Szerző Téma: AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)  (Megtekintve 122969 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Pugred306

  • Vendég
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #50 Dátum: 2010 Június, 24, 17:16:48 »
FeltĂŠteles mĂłdot vĂĄlasztottam a megszĂśvegezĂŠsemben ;) Azaz tudom, hogy nem tetted ;)
cheers  :-!

Nem elérhető sven

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 5
  • :2014 Június, 09, 13:19:03
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #51 Dátum: 2010 Június, 30, 10:40:24 »
Sziasztok!
Új vagyok még a fórumon, de végigolvastam ezt a szekciót mivel GPSekkel foglalkozom már jópár éve.

Volt pĂĄr hozzĂĄszĂłlĂĄs melyekre Ă­gy egyben reagĂĄlnĂŠk.

Garmin is frissíthető házilag, csak bonyolultabban kicsit.
iGO-nĂĄl magyar tĂŠrkĂŠpet mindig TopMaposat hasznĂĄljatok, kĂźlfĂśldi tĂŠrkĂŠpekben inkĂĄbb a helyi tĂŠrkĂŠp gyĹąjtemĂŠnyeseket vagy NavteQ-et hanyagoljĂĄtok a TeleAtlast.
TomTom-nak kivĂĄlĂł tĂŠrkĂŠpei vannak mostmĂĄr, persze frissĂ­teni kell, ez szintĂŠn megoldhatĂł hĂĄzilag.
Moov Spirit tĂŠrkĂŠp/szoftver elĂŠg sok kĂ­vĂĄnnivalĂłt hagy maga utĂĄn, de kĂśnnyedĂŠn iGO-sĂ­thatĂłk, azonban nagyon vigyĂĄzzatok vele, ha nem jĂłl csinĂĄljĂĄtok papĂ­rnehezĂŠk lesz.

BĂĄrmilyen kĂŠrdĂŠsetek van szivesen segĂ­tek bĂĄrmilyen rendszerrel kapcsolatban.

Üdv. Sven

ui: szeretnék S1es 306omban a műszerfalban ill a középkonzolon izzókat ledesre cserélni, milyen szabványúak azok, mert mindenhol ilyen T számot kérdeznek, nekem meg fogalmam sincs hogy erről, ..... manualt nézegettem de abban is csak a watt szám van. Nincs esetleg valamilyen program amiben benne vannak az alkatrészadatok/gyári számok/stb?

K NĂĄndor

  • Vendég
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #52 Dátum: 2010 Június, 30, 10:51:34 »
Sziasztok!
Új vagyok még a fórumon, de végigolvastam ezt a szekciót mivel GPSekkel foglalkozom már jópár éve.

Volt pĂĄr hozzĂĄszĂłlĂĄs melyekre Ă­gy egyben reagĂĄlnĂŠk.

Garmin is frissíthető házilag, csak bonyolultabban kicsit.
iGO-nĂĄl magyar tĂŠrkĂŠpet mindig TopMaposat hasznĂĄljatok, kĂźlfĂśldi tĂŠrkĂŠpekben inkĂĄbb a helyi tĂŠrkĂŠp gyĹąjtemĂŠnyeseket vagy NavteQ-et hanyagoljĂĄtok a TeleAtlast.
TomTom-nak kivĂĄlĂł tĂŠrkĂŠpei vannak mostmĂĄr, persze frissĂ­teni kell, ez szintĂŠn megoldhatĂł hĂĄzilag.
Moov Spirit tĂŠrkĂŠp/szoftver elĂŠg sok kĂ­vĂĄnnivalĂłt hagy maga utĂĄn, de kĂśnnyedĂŠn iGO-sĂ­thatĂłk, azonban nagyon vigyĂĄzzatok vele, ha nem jĂłl csinĂĄljĂĄtok papĂ­rnehezĂŠk lesz.

BĂĄrmilyen kĂŠrdĂŠsetek van szivesen segĂ­tek bĂĄrmilyen rendszerrel kapcsolatban.

Üdv. Sven

ui: szeretnék S1es 306omban a műszerfalban ill a középkonzolon izzókat ledesre cserélni, milyen szabványúak azok, mert mindenhol ilyen T számot kérdeznek, nekem meg fogalmam sincs hogy erről, ..... manualt nézegettem de abban is csak a watt szám van. Nincs esetleg valamilyen program amiben benne vannak az alkatrészadatok/gyári számok/stb?

Üdv köztünk.

Meg tudod Ă­rni ,hogy a Tomtom navit ,hogyan lehet frissĂ­teni illetve bővĂ­teni hĂĄzilag?  Az a baj ,hogy anno Ăşgy vettĂźk a navit ,hogy kelet eu tĂŠrkĂŠp van rajta,de  RomĂĄniĂĄban csak Bukarestet ismeri...

A gyĂĄri cuccokhoz hasznĂĄld ezt:
http://public.servicebox.peugeot.com/

Regelj be ĂŠs alvĂĄzszĂĄm alapjĂĄn mindent megtalĂĄlsz a gĂŠphez.

A lefedĂŠssel kapcsolatosan tĂśbbet megtudhatsz a vilĂĄgĂ­tĂĄs topicban.

Nem elérhető sven

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 5
  • :2014 Június, 09, 13:19:03
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #53 Dátum: 2010 Június, 30, 11:14:07 »
KĂśszĂśnĂśm szĂŠpen a gyors vĂĄlaszt!

Tudnom kellene a kĂŠszĂźlĂŠk tipusĂĄt, illetve hogy jelenleg milyen szoftver van rajta, ezt itt tudod megnĂŠzni. A menĂźben van egy ilyen hogy verziĂł, ezt az oldalt keresd.
http://www.oostdyk.com/randy/blog/wp-content/uploads/2007/05/tomtom-version.png
KĂźldd el privĂĄtban aztĂĄn, kĂźldĂśk hozzĂĄ okossĂĄgot.

Üdv. Sven


K NĂĄndor

  • Vendég
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #54 Dátum: 2010 Június, 30, 12:21:20 »
KĂśszĂśnĂśm szĂŠpen a gyors vĂĄlaszt!

Tudnom kellene a kĂŠszĂźlĂŠk tipusĂĄt, illetve hogy jelenleg milyen szoftver van rajta, ezt itt tudod megnĂŠzni. A menĂźben van egy ilyen hogy verziĂł, ezt az oldalt keresd.
http://www.oostdyk.com/randy/blog/wp-content/uploads/2007/05/tomtom-version.png
KĂźldd el privĂĄtban aztĂĄn, kĂźldĂśk hozzĂĄ okossĂĄgot.

Üdv. Sven

Thanks, holnap este lecsekkolom.

Nem elérhető gaboj

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 977
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 98
  • :2015 December, 12, 15:22:27
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #55 Dátum: 2010 Június, 30, 13:18:04 »
Sziasztok!
Új vagyok még a fórumon, de végigolvastam ezt a szekciót mivel GPSekkel foglalkozom már jópár éve.

Volt pĂĄr hozzĂĄszĂłlĂĄs melyekre Ă­gy egyben reagĂĄlnĂŠk.

Garmin is frissíthető házilag, csak bonyolultabban kicsit.
iGO-nĂĄl magyar tĂŠrkĂŠpet mindig TopMaposat hasznĂĄljatok, kĂźlfĂśldi tĂŠrkĂŠpekben inkĂĄbb a helyi tĂŠrkĂŠp gyĹąjtemĂŠnyeseket vagy NavteQ-et hanyagoljĂĄtok a TeleAtlast.
TomTom-nak kivĂĄlĂł tĂŠrkĂŠpei vannak mostmĂĄr, persze frissĂ­teni kell, ez szintĂŠn megoldhatĂł hĂĄzilag.
Moov Spirit tĂŠrkĂŠp/szoftver elĂŠg sok kĂ­vĂĄnnivalĂłt hagy maga utĂĄn, de kĂśnnyedĂŠn iGO-sĂ­thatĂłk, azonban nagyon vigyĂĄzzatok vele, ha nem jĂłl csinĂĄljĂĄtok papĂ­rnehezĂŠk lesz.

BĂĄrmilyen kĂŠrdĂŠsetek van szivesen segĂ­tek bĂĄrmilyen rendszerrel kapcsolatban.

Üdv. Sven

ui: szeretnék S1es 306omban a műszerfalban ill a középkonzolon izzókat ledesre cserélni, milyen szabványúak azok, mert mindenhol ilyen T számot kérdeznek, nekem meg fogalmam sincs hogy erről, ..... manualt nézegettem de abban is csak a watt szám van. Nincs esetleg valamilyen program amiben benne vannak az alkatrészadatok/gyári számok/stb?

Szia! Bocs az Off-ĂŠrt! De besz*rok, ĂŠn is NĂŠmetiben lakom!  ;D! LĂĄthattam mĂĄr az autĂłdat?

Nem elérhető sven

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 5
  • :2014 Június, 09, 13:19:03
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #56 Dátum: 2010 Június, 30, 15:19:55 »
Megeshet:) bĂĄr ĂŠn sem lĂĄttam mĂŠg a tiĂŠdet:D

fisi306b1.4xn

  • Vendég
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #57 Dátum: 2010 Június, 30, 21:52:54 »
Sziasztok!
Új vagyok még a fórumon, de végigolvastam ezt a szekciót mivel GPSekkel foglalkozom már jópár éve.

Volt pĂĄr hozzĂĄszĂłlĂĄs melyekre Ă­gy egyben reagĂĄlnĂŠk.

Garmin is frissíthető házilag, csak bonyolultabban kicsit.
iGO-nĂĄl magyar tĂŠrkĂŠpet mindig TopMaposat hasznĂĄljatok, kĂźlfĂśldi tĂŠrkĂŠpekben inkĂĄbb a helyi tĂŠrkĂŠp gyĹąjtemĂŠnyeseket vagy NavteQ-et hanyagoljĂĄtok a TeleAtlast.
TomTom-nak kivĂĄlĂł tĂŠrkĂŠpei vannak mostmĂĄr, persze frissĂ­teni kell, ez szintĂŠn megoldhatĂł hĂĄzilag.
Moov Spirit tĂŠrkĂŠp/szoftver elĂŠg sok kĂ­vĂĄnnivalĂłt hagy maga utĂĄn, de kĂśnnyedĂŠn iGO-sĂ­thatĂłk, azonban nagyon vigyĂĄzzatok vele, ha nem jĂłl csinĂĄljĂĄtok papĂ­rnehezĂŠk lesz.

BĂĄrmilyen kĂŠrdĂŠsetek van szivesen segĂ­tek bĂĄrmilyen rendszerrel kapcsolatban.

Üdv. Sven

ui: szeretnék S1es 306omban a műszerfalban ill a középkonzolon izzókat ledesre cserélni, milyen szabványúak azok, mert mindenhol ilyen T számot kérdeznek, nekem meg fogalmam sincs hogy erről, ..... manualt nézegettem de abban is csak a watt szám van. Nincs esetleg valamilyen program amiben benne vannak az alkatrészadatok/gyári számok/stb?
Üdv. köztünk!

Örülök, hogy megtaláltad a fórumot.
 

Nem elérhető sven

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 5
  • :2014 Június, 09, 13:19:03
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #58 Dátum: 2010 Július, 01, 07:42:38 »
KĂśszi mindenkinek a fogadtatĂĄst, nagyon jĂłl esett.

Break 306

  • Vendég
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #59 Dátum: 2010 Július, 01, 08:49:32 »
Én egy hete vettem egy Wayteq X 920BT-t.Ez az első navim hĂĄt mit ne mondjak voltak pillanatok mikor a konzervnyitóÊrt indultam.HĂĄl istenek mĂźkszik minden rendesen,most mĂĄr kezdem kiismerni.Igazi szĂĄjbarĂĄgĂłs masina tudom ajĂĄnlani.         /azt tudni kell hogy ĂŠn mĂŠg a jeget is letudom fagyasztani/ :o ??? :-!

Nem elérhető Petike88

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 348
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 10
  • :2015 Szeptember, 04, 21:52:24
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #60 Dátum: 2010 Július, 01, 11:20:19 »
Nekem egy tuti kis mypilot van...nem a legjobb tĂ­pus,ĂŠs nemis a legjobb szĂŠriĂĄja. most szervizben van. sokszor 4perc is kevĂŠs,h mĹąholtad talĂĄljon. Nah meg nĂŠha lefagyott. szoval,olyat ne vegyetek.:)

Nem elérhető sven

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 5
  • :2014 Június, 09, 13:19:03
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #61 Dátum: 2010 Július, 01, 14:49:51 »
Én egy hete vettem egy Wayteq X 920BT-t.Ez az első navim hĂĄt mit ne mondjak voltak pillanatok mikor a konzervnyitóÊrt indultam.HĂĄl istenek mĂźkszik minden rendesen,most mĂĄr kezdem kiismerni.Igazi szĂĄjbarĂĄgĂłs masina tudom ajĂĄnlani.         /azt tudni kell hogy ĂŠn mĂŠg a jeget is letudom fagyasztani/ :o ??? :-!

Első navihoz képest, jó készüléket vettél szerintem. Wayteq kiemelkedik a többi gagyi kínai közül hardveresen, legalábbis tapasztalataim szerint, pár száz ilyen készüléket adtam már el/ szoftvereztem. Milyen progival használod?

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #62 Dátum: 2010 Július, 01, 18:59:28 »
Első navihoz képest, jó készüléket vettél szerintem. Wayteq kiemelkedik a többi gagyi kínai közül hardveresen, legalábbis tapasztalataim szerint, pár száz ilyen készüléket adtam már el/ szoftvereztem. Milyen progival használod?

sony 93tc-hez nincs okosĂĄgod tmc ĂźgyĂŠben?

K NĂĄndor

  • Vendég
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #63 Dátum: 2010 Július, 01, 20:38:51 »
KĂśszĂśnĂśm szĂŠpen a gyors vĂĄlaszt!

Tudnom kellene a kĂŠszĂźlĂŠk tipusĂĄt, illetve hogy jelenleg milyen szoftver van rajta, ezt itt tudod megnĂŠzni. A menĂźben van egy ilyen hogy verziĂł, ezt az oldalt keresd.
http://www.oostdyk.com/randy/blog/wp-content/uploads/2007/05/tomtom-version.png
KĂźldd el privĂĄtban aztĂĄn, kĂźldĂśk hozzĂĄ okossĂĄgot.

Üdv. Sven

Tomtom go730 ĂŠs ha bele dĂśglĂśk se talĂĄlok verziĂłt...

Nem elérhető sven

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 5
  • :2014 Június, 09, 13:19:03
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #64 Dátum: 2010 Július, 01, 22:59:51 »
Tomtom go730 ĂŠs ha bele dĂśglĂśk se talĂĄlok verziĂłt...

Ok, ez is haladĂĄs:)
http://download.tomtom.com/sweet/application/home2latest/TomTomHOME2winlatest.exe

Ezt letĂśltĂśd, feltelepĂ­ted, rĂĄdugod a kĂŠszĂźlĂŠket, ĂŠs mikor felismerte a sĂşgĂłnĂĄl a rendszerinformĂĄciĂłra kattansz ĂŠs a csatlakoztatott eszkĂśz rĂŠsz illetve a telepĂ­tett elemek kell nekĂźnk.

MĂłdosĂ­tva: 2010 Július, 01, 23:01:20
sony 93tc-hez nincs okosĂĄgod tmc ĂźgyĂŠben?

Sajnos nemtudok rĂłla hogy lenne megoldĂĄs rĂĄ hogy igo8al is menjen a sony tmc-je. De ha talĂĄlok rĂĄ megoldĂĄst mindenkĂŠpp szĂłlok, pont tegnap csinĂĄltam a kistesĂłjĂĄt 73 TC de annĂĄl se megy a tmc, valami hardwarees vĂŠdelem van rajta asszem.

K NĂĄndor

  • Vendég
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #65 Dátum: 2010 Július, 01, 23:29:21 »
Ok, ez is haladĂĄs:)
http://download.tomtom.com/sweet/application/home2latest/TomTomHOME2winlatest.exe

Ezt letĂśltĂśd, feltelepĂ­ted, rĂĄdugod a kĂŠszĂźlĂŠket, ĂŠs mikor felismerte a sĂşgĂłnĂĄl a rendszerinformĂĄciĂłra kattansz ĂŠs a csatlakoztatott eszkĂśz rĂŠsz illetve a telepĂ­tett elemek kell nekĂźnk.

MĂłdosĂ­tva: 2010 Július, 01, 23:01:20
Sajnos nemtudok rĂłla hogy lenne megoldĂĄs rĂĄ hogy igo8al is menjen a sony tmc-je. De ha talĂĄlok rĂĄ megoldĂĄst mindenkĂŠpp szĂłlok, pont tegnap csinĂĄltam a kistesĂłjĂĄt 73 TC de annĂĄl se megy a tmc, valami hardwarees vĂŠdelem van rajta asszem.

patch formar version: 2.4   ez lenne az? Igo mennyivel barĂĄtsĂĄgosabb...kĂŠt gombnyomĂĄs ĂŠs megvan minden...

Nem elérhető Bally

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 5.599
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 186
  • :2015 Április, 19, 20:47:22
  • XU7JP4(RS Wannabe)
    • Taglap
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #66 Dátum: 2010 Július, 02, 10:39:31 »
Sziasztok!
Új vagyok még a fórumon, de végigolvastam ezt a szekciót mivel GPSekkel foglalkozom már jópár éve.

Volt pĂĄr hozzĂĄszĂłlĂĄs melyekre Ă­gy egyben reagĂĄlnĂŠk.

Garmin is frissíthető házilag, csak bonyolultabban kicsit.
iGO-nĂĄl magyar tĂŠrkĂŠpet mindig TopMaposat hasznĂĄljatok, kĂźlfĂśldi tĂŠrkĂŠpekben inkĂĄbb a helyi tĂŠrkĂŠp gyĹąjtemĂŠnyeseket vagy NavteQ-et hanyagoljĂĄtok a TeleAtlast.
TomTom-nak kivĂĄlĂł tĂŠrkĂŠpei vannak mostmĂĄr, persze frissĂ­teni kell, ez szintĂŠn megoldhatĂł hĂĄzilag.
Moov Spirit tĂŠrkĂŠp/szoftver elĂŠg sok kĂ­vĂĄnnivalĂłt hagy maga utĂĄn, de kĂśnnyedĂŠn iGO-sĂ­thatĂłk, azonban nagyon vigyĂĄzzatok vele, ha nem jĂłl csinĂĄljĂĄtok papĂ­rnehezĂŠk lesz.

BĂĄrmilyen kĂŠrdĂŠsetek van szivesen segĂ­tek bĂĄrmilyen rendszerrel kapcsolatban.

Üdv. Sven

ui: szeretnék S1es 306omban a műszerfalban ill a középkonzolon izzókat ledesre cserélni, milyen szabványúak azok, mert mindenhol ilyen T számot kérdeznek, nekem meg fogalmam sincs hogy erről, ..... manualt nézegettem de abban is csak a watt szám van. Nincs esetleg valamilyen program amiben benne vannak az alkatrészadatok/gyári számok/stb?

Welcome on board :)


MĂłdosĂ­tva: 2010 Július, 02, 10:42:50
sony 93tc-hez nincs okosĂĄgod tmc ĂźgyĂŠben?

A beĂŠpĂ­tett "sajĂĄt" tmc-s GPS kĂźtyĂźk ĂĄltalĂĄban csak az eredeti navival fognak mĹąkĂśdni (lĂĄsd Sony, Navigon). EzeknĂŠl az eredeti kĂłd "aktivĂĄlja" a hardware-t, ami addig mĹąxik, amĂ­g ott a progi alatta.
           
                                            

Nem elérhető sven

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 5
  • :2014 Június, 09, 13:19:03
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #67 Dátum: 2010 Július, 02, 13:49:15 »
De legalĂĄbb a Navigont lehet frissĂ­teni, nem Ăşgy mint a Sonyt. Mert van mivel, Sony nem igazĂĄn felhasznĂĄlĂłbarĂĄt ilyen szempontbĂłl:D

Nem elérhető Bally

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 5.599
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 186
  • :2015 Április, 19, 20:47:22
  • XU7JP4(RS Wannabe)
    • Taglap
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #68 Dátum: 2010 Július, 02, 14:13:45 »
De legalĂĄbb a Navigont lehet frissĂ­teni, nem Ăşgy mint a Sonyt. Mert van mivel, Sony nem igazĂĄn felhasznĂĄlĂłbarĂĄt ilyen szempontbĂłl:D

Hja, pedig a Sony is MNG-t hasznĂĄlt....
           
                                            

III. Ricardo

  • Vendég
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #69 Dátum: 2010 Július, 02, 20:22:04 »
HamĂĄr megvan a topic, akkor kĂŠrdezek.

Nem tud esetleg valaki egy kimondottan kamionos programot, ami tudja, a sĂşly, mĂŠret(hosszĂşsĂĄg, magassĂĄg), sebessĂŠg-et is, ha kamionra ĂĄllĂ­tom? Mert ami nekem van jelenleg van, azt buszra ĂĄllĂ­tottam, ĂŠs volt, hogy 23tonnĂĄval bevitt olyan helyre, ahol ĂŠppenhogy nem fĂŠrtem el... SarkonfordĂ­tĂĄs meg defektet okoz...

TMC vevőkészüléket, vagy antennát, vagy mittudoménmit, milyet, és hol érdemes venni?

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #70 Dátum: 2010 Július, 02, 20:30:27 »
HamĂĄr megvan a topic, akkor kĂŠrdezek.

Nem tud esetleg valaki egy kimondottan kamionos programot, ami tudja, a sĂşly, mĂŠret(hosszĂşsĂĄg, magassĂĄg), sebessĂŠg-et is, ha kamionra ĂĄllĂ­tom? Mert ami nekem van jelenleg van, azt buszra ĂĄllĂ­tottam, ĂŠs volt, hogy 23tonnĂĄval bevitt olyan helyre, ahol ĂŠppenhogy nem fĂŠrtem el... SarkonfordĂ­tĂĄs meg defektet okoz...

TMC vevőkészüléket, vagy antennát, vagy mittudoménmit, milyet, és hol érdemes venni?

olvas vissza!

Nem elérhető Bally

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 5.599
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 186
  • :2015 Április, 19, 20:47:22
  • XU7JP4(RS Wannabe)
    • Taglap
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #71 Dátum: 2010 Július, 02, 21:10:53 »
HamĂĄr megvan a topic, akkor kĂŠrdezek.

Nem tud esetleg valaki egy kimondottan kamionos programot, ami tudja, a sĂşly, mĂŠret(hosszĂşsĂĄg, magassĂĄg), sebessĂŠg-et is, ha kamionra ĂĄllĂ­tom? Mert ami nekem van jelenleg van, azt buszra ĂĄllĂ­tottam, ĂŠs volt, hogy 23tonnĂĄval bevitt olyan helyre, ahol ĂŠppenhogy nem fĂŠrtem el... SarkonfordĂ­tĂĄs meg defektet okoz...

TMC vevőkészüléket, vagy antennát, vagy mittudoménmit, milyet, és hol érdemes venni?

Ahogy Rob is Ă­rja: tessĂŠk visszaolvasni, mĂŠg csak 2 oldalas a topik ;)
AmĂşgy Primo avagy Becker.
De azĂŠrt nem ĂŠppen 100%osak....
           
                                            

III. Ricardo

  • Vendég
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #72 Dátum: 2010 Július, 02, 21:25:58 »
Ahogy Rob is Ă­rja: tessĂŠk visszaolvasni, mĂŠg csak 2 oldalas a topik ;)
AmĂşgy Primo avagy Becker.
De azĂŠrt nem ĂŠppen 100%osak....

Közben visszaolvastam. Magyarországon nem sokat használnám, mert ritkán vagyok itthon. Mivel a CB még nincs beszerelve a kamionba, így elkellene egy ilyen vevő, de az mindig jól jön. Árban amúgy mit takar egy ilyen ketyere?

Nem elérhető Bally

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 5.599
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 186
  • :2015 Április, 19, 20:47:22
  • XU7JP4(RS Wannabe)
    • Taglap
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #73 Dátum: 2010 Július, 03, 01:23:30 »
Közben visszaolvastam. Magyarországon nem sokat használnám, mert ritkán vagyok itthon. Mivel a CB még nincs beszerelve a kamionba, így elkellene egy ilyen vevő, de az mindig jól jön. Árban amúgy mit takar egy ilyen ketyere?

Becker ~35től (de ez is iGO / Primo alapú, az újak legalábbis, és HW gyártó). Primo meg.... nem kapható külön, iGO alapú szintén.
           
                                            

Nem elérhető sven

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 5
  • :2014 Június, 09, 13:19:03
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #74 Dátum: 2010 Július, 03, 01:32:03 »
Közben visszaolvastam. Magyarországon nem sokat használnám, mert ritkán vagyok itthon. Mivel a CB még nincs beszerelve a kamionba, így elkellene egy ilyen vevő, de az mindig jól jön. Árban amúgy mit takar egy ilyen ketyere?

Legolcsóbban akkor jössz ki, ha veszel egy jó minőségű gps-t üresen, aztán rárakod magadnak vagy rárakatod. Wayteq x820 x820BT x920 WinCe 5.0 - 6.0 mind tökéletes erre, mindegyik TMC kompatibilis is, szóval ezzel sem kell külön küszködni.

Szoftver pedig elĂŠg sokfajta van, iGO Primo, TomTom Truck, Navigon Truck, GAMBA, Map&Guide Truck Navigator persze a teljessĂŠg igĂŠnye nĂŠlkĂźl, ezek egy kis ĂźgyeskedĂŠssel mind elfutnak akĂĄrmelyik kĂŠszĂźlĂŠken ami Win Ce alapĂş, WinCE 4.2 nemrossz, de 5.0 vagy 6.0 mĂŠgjobb.

De van itt mĂŠg ezer meg egy fĂŠle truck navi http://www.gps-planet.com/truckgps.html

Üdv. Sven

III. Ricardo

  • Vendég
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #75 Dátum: 2010 Július, 03, 07:58:36 »
KĂśszi az infĂłkat srĂĄcok, majd Ăźgyeskedek valamit. MĂĄpĂĄrszor jĂłl jĂśtt volna a TMC, mikor ĂŠpphogy beestem a parkolĂłba egy Szombat du, mert baleset volt, azt a nĂŠmet adĂłt nem nagyon ĂŠrtem, meg tegna PozsonynĂĄl ami volt...

Nem elérhető Bally

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 5.599
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 186
  • :2015 Április, 19, 20:47:22
  • XU7JP4(RS Wannabe)
    • Taglap
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #76 Dátum: 2010 Július, 03, 16:38:28 »
KollĂŠgĂĄmmal teszteltettem a TeleAtlas ĂŠs a NavTeq tĂŠrkĂŠpeket az USA-ban.
Ugyan gondolom ez itt most nem annyira kĂśzĂŠrdekĹą, de hĂĄtha ĂŠrint valakit: a TA tĂŠrkĂŠpei pontosabbak USA szinten.
EurĂłpĂĄban per pill mĂĄs a helyzet, persze.
MindenkĂŠppen un. "Regional Providers" tĂŠrkĂŠpeket keressetek, mint amilyen a hazai TopMap.
           
                                            

Nem elérhető Bally

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 5.599
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 186
  • :2015 Április, 19, 20:47:22
  • XU7JP4(RS Wannabe)
    • Taglap
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #77 Dátum: 2010 Július, 27, 17:25:23 »
Ha akartok vicceset hallani, prĂłbĂĄljĂĄtok ki a magyar TTS-t Primoval - ĂŠs kĂźlfĂśldĂśn.
A demĂł is jĂł erre  ;D
           
                                            

K NĂĄndor

  • Vendég
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #78 Dátum: 2010 Július, 27, 19:14:47 »
Ha akartok vicceset hallani, prĂłbĂĄljĂĄtok ki a magyar TTS-t Primoval - ĂŠs kĂźlfĂśldĂśn.
A demĂł is jĂł erre  ;D
MesĂŠlj :)

Nem elérhető Domager

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 398
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 7
  • :2017 December, 08, 10:37:38
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #79 Dátum: 2010 Július, 27, 20:09:59 »
Nekem sebességmérő kameránál mond valami összefüggéstelen szöveget.
Ja, hogy nem tudja olvasni a szlovĂĄk szĂśveget?:D AzĂŠrt nĂŠha itthon is beszĂŠl hĂźlyesĂŠgeket:-P
PĂĄkĂł unalmas, egyszer jĂł jĂĄtĂŠkra.

Lehet hogy a biztonsĂĄgi Ăśv korlĂĄtoz a kĂśzlekedĂŠsben, de nem annyira, mint a tolĂłkocsi.

Nem elérhető Bally

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 5.599
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 186
  • :2015 Április, 19, 20:47:22
  • XU7JP4(RS Wannabe)
    • Taglap
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #80 Dátum: 2010 Július, 27, 21:04:55 »
MesĂŠlj :)
Nekem sebességmérő kameránál mond valami összefüggéstelen szöveget.
Ja, hogy nem tudja olvasni a szlovĂĄk szĂśveget?:D AzĂŠrt nĂŠha itthon is beszĂŠl hĂźlyesĂŠgeket:-P
PĂĄkĂł unalmas, egyszer jĂł jĂĄtĂŠkra.

A TTS (text to speech) Eszter hangjĂĄn szĂłlal meg.
A hangsĂşlyozĂĄs az mĂŠg csak-csak, megszokhatĂł.
Na de magyar kiejtĂŠssel mond mindent :)
Azaz, ha lenne Peugeot utca, azt bizony p-e-u-g-e-o-t - nak mondanĂĄ, nem "pĂśzsĂł"nak...
 8)


           
                                            

Nem elérhető Bally

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 5.599
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 186
  • :2015 Április, 19, 20:47:22
  • XU7JP4(RS Wannabe)
    • Taglap
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #81 Dátum: 2010 Augusztus, 03, 11:24:57 »
Ma sikerĂźlt EurĂłpa talĂĄn utolsĂł darab Mio gyĂĄri autĂłstartĂłjĂĄt megvennem kedvelt P560amhoz... ez is vicces :)
           
                                            

Nem elérhető Domager

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 398
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 7
  • :2017 December, 08, 10:37:38
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #82 Dátum: 2010 Augusztus, 03, 17:26:31 »
Nem ĂŠrt valaki az Igo Primo tuninghoz? A nyilat le kĂŠne cserĂŠlni egy 306-osra! _pug
Lehet hogy a biztonsĂĄgi Ăśv korlĂĄtoz a kĂśzlekedĂŠsben, de nem annyira, mint a tolĂłkocsi.

Nem elérhető Petike88

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 348
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 10
  • :2015 Szeptember, 04, 21:52:24
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #83 Dátum: 2010 Augusztus, 03, 20:30:16 »
hello
ma végre vissza kaptam a GPS-emet a szerviztől... 3hétig alkatrészre várt,erre kaptam egy vadonatújat... ennyit a tesco gazdaságos márkaszervizről... nah mindegy... a baj az,hogy frissíteni szeretném az IGO8at... de... nem lehet törölni a rajta lévő dolgokat,írásvédettségre hivatkozva... a kártyán a pöcök nincs "lock" állásban,de mégis írásvédett. Valaki? nem értem miért szarakodik...

Nem elérhető Bally

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 5.599
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 186
  • :2015 Április, 19, 20:47:22
  • XU7JP4(RS Wannabe)
    • Taglap
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #84 Dátum: 2010 Augusztus, 03, 20:55:16 »
Nem ĂŠrt valaki az Igo Primo tuninghoz? A nyilat le kĂŠne cserĂŠlni egy 306-osra! _pug

Semmi gond, egy helyes kis 3D progival meg tudod csinĂĄlni :D
AztĂĄn konvertĂĄlni, textĂşrĂĄzni ĂŠs kĂŠsz is  :-!

MĂłdosĂ­tva: 2010 Augusztus, 03, 20:55:48
hello
ma végre vissza kaptam a GPS-emet a szerviztől... 3hétig alkatrészre várt,erre kaptam egy vadonatújat... ennyit a tesco gazdaságos márkaszervizről... nah mindegy... a baj az,hogy frissíteni szeretném az IGO8at... de... nem lehet törölni a rajta lévő dolgokat,írásvédettségre hivatkozva... a kártyán a pöcök nincs "lock" állásban,de mégis írásvédett. Valaki? nem értem miért szarakodik...

SD olvasĂłval is prĂłbĂĄltad?
           
                                            

Nem elérhető Petike88

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 348
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 10
  • :2015 Szeptember, 04, 21:52:24
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #85 Dátum: 2010 Augusztus, 03, 21:56:45 »
Semmi gond, egy helyes kis 3D progival meg tudod csinĂĄlni :D
AztĂĄn konvertĂĄlni, textĂşrĂĄzni ĂŠs kĂŠsz is  :-!

MĂłdosĂ­tva: 2010 Augusztus, 03, 20:55:48
SD olvasĂłval is prĂłbĂĄltad?

mĂĄr kiderĂźlt a dolog... maga a gps teszi Ă­rĂĄsvĂŠdettĂŠ a kĂĄrtyĂĄt. olvasĂłm sajna nincs. de megoldottam mĂĄskĂŠpp. kĂśszi

thomasteam

  • Vendég
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #86 Dátum: 2010 Augusztus, 24, 22:45:56 »

Nem elérhető Domager

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 398
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 7
  • :2017 December, 08, 10:37:38
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #87 Dátum: 2010 Augusztus, 24, 23:17:47 »
Ez a navi megbĂ­zhatĂł?

http://elektronika.vatera.hu/adovevo_gps/gps_vevok/clarion_map770_gps_navigacio_179094051.html

Lehet rĂĄ mĂĄs progit tenni vajon?
Én ennek a feléért vettem újonnan egy üres gépet (igaz csak 480*272-es a felbontása), Igo Primo vígan elfut rajta TMC-vel, építményekkel, DEM fájllal, miközben háttérben megy az mp3.

Lehet hogy a biztonsĂĄgi Ăśv korlĂĄtoz a kĂśzlekedĂŠsben, de nem annyira, mint a tolĂłkocsi.

Break 306

  • Vendég
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #88 Dátum: 2010 Augusztus, 25, 05:46:36 »
Ez a navi megbĂ­zhatĂł?

http://elektronika.vatera.hu/adovevo_gps/gps_vevok/clarion_map770_gps_navigacio_179094051.html
hĂĄt enyĂ­ pĂŠnzĂŠrt Ăşjat kapsz telepĂ­tve.nekem 34,000volt ĂŠs 2010 tĂŠrkĂŠp is.

bandit306

  • Vendég
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #89 Dátum: 2010 Augusztus, 25, 07:34:28 »
hĂĄt enyĂ­ pĂŠnzĂŠrt Ăşjat kapsz telepĂ­tve.nekem 34,000volt ĂŠs 2010 tĂŠrkĂŠp is.
Tesztelve jĂłl ĂŠs gyorsan dolgozik. :-!

http://www.arukereso.hu/gps-navigacio-c3548/wayteq/x820bt-p37597925/termek-leiras.html#description

Ez pedig a nagyobb tesĂł
Ugyan azt tudja, csak nagyobb a kijelzője.

http://www.arukereso.hu/gps-navigacio-c3548/wayteq/x920bt-p38959120/termek-leiras.html#description

fisi306b1.4xn

  • Vendég
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #90 Dátum: 2010 Augusztus, 25, 11:15:37 »
Ez a navi megbĂ­zhatĂł?

http://elektronika.vatera.hu/adovevo_gps/gps_vevok/clarion_map770_gps_navigacio_179094051.html

Sok ĂŠrte.
Nincs tmc vevő támogatásról infó és nincs vevő sem hozzá.

Orion OGPS-02  30000 huf  iGo 8-al teljes eu tĂŠrkĂŠppel. De egy jĂł ĂĄllapotĂş TomTom az megint mĂĄs lenne.

Nem elérhető Domager

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 398
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 7
  • :2017 December, 08, 10:37:38
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #91 Dátum: 2010 Augusztus, 25, 11:34:10 »
Sok ĂŠrte.
Nincs tmc vevő támogatásról infó és nincs vevő sem hozzá.

Orion OGPS-02  30000 huf  iGo 8-al teljes eu tĂŠrkĂŠppel. De egy jĂł ĂĄllapotĂş TomTom az megint mĂĄs lenne.

Na igen, egy TMC antenna kĂźlĂśn legalĂĄbb egy 10-es.
Amúgy nekem "kici kínai" Magneom van, 2 gigás háttértára van, gond nélkül fut rajta minden. Igaz program és térkép nincs rajta, azt lőni kellett hozzá a céllövöldében.
Ti itthon a Topmapra eskĂźsztĂśk?
Lehet hogy a biztonsĂĄgi Ăśv korlĂĄtoz a kĂśzlekedĂŠsben, de nem annyira, mint a tolĂłkocsi.

K NĂĄndor

  • Vendég
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #92 Dátum: 2010 Augusztus, 26, 15:52:38 »
Na igen, egy TMC antenna kĂźlĂśn legalĂĄbb egy 10-es.
Amúgy nekem "kici kínai" Magneom van, 2 gigás háttértára van, gond nélkül fut rajta minden. Igaz program és térkép nincs rajta, azt lőni kellett hozzá a céllövöldében.
Ti itthon a Topmapra eskĂźsztĂśk?

Mo.-on mĂŠg mindig csak Budapesten lehet hasznĂĄlni a tmc-t, ĂŠs mĂŠg mindig egy nagy fos :D Egyik dugĂłbĂłl vezet a mĂĄsikba. Ilyen ĂşthĂĄlĂłzat mellett teljesen felesleges.

Nem elérhető Domager

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 398
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 7
  • :2017 December, 08, 10:37:38
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #93 Dátum: 2010 Augusztus, 26, 16:52:56 »
Mo.-on mĂŠg mindig csak Budapesten lehet hasznĂĄlni a tmc-t, ĂŠs mĂŠg mindig egy nagy fos :D Egyik dugĂłbĂłl vezet a mĂĄsikba. Ilyen ĂşthĂĄlĂłzat mellett teljesen felesleges.

No igen, meg gondolom nem percre pontosan tudja a dugĂłkat, valamikor pikk-pakk keletkezik ĂŠs megszĹąnik, annyira nem tudja lekĂśvetni szerintem. No ĂŠs az antennĂĄt is kell hasznĂĄlni, mĂĄr Ă­gy is tele van az utasterem kĂĄbelekkel:)
Lehet hogy a biztonsĂĄgi Ăśv korlĂĄtoz a kĂśzlekedĂŠsben, de nem annyira, mint a tolĂłkocsi.

Nem elérhető Domager

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 398
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 7
  • :2017 December, 08, 10:37:38
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #94 Dátum: 2010 Szeptember, 19, 16:17:32 »
Azoknak szĂĄnom ezt, aki igo primot hasznĂĄlnak 320*240-es felbontĂĄsban.
Csináltam egy 306-os betöltő képernyőt.
A teendő annyi, hogy ezzel a loading.bmp fájllal felül kell írni azt a loading.bmp fájlt, ami a data.zip-ben van (pontosabban azon belül az ui_igo9/320_240 mappában).
 _pug

http://data.hu/get/2987520/loading.bmp
Lehet hogy a biztonsĂĄgi Ăśv korlĂĄtoz a kĂśzlekedĂŠsben, de nem annyira, mint a tolĂłkocsi.

Nem elérhető Domager

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 398
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 7
  • :2017 December, 08, 10:37:38
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #95 Dátum: 2010 Szeptember, 23, 07:04:17 »
[imgt]http://forum.mobilism.org/download/file.php?id=23172[/imgt]
Lehet hogy a biztonsĂĄgi Ăśv korlĂĄtoz a kĂśzlekedĂŠsben, de nem annyira, mint a tolĂłkocsi.

pege75

  • Vendég
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #96 Dátum: 2010 Október, 11, 15:37:21 »
Sziasztok. szeretném frissíteni a navi-t egy royaltek rtw 1000 technika mio map 2008 térképpel. Mi a teendőm? Köszi üdv Pege

Nem elérhető sven

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 5
  • :2014 Június, 09, 13:19:03
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #97 Dátum: 2010 Október, 12, 00:02:17 »
Sziasztok. szeretném frissíteni a navi-t egy royaltek rtw 1000 technika mio map 2008 térképpel. Mi a teendőm? Köszi üdv Pege

Szia, egy PDA-ra való iGO8.3 kell illetve friss content/térképek, poik, hangok, nyelvek stb./. Torrenten pl ncore rengeteg van fenn, meg google is segít. Plusz 2GB SD kártya ha full eut szeretnél, ha nem elég pár száz mega szabad hely egy SD-n. Üdv. Sven

pege75

  • Vendég
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #98 Dátum: 2010 Október, 12, 08:30:56 »
Szia 1.8 gb a gyári kártya erre van letölthető térkép? Valami konkrét oldal ahol hozzá is férek? Ja és ha letöltöttem a gépre hogyan tovább, kártya olvasóm van! Köszi a segítséget üdv Pege

fisi306b1.4xn

  • Vendég
Re:AutĂłs navigĂĄciĂł (GPS)
« Válasz #99 Dátum: 2010 Október, 12, 14:31:34 »
Szia 1.8 gb a gyári kártya erre van letölthető térkép? Valami konkrét oldal ahol hozzá is férek? Ja és ha letöltöttem a gépre hogyan tovább, kártya olvasóm van! Köszi a segítséget üdv Pege

Először készíts biztonsági mentést a memória kártyán jelenleg levő állományról (ha az nem a berendezés belső tárolóegységén van). Utána kell telepítened. Feltehetően találsz vmi segédprogramot is majd, amivel fel tudod az új rendszert tölteni a pda-ban levő kártyára. Vagy egy szinkronizáló program kell a Bill Gatestől a Win.os-hoz, ha kártyaolvasó segítségével dolgozol.

 


Google PageRank