Peugeot 306 Klub - Az Első Magyar Peugeot 306 Klub

Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Részletes kereső  

Szerző Téma: Rico - 306 XN 1996 1.4 KFX  (Megtekintve 2100 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Rico

  • Vendég
Rico - 306 XN 1996 1.4 KFX
« Dátum: 2009 November, 08, 18:16:04 »

Az autóm 2009. április 2-án vásároltam. A dolog érdekessége, hogy aznap tudtam meg, hogy a nagymamám meghalt. Éppen az autókereskedésben vizsgálgattam, amikor a hírt kaptam. Emlékezetes marad.
 
Szóval úgy alakult a dolog, hogy kocsi vásárlásra adtam a fejem, mert úgy gondoltam, hogy én többet nem járok busszal. Az előző autóm Fiat Uno (diesel) volt, csak sajna kiöregedett (20 évesen adtam el). Erősen kacsintgattam a Fiat felé is, aztán a kényelmi szempontok, no meg a benzinmotor és az olcsó javíthatóság meggyőzött, hogy felejtsem el a Fityókat. Brava-t vagy Bravot vettem volna.
 
Az egész dolog 2-3 nap alatt lezajlott. Ott árválkodott szegény egy autókereskedés udvarán, ablakában tábla: 350 000 Ft. Namondom: hmmmm... De miért ilyen olcsó? Benéztem, hát sok km benne. 165 000.
 
Kaszni? Itt-ott kisebb hibák de sehol nem rozsdás. Új BF Goodrich téli gumik, kárpitozás tökéletes. 1996-os.
 
Máshol ugyanez, szakadtabb kivitelben 450-500 között.
 
Nosza, próbáljuk ki. Motor szépen duruzsol, futómű rendben, aknára állunk: alja tökéletes, kivétel kipufogó. Olaj nem csöpög, féltengely gumiharangok újak, gömbcsuklók újak.
 
Namondom: az előző tulajnak elfogyott a pénze. A kocsin két év műszaki, friss zöldkártya.
 
Villámként hasított belém a felismerés: ez az én autóm! blingdriveingsmiley _pug
Naplózva

Rico

  • Vendég
Re:Rico - 306 XN 1996 1.4 KFX
« Válasz #1 Dátum: 2009 November, 09, 19:26:49 »

Belealkudtam az eredetvizsgát is. Helyben biztosítás + átiratás ügyintézés. Kb. 400-ban állt meg.
 
Az első hibája kb. 1 hónap múlva derült ki. Forralta a vizet. Hihetetlennek tűnt amit láttam, mikor kivettük a vízpumpát: olyan volt mint a kávédaráló kése. Egy lapát se volt rajt.
 
Kicseréltük.

Ezzel egyidőben kapott új olajszűrőt, olajcserét, új vezérműszíjat, ékszíjat, csapágyat.
 
Biztosra mentem, nem akartam egyéb problémát a motorral.
 
Mellesleg ez volt Kb 173 000km-nél, jah.. és nem lett hengerfejes!!

Módosítva: 1970 Január, 01, 00:59:59

Vezetni mindig élvezet... Na ez a szlogen megállja a helyét. Nem kellett a kocsihoz nyúlni egészen a nászutunkig. Emlékezetes marad ez is. Még csak néhány hónapja van nálam, de ez a rövid időszak igencsak élménygazdag.
 
Úgy esett, hogy augusztusban megnősültem. Nászút belföldre: Tihany.
 
Odafelé: gond nélkül.
 
Bejártuk az északi partot (Nagyvázsony, Veszprém) úttalan utakon, kuplungot nem kímélő módon olyan erdei utakon, ahol a madár se jár, legfeljebb az erdész. Hegyre fel, hegyről le... semmi gond.
 
Eljött az idő, hogy hazainduljunk. Kiállok a panziótól, becuccolunk, elköszönünk.
 
Irány a Tihanyi RÉV!
Komp sehol, motor állj, kiszáll, fotózás.
 
Hoppá, hoppá.... mi ez a víz a kocsi alatt???

Módosítva: 2009 November, 09, 22:44:55
Hát igen. ELfojt a vizem... miután felforrt az agyam. Olyan cifra káromkodást ti még nem hallottatok, ahogy én nyugtáztam a hűtő kilukadását. Máig nem értem hogyan. A panziónál még semmi, 2 km-rel odébb meg tócsa.
 
Na mindegy, nem volt mit tenni, üdítősüveg elő, kiborít, irány a csap!
 
Feltöltöttem csurig. Jött a komp, kompra fel, át Szántód, kompról le, 1 km után STOP. STOP. STOP.
 
Áhhh.... 115 fok.

Módosítva: 2009 November, 09, 22:59:59
így esett, hogy trailerrel jöttünk haza a nászútról.
 
Aztán persze hűtőcsere, és ismét megúsztam. Nem lett hengerfejes. Picit kopog az egyik szelep, de még elmegy. Nem is biztos, hogy ettől...
 
 

Módosítva: 2009 November, 10, 15:02:26
Itt egy friss kép a verdáról.
http://www.szanyifoto.comze.com/Kepek/DSCN2082.JPG
Naplózva

Rico

  • Vendég
Re:Rico - 306 XN 1996 1.4 KFX
« Válasz #2 Dátum: 2009 November, 13, 11:44:02 »

2009-11-12: Teljes takarítás (mosás, polír, szélvédőpucolás, porszívózás, műanyag és műszerfal ápolás, gumiszőnyeg tisztítás, ja... és új illatosító  :-! ) Öröm beülni.

2009-11-13: A kicsérélt alapjárati moci szuperul működik. Fogyasztás láthatóan visszaesett. Valamit jól csináltam.... biggrin
Naplózva
 


Az oldal 0.235 másodperc alatt készült el 21 lekéréssel.