Peugeot 306 Klub - Az Első Magyar Peugeot 306 Klub

Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Részletes kereső  

Szerző Téma: tmz 306 1.4 XR 93'  (Megtekintve 7835 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
tmz 306 1.4 XR 93'
« Dátum: 2011 November, 04, 15:37:51 »

Hát a kis s1-es peugeot 306 eladva  :-\

Újabb gép srákány pihen otthon illetve teszi a dolgát :) Sajnos nem 306 mert egyszerűen nem sikerült olyan példányt találnom ami az elvárásaimnak megfelelt volna.Ami olyan lett volna,sajnos le késtem róla az idő meg szorított így 2 hónap után újra van autóm, szintén francia csak nem pöjóó hanem egy megane lett az alany. Az autót nagyon jó áron sikerült megvenni és még jobb lett volna az ára ha állambácsinak nem fizetek annyi sz*art a papírmunkáért mivel németországból jött a gép. A megane 98-as 1.6 RT felszereltségű, minden földi jó benne van kivéve a klima ami annyira nem hiányzik nekem de mivel Édesapám autó kilmákkal foglalkozik lehet majd egyszer belekerül egy gyári ha annyira hiányzik. Szerencsére az autón nem sok dolgot kell cserélni szinte csak a szokásos dolgokat. Ez köszönhető valószínűleg annak hogy sokat állt a kocsi és csak 83ezer km van benne (2009ben volt 65ezres szervizen márka szervizben) így a futott km is reális :) Szerencsére a sok lom autó közül sikerült kifognom egy tényleg karban tartott és gondozott autót :-!

Ime a megane  :-!

Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #1 Dátum: 2012 Január, 30, 11:05:58 »

Tegnap megvettem a kocsihoz a motorolajat ill a fagyállót.
Ami még kell:

- Az bal oldali kormány összekötő gömbfej cserés : így a héten párban cserélem őket
- Szűrőket is a héten cserélem majd
- Valamikor majd kell rá keresnem 14 vagy 15 ős felnit + gumit :)
Jelenleg itt tartok :)

Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #2 Dátum: 2012 Február, 14, 11:49:48 »

Ma kis bevásárlás volt alkatrészek terén, már csak kicsit "melegebb" idő kéne hogy lehessen csinálgatni a dolgokat.

-bal ill jobb oldali kormány összekötő gömbfej
-levegő szűrő
-olajszűrő
-ékszíj
-első futóműnél lévő gumik silent stb
-4 új gyertya

Ezek után jön egy futómű beállítás,önindító javítás/csere, majd egy alvázvédelem,ablakspricelő motor javítás/csere és majd 4 új gumi + alufelni :)

És akkor egy darabig nincs rá panaszom :-!
Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #3 Dátum: 2012 Március, 12, 12:38:08 »

Már rég írtam de közben azért elkezdtem már csinálgatni a vasat :)
Végre van ablakmosóm, a motor adta meg magát laza 8200magyar papírért újra harcba állt és egy fél autó lebontás utána :D Légszűrő és a 4 új gyertya is bekerült a gépbe. A gömbfejek cseréjének lassan neki futok(ha dolgozós hőmérséklet lesz kint) és akkor a motorolaj+szűrő cserét is megejtem, illetve az önindítómat is kiszedem és kitakarítom.Plusz a váltómat is szétkapom kitakarít+új olaj és azt hiszem ennyi lesz így hirtelen :)

Plusz terveben van a gyári rádió kioperálása (mivel a CD-s gyári rádió egy vagyon) és egyenlőre egy Sony fejegység van tervbe mivel csak azt tudom jelenleg összehozni a gyári kormány vezérlővel.+ valami élvezhető hangszóró páros :) 
Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #4 Dátum: 2012 Március, 20, 17:48:32 »

A mai nap folyamán ismét "javult" a gép a két kormány összekötő gömbfej ki lett cserélve,a gyertyák kábelei is helyre lettek téve.Holnap még bütykölés folyik a gépen és utána megy majd futómű beállításra és nem sokára érkezik bele az új fejegységem amit már megvettem csak kérdés mikorra ér ide :)

Ő lett a végeredmény bízva abba hogy a gyári kormány vezérlővel összehozható és mivel nagyon olcsón jutottam hozzá.
Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #5 Dátum: 2012 Március, 23, 09:30:40 »

Még mindig finomítóm a gépet szépen sorban helyre lesz téve minden porcikája. Jövőhéten viszem futómű állításra, illetve az a pici olaj csöpögésem vizsgálom de olaj fogyásom nincs pedig azóta 2ezer km mászkáltam vele,valószínűsítem hogy a kereskedő valami szutyokkal lefújta a motor teret és azért ilyen mert sehol se folyik ezért a héten ha jól megy elviszem és kimosom a motorteret és meglátjuk mi lesz belőle. Viszont a kipufogósor  tömítése nem tetszett szóval vettem újat a héten azt is kicserélem. Aztán ha 1-2 hétig semmi olaj csöpp megy a olaj csere és minden hozzá tartozó procedúra :) Ja és a múltkori talin Nemo-val lestük hogy a gáz bowdenem kicsit laza azt meg csináltam  most hibátlan de már meg van az új bowden szóval remélem a hétvégén lesz időm kicserélni azt is.

Mellesleg nagyon elégedett vagyok a géppel, fogyasztási adatokat majd ha minden a helyén lesz prezentálok de így hogy a városba dinamikusan mászkálok 8litert eszeget. lesz ez még jobb is  :-!
Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #6 Dátum: 2012 Március, 28, 13:17:34 »

Kipufogósor tömítés kicserélve. Holnap aktívan újra meghajtom meg látjuk mi fog történni. Aztán ha minden rendben akkor másnap kicserélem a kormány összekötő gumiharagokat ,termosztátot és megkapja az új olajat és szűrőt és jöhetnek a belső munkálatok.
Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #7 Dátum: 2012 Március, 30, 12:36:06 »

Olaj +szűrő cserélve>>> olaj csöpp megszűnt  :-!
Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #8 Dátum: 2012 Április, 03, 10:48:52 »

Hát egyik olaj csöpp megszűnt másik megjelent és sajnos a hengerfej tömítésnél(minimális de engem aggasztott), így ma elvitetettem a kocsit és megnézettem.A helyzet az hogy sajnos csere szóval kicsit ideg lettem de mivel nincs nagy baj így úgy döntöttem megéri hogy bele áldozzak egy kisebb vagyont.Így a autóhifi majd jövőhónapba lesz esedékes. És ha már szét kapják a blokkot mindent amit lehet/kell cseréltetek rajta. anyagot én viszem +munkadíj (30000FT) így kb 90ezer magyar forintba fog megállni a művelet, nagyon boldog vagyok komolyan... angry
Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #9 Dátum: 2012 Április, 04, 08:31:02 »

Valami jó is legyen tegnap megjött a sony fejegységem és mivel most úgy is pihen a verda (jövőhéten megy "nagy szervizre" )valamelyik nap be is rakom és meglátjuk hogy muzsikál.Remélem a kormány vezérlést is meg tudom oldani.
Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #10 Dátum: 2012 Április, 08, 11:16:05 »

A fejegység bent van már csak a kormány vezérlés és hangszórók cseréje plusz a mélynyomó hibádzik de addig is egy kép a motyóról :) Mellesleg ez a bt-n keresztül zene / telefonálás opció nagyon tetszik (persze a zene minősége bt-n nem nagy kaland de hallgatható)

Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #11 Dátum: 2012 Április, 16, 10:02:21 »

És kész lett a gép :-! Amik cserélve lettek: Hengerfejtömítés, komplett vezérlés, gázbowden és a váltómat is helyre tették (olaj csere még kell neki) , szelephézag állítás is megtörtént. a héten remélem lesz időm elugrani futóműveshez és utána hibátlan a gép.
Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #12 Dátum: 2012 Április, 18, 14:35:39 »

Ma reggel munkába érve az egyik hengerkém úgy gondolta hogy megáll :/ Gyújtás kábelem szét ment, szóval gyors szervizt kapott tőlem, most már rendbe van de hogy ezt elkerüljem megrendeltem a 4 új db-ot hozzá. Holnap megyek érte és kicserélem  :-!
Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #13 Dátum: 2012 Április, 19, 16:58:52 »

Gyújtáskábel csere megtörtént,de sajnos a jó öreg Sagem trafó egyike megadni látszik magát így holnapi nap folyamán azt is cserelem,mindet normálisra:) Ezek után már majd nem minden amit akartam ki van cserélve.Igaz ebben a hónapba kicsit sok minden összejött,és nem egyszerre szerettem volna letudni,de így sikerült. Viszont az erőlkődő nagyon szépen muzsikal úgy lassan ő is állandó utasa lesz a rönonak;)

Erőlködő  :-!
Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #14 Dátum: 2012 Április, 20, 10:48:23 »

Mai napon a trafók kicserélve és láss csodát "meggyógyult" a kocsi. Minden szépen muzsikál ahogy kell  :-!
Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #15 Dátum: 2012 Május, 11, 09:59:02 »

Már rég írtam szóval egy kis pótlás  :-!

Kiderült miért "akadt" az 1-es 2 esem....motortartó gumibak megadta magát...csere és mint a vaj úgy jár a váltó :)
Csere közben alánéztünk jobban a gépnek és a bölcső állapota hát nem nyerte el tetszésemet így csere vár rá is (új ár 130ropi ;D) bontott 20-30 között mozog jövőhónapba ezt is kicserélem illetve az ABS jeladómat is kitakarítóm mert néha oktalanul finom fékezésnél blokkolgat , és most már tényleg elviszem futóműbeállításra is csak meghalni sincs időm  whistle
Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #16 Dátum: 2012 Június, 01, 13:36:57 »

Ismét egy kis információ üzemanyag fogyasztás terén... csak városban mászkálva 7,8 litert kajált ami szerintem elfogadható :-!
Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #17 Dátum: 2012 Június, 13, 09:56:36 »

Meg vettem az "új" bölcsöt (használt) +az új motortartó bakokat mert a múltkor cserélt új éppenséggel elrepedt megint ...anyaghiba angry...mindegy kicserélték egy újra és meg vettem a másik 2 őt is. Így holnap a komplett első futómű felújításon+ bölcső cserén esik át a rönyó (utóbbira nem lenne szükség de mivel javítva van és nekem nem tetszik a javított munka úgy vagyok vele fő a biztonság szóval csere ;) ) ha kész viszem futóműveshez és rendben van a gép végelegesen csak pár apróbb dolog marad.
Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #18 Dátum: 2012 Június, 18, 08:45:34 »

Csütörtökön reggel vittem a el a kocsit este már hozták is haza a srácok..kicserélték a bölcsőm és az egyéb futóműves dolgokat amik maradtak...ma megpróbálok eljutni vele a futóműveshez mert csak már az van hátra illetve az ABS jeladó (Bal első) cserés lesz+fékbetétek... szóval ez lesz a következő műtét..meg még pár apróság pl az alapjárati motorom is szétszedem/kitakarítom, jobb hátsólámpám csatiját is meg műtőm kicsit kontaktos csóri. Plusz pénteken talin rájöttem full nincs ködlámpám nem mintha használnám de ha már van benne működjön :D
Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #19 Dátum: 2012 Július, 10, 09:39:04 »

Na mert régen írtam egy kis fejlemény hogy áll a kicsi kocsi :)

Szóval amióta megvolt a bölcső csere stb azóta patent a kocsi de mivel meg kellett ugye bontani a kipufogót is ennek örömére szerintem rosszul rakták vissza és néha be-be zörög ami elég idegesítő így holnap visszaviszem hogy tegyék helyre mert eddig nem volt semmi baja..ha lenne aknám vagy emelőm én is meg igazítanám a rendszert de sajnos nincs:( Közben vadászom az új mély hangszórómat és ha meglesz gyártok hozzá egy kisebb normális ládát :-!
Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #20 Dátum: 2012 Július, 11, 09:14:17 »

Na kész is lett a gép a zörgő hang egy csavar okozta :) most már rendbe a gép és a futóművest is meglátogatta...remélem most egy darabig csak enni kér a jószág  :-!
Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #21 Dátum: 2012 Augusztus, 13, 22:48:46 »

Mai nap folyamán megvettem előre a Ferodo féktárcsákat és fékbetéteket (amit Robi mondott hogy elfogadható márka) ha minden jól megy szerdán már ez állítja meg az autót :-! illetve egy fogyi adat 225km/15liter = 6,7 os átlag normálisan haladva..elégedett vagyok vele nagyon :) (tojás volt a pedál alatt whistle)
Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #22 Dátum: 2012 Augusztus, 16, 10:53:05 »

Tegnap szétszedve picit a kicsi kocsit (fékcsere végett) észre vettük hogy a féltengelyen (kerékoldali) gumiharang nincs túl jó állapotba így csere érett ezért a héten megyek és megveszem a 2 db gumiharangot is és egyszerre lesz cserélve a féktárcsák+betétekkel  :-! Lassan már tényleg nincs olyan porcikája a gépnek ami ne lenne felújítva vagy cserélve, cserébe viszont hálásán hordja a s*ggem ide-oda probléma mentesen  8)
Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #23 Dátum: 2012 November, 23, 08:52:41 »

Jó rég írtam már, de igazából mióta főbb dolgok ki lettek cserélve azóta szépen rója az utakat gond nélkül. Tavaszi "nagy szervizhez" már gyűlik az alkatrészek halmaza első fékbetétek+tárcsák,gumiharangok ami még maradt és beszerzés alatt van az új hátsófékbetétek beszerzése(remélem a dobot nem kell),váltó olaj. Mostanába nagy hidegbe az önindítóm nyekken néha szóval ő is felújítás érett..illetve a belső keringetős terelő lapkát helyre kéne tenni mert elmozdult és nagyon csúnya hangja van 2-es ventilátor fokozat főlőt :)

Mai nap reggel kapott új szemeket is mert kicsit már homályosan látott a gépsárkány, íme az eredmény:


Ez került bele http://www.powerbulbs.com/product/osram-silverstar-silver-star-h4-two-bulbs
Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #24 Dátum: 2013 Január, 30, 13:36:43 »

Régen írtam mert sok dolog nem történt az utóbbi időben :) Viszont 1 hete az aksim és a generátorom is megadta magát örvendtem neki de hát fogjuk rá egész jó áron megúsztam a régi generátoromat kopra gyári alkatrészekkel (valeo) felújították 18 ropi volt +16,5 ropi az új aksi.. amúgy tényleg csak benyát kér abból se sokat és szépen gyűlik benne a km, teszi a dolgát:)
Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #25 Dátum: 2013 Február, 12, 17:05:37 »

Na lassan jön a jó idő így készülök a tavaszi nagy szervizre ami a féltengelyek gumiharang cseréje, rendbetételében,+első futómű átvizsgálásába  és a fékek rendbetételével be is fog zárulni..illetve mivel a távirányítom kezdi magát megadni így kapott egy bicskakulcs szettet , amit majd valamikor beleoperálok. Illetve próbálok majd értelmes áron beszerezni gyári alufelnit (de ami tetszene és jó állapotba van azt drágállom..így majd valami más alternatíva után nézek..mert lassan jön a jó idő és nem szeretnék téli gumikon rohangálni vele  ::)
Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #26 Dátum: 2013 Március, 02, 19:32:39 »

Na elérkezett a nagy tavaszi műtét a kocsin igaz csak egy féktárcsa+betét cserének +gumiharang cserének indult a művelet de a végén ez lett:

-komplett felújított féltengely mindkét oldalon
-toronycsapágyak cseréje
-első kerékagycsapágyak cseréje
-féktárcsák cseréje
-fékbetétek cseréje
-fékcső cseréje
-váltóolaj csere
-fékolaj csere

Végeredmény  :-!


Holnap meg teszteljük milyen lett az új fék és többi helyre rakott móka :) :angel:

Na és akkor már csak tényleg a hátsó fék + olaj csere van hátra
Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #27 Dátum: 2013 Április, 02, 09:14:42 »

Na tegnapi nap folyamán volt kis időm és az idő is jó volt így elkezdtem keresni a nyikkanás forrását.. úgy első tippem a szervószivattyú volt.. így vettem új szíjat mert azt még úgy se cseréltem..régi szíj levág indít és még mindig meg van a hang a szivattyú teljesen rendbe van hála.. na akkor füleltünk faterral hát a vezérlés felől jön szét kaptam a a vezérlés részét majd észrevettük hogy picit lazult a szíj gyorsan meghúz beállít majd újra indít és fülel..hát a fél éve cserél valeo vízpumpám úgy gondolta hogy döglődni akar és neki volt ilyen szép hangja..ma reggel fater elvitte a szerelőhaverhoz aki csinált a vezérlést és ő is ezt állapította meg így a kocsi holnap reggel megy vissza és cserélik a vízpumpát DOLZ márkájúra (utána járta a rönókba ezt teszi minden szaki/ez a bevált) kap új feszítőt és új szíjat is a biztonság kedvért..picit ideges vagyok hogy csak ennyit bírt a vízpumpa nem is értem mind1 kicsit felbosszantott ez tegnap így  a nyári gumi projektem picit megint el lesz tolva hála ennek a kis költségnek :)
Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #28 Dátum: 2013 Április, 08, 08:14:36 »

A poén kedvéért mikor már minden rendbe volt az autóval néma csönd ismét jött valami nyiki nyiki hang..go haza majd kerestem a forrást hát meg lett és gömbfej csere lett a vége ami szintén fél éves alkatrész és így nézett ki:


Most már kapott újat Febit remélem egy darabig nem kell újra evvel sz*pnom..
Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #29 Dátum: 2013 Április, 16, 13:37:26 »

Na ismét van pár történés...végre sikerült gyári 14" lemez felnit szereznem fogjuk rá normális áron ezek már otthon pihennek szépen rendbe rakom őket és elvileg holnap már otthon van a 4db új Fulda Ecocontrol 185/60/R14 (goodyear keze alatt fut és mindenki dicséri 12k ért /db szerintem jó ár volt érte)

Illetve már régebben megvettem a gates termosztátot(mert a mostani nem az igazi) ez is cserére vár, plusz meg rendeltem rönyóéktól a gyári rádió antennát+talpat 3k ért :)
Szóval most a héten lesz mit csinálnom a kocsin bekötöm a bicskakulcsos cuccost,antennát cserélek, termosztátot, a váltókart is / szerkezetet is helyre teszem mert picit néha mintha szorulna (visszahúzó rugó csere vagy is remélem hogy csak az haldoklik) és a gázpedálomat is a helyére teszem...ja és ha meg vannak az új gumi természetesen azt is felrakom... szóval nem fogok unatkozni de lassan a végére érek és remélem nem kell nagyobb kiadásokkal foglalkoznom..mert ugye valami tuti mindig lesz a mit meg kell csinálni hisz csak 15 éves múlt az autó :)
Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #30 Dátum: 2013 Április, 19, 18:33:21 »

Még egy pici változás mai nap lefújtam a felniket

ez lett az eredménye szerintem teljesen jó lett..és elvittem délután gumishoz aminek ez lett az eredménye

így már vidáman hasít a nyáriakon :) ja majd elfelejtettem meg kapta az új antennáját is.. illetve a váltómat is helyre raktam szerencsére egy kis kenés kellet neki a karnál és most újra pöpec minden  :-!
Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #31 Dátum: 2013 Július, 22, 12:20:42 »

Sok dolog nem történt mióta nem írtam az autó megy működik minden szépen (6,5 l/ 100 on elvan) de ma azért kicsit foglalkoztam vele és lecseréltettem a hűtővizem(mert itthon nem szennyezem a környezetem :)) ) meg ha már volt csápos alánéztem a gépnek minden rendbe de lassan tényleg a középdobom cserés lesz.Töltöttem picit a váltóba olajat mert a múltkor csak 3 lityit (3,4 a gyári) kapott plusz adtam neki egy kis Xado-mazot hátha szeretni fogja :U Meg kicsit körbe fújkáltam szilikonsprével a gumi cuccokat. Szóval úgy érzem ma is törődtem a kis szarossal, már csak az első rendszámtáblát kéne értelmesen rögzítenem valahogy...
Naplózva

tmz

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.203
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 1999/8
  • Lakóhely: Csepel
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Sedan
  • Jómunkásember
Re:tmz 306 1.4 XR 93'
« Válasz #32 Dátum: 2014 Január, 09, 08:06:26 »

Hát jó rég írtam az autóval kapcsolatosan és ez lesz az utolsó írásom is egyben.Ugyan is a Rönó új gazdára talált én meg átültem a sötét oldal volána mögé egy Ódiba :) Nem terveztem a cserét de úgy jöttek össze a dolgok hogy egy nagyon jó lehetőség adódott és éltem vele és szerencsére volt is rá lehetőségem hogy a cserét lebonyolítsam. Jelenleg a rönci a volt főnököm cégénél szolgál hűen és pedig elkezdtem az alap dolgokat rendbe rakni az Ódin vezérlés szíjak olaj stb :) Szóval most így állok autó terén 
Naplózva
 


Az oldal 0.315 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.