Szavazás

Menyire vagy elĂŠgedett az E85 ĂĄtalakĂ­tĂłval?

Teljesen jĂł
0 (0%)
Lehetne jobb is
1 (2.6%)
Csak hideg indĂ­tĂĄsra hasznĂĄlom
0 (0%)
KĂĄr volt meg venni
3 (7.7%)
Nem tudok nyilatkozni mert nincs
35 (89.7%)

Összes szavazó: 33

Szerző Téma: E85 tapasztalatok...  (Megtekintve 156544 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Bally

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 5.599
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 186
  • :2015 Április, 19, 20:47:22
  • XU7JP4(RS Wannabe)
    • Taglap
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #50 Dátum: 2010 Március, 02, 20:47:27 »
SrĂĄcok!

Lassan ott tartok ,hogy meg kell rendelni az ĂĄtalakĂ­tĂłt. Érdekel esetleg mĂŠg valakit? Ki kĂŠne harcolni egy mennyisĂŠgi klubos kedvezmĂŠnyt  ;D

Ha beĂŠpĂ­tĂŠs megoldhatĂł, ĂŠrdekel ;)
           
                                            

fisi306b1.4xn

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #51 Dátum: 2010 Március, 02, 20:47:56 »
SrĂĄcok!

Lassan ott tartok ,hogy meg kell rendelni az ĂĄtalakĂ­tĂłt. Érdekel esetleg mĂŠg valakit? Ki kĂŠne harcolni egy mennyisĂŠgi klubos kedvezmĂŠnyt  ;D
Sajnos nĂĄlam mĂŠg a tĂŠtelsor legutolsĂł helyĂŠn van, DE hasznos eszkĂśz az biztos.

K NĂĄndor

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #52 Dátum: 2010 Március, 02, 20:54:18 »
Ha beĂŠpĂ­tĂŠs megoldhatĂł, ĂŠrdekel ;)

TĂśrĂśkbĂĄlinton van szerviz ahol bepattintjĂĄk.

Tibcsi

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #53 Dátum: 2010 Március, 02, 20:55:29 »
TĂśrĂśkbĂĄlinton van szerviz ahol bepattintjĂĄk.
Biza'. De nekem is sikerĂźlt behebrĂĄkolni, tehĂĄt nem nagy Ăźgy. ;)

Nem elérhető Bally

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 5.599
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 186
  • :2015 Április, 19, 20:47:22
  • XU7JP4(RS Wannabe)
    • Taglap
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #54 Dátum: 2010 Március, 02, 20:56:50 »
Biza'. De nekem is sikerĂźlt behebrĂĄkolni, tehĂĄt nem nagy Ăźgy. ;)

Na erre kevĂŠs esĂŠly van - mĂŠghogy ĂŠn ?  O0
           
                                            

K NĂĄndor

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #55 Dátum: 2010 Március, 02, 20:57:14 »
Biza'. De nekem is sikerĂźlt behebrĂĄkolni, tehĂĄt nem nagy Ăźgy. ;)

De Te elektrobarbár vagy ;) Én meg nem :P

Tibcsi

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #56 Dátum: 2010 Március, 02, 20:59:19 »
De Te elektrobarbár vagy ;) Én meg nem :P
De mĂŠg lehetsz! Csak be kell szerelni a kĂźtyĂźt. ;)

Nem elérhető Hoffy

  • HamutiprĂł
  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.804
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 65
  • :2015 November, 26, 11:33:21
  • FehĂŠr oroszlĂĄnom
    • Carstyling
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #57 Dátum: 2010 Március, 02, 20:59:49 »
SrĂĄcok!

Lassan ott tartok ,hogy meg kell rendelni az ĂĄtalakĂ­tĂłt. Érdekel esetleg mĂŠg valakit? Ki kĂŠne harcolni egy mennyisĂŠgi klubos kedvezmĂŠnyt  ;D

Ha nĂĄlam minden jĂł lesz akkor engem is ĂŠrdekel. :-!

Nem elérhető Bally

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 5.599
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 186
  • :2015 Április, 19, 20:47:22
  • XU7JP4(RS Wannabe)
    • Taglap
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #58 Dátum: 2010 Március, 02, 21:03:03 »
De mĂŠg lehetsz! Csak be kell szerelni a kĂźtyĂźt. ;)

"Csak" - az injektorok vezetĂŠkĂŠt vĂŠgĂźl kell babrĂĄlni?
Ja meg gĂĄzpedĂĄl, lambda etc?
Sok lenne :)
           
                                            

Nem elérhető lajos

  • FĂŠrfi
  • KlubfĂźggő
  • *
  • Hozzászólások: 3.855
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 162
  • :2023 December, 14, 20:36:08
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #59 Dátum: 2010 Március, 02, 21:04:19 »
"Csak" - az injektorok vezetĂŠkĂŠt vĂŠgĂźl kell babrĂĄlni?
Ja meg gĂĄzpedĂĄl, lambda etc?
Sok lenne :)
Meg mintha irta vala volt hogy most vĂŠgzi a finomhangolĂĄst vagy mit. :)
"Ezt valĂłban ĂŠlmĂŠny...."

Tibcsi

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #60 Dátum: 2010 Március, 02, 21:06:49 »
"Csak" - az injektorok vezetĂŠkĂŠt vĂŠgĂźl kell babrĂĄlni?
Ja meg gĂĄzpedĂĄl, lambda etc?
Sok lenne :)
Nem is kell mindenkinek értenie hozzá, az nem tetszene a szerelőknek. :D De aki látott már pákát és el tudja olvasni az ecu-n a számokat, be is tudja kötni. A beállítás egy másik dolog, de az sem nagy kunszt.

Nem elérhető Bally

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 5.599
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 186
  • :2015 Április, 19, 20:47:22
  • XU7JP4(RS Wannabe)
    • Taglap
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #61 Dátum: 2010 Március, 02, 21:24:50 »
Nem is kell mindenkinek értenie hozzá, az nem tetszene a szerelőknek. :D De aki látott már pákát és el tudja olvasni az ecu-n a számokat, be is tudja kötni. A beállítás egy másik dolog, de az sem nagy kunszt.

Hangolás nem gond, Hondán edződtem - de no páka :D
           
                                            

Nem elérhető Flanger

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 598
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 8
  • :2017 Január, 31, 10:52:58
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #62 Dátum: 2010 Március, 02, 21:57:18 »
SrĂĄcok!

Lassan ott tartok ,hogy meg kell rendelni az ĂĄtalakĂ­tĂłt. Érdekel esetleg mĂŠg valakit? Ki kĂŠne harcolni egy mennyisĂŠgi klubos kedvezmĂŠnyt  ;D

Engem is ĂŠrdekelne, ha a legkĂśzelebbi kĂşt nem 25 km-re lenne ahol lehet E85-t tankolni..  :-\

Nem elérhető gaboj

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 977
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 98
  • :2015 December, 12, 15:22:27
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #63 Dátum: 2010 Március, 02, 22:48:05 »
SrĂĄcok!

Lassan ott tartok ,hogy meg kell rendelni az ĂĄtalakĂ­tĂłt. Érdekel esetleg mĂŠg valakit? Ki kĂŠne harcolni egy mennyisĂŠgi klubos kedvezmĂŠnyt  ;D

Abszolút vevő vagyok az ötletre....

Nem elérhető Petike88

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 348
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 10
  • :2015 Szeptember, 04, 21:52:24
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #64 Dátum: 2010 Március, 03, 08:17:54 »
Abszolút vevő vagyok az ötletre....

Énis:D Harcoljunk!  ;D  :-! _pug

Nem elérhető Sali

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.366
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 19
  • :2019 Március, 06, 14:34:39
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #65 Dátum: 2010 Március, 03, 12:42:53 »
SrĂĄcok!

Lassan ott tartok ,hogy meg kell rendelni az ĂĄtalakĂ­tĂłt. Érdekel esetleg mĂŠg valakit? Ki kĂŠne harcolni egy mennyisĂŠgi klubos kedvezmĂŠnyt  ;D

engem is ĂŠrdekelne, ha a profi beszerelĂŠs megoldhatĂł, max addig felkerĂźl a polcra amĂ­g a jelenleg tartĂł finomhangolĂĄsok ĂŠs hibakeresgĂŠlĂŠsek folynak a motoron. amikor minden tĂśkĂŠletes lesz mĂĄr repĂźlhet is bele ;)

MĂłdosĂ­tva: 2010 Március, 03, 12:44:52
TĂśrĂśkbĂĄlinton van szerviz ahol bepattintjĂĄk.

ĂŠs azt free-be, benne van a vĂŠtelĂĄrban??
kĂśnnyĹą annak, akinek nem nehĂŠz...

Nem elérhető vasi

  • FĂźred-Team
  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 749
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 105
  • :2013 November, 24, 08:30:59
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #66 Dátum: 2010 Március, 03, 14:55:49 »
SrĂĄcok!

Lassan ott tartok ,hogy meg kell rendelni az ĂĄtalakĂ­tĂłt. Érdekel esetleg mĂŠg valakit? Ki kĂŠne harcolni egy mennyisĂŠgi klubos kedvezmĂŠnyt  ;D

NanĂĄ hogy ĂŠrdekel!  :-!
Brékó, Brékó...BREAK Óóóóóó!!!!!

Nem elérhető bellabali

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.537
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 26
  • :2018 Január, 21, 09:57:32
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #67 Dátum: 2010 Március, 03, 15:15:06 »
SrĂĄcok!

Lassan ott tartok ,hogy meg kell rendelni az ĂĄtalakĂ­tĂłt. Érdekel esetleg mĂŠg valakit? Ki kĂŠne harcolni egy mennyisĂŠgi klubos kedvezmĂŠnyt  ;D

Ami azt illeti engem is ĂŠrdekelne a dolog mindenkĂŠppen !
BalĂĄzs

K NĂĄndor

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #68 Dátum: 2010 Március, 03, 16:55:54 »
Tegnap írtam az illetékesnek és azt a választ kaptam ,hogy a legnagyobb kedvezmény amit kaphatunk az -10%(flotta). A flottakedvezményhez minimum 3 fő kell és már Tibcsit is beleszámítják. Szóval ,ha van még egy biztos jelentkező akkor megvan a -10% és a klub tagjai a jövőben is megkapják. Ez szerintem elég korrekt hozzáállás (persze én kapcsolatba leszek az illetékesekkel és csak klubtagok kapnak kedvezményt).

Tibcsi

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #69 Dátum: 2010 Március, 03, 17:03:58 »
Tegnap írtam az illetékesnek és azt a választ kaptam ,hogy a legnagyobb kedvezmény amit kaphatunk az -10%(flotta). A flottakedvezményhez minimum 3 fő kell és már Tibcsit is beleszámítják. Szóval ,ha van még egy biztos jelentkező akkor megvan a -10% és a klub tagjai a jövőben is megkapják. Ez szerintem elég korrekt hozzáállás (persze én kapcsolatba leszek az illetékesekkel és csak klubtagok kapnak kedvezményt).
Übermájertutkószupcsi! :-!

Nem elérhető vasi

  • FĂźred-Team
  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 749
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 105
  • :2013 November, 24, 08:30:59
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #70 Dátum: 2010 Március, 03, 17:22:16 »
Tegnap írtam az illetékesnek és azt a választ kaptam ,hogy a legnagyobb kedvezmény amit kaphatunk az -10%(flotta). A flottakedvezményhez minimum 3 fő kell és már Tibcsit is beleszámítják. Szóval ,ha van még egy biztos jelentkező akkor megvan a -10% és a klub tagjai a jövőben is megkapják. Ez szerintem elég korrekt hozzáállás (persze én kapcsolatba leszek az illetékesekkel és csak klubtagok kapnak kedvezményt).

Van honlapja a cégnek? Csak hogy képben legyünk, hogy mennyiből is jön le a 10%...
Brékó, Brékó...BREAK Óóóóóó!!!!!

K NĂĄndor

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #71 Dátum: 2010 Március, 03, 17:26:12 »
Van honlapja a cégnek? Csak hogy képben legyünk, hogy mennyiből is jön le a 10%...

Ja persz,a lĂŠnyeg lemaradt :D
42500 Ft-10% tehĂĄt 38250Ft + posta.
www.e85power.hu

Tibcsi

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #72 Dátum: 2010 Március, 03, 17:39:28 »
engem is ĂŠrdekelne, ha a profi beszerelĂŠs megoldhatĂł, max addig felkerĂźl a polcra amĂ­g a jelenleg tartĂł finomhangolĂĄsok ĂŠs hibakeresgĂŠlĂŠsek folynak a motoron. amikor minden tĂśkĂŠletes lesz mĂĄr repĂźlhet is bele ;)

MĂłdosĂ­tva: 2010 Március, 03, 12:44:52

ĂŠs azt free-be, benne van a vĂŠtelĂĄrban??
És még autót is adnak, ha esetleg nem lenne. ;D

nyalee

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #73 Dátum: 2010 Március, 03, 18:19:49 »
SrĂĄcok!

Lassan ott tartok ,hogy meg kell rendelni az ĂĄtalakĂ­tĂłt. Érdekel esetleg mĂŠg valakit? Ki kĂŠne harcolni egy mennyisĂŠgi klubos kedvezmĂŠnyt  ;D
hĂĄt ĂŠrdekelne de sajna most nincs rĂĄ keret majd tavasz vĂŠge nyĂĄr eleje.

Nem elérhető Petike88

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 348
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 10
  • :2015 Szeptember, 04, 21:52:24
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #74 Dátum: 2010 Március, 04, 17:36:38 »
Lehet,hogy nem kellene nagy remĂŠnyeket fĹązni az E85hĂśz... most olcsĂł,de ha mindenki ezt viszi majd,ezt a mi drĂĄga politikusaink is ĂŠszre fogjĂĄk venni,ĂŠs kiszabnak rĂĄ,egy kisebb adĂłfĂŠlĂŠt... ĂŠs aki eddig belefektetett,(ĂĄtalakĂ­tĂł,alkatrĂŠszek) az majd rĂĄfarag.

UI: jĂĄrĂł motornĂĄl ne engedd h a rendőr szondĂĄztasson  biggrin

Tibcsi

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #75 Dátum: 2010 Március, 04, 17:58:09 »
Lehet,hogy nem kellene nagy remĂŠnyeket fĹązni az E85hĂśz... most olcsĂł,de ha mindenki ezt viszi majd,ezt a mi drĂĄga politikusaink is ĂŠszre fogjĂĄk venni,ĂŠs kiszabnak rĂĄ,egy kisebb adĂłfĂŠlĂŠt... ĂŠs aki eddig belefektetett,(ĂĄtalakĂ­tĂł,alkatrĂŠszek) az majd rĂĄfarag.

UI: jĂĄrĂł motornĂĄl ne engedd h a rendőr szondĂĄztasson  biggrin
Mi is az E85?

Az E85 egy újfajta üzemanyag jelzése, melyet növényi alapanyagokból állítanak elő, és lényegében erjesztett, tiszta, víztelen alkohol (bioetanol), némi normál benzinnel keverve. Ez az üzemanyag egy kis átalakítás után használható az eredetileg benzines motorokkal is. Az E85 jelzés a szokásostól eltérően itt nem oktánszámot jelöl, hanem a bioetanol keverési arányát az üzemanyagban. 85% etanol mellé 15% normál 95-ös benzint kevernek, így lehet a magyarországi és általában az európai kutakon tankolni. A szabvány ettől eltérő keverési arányt is megenged, magyarországon például télen 70-75%-os arányban keverik az etanolt, a hidegindítás könnyítése miatt. A benzin bekeverése azért szükséges, mert az etanolnak rosszak a kenési tulajdonságai, valamint hidegben a kicsapódási képessége is nagyobb. A 15% benzintartalom elégséges az üzemanyagrendszer alkatrészeinek megfelelő kenéséhez, illetve sokat segít a hidegben történő motorindításban is. Ezen arányú keverék oktánszáma 105, ez a ma kapható legjobb prémium minőségű üzemanyagoknál is nagyságrendekkel jobb. EU irányelvek szerint a bioüzemanyagok jövedéki adómentesek, így ilyen jellegű adót csak a benzintartalomra kell fizetni az E85 esetében, ezért árban is nagyságrendekkel előnyösebb a benzinnél. Etanolt egyébként az összes kereskedelemben levő normál benzin tartalmaz, jelenleg 4,4%-ban, ez is EU szabályzás.

nyalee

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #76 Dátum: 2010 Március, 04, 18:34:38 »
ma megint sikerĂźlt tankolni 30L 95 Ăśst ĂŠs 27L E85

Tibcsi

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #77 Dátum: 2010 Március, 04, 18:45:02 »
ma megint sikerĂźlt tankolni 30L 95 Ăśst ĂŠs 27L E85
Nekem meg 47-et tisztĂĄn. ;D

nyalee

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #78 Dátum: 2010 Március, 04, 18:54:26 »
Nekem meg 47-et tisztĂĄn. ;D
flip flip majd nyĂĄron, ĂŠn is tisztĂĄn :)

ja milyen lett a fogyasztĂĄsod?

Nem elérhető vasi

  • FĂźred-Team
  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 749
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 105
  • :2013 November, 24, 08:30:59
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #79 Dátum: 2010 Március, 04, 18:57:25 »
ma megint sikerĂźlt tankolni 30L 95 Ăśst ĂŠs 27L E85

Keverve, nem rĂĄzva...  whistle  ;D
Brékó, Brékó...BREAK Óóóóóó!!!!!

Tibcsi

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #80 Dátum: 2010 Március, 04, 19:04:41 »
flip flip majd nyĂĄron majd ĂŠn is tisztĂĄn :)

ja milyen lett a fogyasztĂĄsod?
MĂĄr tĂśbbszĂśr leĂ­rtam, hogy eddĂ­g nem mĂŠrtem a fogyasztĂĄsomat, mert sem tele nem tankoltam, meg mĂŠg a hĂłfĂşvĂĄsos anyag volt benne. Ma toltam tele, ha lesz valami eredmĂŠny, majd megosztom.

Nem elérhető zoli

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 986
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 25
  • :2015 Április, 17, 21:40:24
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #81 Dátum: 2010 Március, 04, 19:12:09 »
Mi is az E85?

Az E85 egy újfajta üzemanyag jelzése, melyet növényi alapanyagokból állítanak elő, és lényegében erjesztett, tiszta, víztelen alkohol (bioetanol), némi normál benzinnel keverve. Ez az üzemanyag egy kis átalakítás után használható az eredetileg benzines motorokkal is. Az E85 jelzés a szokásostól eltérően itt nem oktánszámot jelöl, hanem a bioetanol keverési arányát az üzemanyagban. 85% etanol mellé 15% normál 95-ös benzint kevernek, így lehet a magyarországi és általában az európai kutakon tankolni. A szabvány ettől eltérő keverési arányt is megenged, magyarországon például télen 70-75%-os arányban keverik az etanolt, a hidegindítás könnyítése miatt. A benzin bekeverése azért szükséges, mert az etanolnak rosszak a kenési tulajdonságai, valamint hidegben a kicsapódási képessége is nagyobb. A 15% benzintartalom elégséges az üzemanyagrendszer alkatrészeinek megfelelő kenéséhez, illetve sokat segít a hidegben történő motorindításban is. Ezen arányú keverék oktánszáma 105, ez a ma kapható legjobb prémium minőségű üzemanyagoknál is nagyságrendekkel jobb. EU irányelvek szerint a bioüzemanyagok jövedéki adómentesek, így ilyen jellegű adót csak a benzintartalomra kell fizetni az E85 esetében, ezért árban is nagyságrendekkel előnyösebb a benzinnél. Etanolt egyébként az összes kereskedelemben levő normál benzin tartalmaz, jelenleg 4,4%-ban, ez is EU szabályzás.

HĂĄt kĂ­vĂĄnom, hogy neked legyen igazad. DE ĂŠn kinĂŠzem a drĂĄga politikusokbĂłl, hogy ha nem jĂśvedĂŠki adĂł akkor mĂĄs nĂŠven megemelik.
Munkaidőm kötetlen, megyek mint a töketlen!

Tibcsi

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #82 Dátum: 2010 Március, 04, 19:26:42 »
HĂĄt kĂ­vĂĄnom, hogy neked legyen igazad. DE ĂŠn kinĂŠzem a drĂĄga politikusokbĂłl, hogy ha nem jĂśvedĂŠki adĂł akkor mĂĄs nĂŠven megemelik.
Hogy kishazĂĄnkban mi megy, azt mindenki pontosan tudja. De azĂŠrt mert itt most pĂĄran rĂĄkattantak erre a tĂŠmĂĄra, nem azt jelenti, hogy holnaptĂłl az orszĂĄg ezzel akar jĂĄrni. MĂĄrpedig kis falatokra nem pazarolja az ĂĄllam az idejĂŠt. A gĂĄzolaj ĂŠs benya mellett mĂŠg mindĂ­g kis lĂŠnypiszok ez az Ăźzemanyag. MĂĄsodsorba azok a cĂŠgek, akik gyĂĄrakat ĂŠpĂ­tenek, technolĂłgiĂĄt fejlesztenek ez miatt ĂŠs nem mellĂŠkesen komoly befolyĂĄssal vannak az uniĂłra, szĂł nĂŠlkĂźl nĂŠznĂŠk mit tesz ellenĂźk a kormĂĄny? AzĂŠrt legalĂĄbb egy kicsit a realitĂĄs talajĂĄn kellene maradni nem? MĂĄr 2007 Ăłta van bioetanol, megtehettĂŠk volna eddĂ­g is, hogy belepiszkĂĄlnak...

nyalee

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #83 Dátum: 2010 Március, 04, 19:29:43 »
MĂĄr tĂśbbszĂśr leĂ­rtam, hogy eddĂ­g nem mĂŠrtem a fogyasztĂĄsomat, mert sem tele nem tankoltam, meg mĂŠg a hĂłfĂşvĂĄsos anyag volt benne. Ma toltam tele, ha lesz valami eredmĂŠny, majd megosztom.
rendbe csak azt gondoltam hogy azĂłta mĂĄr van tapasztalatod

Nem elérhető Petike88

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 348
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 10
  • :2015 Szeptember, 04, 21:52:24
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #84 Dátum: 2010 Március, 05, 00:39:01 »
Hogy kishazĂĄnkban mi megy, azt mindenki pontosan tudja. De azĂŠrt mert itt most pĂĄran rĂĄkattantak erre a tĂŠmĂĄra, nem azt jelenti, hogy holnaptĂłl az orszĂĄg ezzel akar jĂĄrni. MĂĄrpedig kis falatokra nem pazarolja az ĂĄllam az idejĂŠt. A gĂĄzolaj ĂŠs benya mellett mĂŠg mindĂ­g kis lĂŠnypiszok ez az Ăźzemanyag. MĂĄsodsorba azok a cĂŠgek, akik gyĂĄrakat ĂŠpĂ­tenek, technolĂłgiĂĄt fejlesztenek ez miatt ĂŠs nem mellĂŠkesen komoly befolyĂĄssal vannak az uniĂłra, szĂł nĂŠlkĂźl nĂŠznĂŠk mit tesz ellenĂźk a kormĂĄny? AzĂŠrt legalĂĄbb egy kicsit a realitĂĄs talajĂĄn kellene maradni nem? MĂĄr 2007 Ăłta van bioetanol, megtehettĂŠk volna eddĂ­g is, hogy belepiszkĂĄlnak...


eddig nemsok mindenkinek kellett... most van rekord benzinár. Pár fórumon körülnéztem,és mindenki hajt az etolonra,nemcsak az ország kicsi része szeretné ezt a légypiszkot használni. és ha valami jól fogy,akkor az állam azon keresni akar,és tuti rátesz valamit. És osztom a véleményt,hogy nem jövedéki adó lesz ,hanem más néven fut majd. Olyan nincs,h ezaz állam egy aranytojást tojó tyúkot ne huzzon le... majd a nagyokosok kitalálnak odafent... dícsérem az optimizmusod,de ez magyarországon légypiszoknyit sem ér...

Nem elérhető ma-Zo

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 181
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 5
  • :2011 Augusztus, 19, 13:17:51
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #85 Dátum: 2010 Március, 08, 16:21:35 »
SrĂĄcok!

Lassan ott tartok ,hogy meg kell rendelni az ĂĄtalakĂ­tĂłt. Érdekel esetleg mĂŠg valakit? Ki kĂŠne harcolni egy mennyisĂŠgi klubos kedvezmĂŠnyt  ;D

Szerintem ĂŠn is benevezek egyre.

Ez milyen lehet? --> Katt! ,
specifikusan -->  Katt!
Van egyĂĄltalĂĄn kĂźlĂśnbsĂŠg ezek kĂśzĂśtt?
"Mi ez a kĂŠt gokart, csak nem Mercedes?! Az anyja, mĂĄr verdĂĄkat is gyĂĄrtanak?" :)

K NĂĄndor

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #86 Dátum: 2010 Március, 08, 17:18:24 »
Na megint drĂĄgul ez a mocskos benzin...
Ha valakit komolyan ĂŠrdekel a lejjebb emlĂ­tett ĂĄtalakĂ­tĂł akkor az a hĂŠten jelezze nekem,mert akkor meglesz a kedvezmĂŠny!

Tibcsi

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #87 Dátum: 2010 Március, 08, 17:26:37 »
Szerintem ĂŠn is benevezek egyre.

Ez milyen lehet? --> Katt! ,
specifikusan -->  Katt!
Van egyĂĄltalĂĄn kĂźlĂśnbsĂŠg ezek kĂśzĂśtt?
EddĂ­g 3 fĂŠle ĂĄtalakĂ­tĂł lĂŠtezett, de ez a pt akĂĄrmi a negyedik(bĂĄr ez is bioetun szerintem). Bioetun, Hunflex, E85powerkit, meg ez a PT-E85. Vagy vĂĄlasztod az olcsĂłbb megoldĂĄst ĂŠs veszel olyat ami CSAK etanolos Ăźzemre jĂł, vagy veszel kicsit drĂĄgĂĄbban univerzĂĄlisat. Az univerzĂĄlisak kĂśzĂźl szerintem ez a powerkit a legjobb, de persze semmi nem kĂśtelező. Viszont csak erre van 10%-os klubkedvezmĂŠny, amit NĂĄndi bĂĄtyĂł hitelesĂ­t!  ;)

Nem elérhető Bally

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 5.599
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 186
  • :2015 Április, 19, 20:47:22
  • XU7JP4(RS Wannabe)
    • Taglap
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #88 Dátum: 2010 Március, 08, 21:11:58 »
Na megint drĂĄgul ez a mocskos benzin...
Ha valakit komolyan ĂŠrdekel a lejjebb emlĂ­tett ĂĄtalakĂ­tĂł akkor az a hĂŠten jelezze nekem,mert akkor meglesz a kedvezmĂŠny!

WĂĄĂĄĂĄĂĄĂĄ, mĂŠg hadd melegedjen, plsplspls.....
           
                                            

Nem elérhető Nick88

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 5.662
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 166
  • :2022 Január, 03, 16:05:29
    • Nick's Carstyling Page
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #89 Dátum: 2010 Március, 08, 21:20:07 »
Na megint drĂĄgul ez a mocskos benzin...
Ha valakit komolyan ĂŠrdekel a lejjebb emlĂ­tett ĂĄtalakĂ­tĂł akkor az a hĂŠten jelezze nekem,mert akkor meglesz a kedvezmĂŠny!
Hali tesa!

Érdekel a téma de csak a következő gépbe tenném be.

K NĂĄndor

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #90 Dátum: 2010 Március, 08, 21:21:46 »
Na hát Petike88-al összefogtunk és megrendeljük. Ezt követően mindenki rendelhet majd 10% kedvezménnyel ,ha én visszaigazoltam az eladónak a klubtag nevét:D

Nem elérhető pistike4ever

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 4.481
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 32
  • :2019 Június, 17, 20:45:24
  • //PISTIKE//
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #91 Dátum: 2010 Március, 08, 21:22:56 »
Na hát Petike88-al összefogtunk és megrendeljük. Ezt követően mindenki rendelhet majd 10% kedvezménnyel ,ha én visszaigazoltam az eladónak a klubtag nevét:D
Jogos! :-!
306 Grey EvolutionÂŽ :: 1.6 8v SR Sport
... AND WHAT DRiVES YOU?

Nem elérhető Bally

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 5.599
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 186
  • :2015 Április, 19, 20:47:22
  • XU7JP4(RS Wannabe)
    • Taglap
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #92 Dátum: 2010 Március, 08, 21:23:09 »
Na hát Petike88-al összefogtunk és megrendeljük. Ezt követően mindenki rendelhet majd 10% kedvezménnyel ,ha én visszaigazoltam az eladónak a klubtag nevét:D

 :-!
           
                                            

fisi306b1.4xn

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #93 Dátum: 2010 Március, 08, 21:45:36 »
Na hát Petike88-al összefogtunk és megrendeljük. Ezt követően mindenki rendelhet majd 10% kedvezménnyel ,ha én visszaigazoltam az eladónak a klubtag nevét:D

KĂśszi, nagyon foglalkoztat engem is, most, hogy megint tolnak az ĂĄron felfelĂŠ.

Nem elérhető vasi

  • FĂźred-Team
  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 749
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 105
  • :2013 November, 24, 08:30:59
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #94 Dátum: 2010 Március, 09, 05:02:41 »
KĂśszi, nagyon foglalkoztat engem is, most, hogy megint tolnak az ĂĄron felfelĂŠ.

Én ezen mĂĄr tĂşllĂŠptem... Az aktuĂĄlis ĂĄrakon a legolcsĂłbb fehĂŠrvĂĄri benzinkĂşt ĂĄrai alapjĂĄn tankolĂĄsonkĂŠnt ~5000 Ft mĂ­nusz az etanol javĂĄra... Innentől nem kĂŠrdĂŠs... BetĂĄrsultam harmadiknak.  :-! Ma megkapja az első adag szeszt a gĂŠp, hogy szokja a cefrĂŠt  ;D
Brékó, Brékó...BREAK Óóóóóó!!!!!

Tibcsi

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #95 Dátum: 2010 Március, 09, 07:00:09 »
Én ezen mĂĄr tĂşllĂŠptem... Az aktuĂĄlis ĂĄrakon a legolcsĂłbb fehĂŠrvĂĄri benzinkĂşt ĂĄrai alapjĂĄn tankolĂĄsonkĂŠnt ~5000 Ft mĂ­nusz az etanol javĂĄra... Innentől nem kĂŠrdĂŠs... BetĂĄrsultam harmadiknak.  :-! Ma megkapja az első adag szeszt a gĂŠp, hogy szokja a cefrĂŠt  ;D
Ebből azért még lejön a túlfogyasztás. De akkor is marad 2500-3000Ft/tank.

Nem elérhető gaboj

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 977
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 98
  • :2015 December, 12, 15:22:27
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #96 Dátum: 2010 Március, 09, 07:57:17 »
Fizu után én is megmondom, hogy most vagy jövőhónapba fektetek be!

Pugred306

  • Vendég
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #97 Dátum: 2010 Március, 09, 10:32:32 »
Üdv!
Engem is ĂŠrdekel az ĂĄtalakĂ­tĂł.Mennyi lenne cakk-pakk?KĂśszi!

Nem elérhető vasi

  • FĂźred-Team
  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 749
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 105
  • :2013 November, 24, 08:30:59
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #98 Dátum: 2010 Március, 09, 14:57:21 »
Ebből azért még lejön a túlfogyasztás. De akkor is marad 2500-3000Ft/tank.

Jaja csak nem írtam le. Én +20%-al számoltam. Legszélsőségesebb számításaim szerint is 300 Ft/100 km a nyereség. De ennél több lesz... Nálam most jött el az az idő, hogy már csak elvből sem adományozok mégtöbbet a "familiárisan hiperpigmentált", "nemzetiségi kisállatkereskedő", "beépített gázálarcos" stb. bandának...
Brékó, Brékó...BREAK Óóóóóó!!!!!

Nem elérhető Dakar 306

  • FĂźred-Team
  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 6.724
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 219
  • :2011 Június, 21, 09:32:00
Re:E85 tapasztalatok...
« Válasz #99 Dátum: 2010 Március, 09, 15:20:26 »
Jaja csak nem írtam le. Én +20%-al számoltam. Legszélsőségesebb számításaim szerint is 300 Ft/100 km a nyereség. De ennél több lesz... Nálam most jött el az az idő, hogy már csak elvből sem adományozok mégtöbbet a "familiárisan hiperpigmentált", "nemzetiségi kisállatkereskedő", "beépített gázálarcos" stb. bandának...

Kb 30%-kal olcsĂłbb az anyag, kb 20%-kal tĂśbbet fogyaszt. Kb 10% spĂłrolĂĄssal szĂĄmolhatsz.
Ennyit vezetésistílus-finomítással is megspórolhat az ember. És az nem kerül 40 ezerbe:-)
Vagy minden 10. alkalommal bringĂĄval mĂŠsz :-))

 


Google PageRank