Peugeot 306 Klub - Az Első Magyar Peugeot 306 Klub

Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Részletes kereső  

Szerző Téma: Peugeot 306 1.4 Black Editon  (Megtekintve 103480 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Peugeot 306 1.4 Black Editon
« Dátum: 2011 Március, 03, 16:18:58 »

Hosszas fontolgatás után,na meg persze kellő elszántság után végre elkezdem leirni az én kicsi oroszlánom történetét,van mit bepótolni:)
kb igy nézett ki :)



Két éve vettem meg ezt a fekete "kiscicát",egyből beleszerettem amikor megláttam,de előtte voltak próbálkozásaim,(francia volt mind).
Az álmom egy 206 os,de azt hiszem elfelejtem hiszen a szivemhez nőtt ez a kocsi.
Na eljött a vásárlás napja,hozzáteszem hirtelen döntés volt,ugyanis eladtuk a jó öreg szutyukit :) node nem szidom ment a maga 1600 köbcentijével:)
Szóval nincs autó,nekem meg kell a munkámhoz,egy héten belül vettem egy kocsit és igy visszanézve nagyon jól választottam:)
Eredetiségvizsga minden megvolt,kocsiba be go haza.
Jajj de jó van kocsim,nade ilyenkor amit szoktak,vezérműszíj csere olaj szűrők sat sat mind megvolt
Kapott egy fürdetést,szép szép,nade előjöttek a kasztnihibák :-\,segáz majd később ugyis fényezve lesz az egész:)
Nagyjából ennyi volt az a rész amikor megismertem eme francia csodát
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #1 Dátum: 2011 Március, 03, 16:40:43 »

Aztán a későbbiekben már egyre többet kezdtem törődni a külsejével-------->nade nem ilyen búcsús kocsit akartam belőle csinálni,és szerintem nem is lett olyan :P

Kicsit a kocsiról:
egy 1,4 es motor pihen benne,eletromos ablakok vannak elől,központi zár távirányitós LENNE,ha a mafla gazdája nem hagyta volna el a nyitóját,később orvoslom ;) szervokormány,szerintem légzsákos volt mert minden be van kötve sőt motorvezérlő is benne van,csak csukott gép volt és elpukkant
immobiliser................aztán kb ennyi ami etxra volt benne
a gumik eléggé jó állapotban voltak,csak hát jah,lemezeken volt és ráadásul 13 ason először lekentem feketére a lemezeket,



majd később vettem rá disztárcsákat is,de eléggé gagyin néztek ki szóval le is vettem:)



Már kis**** korom óta tetszenek a tuning autók whistle
Nade ne számitsatok toyo,brembo meg ilyen márkákra,bár ki tudja egyszer még lehet:)
de például szeretem az angel eyes-t meg a sötétitést,ültetést...és a lista még hosszú lenne
csak szépen apránként :-!
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #2 Dátum: 2011 Március, 03, 16:45:23 »

még az elején többször volt gondom a futóművel,kopogott és a fenéért sem jöttem rá mi az amiért ezt csinálja,vezettem óvatosan vagy vadállat módjára csak tovább csinálta..........hoppá  :o faternak a cégnél van egy szerelő ocsóó(egy két sör)
és persze francia kamionokat reparál,na akkor vigyük be
stabilizátor rúd,boltba el rendel másnap megvan berak örül ;D



nade a szerelő ugye nem csak azt nézi amit kell,mást is észrevett(a fenébe ez is csak növeli a költségeket,NADE ez ezzel jár)megvettem és foglalkozni fogok vele
na ugye akkor elkoptak a fékek meg a tárcsák is már csereérettek:





Vaterán találtam egy XSi kocsit,bontották és volt benne egy hátsó kristály lámpa,le is csaptam rá(nem birtam várni,annak ellenére hogy egy évvel utánna ugyanennyiért már újat kaptam volna,segáz,ilyenem is lett
természetesen a klubbos matrinya is felkerült :P



Ahogy használtam kocsit,zavarta a szememet hogy állandóan belesüt a nap,igy kitaláltam hogy veszek ilyen szélvédőcsikot,persze mi más lenne mint pugos:P



fel is dobtam,de visszanyalt a fagyi,nem volt átlátszó igy a lámpiknál mindig nagymama módot kellett használni,szék előre és fejet le biggrinnem éppen volt praktikus,de a későbbiekben ezt is orvosoltam(majd sötétités)de erről később
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #3 Dátum: 2011 Március, 03, 16:47:10 »

Későbbiekben szembetűnt nekem valami!az újabb pözsókon sokkal dizájnosabb az a teli oroszlányos jel,hát égre földre felkutattam egyet és belefaragtam,de jó kitoltam magammal,mert nem használtam elég erős ragasztót,és lehagytam :-[
szidtam mindenkit csak magamat nem amiért ilyen hülye voltam,na akkor indulás másikat keresni,találtam is szebb is volt mint a másik igy azt is megformáltam és be is pattintottam(immáron sokkalta erősebb ragasztóval)
na akkor ez is megvan :-!
elhagyva:

már készen:


Van szombathelyen egy tuning bolt,mivel én nagy kedvelője vagyok a zenének sőőt falom,és minden egyes zenét majdnem kivülről fújok,kell ebbe valami zuhogó :)
Épp fizu volt el kell verni:)egyszer fiatal az ember,de mivel én használom is nem csak benne van h na akkor menőzzek ezért be is szereztem egy rendszert(Fusion mélyláda 400/300 W os band-pass ládikó,egy 450 W os erőlködő mellé)
na meg a kábelek,már volt a kocsiban egy kenwood fejegység addig azt használom mig le nem cserélem



Az első két ajtóban lévő hangszórók membránjai kukák voltak,de szerencsére szhelyen találtam egy kék sedant és elhoztam belőlük,meg uncsimtól vettem a kalaptartóba egy pár kétutas pioneer ovált,eléggé jól szóltak
zene egy időre letudva
Láttam még valamit abban a tuning boltban ami kellett nekem,és az nem volt más mint egy M3 as visszapilács :laugh:
nagyon tetszik,utólag gondoltam csak bele hogy ennyi erővel vehettem volna indexeset,na mindegy jó lesz
hát nem mondom szivtam vele rendesen,mert az adapter még stimmelt de felfogatni nehézkes volt,nade leleményességem szerencsére elsegitett a megoldáshoz és itthon talált eszközökkel megoldottam.

-------->tükrök :)
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #4 Dátum: 2011 Március, 03, 16:47:39 »

aztán ahogy telt múlt az idő ráuntam az akkor fejegységemre igy lecseréltem egy dvd lejátszósra.hűűű de meg voltam bolondulva érte(csodállom nem okoztam balesetet vele hogy azt lestem :-[

ő lenne az:


aztán szarakodott és ugy adtam el ahogy megvettem(gyorsan) :-))

helyette bekerült ez:



A következő lépés az volt hogy a kicsike szebb papucsokon guruljon,fél évig is hajtottam mire találtam egy jó ET számút
és még a közelben is volt--->Körmenden
gyors le érte elhoz nagyon örültem mert csak egy 20 as volt a négy darab



persze a gyári csavarok nem stimmeltek,miért is ne
irány Ati komámhoz,emlitette hogy volt neki  még
fel is dobtuk mutatóba,de ezeken már az általam vásárolt CONTINENTAL CONTI ECO CONTACT gummák pihentek
de nem lehet rögziteni ugyanis Ati csavarjai sem jók



de azért tetszett hogy már látom hogy fog kinézni :P
irány marso méretek leadása után pár nap alatt meghozták és fel is került ;D
de még előtte lekentem pirosra a dobot és a nyergeket 8) mert tetszik




közben voltak elektronikai problémák,kérdések,ezúton is köszönet érte Zimunak,de én csak májsztrónak hivom:)
meg persze Ati nak is hisz ő is sokat segitett tanácsaival(mint például a rizszemizzók cseréje)
és szerencsére most látom is hogy mit tekergetek:)



ja és ne feledjük el a legkedvencebb árubeszerzőmet Tomit,akinek volt egy XRDt je amit elbontott és sok kütyüt megy izét baráti áron odaadta :-!
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #5 Dátum: 2011 Március, 03, 16:48:16 »

jó idő hatására meg lett fürdetve a cica és csináltam egy két művészi fotót ;D




sajna történt egy kis beleset,összekoccantam egy roverrel,de nem a milliós fajtával,szerencsére :-[
az övén az első hátsó ajtót illetve az első sárvédőt sikerült meghuznom
én megúsztam anynival a dolgot,hogy berepedt a lökkösöm jobb oldalán az iv,nameg eltörte a lökháritó tartó műanyagot ami a zárhidhoz fogja(ezt utolag tudtam meg amikor cseréltem a lökkőst
na és itt jön képbe Tomi,tőle van az "új" lökháritó



Eléggé kényelmetlen ugy vezetni hogy lóg az embernek a könyöke a levegőbe váltásnál ezért beszerváltam a már emlitett tuning boltból egy könyöklőt :) csini lett



de mivel a gyári középboxom két részből állt,igy vettem hozzá egy XSi középboxot és fixre fogattam a könyöklőt
na most már nem mozog



a pugos jel csak extra volt,szerintem jól néz ki,eddig mindenki megdicsérte  whistle

ja és vettem bele egy háromküllős kormányt Zimutól,sajna pukis volt de lebőröztettem,kerimmel



ha jól megfigyelitek a képet valami furcsaság is észrevehető,aki kitalálta hogy a km órám fordulatszámmérős az most veregesse meg a vállát,mert eltalálta:)
szerencsére egy olyan kocsit fogtam ki ami be van kábelezve szinte mindenhol :P igy majd a későbbiekben ti is láthatjátok hogy ugy mond legózok a kocsimmal ugyanis amit megveszek azt csak bepattintom biggrin biggrin
Igy is történt a zenei részen ugyanis változtattam,mert bővitettem a "zenekart" a régi ovál ki fusion be,régi első hangszóró ki fusion be plusz hangváltó és csipogó
kb a szett ami benne van igy néz ki:


Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #6 Dátum: 2011 Március, 03, 23:09:26 »

Folyton azt vettem észre hogy eszi az olajat a kicsike,elvittem szelepszárszimering cserére,akkor kicsit jobb volt,de utánna megint rákezdett,szóval ennek már mélyebben utánna kelett nézni,és hát meg is lett a bibi,gyűrűzve lett a kocsim,mára már lekopogom nincs baja

Aztán sajnos történt valami ami egy általános betegség ennél a kocsinál
a hátsó hid :(
elkezdett nyikorogni recsegni :-\



még a vak is látja hogy a jobb oldal nagyon oda van
összeszedtem rá a pénzt és be is jelentkeztem Andoréknál egy hidfelujitásra
a képek magukért beszélnek:






kaptam új hidtartó gumibakokat,na meg egy jókora adag olajzást ugy 10 évre biggrin




de még mielőtt mindenki azt hinné hogy happy end van,NEM
Gyuri szerelő,mert lepacsiztam vele légtelenitené a rendszer miután visszakötött minden fékvezetéket,de semmi,nem jön olaj csak levegő
hát ez meg WTF,nézi nézi,hát ez a főfékmunkahenger nyekk,ugyanis nem tolja a cuccot a rendszerbe hanem vissza a tartályba:o
na most mi van?csak lesek,ő meg elment a közeli bontóshoz hát nem hozott egyet?



bedobta légtelenités minden oké,fizetek  és irány haza :)

Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #7 Dátum: 2011 Március, 03, 23:11:42 »

jövök haza minden happy szállok ki,reccs
na ez mi a fene volt,kideritettem azonnal,az ajtónyitó rugója elfáradt,és ugy gondolta pihen egyet


hát hadd ne mondjam mennyit kerestem azt a kis rohadék rugót,Zimunak csak jobbosa volt persze hogy nem jó bele,bontóba már elvittek mindent ajtókárpitostul
aztán átmenetileg a bal hátsóból előre raktam az elsőbe whistle
de meg lesz oldva mert ez igy nem oké
na aztán pár hét után neten láttam egy cabriót bontó srácot VAS megyében :o el se hiszem :)  látogassuk meg
na akkor elém tárult a kánaán :-!
elhoztam a digit órát szenzorral,valamint ezt a kis rugót......ha elmondom mennyiért megöltök...... ;D szal inkább megtartom
Mivel nekem nem tetszett a középkonzolom gondoltam megfújom,szép feketére most már dizájnos :P




Időközben véletlen erre lettem figyelmes,akkor már hódolok a hőn szeretett kocsikámnak és megörökitem ;D

---->napi számláló

körülbelül ekkortájt lehetett hogy tesóm beszervezett egyik ismerőséhez hogy olcsón le tudja fóliázni a kocsimat,nah mondom miért ne?
és ez lett az eredménye





de mivel az első kettőt nem szabad ezért Tomi barátomtól beszerzésre került két első ablak és pont ugyanolyan gyári sötétitett mint az enyémek :)ezt a véletlent :P
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #8 Dátum: 2011 Március, 04, 14:54:43 »

közben csináltam megint egy művészi fotót,néha összejön ;D



Ha már külső:annyira tetszett a morcositás,de mivel a motorháztetőt megfelelő szakértelem nélkül nem vágom szét igy hát vettem rá szemöldök



ami kemény egy napig volt fennt,most már Peti004 autóján diszeleg én ugyanis karácsonyra megleptem magam egy angel eyes lámpával,már nagyon régóta vágytam rá és most betelejesült :P
mint valami kisgyerek amint az időjárás engedte be is pattintottam,és hát meg is lett az eredménye,nagyon morcos a cica:





annyira örültem neki hogy a kaput mikor kinyitottam és kivettem a közepét  édesanyám visszarakta nagyon lelkes volt  :)

ugy leszabta a kipuffomat hogy olyan hangja volt mint egy traktornak,ezzel igy nem mehetek
25-én elvállalta egy ****i ezúton is áldom a nevét,ugy megcsinálta hogy ahol eddig kifujt már az sincs meg  :-!

amint jobb idő lett kicseréltem az akku sarukat ugyanis egyszer cserben hagyott az akksim,ez kb tavaly összel lehetett és már akkoris nehezen tudtam lecsavarni a sarun lévő csavarokat mert elpörögtek,most ez is megoldva ;D



természetesen Bosch akksi került bele(hülye voltam mert vehettem volna bele 55 mAh-sat na mindegy :) a célnak jó
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #9 Dátum: 2011 Március, 04, 14:55:26 »

azt elfelejtettem irni hogy a 13 as lemezek is hibásak voltak hogy fennt akadtak,és már ráálltam a projektre és gattherfighter1 tagtól vettem 4 darab szép állapotban lévő 14 es lemezfelnit,na már talán nem akadok fennt :)
mondjuk kicsit vagányabban is néz ki a tütü

Lássuk csak mi is volt a következő,ja igen vettem egy gyári miniszárnyat,igaz fehér de fújatom és majd jobb időben felragasztom ugy mint marcusa szélvédőragasztóval,na akkor aztán tényleg csini lesz a  blingdriveingsmiley


Egyre több autón látom hogy világos nappal feltolt ködlámpával jönnek szembe,erre tudnék mit mondani,de ink befogom és teszek ellene
tehát beszereztem egy jófajta ködöst(WESEM)
mivel a gyárit hiába hajtottam,nem sikerült vennem:(
de ha majd ha ugy alakul akkor beépitésre kerül addig meg átmenetileg ez lesz,jó fénye van :-!




köszönet a beszerelésért illetve az alapanyagért Zimunak :-!

Sokan irták klubban hogy beépitették a hátsó utastérvilágitást,nah hát ez nekem is menni fog gondoltam,aztán csak passogtam hogy hogy kezdjek hozzá,szerencsére sokat látott barátom Zimu,ebben is segitett(de csak szóban) én akartam beépiteni,hát nem mondom hogy 5 perc volt :)
de bennt van

most csak direktbe kötöttem de már bennt vannak a hátsó ajtókba is az érzékelők és majd a mester beköti nekem hogy ha az első ajtók nyilnak elől világit
illetve a hátsóknál ugyanigy
Rajta vagyok mint macska a gombolyagon ;D

Mivel sokat netezek és keresek minél több etxrát a kocsimba,egyik nap megláttam egy ülés szetett,sajna mire odaértem a hátsókat szétvágta az állat,de az első kettőt elhoztam,megtisztitottam és be is épitettem,és az a jó benne hogy az egyik magasságállitós biggrin
így most sokkal kényelmesebb ülésekben vezetem a kocsikát

Egyik nap kipattant az agyamból hogy nem egy kocsit láttam már itt fórumon meg haweromé is olyan hogy nincs jel a hűtőrácson(de mondjuk ez is mint tuning régebb óta foglalkoztatott,de ugy látszik most értem fel hozzá ;D)
igy vettem egy másik hűtőrácsot vaterán és elkezdtem vele műanyagozni,htá hadd ne mondjam milyen füstöt csináltam itthon whistle



na aztán votl egy 205 ös belső műanyagom és pont az az iv volt mint amilyen nekem kellett levágtam odaragasztottam majd olvasztottam(egyedi kreálmány) és lehuztam egy réteg üvegszálas alapozóval majd  csiszoltam mint a jógyerekek és jött a fújás
nem egy művészi alkotás,de mihelyst találok embert rá megcsináltatom vele
de annyira tetszik hogy muszáj volt megcsinálnom,még ha nem is a legprofibb


Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #10 Dátum: 2011 Március, 04, 14:55:43 »

még régebben vettem egy hátsó lökháritót is Tomi barátomtól,ezt lemostam majd kezeltem szilikonnal,hát valami eszméletlen lett,igy le is kaptam az én igaz hogy festett de kopottas lökkösöm
ezt cirka fél óra alatt:)


ja és az "újon" már 306 feliratos sárvédő is van

aztán ami még tervbe van az a vonóhorog,ugyanis egyik hawernak van egy 205 öse és én meg vaterán szert tettem két ilyen autó komplett belső terére 1 ft ért ;D
igy ami kellett neki elvitte cserébe nekem adta a törött autójáról a vonyóvorgot 8) 8)(előtte egy ugyanilyen 306 osa volt
szóval az majd műszakin lesz beépitve
meg még hosszú a lista amit akarok csinálni a géppel,egyelőre a nyári tervek az újrafényezés,mostani fizukor kerülnek belezsír új lengéscsillapitók előre,mert bemérettem őket,kiváncsi voltam erre a fószer:első kettő kuka,na mondom oké :)

aztán majd még a hátsókat is cserélem,meg majd még lambda szonda aztán most per pill ennyi jut eszembe ;D
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #11 Dátum: 2011 Március, 04, 14:56:40 »

Nemsokára megrendelem az első lengéscsillapitókat
Jelentős kedvezménnyel ki tudom hozni Unix ból őket,szóval akkor már valami jobbat veszek
és erre esett a választásom:
KYB kétcsöves gázos



jelenleg most még csak elsők cseréje van számitásban,de hiába megfelelők még a hátsók azokat is lecserélem,és valószinűleg azok is KYB márkájúak lesznek

már csak a fizut várom és talán talira bennt is lesznek

ui:tegnap észrevettem egy gyors megfordulásnál hogy az jobb eleje elég érdekes hangot ad ki,szerintem nagyon vérzik már a torka a lengéscsillapitóknak,szóval minél előbb be fog kerülni az új :)
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #12 Dátum: 2011 Március, 04, 18:40:13 »

néha úgy érzem hogy a tesóm nem is olyan hülye ;D
ma megemlitettem neki h kéne egy ködös visszjelző lapka,erre benyögi hogy neki nem kell a másik km óra a megánjából és h kivehetem belőle _öröm
ugyhogy most szétszedem km órám és belefabrikálom
egyenlőre csak az elsőét,ugyanis a hátsó nemtudom hova lesz majd bekötve

képek később
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #13 Dátum: 2011 Március, 04, 19:28:16 »

nah kész is volna,hát esztétikailag nem épp a legszebb,de már fejben megvan a megoldás várog oda egy olyan formájú fekete vékony valamit,amin csak a fény jön át és nem látszik h mókkolt :P
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #14 Dátum: 2011 Március, 05, 20:11:53 »

Ma reggelre befagyott az ajtóm,igaz előtte nap mostam le az odáig stimmel,de máskor is volt már rá példa hogy nem mosott kocsinál azt csinálja,hogy kinyitom,de vissza már nem csukódik....mitől lehet ez?
ja meg beázott az ülésem,szal ajtóigazitás lesz,nem könnyű manőver ugyanis a zsanér azon felén kell állitanom amihez az ajtó levételen nélkül nem férek hozzá
Nálam először lesz levéve az ajtó........kiváncsi leszek :)
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #15 Dátum: 2011 Március, 06, 17:24:00 »

mégsem vettem le az ajtót,visszadobtam a másik kédert,aztán majd ha jobb idő lesz zuhany alá vetem a kicsikét és meglátom mit produkál
ma egy kicsit bütyköltem,ugyanis a kéder miatt ugy kellett becsapni az ajtót ráadásul el is vot csúszva,nameg amikor a hifi lett beépitve átmenetileg az ajtónál húztam a motortérbe a pozitivot(tudom h gáz,de akkor nem ismertem még ennyire a kocsit h neki merjek állni
na ezt ma megtettem,kormány alatt mindent lekaptam,mondom ahol a Zimu áthúzta ködös vezetékét átviszem ott,DE nem fér el a kábel,mert nagyon vastag,na akkor kiszedtem azt a gumidugót és kiszélesítettem a belsejét,hát nem volt egy egyszerű menet,de sikerült,ja és a hőmérséklet jelző szonda jelét is itt húztam be mert az is az ajtónál volt(nem volt szép nyitott ajtóval az a két kábel ott)
Teljesen nem tudtam visszadugni a dugót mert el is volt szakadva meg nehezen fértem hozzá
A motortérben szintén volt egy kis bibi,túl nagy a kézfejem és nem fért be odáig hogy kihúzzam a vezetéket,ezért lekaptam az üzemanyag ellátásáért felelős megszakitót a helyéről és máris volt kb plusz 3 centi hogy elférjek,de ez már elegendő volt ;D
gyors visszadobtam mindent,mert már nagyon fáztam,majd az ajtót is belőttem,viszont az alsó ajtótartó zsanérnál az egyik csavarnak a menete eltömődött vmi fémforgáccsal,de volt tartalékba amikor vettem a zsanérokat,szóval másik csavar be és kész is voltam 8)
mára is megvolt a reparálás :)
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #16 Dátum: 2011 Március, 08, 10:40:22 »

Ma azon gondolkodtam hogy nekiálljak e az AE lámpáknál a magasságállitó motor beszerelésének,ugyanis a jobb oldalon(mint ahogy Pisitikének is volt)a kábel rövidebb szóval meg kellen toldani egy 15 centivel hogy a motorba be tudjam dugni a csatlakozót
nem is lenne baj ha a motor csatija nem felfele állna,de ezt nemtom miért igy találták ki
szóval lehet hogy nekiállok :)
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #17 Dátum: 2011 Március, 10, 16:04:16 »

Na és akkor meg is jött a teleszkóp :P
jó lesz az,már csak be kéne dobni ;D

kép:


Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #18 Dátum: 2011 Március, 12, 19:52:02 »

Zimu aranyba foglalom a neved ;D
végre megtalálta nekem a hátsó ajtóknál a belső világitáshoz való kábelt,és már előzőleg beszereztem két gombot is hozzá csak talin nem tudtam foglalkozni vele,(én naiv azt hittem ott majd lesz időm)
szóval majd holnap bekötöm,és nem kell már a sötétben keresgetni hátul ugy hogy csak az első ajtó nyitásakor van hátul világitásom :-!
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #19 Dátum: 2011 Március, 13, 21:13:22 »

A másik amit már rég meg akartam csinálni,az a fűtéskonzol,mivel 4 es fokozaton állandóan sz@rakodott,meg nehezen mozogtak a gombok,igy át is mentem Tomihoz és beszereztem tőle (ám az övén van plusz egy fokozat ;D egyenlőre még nem jöttem rá hogy tényleg működik e mert mintha oda is kellene egy bowden na mindegy szétkaptam enyémet,aki fűtéskonzolt akar cserélni szóljon elmondom hogyan kell törés nélkül könnyen kiszedni:)
na és ilyen lett,a meleg hideg levegő mutatója kicsit kopott ott majd cserélni fogom a lapot de majd csak holnap




Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #20 Dátum: 2011 Március, 15, 20:51:52 »

Tegnap elhoztam Zimutól(mivel volt olyan rendes és elhozta nekem Várpalotáról) az s2 es kárpitokat.
beszereztem még hozzá a tartókonzolokat,az elektromos ablakhoz való kapcsolókat is(de ezek elektronyos ablakoshoz való igy kicserélem Zimuval övére)
meeeg már folyamatban van a hátsó kárpithoz a tartó plusz a kapaszkodó is,valamit kell még két vakdugó az elsőkhöz,csavartakarás céljából
a kárpitokon van némi kis javitani való de azt én ismivel megoldatom
képek:





már vannak ötleteim hogy hogyan fogom felrakni a konzolokat(öntapadós ragasztószalaggal felragasztom és ha pont fedi a kárpiton lévő lyukat akkor felszegecselem ;D
a kapcsolók bekötését meg Zimura bizom:)
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #21 Dátum: 2011 Március, 15, 20:55:16 »

Még annyit elfelejtettem írni,hogy Zimunál észrevettem anno hogy ugye a hátsó utastérlámpi csak akkor világit ha a hátsókat nyitja,na ennek utánna jártam és csütörtökön ha az idő is ugy engedi akkor megcsinálom én is(megint egy kis fűzögetés lesz)
tudok minden infót,nagyon kiváncsi leszek a végeredményre :P
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #22 Dátum: 2011 Március, 16, 16:26:46 »

Ma megrendeltem Csomai ban a szelepfedéltömitést mert nem állapot hogy tolja ki az olajat,holnap meg is jön,már csak be kéne épiteni de akkor már a lengéscsillapitókkal együtt,remélem ráér a szerelő:)
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #23 Dátum: 2011 Március, 18, 12:24:59 »

Ma elhoztam a szelepfedéltömitést,meg a kárpitokat amennyire tudtam megragasztottam,de még kezdenem kell velük vmit mert nem mindenhova értem alá ragasztóval
LEGYEN MÁR JÓ IDŐ :-\
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #24 Dátum: 2011 Március, 18, 16:37:34 »

Ma elég szottyos idő volt,de nem birtam ki hogy ne álljak neki a Zimu által elmesélt hátsó lámpa okositásának,ugyanis nekem nem tetszett hogy akármelyik ajtót nyitom világit az első és hátsó lámpa is.
Felhivtam Zimut hogy mondja már meg mit hova kell kötni,nah és nekiálltam kicsit szivózós meló volt fűzögetni de az eredmény önmagáért beszél ;D
röpke fél óra és már ugy működik ahogy én azt akartam
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #25 Dátum: 2011 Március, 20, 15:06:17 »

na akkor benne is van az új immáron gyári szelepfedéltömités,kösz Rob a biztatást,magamtól tuti nem álltam volna neki,és nem is olyan nehéz dolog
Ami a szelepfedél alatt fogadott hát jahm,szép látvány,tiszta olajos cucc volt lerakódva azon a lemezen,azttól megtisztitva össze is dobtam a gépet,már csak várni kell hogy nyomja e az olajat,remélem nem whistle
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #26 Dátum: 2011 Március, 21, 20:03:39 »

Holnap nekiállokaz s2 es kárpitok szétkapásának,majd lesznek képek,áthuzatom vmi plüs cuccra
ja meg ma vettem a későbbiek során beépitésre váró vonóhoroghoz műanyag csatlakozót,az enyém megdöglött:)
meg talán a nyári gumikat is felrakom még nem tuti
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #27 Dátum: 2011 Március, 22, 11:34:36 »

végeztem is a kárpitokkal leolvasztgattam róla a pöcköket,és kettőről le is nyúztam a farmerszerű anyagot,kettőn rajtahagytam hogy a kárpitos azért lássa hogy hol mennyit kell rajtahagyni,
Várom a postát mert ha megjön a hátsó tartókonzol akkor annak neki is állok délután és felfúrom,ha a kárpit még nincs is kész legalább a konzol legyen fennt annyival is előrébb leszek
ilyenek voltak a kárpitjaim:




 és nem tudtam jól megragasztani ugyhogy egy francia linken találtam megoldást a kárpitok áthúzására


 
meg felraktam a nyári gumikat ;D




Úgy néz ki hogy a héten még feldobjuk a szárnyamat is(remélem jó idő lesz)
valamint a hét végén ha minden jól alakul akkor bekerülnek a lengéscsillapitók is

már csak az s2 es kárpitok vannak.........
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #28 Dátum: 2011 Március, 25, 22:41:06 »

Ma jó idő volt és felhivtam a szélvédőst és feldobtuk a szárnyat
igaz még szárad,holnap rakok fel képet

na meg bekerültek a lengécsillapitók is,de mintha magas lenne az orra most meg:S
amúgy a régiek nagyon tropák voltak,az újak most elég kemények,de majd csak holnap tom kipróbálni
remélem nem kell cserélni vissza a lengéscsillapitókat:S
ja meg a bal oldalon kijött a féltengely és elfojt a váltóolajam,aki tud erre magyarázatot az irja már meg,ugyanis ha jól tom annak nem szabadna kifojnia,meg a jobboson se jött ki szal érdekes
mindegy is mert úgyis tervben volt a csere(sajna csak iylen gagyi unixosat kapott,de majd le lesz cserélve,megnézzük mit produkál ez)

utánnajártam hogy a bal oldalon mégis kifojhat a váltóolaj(kösz az infót Marcusa)
úgyhogy aki lengéscsillapitót szerel óvatosan:)
ahogy ígértem itt vannak a képek:
szárny:






lengéscsillapitó csere:



és a váltóolaj amikor nem figyelsz oda szépen megszökik ;D




és a kész kocsi:

Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #29 Dátum: 2011 Március, 26, 13:03:53 »

még az előző héten elkezdtem szétbarmolni az s2 es kápitjaimat,mert szarok voltak
a bal hátsó ajtóval végeztem ;D vissza is sikerült masszivan rögzitenem a műanyaghoz
már csak három van,de ahhoz képest h én csináltam eléggé jó lett(tudom büdös az öndicséret)
előtte:


utánna:


már csak a konzolokat kell felfúrni,de most nem lesz olyan idő szóval majd vmikor feldobom:)
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #30 Dátum: 2011 Április, 04, 20:48:45 »

Huhh régen irtam már valamit(bocs skacok csak soka  meló,nade azért irányitom a dolgaimat még)
elhoztam Zimutól az osztottan dönthető hátsó üléseket:P thx érte neki groupwave
meeeg szerdán indulok Kaposvárra cyclonokért:P
ugyhogy már előre várom:)
képek majd lesznek
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #31 Dátum: 2011 Április, 05, 14:42:06 »

hááháááá :P megjött a pugos táska is Bellabalitól:P
kicsi tisztitás és megy is be a gépbe:


éééééééééééssssss tramtramtramtram

Cyclone ok is felkerültek :P-->megérte 6 órát vezetni biggrin whistle
igaz a jobb hátsó keréknél nem fér be a doblemez és a gumi közé az ujjam(aki tud segitsen ezügyben)
de nagyon faintos lett:P
még az eleje van kicsit fennt,de már tervben az ültetés

és akkor a képek:

Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #32 Dátum: 2011 Április, 07, 22:22:56 »

Még két napja kaptam Zimutól(ingyééééér) egy szett osztottan dönthető hátsó ülés garnitúrát
de 3 ajtósba volt benn,de nekem adta mellé a másik kettő fémtáblát amik viszont enyémbe is stimmelnek,szóval holnap szerintem tisztitás és kerülnek is be,Ha megjön Tomastertől a maradék kellék:D
képek akkor:)
ez a terv is ki lesz pipálva akkor :-!
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #33 Dátum: 2011 Április, 08, 16:59:52 »

Ma amikor hazaértem találtam egy kis levélkét a postaládában,csomagom érkezett :o
még cska tegnap adta fel Tomaster és már itt,gyors fel is vettem ;D és benne volt minden ami egyenlőre az osztott ülések beépitéséhez kellett,sőt még több is:P
hamar nekiestem,szinte legószerűen kaptam ki majd raktam be az elemeket:)
Kösz Zimu,Tomaster :-!

még a régi:

és lassan minden kerül bele:




majd a fejtámlákkal:




már csak a huzatot kell átvariálnom,még jó h kerim varró:)(arról is lesz kép)
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #34 Dátum: 2011 Április, 11, 19:24:14 »

Pár napja szivatott egy relé,állandóan kerregett,namondom mi lehet,vettem ma egy másik relét,de nem azt volt,aztán Zimu kollega elmondta hogy tapogassam ki melyik kattog,majd rávezetett hogy a bajuszosomban a fémreszelék gyűlhetett fel,ezek utána tippek trükkök rovatban látott utasitás szerint eljártam és megoldódott:)
még Djtometkownak is köszi mert hozzájárult egy relével:)
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #35 Dátum: 2011 Április, 14, 13:26:37 »

tegnap este megviccelt a fűtésem,kicsit égett szagot éreztem és nem ment a fűtés,nem reagált semmire,na mondom már csak ezt hiányzott,de szerencsére csak az egyik bizti posszant el szal csere és minden klappolt ;D
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #36 Dátum: 2011 Június, 25, 13:37:56 »

Na azt hiszem nagyon régen irtam már ide:) cserébe elárulom hogy nem is volt semmi extra a kocsival XD
lassan le kellene cserélnem olajat,de amig a régi van benne el kellene vinnem szerelőhöz mert amikor múltkor a kipuffot csinálta,meghallgatta a mocit és hidrotőkére gyanakszik,nem értek a lovakhoz alapon,meg kell csináltatnom,mert zavaró az olajfogyim:S
eközben megrendeltem Tomastertől egy váltógombot(enyém eltört) no és egy küszöpspoilert is:P régi terv volt már,remélem szép lesz vele
no meg egy szett Merwede ültetőrugót is mert már irritál hogy mennyire fennt hordja az orrát,most egy kicsit lenyomom a büszkeségét biggrin
nagyjából ennyi majd lesznek képek :)
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #37 Dátum: 2011 Július, 05, 15:51:31 »

Unatkoztam,vagy pihent voltam?:D

no mindegy ez egy üléshuzat,gondoltam trikónak is jó XD

http://kepfeltoltes.hu/110705/201106271891_www.kepfeltoltes.hu
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #38 Dátum: 2011 Július, 12, 16:41:10 »

megérkezett a MERWEDE ültetőrugóm is,nem tudom mikor kerül bele de már kiváncsi vagyok:P


http://kepfeltoltes.hu/110712/201107121926_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #39 Dátum: 2011 Július, 13, 18:20:14 »

olajcsere is megvolt,már csak a szelephézagot kellene belőni
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #40 Dátum: 2011 Augusztus, 09, 17:11:04 »

régen jártam erre, azóta hengerfejtömítés szelepszárszimering csere na és szelephézag beállitáson is átesett a kocsim

ma vettem bele MEYLE HD erősitett stabilizátor rudat
megnézzük ezzel meddig birja
és úgy néz ki rátaláltam a beázás helyére,igaz múltkor szétkaptam az egész hátulját,de nem találtam,és egészen véletlenül láttam meg hogy ott befolyhat a viz
a hátsó lámpa alatt ahol a két idom illeszkedik ugy néz ki megadta magát és szerintem ott folyt be,bekentem sikaflexxel még volt itthon,szárnyam felrakásából maradt,szerintem ideális lesz:)

vettem még hozzá átlátszó oldalvillogó búrát,hihetetlen módon sem a 97 utáni sem az előtti évjáratú nem jó hozzá,aki ehhez hozzá tud szólni örömmel várom(nem megy bele a műanyag a lyukba,igy marad a narancssárga
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #41 Dátum: 2011 Szeptember, 20, 11:16:08 »

ma úgy döntöttem beruházok egy hátsó lengéscsillapitó szettre is,legyen már akkor kompletten cserélve,ez is mint az első KYB excell-G márkájú lesz
ma voltam be megrendelni,5 percen múlott hogy délután itt van,ehelyett csak reggel tudom átvenni,na sebaj igy is meglesz holnapra:)
közben elvittem egy spanomhoz a küszöbösöket lefújja nekem feketére jó pénzért:)
aztán még a rossz idő előtt kerülnek is fel
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #42 Dátum: 2011 Szeptember, 21, 11:29:06 »

meg is vannak a hátra a csillapítók is már csak be kellene cuppantani őket:)
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #43 Dátum: 2011 Október, 18, 10:10:31 »

bekerültek a hátsó lengéscsillapítók,most már kellemes az utazás:)
 elküldtem egy jó baráthoz a küszöböket lefújni,hát egy tízesbe "fájt" eme remek mű:)



már le is fixáltuk mikor rakjuk fel:)
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #44 Dátum: 2011 Október, 24, 15:43:13 »

úgy néz ki elindul az autó újrafényezés projekt:)
ebben a hónapban megveszem a hozzávalókat,és a következő hónapban megy félre a kocsi
a spoiler is csak akkor lesz felrakva,képek később:P:)
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #45 Dátum: 2011 November, 10, 15:08:42 »

tegnap szétkaptam picit a gépet,már csak az ajtó meg a lámpák vannak

Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #46 Dátum: 2011 November, 19, 22:52:52 »

ma lealapozták a kocssimat,már igy matton is faján néz ki,már csaak afesték megy rá ,képeket otthon töltök fel nagyon tuti lesz:)
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #47 Dátum: 2011 November, 21, 10:27:01 »




lealapozva:)
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #48 Dátum: 2011 December, 16, 15:40:07 »

és akkor örömmel jelentem be hogy a nagy várakozás eredményeképp elkészült a kocsim
képeket majd töltök fel ha otthon leszek,előzetesben annyit hogy kurv@ jó lett:D
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Peugeot 306 Black Edition 1,4
« Válasz #49 Dátum: 2011 December, 16, 16:46:06 »





amint igértem biggrin
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)
 


Az oldal 0.421 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.