Szavazás

A gĂĄzolajba raksz dermedĂŠs gĂĄtlĂłt kĂźlĂśn?

Igen
6 (7.1%)
Nem
32 (38.1%)
Benzin ĂźzemĹą az autĂłm
46 (54.8%)

Összes szavazó: 80

Szerző Téma: FĂźstĂśs topik  (Megtekintve 243881 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

thomasteam

  • Vendég
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #100 Dátum: 2010 Augusztus, 23, 21:26:55 »
Teljesen mĂĄs! MĂĄrmint a motor vĂĄltĂł ugyanaz, de a tĂśbbi nem.

Engem pont a motor ĂŠs a vĂĄltĂł ĂŠrdekel.  :-! van cucc :D

Nem elérhető Kolin

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.785
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 149
  • :2023 Július, 14, 09:51:29
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #101 Dátum: 2010 Augusztus, 23, 21:37:14 »
Engem pont a motor ĂŠs a vĂĄltĂł ĂŠrdekel.  :-! van cucc :D
Az ugyanaz, annyi a különbség, hogy a 405-be 92 előtt az 1.8 TD-t rakták, de az is szinte ugyanaz.

thomasteam

  • Vendég
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #102 Dátum: 2010 Augusztus, 23, 21:46:09 »
Az ugyanaz, annyi a különbség, hogy a 405-be 92 előtt az 1.8 TD-t rakták, de az is szinte ugyanaz.

KĂśszi az infĂłt  :-! nem tudom milyen ĂŠvjĂĄrat, de a csalĂĄdban van :D

Nem elérhető pistike4ever

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 4.481
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 32
  • :2019 Június, 17, 20:45:24
  • //PISTIKE//
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #103 Dátum: 2010 Augusztus, 29, 11:11:53 »
Ez aztĂĄn kormol! ;D
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=MtIzQfJ6eL4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=MtIzQfJ6eL4</a>
306 Grey EvolutionÂŽ :: 1.6 8v SR Sport
... AND WHAT DRiVES YOU?

bandit306

  • Vendég
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #104 Dátum: 2010 Szeptember, 08, 00:20:19 »
Ötleteket várok:

IndĂ­tĂĄsnĂĄl dadog a motor, mint ha nem kapna ĂĄllandĂł nyomĂĄson anyagot, de ha elindĂşl akkor szĂŠpen egyenletesen dolgozik, hĂşz ĂŠs halad.

Én porlasztó csúcsra gondolok, de ha eláll ez a vacak eső, akkor lehet kikapom a cuccot és elviszem beméretni.

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #105 Dátum: 2010 Szeptember, 08, 06:39:21 »
Ötleteket várok:

IndĂ­tĂĄsnĂĄl dadog a motor, mint ha nem kapna ĂĄllandĂł nyomĂĄson anyagot, de ha elindĂşl akkor szĂŠpen egyenletesen dolgozik, hĂşz ĂŠs halad.

Én porlasztó csúcsra gondolok, de ha eláll ez a vacak eső, akkor lehet kikapom a cuccot és elviszem beméretni.

csak indulĂĄskor hideg mocinĂĄl?
ha nem kapna elĂŠg naftĂĄt akkor nem is hĂşzzna!
InkĂĄbb izzitĂł gyertya ĂŠs pl. nem megy az egyik henger mikor be inditod csak pĂĄr mĂĄsodpercmĂşlva.

Nem elérhető Kolin

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.785
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 149
  • :2023 Július, 14, 09:51:29
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #106 Dátum: 2010 Szeptember, 08, 07:45:58 »
Ötleteket várok:

IndĂ­tĂĄsnĂĄl dadog a motor, mint ha nem kapna ĂĄllandĂł nyomĂĄson anyagot, de ha elindĂşl akkor szĂŠpen egyenletesen dolgozik, hĂşz ĂŠs halad.

Én porlasztó csúcsra gondolok, de ha eláll ez a vacak eső, akkor lehet kikapom a cuccot és elviszem beméretni.
Csak hideg indĂ­tĂĄsnĂĄl vagy melegen is?
Nekem télen szokott ilyen lenni pár mp-ig, pont most szedtem ki az izzítókat és mind jó, uh picit körbe kérdeztem lehet még porlasztó is, de inkább levegősödés, nézd át a csöveket!

bandit306

  • Vendég
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #107 Dátum: 2010 Szeptember, 08, 09:41:46 »
Csak hideg indĂ­tĂĄsnĂĄl vagy melegen is?
Nekem télen szokott ilyen lenni pár mp-ig, pont most szedtem ki az izzítókat és mind jó, uh picit körbe kérdeztem lehet még porlasztó is, de inkább levegősödés, nézd át a csöveket!
csak indulĂĄskor hideg mocinĂĄl?
ha nem kapna elĂŠg naftĂĄt akkor nem is hĂşzzna!
InkĂĄbb izzitĂł gyertya ĂŠs pl. nem megy az egyik henger mikor be inditod csak pĂĄr mĂĄsodpercmĂşlva.

KĂśszi. :-!

Csak hidegen a napi első indulásnál.
Bemelegszik, akkor nem csinĂĄlja mĂŠg ha reggel mentem vele, ĂŠs utĂĄna Pl dĂŠlutĂĄn.

Az izzĂ­tĂłgyertyĂĄk cserĂŠlve mind a 4 db szinte Ăşjjak.
Ha nem lesz ennyire gagyi idő körbenézem a motorteret.

Nem elérhető Kolin

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.785
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 149
  • :2023 Július, 14, 09:51:29
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #108 Dátum: 2010 Szeptember, 08, 11:51:16 »
KĂśszi. :-!

Csak hidegen a napi első indulásnál.
Bemelegszik, akkor nem csinĂĄlja mĂŠg ha reggel mentem vele, ĂŠs utĂĄna Pl dĂŠlutĂĄn.

Az izzĂ­tĂłgyertyĂĄk cserĂŠlve mind a 4 db szinte Ăşjjak.
Ha nem lesz ennyire gagyi idő körbenézem a motorteret.

NĂŠzd meg a kis visszafolyĂł gumicsĂśveket, amik a porlasztĂł tetetjĂŠn vannak ĂŠs az adagolĂłig mennek vissza.

fisi306b1.4xn

  • Vendég
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #109 Dátum: 2010 Szeptember, 08, 14:57:59 »
KĂśszi. :-!

Csak hidegen a napi első indulásnál.
Bemelegszik, akkor nem csinĂĄlja mĂŠg ha reggel mentem vele, ĂŠs utĂĄna Pl dĂŠlutĂĄn.

Az izzĂ­tĂłgyertyĂĄk cserĂŠlve mind a 4 db szinte Ăşjjak.
Ha nem lesz ennyire gagyi idő körbenézem a motorteret.
Szia Bandita!

Nem vagyok dĂ­zeles, de gĂĄzolaj tĂśmĂśr az az Ăźzemanyag ellĂĄtĂł rendszer?
Úgy tűnik, hogy hosszabb ideig állás után levegősödik.
A rĂŠsolaj visszavezetĂŠsnek sztem nincs szerepe ebben a szituban.   

Nem elérhető Kolin

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.785
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 149
  • :2023 Július, 14, 09:51:29
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #110 Dátum: 2010 Szeptember, 10, 13:26:18 »
Idézet
2010 09 10

HĂĄt sajnos elĂŠrkezett a TD-m halĂĄla.

Hengerfejes a drĂĄga de nagyon, holnapra lesz ĂĄrajĂĄnlatom.
Néha nekem is előjöhet nagyobb hiba.

Mi volt a jele? Erőtlen? fütsöl? olajos a víz?

bandit306

  • Vendég
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #111 Dátum: 2010 Szeptember, 10, 13:46:45 »
Mi volt a jele? Erőtlen? fütsöl? olajos a víz?
szerencsĂŠre olaj nem kerĂźlt bele a vĂ­zbe.

Nagyon nagy nyomás lett a rendszerbe, meg a kipuf gáz bekerült a vízbe, azt ma hirtelen felment a motorhőmérséklet meg a hűtőm kinyiffant, elpukkant az is a nyomás miatt. meg menet közben bevillant a vízhiány lámpa, pedig volt benne.

Nem elérhető Kolin

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.785
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 149
  • :2023 Július, 14, 09:51:29
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #112 Dátum: 2010 Szeptember, 10, 14:40:20 »
szerencsĂŠre olaj nem kerĂźlt bele a vĂ­zbe.

Nagyon nagy nyomás lett a rendszerbe, meg a kipuf gáz bekerült a vízbe, azt ma hirtelen felment a motorhőmérséklet meg a hűtőm kinyiffant, elpukkant az is a nyomás miatt. meg menet közben bevillant a vízhiány lámpa, pedig volt benne.
Hát az elég szívás, a hűtő menthető?

bandit306

  • Vendég
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #113 Dátum: 2010 Szeptember, 10, 15:05:14 »
Hát az elég szívás, a hűtő menthető?
Ez a kiszereléskor kiderül, de van profi hűtősőm, vagy ez menthető RÉZBŰL VAN vagy készít másikat.
Ha az sem jĂĄrhatĂł Ăşt, akkor bontĂłban lesz csere darab.

Csak Nick barátom autója ne legyen a közelben, mert akkor kölcsön veszem a kiegyenlítőtartályát a kocsijából. ;D whistle

Nem elérhető Nick88

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 5.662
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 166
  • :2022 Január, 03, 16:05:29
    • Nick's Carstyling Page
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #114 Dátum: 2010 Szeptember, 10, 20:22:06 »
Ez a kiszereléskor kiderül, de van profi hűtősőm, vagy ez menthető RÉZBŰL VAN vagy készít másikat.
Ha az sem jĂĄrhatĂł Ăşt, akkor bontĂłban lesz csere darab.

Csak Nick barátom autója ne legyen a közelben, mert akkor kölcsön veszem a kiegyenlítőtartályát a kocsijából. ;D whistle

Igyexek távol parkolni tőled!
Összekészítettem két papírost amit majd viszek neked talira. Pakolásztam és most találtam meg.

bandit306

  • Vendég
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #115 Dátum: 2010 Szeptember, 10, 20:59:23 »
Igyexek távol parkolni tőled!
Összekészítettem két papírost amit majd viszek neked talira. Pakolásztam és most találtam meg.
Köszönöm előre is. :-!

Nem elérhető Davids

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 219
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 5
  • :2015 Szeptember, 25, 10:46:45
  • Mr.
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #116 Dátum: 2010 Szeptember, 11, 00:42:42 »
KĂśszi. :-!

Csak hidegen a napi első indulásnál.
Bemelegszik, akkor nem csinĂĄlja mĂŠg ha reggel mentem vele, ĂŠs utĂĄna Pl dĂŠlutĂĄn.

Az izzĂ­tĂłgyertyĂĄk cserĂŠlve mind a 4 db szinte Ăşjjak.
Ha nem lesz ennyire gagyi idő körbenézem a motorteret.

Milyen tĂĄpszivattyud van? A gyĂĄri gumipumpĂĄlĂłs?
Nekem is volt ilyen bajom.Abba van egy kis mĂźanyag visszacsaposzelep.Valszeg az lesz a baja hogy visszafolyik a tankba nyĂĄl,ĂŠs ezĂŠrt kĂśhĂśg.
prĂłbĂĄld meg kikĂśtni vagy kicserĂŠlni.

bandit306

  • Vendég
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #117 Dátum: 2010 Szeptember, 11, 09:49:47 »
Milyen tĂĄpszivattyud van? A gyĂĄri gumipumpĂĄlĂłs?
Nekem is volt ilyen bajom.Abba van egy kis mĂźanyag visszacsaposzelep.Valszeg az lesz a baja hogy visszafolyik a tankba nyĂĄl,ĂŠs ezĂŠrt kĂśhĂśg.
prĂłbĂĄld meg kikĂśtni vagy kicserĂŠlni.
Sajnos most más gondom van behalt a kicsikocsim hengerfejes lett most előbb a motort kell rendbetenni utána mehet az apróság.
de igen az a gumitrutyi van benne a csőbeszerelve.
ha elindul az autóm, utánna lesz időm evvel foglalkozni is.

fisi306b1.4xn

  • Vendég
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #118 Dátum: 2010 Szeptember, 11, 10:58:17 »
Sajnos most más gondom van behalt a kicsikocsim hengerfejes lett most előbb a motort kell rendbetenni utána mehet az apróság.
de igen az a gumitrutyi van benne a csőbeszerelve.
ha elindul az autóm, utánna lesz időm evvel foglalkozni is.

Szia Bandita!

RemĂŠlem odafigyeltek a szelepszĂĄr szimeringekre ĂŠs a szeleptĂĄnyĂŠrokra is, ha mĂĄr egyszer szĂŠt lesz hĂşzva.

bandit306

  • Vendég
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #119 Dátum: 2010 Szeptember, 11, 11:09:33 »
Szia Bandita!

RemĂŠlem odafigyeltek a szelepszĂĄr szimeringekre ĂŠs a szeleptĂĄnyĂŠrokra is, ha mĂĄr egyszer szĂŠt lesz hĂşzva.
Minden rendbe lesz tĂŠve. Ha nem akkor motor csere.

Nem elérhető Kolin

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.785
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 149
  • :2023 Július, 14, 09:51:29
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #120 Dátum: 2010 Szeptember, 11, 12:05:21 »
Minden rendbe lesz tĂŠve. Ha nem akkor motor csere.
Nem hinnĂŠm, hogy a motorod olyan rossz ĂĄllapotĂş lenne...

Break 306

  • Vendég
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #121 Dátum: 2010 Szeptember, 12, 07:51:09 »
Minden rendbe lesz tĂŠve. Ha nem akkor motor csere.
   

        hĂĄt nagyon rossz ĂŠrzĂŠs 306-ost vontatni,remĂŠlem nem lessz tĂśbb :-[ :'( 8)

fisi306b1.4xn

  • Vendég
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #122 Dátum: 2010 Szeptember, 12, 10:34:33 »
   

        hĂĄt nagyon rossz ĂŠrzĂŠs 306-ost vontatni,remĂŠlem nem lessz tĂśbb :-[ :'( 8)

De legalĂĄbb 306-os tesĂł vontatta nem?

bandit306

  • Vendég
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #123 Dátum: 2010 Szeptember, 12, 13:06:04 »
   

        hĂĄt nagyon rossz ĂŠrzĂŠs 306-ost vontatni,remĂŠlem nem lessz tĂśbb :-[ :'( 8)
Csak annak ĂśrĂźlĂśk, hogy nem sutyokival kellett huzatni, hanem 306 os hozott haza. KĂśszĂśnĂśm itt is neked.
A vĂĄrhatĂł kĂśltsĂŠg 100.000 maniban gyĂĄri cuccokkal lesz mindennel sikolĂĄs nyomĂĄsprĂłba ĂŠs alkatrĂŠszek szerelĂŠs. :-!

fisi306b1.4xn

  • Vendég
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #124 Dátum: 2010 Szeptember, 12, 15:50:24 »
Csak annak ĂśrĂźlĂśk, hogy nem sutyokival kellett huzatni, hanem 306 os hozott haza. KĂśszĂśnĂśm itt is neked.
A vĂĄrhatĂł kĂśltsĂŠg 100.000 maniban gyĂĄri cuccokkal lesz mindennel sikolĂĄs nyomĂĄsprĂłba ĂŠs alkatrĂŠszek szerelĂŠs. :-!

Biztos, hogy kĂśszĂśrĂźlni kell a hengerfejet?
AzĂŠrt kicsit sok nem?
Amikor hf tömt cseréltem megvettem mindkét oldalra a csonkok tömítését is (na azok voltak a drágák), + ~20 e hufos vízpumpa köszörülés nélkül 70 alatt állt meg munkadíjjal. Megjegyzem itt a köszörűsök ismerőseim, az nem lett volna 10 e nél nagyobb összeg.

bandit306

  • Vendég
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #125 Dátum: 2010 Szeptember, 12, 19:51:16 »
Biztos, hogy kĂśszĂśrĂźlni kell a hengerfejet?
AzĂŠrt kicsit sok nem?
Amikor hf tömt cseréltem megvettem mindkét oldalra a csonkok tömítését is (na azok voltak a drágák), + ~20 e hufos vízpumpa köszörülés nélkül 70 alatt állt meg munkadíjjal. Megjegyzem itt a köszörűsök ismerőseim, az nem lett volna 10 e nél nagyobb összeg.
Ez a legrosszab lehetőség összegre, de ez menni fog lefelé remélem.

Nem elérhető marcusa

  • AdminisztrĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • *****
  • Hozzászólások: 3.889
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 151
  • :2020 November, 15, 20:15:39
  • 2.0 HDI
    • marcusa.atw.hu
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #126 Dátum: 2010 Szeptember, 12, 22:50:40 »
Ez a kiszereléskor kiderül, de van profi hűtősőm, vagy ez menthető RÉZBŰL VAN vagy készít másikat.
Ha az sem jĂĄrhatĂł Ăşt, akkor bontĂłban lesz csere darab.

Csak Nick barátom autója ne legyen a közelben, mert akkor kölcsön veszem a kiegyenlítőtartályát a kocsijából. ;D whistle
Ha jĂłl olvasok a sorok kĂśzĂśtt, ilyet keresel:
http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelyauto/henger_hengerfej_motoralkatresz/peugeot_306_kiegyenlito_tartaj_180310148.html
 :D

bandit306

  • Vendég

bandit306

  • Vendég
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #128 Dátum: 2010 Szeptember, 24, 18:30:53 »
IzzitĂłgyertyĂĄban

NGK vagy champion ?

Nem elérhető Kolin

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.785
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 149
  • :2023 Július, 14, 09:51:29
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #129 Dátum: 2010 Szeptember, 25, 10:40:44 »
IzzitĂłgyertyĂĄban

NGK vagy champion ?
Én NGK-t vennék inkább (bármiből is)!

bandit306

  • Vendég
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #130 Dátum: 2010 Szeptember, 27, 09:49:45 »
Én NGK-t vennék inkább (bármiből is)!
KĂśszi

cefetcafat

  • Vendég
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #131 Dátum: 2010 Szeptember, 29, 09:02:03 »
Sziasztok lenne egy olyan problĂŠmĂĄm az autĂłval amit most mĂĄrciusban vettem 306 97 1.9 XTDT hogy elkezdett nagyon feketĂŠn fĂźstĂślni... ĂŠn mint kezdő diesel-es ugye elvittem szerelőhĂśz aki kapĂĄsbĂłl rĂĄvĂĄgta hogy rosszak a porlasztĂłk vegyĂŠl bele 4 ujjat ĂŠs akkor majd jĂł lesz... megtettem 56000ft a 4 db...nyomĂĄsprĂłba berak +12000ft na de a helyzet nem vĂĄltozott semmit ugyan Ăşgy fĂźstĂśl.akkor azt mondja rosszabb a helyzet valĂłszinĹą hogy az adagolo rossz na mondom f.....a....vettem egy tipus azonos lucas adagolot +40000ft ami persze mĂźkĂśdik csak mĂŠg mindig fĂźstĂśl a jĂĄrgĂĄny.... na most ott tartunk hogy ĂĄt esett azĂłta egy turbĂł cserĂŠn is +30000 de mĂŠg mindig FÜSTŐL a kocsi elvittem mĂŠretni a fĂźstmĂŠrő gĂŠp kiakadt a vizsga bĂĄzison a megengedett 2.5 helyett 14.a koromtartalom a kipufogo gĂĄzban!!!!!......És erre azt mondja a szerelő hogy lehet cserĂŠlni kellene a szelepszĂĄr szimeringet  hogy onnan kapkodja fel az olajat ja meg mondom mindjĂĄrt teszek bele ujj motort nem?

Ha valaki esetleg megtudnĂĄ mondani hogy mi lehet a hibajelensĂŠg oka a  kocsin akkor azt nagyon megkĂśszĂśnnĂŠm....
AdagolĂł porlasztĂł turbĂł kizĂĄrva ezek cserĂŠlve lettek...ĂŠs mĂŠg mindig fĂźstĂśl..



Nem elérhető Kolin

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.785
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 149
  • :2023 Július, 14, 09:51:29
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #132 Dátum: 2010 Szeptember, 29, 09:09:35 »
Sziasztok lenne egy olyan problĂŠmĂĄm az autĂłval amit most mĂĄrciusban vettem 306 97 1.9 XTDT hogy elkezdett nagyon feketĂŠn fĂźstĂślni... ĂŠn mint kezdő diesel-es ugye elvittem szerelőhĂśz aki kapĂĄsbĂłl rĂĄvĂĄgta hogy rosszak a porlasztĂłk vegyĂŠl bele 4 ujjat ĂŠs akkor majd jĂł lesz... megtettem 56000ft a 4 db...nyomĂĄsprĂłba berak +12000ft na de a helyzet nem vĂĄltozott semmit ugyan Ăşgy fĂźstĂśl.akkor azt mondja rosszabb a helyzet valĂłszinĹą hogy az adagolo rossz na mondom f.....a....vettem egy tipus azonos lucas adagolot +40000ft ami persze mĂźkĂśdik csak mĂŠg mindig fĂźstĂśl a jĂĄrgĂĄny.... na most ott tartunk hogy ĂĄt esett azĂłta egy turbĂł cserĂŠn is +30000 de mĂŠg mindig FÜSTŐL a kocsi elvittem mĂŠretni a fĂźstmĂŠrő gĂŠp kiakadt a vizsga bĂĄzison a megengedett 2.5 helyett 14.a koromtartalom a kipufogo gĂĄzban!!!!!......És erre azt mondja a szerelő hogy lehet cserĂŠlni kellene a szelepszĂĄr szimeringet  hogy onnan kapkodja fel az olajat ja meg mondom mindjĂĄrt teszek bele ujj motort nem?

Ha valaki esetleg megtudnĂĄ mondani hogy mi lehet a hibajelensĂŠg oka a  kocsin akkor azt nagyon megkĂśszĂśnnĂŠm....
AdagolĂł porlasztĂł turbĂł kizĂĄrva ezek cserĂŠlve lettek...ĂŠs mĂŠg mindig fĂźstĂśl..
Hali!
Milyen forudaltszĂĄm tartomĂĄnyban fĂźstĂśl? Mindenhol vagy bizonyos rĂŠszeken? MennettesljesĂ­tmĂŠnye jĂł?

cefetcafat

  • Vendég
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #133 Dátum: 2010 Szeptember, 29, 09:17:43 »
Hali!
Milyen forudaltszĂĄm tartomĂĄnyban fĂźstĂśl? Mindenhol vagy bizonyos rĂŠszeken? MennettesljesĂ­tmĂŠnye jĂł?


Szia alapjĂĄraton oda lĂŠpekneki kĂśpi a fĂźstĂśt.. pl lĂĄmpĂĄnĂĄl elindulok kihĂşzom 1 2 3 fĂźstĂśl...kb 2000-2400-as fordulaton 4-ik  5-ik sebessĂŠgnĂŠl  elhagyja a fĂźstĂślĂŠst a motor hĂşz jobb lett az uj turbĂłval...

Nem elérhető Kolin

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.785
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 149
  • :2023 Július, 14, 09:51:29
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #134 Dátum: 2010 Szeptember, 29, 09:22:11 »

Szia alapjĂĄraton oda lĂŠpekneki kĂśpi a fĂźstĂśt.. pl lĂĄmpĂĄnĂĄl elindulok kihĂşzom 1 2 3 fĂźstĂśl...kb 2000-2400-as fordulaton 4-ik  5-ik sebessĂŠgnĂŠl  elhagyja a fĂźstĂślĂŠst a motor hĂşz jobb lett az uj turbĂłval...
Ha a motorolajad nem fogy, szerintem ez inkább beállítási probléma lehet (adagoló vagy turbó) én a helyedben először egy adagolóshoz vinném el, hogy nézze meg minden okés-e. Ezt a szerelőt pedig inkább hanyagolnám...

cefetcafat

  • Vendég
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #135 Dátum: 2010 Szeptember, 29, 09:30:52 »
Ha a motorolajad nem fogy, szerintem ez inkább beállítási probléma lehet (adagoló vagy turbó) én a helyedben először egy adagolóshoz vinném el, hogy nézze meg minden okés-e. Ezt a szerelőt pedig inkább hanyagolnám...

Azt elfelejtettem irni hogy mikor elvesszük az adagolon a füstcsavarral az anyagot tőle akkor elmarad a fekete füst viszont a motor szépen folyamatosan alapjáraton nekiáll kéken füstölni.. az lehet szelepszár szimering hibájából?

Nem elérhető Kolin

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.785
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 149
  • :2023 Július, 14, 09:51:29
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #136 Dátum: 2010 Szeptember, 29, 09:34:41 »
Azt elfelejtettem irni hogy mikor elvesszük az adagolon a füstcsavarral az anyagot tőle akkor elmarad a fekete füst viszont a motor szépen folyamatosan alapjáraton nekiáll kéken füstölni.. az lehet szelepszár szimering hibájából?
Az lehet az is... de sztem akkor mĂĄskor is kellene kĂŠken fĂźstĂślnie.
ElĂśltĂśltĂŠs nĂŠzettĂŠl az adagolĂłn?

cefetcafat

  • Vendég
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #137 Dátum: 2010 Szeptember, 29, 09:43:59 »
Az lehet az is... de sztem akkor mĂĄskor is kellene kĂŠken fĂźstĂślnie.
ElĂśltĂśltĂŠs nĂŠzettĂŠl az adagolĂłn?

Azt nem tudom hogy mit hogyan állitott aszerelő mert mindig nem voltam ott mikor a kocsit csinálta..Előtöltést hogyan kell állittani? azt megtudom csinálni én is?
 

Nem elérhető Kolin

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.785
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 149
  • :2023 Július, 14, 09:51:29
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #138 Dátum: 2010 Szeptember, 29, 09:47:37 »

Azt nem tudom hogy mit hogyan állitott aszerelő mert mindig nem voltam ott mikor a kocsit csinálta..Előtöltést hogyan kell állittani? azt megtudom csinálni én is?
Az előtöltés állítást érdemes adagolósra bízni..
Bosch adagolĂłkon Ăşgy kell ĂĄllĂ­tani, hogy picit billentessz az adagolĂłn ide vagy oda, elvileg a Lucason is...

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #139 Dátum: 2010 Szeptember, 29, 13:00:43 »
Azt elfelejtettem irni hogy mikor elvesszük az adagolon a füstcsavarral az anyagot tőle akkor elmarad a fekete füst viszont a motor szépen folyamatosan alapjáraton nekiáll kéken füstölni.. az lehet szelepszár szimering hibájából?

ha motor olajat ennné akkor kicsit kéken fűstőlni illetve fogyna az olaj.
kivĂŠve ha keveredik a motor olaj gĂĄz olajjal! ezt a motor olaj szagĂĄn lehet ĂŠszre venni. de ez csak nagyon le strapĂĄlt motornĂĄl lehet ĂŠszre venni ill. az ereje sem lenne meg!

bandit306

  • Vendég
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #140 Dátum: 2010 Szeptember, 29, 13:03:05 »
Sziasztok lenne egy olyan problĂŠmĂĄm az autĂłval amit most mĂĄrciusban vettem 306 97 1.9 XTDT hogy elkezdett nagyon feketĂŠn fĂźstĂślni... ĂŠn mint kezdő diesel-es ugye elvittem szerelőhĂśz aki kapĂĄsbĂłl rĂĄvĂĄgta hogy rosszak a porlasztĂłk vegyĂŠl bele 4 ujjat ĂŠs akkor majd jĂł lesz... megtettem 56000ft a 4 db...nyomĂĄsprĂłba berak +12000ft na de a helyzet nem vĂĄltozott semmit ugyan Ăşgy fĂźstĂśl.akkor azt mondja rosszabb a helyzet valĂłszinĹą hogy az adagolo rossz na mondom f.....a....vettem egy tipus azonos lucas adagolot +40000ft ami persze mĂźkĂśdik csak mĂŠg mindig fĂźstĂśl a jĂĄrgĂĄny.... na most ott tartunk hogy ĂĄt esett azĂłta egy turbĂł cserĂŠn is +30000 de mĂŠg mindig FÜSTŐL a kocsi elvittem mĂŠretni a fĂźstmĂŠrő gĂŠp kiakadt a vizsga bĂĄzison a megengedett 2.5 helyett 14.a koromtartalom a kipufogo gĂĄzban!!!!!......És erre azt mondja a szerelő hogy lehet cserĂŠlni kellene a szelepszĂĄr szimeringet  hogy onnan kapkodja fel az olajat ja meg mondom mindjĂĄrt teszek bele ujj motort nem?

Ha valaki esetleg megtudnĂĄ mondani hogy mi lehet a hibajelensĂŠg oka a  kocsin akkor azt nagyon megkĂśszĂśnnĂŠm....
AdagolĂł porlasztĂł turbĂł kizĂĄrva ezek cserĂŠlve lettek...ĂŠs mĂŠg mindig fĂźstĂśl..
Szia

Nekem is hasonló a gondom, de a porlasztók árát leverném a szerelőn, mert csak elkellett volna vinned beméretni.
Nekem is a hengerfelyezéskor kiszerelést követően bemérette, és a 4 ből 1 volt amin áűllított, 1 amit tisztított, a maradék 2 hibamentes volt. Ja és 264.000km van a motorban.

A hengerfejben kilettek cserĂŠlve a szelepszĂĄrszimeringek, ĂŠs mĂŠgis ha oda lĂŠpek neki, igen csak kormol, de ahogyan  letekertem a fĂźstcsavart mint volt adig, eltĂźnt a fĂźstĂślĂŠs.
Csak leesett az alapjĂĄratom. 740 re

cefetcafat

  • Vendég
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #141 Dátum: 2010 Szeptember, 29, 13:34:39 »
Szia

Nekem is hasonló a gondom, de a porlasztók árát leverném a szerelőn, mert csak elkellett volna vinned beméretni.
Nekem is a hengerfelyezéskor kiszerelést követően bemérette, és a 4 ből 1 volt amin áűllított, 1 amit tisztított, a maradék 2 hibamentes volt. Ja és 264.000km van a motorban.

A hengerfejben kilettek cserĂŠlve a szelepszĂĄrszimeringek, ĂŠs mĂŠgis ha oda lĂŠpek neki, igen csak kormol, de ahogyan  letekertem a fĂźstcsavart mint volt adig, eltĂźnt a fĂźstĂślĂŠs.
Csak leesett az alapjĂĄratom. 740 re

A füst csavarral probálkoztunk mi is elvettük a naftát de akkor nem huztak a lovak meg átváltott a fekete füstből folyamatos kékre ha alapjáraton megy a moci akkor is folyamatosan szép kék füstje van..

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #142 Dátum: 2010 Szeptember, 29, 14:10:31 »
A füst csavarral probálkoztunk mi is elvettük a naftát de akkor nem huztak a lovak meg átváltott a fekete füstből folyamatos kékre ha alapjáraton megy a moci akkor is folyamatosan szép kék füstje van..

ha kĂŠken fĂźstĂśl akkor eszi ĂĄm az olajat.
nem fogy?

cefetcafat

  • Vendég
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #143 Dátum: 2010 Szeptember, 29, 15:38:50 »
ha kĂŠken fĂźstĂśl akkor eszi ĂĄm az olajat.
nem fogy?

Ha hiszed ha nem most volt benne mĂĄsodszor olajcsere miĂłta nĂĄlam van ĂŠs nem fogyott talĂĄn 0/5deci pedig belevĂĄgtam mĂĄr 13000km-ert mĂĄrciustol...

bandit306

  • Vendég
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #144 Dátum: 2010 Szeptember, 29, 17:08:54 »
A füst csavarral probálkoztunk mi is elvettük a naftát de akkor nem huztak a lovak meg átváltott a fekete füstből folyamatos kékre ha alapjáraton megy a moci akkor is folyamatosan szép kék füstje van..
A felsorolásodból, elsőnek illett volna a szimeringeket cserélni,(a szerelőnek) és ha utána is füstöl akkor lehet tovább lépni.

Megvannak a rĂŠgi porlasztĂłid?
Ha igen akkor ĂŠrdemes lenne bemĂŠretni, ĂŠs akkor lenne mĂŠg 1 garnitĂşra tartalĂŠkba.
pĂĄr ezer mani ha mind a 4 ĂĄllĂ­tĂĄsra szorĂşlna.

NĂĄlunk max 5000 ft

cefetcafat

  • Vendég
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #145 Dátum: 2010 Szeptember, 30, 10:53:45 »
A felsorolásodból, elsőnek illett volna a szimeringeket cserélni,(a szerelőnek) és ha utána is füstöl akkor lehet tovább lépnia

Megvannak a rĂŠgi porlasztĂłid?
Ha igen akkor ĂŠrdemes lenne bemĂŠretni, ĂŠs akkor lenne mĂŠg 1 garnitĂşra tartalĂŠkba.
pĂĄr ezer mani ha mind a 4 ĂĄllĂ­tĂĄsra szorĂşlna.

Ugye mint mondottam kezdő dieseles vagyok még nem tudom mitöl lehet fekete füstje sajna ha tudtam volna biztos nem viszem szerelőhöz......az a sok mani amit kifizettem neki vehettem volna mán egy másik motort bele..De ugye mindenki a maga kárán tanul sajnos...:)

NĂĄlunk max 5000 ft

Nem elérhető Davids

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 219
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 5
  • :2015 Szeptember, 25, 10:46:45
  • Mr.
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #146 Dátum: 2010 Október, 03, 22:56:43 »
A füst csavarral probálkoztunk mi is elvettük a naftát de akkor nem huztak a lovak meg átváltott a fekete füstből folyamatos kékre ha alapjáraton megy a moci akkor is folyamatosan szép kék füstje van..

Ki cserĂŠlte az adagolĂłt?A szerelĂś?Mert az is lehet hogy nem jĂł helyen van a vezĂŠrlĂŠs.Nem tĂśkĂŠletes az ĂŠgĂŠs.Ha minden ki lett cserĂŠlve csak ez lehet.Amugy erĂśs az autĂł vagy nehezen pĂśrĂśg fel?A szerelĂśn meg verd le az Ăśsszes kĂśltsĂŠget.20 ĂŠvig ingyen szerel!!

cefetcafat

  • Vendég
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #147 Dátum: 2010 Október, 04, 16:56:34 »
Ki cserĂŠlte az adagolĂłt?A szerelĂś?Mert az is lehet hogy nem jĂł helyen van a vezĂŠrlĂŠs.Nem tĂśkĂŠletes az ĂŠgĂŠs.Ha minden ki lett cserĂŠlve csak ez lehet.Amugy erĂśs az autĂł vagy nehezen pĂśrĂśg fel?A szerelĂśn meg verd le az Ăśsszes kĂśltsĂŠget.20 ĂŠvig ingyen szerel!!

Hy az adagolĂłt a szerelő rakta fel minden stiftelve volt 3 helyen ĂśnindittĂł mĂśgĂśtt adagolĂłnĂĄl ĂŠs vezĂŠrmĹątengelynĂŠl hĂĄla isten akkor ott voltam lĂĄttam hogy mit csinĂĄl...a motor hĂşz pĂśrĂśg rendesen azzal nincs baj csak azzal  hogy fĂźstĂśl.. Most akarunk majd szelepszĂĄr szimeringet cserĂŠlni ha utĂĄna sem jĂł akkor muszĂĄj lesz adagolĂłst keresnem...Valaki esetleg vasmegye kĂśrnyĂŠkĂŠn nem tud egyet?

Nem elérhető Davids

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 219
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 5
  • :2015 Szeptember, 25, 10:46:45
  • Mr.
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #148 Dátum: 2010 Október, 04, 22:41:43 »
Hy az adagolĂłt a szerelő rakta fel minden stiftelve volt 3 helyen ĂśnindittĂł mĂśgĂśtt adagolĂłnĂĄl ĂŠs vezĂŠrmĹątengelynĂŠl hĂĄla isten akkor ott voltam lĂĄttam hogy mit csinĂĄl...a motor hĂşz pĂśrĂśg rendesen azzal nincs baj csak azzal  hogy fĂźstĂśl.. Most akarunk majd szelepszĂĄr szimeringet cserĂŠlni ha utĂĄna sem jĂł akkor muszĂĄj lesz adagolĂłst keresnem...Valaki esetleg vasmegye kĂśrnyĂŠkĂŠn nem tud egyet?

Akkor passz.de szerintem az is fura hogy mind a 2 adagolĂłval ugyanazt csinĂĄlja.

cefetcafat

  • Vendég
Re:FĂźstĂśs topik
« Válasz #149 Dátum: 2010 Október, 10, 15:27:11 »
Sziasztok...uj fejlemĂŠnyek...kicserĂŠlĂŠsre kerĂźltek a szelepszĂĄr szimeringek 3 szelep lĂłgott nem tartotta meg a szimering ott ment le az olaj ...de  sajna mĂŠg  reggel azt tapasztaltam első indittĂĄsnĂĄl hogy mĂŠg mindig halvĂĄnykĂŠk fĂźstĂśt kĂśp ki a motor amit 1 2 gĂĄzadĂĄssal el is hagy.. viszont az erős fekete fĂźstĂśm megszĂźnt ..aminek az oka az hogy
a kipufogĂłnĂĄl a tĹązkarika ki volt ĂŠgve ĂŠs ami miatt a turbĂł nyomĂĄsom el illant gondolom ĂŠn.gyors vettem bele egyet ĂŠs az is lecserĂŠlĂŠsre kerĂźlt...nem mondom olyat megy most az autĂł hogy majd beszarok. na meg azt hittem  hogy nem jĂł a hallĂĄsom mert nem hallottam eddig a turbĂł hangjĂĄt most viszont 2100-as fordulaton Ăşgy elkezd fĂźtyĂźlni hogy az eszmĂŠletlen ĂŠs a gyorsulĂĄsa is felĂźl mĂşlja az eddigit nagyon jĂł asszem most jĂśn elő a kis ĂśrdĂśg a motorbĂłl ĂŠpp ideje :-!..

 


Google PageRank