Szerző Téma: Peugeot 306 Break  (Megtekintve 10286 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető jocĂł vezĂŠr

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 97
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2024 Március, 15, 21:54:03
Peugeot 306 Break
« Dátum: 2014 Szeptember, 17, 12:59:52 »
Sziasztok!

Új vagyok ĂŠs nem csak ezen az oldalon, de mint Peugeot tulajdonos is. A kocsi tĂśrtĂŠnete elĂŠggĂŠ kacifĂĄntos volt. MĂĄr rĂŠg nĂŠztem autĂłkat ĂŠs azok kĂśzĂśtt is csak a kombi ĂŠrdekelt.SzĂĄmĂ­tĂĄsba vettem az Opelt, a Fordot, ĂŠs a Peugeot. Rengeteg kocsit nĂŠztem ami fĂŠnykĂŠpen nagyon szĂŠpnek tĹąnt, de ĂŠlőben inkĂĄbb elsĂ­rtam volna magam, mĂ­gnem egy pesti kereskedőnĂŠl meglĂĄttam a 306-t .Az első pillanatban tudtam hogy ez kell nekem. SzĂŠp kaszni nem rohadt alvĂĄz, szĂźrke kipufogĂł. KĂŠrtem a kereskedőt hadd nĂŠzzem meg belĂźlről is. Tiszta kulturĂĄlt belső, de egy negatĂ­v volt hogy dohĂĄnyos hasznĂĄlta. Ez ĂŠrződĂśtt is. Egy kis beszĂŠlgetĂŠs utĂĄn kiderĂźlt hogy a klima nem mĹąkĂśdik, az szĂŠlvĂŠdő mĂĄr lĂĄttam hogy repedt cserĂŠre szorul. KiprĂłbĂĄlĂĄs utĂĄn megalkudtunk az ĂĄrĂĄban. JĂśhet a papĂ­r munka. Forgalmi, tĂśrzskĂśnyv, kĂśtelező biztosĂ­tĂĄs minden rendben volt. Vizsga mĂŠg 2015 mĂĄjusig van.Csakhogy a kisĂśrdĂśg nem aludt bennem, Ă­gy egy ismerőst felhĂ­vtam hogy nĂŠzzen utĂĄna a kocsinak nem volt e kĂĄresemĂŠny rajta. És jĂśtt a hideg zuhany! KĂĄresemĂŠny nem volt, de a x kerĂźleti ĂśnkormĂĄnyzat kivonta a forgalombĂłl.A kereskedővel kĂśzĂśltem, hogy mi a szitu.Az nem baj attĂłl mĂŠg megvehetem ĂŠs vihetem is mert automatikusan visszahelyezik a forgalomba ĂĄtĂ­rĂĄskor, erőskĂśdĂśtt.HĂĄt az nem Ă­gy mĹąkĂśdik hĂ­vjuk ide a tulajĂĄt. JĂśtt is , ĂŠs kĂśzĂślte hogy valĂłban ki volt vonva sĂşlyadĂł hĂĄtralĂŠk miatt, de mĂĄr be van fizetve.Mutatta is a csekket. ElmentĂźnk az ĂśnkormĂĄnyzathoz, ahol uborka szezon volt ĂŠs  mindenki szabira ment csak aug.11  nyĂ­tnak. Ez volt jul 26-n. Újra felutazni pestre, ĂŠs elmentĂźnk a hivatalba. A nő kĂŠszsĂŠges volt ĂŠs kĂśzĂślte valĂłban ki van vonva a forgalombĂłl. Mutatta a tulaj a csekket, mire kĂśzĂśltĂŠk vele hogy a mĂĄsik hĂĄrom kocsi utĂĄn is rendezi a sĂşlyadĂłt azonnal visszahelyezik a 306 a forgalomba, addig nem, ĂŠs nem is ĂŠrdekli hogy el akarja adni. VĂśrĂśs fejjel el ment befizette a 33 ezer hĂĄtralĂŠkot ĂŠs vissza helyeztĂŠk a forgalomba. Akkor most lehet az adĂĄs vĂŠtelit tĂślteni kĂśzĂśltem.Egy egĂŠsz napos hercehurca utĂĄn dĂŠlutĂĄn fĂŠl 5-kor ĂźltĂźnk az autĂłnkba ĂŠs indultunk haza. Nem bĂĄntam meg .aprĂłbb hibĂĄi vannak de azokat szĂŠp lassan orvosolni lehet, de azĂŠrt elfogadok tanĂĄcsokat mire figyeljek ĂŠs mik a Peugeot hibĂĄi ami minden kocsinĂĄl mĂĄs.

Nem elérhető jocĂł vezĂŠr

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 97
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2024 Március, 15, 21:54:03
Re:Peugeot 306 Break
« Válasz #1 Dátum: 2015 Február, 09, 10:10:21 »
Teli tankal:
Baja-Zalakaros-Baja
Baja-Szeged-Budapest. Itt autĂłpĂĄlya 120 tempĂł
TankolĂĄs Pesten 52 liter elautĂłzva 801 Km.
Nagyon jĂł ĂĄtlagfogyasztĂĄs 6,5 liter.
 blingdriveingsmiley

Nem elérhető jocĂł vezĂŠr

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 97
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2024 Március, 15, 21:54:03
Re:Peugeot 306 Break
« Válasz #2 Dátum: 2015 Május, 15, 08:52:43 »
Vizsga 2017 májusáig!Nem csináltam szinte rajta semmit, és simán átment, bár az első féktárcsák kicsit ütnek, de még jó volt.
Azért olajat, olajszűrőt váltó olajat cseréltem
Km 247835

Nem elérhető jocĂł vezĂŠr

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 97
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2024 Március, 15, 21:54:03
Re:Peugeot 306 Break
« Válasz #3 Dátum: 2015 November, 16, 14:25:27 »
Motor olaj, olajszűrő csere 256489.
És a héten még az első futómúnél bal első talpas gömbcsukló, és mindkét oldali axiál csere lesz, és féltengely porvédő csere.

Nem elérhető jocĂł vezĂŠr

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 97
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2024 Március, 15, 21:54:03
Re:Peugeot 306 Break
« Válasz #4 Dátum: 2016 Április, 01, 09:49:12 »
Az lemĂşlt hetekben volt pĂĄr javĂ­tĂĄs.
Kezdődött hogy néha nem indult a kocsi.Önindító le és szénkefék cserélve.Azóta nincs gond.
Majd elment a töltés, gondolván hogy itt is szénkefe probléma van generátor le. Ekkor derült ki nagyobb a baj, a generátor első hátsó pajzs el van törve.Irány a bontó, és szerencse de kaptam ugyanilyen generátort.Bevizsgáltattam próba padon és beszereltem.Mivel három a magyar igazság kell jönni még egy problémának. Nem is váratott soká rá, mert elfolyt a hűtővizem.Na gondoltam kilyukadt a hűtő, de nem az volt a baj.Eltört a fűtéscső könyök. A boltban rám akartak sózni könyököt csővel együtt potom 18 ezerért. Perkelének köszönhetően ( még egyszer köszi) elküldte a címet honnan lehet csak a könyök részt megrendelni.Másnap már itt is volt.
Húsvét előtti pénteken meg jött a nyuszika aki egy hátsó híd felújítást hozott.Nagyon rá fért mert már karistolta belül a doblemez betétet.
HĂ­dfelĂşjĂ­tĂĄs utĂĄn futĂłmĹą beĂĄllĂ­tĂĄs ĂŠs a nyĂĄri gumik felrakĂĄsa volt.
Km ĂĄllĂĄsa 260500 km

Nem elérhető jocĂł vezĂŠr

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 97
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2024 Március, 15, 21:54:03
Re:Peugeot 306 Break
« Válasz #5 Dátum: 2022 Január, 13, 11:27:03 »
Sziasztok. Nagyon régen írtam a kocsiról, és azóta nagyon sok minden történt vele. Már 5 éve volt egy találkozásom egy őzzel. Kalocsa elött Pestről jövet haza kiugrott két őzbak. Az egyiket még ki tudtam kerülni, de a másikat telibe trafáltam a bal elejével. Lökhárító ,homlokfal, motorháztető, lámpák, sárvédő , visszapillantó tükör. Rendőrség, helyszínelés stb. Egy kis szerencse hogy nem volt kint vadjelző tábla, így az is belekerült a helyszíni jegyzőkönyvbe. Nekem van DAS biztosításom és beszéltem velük hogy lehet e valamire menni ezzel a vadásztársaságnál. Végül is két év huzavona után kaptam 150 ezret, ami a kár felét fedezte, persze csak bontott alkatrészekből. Mindez közben elég rendesen elkezdte enni az olajat. Pestet oda vissza megjárva, egy liter olajat kellett utána töltenem. Így a karosszéria javítás halasztva, a motor felújítás előbbre való volt. Szerelő, hengerfej le szelepek szelepvezető szimeringek sikba csiszolás. És ha már szét van szedve akkor főtengely csapágy és új dugattyú gyűrűk lettek berakva. Szóval koplett motor felújítás azzal a különbséggel hogy nem kellett a blokkot fúrni. A szerelő szerint ez a motor még nem lett szétszedve eredeti alkatrészek voltak benne. ekkor volt az autóban 305 ezer km. És mindez 3 éve 280 ezer Ft került.
Folyt.kĂśvetkezik.

Nem elérhető jocĂł vezĂŠr

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 97
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2024 Március, 15, 21:54:03
Re:Peugeot 306 Break
« Válasz #6 Dátum: 2022 Január, 18, 11:46:00 »
SzĂłval a motor felĂşjĂ­tva. Össze kell szednem pĂĄt fillĂŠrt hogy a kasznit megcsinĂĄljĂĄk. KĂŠnytelen voltam elvinni a kocsit mĹąszakira Ă­gy ahogy van. MĂŠg szerencse hogy a srĂĄcokat rĂŠg ismertem ĂŠs megcsinĂĄltĂĄk. A cĂŠl a kĂśvetkező vizsga elĂśtt karosszĂŠriĂĄzni. Van rĂĄ kĂŠt ĂŠvem addig Ăśssze jĂśn a lĂŠ rĂĄ. Potom 250 ezer. NehĂŠz volt talĂĄlni olyan mĹąhelyt ahol kasznit javĂ­tanak, festenek alvĂĄzvĂŠdőznek, ĂŠs megfelelő minősĂŠgben elfogadhatĂł ĂĄron dolgoznak. TalĂĄltam is ilyet, Ă­gy ĂĄprilisban elvittem. De ha mĂĄr csinĂĄltatom a bal hĂĄtsĂł sĂĄrvĂŠdő dobot is kijavĂ­ttatom. Érdekes hogy mindenhol van dobvĂŠdő csak ott nincs. KeresgĂŠlĂŠs utĂĄn a SzakĂĄl metĂĄlnĂĄl talĂĄltam. SzĂŠt szĂŠtszedtem az egĂŠsz hĂĄtuljĂĄt hogy ezzel is csĂśkkentsem a kiadĂĄst. Ez a kialkudott ĂĄr rĂŠsze volt.  VĂŠgĂźl is 3 hĂŠt alatt megcsinĂĄltĂĄk a kocsit., ĂŠs el kell mondjam jĂł munkĂĄt vĂŠgeztek. Hazahoztam Ăśsszeraktam, ĂŠs ha mĂĄr vizsgĂĄra megy vonĂłhorgot is rĂĄraktam.
Most a fűtés radiátort cseréltem. A következő projekt a váltó lesz , mert mikor üres szépen megy, de mikor ráengedem a kuplungot ls a váltó vagy a tárcsa megkapja a terhelés elég hangos lesz. Szerintem valami csapágy lehet.De ha esetleg volt már valakinek hasonló esete vagy tudja mi ez az ne tartsa magába.
HĂĄt ennyi az elmĂşlt 5 ĂŠv krĂłnikĂĄja.

 


Google PageRank