Blog > Saját kocsink története

Peugeot 306 1.4 Black Editon

<< < (2/40) > >>

Peugeot9:
jó idő hatására meg lett fürdetve a cica és csináltam egy két művészi fotót ;D




sajna történt egy kis beleset,összekoccantam egy roverrel,de nem a milliós fajtával,szerencsére :-[
az övén az első hátsó ajtót illetve az első sárvédőt sikerült meghuznom
én megúsztam anynival a dolgot,hogy berepedt a lökkösöm jobb oldalán az iv,nameg eltörte a lökháritó tartó műanyagot ami a zárhidhoz fogja(ezt utolag tudtam meg amikor cseréltem a lökkőst
na és itt jön képbe Tomi,tőle van az "új" lökháritó



Eléggé kényelmetlen ugy vezetni hogy lóg az embernek a könyöke a levegőbe váltásnál ezért beszerváltam a már emlitett tuning boltból egy könyöklőt :) csini lett



de mivel a gyári középboxom két részből állt,igy vettem hozzá egy XSi középboxot és fixre fogattam a könyöklőt
na most már nem mozog



a pugos jel csak extra volt,szerintem jól néz ki,eddig mindenki megdicsérte  whistle

ja és vettem bele egy háromküllős kormányt Zimutól,sajna pukis volt de lebőröztettem,kerimmel



ha jól megfigyelitek a képet valami furcsaság is észrevehető,aki kitalálta hogy a km órám fordulatszámmérős az most veregesse meg a vállát,mert eltalálta:)
szerencsére egy olyan kocsit fogtam ki ami be van kábelezve szinte mindenhol :P igy majd a későbbiekben ti is láthatjátok hogy ugy mond legózok a kocsimmal ugyanis amit megveszek azt csak bepattintom biggrin biggrin
Igy is történt a zenei részen ugyanis változtattam,mert bővitettem a "zenekart" a régi ovál ki fusion be,régi első hangszóró ki fusion be plusz hangváltó és csipogó
kb a szett ami benne van igy néz ki:


Peugeot9:
Folyton azt vettem észre hogy eszi az olajat a kicsike,elvittem szelepszárszimering cserére,akkor kicsit jobb volt,de utánna megint rákezdett,szóval ennek már mélyebben utánna kelett nézni,és hát meg is lett a bibi,gyűrűzve lett a kocsim,mára már lekopogom nincs baja

Aztán sajnos történt valami ami egy általános betegség ennél a kocsinál
a hátsó hid :(
elkezdett nyikorogni recsegni :-\



még a vak is látja hogy a jobb oldal nagyon oda van
összeszedtem rá a pénzt és be is jelentkeztem Andoréknál egy hidfelujitásra
a képek magukért beszélnek:






kaptam új hidtartó gumibakokat,na meg egy jókora adag olajzást ugy 10 évre biggrin




de még mielőtt mindenki azt hinné hogy happy end van,NEM
Gyuri szerelő,mert lepacsiztam vele légtelenitené a rendszer miután visszakötött minden fékvezetéket,de semmi,nem jön olaj csak levegő
hát ez meg WTF,nézi nézi,hát ez a főfékmunkahenger nyekk,ugyanis nem tolja a cuccot a rendszerbe hanem vissza a tartályba:o
na most mi van?csak lesek,ő meg elment a közeli bontóshoz hát nem hozott egyet?



bedobta légtelenités minden oké,fizetek  és irány haza :)

Peugeot9:
jövök haza minden happy szállok ki,reccs
na ez mi a fene volt,kideritettem azonnal,az ajtónyitó rugója elfáradt,és ugy gondolta pihen egyet


hát hadd ne mondjam mennyit kerestem azt a kis rohadék rugót,Zimunak csak jobbosa volt persze hogy nem jó bele,bontóba már elvittek mindent ajtókárpitostul
aztán átmenetileg a bal hátsóból előre raktam az elsőbe whistle
de meg lesz oldva mert ez igy nem oké
na aztán pár hét után neten láttam egy cabriót bontó srácot VAS megyében :o el se hiszem :)  látogassuk meg
na akkor elém tárult a kánaán :-!
elhoztam a digit órát szenzorral,valamint ezt a kis rugót......ha elmondom mennyiért megöltök...... ;D szal inkább megtartom
Mivel nekem nem tetszett a középkonzolom gondoltam megfújom,szép feketére most már dizájnos :P




Időközben véletlen erre lettem figyelmes,akkor már hódolok a hőn szeretett kocsikámnak és megörökitem ;D

---->napi számláló

körülbelül ekkortájt lehetett hogy tesóm beszervezett egyik ismerőséhez hogy olcsón le tudja fóliázni a kocsimat,nah mondom miért ne?
és ez lett az eredménye





de mivel az első kettőt nem szabad ezért Tomi barátomtól beszerzésre került két első ablak és pont ugyanolyan gyári sötétitett mint az enyémek :)ezt a véletlent :P

Peugeot9:
közben csináltam megint egy művészi fotót,néha összejön ;D



Ha már külső:annyira tetszett a morcositás,de mivel a motorháztetőt megfelelő szakértelem nélkül nem vágom szét igy hát vettem rá szemöldök



ami kemény egy napig volt fennt,most már Peti004 autóján diszeleg én ugyanis karácsonyra megleptem magam egy angel eyes lámpával,már nagyon régóta vágytam rá és most betelejesült :P
mint valami kisgyerek amint az időjárás engedte be is pattintottam,és hát meg is lett az eredménye,nagyon morcos a cica:





annyira örültem neki hogy a kaput mikor kinyitottam és kivettem a közepét  édesanyám visszarakta nagyon lelkes volt  :)

ugy leszabta a kipuffomat hogy olyan hangja volt mint egy traktornak,ezzel igy nem mehetek
25-én elvállalta egy ****i ezúton is áldom a nevét,ugy megcsinálta hogy ahol eddig kifujt már az sincs meg  :-!

amint jobb idő lett kicseréltem az akku sarukat ugyanis egyszer cserben hagyott az akksim,ez kb tavaly összel lehetett és már akkoris nehezen tudtam lecsavarni a sarun lévő csavarokat mert elpörögtek,most ez is megoldva ;D



természetesen Bosch akksi került bele(hülye voltam mert vehettem volna bele 55 mAh-sat na mindegy :) a célnak jó

Peugeot9:
azt elfelejtettem irni hogy a 13 as lemezek is hibásak voltak hogy fennt akadtak,és már ráálltam a projektre és gattherfighter1 tagtól vettem 4 darab szép állapotban lévő 14 es lemezfelnit,na már talán nem akadok fennt :)
mondjuk kicsit vagányabban is néz ki a tütü

Lássuk csak mi is volt a következő,ja igen vettem egy gyári miniszárnyat,igaz fehér de fújatom és majd jobb időben felragasztom ugy mint marcusa szélvédőragasztóval,na akkor aztán tényleg csini lesz a  blingdriveingsmiley


Egyre több autón látom hogy világos nappal feltolt ködlámpával jönnek szembe,erre tudnék mit mondani,de ink befogom és teszek ellene
tehát beszereztem egy jófajta ködöst(WESEM)
mivel a gyárit hiába hajtottam,nem sikerült vennem:(
de ha majd ha ugy alakul akkor beépitésre kerül addig meg átmenetileg ez lesz,jó fénye van :-!




köszönet a beszerelésért illetve az alapanyagért Zimunak :-!

Sokan irták klubban hogy beépitették a hátsó utastérvilágitást,nah hát ez nekem is menni fog gondoltam,aztán csak passogtam hogy hogy kezdjek hozzá,szerencsére sokat látott barátom Zimu,ebben is segitett(de csak szóban) én akartam beépiteni,hát nem mondom hogy 5 perc volt :)
de bennt van

most csak direktbe kötöttem de már bennt vannak a hátsó ajtókba is az érzékelők és majd a mester beköti nekem hogy ha az első ajtók nyilnak elől világit
illetve a hátsóknál ugyanigy
Rajta vagyok mint macska a gombolyagon ;D

Mivel sokat netezek és keresek minél több etxrát a kocsimba,egyik nap megláttam egy ülés szetett,sajna mire odaértem a hátsókat szétvágta az állat,de az első kettőt elhoztam,megtisztitottam és be is épitettem,és az a jó benne hogy az egyik magasságállitós biggrin
így most sokkal kényelmesebb ülésekben vezetem a kocsikát

Egyik nap kipattant az agyamból hogy nem egy kocsit láttam már itt fórumon meg haweromé is olyan hogy nincs jel a hűtőrácson(de mondjuk ez is mint tuning régebb óta foglalkoztatott,de ugy látszik most értem fel hozzá ;D)
igy vettem egy másik hűtőrácsot vaterán és elkezdtem vele műanyagozni,htá hadd ne mondjam milyen füstöt csináltam itthon whistle



na aztán votl egy 205 ös belső műanyagom és pont az az iv volt mint amilyen nekem kellett levágtam odaragasztottam majd olvasztottam(egyedi kreálmány) és lehuztam egy réteg üvegszálas alapozóval majd  csiszoltam mint a jógyerekek és jött a fújás
nem egy művészi alkotás,de mihelyst találok embert rá megcsináltatom vele
de annyira tetszik hogy muszáj volt megcsinálnom,még ha nem is a legprofibb


Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal