Peugeot 306 Klub - Az Első Magyar Peugeot 306 Klub

Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Részletes kereső  

Szavazás

Menyire vagy elégedett az E85 átalakítóval?

Teljesen jó
- 0 (0%)
Lehetne jobb is
- 1 (2.6%)
Csak hideg indításra használom
- 0 (0%)
Kár volt meg venni
- 3 (7.7%)
Nem tudok nyilatkozni mert nincs
- 35 (89.7%)

Összes szavazó: 33


Oldalak: 1 ... 10 11 [12] 13 14   Le

Szerző Téma: E85 tapasztalatok...  (Megtekintve 155803 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

nyalee

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #550 Dátum: 2010 Július, 12, 16:23:37 »

még egy fogyasztási adat ami meglepő volt a számomra!

562km és csak 43L tudtam rátankolni.az 7,6 nem tudom hogyan sikerült.
Naplózva

Kasz

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #551 Dátum: 2010 Július, 13, 08:45:33 »

Én próbáltam,de nem jó.

De nekem az 1-es mód sem adott hibajelzést, azért reménykedek benne :) Lassan kifogy az anyag, eddig 600 km-t mentem, nincs hibajel, bár nem hiszem, hogy túl sokat tudott érvényesülni az ECO mód 150 feletti autópályatempó mellett :D
Naplózva

K Nándor

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #552 Dátum: 2010 Július, 13, 10:54:26 »

De nekem az 1-es mód sem adott hibajelzést, azért reménykedek benne :) Lassan kifogy az anyag, eddig 600 km-t mentem, nincs hibajel, bár nem hiszem, hogy túl sokat tudott érvényesülni az ECO mód 150 feletti autópályatempó mellett :D

Izzó van a visszajelzőnél? :D
Naplózva

Kasz

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #553 Dátum: 2010 Július, 13, 11:05:29 »

Izzó van a visszajelzőnél? :D

:D Egyébként tegnap már nekem is kezdett gyanús lenni a dolog, ezért indításkor ellenőriztem, és igen, még működik :) Anno, amikor még keverve jártam 60% E85-nél már világított, szóval az ECU is tudja a dolgát. Na meg túlfogyasztás sem jelentkezik (bár eddig jelentős csökkenést sem vettem észre), ami meg a 60%-os keveréknél rögtön jött, akkor bőven 10 liter fölé ugrott a fogyasztás, most meg tuti alatta lesz, mivel már 600 km felett járok :) Csak azt sajnálom, hogy száguldoznom kellett (na jó, igazából annyira nem, már rég élveztem ennyire a vezetést :D), mert így semmi nem fog ennek a tank anyagnak az elégetéséből kiderülni.
Naplózva

Domager

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 7
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 398
  • Autó színe: szürke
  • Évjárat: 2001
  • Lakóhely: Százhalombatta
  • Motor: 1.4
  • Típus: Break
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #554 Dátum: 2010 Július, 14, 20:57:17 »

Ma tankoltam felesbe (nap végén volt már, kis híja volt, hogy úgy számoljam a felest, hogy 2500-at szeszből, 2500-at bengából ;D), elindulás után viszont hallhatóan hangosabb lett a motor (előtte kb. 60%-40% volt az arány). Ilyet tapasztaltatok már? Utánaolvasva a neten, másnak azért lett hangosabb, mert az etanol kenési tulajdonsága rosszabb, mint a benziné és ez hangosíthatja pl. az AC pumpát. Ez lehetséges?
Köszi.
Naplózva
Lehet hogy a biztonsági öv korlátoz a közlekedésben, de nem annyira, mint a tolókocsi.

K Nándor

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #555 Dátum: 2010 Július, 14, 21:21:32 »

Ma tankoltam felesbe (nap végén volt már, kis híja volt, hogy úgy számoljam a felest, hogy 2500-at szeszből, 2500-at bengából ;D), elindulás után viszont hallhatóan hangosabb lett a motor (előtte kb. 60%-40% volt az arány). Ilyet tapasztaltatok már? Utánaolvasva a neten, másnak azért lett hangosabb, mert az etanol kenési tulajdonsága rosszabb, mint a benziné és ez hangosíthatja pl. az AC pumpát. Ez lehetséges?
Köszi.

Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam. Az első tankolás után észrevettem ,hogy halkabb lett.
Naplózva

Kasz

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #556 Dátum: 2010 Július, 15, 11:40:00 »

Valaki próbálta már az ECOMODE=2 beállítást? Én most bekapcsoltam, kiváncsi leszek mennyit fog fogyasztani, bár nem lesz teljesen jó a mérés, mert késve indultam neki egy Gyömrő-Miskolc túrának, emiatt eléggé nyomnom kellett a pályán... Aki tud menet közben mérést végezni ráérő idejében megnézné, hogy ötösben kb. mekkora sebességnél 30% a gázpedálállás (természetesen sík terep, egyenletes tempó mellett érdekes a dolog)?

8,71 l/100 km lett az eredmény. Diag lámpa nem gyulladt ki, fogyasztás biztosan nem nőtt, hogy csökkent-e, az majd a következőnél kiderül. :)

300 km autópálya 150+ sebességgel
150 km országút 100-al, előzgetéssel
100 km autóút 100-al
100 km pesti városi forgatag

Szerintem nem rossz, benzinből is hajlamos volt 8 felett fogyasztani ilyen körülmények között. A forgalmazó az E85power forumán vállalkozó kedvűeknek ajánlotta a LAMOFFS=000,078 kipróbálását, asszem' délután beállítom :)
Naplózva

fisi306b1.4xn

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #557 Dátum: 2010 Július, 15, 22:46:46 »

Jah hát kérem 100-150-es tempónál oly' mindegy, hogy be van kapcsolva az ECO vagy sem. :-))

Na b..csunáj gyanús vagy nekem. De majd az augusztusin Szántódon előadhatod ismét a magánszámot. ;D
Naplózva

Kasz

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #558 Dátum: 2010 Július, 16, 08:25:52 »

Jah hát kérem 100-150-es tempónál oly' mindegy, hogy be van kapcsolva az ECO vagy sem. :-))

Ezért kérdeztem volt, hogy vajh milyen tempóban megy kicsikocsink 25% illetve 30%-os gázpedálállás mellett? Lámpicska beszerzésében gondolkodik valaki?
Naplózva

K Nándor

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #559 Dátum: 2010 Július, 17, 18:52:45 »

No. Tegnap éjszaka hazajöttünk Békésre. Az úton volt egy kis Budapesti szarakodás is, de utána végig nyomtam a 4-es főúton 90 és 110 között (belterületen tartva az 50-et). Békésen ismét megtankoltam, szépen nyakik öntöttem és összesen 17L ment bele 235km után. Ez 7,3-as fogyasztást jelent E85-ből. 8)
Naplózva

Domager

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 7
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 398
  • Autó színe: szürke
  • Évjárat: 2001
  • Lakóhely: Százhalombatta
  • Motor: 1.4
  • Típus: Break
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #560 Dátum: 2010 Július, 30, 12:09:14 »

Sziasztok, gyors kérdésem van , 1,4-es motornál mennyivel többet eszik 1:1 használatnál?
Gyors fejszámolásnál nekem az jött ki (itt írt 1,4-es tapasztalatok alapján), hogy abszolút értelemben tiszta szesznél és tiszta benzinhez képest tele tanknál (a fogyasztási adatokat is figyelembe véve) a mai árakon 1200 Ft a megtakarítás.
Ha csak szimplán átlagolunk, akkor 600 Ft-os megtakarítás nem sok a tele tankos 20000 Ft-os tankolásnál.

Ez csak matek, még nem próbálkoztam, de ha pl. 3:1-ben nem változna a fogyasztás, csak minimálisan, akkor már egy ezres lenne a megtakarítás.
Naplózva
Lehet hogy a biztonsági öv korlátoz a közlekedésben, de nem annyira, mint a tolókocsi.

K Nándor

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #561 Dátum: 2010 Július, 30, 12:30:37 »

Sziasztok, gyors kérdésem van , 1,4-es motornál mennyivel többet eszik 1:1 használatnál?
Gyors fejszámolásnál nekem az jött ki (itt írt 1,4-es tapasztalatok alapján), hogy abszolút értelemben tiszta szesznél és tiszta benzinhez képest tele tanknál (a fogyasztási adatokat is figyelembe véve) a mai árakon 1200 Ft a megtakarítás.
Ha csak szimplán átlagolunk, akkor 600 Ft-os megtakarítás nem sok a tele tankos 20000 Ft-os tankolásnál.

Ez csak matek, még nem próbálkoztam, de ha pl. 3:1-ben nem változna a fogyasztás, csak minimálisan, akkor már egy ezres lenne a megtakarítás.

Minden motornak 18-25% többlettel kell számolni. A legutolsó országúti fogyasztásom ~7,3 volt, nekem ez több mint kielégítő :D
Naplózva

Domager

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 7
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 398
  • Autó színe: szürke
  • Évjárat: 2001
  • Lakóhely: Százhalombatta
  • Motor: 1.4
  • Típus: Break
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #562 Dátum: 2010 Július, 30, 13:32:28 »

Minden motornak 18-25% többlettel kell számolni. A legutolsó országúti fogyasztásom ~7,3 volt, nekem ez több mint kielégítő :D
Magyarul felesbe volt a tele tank ~17140 Ft, amivel mentél 821 km-t. Gondolom ez bengával lett volna 5,5-6 l/100 km országúton, azaz 821 km 15172Ft (5,5L)-16551Ft  (6L) lett volna benzinnel.
Lehet én számoltam valamit nagyon el.
Naplózva
Lehet hogy a biztonsági öv korlátoz a közlekedésben, de nem annyira, mint a tolókocsi.

K Nándor

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #563 Dátum: 2010 Július, 30, 14:51:24 »

Magyarul felesbe volt a tele tank ~17140 Ft, amivel mentél 821 km-t. Gondolom ez bengával lett volna 5,5-6 l/100 km országúton, azaz 821 km 15172Ft (5,5L)-16551Ft  (6L) lett volna benzinnel.
Lehet én számoltam valamit nagyon el.
Nem. Az én autómba már van e85 átalakító. Tiszta e85-el mentem 235km-t (Budapest->Békés) majd ott megint nyakig tankoltam és 17 liter ment bele.
Naplózva

Domager

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 7
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 398
  • Autó színe: szürke
  • Évjárat: 2001
  • Lakóhely: Százhalombatta
  • Motor: 1.4
  • Típus: Break
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #564 Dátum: 2010 Július, 30, 15:09:19 »

Nem. Az én autómba már van e85 átalakító. Tiszta e85-el mentem 235km-t (Budapest->Békés) majd ott megint nyakig tankoltam és 17 liter ment bele.
Értettem:) Úgy már forintosítható a különbség.
Fele-fele aránynál mennyi a többletfogyasztás? Holnap lesz aktuális egy tele tank, azért kérdezősködöm, hogy miként tankoljak.

Naplózva
Lehet hogy a biztonsági öv korlátoz a közlekedésben, de nem annyira, mint a tolókocsi.

K Nándor

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #565 Dátum: 2010 Július, 30, 15:48:08 »

Értettem:) Úgy már forintosítható a különbség.
Fele-fele aránynál mennyi a többletfogyasztás? Holnap lesz aktuális egy tele tank, azért kérdezősködöm, hogy miként tankoljak.

Nekem nem zabált többet keverékkel :D
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #566 Dátum: 2010 Július, 30, 16:49:22 »

Értettem:) Úgy már forintosítható a különbség.
Fele-fele aránynál mennyi a többletfogyasztás? Holnap lesz aktuális egy tele tank, azért kérdezősködöm, hogy miként tankoljak.

Egészen minimális a többletfogyasztás, ha 50% a benzin-etanol keverék aránya.
Lehetséges, hogy az a leggazdaságosabb megoldás, de ebben az esetben vállalni kell, hogy a tartósan szegény keverékkel autózás esetleg a későbbiekben gondot fog okozni. De felesben még nem szélsőségesen durva, ha mindenféle átalakítás nélkül használod.
Naplózva

Domager

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 7
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 398
  • Autó színe: szürke
  • Évjárat: 2001
  • Lakóhely: Százhalombatta
  • Motor: 1.4
  • Típus: Break
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #567 Dátum: 2010 Július, 30, 17:00:43 »

Szerintem nem leszek olyan bátor, 70:30-at bevállalok, ami voltaképpen még több is, hiszen a benzinben van 4% alkohol, a szeszben meg 15% benzin.

Naplózva
Lehet hogy a biztonsági öv korlátoz a közlekedésben, de nem annyira, mint a tolókocsi.

K Nándor

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #568 Dátum: 2010 Július, 30, 17:05:19 »

Szerintem nem leszek olyan bátor, 70:30-at bevállalok, ami voltaképpen még több is, hiszen a benzinben van 4% alkohol, a szeszben meg 15% benzin.

50-50%-ban nyomhatod bele, nem lesz semmi baja. Este gyere ki a lurdyhoz és akkor láthatsz pár alkoholos autót  ;D
Naplózva

Petya27

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 14
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.325
  • Autó színe: Fehér
  • Lakóhely: Mónosbél
  • Típus: Sedan
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #569 Dátum: 2010 Augusztus, 06, 10:53:36 »

Cső srácok! Olvastam az előző hozzászólásokat csak biztosra akarok menni azért szeretnék kérdezni. Átalakító nélkül lehet felesben tankolni benzin-etanol keveréket vagy inkább ne próbálkozzak vele? 1.4-es motor. Előre is köszi a választ.  :-!
Naplózva
Ne vezess gyorsabban mint ahogy az angyalod repülni tud.

K Nándor

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #570 Dátum: 2010 Augusztus, 06, 11:02:04 »

Cső srácok! Olvastam az előző hozzászólásokat csak biztosra akarok menni azért szeretnék kérdezni. Átalakító nélkül lehet felesben tankolni benzin-etanol keveréket vagy inkább ne próbálkozzak vele? 1.4-es motor. Előre is köszi a választ.  :-!

Néhányszor pedig le lett írva ,hogy max felesbe lehet tankolni.
Naplózva

Petya27

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 14
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.325
  • Autó színe: Fehér
  • Lakóhely: Mónosbél
  • Típus: Sedan
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #571 Dátum: 2010 Augusztus, 06, 12:22:55 »

Néhányszor pedig le lett írva ,hogy max felesbe lehet tankolni.

Köszi a választ,akkor nem olvastam elég figyelmesen,elnézést,legközelebb jobban figyelek.  :) :-!
Naplózva
Ne vezess gyorsabban mint ahogy az angyalod repülni tud.

atti73

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #572 Dátum: 2010 Augusztus, 06, 13:57:29 »

Hali!
Végzett már valaki számításokat, hogy menyire éri meg ez a kütyü? Átlagos használat mellett mennyi idő alatt térül meg?
Naplózva

K Nándor

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #573 Dátum: 2010 Augusztus, 06, 14:07:31 »

Hali!
Végzett már valaki számításokat, hogy menyire éri meg ez a kütyü? Átlagos használat mellett mennyi idő alatt térül meg?

A legutóbbi fogyasztásom hosszútávon ~7,3 volt, van akinek ennyit eszik benzinből. Hogy mikor térül meg? Nem tud izgatni, mert havonta több pénz marad a zsebemben. Mondjuk ilyen fogyasztás mellett szerintem már rég megtérült (március környékén épült be),mert nem 20e Ft egy tank üzemanyag.
Naplózva

atti73

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #574 Dátum: 2010 Augusztus, 06, 14:19:49 »

A legutóbbi fogyasztásom hosszútávon ~7,3 volt, van akinek ennyit eszik benzinből. Hogy mikor térül meg? Nem tud izgatni, mert havonta több pénz marad a zsebemben. Mondjuk ilyen fogyasztás mellett szerintem már rég megtérült (március környékén épült be),mert nem 20e Ft egy tank üzemanyag.

Köszi
Naplózva

Rozsahegyir

  • Adminisztrátor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Népszerűség: 343
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 20.758
  • Autó színe: Ezüst
  • Évjárat: 2002/06
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 2.0 - 16V
  • Típus: Sedan
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #575 Dátum: 2010 Augusztus, 06, 14:48:55 »

Hali!
Végzett már valaki számításokat, hogy menyire éri meg ez a kütyü? Átlagos használat mellett mennyi idő alatt térül meg?

ahogyan itt olvasgatam kb. 1000-1500Ft-t marad a zsbedben minden TELI tankolás után... akkor ez nagyon durván 40 tank után térül meg a befektetésed ami kb. 30.000Km autózgatás!

Nekem szvsz még kétségeim vannak... menyivel elöbb megy tönkre pár alkatrész:
AC pumpa
KAtalizátor
Lambdaszonda

Akárhogyan is nézem ezeket az autókat még benzinhez tervezték ezáltal még hirből sem tudják az etanol létezését...
Naplózva

atti73

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #576 Dátum: 2010 Augusztus, 06, 15:05:29 »

ahogyan itt olvasgatam kb. 1000-1500Ft-t marad a zsbedben minden TELI tankolás után... akkor ez nagyon durván 40 tank után térül meg a befektetésed ami kb. 30.000Km autózgatás!

Nekem szvsz még kétségeim vannak... menyivel elöbb megy tönkre pár alkatrész:
AC pumpa
KAtalizátor
Lambdaszonda

Akárhogyan is nézem ezeket az autókat még benzinhez tervezték ezáltal még hirből sem tudják az etanol létezését...

Köszi, én is valami hasonlót számoltam. És akkor még bele lehet számolni az esetleges plusz km-eket a megfelelő benzinkút megtalálása miatt. :-)
Naplózva

WestBam

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #577 Dátum: 2010 Augusztus, 06, 16:43:17 »

ahogyan itt olvasgatam kb. 1000-1500Ft-t marad a zsbedben minden TELI tankolás után... akkor ez nagyon durván 40 tank után térül meg a befektetésed ami kb. 30.000Km autózgatás!

Nekem szvsz még kétségeim vannak... menyivel elöbb megy tönkre pár alkatrész:
AC pumpa
KAtalizátor
Lambdaszonda

Akárhogyan is nézem ezeket az autókat még benzinhez tervezték ezáltal még hirből sem tudják az etanol létezését...
Ezek szerint nem csak az én és a nálunk dolgozó mérnöknek a véleménye szerint nem érdemes utólag berakni. Persze mindenkinek egyéni döntése.
Most épp a drágább 95-öst tankolom egy benzinkutas ismim tanácsára (carrera 95), tiszta városi használat mellett lejjebb ment a fogyim kb. 0,5-1 L-t. 5 vagy 6 Ft plusz költség literenként, szebben jár a motor és valóban jobb a fogyi, nem károsít semmit, nem kell átalakítani semmit.
Nálam ez vált be.
Naplózva

K Nándor

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #578 Dátum: 2010 Augusztus, 06, 16:51:21 »

Ezek szerint nem csak az én és a nálunk dolgozó mérnöknek a véleménye szerint nem érdemes utólag berakni. Persze mindenkinek egyéni döntése.
Most épp a drágább 95-öst tankolom egy benzinkutas ismim tanácsára (carrera 95), tiszta városi használat mellett lejjebb ment a fogyim kb. 0,5-1 L-t. 5 vagy 6 Ft plusz költség literenként, szebben jár a motor és valóban jobb a fogyi, nem károsít semmit, nem kell átalakítani semmit.
Nálam ez vált be.

Múlt héten egy pug fábiánnál dolgozó sráccal beszéltem az etanolról. Csak annyit tudott mondani hogy szar ,de egy normális érve nem volt. Az etanol se károsít semmit és valakinek a benzint is el kell adni ;-)
Naplózva

Bally

  • V.I.P
  • Családtag
  • **
  • Népszerűség: 186
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 5.599
  • Autó színe: Noir Onyx
  • Évjárat: 2000
  • Lakóhely: Gödöllö
  • Motor: 1.8 - 16V
  • Típus: 3 ajtós
  • XU7JP4(RS Wannabe)
    • Taglap
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #579 Dátum: 2010 Augusztus, 06, 17:33:42 »

Múlt héten egy pug fábiánnál dolgozó sráccal beszéltem az etanolról. Csak annyit tudott mondani hogy szar ,de egy normális érve nem volt. Az etanol se károsít semmit és valakinek a benzint is el kell adni ;-)

A gond általában a szemlélet: etanol nem egyenlő hatalmas spórolás (mint ahogy azt lépten-nyomon hallani).
Bizonyos feltételek esetén persze tud az lenni, de 1.4 - 1.6 mocival évi ~10e km esetén nem annyira.
A gumikról pl mivel próbáltak lebeszélni? :)
Naplózva
           
                                            

Rozsahegyir

  • Adminisztrátor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Népszerűség: 343
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 20.758
  • Autó színe: Ezüst
  • Évjárat: 2002/06
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 2.0 - 16V
  • Típus: Sedan
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #580 Dátum: 2010 Augusztus, 06, 17:57:50 »

Múlt héten egy pug fábiánnál dolgozó sráccal beszéltem az etanolról. Csak annyit tudott mondani hogy szar ,de egy normális érve nem volt. Az etanol se károsít semmit és valakinek a benzint is el kell adni ;-)

Az a baj, hogy nagyon gyerek cipőben jár még a dolog!
Majd ha lesznek 200-300eKM-s tapasztalok és ez idő alatt nem lesz semmi kirivó dolog akkor OKÉ de addig csak kétkedve tudom fogadni!
Érdekes modón nem sok autó gyár ugrott rá az etanolra...
Naplózva

nyalee

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #581 Dátum: 2010 Augusztus, 06, 19:29:03 »

Az a baj, hogy nagyon gyerek cipőben jár még a dolog!
Majd ha lesznek 200-300eKM-s tapasztalok és ez idő alatt nem lesz semmi kirivó dolog akkor OKÉ de addig csak kétkedve tudom fogadni!
Érdekes modón nem sok autó gyár ugrott rá az etanolra...
érdekes

Peugeot benne van aki kapott a dolgon.tegnap mentem a jány elés és az autó szálito kamionon vagy 5 etnalolos pug.

Módosítva: 1970 Január, 01, 00:59:59
érdekes

Peugeot benne van aki kapott a dolgon.tegnap mentem a jány elés és az autó szálito kamionon vagy 5 etnalolos pug.
nem tudom de nekem mióta etanol van nem kormos a kipufogó nem fustöl hidegen

eddig csak jó tapasztalataim vannak igaz 5-10 lovat tuti elvesztettem de még mindig olcsóbban visz el mindenhova.

Naplózva

Rozsahegyir

  • Adminisztrátor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Népszerűség: 343
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 20.758
  • Autó színe: Ezüst
  • Évjárat: 2002/06
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 2.0 - 16V
  • Típus: Sedan
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #582 Dátum: 2010 Augusztus, 06, 20:47:46 »

érdekes

Peugeot benne van aki kapott a dolgon.tegnap mentem a jány elés és az autó szálito kamionon vagy 5 etnalolos pug.

Módosítva: 1970 Január, 01, 00:59:59
nem tudom de nekem mióta etanol van nem kormos a kipufogó nem fustöl hidegen

eddig csak jó tapasztalataim vannak igaz 5-10 lovat tuti elvesztettem de még mindig olcsóbban visz el mindenhova.

Nem is azt mondtam, hogy nincs... fordnak is van de abban is átalakitó ketyeg!
Naplózva

zoli

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 25
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 986
  • Autó színe: Szürke
  • Évjárat: 1997,12
  • Lakóhely: Nyíregyháza
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Naplózva
Munkaidőm kötetlen, megyek mint a töketlen!

Bally

  • V.I.P
  • Családtag
  • **
  • Népszerűség: 186
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 5.599
  • Autó színe: Noir Onyx
  • Évjárat: 2000
  • Lakóhely: Gödöllö
  • Motor: 1.8 - 16V
  • Típus: 3 ajtós
  • XU7JP4(RS Wannabe)
    • Taglap
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #584 Dátum: 2010 Augusztus, 06, 22:42:25 »

Naplózva
           
                                            

WestBam

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #585 Dátum: 2010 Augusztus, 06, 22:57:35 »

Nem is azt mondtam, hogy nincs... fordnak is van de abban is átalakitó ketyeg!
A flexit mi is a fordtól vesszük, nem átalakító van benne. Teljesen át van alakítva az egész motor, az üzemanyagrendszer, egyszóval minden. Ellenállóbb dugattyúk, szelepek, tömítések, gumicsövek, más motorvezérlő.... és ez egy gyárilag erre hangolt autó.
Naplózva

K Nándor

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #586 Dátum: 2010 Augusztus, 06, 23:07:17 »

A flexit mi is a fordtól vesszük, nem átalakító van benne. Teljesen át van alakítva az egész motor, az üzemanyagrendszer, egyszóval minden. Ellenállóbb dugattyúk, szelepek, tömítések, gumicsövek, más motorvezérlő.... és ez egy gyárilag erre hangolt autó.

Senkit nem akarok rábeszélni, igazából le****om ,hogy ki mit tankol az autójába. Ami biztos ,hogy Dél-Amerikába szinte már nem is tankolnak benzint és ugyanazok az autók futnak náluk mint nálunk ;) 200-300e Km meg kit érdekel ,hogy mi lesz a motorral?! Benzin üzeműt még nem kellett 200e km után felújítani?
Naplózva

Kapi

  • Adminisztrátor
  • Tag
  • *****
  • Népszerűség: 71
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 878
  • Autó színe: Blazel Yellow
  • Évjárat: 1998
  • Lakóhely: Kalocsa
  • Motor: 2.0 - 16V
  • Típus: 3 ajtós
  • XU10J4RS + KENT CAMS PT81 @ 264'
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #587 Dátum: 2010 Augusztus, 14, 21:56:16 »

Nah egy hosszú napon vagyok túl...

Délelőtt még szét akartam verni az e85 átalakítót, aztán estére meg csak csak jóó lett.
Működig minden szépen, még finomhangolás van hátra, de ahhoz meg már AFR kell!

Az ECO mód is szépen teszi a dolgát 100-nál az aktuális dúsítás leesik 2-4 %-ra!  :D
Naplózva
306 Rallye + 1.6 XN

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #588 Dátum: 2010 Augusztus, 19, 21:52:53 »

Ma tudtam először fogyasztást mérni komolyabb E85-aránnyal.
Van egy -semmivel alá nem támasztható- elméletem, miszerint 15%-nál kicsit több benzinnel összességében gazdaságosabban lehet autózni, így próbálok úgy tankolni, hogy "E77" legyen a mix.
5 liter benzinhez 52+ liter E85, ahogy tankoltam.
A ma mért adatok:
746 km-t tettem meg 56,84 liter üzemanyaggal.
A fogyasztás így 7,62 literre jött ki, ami 14,5%-kal magasabb, mint az ősz óta mostanáig mért átlagom, illetve 23%-kal magasabb, mint a valaha mért legalacsonyabb (tisztán osztrák benzinnel) fogyasztásom.

A kis excel-táblázatom számol km-költséget is, ebből jobban látszik talán, hogy mennyire éri meg átalakítóval autózni.

Két értékem van kb. 50-50%-os keverési aránnyal (az egyiket átalakító nélkül, a másikat átalakítóval mértem): 19,00, illetve 18,75 Ft/km.
A mostani adat: 18,25 Ft/km.

Sajnos minimális a megtakarítás, többre számítottam, de reménység szerint átalakítóval télen is szépen fog működni, míg előfordulhat, hogy egy átalakító nélküli, felesben tankolt autó már nem szereti a hideget...
Naplózva

Domager

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 7
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 398
  • Autó színe: szürke
  • Évjárat: 2001
  • Lakóhely: Százhalombatta
  • Motor: 1.4
  • Típus: Break
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #589 Dátum: 2010 Augusztus, 23, 19:21:01 »

"Bioetanol üzem nyílik Dunaföldváron

A jövő év végén kezdi meg működését a Pannon Ethanol Zrt. dunaföldvári bioetanol üzeme, a 120 millió eurós beruházással megépülő gyár alapkövét hétfőn tették le."

Mivel kormánytámogatással létesül, talán ugyanez a kormány nem lát majd bizniszt az etanol árának emelésében, illetve talán az átalakításra se teszi majd rá a kezét.
Naplózva
Lehet hogy a biztonsági öv korlátoz a közlekedésben, de nem annyira, mint a tolókocsi.

fisi306b1.4xn

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #590 Dátum: 2010 Augusztus, 24, 21:16:48 »

Üdv.
Ma először tankoltam "álkoholt" igaz egyenlőre 3/4(E95)-1/4(E85) arányban. Semmi lomhaságot, vagy más változást nem vettem észre.  Kíváncsi leszek a fogyasztás változására.
Naplózva

Domager

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 7
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 398
  • Autó színe: szürke
  • Évjárat: 2001
  • Lakóhely: Százhalombatta
  • Motor: 1.4
  • Típus: Break
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #591 Dátum: 2010 Augusztus, 24, 23:14:38 »

Üdv.
Ma először tankoltam "álkoholt" igaz egyenlőre 3/4(E95)-1/4(E85) arányban. Semmi lomhaságot, vagy más változást nem vettem észre.  Kíváncsi leszek a fogyasztás változására.

Én is:)
Naplózva
Lehet hogy a biztonsági öv korlátoz a közlekedésben, de nem annyira, mint a tolókocsi.

nyalee

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #592 Dátum: 2010 Augusztus, 25, 19:59:43 »

Üdv.
Ma először tankoltam "álkoholt" igaz egyenlőre 3/4(E95)-1/4(E85) arányban. Semmi lomhaságot, vagy más változást nem vettem észre.  Kíváncsi leszek a fogyasztás változására.
fisikém nekem 50/50be se fogyasztott sokkal többet mint benzinből
Naplózva

fisi306b1.4xn

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #593 Dátum: 2010 Augusztus, 25, 20:55:12 »

fisikém nekem 50/50be se fogyasztott sokkal többet mint benzinből


Hoppá-hoppá, ne gondold, hogy én is csak ezzel az aránnyal fogom használni, csak lassacskán szoktatom hozzá. A környéken egyre több az E85 árús. Egyébként a kutas Opel Astrája és a Szutyoki is 50/50 arányban kapja.
Naplózva

Kapi

  • Adminisztrátor
  • Tag
  • *****
  • Népszerűség: 71
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 878
  • Autó színe: Blazel Yellow
  • Évjárat: 1998
  • Lakóhely: Kalocsa
  • Motor: 2.0 - 16V
  • Típus: 3 ajtós
  • XU10J4RS + KENT CAMS PT81 @ 264'
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #594 Dátum: 2010 Augusztus, 26, 17:44:40 »

Meg van az első fogyasztási adatom. 16.6 liter / 100 km  :-))
Naplózva
306 Rallye + 1.6 XN

WestBam

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #595 Dátum: 2010 Augusztus, 26, 18:23:32 »

Meg van az első fogyasztási adatom. 16.6 liter / 100 km  :-))
Szép-szép  ;D
Naplózva

K Nándor

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #596 Dátum: 2010 Augusztus, 26, 18:26:27 »

Meg van az első fogyasztási adatom. 16.6 liter / 100 km  :-))
Eco mód be van kapcsolva?
Naplózva

WestBam

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #597 Dátum: 2010 Augusztus, 26, 18:32:30 »

Eco mód be van kapcsolva?
Azért ilyen alacsony...  :-!
Naplózva

Rozsahegyir

  • Adminisztrátor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Népszerűség: 343
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 20.758
  • Autó színe: Ezüst
  • Évjárat: 2002/06
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 2.0 - 16V
  • Típus: Sedan
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #598 Dátum: 2010 Augusztus, 26, 22:13:35 »

Meg van az első fogyasztási adatom. 16.6 liter / 100 km  :-))

annó a velencei talin nekem is ilyesmi volt a fogyim 98-ból...
Naplózva

K Nándor

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #599 Dátum: 2010 Augusztus, 27, 06:37:50 »

Azért ilyen alacsony...  :-!

Ha be van kapcsolva akkor azért ilyen magas ;)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 10 11 [12] 13 14   Fel
 


Az oldal 0.412 másodperc alatt készült el 28 lekéréssel.