Peugeot 306 Klub - Az Első Magyar Peugeot 306 Klub

Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Részletes kereső  

Szerző Téma: Peti004 - 1.6 1995 :)  (Megtekintve 10621 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Peti004 - 1.6 1995 :)
« Dátum: 2011 Január, 30, 17:47:12 »

Végre, rászántam magamat, hogy én is megírjam a saját kocsim történetét.
Több fajta autót nézegettem, de ez az autó valahogy megfogott, nagyon megtetszett, főleg a 3 ajtós kivitel. Nézegettem a használt autón, olyan 300-ért voltak normális állapotban, de volt fenn egy 95-ös 1.6-os, de most járt le a műszakija, úgy volt 230ezer (előtte 300 volt, de akkor még megvolt a műszakija) Aztán felvettem a kapcsolatot a tulajjal, és kiderült h, a szombathelyi márkakereskedésnél van kitéve az autó, de egy magánszemélyé az autó, nem a kereskedésé. Le is mentem megnézni az autót pár rozsdafolt azért van rajta, de hát 15 éves autó (de majd ki lesz javítva), de amikor mentem vele, semmi gondom nem volt. Mondtam a kereskedőnek (vele tartottam a kapcsolatot), hogy 250-et adok érte, műszakival együtt. Azt mondták, hogy rendben megnézik mit kellene rajta megcsinálni, utána hívtak, hogy 200 de műszaki nélkül, mondom akkor írják össze, hogy mit kellene megcsinálni a műszaki vizsgára. Szerencsémre, minden apróságba belekötöttek (ami nekem csak jó volt), azt mondták, hogy a márkaszerviz 100ezer-ért megcsinálja, átnézegettem az összeírt dolgokat, hát nem volt benne olyan dolog ami, egy fontos lenne, kettő ne tudjam megcsinálni, három 50ezret a gumicsere tett ki. Mondtam a kereskedőnek, hogy ha műszaki nélkül hozom el, akkor trélerrel kell elvitetnem, ami 40ezer lenne. Mondta, hogy hát megérti, megpróbál a tulajjal beszélni, hogy engedjem az árból még, és belement, így végül is 180-ért hoztam el az autót, de nem trélerrel, hanem bementem itt Ajkán a szervizbe, ahol műszakiztattam (volt egy kis ismeretségem) és kértem útvonal engedélyt (ingyenes). Pár napra meglett az útvonalengedély és elhoztam az autót és elvittem a szervizbe és megnézték, hogy mit kellene megcsinálni a műszakira. Annyit kellett tennem, hogy a motort le kellett mosnom (Brigéciollal sikerült is) meg az alváznál 1-2 helyen rozsdás volt azt lecsiszoltam és alvázvédővel lekentem, (csináltatni akartam egy rendes alvázvédelmet, de az akkor elég húzós lett volna anyagilag, ezért csináltam egy „parasztvakítást” műszakira és majd tavasszal lesz egy rendes védelem csinálva)
Kész lettem mindennel és sikeresen leműszakizott az autó. :) (2010. 12.07)



Műszaki után elég sok dolgot kellett rajta helyrehoznom és még mai napig kell is. :) Szerencsére találtam egy emberkét akinek elég sok 306 alkatrésze van és tőle vásároltam ezeket:
   - csomagtér ajtóhoz 1 pár teleszkóp, mert a régi már meg se tartotta az ajtót
   - belső digitális óra
   - belső világítás (tetőkárpitnál lévő)
- alsó kesztyűtartó
   - műszerfalnál lévő jobb oldali levegő beömlő
Ezekért összesen 4500Ft-ot kért el, szóval szerintem elég jól jártam.

Mivel szerettem volna valami hangcuccot a kocsiba, persze olcsón, mert eléggé fogyóba voltam anyagilag, de azért mégis szóljon, így ezek után így döntöttem:
   -     Pionner DEH 4700MP melett ami 4*50W és van rajta RCA kimenet, ha a későbbiekben akarok bele erősítőt. Természetesen ezt is használtam vásároltam és 10db ezresembe került.
-   Hangszóróm Blaupunkt TX 320 (150W/db) 16cm-es 3 utas hangszóróhoz, ezért 4000Ft-ot fizettem.
-   Kábelhez is olcsón jutottam hozzá 1500Ft 10méter (figyeltem azért, hogy vastag meg minőségi legyen)

Így elégedett vagyok a hangcuccommal, persze lehetne jobb is, de kezdésnek nekem ez egyenlőre elég.

Mivel hölgy tulaja volt az autónak, ezért mindkét külső tükör le volt törve :D (ügyesen letolatta) Így mindért tükör cserés lett, találtam is bal és jobb oldali tükröt (kék színű, igaz kicsit sötétebb az autó színénél, de ez még elmegy), ezért 4000Ft-ot fizettem, igaz a jobb oldali tükör nem 100-as de ezerszer jobb, mint a régi.

Embléma nem volt az autó elején, ami eléggé zavart, meg nem is a gyári hűtőrács volt rajta. A régi emblémája nem tetszett, ezért vettem bele egy újabb fajta emblémát és belefarigcsáltam, majd a hűtőrácsot lefújtam feketére és máris jobban nézett ki, majd nem is olyan régen vettem hozzá szemöldököt és azt is lefújtam feketére, és most már tetszik a kocsi eleje.

Egyre többet nézegetni a 306 oldalt. Elég sok mindenkit megnéztem meg a kocsi történeteket olvasgattam, hogy azért tanuljak az autómról valamit,  és akkor találtam meg marcusa tagot, akinek a kmórája nagyon megtetszett. Írtam neki kommentet, hogy a kmórát gondolom ő csinálta meg, és ha nem olyan bonyi akkor én is szívesen megcsinálnám, vissza is írt és nagyon segítőkész volt, és elmondta, hogy hogyan is készült el ez a kmóra. Mivel elég kezdő vagyok a mai napig is, :)  ezért volt 1-2  elég primitív kérdésem, de ő mindig nagyon segítőkész volt, és most is az, :) itt is szeretném megköszönni, neki a segítségét meg azt is, hogy küldött nekem fóliát a kmórához. Nagyon tetszik a kmórám, sajnos képet nem tudok feltölteni, mert nem olyan jó minőségű a kép.

Nagy terveim (ha lesz rá anyagi keretem):
          - vezérműszíj csere (sajna, nem tudom mikor volt benne utoljára cserélve, és így nem kockáztatok)
          - tavasszal a festést meg a fényezést helyrehozni
          - tavasszal üreg és alvázvédelem
          - olaj és szűrők cseréje (majd)
          - leültetni (lehet)

Röviden tömören ennyi, apróbb hibákat meg folyamatosan javítgatom.
Csak a PEUGEOT 306!!!  _pug
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #1 Dátum: 2011 Február, 10, 18:08:57 »

Mai nap folyamán megcsináltam az olajcserét, természetesen Total Quartz 7000 került bele és persze az olajszűrőt is kicseréltem, nagy valószínűséggel holnap meg ki lesz cserélve a levegőszűrő is.
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #2 Dátum: 2011 Február, 12, 14:32:51 »

Kicseréltem ma a levegőszűrőt, elég durva szerintem, csináltam is róla 1 képet. (látszik, hogy nem volt jó gazdija, bezzeg én :D )
Meg kicserélem a szívócsonkot, mert el volt repedve és ha mozgattam fars levegőt szívott, igazából most is szív 1 picit, de már elfogadható, meg ki kellett cserélnem azt a gumicsövet, ami az  alapjárati motort, meg a levegőszőrűt köti össze, mert szét volt repedve a tömlő.

Itt 1 kép a levegőszűrőkről, hát van különbség :)
http://kepfeltoltes.hu/view/110212/20110212927_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva: 2011 Február, 13, 13:38:01  
Kitisztítottam az alapjárati motort, a gumicsöveket meg az alapjárati motor csatlakozóját is.
Nem gondoltam volna, de érezhetően jobb lett a kocsi, ha lepadlózom, akkor nincs ilyen időkimaradás, meg nem is ránt, hanem rögtön felpörög a motor.
Szeretném megköszönni a segítségeteket (forum), most legalább már tudom, hogy hogyan kell kitisztítani az alapjárati motort.  _pug
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #3 Dátum: 2011 Február, 27, 19:25:54 »

Hétvégén sor került a vezérműszíjcserére, ami a következőket tartalmazza:
    - Gates gyári, erősített vezérműszíj készlet
    - Meyle gyári vízpumpa
plusz került bele egy Bosh benzinszűrő, meg 4db Bosh Super Plus 1 pólusú gyertya.
Úgy érzem, elég olcsón megúszom ezt a kocsi felújítást, (lekopogom) a felsoroltak 26ezerbe került a munkadíj meg 1 üveg pálinkámba. :D
Ja és ma sikerült beszereznem egy VDO-s kmórát. (2000Ft) Köszönet Marcusának érte. ;)
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #4 Dátum: 2011 Március, 17, 21:43:56 »

Sikerült átfóliáznom az új VDO órámat, majd erősebb izzókkal a helyére is került és így már nagyon szép lett. Sajna jó képet nem tudok csinálni a km óráról, de olyan mint a Marcusának.
Az ajkai talin Robiék csináltak nekem egy diagnosztikát, (köszönet érte) kiderült, hogy a lambdám lassan kiáll a sorból, szóval kell egy új lambda, ami nem olcsó sajna.
Egyik nap kaptam egy lassú defektet, szerencse időben észrevettem és a városban is voltam szóval haza tudtam vele menni. Kicseréltem a két új kerekemre, sikerült is, majd elindultam és hallottam, hogy valami nem stimmel. Sajna beleér a kerék a doblemezbe meg a hátsó hídba is egy picit, szóval kijjebb kell kerülnie a kerekeknek, pedig másnál jó ez a 7 col széles felni pogácsa nélkül működik, de ez az ügy folyamatban van.
Talin még kiderült, hogy a motortartó bakok cserések.
A jövőben lehet, hogy S3-as elektronika lesz az autóban, (persze, ha lesz rá pénzem) mert Kapi mondta, hogy mennyivel kevesebbet fogyaszt mint az S1-es, és ilyen benzin árak mellett meg hosszútávra tervezek az autóval, így úgy érzem megérné.
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #5 Dátum: 2011 Március, 23, 14:51:20 »

Tegnap este megjött az új Bosch 0258003716 gyári lambdaszondám. Ma sikeresen ki is cseréltem, remélem egy picit lejjebb megy a fogyim. :)
Megnéztem a kerekeket és kiderült, hogy tehermentesítő gyűrű is kell. Igaz csak 2mm-es, de kell. Szóval a nyomtávszélesítőt már úgy esztergálom, hogy ne kelljen gyűrű, így csak előre kell 2 db tehermentesítő gyűrű.
A következő lépés valószínű a motortartó bakok cseréje, lesz, mert már eléggé odavannak.
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #6 Dátum: 2011 Április, 07, 21:24:04 »

Hát ez az új gyári lambdaszonda, érezhetően jobb, mintha több erő lenne a gépbe, meg rögtön reagál a gázadásra, örülök, hogy a gyári lambdát vettem meg. :)
Vettem 1 pár 2.5cm-es nyomtávszélesítőt, ami kicsit szélesnek tűnik, de szerintem majd esztergálok belőle és hozzá 50mm-es csavarokat +tehermentesítő gyűrű lesz hozzá.
Így néz ki hátul a 2.5cm-es pogácsával:

Robert777-től vettem felső motortartó gumibakot, ami remélem holnapra meg is jön.
Mivel szórakozott mostanság a központi záram, ezért ideiglenesen kikötöttem, de ha lesz időm meglesem, hogy mi lehet a baja (valószínű kábeltörés).
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #7 Dátum: 2011 Április, 17, 15:26:13 »

Sikeresen kicseréltem a felső motortartó gumibakot, érezhetően jobb lett, most már csak egy nagyon picit mozog a motor, valószínű az alsó gumibak is cserés lesz.
Mamámnak köszönhetően 4db új Kumho ECSTA SPT KU31 195/50 R15-ös gumim lesz. :)
195/55-ös gumit szerettem volna, de most sajnos sok az a 20ezer Ft különbség, ezért lett csak az 50-es, de majd a következő gumim 55-ös lesz. :D
Remélem jövő héten már meg is lesz. :D
Következő terv az a 40mm-es ültetőrugó.
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #8 Dátum: 2011 Április, 20, 21:03:36 »

Mai napon megjöttek a Kumho ECSTA SPT KU31 195/50 R15-ös gummák. Csináltam róla egy képet:
http://kepfeltoltes.hu/view/110420/201104201120_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
du-án már a hawerom fel is rakta és új szelepet is kerültek fel. Sokkal jobban tapad, de majd még tesztelgetem. :)
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #9 Dátum: 2011 Május, 11, 11:52:57 »

Végre meg lett csináltatva a fékem és nagyon jó lett. Szerencsére nem kellett semmit se cserélni, csak a tárcsát kellett felszabályozni, meg a hátsó fékem is végre egyformán fog. Utána volt fékpadon is és már jól vizsgázott, majd alattam is vizsgázott és a gumicsikorgás hangja magáért beszélt.  ;D
Észrevettem, hogy az olajdekni tömítésem tönkrement és ma meg is rendeltem az újat, remélem holnap ki is tudom cserélni.
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #10 Dátum: 2011 Május, 11, 21:21:09 »

Mostanság egyre többet használom a fűtést és eléggé zavar, hogy nincsen semmi pollenszűrő a kocsiban és bejön minden apró kis falevél meg ilyenek. du-án lementem a boltba vettem aktív szénszűrőt és a tippek-trükkök menüben le volt írva, hogy hogyan kell csinálni és sikeresen ugyanúgy meg is csináltam, remélem most már nem lesz gond ezzel.
Csináltam is róla egy képet. Igaz a csavarok nem egyformák, épp amit találtam a ládikóba, de úgyse látni, szóval nekem tökéletes. :D
http://kepfeltoltes.hu/view/110511/201105111155_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #11 Dátum: 2011 Július, 06, 14:44:00 »

Sajnos a 2.5cm-es nyomtávszélesítő túl sok már az autóhoz, mert ha súly volt benne hátul és szar úton mentem a kaszni hozzáért a gumihoz, de esztergáltam le belőle 8mm-t és most úgy néz ki h, már nem fogja elérni a kaszni a gumit.
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #12 Dátum: 2011 Október, 03, 22:57:25 »

Ma szabad volt du-om és végre volt időm meglesni a központi záramnak a hibáját, hogy ha bezárom akkor mégis miért nyit ki.
Úgy álltam neki, hogy kábeltörésem lesz tuti, de szerencsére nem volt ilyen gondom,csak annyi, hogy a központi motornál  a "rúd" nem volt a helyén és úgy érzékelte,mintha nyitva lenne az ajtó és azért nyitott vissza.
Sikeresen meg lett oldva a probléma és most tökéletesen működik a központi záram.

Remélem ebben a hónapban a fékem is rendben lesz.
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #13 Dátum: 2011 Október, 20, 20:00:42 »

Sajnos a jobb első lámpán elég rossz állapotban volt és nagyon a kocsi elé világított (a belseje is mozgott) szóval cserére érett.
Sikerült beszereznem egy ismerőstől jó áron egy jobb első lámpát, és gondoltam ha már rendbe hozom a lámpát akkor befektetek egy minőségű izzóba is.
Utánanéztem, hogy ti mit használtok, meg a neten is böngészgettem és az Osram Night Breaker Plus H4-es izzót választottam. Mai napon sikerült betennem a lámpát és az izzót is és ég és föld a különbség szerintem, csak dicsérni tudom ezt az izzót.
Csináltam egy képet a jobb oldali lámpában a hagyományos izzó a bal oldaliban pedig az Osram izzó. (az erejét nem igazán lehet érezni, pedig sokkal erősebb, de azt azért látni, hogy fehérebb és egy pici kéket is lehet látni)
http://kepfeltoltes.hu/view/111020/20111020039_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hétvégén megyek fel Pestre, mert rendbe hozza Kapi is Robi a fékrendszeremet, majd írok, hogy milyen változások történtek.
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #14 Dátum: 2011 Október, 24, 11:13:52 »

Hétvégén sikeresen meg lett csinálva a fékem, köszönet érte Kapinak és Robinak!  :-!
A kocsi előző tulajdonosa már megpróbálta felújítani a féket, mivel a kézifékbowdent és a fékcsövet se kellett kicserélni, de valószínű, hogy rossz kerékmunkahengert tettek bele. Így a következők lettek cserélve: főfékmunkahenger,  2 kerékmunkahenger, 2 fékdob (de a réginek a betétjei kerültek vissza, mert jó állapotban voltak), meg persze a Dot 4-es fékolaj, amivel 3 évig nem lesz gondom. Ki lett cserélve minden, majd levegőtlenítve lett a rendszer, a végén egy kis teszt, majd finombeállítás és TÖKÉLETES a fékem!  :-!
Ha már megtettem ekkora távot, akkor már a jobboldali féltengelyem is ki lett cserélve, mert a régi már kicsit odavolt, meg elég jó áron szereztem Kapitól és persze a két féltengely szimering is ki lett cserélve.
Végignézték a kocsimat és a következőket mondták: a hátsó hidam jó állapotban van, a kipufogórendszerem az valami nagyon jó, kb. 100ezer Ft-os, de egy alvázkasznizás ráférne (amivel tisztába is vagyok és a tél előtt szeretném még megcsinálni).
Motorikusan van egy kis gond vele, ha hideg a motor  néha lefullad meg néha előjön egy kis alapjárati probléma, 1 hete ki is gyulladt a műszerfalon a kis sárga lámpa is, Kapi megnézte és a keverék hiba jött elő, mivel a lambdaszondám kb. 5000km-es és gyári Bosh, ezért annak a hibáját kizártuk, így vagy nincs meg a 3 Bar-os benzinnyomásom, vagy valahonnan fars levegőt szív. Ennek minél hamarabb megpróbálok utánajárni és rendbe hozni, majd az alvázamat is.
Következő nagy terv: 4cm-es ültetésű fix futómű
 
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #15 Dátum: 2011 November, 13, 19:55:57 »

Alakul a kicsi kocsim.
Tomastertől vettem állítható futóművet, ami nagy valószínűséggel holnapra már itt is lesz, de valószínű, hogy csak tavasszal fogom beszerelni. Vettem még tőle egy-két apróságot. pl: ajtóhatárolók, kormány légzsák (sajnos eddig szivacs volt), utastérbe nagy box, bal első index (kicsit repedt az enyém) és ugyanez van a bal hátsó lámpámmal is.
Jövő héten utánajárok a motorhibának és folytatom a téli kerekek felújítását (már jól enne, ha felkerülnének) meg rendbe lesz téve az alvázam is, de mindenről be fogok számolni.
Ma du-án volt egy kis időm és photosopoltam egy kicsit és ez lett az eredménye:
http://kepfeltoltes.hu/view/111113/szerkeszthet__p_zsi_saj_t_sz_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #16 Dátum: 2011 November, 18, 12:12:46 »

Egy meglepetés a kocsiba.:)
Nővérem születésnapomra mindenképp meg akart valamivel lepni, de meglepetést akart és persze, hogy autóval kapcsolatos legyen.
Tegnap meg is kaptam az ajándékom, hirtelen rá se jöttem, hogy mi ez, aztán összeállt a kép. Nem tudom, hogy ti találkoztatok már ilyennel, de én még nem láttam sehol sem.
Hivatalos neve: autós emóciós kommunikátor :)
http://bigyoshop.hu/?q=products/show/autos-emocio-kommunikator
http://kepfeltoltes.hu/view/111118/20111117055_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Képek este:

http://kepfeltoltes.hu/view/111118/20111117056_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/111118/20111117057_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/111118/20111117060_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/111118/20111117061_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/111118/20111117062_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #17 Dátum: 2011 December, 29, 16:35:49 »

Végre van időm leírni, hogy mi történt ebben a másfél hónapban. :)
Elkészültek a téli felnik felújítása, nem került sokba, de annál több munkába, szerintem megérte ennyit melózni rajta.
Íme egy kép az téli kerékről: http://kepfeltoltes.hu/view/111229/C360_2011-12-29_13-52-00_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Sajnos a csavart csak 1 rétebe fújtam le, meg lakkot sem kapott azért kopott le róla a festék, de majd ki lesz javítva.
Ide is megérkezett a klubbos rendszámtáblatartó, ami a mai napon fel is került.
http://kepfeltoltes.hu/view/111229/C360_2011-12-29_15-31-34_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Befektettem egy bicskakulcsba is, mert már zavart, hogy mindig kulccsal kellett nyitogatni (meg az a szöveg ha valaki előbb odaért a kocsihoz, akkor várj egy kicsit-->>már nyitva), így meg kényelmesebb. Jövőhéten szerdán be is lesz szerelve.
Ilyen: http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/autovillamossagi_alkatresz/egyeb/ugrokod_bicskakulcs_szett_peugeot_106_206_306_406_1526689502.html
Azt hittem, hogy megszűnt a keverék problémám, de a múltkor megint felvillant a kis sárga lámpa, szóval még is csak ki kell méretnem, hogy megvan az a 3 bar nyomás vagy fals levegőt szív valahonnan.
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #18 Dátum: 2012 Január, 05, 21:14:18 »

Elkészült a nagy boxom és mivel nekem nincsen indításgátlóm, így a felső részt megcsináltam ilyen pakolós helynek.
Fogtam egy vékony lemezt, méretre vágtam, majd lefújtam fekete sprével és négy csavarral rögzítettem,majd ilyen csúszásmentes gumival letakartam.
Íme egy kép róla: http://kepfeltoltes.hu/view/120105/C360_2012-01-04_10-33-16_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Mai napon lett megcsinálva a bicskakulcsom, végre nem kell többet kulccsal nyitogatnom. Természetesen be lett kötve az index is hozzá, szóval ha bezárom akkor egyszer, ha kinyitom akkor kétszer villannak fel az indexek.
Ja és ki lett mérve a benzinnyomásom is és megvan a 3 bar nyomás. Szóval nem a szabályzóval van a gond, valahonnan fars levegőt szív, valószínű, hogy a szívósor tömítés lesz kicserélve, de ez már "Kapiék gondja lesz" mivel hónap végén megyek fel hozzájuk és majd ők kiokoskodják, hogy mi nem stimmel. :)
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #19 Dátum: 2012 Február, 29, 19:40:59 »

Keverék problémám szerencsére megszűnt.
Mai napon voltam megnézettetni az alvázamat, egy kis hegesztés szükséges, majd utána le lesz alvázvédelemmel fújva. Jövő héten hétfőn viszem és szerdára kész.
Éreztem, hogy a kocsim nem 100-as kormányozásra, majd most, hogy fel volt emelve, ki is derült, hogy kormánygömbfej cserés, ami hétfőn szintén meg lesz csinálva.
Utoljára mikor Pesten voltam még nem volt semmi gond a hátsó hidammal, még a Robiék is mondták, hogy nem terpeszt és nincs baja, sajnos eddig bírta, mivel észrevettem, hogy sajnos elkezdett terpeszteni a hidam, meg kanyarodáskor hallottam, hogy meg is nyikkant.
Kakasdra nem tudom elvinni, mert nagyon messze van. (pedig jókat hallottam róluk) Itt a közelben van egy emberke, aki állítólag nem olyan rossz (több helyről is jókat mondtak róla), de a hidat minél előbb meg akarom csinálni, hogy ne kelljen sok mindent cserélni. (jövő hónapban)
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #20 Dátum: 2012 Március, 07, 20:41:17 »

Mai napon elhoztam a kocsit és megcsinálták az alvázjavítás, pár helyen kellett hegeszteni, majd utána kapott egy teljes alvázvédelmet. Nagyon szép fekete most az alja és remélem sokáig nem lesz vele gondom.
Vasárnap viszem a kocsim hátsó híd felújításra és ha már szét lesz szedve a hátsó híd, akkor már 1 ricnivel lejjebb is lesz ültetve, majd nemsokára bekerül az állítható futóművem is és akkor szépen fog ülni a kis pözsi.
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #21 Dátum: 2012 Március, 14, 20:05:24 »

Kész lett a hátsó híd felújításom és nagyon meg vagyok vele elégedve, nagyon jó, szimpatikus, olcsó, korrekt szakembert találtam. 2 év garanciát válalt rá. (papírt is adott róla) Tett rá zsírzógombot és azt mondta, hogy ha időszakonkont zsírozom akkor már nem lesz gondom ezzel a hátsó hiddal.
Zsírzó gomb: http://kepfeltoltes.hu/thumb/120315/800C360_2012-03-14_16-13-53_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
1 ricnivel lejjebb van a hátulja, hát nekem nagyon tetszik így. Ime egy kép:  http://kepfeltoltes.hu/view/120315/600C360_2012-03-14_16-13-20_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Héten megjött a gyári küszöbspoilerem is, amit megpróbálok holnap feltenni. Pénteken meg bekerül az állítható futóművem is, ami azt jelenti, ha minden jól megy akkor már a talira ültetett verdával megyek.
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #22 Dátum: 2012 Március, 16, 19:56:38 »

Végre bekerült az állítható futóművem, és nagyon szépen csücsül az eleje, meg felkerültek a gyári küszöbspoilerek is.
Természetesen felkerültek a nyári kereket, (hátul pogácsával) de az első kerekek nagyon közel vannak a rugóhoz, lehet, hogy oda is egy nagyon pici pogácsa kellene.
Próbáltam méregetni, hogy mennyivel ment lejjebb az eljeje és olyan 8cm-t néztem, de ez a másik kerékkel mértem, meg hozzáteszem, hogy disel rugó volt benne, ami miatt feljebb volt az eleje.
Képek:
http://kepfeltoltes.hu/view/120316/C360_2012-03-16_16-58-18_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/120316/C360_2012-03-16_16-58-37_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Egyre jobban tetszik a Pözsim!  _pug
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #23 Dátum: 2012 Március, 18, 19:17:17 »

Bekerült az Angel Eyes első lámpám is, ami nagyon tetszik. Az indexhez kellett betennem 1-1 sárga izzót, mivel a gyárinál sima izzók vannak de utána sárga búra van, itt meg ugye nincsen sárga búra, ezért kellett a sárga izzó.
Aminek viszont örülök, hogy meg van mókolva az első lámpám, mivel ha felkapcsolom a refit, akkor a tompítottam nem kapcsol le.
Helyzetjelző:
http://kepfeltoltes.hu/view/120318/C360_2012-03-18_18-12-18_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/120318/C360_2012-03-18_18-19-21_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Tompított: (Osram Night Breaker H1)
http://kepfeltoltes.hu/view/120318/C360_2012-03-18_18-20-42_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Refi: http://kepfeltoltes.hu/view/120318/C360_2012-03-18_18-21-02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Okosított hátsó lámpa:
http://kepfeltoltes.hu/view/120318/C360_2012-03-18_18-18-17_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #25 Dátum: 2012 Április, 23, 21:39:50 »

Mai napon vettem Citroen Xsara ablakmosó spricniket, amikkel nagyon elégedett vagyok. Vettem még mellé elég jó áron Valeo-s ablaktörlő lapátokat. A hátsóajtó spircnije sajnos nem működik, mert a cső a műszerfal előtt szétjött, de összedugva tökéletesen működik, csak elég macerás lesz a műszerfalnál újból összedugni a csövet.
Folyamatban van a féknyereg pirosra festése is.
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #26 Dátum: 2012 Április, 27, 21:46:00 »

Nagy szenvedés után sikerült a hátsó ablaktörlő csőnek az elvezetése, és tökéletesen működik. Jövő héten megjön a gyári antennám talpja.
Lefestettem az első féknyergeket pirosra, nekem nagyon tetszik.
Kép: http://kepfeltoltes.hu/view/120427/C360_2012-04-27_16-43-02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Leszilikonoztam az autót kívülről (minden ami fekete) nagyon sokat dobott rajta.
Kép: szilikonozás közben http://kepfeltoltes.hu/view/120427/C360_2012-04-25_14-25-16_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ma volt egy nagy autómosás, majd utána csináltam pár képet a vasútállomáson.
http://kepfeltoltes.hu/view/120427/C360_2012-04-27_19-47-00_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Kedvencem (telefonos HDR)
http://kepfeltoltes.hu/view/120427/C360_2012-04-27_19-48-07_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #27 Dátum: 2012 Május, 06, 20:55:28 »

Végre van antennám. :)
Vettem egy JBL CS1204B típusú mélysugárzót hozzá egy JBL GT5 A604E típusú erősítőt + hozzá egy Connection kábelszett használtan, de nagyon jó állapotban van és tökéletesen szól, sőt, talán túlságosan is jól szól. :D
Itt is megköszönném a segítséget andreas89 klubtagnak aki segített nekem a választásban.
Képek majd hamarosan, ha sikerült szépen beépíteni.
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #28 Dátum: 2012 Május, 16, 18:48:34 »

Volt időm beépíteni a mélyládát meg az erősítőt. :)
Motortérből a kábelt elég könnyen át tudtam húzni az utastérbe, mert valami utólagos riasztó benne volt és mivel azt már nem használom így csak rá kellett sziksziznem az erősítő kábelét és már meg is voltam vele. Az kábelszett biztosítékát a biztosítékos dobozba betettem így a motortérből alig látni valamit.
Kép: http://kepfeltoltes.hu/view/120516/C360_2012-05-11_20-13-23_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Az utastérben a kábeleket a középboxnál vezettem el és utána meg a szőnyeg alatt megy tovább, az összes kábel itt fut el (mivel az első szett is erősítőről fog szólni, így annak a vezetékei is itt mennek, összesen 5 kábel)
Kép: http://kepfeltoltes.hu/view/120516/C360_2012-05-08_11-04-11_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Mivel hátul nem volt szőnyegem, így vettem filc szőnyeget és azt tettem be allulra, meg oldara is új került be, igaz kicsit más szín de ez is jó. Természetesen ez már ragasztva lett. Így sokkaligényesebben néz ki és semmi sem fog csúszkálni.
Kép: http://kepfeltoltes.hu/view/120516/C360_2012-05-15_19-41-10_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Kép: http://kepfeltoltes.hu/view/120516/C360_2012-05-15_19-37-28_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Nagyon tetszik,hogy a JBL felirat világít.
Kép: http://kepfeltoltes.hu/view/120516/C360_2012-05-15_19-38-26_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Az erősítő 4x80W így a mély áthídalva fog szólni, a másik két csatorna meg az első szettet hajtja, aminek a héten kellene megjönnie az egy Alpine SXE 1750-S típusú hangszóró.
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #29 Dátum: 2012 Május, 22, 20:04:00 »

Mai napon meg is jöttek a hangszóróim és be is kötöttem őket. Már csak a "finomhangolás" van vissza.
Képek:
http://kepfeltoltes.hu/view/120522/C360_2012-05-22_17-00-12_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/120522/C360_2012-05-22_17-01-03_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/120522/C360_2012-05-22_17-00-12_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nem akartam XSI lököst, de 8000Ft-ért nem tudtam ellenállni és ráadásul ködlámpa is van benne. Színben picit másabb, de majd bízok abban, hogy újra lesz egyszer fújva a verda. (kompresszortól elkezdve minden megvan, csak a festéket kellene megvenni, meg persze a rengeteg meló van vele)
Jelen pillanatban a ködlámpa bekötése folyik.
Lökös: http://kepfeltoltes.hu/view/120522/xsi_l_k_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #30 Dátum: 2012 Május, 29, 12:41:55 »

Felkerült az xsi lökösöm. Sikeresen be lett kötve a ködlámpám is, amit itt is szeretnék megköszönni Zimunak, nélküle nem ment volna. :)
Picit színben elüt, de nem vészes szerintem.
Képek:
http://kepfeltoltes.hu/view/120529/C360_2012-05-24_12-33-27_org_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/120529/C360_2012-05-28_20-57-44_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #31 Dátum: 2012 Augusztus, 12, 13:57:39 »

Tegnapi napon kiakadt a kuplung bowdenem a pedálnál, visszaakasztottam, meg egy picit állítottam rajta és azóta jó.
Találtam 1-2 régebbi képet amikor a Balcsin voltam.
http://kepfeltoltes.hu/view/120812/C360_2012-04-28_19-17-00_org_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/120812/C360_2012-04-28_19-17-24_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Amikor elindultam ez a látvány fogadott: http://kepfeltoltes.hu/view/120812/C360_2012-04-28_19-38-51_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #32 Dátum: 2012 Szeptember, 24, 17:10:39 »

Kicsit régen írtam. :(
Sajnos még mindig nem oldódott meg az alapjárati problémám, pedig már komplett benzinpumpát is cseréltem, de majd megyek fel valamikor a Robiékhoz, aztán majd akkor reméljük sikerül rájönni, hogy mi is lehet a probléma.
Elég "nagy fába vágtam a fejszét" a lehető legnagyobba, teljes autófestés lesz (kivéve a motortér), vagyis már folyamatban van, de úgy egyeztem meg a festővel, hogy én szedem szét, meg én is rakom össze. Tegnap vittem el a festőhöz és kb. 2 hét múlva lesz kész.
Csináltam képeket mielőtt eljöttem. Másik motorháztető meg hátsó ajtó lesz, mivel azok már kicsit rozsdásak voltak, ezért vannak azok még a kocsin.
http://kepfeltoltes.hu/view/120924/C360_2012-09-23_11-30-15_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/120924/C360_2012-09-23_11-30-28_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/120924/C360_2012-09-23_11-30-38_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/120924/C360_2012-09-20_11-58-11_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #33 Dátum: 2012 Október, 28, 18:07:55 »

Hát akkor végre elkészült a kocsi.  blingdriveingsmiley
Az oldalsó sárga indexeket lecseréltem fehérre, mert az jobban tetszik.
Az angel eyes lámpa belül újrafújva feketére plusz felpolírozva a búra, nagyon jó lett.
Az összes fekete műanyag átkenve spéci kenceficével, ami nagyon jó lett, meg elég sok apróság. De nem is írok többet beszéljenek a képek :)
3 hét után ez a látvány fogadott:
http://kepfeltoltes.hu/view/121028/C360_2012-10-15_09-27-22_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Szerelés közben:
http://kepfeltoltes.hu/view/121028/C360_2012-10-17_12-11-37_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Csináltam 1-2 képet sajna picit már szürkület volt. Ki jön rá, hogy hol készült a kép?  :-!
http://kepfeltoltes.hu/view/121028/C360_2012-10-27_17-22-51_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/121028/C360_2012-10-27_17-23-17_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/121028/C360_2012-10-27_17-26-00_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #34 Dátum: 2012 November, 19, 18:55:40 »

Voltam fenn hétvégén Robiéknál. :)
Sajnos az alapjáratom még most se 100-as, pedig az alapjárati motor kitisztítva a szervónál van egy gomba, amiből sajnos folyik az olaj és ez is közre jáchat, mivel annak az a szerepe, ha forgatja az ember a kormányt, akkor felviszi az alapjáratot. Jelenleg le van húzva a csati és egybe van forrasztva a két vezeték, (gombacsere nem lesz, mert 18ezer egy új gomba) de így se tökéletes, de jobb, mint volt.
A szervómmal nem tudom, hogy mit csináltak, de jelenleg egy ujjal lehet tekerni, nagyon durva.
Bekerült az elektromos ablak, meg hozzá az S3-as kárpit, előre meg hátra is.
Mivel nekem elég macerás lenne az akna, ezért ki lett cserélve a motorolaj (Total Quartz 10W40) meg a szervóolaj, mert amióta megvettem nem volt cserélve. Természetesen olaj és levegőszűrő is cserélve lett. Picivel túl is léptem a 10000km-t.
A felső motortartó baknál volt egy kis hézag, ami ki lett pótolva gumival és érezhető jobban megy a kocsi. Robi azt mondta plusz 5LE, amibe tényleg van valami.
Nemsokára megy műszakizni a kocsi.  blingdriveingsmiley
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #35 Dátum: 2012 November, 30, 11:51:32 »

Volt egy kis időm és pár apróságot megcsináltam.
Mivel S3-as kárpit került fel és az S1-es ajtókárpit patentok nem ugyanazok, így szereztem S3-as patentokat és most szépen felfekszik a kárpit, meg sikerült még 3 ajtós hangszórórácsot is szerezni, mivel az 5 ajtós lett volna, csak az nem jó hozzá.
Bekerült a hőmérős órám és a hőfokot is pontosan mutatja a gyári szenzorral. :D
Közben felkerültek már a téli kerekek.
Elvittem a kocsit felméretni a műszaki előtt, a  hátsó lengéscsillapítótól féltem, hogy nehogy szar legyen, de megnyugtattak, hogy teljesen rendben van. Amit viszont cserélnem kell az a jobb oldali kutyacsont. Ja és belekötöttek az első lámpámba, hogy a 2 led amibe talán egy minimális zöld van, hogy az nem jó, szóval az is ki lesz kötve, mint ahogy a kék karikák is.
Jövő héten csütörtökön megy műszakizni. Előre szóltam már, hogy a besorolási osztályom az nem jó, mivel 97 után lett Magyarországon üzembe helyezve.

Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #36 Dátum: 2012 December, 04, 20:10:32 »

Nem akarom elkiabálni, de talán véglegesen megoldódott az alapjárati problémám, alapjárati motor lett benne cserélve és ami most került bele, az tutira jó bele és van különbség, ami benne volt. Csináltam is róla képet. A bal oldali az új, a jobb oldali a régi.
http://kepfeltoltes.hu/view/121204/C360_2012-12-03_15-37-39_org_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Kicseréltem a jobb oldali kutyacsontot Meyle HD került bele, ami erősített. Az első helyzetjelző (2 ledes) kikötöttem, mert nem tetszett a vizsgáztatónak a színe. Csütörtökön vizsga.  _pug
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #37 Dátum: 2013 Január, 16, 18:30:45 »

Sajnos szomorú bejelentésem van. :(
Megtörtem a pözsit. Beértem egy S kanyarba olyan 25-30 km/h-val és hiába fordítottam el a kormányt a kocsi nem arra ment és egyenesen neki a bal elejével a szalagkorlátnak. Ahogy nekimentem le is pattantam, így "csak" a bal eleje kapott. Városon belül történt, de az volt a baj, hogy ez pont egy híd volt és az egész hidat jég borította, semmi esélyem sem volt megfogni a kocsit. Amikor visszamentem, hogy összeszedjem a darabjaimat akkor, majdnem elestem annyira jeges volt. (a vicc csak az, hogy pont akkor ment el mellettem a hótoló)
Károk:
 - bal első lámpa (kuka)
 - xsi lökös (kuka)
 - bal első sárvédő idom (kuka)
 - dobbetét (kicsit megtört, de nem annyira vészes)
 - motorháztető (kicsit meggyűrődött)
 - zárhíd (talán kalapálással helyre lehet hozni)
 - bal első kerék (még nem tudom, patka nyom van rajta, de talán olyan nagyot nem kapott)
 - futómű (futómű beállítás biztos, alkatrész kérdéses ,a kormány majdnem félig elfordítva van és akkor megy egyenesen a kocsi)
Még szerelő nem látta először meg akarom csinálni kasznilag amit tudok.
Képek:
http://kepfeltoltes.hu/view/130116/C360_2013-01-15_14-38-58_org_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/130116/C360_2013-01-15_14-39-14_org_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

"szerencsére" van bal sárvédő lemez, régi lökös, régi lámpák (bár az nem 100-as de átmenetileg jó lesz)
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #38 Dátum: 2013 Február, 11, 19:08:38 »

Elég gyorsan történtek a dolgok a baleset óta.
Sajnos kicsit nagyobb lett a kár, mint azt én gondoltam. A következő dolgok lettek cserélve:
 - bölcső
 - stabpálca
 - bal oldali lengőkar (jobb is cserés lesz, már meg van rendelve)
 - kerék ki lett görgőzve (nem 100-as, ezért hátulra került)
+ sikerült beszereznem egy két karikás Angel lámpát, szinte originál állapotban.
A kellemeset összekötöttem a hasznossal, így a szerelés a szülinapi talira esett. Kora du-ig tali, utána meg szerelés. Robiék cserélték ki a bölcsőt, ami szerencsére könnyen ment (nem tört bele a csavar). Aztán végre megoldódott az alapjárati problémám VÉGLEGESEN! toot  A tankszellőztető szelep másképp működik, az S3-on, mint az S1-en, konkrétan pont fordítva, az S1-en ha kap áramot akkor zár, az S3-nál meg akkor zár ha nem kap áramot. Így folyamatosan nyomta be a levegőt amikor nem kellett volna, így ez miatt volt a keverékhibám is. Ki lett cserélve S3-ra és most úgy működik ahogy a nagy könyvbe meg van írva. Be lett állítva a szelephézagok is, azóta csendesebben jár a motor. Mivel S2-es bölcső került fel, így sajna nem volt jó a leömlőm, mivel hozzáért az új bölcsőhöz, így az is ki lett cserélve. Volt még egy kis generátor problémám, aztán kiderült, hogy csak egy vezeték problémám volt, nem a generátorral volt a bibi, most már az is jól működik.
Minél hamarabb megpróbálom kicserélni a jobb lengőkart, aztán megy is futómű beállításra.
Folyamatban van egy xsi lökös beszerzése tavaszig, aztán akkor mehet fényezőhöz is.
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #39 Dátum: 2013 Augusztus, 15, 21:55:48 »

Hát ez a nyár.... Ennyit dolgozni... De legalább volt miből költeni a kocsira. :D
Jobb oldali lengőkar kicserélve, futómű beállítás megvolt, a nyomtávszélesítőből lett levéve még egy kicsi, most olyan 12mm, most 4 embernél nem ér bele, de lehet már 5 embernél se.
Sajnos ki kellett cserélnem a hátsó dobot. Ami egy Walker hátsó dob lett, krómvéggel, ami szerintem lehetett volna kicsit jobb is.
Beszerezve, új motorháztető, jobb oldali idom, xsi lökös, + színre fújva minden. Van még egy kis extra is, nekem nagyon tetszik, meg feldobja a kocsit, a koptatón egy bomba matrica. :)
Sajnos csere érett lett a bal oldali féltengely gumiharangom, plusz a check lámpa megint világít, de nemtom miért, majd ha lesz időm, akkor majd megint lesz egy Bp-i szerelés Robiéknál.
Képek:
http://kepfeltoltes.hu/view/130815/DSC_02022_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/130815/DSC_0203_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/130815/C360_2013-08-10_19-13-03_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/130815/C360_2013-08-10_19-13-21_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva

Peti004

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 11
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 352
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1995/5
  • Lakóhely: Ajka
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re:Peti004 - 1.6 1995 :)
« Válasz #40 Dátum: 2013 Szeptember, 05, 23:41:57 »

Naplózva
 


Az oldal 0.384 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.