Blog > Saját kocsink története

Peugeot 306 1.4 Black Editon

(1/40) > >>

Peugeot9:
Hosszas fontolgatás után,na meg persze kellő elszántság után végre elkezdem leirni az én kicsi oroszlánom történetét,van mit bepótolni:)
kb igy nézett ki :)



Két éve vettem meg ezt a fekete "kiscicát",egyből beleszerettem amikor megláttam,de előtte voltak próbálkozásaim,(francia volt mind).
Az álmom egy 206 os,de azt hiszem elfelejtem hiszen a szivemhez nőtt ez a kocsi.
Na eljött a vásárlás napja,hozzáteszem hirtelen döntés volt,ugyanis eladtuk a jó öreg szutyukit :) node nem szidom ment a maga 1600 köbcentijével:)
Szóval nincs autó,nekem meg kell a munkámhoz,egy héten belül vettem egy kocsit és igy visszanézve nagyon jól választottam:)
Eredetiségvizsga minden megvolt,kocsiba be go haza.
Jajj de jó van kocsim,nade ilyenkor amit szoktak,vezérműszíj csere olaj szűrők sat sat mind megvolt
Kapott egy fürdetést,szép szép,nade előjöttek a kasztnihibák :-\,segáz majd később ugyis fényezve lesz az egész:)
Nagyjából ennyi volt az a rész amikor megismertem eme francia csodát

Peugeot9:
Aztán a későbbiekben már egyre többet kezdtem törődni a külsejével-------->nade nem ilyen búcsús kocsit akartam belőle csinálni,és szerintem nem is lett olyan :P

Kicsit a kocsiról:
egy 1,4 es motor pihen benne,eletromos ablakok vannak elől,központi zár távirányitós LENNE,ha a mafla gazdája nem hagyta volna el a nyitóját,később orvoslom ;) szervokormány,szerintem légzsákos volt mert minden be van kötve sőt motorvezérlő is benne van,csak csukott gép volt és elpukkant
immobiliser................aztán kb ennyi ami etxra volt benne
a gumik eléggé jó állapotban voltak,csak hát jah,lemezeken volt és ráadásul 13 ason először lekentem feketére a lemezeket,



majd később vettem rá disztárcsákat is,de eléggé gagyin néztek ki szóval le is vettem:)



Már kis**** korom óta tetszenek a tuning autók whistle
Nade ne számitsatok toyo,brembo meg ilyen márkákra,bár ki tudja egyszer még lehet:)
de például szeretem az angel eyes-t meg a sötétitést,ültetést...és a lista még hosszú lenne
csak szépen apránként :-!

Peugeot9:
még az elején többször volt gondom a futóművel,kopogott és a fenéért sem jöttem rá mi az amiért ezt csinálja,vezettem óvatosan vagy vadállat módjára csak tovább csinálta..........hoppá  :o faternak a cégnél van egy szerelő ocsóó(egy két sör)
és persze francia kamionokat reparál,na akkor vigyük be
stabilizátor rúd,boltba el rendel másnap megvan berak örül ;D



nade a szerelő ugye nem csak azt nézi amit kell,mást is észrevett(a fenébe ez is csak növeli a költségeket,NADE ez ezzel jár)megvettem és foglalkozni fogok vele
na ugye akkor elkoptak a fékek meg a tárcsák is már csereérettek:





Vaterán találtam egy XSi kocsit,bontották és volt benne egy hátsó kristály lámpa,le is csaptam rá(nem birtam várni,annak ellenére hogy egy évvel utánna ugyanennyiért már újat kaptam volna,segáz,ilyenem is lett
természetesen a klubbos matrinya is felkerült :P



Ahogy használtam kocsit,zavarta a szememet hogy állandóan belesüt a nap,igy kitaláltam hogy veszek ilyen szélvédőcsikot,persze mi más lenne mint pugos:P



fel is dobtam,de visszanyalt a fagyi,nem volt átlátszó igy a lámpiknál mindig nagymama módot kellett használni,szék előre és fejet le biggrinnem éppen volt praktikus,de a későbbiekben ezt is orvosoltam(majd sötétités)de erről később

Peugeot9:
Későbbiekben szembetűnt nekem valami!az újabb pözsókon sokkal dizájnosabb az a teli oroszlányos jel,hát égre földre felkutattam egyet és belefaragtam,de jó kitoltam magammal,mert nem használtam elég erős ragasztót,és lehagytam :-[
szidtam mindenkit csak magamat nem amiért ilyen hülye voltam,na akkor indulás másikat keresni,találtam is szebb is volt mint a másik igy azt is megformáltam és be is pattintottam(immáron sokkalta erősebb ragasztóval)
na akkor ez is megvan :-!
elhagyva:

már készen:


Van szombathelyen egy tuning bolt,mivel én nagy kedvelője vagyok a zenének sőőt falom,és minden egyes zenét majdnem kivülről fújok,kell ebbe valami zuhogó :)
Épp fizu volt el kell verni:)egyszer fiatal az ember,de mivel én használom is nem csak benne van h na akkor menőzzek ezért be is szereztem egy rendszert(Fusion mélyláda 400/300 W os band-pass ládikó,egy 450 W os erőlködő mellé)
na meg a kábelek,már volt a kocsiban egy kenwood fejegység addig azt használom mig le nem cserélem



Az első két ajtóban lévő hangszórók membránjai kukák voltak,de szerencsére szhelyen találtam egy kék sedant és elhoztam belőlük,meg uncsimtól vettem a kalaptartóba egy pár kétutas pioneer ovált,eléggé jól szóltak
zene egy időre letudva
Láttam még valamit abban a tuning boltban ami kellett nekem,és az nem volt más mint egy M3 as visszapilács :laugh:
nagyon tetszik,utólag gondoltam csak bele hogy ennyi erővel vehettem volna indexeset,na mindegy jó lesz
hát nem mondom szivtam vele rendesen,mert az adapter még stimmelt de felfogatni nehézkes volt,nade leleményességem szerencsére elsegitett a megoldáshoz és itthon talált eszközökkel megoldottam.

-------->tükrök :)

Peugeot9:
aztán ahogy telt múlt az idő ráuntam az akkor fejegységemre igy lecseréltem egy dvd lejátszósra.hűűű de meg voltam bolondulva érte(csodállom nem okoztam balesetet vele hogy azt lestem :-[

ő lenne az:


aztán szarakodott és ugy adtam el ahogy megvettem(gyorsan) :-))

helyette bekerült ez:



A következő lépés az volt hogy a kicsike szebb papucsokon guruljon,fél évig is hajtottam mire találtam egy jó ET számút
és még a közelben is volt--->Körmenden
gyors le érte elhoz nagyon örültem mert csak egy 20 as volt a négy darab



persze a gyári csavarok nem stimmeltek,miért is ne
irány Ati komámhoz,emlitette hogy volt neki  még
fel is dobtuk mutatóba,de ezeken már az általam vásárolt CONTINENTAL CONTI ECO CONTACT gummák pihentek
de nem lehet rögziteni ugyanis Ati csavarjai sem jók



de azért tetszett hogy már látom hogy fog kinézni :P
irány marso méretek leadása után pár nap alatt meghozták és fel is került ;D
de még előtte lekentem pirosra a dobot és a nyergeket 8) mert tetszik




közben voltak elektronikai problémák,kérdések,ezúton is köszönet érte Zimunak,de én csak májsztrónak hivom:)
meg persze Ati nak is hisz ő is sokat segitett tanácsaival(mint például a rizszemizzók cseréje)
és szerencsére most látom is hogy mit tekergetek:)



ja és ne feledjük el a legkedvencebb árubeszerzőmet Tomit,akinek volt egy XRDt je amit elbontott és sok kütyüt megy izét baráti áron odaadta :-!

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal