Peugeot 306 Klub - Az Első Magyar Peugeot 306 Klub

Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Részletes kereső  

Szerző Téma: atti73 - 306 break 1.6 XR 2000'  (Megtekintve 1877 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

atti73

  • Vendég
atti73 - 306 break 1.6 XR 2000'
« Dátum: 2009 Szeptember, 07, 10:04:42 »

A vásárlás története:

Suzuki swift 1.0 volt előtte amit kinőtt a családunk, ezért új autó után néztem.
A szempontok a keresgélésnél: biztonság, kényelem, megbízhatóság, kombi.

Az árfekvésbe még szóba került a R. Megane illetve a C. xsara de a sok negatív visszajelzés után elvetettem. A 306 nem tetszett különösebben, de annyi jót hallottam ill olvastam róla, hogy gondoltam megnézek egy két autót. És egyre jobban megtetszett.

3-4 autót néztem meg előtte, de mindegyikkel voltak problémák, én meg lehetőleg minél jobb állapotút kerestem.
A megvásárolt autóra egy citroen márkakereskedésben találtam rá. Már külső megtekintés után tetszett, hogy szinte teljesen hibátlan állapotban van. Mint kiderült az autó a márkaszerviz egyik szervizes kollégájáé volt, ezért bizom abban, hogy az autót karbantartotta rendesen.
Most friss műszakin megy át az autó. Az biztos, hogy a hátsó fékekhez hozzá, kell nyúlni, csak az nem, hogy mennyire.
Leghamarabb szerdán hozhatom el az autót, a friss vizsgával, a nevemre írva.
Kicsit izgulok, mert többet költöttem az autóra mint amennyit eredetileg terveztem, de remélem nem lesz sok gond vele.
Majd beszámolok az első tapasztalatokról.
Naplózva

atti73

  • Vendég
Re:atti73 - 306 break 1.6 XR 2000'
« Válasz #1 Dátum: 2009 Szeptember, 11, 09:37:18 »

Tegnap elhoztam az autót. Eddig szinte minden nagyon pozitív. Minden szép és ergonómikus, könnyű vezetni. Bár nem vagyok az a száguldozós fajta, kicsit lomhának találom az autót a 100 lóhoz képest. Akkor milyen lehet az 1.4-es? Ami nagyon zavar, az a vezetőülés billegése és nyikorgása. Remélem egy két csavar meghúzásával meg tudom majd szüntetni.Összességében eddig nagyon boldog vagyok, remélem ez így is marad.
Naplózva

atti73

  • Vendég
Re:atti73 - 306 break 1.6 XR 2000'
« Válasz #2 Dátum: 2009 Október, 08, 10:11:47 »

Megtörtént közben a szíjak cseréje (vezérmű, hosszbordás szíjak), olajcsere, olajszűrő csere.
Városban sajnos kicsit sokat fogyaszt, 8l alá még nem nagyon tudtam menni, viszont városon kívül 6l is elég neki.
Naplózva

atti73

  • Vendég
Re:atti73 - 306 break 1.6 XR 2000'
« Válasz #3 Dátum: 2010 Augusztus, 06, 13:20:55 »

Közben sajnos volt pár gondom az autóval. Egyszer elszakadt a gázbowden, vontatni kellett. Elkezdett csörögni a motor alacsony fordulaton, szelephézag állítás javított rajta némileg. A jobb hátsó ajtó merevítője (vagy mi) kitört, ez még nincs megjavítva. Izzók kiégtek, ez nem nagy gond, kicseréltem. Mindig van vele valami gond, ennek nem örülök.
Naplózva
 


Az oldal 0.242 másodperc alatt készült el 20 lekéréssel.