Peugeot 306 Klub - Az Első Magyar Peugeot 306 Klub

Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Részletes kereső  

Szavazás

Menyire vagy elégedett az E85 átalakítóval?

Teljesen jó
- 0 (0%)
Lehetne jobb is
- 1 (2.6%)
Csak hideg indításra használom
- 0 (0%)
Kár volt meg venni
- 3 (7.7%)
Nem tudok nyilatkozni mert nincs
- 35 (89.7%)

Összes szavazó: 33


Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 14   Le

Szerző Téma: E85 tapasztalatok...  (Megtekintve 155870 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

nyalee

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #300 Dátum: 2010 Május, 04, 17:09:55 »

ma úgyvolt hogy beszerelik az átalakítómat... egy hete bementem ide tbányára a az intrspr melletti kis szerelőhöz,ahol nagy vászonon feszít h bioetanol átalakítás... mondták h kedd 8ra mennyek... odamentem,leadtam a kocsit,elmentem sétálni...10kor visszamegyek,és ugyanugy parkol a kocsi,ahogy hagytam... jön a ****i,h nem tudják beszerelni,mert ezt a típust még nem csinálták... és több idő kell... már 2órája nem csináltak semmit,ha elkezdték volna,akkor még egy órát kibírok vagy még kettőt... ráadásul olyan bunkó egy paraszt az a ****i aki ott van.. szoval,aki megveszi még véletlen sem náluk próbálkozzon a berakással!!!

 :-! ennyit a műhelyről!!!

ezt nem értem tibcsi is beszerelte(nem is egy autóba) én is magamnak 2ó tól több nem volt több!!
mi volt ebbe nagy ördöngösség.

ráadásul mi nem vagyunk autószerelők!!!
Naplózva

Jesi

  • Füred-Team (Senior Engineer)
  • V.I.P
  • Klubfüggő
  • **
  • Népszerűség: 190
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.578
  • Autó színe: Diablo Red - MOKQ
  • Évjárat: 1997.07
  • Lakóhely: Balatonfüred
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Break
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #301 Dátum: 2010 Május, 04, 17:13:55 »

:-! ennyit a műhelyről!!!

ezt nem értem tibcsi is beszerelte(nem is egy autóba) én is magamnak 2ó tól több nem volt több!!
mi volt ebbe nagy ördöngösség.

ráadásul mi nem vagyunk autószerelők!!!

Aki nem érez magában annyi tudást, hogy neki merjen állni, az nagyon jól teszi sztem. Nem hinném hogy jó dolog sülne ki belőle ha mégis nekiállna... ezzel nem szeretnék senkit bántani, okos dolog inkább elvinni egy hozzáértőhöz. Úgy látszik azonban nem minden szakműhely az... ::)
Naplózva
2.0T 8v (nem dízel)= ;D

Petike88

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 10
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 348
  • Autó színe: Fehér
  • Évjárat: 99.02.
  • Lakóhely: Tata
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajtós
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #302 Dátum: 2010 Május, 04, 18:30:02 »

Aki nem érez magában annyi tudást, hogy neki merjen állni, az nagyon jól teszi sztem. Nem hinném hogy jó dolog sülne ki belőle ha mégis nekiállna... ezzel nem szeretnék senkit bántani, okos dolog inkább elvinni egy hozzáértőhöz. Úgy látszik azonban nem minden szakműhely az... ::)

hát nagyon nem... így felhívtam az esztergomi illetékest,akit az e85 power ajánl...ők csak tudnak kezdeni vele valamit,de ha ott is hasonló lesz...de nem lesz,remélem...
Naplózva

Jesi

  • Füred-Team (Senior Engineer)
  • V.I.P
  • Klubfüggő
  • **
  • Népszerűség: 190
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.578
  • Autó színe: Diablo Red - MOKQ
  • Évjárat: 1997.07
  • Lakóhely: Balatonfüred
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Break
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #303 Dátum: 2010 Május, 04, 18:42:42 »

hát nagyon nem... így felhívtam az esztergomi illetékest,akit az e85 power ajánl...ők csak tudnak kezdeni vele valamit,de ha ott is hasonló lesz...de nem lesz,remélem...

Lehet el kéne mondani hogy miféle gép, akkor talán fel tudnának készülni elektronikából. Vigyél nekik kapcsolási rajzot... :-))
Naplózva
2.0T 8v (nem dízel)= ;D

fisi306b1.4xn

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #304 Dátum: 2010 Május, 04, 21:38:17 »

Lehet el kéne mondani hogy miféle gép, akkor talán fel tudnának készülni elektronikából. Vigyél nekik kapcsolási rajzot... :-))

Jesi jól mondod!
Na meg egy villanyos embert, meg még mit vigyen?
Naplózva

Petike88

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 10
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 348
  • Autó színe: Fehér
  • Évjárat: 99.02.
  • Lakóhely: Tata
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajtós
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #305 Dátum: 2010 Május, 05, 07:29:45 »

jó sok pénzt meg egy ezrest...amikor kérdezte milyen autó,és elmondtam neki,hallottam egy sóhajt... lehet,hogy nema kedvenc márkájuk és tipusuk ez a kocsi... nah mindegy... lehet kétóra séta után ezek is benyögik h bocs,de ez tól bonyolult nekünk...
Naplózva

nyalee

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #306 Dátum: 2010 Május, 05, 19:31:29 »

jó sok pénzt meg egy ezrest...amikor kérdezte milyen autó,és elmondtam neki,hallottam egy sóhajt... lehet,hogy nema kedvenc márkájuk és tipusuk ez a kocsi... nah mindegy... lehet kétóra séta után ezek is benyögik h bocs,de ez tól bonyolult nekünk...
hát ezek már viccesek!!!

pedig csak autodat vagy a fitt kell,meg egy műszer és le kell követni vezetékek.többi értelmesen le van irva

Naplózva

Tibcsi

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #307 Dátum: 2010 Május, 05, 19:44:49 »

hát ezek már viccesek!!!

pedig csak autodat vagy a fitt kell,meg egy műszer és le kell követni vezetékek.többi értelmesen le van irva
Na de azért Te is be voltál sz@rva először! ;D
Meg ahogy nézten, nem a hivatalos beszerelőhöz vitte a kolega az autóját első körben, így nem is csoda, hogy "nem értettek" hozzá. Biztosan más típust forgalmaznak, ezért nem foglalkoztak vele.
Naplózva

nyalee

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #308 Dátum: 2010 Május, 05, 19:51:45 »

Na de azért Te is be voltál sz@rva először! ;D
Meg ahogy nézten, nem a hivatalos beszerelőhöz vitte a kolega az autóját első körben, így nem is csoda, hogy "nem értettek" hozzá. Biztosan más típust forgalmaznak, ezért nem foglalkoztak vele.
hát be féltem hogy elbaszom de mégis bele mentem.és meg is csináltam.
Naplózva

bandit306

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #309 Dátum: 2010 Május, 05, 19:57:41 »

Na de azért Te is be voltál sz@rva először! ;D
Meg ahogy nézten, nem a hivatalos beszerelőhöz vitte a kolega az autóját első körben, így nem is csoda, hogy "nem értettek" hozzá. Biztosan más típust forgalmaznak, ezért nem foglalkoztak vele.
Én kérdeztem őket ami nálunk van, és azt mondták mindent szerelnek.
Ezek szerint mégsem mindent. ;D
Naplózva

Petike88

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 10
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 348
  • Autó színe: Fehér
  • Évjárat: 99.02.
  • Lakóhely: Tata
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajtós
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #310 Dátum: 2010 Május, 06, 00:18:35 »

Én kérdeztem őket ami nálunk van, és azt mondták mindent szerelnek.
Ezek szerint mégsem mindent. ;D

hát ezaz,hogy nem mindent...de még megis szopattak vele... egy hetet basztam el rá... valóban nem hivataloshoz vittem először,mert Bandit barátom ajánlotta ezt,és gondoltam megspórolom az utat... de mostmár nem úszom meg.péntek reggel 9kor jelenésem van egomban,a hétvégén már az alkoholisták dús körébe tartozom majd:)
Naplózva

Break 306

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #311 Dátum: 2010 Május, 06, 12:54:42 »

szeva mindenkinek:az E85 hatása az üzemanyagszívatyúkraCsak egy információ: ma beszéltem telefonon egy kimondottam  üzemanyagszívatyú szerelővel(valamikor ő segített telefonon a szívatyú cserénél)kérdeztem a E85-tankolásról.Ő azt mondta hogy nagyon sok szívatyúban található réz alkatrész, és ennek a kopását elősegítheti az E85.Ez még nem bizonyított de a szétszedett szívatyúknál(E85) használatnál ez tapasztalt a kopási hiba.Állítólag az OPEL és a VW-en:1-2 tankolás után hibás,a szutyoki tovább birja.A peugeot szívattyúknál még nincs adat.Teljes belső csere kb:36,000 HUF(szívatyú).A telefon száma:06-30-4052329 egy tők korekt, segitőkész, ember.Nem akarta rám erőltetni a cserét,csak az ő tapasztalatát mondta el .Ezt az infót gondoltam beirom,több  ember több tapasztalat. :-! _pug
Naplózva

Tibcsi

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #312 Dátum: 2010 Május, 06, 13:19:19 »

szeva mindenkinek:az E85 hatása az üzemanyagszívatyúkraCsak egy információ: ma beszéltem telefonon egy kimondottam  üzemanyagszívatyú szerelővel(valamikor ő segített telefonon a szívatyú cserénél)kérdeztem a E85-tankolásról.Ő azt mondta hogy nagyon sok szívatyúban található réz alkatrész, és ennek a kopását elősegítheti az E85.Ez még nem bizonyított de a szétszedett szívatyúknál(E85) használatnál ez tapasztalt a kopási hiba.Állítólag az OPEL és a VW-en:1-2 tankolás után hibás,a szutyoki tovább birja.A peugeot szívattyúknál még nincs adat.Teljes belső csere kb:36,000 HUF(szívatyú).A telefon száma:06-30-4052329 egy tők korekt, segitőkész, ember.Nem akarta rám erőltetni a cserét,csak az ő tapasztalatát mondta el .Ezt az infót gondoltam beirom,több  ember több tapasztalat. :-! _pug
Igen, a friccváben szivattyú azonnal kifekszik a szesztől, ha előtte ment már 130ezret benyával! :-)) Sokan írnak sok mindent, rémisztgetik a jónépet, de igazi konkrétumot nem tud nyújtani senki. Jesinek álló helyzetében tönkrement egy szivattyú, pedig soha nem látott etanolt, nekem meg már vagy a hatodik tank fogyott ki és minden tökéletesen üzemel. Még csak nem is emelkedett a szivattyú fordulata, ahogyan azt sokan írogatták. Valóban van egy olyan kellemetlen hatása a szesznek, hogy eszegeti a réz alkatrészeket, de pont azért van benne a benzin, hogy védje ezeket, meg hogy a szesz ne vegye fel a vizet, meg hogy könnyebben induljon a kocsi.

Ajánlom mindenki figyelmébe:http://www.e85power.hu/articles.php?article_id=4
A szerelő bácsinak meg üzenem, hogy pont az új szutyokik azok az autók, amiben benzinnel is megáll a szivattyú is, meg az injektor is mielőtt elérnék a 100ezres határt. Ráadásul azokban még szűrőt sem lehet cserélni, mert egybe van építve a szivattyúval. ;)
Naplózva

Kasz

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #313 Dátum: 2010 Május, 06, 13:35:50 »

Igen, a friccváben szivattyú azonnal kifekszik a szesztől, ha előtte ment már 130ezret benyával! :-)) Sokan írnak sok mindent, rémisztgetik a jónépet, de igazi konkrétumot nem tud nyújtani senki. Jesinek álló helyzetében tönkrement egy szivattyú, pedig soha nem látott etanolt, nekem meg már vagy a hatodik tank fogyott ki és minden tökéletesen üzemel. Még csak nem is emelkedett a szivattyú fordulata, ahogyan azt sokan írogatták. Valóban van egy olyan kellemetlen hatása a szesznek, hogy eszegeti a réz alkatrészeket, de pont azért van benne a benzin, hogy védje ezeket, meg hogy a szesz ne vegye fel a vizet, meg hogy könnyebben induljon a kocsi.

Ajánlom mindenki figyelmébe:http://www.e85power.hu/articles.php?article_id=4
A szerelő bácsinak meg üzenem, hogy pont az új szutyokik azok az autók, amiben benzinnel is megáll a szivattyú is, meg az injektor is mielőtt elérnék a 100ezres határt. Ráadásul azokban még szűrőt sem lehet cserélni, mert egybe van építve a szivattyúval. ;)


A szervizeknek is nem mindenféle csoda computeres kütyükkel kéne hibakeresni, hanem egyszerűen átállítani E85-re az autót, és rögtön kijönnek a hibái  ;D
Naplózva

Tibcsi

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #314 Dátum: 2010 Május, 06, 13:40:07 »


A szervizeknek is nem mindenféle csoda computeres kütyükkel kéne hibakeresni, hanem egyszerűen átállítani E85-re az autót, és rögtön kijönnek a hibái  ;D
Na ez közel sem biztos. Olvastam olyan kisautóról, amit kimondottan az etanol hozott helyre, a hetekig tartó rángatás, nehezen indulás után. ;) Egyszerűen kimosta a lerakódásokat.
Naplózva

Bally

  • V.I.P
  • Családtag
  • **
  • Népszerűség: 186
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 5.599
  • Autó színe: Noir Onyx
  • Évjárat: 2000
  • Lakóhely: Gödöllö
  • Motor: 1.8 - 16V
  • Típus: 3 ajtós
  • XU7JP4(RS Wannabe)
    • Taglap
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #315 Dátum: 2010 Május, 06, 20:14:08 »

OFF-om ~50-50% mellett 8.41 litert evett százon.
Ez 0.02 liter / 100 km plusz  ;D
Naplózva
           
                                            

Petike88

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 10
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 348
  • Autó színe: Fehér
  • Évjárat: 99.02.
  • Lakóhely: Tata
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajtós
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #316 Dátum: 2010 Május, 07, 15:21:15 »

Sziasztok...
nos... hát,nem könnyű a helyzetem... ugye a tbányai incidens után,elvittem egomba egy "hivatalos" beszerelő műhelybe az átalakítót. Hát ott sem tudták beszerelni... 5óra deckolás után sem... bekötötték a kábeleket,odáig eljutottak,h a hőmérsékletet meg akarták adni,erre lefagyott... aztán innentől,2ra beszélgetés... a ****kám nem vette fel a telot,aki ehhez ért... így feleslegesen mentem ujra... van valaki itt,aki betudná szerelni nekem? aki valóban betudja???
Naplózva

Tibcsi

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #317 Dátum: 2010 Május, 07, 15:28:47 »

Sziasztok...
nos... hát,nem könnyű a helyzetem... ugye a tbányai incidens után,elvittem egomba egy "hivatalos" beszerelő műhelybe az átalakítót. Hát ott sem tudták beszerelni... 5óra deckolás után sem... bekötötték a kábeleket,odáig eljutottak,h a hőmérsékletet meg akarták adni,erre lefagyott... aztán innentől,2ra beszélgetés... a ****kám nem vette fel a telot,aki ehhez ért... így feleslegesen mentem ujra... van valaki itt,aki betudná szerelni nekem? aki valóban betudja???
Na de ugye nem vették ki a dobozt?
Naplózva

Petike88

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 10
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 348
  • Autó színe: Fehér
  • Évjárat: 99.02.
  • Lakóhely: Tata
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajtós
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #318 Dátum: 2010 Május, 07, 15:43:11 »

Na de ugye nem vették ki a dobozt?

de... le kötötték miután nem tudták beszerelni... kérdeztem h nem maradhat e bekötve,azt mondta nem...ugyh ismét a hátsó ülésen gubbaszt a csomag
Naplózva

Tibcsi

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #319 Dátum: 2010 Május, 07, 15:54:50 »

de... le kötötték miután nem tudták beszerelni... kérdeztem h nem maradhat e bekötve,azt mondta nem...ugyh ismét a hátsó ülésen gubbaszt a csomag
Balfékek! Akkor annyit tehetsz, hogy bedugod az usb-t a saját gépedbe. Arról már kap annyi villanyt, hogy működjön a kommunikáció. Ha a pc felismeri, akkor telepítsd a drivert is és próbálj meg csatlakozni a dobozhoz. Ha megy, akkor csak a szerelők voltak bénák, ha nem lesz hajlandó "beszélgetni" akkor a doboz betegedett meg. Arra viszont nagyon kell figyelni, hogy amíg a kapcsolat aktív, nem szabad kihúzni az usb-t, mert olyankor van ez a fagyásszerű tünet!
Naplózva

Petike88

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 10
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 348
  • Autó színe: Fehér
  • Évjárat: 99.02.
  • Lakóhely: Tata
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajtós
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #320 Dátum: 2010 Május, 07, 16:01:35 »

Balfékek! Akkor annyit tehetsz, hogy bedugod az usb-t a saját gépedbe. Arról már kap annyi villanyt, hogy működjön a kommunikáció. Ha a pc felismeri, akkor telepítsd a drivert is és próbálj meg csatlakozni a dobozhoz. Ha megy, akkor csak a szerelők voltak bénák, ha nem lesz hajlandó "beszélgetni" akkor a doboz betegedett meg. Arra viszont nagyon kell figyelni, hogy amíg a kapcsolat aktív, nem szabad kihúzni az usb-t, mert olyankor van ez a fagyásszerű tünet!

egészen adig renbden volt a menet,amíg a 90-100fokot benem akarták állítani... fel akarták melegíteni a motrot,mert a minmum hőm. öt belödték,és ott fagyott le a dolog...
Naplózva

Tibcsi

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #321 Dátum: 2010 Május, 07, 16:07:54 »

egészen adig renbden volt a menet,amíg a 90-100fokot benem akarták állítani... fel akarták melegíteni a motrot,mert a minmum hőm. öt belödték,és ott fagyott le a dolog...
Az mindegy, a lényeg, hogy nézz rá. Ha most sem megy, akkor meghalt a doboz, ha viszont most kommunikál, akkor csak kontakhibás volt az usb csatlakozójuk egy pillanatra és azért szállt el minden. Vasiéval is pont így jártunk, csak azt nem szereltük ki, hanem megoldottuk. :D
Naplózva

MP306

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #322 Dátum: 2010 Május, 07, 20:47:27 »

Sziasztok!

Jár valaki tiszta etanol üzemmódban? Tapasztalat?
Illetve vélemény a Hunflex de luxe átalakitóról,


Köszi!
MP
Naplózva

nyalee

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #323 Dátum: 2010 Május, 07, 21:01:56 »

Sziasztok!

Jár valaki tiszta etanol üzemmódban? Tapasztalat?
Illetve vélemény a Hunflex de luxe átalakitóról,


Köszi!
MP
igen

nem sok külömbség van.csak 1.7L több a fogyasztás de még igy is 230ft van rajta 100km ént
Naplózva

K Nándor

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #324 Dátum: 2010 Május, 08, 00:01:15 »

Sziasztok!

Jár valaki tiszta etanol üzemmódban? Tapasztalat?
Illetve vélemény a Hunflex de luxe átalakitóról,


Köszi!
MP

Ezt egy oldalon találtam és nagyon igaz:

"Magyarországon tudtommal három kütyü van (személyes véleményeim következnek):
-hunflex (legolcsóbb, és csekély a tudása, van aki inkább eladta már)
-bioetun (elég jó, a támogatottsága is jó, csatlakozókat is adnak hozzá)
-e85power szerintem a legjobb tudással rendelkezik (röviden tömören), én ilyet fogok venni" (- írta ducsi)

Hát, igen. Ha állandóan potikat akarsz tekergetni, keresve a pillanatot, hogy mikor jó. Akkor vegyél HUNFLEX-et.
Nemsokára úgyis a kert végében köt ki, valaki ugyanis oda hajította és most előkerült, mert elolvadt a hó.

A BIOETUN kicsit jobb. Ott már mikroprocesszor keresi az ideális keverék arányt, de kevés bemenő jelből dolgozik. És nekem nem nyerte el a tetszésem a hűtővíz csőre kötegelt hűérzékelő, meg az ide oda cikázó befecskendező vezetékek. Éppen elég oda az a hő és olaj álló vezeték amit gyárilag beraknak...

Most jön a E85POWER. Nem véletlen esett erre az én választásom is... Csakugyan ezt tartom a legjobbnak, de építő kritika illesse ezt is...
- minden funkciója jól átgondolt, ámde kissé kényelmetlen a paraméterezés és monitorozás
- néhány összefüggés még homályos nekem, így a kezelési utasítás elolvasása után is, de ezen kívül nagyon jó a support
- egy ilyen intelligenciájú eszközben fejlesztési lehetőség rejtezik, szerencsére ehhez, tudás és eltökéltség egyszerre van jelen az alkotóban, de éppen ezért ez egy személyre támaszkodik most
- jövőt fürkésző fantáziával, talán nem túlzó egy PCC vagy PDA kapcsolódási lehetőség, mintegy fedélzeti számítógép ként
Naplózva

MP306

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #325 Dátum: 2010 Május, 08, 11:54:05 »

Ezt egy oldalon találtam és nagyon igaz:

"Magyarországon tudtommal három kütyü van (személyes véleményeim következnek):
-hunflex (legolcsóbb, és csekély a tudása, van aki inkább eladta már)
-bioetun (elég jó, a támogatottsága is jó, csatlakozókat is adnak hozzá)
-e85power szerintem a legjobb tudással rendelkezik (röviden tömören), én ilyet fogok venni" (- írta ducsi)

Hát, igen. Ha állandóan potikat akarsz tekergetni, keresve a pillanatot, hogy mikor jó. Akkor vegyél HUNFLEX-et.
Nemsokára úgyis a kert végében köt ki, valaki ugyanis oda hajította és most előkerült, mert elolvadt a hó.

A BIOETUN kicsit jobb. Ott már mikroprocesszor keresi az ideális keverék arányt, de kevés bemenő jelből dolgozik. És nekem nem nyerte el a tetszésem a hűtővíz csőre kötegelt hűérzékelő, meg az ide oda cikázó befecskendező vezetékek. Éppen elég oda az a hő és olaj álló vezeték amit gyárilag beraknak...

Most jön a E85POWER. Nem véletlen esett erre az én választásom is... Csakugyan ezt tartom a legjobbnak, de építő kritika illesse ezt is...
- minden funkciója jól átgondolt, ámde kissé kényelmetlen a paraméterezés és monitorozás
- néhány összefüggés még homályos nekem, így a kezelési utasítás elolvasása után is, de ezen kívül nagyon jó a support
- egy ilyen intelligenciájú eszközben fejlesztési lehetőség rejtezik, szerencsére ehhez, tudás és eltökéltség egyszerre van jelen az alkotóban, de éppen ezért ez egy személyre támaszkodik most
- jövőt fürkésző fantáziával, talán nem túlzó egy PCC vagy PDA kapcsolódási lehetőség, mintegy fedélzeti számítógép ként

De gondolom ezt is fejlesztik, legalább is a honlapjukon ez van. Illetve a szerelő akit kérdeztem azt mondta, hogy már erre is valami autó specifikus programot kell feltenni.

MP
Naplózva

K Nándor

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #326 Dátum: 2010 Május, 08, 11:56:42 »

De gondolom ezt is fejlesztik, legalább is a honlapjukon ez van. Illetve a szerelő akit kérdeztem azt mondta, hogy már erre is valami autó specifikus programot kell feltenni.

MP

Nem tudok róla,de az e85powernél komolyabb kütyü nincs még a magyar piacon.
Naplózva

MP306

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #327 Dátum: 2010 Május, 08, 12:05:34 »

Nem tudok róla,de az e85powernél komolyabb kütyü nincs még a magyar piacon.

Olvasgattam, hogy milyen módokban tud üzemelni. Van a pug ban gázpedál állás figyelő szenzor (vagy mi). Illetve Székesfehérváron szerel be ilyent valaki?

MP
Naplózva

Tibcsi

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #328 Dátum: 2010 Május, 08, 12:08:45 »

De gondolom ezt is fejlesztik, legalább is a honlapjukon ez van. Illetve a szerelő akit kérdeztem azt mondta, hogy már erre is valami autó specifikus programot kell feltenni.

MP
Nem kell hozzá ilyen program, mert egyedileg hangolható minden autóhoz. Ha úgy gondolod, hogy kevés, vagy sok amit alapból dúsít, akkor egyszerűen átírod a táblákat. Biztosan nem fogok senkit győzködni, hogy mit vegyen, nekem tökéletesen bevált. ;)
Naplózva

MP306

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #329 Dátum: 2010 Május, 08, 12:10:09 »

Nem kell hozzá ilyen program, mert egyedileg hangolható minden autóhoz. Ha úgy gondolod, hogy kevés, vagy sok amit alapból dúsít, akkor egyszerűen átírod a táblákat. Biztosan nem fogok senkit győzködni, hogy mit vegyen, nekem tökéletesen bevált. ;)

Ok, csak én nem tudom beszerelni s jobb lenne nem Bp-re felmenni ezért.

MP
Naplózva

Tibcsi

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #330 Dátum: 2010 Május, 08, 12:19:26 »

Ok, csak én nem tudom beszerelni s jobb lenne nem Bp-re felmenni ezért.

MP
Van szegeden is műhely. ;D
Naplózva

MP306

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #331 Dátum: 2010 Május, 08, 12:21:45 »

Van szegeden is műhely. ;D

Az közelebb van:)
Naplózva

Tibcsi

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #332 Dátum: 2010 Május, 08, 12:30:00 »

Az közelebb van:)
De tőled ugyanolyan messze van pest, mint fehérvár. Törökbálinton meg nagyon profik a szerelők, ahogy hallottam.
Naplózva

Kasz

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #333 Dátum: 2010 Május, 08, 12:34:18 »

De tőled ugyanolyan messze van pest, mint fehérvár. Törökbálinton meg nagyon profik a szerelők, ahogy hallottam.

Remélem is, mert ha minden jól megy pénteken ők fogják beszerelni nekem a kütyüt  :-!
Naplózva

Tibcsi

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #334 Dátum: 2010 Május, 08, 12:40:41 »

Remélem is, mert ha minden jól megy pénteken ők fogják beszerelni nekem a kütyüt  :-!
Nocsak! Hogy megugrott a részeges 306-ok száma! :D Az eco módot alapból kapcsolják ki! ;)
Naplózva

MP306

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #335 Dátum: 2010 Május, 08, 12:41:15 »

Remélem is, mert ha minden jól megy pénteken ők fogják beszerelni nekem a kütyüt  :-!

Megvárom az élménybeszámolódat...

MP
Naplózva

Kasz

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #336 Dátum: 2010 Május, 08, 13:14:15 »

Nocsak! Hogy megugrott a részeges 306-ok száma! :D Az eco módot alapból kapcsolják ki! ;)

Már rég tervben van, csak ugye az Asszonyt is meg kell győzni :D Nekem ilyen mechanikus eco mód kellene, ami nem engedné, hogy a pillangószelep félállásnál jobban kinyíljon :) Vagy tégla a gázpedál alá, de az olyan elcsépelt :)
Naplózva

Tibcsi

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #337 Dátum: 2010 Május, 08, 13:16:36 »

Már rég tervben van, csak ugye az Asszonyt is meg kell győzni :D Nekem ilyen mechanikus eco mód kellene, ami nem engedné, hogy a pillangószelep félállásnál jobban kinyíljon :) Vagy tégla a gázpedál alá, de az olyan elcsépelt :)
Akkor egy csavar a pedál alá, amit még állítani is lehet? ;D
Naplózva

vasi

  • Füred-Team
  • Férfiak
  • Tag
  • *
  • Népszerűség: 105
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 749
  • Évjárat: 1999.06
  • Lakóhely: Székesfehérvár
  • Motor: 1.4
  • Típus: Break
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #338 Dátum: 2010 Május, 08, 20:26:58 »

Egy alkoholista naplójából:

527 km után negyeden áll a mutató. Az előző tanknál ilyenkor már égett a sárga... Határozottan jobban tetszik!

Na kérem. Második tiszta etanolos tankolás: 54,09 liter 647km-re = 8,36 l/100km ,E85=243 Ft/liter :)
              Ugyanez benzinnel:                                              kb.  6,5 l/100km ,B95=338 Ft/liter

28%-os fogyi növekedés, 100 kilométerenként 166 forint nyereség...
Használat módja: 2/3 város, 1/3 országút
Naplózva
Brékó, Brékó...BREAK Óóóóóó!!!!!

gaboj

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 98
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 977
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1998.06
  • Lakóhely: Hernádnémeti (Borsod megye)
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #339 Dátum: 2010 Május, 09, 00:19:52 »

Na én is megrendeltem a kütyüt! Sajnos beszerelő műhely tőlem eléggé messze van, de valahogyan csak meg oldom majd...
Naplózva

Flanger

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 8
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 598
  • Autó színe: Sötétkék
  • Évjárat: 1994.12
  • Lakóhely: Bicske
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajtós
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #340 Dátum: 2010 Május, 09, 11:00:42 »

Akkor egy csavar a pedál alá, amit még állítani is lehet? ;D

Vidámparkba a gyerek Buggyknál így csináltuk meg, hogy ne repüljenek el a srácok..  ;D
Naplózva

MP306

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #341 Dátum: 2010 Május, 09, 13:40:41 »

Nocsak! Hogy megugrott a részeges 306-ok száma! :D Az eco módot alapból kapcsolják ki! ;)

Miért? Nem jó az eco mód?

MP
Naplózva

Tibcsi

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #342 Dátum: 2010 Május, 09, 19:19:05 »

Miért? Nem jó az eco mód?

MP
Jónak jó, csak a mi motorvezérlőinket nem tudja becsapni és azok szépen utánállítanak és magasabb lesz a fogyi, mint eco nélkül.
Naplózva

nyalee

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #343 Dátum: 2010 Május, 09, 22:47:14 »

Na én is megrendeltem a kütyüt! Sajnos beszerelő műhely tőlem eléggé messze van, de valahogyan csak meg oldom majd...
megcsináljuk? :D
Naplózva

gaboj

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 98
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 977
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1998.06
  • Lakóhely: Hernádnémeti (Borsod megye)
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #344 Dátum: 2010 Május, 10, 02:23:51 »

megcsináljuk? :D

Háát, ha van "hozzám" energiád  :D
Naplózva

nyalee

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #345 Dátum: 2010 Május, 10, 19:46:45 »

Háát, ha van "hozzám" energiád  :D
mög ódhatjuk  :-))
Naplózva

gaboj

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 98
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 977
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1998.06
  • Lakóhely: Hernádnémeti (Borsod megye)
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #346 Dátum: 2010 Május, 10, 22:53:20 »

Naplózva

gaboj

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 98
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 977
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1998.06
  • Lakóhely: Hernádnémeti (Borsod megye)
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #347 Dátum: 2010 Május, 12, 14:18:48 »

off Most hívtak az otthoniak, hogy átvettek valami csomagot, ugyhogy mivel más csomagot nem vártam ez az átalakító lesz az  biggrin
Naplózva

K Nándor

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #348 Dátum: 2010 Május, 12, 17:22:18 »

Tegnap este Tibcsivel elmentünk Budaörsre szoftverfrissítésre. Hétvégére elkészül a grafikus felület amit csak az új verzió támogat. Készített a srác egy új fajta ECO módot ,de Tibcsinél ez se vált be és meg 3 km-en nem tudtam tesztelni.
Naplózva

nyalee

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #349 Dátum: 2010 Május, 12, 17:38:40 »

Tegnap este Tibcsivel elmentünk Budaörsre szoftverfrissítésre. Hétvégére elkészül a grafikus felület amit csak az új verzió támogat. Készített a srác egy új fajta ECO módot ,de Tibcsinél ez se vált be és meg 3 km-en nem tudtam tesztelni.
melyik az új SW?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 14   Fel
 


Az oldal 0.409 másodperc alatt készült el 27 lekéréssel.