor visszakapja a játékát:)

Nem elérhető atoxka

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 149
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 5
  • :2024 Március, 28, 21:07:08
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #134 Dátum: 2012 Június, 29, 13:44:41 »
Nem volt hibakód. Elhoztam a relét, amperszagú erősen, a két tekercs elzöldült és a burkolat is olvadt volt. De most semmi baja az ég világon. Teszt a hétvégén:) Boldog vagyok mint a kiskölök mikor visszakapja a játékát:)
vĂŠgĂźl mennyibe kerĂźlt??? amĂşgy komolyan nem birom felfogni miĂŠrt nem volt hibakĂłd:D

Nem elérhető bellabali

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.537
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 26
  • :2018 Január, 21, 09:57:32
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #135 Dátum: 2012 Június, 29, 14:20:45 »
Nem volt hibakód. Elhoztam a relét, amperszagú erősen, a két tekercs elzöldült és a burkolat is olvadt volt. De most semmi baja az ég világon. Teszt a hétvégén:) Boldog vagyok mint a kiskölök mikor visszakapja a játékát:)

hol van ez a relĂŠ ĂŠs hogy nĂŠz ki pontosan ? FĂŠnykĂŠp esetleg ?
MostansĂĄg nekem is csinĂĄl ilyesmit a verda...
kĂśszke  _pug
BalĂĄzs

Nem elérhető parizs

  • AdminisztrĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • *****
  • Hozzászólások: 2.135
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 200
  • :2018 Június, 13, 13:56:53
  • peugeot_boxer
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #136 Dátum: 2012 Június, 29, 14:28:51 »
hol van ez a relĂŠ ĂŠs hogy nĂŠz ki pontosan ? FĂŠnykĂŠp esetleg ?
MostansĂĄg nekem is csinĂĄl ilyesmit a verda...
kĂśszke  _pug

A fĂŠkfolyadĂŠk tartĂĄly ĂŠs az ecu kĂśzĂśtt, az keskeny doboz oldalĂĄra szerelve.

Nem elérhető bellabali

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.537
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 26
  • :2018 Január, 21, 09:57:32
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #137 Dátum: 2012 Június, 29, 16:09:18 »
A fĂŠkfolyadĂŠk tartĂĄly ĂŠs az ecu kĂśzĂśtt, az keskeny doboz oldalĂĄra szerelve.

ha jĂłl gondolom megtalĂĄltam, ĂŠs nem a legjobb ĂĄllapotban van
http://kephost.hu/share-7347_4FEDB6D5.html
http://kephost.hu/share-3205_4FEDB6D5.html
http://kephost.hu/share-90B4_4FEDB6D5.html

BalĂĄzs

Nem elérhető Chebrain

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 240
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2016 Június, 14, 01:57:34
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #138 Dátum: 2012 Június, 29, 18:21:30 »
Azaz. VontatĂĄssal, riasztĂł ĂşjrakĂśtĂŠssel alkatrĂŠsszel szerelĂŠssel mindennel egyĂźtt 31ezer.

Nem elérhető bbrigi1

  • Nők
  • Kezdő
  • ***
  • Hozzászólások: 15
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2015 Január, 02, 17:38:20
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #139 Dátum: 2012 Július, 03, 22:05:00 »
Szerintem nem lehet állítani alapjáraton! ütköző csavarra gondolsz?? mert ha igen ahoz nem szabad hozzányúlni!! De majd a többiek megmondják a frankót..Szerintem nem lehet állítani..

KĂśszike, a csavart nem bĂĄntottuk :)

Nem elérhető bbrigi1

  • Nők
  • Kezdő
  • ***
  • Hozzászólások: 15
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2015 Január, 02, 17:38:20
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #140 Dátum: 2012 Július, 03, 22:15:11 »
szerintem sem lehet így "manuálisan", jól mondja a kolléga. az alap állását be lehet valahogy állítani (gyújtáson gázpedált kell, nyomkodni, kulcsot tekergetni de ezt majd nálam okosabb le fogja írni) remélhetőleg az segít, ha nem akkor valsz ki kell pucolni az alapjárati motort...

Köszönöm, a motor tisztítás időszakosan megoldotta a problémát! :)

Nem elérhető bbrigi1

  • Nők
  • Kezdő
  • ***
  • Hozzászólások: 15
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2015 Január, 02, 17:38:20
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #141 Dátum: 2012 Július, 03, 22:17:06 »
Szia!

Szerintem sem lehet ĂĄllĂ­tani. Lehet segĂ­tene egy alapjĂĄrati motor tisztĂ­tĂĄs.
Vagy talán még lehet valamelyik hőgomba rossz...

Szia!

Köszönöm a segítséget, a tisztítás egy időre kisegített... :)

Nem elérhető bbrigi1

  • Nők
  • Kezdő
  • ***
  • Hozzászólások: 15
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2015 Január, 02, 17:38:20
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #142 Dátum: 2012 Július, 03, 22:20:32 »
HellĂł VarĂĄzslĂłk!

A következő problémám lenne:
alapjĂĄratot szeretnĂŠnk ĂĄllĂ­tani a kocsin, de az ĂĄllĂ­tĂł csavart nem tudom csavarni, se jobbra, se balra. Milyen torx kulccsal essek neki, hogy meg tudjam mozdĂ­tani? Vagy esetleg van hozzĂĄ valami spĂŠci cucc?
(A hiba egyĂŠbkĂŠnt az, hogy indĂ­tĂĄs utĂĄn eltĹąnik az alapjĂĄratom,  1-2 esetleg 4-5 nagyobb gĂĄzadĂĄsra ĂŠs egy kis jĂĄtratĂĄssal orvosolhatĂł csak ĂŠppen bosszantĂł, mert az udvarrĂłl kiĂĄllĂĄs Ă­gy fĂŠl Ăłra  :( )

KĂśszike :)

Mindenkinek kĂśszĂśnĂśm a segĂ­tsĂŠget!!!!!!
Doktor bĂĄcsi kipucolta az alapjĂĄrati motor, de azt mondta cserĂŠlni kĂŠne....
Milyen ĂĄron lehet egy ilyen cuccot venni? Hol ĂŠrdemes megvenni (bolt vagy bontĂł)?

Nem elérhető parizs

  • AdminisztrĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • *****
  • Hozzászólások: 2.135
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 200
  • :2018 Június, 13, 13:56:53
  • peugeot_boxer
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #143 Dátum: 2012 Július, 03, 23:50:26 »
Mindenkinek kĂśszĂśnĂśm a segĂ­tsĂŠget!!!!!!
Doktor bĂĄcsi kipucolta az alapjĂĄrati motor, de azt mondta cserĂŠlni kĂŠne....
Milyen ĂĄron lehet egy ilyen cuccot venni? Hol ĂŠrdemes megvenni (bolt vagy bontĂł)?

Szia!

Az új ára kb. 15.000 Ft-tól kezdődik, és unix, bárdi alkatrész áruházakban is lehet kapni.
A bontott zsĂĄkbamacska, jĂłl is ĂŠs rosszul is jĂĄrhatsz vele. Mivel ez tĂ­pushiba a 306-oknĂĄl,
nagy valĂłszĂ­nĹąsĂŠggel belefuthatsz megint egy rosszba ĂŠs akkor ablakon kidobott pĂŠnz lenne egy bontott.

Nem elérhető bbrigi1

  • Nők
  • Kezdő
  • ***
  • Hozzászólások: 15
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2015 Január, 02, 17:38:20
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #144 Dátum: 2012 Július, 04, 22:53:12 »
Szia!

Az új ára kb. 15.000 Ft-tól kezdődik, és unix, bárdi alkatrész áruházakban is lehet kapni.
A bontott zsĂĄkbamacska, jĂłl is ĂŠs rosszul is jĂĄrhatsz vele. Mivel ez tĂ­pushiba a 306-oknĂĄl,
nagy valĂłszĂ­nĹąsĂŠggel belefuthatsz megint egy rosszba ĂŠs akkor ablakon kidobott pĂŠnz lenne egy bontott.

Szia!
KĂśszĂśnĂśm, akkor szĂŠtnĂŠzek a neten az alkatrĂŠsz ĂĄruhĂĄzakban.
 _pug

Nem elérhető Peugeot9

  • Chef bĂĄcsi:)
  • ModerĂĄtor
  • Tag
  • ****
  • Hozzászólások: 935
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 40
  • :2024 Március, 19, 07:04:28
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #145 Dátum: 2012 Július, 22, 18:13:02 »
ÜDV
valakinek van sejtĂŠse hogy miĂŠrt csinĂĄlja ezt a kocsim,1000-1200 nĂĄl megĂĄll ĂŠs utĂĄnna esik csak vissza alapjĂĄratra

http://www.youtube.com/watch?v=RvBbH9A1F0o&feature=youtu.be

ma megnéztem a lambda-szonda csatiját,megtisztitottam, hőgombán is megtisztitottam a csatikat
rĂŠgebben alapjĂĄrati motort is pucoltam
egy alapjĂĄrati motor csere megoldanĂĄ?vagy csak az is egy tipp ĂŠs nem biztos h megjavul
csak mert nagyon zavar hogy nĂŠha akĂĄr fennt is marad 2000-en ha vĂĄltok sebessĂŠget

kĂśszi
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Nem elérhető Chebrain

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 240
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2016 Június, 14, 01:57:34
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #146 Dátum: 2012 Július, 23, 07:19:28 »
ÜDV
valakinek van sejtĂŠse hogy miĂŠrt csinĂĄlja ezt a kocsim,1000-1200 nĂĄl megĂĄll ĂŠs utĂĄnna esik csak vissza alapjĂĄratra

http://www.youtube.com/watch?v=RvBbH9A1F0o&feature=youtu.be

ma megnéztem a lambda-szonda csatiját,megtisztitottam, hőgombán is megtisztitottam a csatikat
rĂŠgebben alapjĂĄrati motort is pucoltam
egy alapjĂĄrati motor csere megoldanĂĄ?vagy csak az is egy tipp ĂŠs nem biztos h megjavul
csak mert nagyon zavar hogy nĂŠha akĂĄr fennt is marad 2000-en ha vĂĄltok sebessĂŠget

kĂśszi

Nekem is picit megakad 1100-1200nĂĄl, fogalmam nincs. Nekem is tiszta az alapjĂĄrati motor.
Valakinek valami Ăśtlet? Vagy normĂĄlis?

Nem elérhető benziner

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 33
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: -1
  • :2015 December, 18, 17:39:09
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #147 Dátum: 2012 Július, 24, 11:59:31 »
Sziasztok

Valakinek van valami tippje ezügyben: 2001. Break 1.6/98LE/benzin. Frisss indításnál pár percig zakatol alapjáraton és gáznál egyaránt. Futók, feszítők, szíjak 2 éve, szelepfedél tömítés 1 éve lettek cserélve. Azokat kizárnám. Üzemi hőmérsékleten elhalkul, de nem szűnik meg teljesen. Előfordulhat, hogy valamelyik szeleppel van a gebasz?
KĂśszi

Nem elérhető momo12

  • FĂŠrfiak
  • Kezdő
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 0
  • :2013 Január, 23, 19:33:01
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #148 Dátum: 2012 Július, 24, 18:39:41 »
Üdv Klubbtársak!
Adott egy P306 1.4 KFX motorkodú 97-es autó. Az lenne a kérdésem, hogy melyik senzor ami a motor hőmérsékletét nézi? 7 senzor van benne, ahogy olvastam és ebből 1 ami az órának adja a hőfokjelzést, a másik pedig a motor hömérséklet jel adója lenne. Segítsetek már nekem ebben, hogy melyik az a senzor. A motor oldalán van egy zöld és egy kék senzor. Melyik melyik?
Előre is köszönöm,és várom a válaszokat! :-!

Nem elérhető bellabali

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.537
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 26
  • :2018 Január, 21, 09:57:32
Re:AlapjĂĄrati mĹąkĂśdĂŠssel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #149 Dátum: 2012 Július, 24, 18:47:08 »
Üdv Klubbtársak!
Adott egy P306 1.4 KFX motorkodú 97-es autó. Az lenne a kérdésem, hogy melyik senzor ami a motor hőmérsékletét nézi? 7 senzor van benne, ahogy olvastam és ebből 1 ami az órának adja a hőfokjelzést, a másik pedig a motor hömérséklet jel adója lenne. Segítsetek már nekem ebben, hogy melyik az a senzor. A motor oldalán van egy zöld és egy kék senzor. Melyik melyik?
Előre is köszönöm,és várom a válaszokat! :-!

elmĂŠletileg egy zĂśld adja az ECU-nak a jelet, 1.6nĂĄl a termosztĂĄthĂĄz alatt van, gondolom itt is kb
BalĂĄzs

 


Google PageRank