Szerző Téma: AjĂĄnlott alkatrĂŠszek  (Megtekintve 105298 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Pepe

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 376
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 5
  • :2012 Március, 02, 14:08:51
  • FőtĂśrzs
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #50 Dátum: 2010 Szeptember, 01, 21:46:49 »
Az miért törvényszerü h a vezműszíjjal együtt cseréli mindenki a vízpumpát???Nekem még a gyári van benne és 230000 km......Oké h előjel nélkül romlik el meg midnen de hivatalból annyira egyszerü szerkezet h nem romolhat el:D
**--_[S1 INDIVIDUAL]_--**

Nem elérhető marcusa

  • AdminisztrĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • *****
  • Hozzászólások: 3.889
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 151
  • :2020 November, 15, 20:15:39
  • 2.0 HDI
    • marcusa.atw.hu
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #51 Dátum: 2010 Szeptember, 01, 21:57:21 »
Az miért törvényszerü h a vezműszíjjal együtt cseréli mindenki a vízpumpát???Nekem még a gyári van benne és 230000 km......Oké h előjel nélkül romlik el meg midnen de hivatalból annyira egyszerü szerkezet h nem romolhat el:D
Első cserekor nekem nem cserélték a vízpumpát, de aztán idő előtt kellett újból cserélni a vezérlést, mert elkezdett folyni a vízpumpa... Aztán ugye cseréltem a szíjat is, mert a vezérlés nem játék.

K NĂĄndor

  • Vendég
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #52 Dátum: 2010 Szeptember, 01, 22:08:25 »
Első cserekor nekem nem cserélték a vízpumpát, de aztán idő előtt kellett újból cserélni a vezérlést, mert elkezdett folyni a vízpumpa... Aztán ugye cseréltem a szíjat is, mert a vezérlés nem játék.

Én még egyik autómban se cseréltem, soha semmi gondom nem volt vele. ;)

Nem elérhető marcusa

  • AdminisztrĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • *****
  • Hozzászólások: 3.889
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 151
  • :2020 November, 15, 20:15:39
  • 2.0 HDI
    • marcusa.atw.hu
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #53 Dátum: 2010 Szeptember, 01, 22:11:29 »
Én még egyik autómban se cseréltem, soha semmi gondom nem volt vele. ;)
Örülj neki, elég nagy szívás elhiheted, töltöd be a vizet, aztán kifolyik....
Mondjuk ez mĂŠg a szĂ­vĂłdĂ­zelben volt, de ĂŠn inkĂĄbb cserĂŠlni fogom ha levezettem 160ezret a turbĂłssal...

K NĂĄndor

  • Vendég
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #54 Dátum: 2010 Szeptember, 01, 22:13:33 »
Örülj neki, elég nagy szívás elhiheted, töltöd be a vizet, aztán kifolyik....
Mondjuk ez mĂŠg a szĂ­vĂłdĂ­zelben volt, de ĂŠn inkĂĄbb cserĂŠlni fogom ha levezettem 160ezret a turbĂłssal...

Én meg inkább bennhagyom a gyárit. Többet ér mint 5 utángyártott. ;)

Nem elérhető tonton

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 196
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2013 Október, 17, 19:36:47
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #55 Dátum: 2010 Szeptember, 01, 22:15:34 »
Tegnap fogtam egy őzet az autó közepe-jobb elejével. Megsérült a löhárító a jobb oldali fényszóró magasság állítása, a hűtőventilátorok és annak felfogatása, valamint beljebb jött a klíma és a vízhűtő kb. 5cm-t ezek felfogatása is sérült (vizet nem ereszt, klíma hűt). Arra lennék kíváncsi érdemes-e bontott alkatrészt beépíteni vagy újjal jobban járok?

Nem elérhető pistike4ever

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 4.481
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 32
  • :2019 Június, 17, 20:45:24
  • //PISTIKE//
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #56 Dátum: 2010 Szeptember, 01, 22:17:12 »
Az miért törvényszerü h a vezműszíjjal együtt cseréli mindenki a vízpumpát???Nekem még a gyári van benne és 230000 km......Oké h előjel nélkül romlik el meg midnen de hivatalból annyira egyszerü szerkezet h nem romolhat el:D
Nekem mĂĄr volt vezĂŠrlĂŠs csere ĂŠs akkor vĂ­zpumpĂĄt is cserĂŠltek. Most lesz megint vezĂŠrlĂŠs csere ĂŠs ismĂŠt ajĂĄnlott a vĂ­zpumpa csere. AzĂŠrt, mert mivan ha amiatt szĂĄllna el a vezĂŠrlĂŠs.
Én inkább kicseréltetem,megint minthogy baj legyen! :-!
Jobb fĂŠlni,mint megijedni!
306 Grey EvolutionÂŽ :: 1.6 8v SR Sport
... AND WHAT DRiVES YOU?

Nem elérhető marcusa

  • AdminisztrĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • *****
  • Hozzászólások: 3.889
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 151
  • :2020 November, 15, 20:15:39
  • 2.0 HDI
    • marcusa.atw.hu
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #57 Dátum: 2010 Szeptember, 01, 22:18:19 »
Én meg inkább bennhagyom a gyárit. Többet ér mint 5 utángyártott. ;)
Nekem is gyári volt benne, és 240000-ig bírta, a következő szíjcsere 320ezernél lett volna, ha az elsőnél cserélik a pumpát, akkor nem szívtam volna, az a titka a dolognak hogy gyárit kell venni utólag is, és akkor az is bírja. Nekem pug szervízben cserélték a vezérlést gyári alkatrészekkel...

Nem elérhető Domager

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 398
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 7
  • :2017 December, 08, 10:37:38
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #58 Dátum: 2010 Szeptember, 01, 22:23:13 »
Tegnap fogtam egy őzet az autó közepe-jobb elejével. Megsérült a löhárító a jobb oldali fényszóró magasság állítása, a hűtőventilátorok és annak felfogatása, valamint beljebb jött a klíma és a vízhűtő kb. 5cm-t ezek felfogatása is sérült (vizet nem ereszt, klíma hűt). Arra lennék kíváncsi érdemes-e bontott alkatrészt beépíteni vagy újjal jobban járok?
Huhh, szegény kocsi, szegény őz. Az őz rosszabbul járt?
Lehet hogy a biztonsĂĄgi Ăśv korlĂĄtoz a kĂśzlekedĂŠsben, de nem annyira, mint a tolĂłkocsi.

Nem elérhető Kolin

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.785
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 149
  • :2023 Július, 14, 09:51:29
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #59 Dátum: 2010 Szeptember, 01, 22:23:23 »
Tegnap fogtam egy őzet az autó közepe-jobb elejével. Megsérült a löhárító a jobb oldali fényszóró magasság állítása, a hűtőventilátorok és annak felfogatása, valamint beljebb jött a klíma és a vízhűtő kb. 5cm-t ezek felfogatása is sérült (vizet nem ereszt, klíma hűt). Arra lennék kíváncsi érdemes-e bontott alkatrészt beépíteni vagy újjal jobban járok?
KĂŠrdĂŠs, hogy hogy ĂĄllsz anyagilag. Szerintem bontott alkatrĂŠsz is lehet ugyanolyan jĂł.

Nem elérhető tonton

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 196
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2013 Október, 17, 19:36:47
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #60 Dátum: 2010 Szeptember, 01, 22:29:46 »
KĂŠrdĂŠs, hogy hogy ĂĄllsz anyagilag. Szerintem bontott alkatrĂŠsz is lehet ugyanolyan jĂł.
Szerinted ezek Ăşjba mibe fĂĄjhat?

K NĂĄndor

  • Vendég
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #61 Dátum: 2010 Szeptember, 01, 23:27:59 »
Nekem is gyári volt benne, és 240000-ig bírta, a következő szíjcsere 320ezernél lett volna, ha az elsőnél cserélik a pumpát, akkor nem szívtam volna, az a titka a dolognak hogy gyárit kell venni utólag is, és akkor az is bírja. Nekem pug szervízben cserélték a vezérlést gyári alkatrészekkel...

Mindenki arra költi a pénzét amire csak akarja. Viszont vízpumpát normál esetben nem kötelező cserélni. Az ,hogy idő előtt megadja magát az több dologtól is függhet. Leginkább attól ,hogy mennyire feszítik meg a vezérműszíjat. ;) Normál esetben van előjele,de nem akkora,hogy a hűtőfolyadék elfolyik.

Nem elérhető marcusa

  • AdminisztrĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • *****
  • Hozzászólások: 3.889
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 151
  • :2020 November, 15, 20:15:39
  • 2.0 HDI
    • marcusa.atw.hu
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #62 Dátum: 2010 Szeptember, 01, 23:37:32 »
Mindenki arra költi a pénzét amire csak akarja. Viszont vízpumpát normál esetben nem kötelező cserélni. Az ,hogy idő előtt megadja magát az több dologtól is függhet. Leginkább attól ,hogy mennyire feszítik meg a vezérműszíjat. ;) Normál esetben van előjele,de nem akkora,hogy a hűtőfolyadék elfolyik.
Ahogy mondod, a te dolgod ha nem cserĂŠled vezĂŠrlĂŠscserekor, az hogy mĂĄs cserĂŠli az meg az ő dolga... Most ĂŠn inkĂĄbb kĂśltĂśk legrosszabb esetben is 10ezer forinttal tĂśbbet vezĂŠrlĂŠscserekor, minthogy egy csereperiĂłdus alatt kĂŠtszer kĂśltsek legjobb esetben is csak szĂ­jra ĂŠs munkadĂ­jra...  ;)

bandit306

  • Vendég
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #63 Dátum: 2010 Szeptember, 02, 00:26:59 »
Ahogy mondod, a te dolgod ha nem cserĂŠled vezĂŠrlĂŠscserekor, az hogy mĂĄs cserĂŠli az meg az ő dolga... Most ĂŠn inkĂĄbb kĂśltĂśk legrosszabb esetben is 10ezer forinttal tĂśbbet vezĂŠrlĂŠscserekor, minthogy egy csereperiĂłdus alatt kĂŠtszer kĂśltsek legjobb esetben is csak szĂ­jra ĂŠs munkadĂ­jra...  ;)
Nekem vezĂŠrlĂŠs cserekor Ăşgy vĂĄllalt garanciĂĄt, ha a pumpa is cserĂŠlve van.

Nem elérhető pistike4ever

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 4.481
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 32
  • :2019 Június, 17, 20:45:24
  • //PISTIKE//
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #64 Dátum: 2010 Szeptember, 02, 11:25:20 »
Nekem vezĂŠrlĂŠs cserekor Ăşgy vĂĄllalt garanciĂĄt, ha a pumpa is cserĂŠlve van.

NĂĄlam is ez a helyzet!
306 Grey EvolutionÂŽ :: 1.6 8v SR Sport
... AND WHAT DRiVES YOU?

Nem elérhető emi1986

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 178
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 2
  • :2016 Augusztus, 23, 10:19:31
    • Limitbahn
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #65 Dátum: 2010 Szeptember, 06, 07:50:18 »
Sziazstok!

Benzines 1.4-es 2000 évjáratú pugom van. Most lesz benne lassan 150000km. A vezérműszíj még tudtommal nem volt cserélve. Előírás szerint 90000-kánt kell nem? Nemrég néztem, de nem volt repedezett, nem úgy mint a hosszboradásszíjam. Ha még nem volt cserélve a szíj, csak a görgő akkor is cseréljem ki? A vízpumpát pedig akkor cserélendő, ha folyik, vagy súg a csapágya?

thomasteam

  • Vendég
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #66 Dátum: 2010 Szeptember, 06, 09:30:56 »
Sziazstok!

Benzines 1.4-es 2000 évjáratú pugom van. Most lesz benne lassan 150000km. A vezérműszíj még tudtommal nem volt cserélve. Előírás szerint 90000-kánt kell nem? Nemrég néztem, de nem volt repedezett, nem úgy mint a hosszboradásszíjam. Ha még nem volt cserélve a szíj, csak a görgő akkor is cseréljem ki? A vízpumpát pedig akkor cserélendő, ha folyik, vagy súg a csapágya?

Szia. A bordĂĄsszĂ­jon kĂ­vĂźl nem fogod lĂĄtni a nyomokat, de ha levevődik akkor a belsejĂŠn lĂĄtszik. AttĂłl is fĂźgg mikor kell cserĂŠlni hogy mikor volt utoljĂĄra cserĂŠlve. Mi Ăşgy tanultuk hogy 4-5 ĂŠvente, vagy 100 ekm-enkĂŠnt  kell vezĂŠrmĹąszĂ­jat cserĂŠlni. A kilomĂŠter tĂ­pusonkĂŠnt vĂĄltozhat pugnĂĄl nem tudom mi a pontos km adat, de a profik megmondjĂĄk. Ha bĂĄrmelyik teljesĂźl csere. Ha 100%-ra akarsz menni ĂŠrdemes cserĂŠlni ilyenkor a vĂ­zpumpĂĄt is. Lehet hogy kibĂ­rja a kĂśvetkező szervĂ­zig, de ezt senki nem garantĂĄlja. ÁltalĂĄban mielőtt tĂśnkremegy ad hangot.
Ha tĂśnkremegy akkor nagyon zsebbenyĂşlĂłs Dolgokat tud mĹąvelni, ĂŠn ezĂŠrt szoktam rĂĄszĂĄnni mĂŠg azt az Ăśsszeget.
RemĂŠlem tudtam segĂ­teni :D

birosz

  • Vendég
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #67 Dátum: 2010 Szeptember, 14, 13:49:10 »
Sziasztok !
A gyertyĂĄt milyen gyakran kell/ajĂĄnlatos cserĂŠlni? (ha jĂłl tudom 4 ĂŠv vagy 60e km, de ajĂĄnlatos 30e km utĂĄn). Ha jĂłl emlĂŠkszem ngk van benne, ĂŠs most ment 30e km-t.
MĂĄsik: fĂŠkolaj. Milyen gyakran kell cserĂŠlni? A 2 ĂŠv az ok?


fisi306b1.4xn

  • Vendég
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #68 Dátum: 2010 Szeptember, 14, 21:04:00 »
Sziasztok !
A gyertyĂĄt milyen gyakran kell/ajĂĄnlatos cserĂŠlni? (ha jĂłl tudom 4 ĂŠv vagy 60e km, de ajĂĄnlatos 30e km utĂĄn). Ha jĂłl emlĂŠkszem ngk van benne, ĂŠs most ment 30e km-t.
MĂĄsik: fĂŠkolaj. Milyen gyakran kell cserĂŠlni? A 2 ĂŠv az ok?

FĂŠkolajat jĂłl tudod.
A gy. gyertya garnitĂşra nekem Bosch ĂŠs 60 e km-nĂŠl cserĂŠlni KELL.
M.szervizben 12 e huf. TacskĂłban ugyanazt a tĂ­pust 4,5 e huf kĂśrĂźl talĂĄlod meg.

Nem elérhető bellabali

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.537
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 26
  • :2018 Január, 21, 09:57:32
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #69 Dátum: 2010 Október, 05, 08:48:00 »
Az alĂĄbbi fĂŠktĂĄrcsĂĄk kĂśzĂźl melyiket vĂĄlasztanĂĄtok ?

Textar
QH
Febi
Juratek
Meyle
Valeo

Ezek 8-13 ezerig terjednek árban.És egy párra értendő.

Tudom hogy már kérdeztem,de akkor a lehető legolcsóbb megoldásra gyúrtam,de még hezitálok,nem biztos,hogy a legolcsóbb olyan szuper...
BalĂĄzs

fisi306b1.4xn

  • Vendég
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #70 Dátum: 2010 Október, 05, 19:59:43 »
Az alĂĄbbi fĂŠktĂĄrcsĂĄk kĂśzĂźl melyiket vĂĄlasztanĂĄtok ?

Textar
QH
Febi
Juratek
Meyle
Valeo

Ezek 8-13 ezerig terjednek árban.És egy párra értendő.

Tudom hogy már kérdeztem,de akkor a lehető legolcsóbb megoldásra gyúrtam,de még hezitálok,nem biztos,hogy a legolcsóbb olyan szuper...

Te tudod, ĂŠn a  valeot tennĂŠm fel. Nekem a pug mĂĄrkĂĄban volt ugyanez 22 e/pĂĄr.

Nem elérhető fetus

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 76
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 1
  • :2021 Február, 20, 19:45:47
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #71 Dátum: 2010 Október, 11, 22:23:20 »
Sziasztok!
Milyen kipufogĂł (kĂśzĂŠp) dobot ajĂĄnlanĂĄtok?
Proex (16 ezer, szerelĂŠssel egyĂźtt), vagy gyĂĄrit 17-19 ezerĂŠrt + szerelĂŠs?!
Van valakinek negatĂ­v, illetve pozitĂ­v tapasztalata a Proex cuccokkal kapcsolatban esetleg?

bandit306

  • Vendég
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #72 Dátum: 2010 Október, 12, 19:31:58 »
Sziasztok!
Milyen kipufogĂł (kĂśzĂŠp) dobot ajĂĄnlanĂĄtok?
Proex (16 ezer, szerelĂŠssel egyĂźtt), vagy gyĂĄrit 17-19 ezerĂŠrt + szerelĂŠs?!
Van valakinek negatĂ­v, illetve pozitĂ­v tapasztalata a Proex cuccokkal kapcsolatban esetleg?
A gyĂĄri nem tudom mit takar, nekem a vĂŠgdob lett cserĂŠlve, ĂŠs walker kerĂźlt fel. az jĂł mĂĄrka.

Nem elérhető tonton

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 196
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2013 Október, 17, 19:36:47
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #73 Dátum: 2010 Október, 13, 09:11:49 »
A gyĂĄri nem tudom mit takar, nekem a vĂŠgdob lett cserĂŠlve, ĂŠs walker kerĂźlt fel. az jĂł mĂĄrka.
Nekem anno Bosal dob volt fenn, de a belseje hullott szĂŠt azĂŠrt kellett cserĂŠlni. Az gyĂĄri lehetett?

bandit306

  • Vendég
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #74 Dátum: 2010 Október, 13, 09:37:36 »
Nekem anno Bosal dob volt fenn, de a belseje hullott szĂŠt azĂŠrt kellett cserĂŠlni. Az gyĂĄri lehetett?
Lassan 2 ĂŠve ez vanfenn ĂŠs nagyon jĂłl teszi a dolgĂĄt, ĂŠs nem csĂśrĂśg.

Azt hiszem ez is a gyĂĄri, mert a kĂśzĂŠp dob is ez a mĂĄrka, ĂŠs az mĂŠg eredeti.

Nem elérhető fetus

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 76
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 1
  • :2021 Február, 20, 19:45:47
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #75 Dátum: 2010 Október, 13, 19:33:46 »
Lassan 2 ĂŠve ez vanfenn ĂŠs nagyon jĂłl teszi a dolgĂĄt, ĂŠs nem csĂśrĂśg.

Azt hiszem ez is a gyĂĄri, mert a kĂśzĂŠp dob is ez a mĂĄrka, ĂŠs az mĂŠg eredeti.

Én a gyárit úgy értettem, hogy pl., amit Unixban lehet kapni. Márkafüggetlenül, akár gyári, akár után gyártott.
Konkrétan a Proex technológiájának időtállóságára lennék kíváncsi. 2-3 napon belül legyártják ami kell. Hátsó dobot akár kérésre "hangolják".

provily

  • Vendég
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #76 Dátum: 2010 Október, 14, 17:47:59 »
nahh túl vagyok egy komplett vezérlés cserén(vezérműszíj, feszítőgörgő, vízpumpa, v.műszíj burkolat) + hosszbordásszíj+ feszítője, jobb hátsó fékdob ez így most nekem 65.000 Ft-ba fájt áfával munkadíj, alkatrész szal mindenestől
DE ahogy elhoztam már vihettem is vissza mert a fűtőradiátorom csatlakozója eltört és nyomja ki a vizet...
kérdésem lenne h az a sarok szelep(ami a tűzfalon van) külön kapható v az már a fűtőradiátor maga?

Nem elérhető Hoffy

  • HamutiprĂł
  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.804
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 65
  • :2015 November, 26, 11:33:21
  • FehĂŠr oroszlĂĄnom
    • Carstyling
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #77 Dátum: 2010 Október, 14, 19:28:49 »
nahh túl vagyok egy komplett vezérlés cserén(vezérműszíj, feszítőgörgő, vízpumpa, v.műszíj burkolat) + hosszbordásszíj+ feszítője, jobb hátsó fékdob ez így most nekem 65.000 Ft-ba fájt áfával munkadíj, alkatrész szal mindenestől
DE ahogy elhoztam már vihettem is vissza mert a fűtőradiátorom csatlakozója eltört és nyomja ki a vizet...
kérdésem lenne h az a sarok szelep(ami a tűzfalon van) külön kapható v az már a fűtőradiátor maga?

Nem!Csak komplett van.

Nem elérhető marcusa

  • AdminisztrĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • *****
  • Hozzászólások: 3.889
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 151
  • :2020 November, 15, 20:15:39
  • 2.0 HDI
    • marcusa.atw.hu
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #78 Dátum: 2010 Október, 14, 19:53:20 »
nahh túl vagyok egy komplett vezérlés cserén(vezérműszíj, feszítőgörgő, vízpumpa, v.műszíj burkolat) + hosszbordásszíj+ feszítője, jobb hátsó fékdob ez így most nekem 65.000 Ft-ba fájt áfával munkadíj, alkatrész szal mindenestől
DE ahogy elhoztam már vihettem is vissza mert a fűtőradiátorom csatlakozója eltört és nyomja ki a vizet...
kérdésem lenne h az a sarok szelep(ami a tűzfalon van) külön kapható v az már a fűtőradiátor maga?
Huhúúúú.... ez a szívås....
az megint nem lesz olcsó mutatvány, főleg ha szerelővel cserélteted...
EgyĂŠbkĂŠnt az autĂłd mĂŠg mindig fent van hasznĂĄltautĂłn, minap lĂĄttam fent...

bandit306

  • Vendég
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #79 Dátum: 2010 Október, 14, 20:37:05 »
nahh túl vagyok egy komplett vezérlés cserén(vezérműszíj, feszítőgörgő, vízpumpa, v.műszíj burkolat) + hosszbordásszíj+ feszítője, jobb hátsó fékdob ez így most nekem 65.000 Ft-ba fájt áfával munkadíj, alkatrész szal mindenestől
DE ahogy elhoztam már vihettem is vissza mert a fűtőradiátorom csatlakozója eltört és nyomja ki a vizet...
kérdésem lenne h az a sarok szelep(ami a tűzfalon van) külön kapható v az már a fűtőradiátor maga?
Hol tört el? mert ha van rajt még egyenes rész, akkor 1 darab gumicsövet rátolsz, bilincseled, és a másik gumicsővet 1 toldóval megint csak bilincseled és 1 darabig bírnifogja.

MĂłdosĂ­tva: 2010 Október, 14, 20:38:07
Én a gyárit úgy értettem, hogy pl., amit Unixban lehet kapni. Márkafüggetlenül, akár gyári, akár után gyártott.
Konkrétan a Proex technológiájának időtállóságára lennék kíváncsi. 2-3 napon belül legyártják ami kell. Hátsó dobot akár kérésre "hangolják".
Ha sikerĂźlne az anyagvastagsĂĄgot megtudni, ĂŠs az van 1.5-2mm akkor ynugodtan felteheted, az kibĂ­rja az autĂłdat a zuzdĂĄig.

provily

  • Vendég
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #80 Dátum: 2010 Október, 15, 17:09:52 »
pont a kanyarban tĂśrt szal Ăşj lett vĂŠve... +12-ĂŠr megcsinĂĄltĂĄk meg raktak bele Ăşj fagyĂĄllĂłt

Nem elérhető marcusa

  • AdminisztrĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • *****
  • Hozzászólások: 3.889
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 151
  • :2020 November, 15, 20:15:39
  • 2.0 HDI
    • marcusa.atw.hu
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #81 Dátum: 2010 Október, 15, 17:54:52 »
pont a kanyarban tĂśrt szal Ăşj lett vĂŠve... +12-ĂŠr megcsinĂĄltĂĄk meg raktak bele Ăşj fagyĂĄllĂłt
12-ért kaptál új fűtőradiátort és még be is építették? :-o

provily

  • Vendég
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #82 Dátum: 2010 Október, 15, 22:53:49 »
12-ért kaptál új fűtőradiátort és még be is építették? :-o
neeeem
a fűtőradiátornak van külön egy sarokszelepe a tűzfalon, azt tört el és azt cserélték

Nem elérhető angelaus

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 223
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2014 Március, 11, 16:58:18
  • Ifj.
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #83 Dátum: 2011 Február, 22, 06:54:37 »
nahh túl vagyok egy komplett vezérlés cserén(vezérműszíj, feszítőgörgő, vízpumpa, v.műszíj burkolat) + hosszbordásszíj+ feszítője, jobb hátsó fékdob ez így most nekem 65.000 Ft-ba fájt áfával munkadíj, alkatrész szal mindenestől
DE ahogy elhoztam már vihettem is vissza mert a fűtőradiátorom csatlakozója eltört és nyomja ki a vizet...
kérdésem lenne h az a sarok szelep(ami a tűzfalon van) külön kapható v az már a fűtőradiátor maga?

Sajnos most ĂŠn is ezzel kĂźzdĂśk,mert megadta magĂĄt a feszĂ­tőgĂśrgő csapĂĄgykosara ĂŠs minden mĂĄs ezĂŠrt lehet,hogy szelepeket is kell cserĂŠlnem! RemĂŠlem megĂşszom olcsĂłbban!  _pug

Nem elérhető fetus

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 76
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 1
  • :2021 Február, 20, 19:45:47
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #84 Dátum: 2011 Április, 18, 09:48:16 »
Sziasztok!

Tudna valaki mondani 1-1 cikkszámot az 1.4 benzines légszűrőjére és NGK gyertyákhoz?
Ismerős szerzi be őket nekem és nem bánnám ha elsőre jót hozna. :)

KĂśszi!

Nem elérhető Kapi

  • AdminisztrĂĄtor
  • Tag
  • *****
  • Hozzászólások: 878
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 71
  • :2021 Augusztus, 06, 16:08:45
  • XU10J4RS + KENT CAMS PT81 @ 264'
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #85 Dátum: 2011 Április, 18, 16:30:46 »
Sziasztok!

Tudna valaki mondani 1-1 cikkszámot az 1.4 benzines légszűrőjére és NGK gyertyákhoz?
Ismerős szerzi be őket nekem és nem bánnám ha elsőre jót hozna. :)

KĂśszi!

LevegőszĹąrő  Mann C1460
                    Muller PA338

Gyertya         NGK BCPR6E
                    CHAMPION RC8DMC
                   
306 Rallye + 1.6 XN

Nem elérhető fetus

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 76
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 1
  • :2021 Február, 20, 19:45:47
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #86 Dátum: 2011 Április, 18, 22:40:28 »
LevegőszĹąrő  Mann C1460
                    Muller PA338

Gyertya         NGK BCPR6E
                    CHAMPION RC8DMC
                   

KĂśszi!

Nem elérhető fetus

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 76
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 1
  • :2021 Február, 20, 19:45:47
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #87 Dátum: 2011 Április, 20, 12:56:56 »
Üdv!

Mi a kĂźlĂśnbsĂŠg az NGK BCPR6E ĂŠs a ...7E gyertyĂĄk kĂśzĂśtt?
Azt mondta az ismerős, hogy csak 7E-t tud hozni valószínű.
Unix listĂĄn is csak 7E-t talĂĄltam.
A segítséget előre is köszi.

Nem elérhető zoli

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 986
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 25
  • :2015 Április, 17, 21:40:24
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #88 Dátum: 2011 Április, 22, 20:53:16 »
Üdv!

Mi a kĂźlĂśnbsĂŠg az NGK BCPR6E ĂŠs a ...7E gyertyĂĄk kĂśzĂśtt?
Azt mondta az ismerős, hogy csak 7E-t tud hozni valószínű.
Unix listĂĄn is csak 7E-t talĂĄltam.
A segítséget előre is köszi.

Magasabb a hőértéke
Munkaidőm kötetlen, megyek mint a töketlen!

Nem elérhető 8x57js

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 217
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 4
  • :2018 Október, 26, 18:55:45
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #89 Dátum: 2011 Április, 25, 11:23:27 »
Hello! Újra itt, most talán már újra többet látogathatok erre. ez a 4 hónap váááá!

Olyan kĂŠrdĂŠsem lenne, hogy valakinek a kocsijĂĄba van gyĂĄri sport ĂźlĂŠs? Milyenek ezek, ha simĂĄn rĂĄguglizok talĂĄltam egyet vaterĂĄn, azok vannak?

kĂśszke

Nem elérhető marcusa

  • AdminisztrĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • *****
  • Hozzászólások: 3.889
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 151
  • :2020 November, 15, 20:15:39
  • 2.0 HDI
    • marcusa.atw.hu
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #90 Dátum: 2011 Április, 25, 18:28:20 »
Hello! Újra itt, most talán már újra többet látogathatok erre. ez a 4 hónap váááá!

Olyan kĂŠrdĂŠsem lenne, hogy valakinek a kocsijĂĄba van gyĂĄri sport ĂźlĂŠs? Milyenek ezek, ha simĂĄn rĂĄguglizok talĂĄltam egyet vaterĂĄn, azok vannak?

kĂśszke
Szia!
Mi tĂśrtĂŠnt veled a 4 hĂłnap alatt?  :)
Nekem gyári sport félbőr ülés van benne, s16-ból. Ilyen:

Ugyan ilyenből van plĂźss is, ZoliXsi-jĂŠben van olyan. Sőt, Zolinak ha minden igaz van eladĂł 3ajtĂłsba valĂł komplett ĂźlĂŠsszettje kĂĄrpitokkal, meg talĂĄn mĂŠg Tomasternek is, kĂŠrdezz rĂĄ  :-!

Nem elérhető 8x57js

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 217
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 4
  • :2018 Október, 26, 18:55:45
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #91 Dátum: 2011 Április, 25, 19:48:36 »
Ohh hĂĄt Pesten voltam suliba vezĂŠnyelve...

Értem, szerintetek mi a reális ár egy pár első ülésért? Nekem 10et mondtak

Szia!
Mi tĂśrtĂŠnt veled a 4 hĂłnap alatt?  :)
Nekem gyári sport félbőr ülés van benne, s16-ból. Ilyen:

Ugyan ilyenből van plĂźss is, ZoliXsi-jĂŠben van olyan. Sőt, Zolinak ha minden igaz van eladĂł 3ajtĂłsba valĂł komplett ĂźlĂŠsszettje kĂĄrpitokkal, meg talĂĄn mĂŠg Tomasternek is, kĂŠrdezz rĂĄ  :-!


Nem elérhető marcusa

  • AdminisztrĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • *****
  • Hozzászólások: 3.889
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 151
  • :2020 November, 15, 20:15:39
  • 2.0 HDI
    • marcusa.atw.hu
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #92 Dátum: 2011 Április, 25, 19:50:48 »
Ohh hĂĄt Pesten voltam suliba vezĂŠnyelve...

Értem, szerintetek mi a reális ár egy pár első ülésért? Nekem 10et mondtak
Csak első ĂźlĂŠsek? 10 nem olyan sok ĂŠrte ha szĂŠpek, de előbb utĂłbb zavarni fog tĂŠged hogy elĂźt a belső... Én iknĂĄbb azt mondanĂĄm, hogy szĂĄnj rĂĄ picivel tĂśbbet, ĂŠs akkor egy komplett belsőt vegyĂŠl, vagy legalĂĄbb hĂĄtsĂł ĂźlĂŠseket is  ;)

Nem elérhető 8x57js

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 217
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 4
  • :2018 Október, 26, 18:55:45
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #93 Dátum: 2011 Április, 26, 22:35:34 »
Nos megvannak az ülések. Pirosas árnalatok vannak benne, majd rakok rola fel képet. De még egyenlőre a csomiban vannak:) Holnap takarítás, nagyon gány ahogy kinéznek....
AztĂĄn mĂŠg szĂĄrad, talĂĄn csĂźtĂśrtĂśkĂśn belekerĂźl vagy pĂŠnteken :)

KĂ­vĂĄncsi leszek rĂĄ...

Nem elérhető 8x57js

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 217
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 4
  • :2018 Október, 26, 18:55:45
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #94 Dátum: 2011 Április, 28, 09:53:24 »
hello!

Nos igy nĂŠzne ki az ĂźlĂŠs.

Viszont mivel mĂŠg az enyĂŠmet sem szedtem ki, mert ez mĂŠg szĂĄrad:) El sem tudom kĂŠpzelni :) mik lehetnek a csatlakozĂłk... Valaki tudna ebben segĂ­teni, hogy Ăşgy ĂĄlljak neki legalĂĄbb, hogy mit fogok csinĂĄlni :) Vagy mit cseszhetek el?



Nem elérhető marcusa

  • AdminisztrĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • *****
  • Hozzászólások: 3.889
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 151
  • :2020 November, 15, 20:15:39
  • 2.0 HDI
    • marcusa.atw.hu
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #95 Dátum: 2011 Április, 28, 10:06:07 »
hello!

Nos igy nĂŠzne ki az ĂźlĂŠs.

Viszont mivel mĂŠg az enyĂŠmet sem szedtem ki, mert ez mĂŠg szĂĄrad:) El sem tudom kĂŠpzelni :) mik lehetnek a csatlakozĂłk... Valaki tudna ebben segĂ­teni, hogy Ăşgy ĂĄlljak neki legalĂĄbb, hogy mit fogok csinĂĄlni :) Vagy mit cseszhetek el?



PofĂĄs  :-!
A narancs szĂ­nĹą az ĂśvfeszĂ­tő, a piros talĂĄn az ĂźlĂŠsfĹątĂŠs  ??? de ez nem biztos...

Nem elérhető 8x57js

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 217
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 4
  • :2018 Október, 26, 18:55:45
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #96 Dátum: 2011 Április, 28, 11:07:08 »
PofĂĄs  :-!
A narancs szĂ­nĹą az ĂśvfeszĂ­tő, a piros talĂĄn az ĂźlĂŠsfĹątĂŠs  ??? de ez nem biztos...


ohh köszi,. Node:) övfeszitő...az hol vagy simán kikötöm az én gyári ülésemből és ugyanugy vissza...a piros meg gondolom kilőve mert eddig enm volt benne :D

Nem elérhető marcusa

  • AdminisztrĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • *****
  • Hozzászólások: 3.889
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 151
  • :2020 November, 15, 20:15:39
  • 2.0 HDI
    • marcusa.atw.hu
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #97 Dátum: 2011 Április, 28, 11:22:13 »

ohh köszi,. Node:) övfeszitő...az hol vagy simán kikötöm az én gyári ülésemből és ugyanugy vissza...a piros meg gondolom kilőve mert eddig enm volt benne :D
Szerintem tuti van az autĂłdban ĂśvfeszĂ­tő, mert a lĂŠgzsĂĄkhoz van. Azt ha ezen az ĂźlĂŠsen nincs rajta, akkor lecsavarozod, erre meg felcsavarozod. Ez az a szerkezet, amibe bekapcsolod az Ăśvet ha bekĂśtĂśd magad, ĂŠs ez rĂĄntĂłdik be ha koccansz hogy az ĂźlĂŠsbe szorĂ­tson.  :)

Nem elérhető 8x57js

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 217
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 4
  • :2018 Október, 26, 18:55:45
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #98 Dátum: 2011 Április, 28, 12:43:58 »
Szerintem tuti van az autĂłdban ĂśvfeszĂ­tő, mert a lĂŠgzsĂĄkhoz van. Azt ha ezen az ĂźlĂŠsen nincs rajta, akkor lecsavarozod, erre meg felcsavarozod. Ez az a szerkezet, amibe bekapcsolod az Ăśvet ha bekĂśtĂśd magad, ĂŠs ez rĂĄntĂłdik be ha koccansz hogy az ĂźlĂŠsbe szorĂ­tson.  :)

igen az biztos akkor tudom is hol az ĂźlĂŠs oldalĂĄn van egy oylan mint a szifon patron szerĂźsĂŠg...

akkor ezt kĂśtĂśm be ott oldalt, ĂŠs kĂśzĂŠpen is van, gondolom azt is ami narancssĂĄrga:)

hĂĄt lehet ma megprobĂĄlkozom vele, de asszem az anyĂłssal kezdek :D

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re:AjĂĄnlott alkatrĂŠszek
« Válasz #99 Dátum: 2011 Április, 29, 16:34:35 »
igen az biztos akkor tudom is hol az ĂźlĂŠs oldalĂĄn van egy oylan mint a szifon patron szerĂźsĂŠg...

akkor ezt kĂśtĂśm be ott oldalt, ĂŠs kĂśzĂŠpen is van, gondolom azt is ami narancssĂĄrga:)

hĂĄt lehet ma megprobĂĄlkozom vele, de asszem az anyĂłssal kezdek :D

ElőszĂśr ĂĄramtalanĂ­tĂĄssal kezdj, aztĂĄn negyed ĂłrĂĄig ne bontsd meg a lĂŠgzsĂĄkok ĂĄramkĂśrĂŠt, ha rĂĄm hallgatsz...  ;)
A narancs valóban az övfeszítő csatija, a piros pedig az oldallégzsákoké szokott lenni, de ahhoz még egy 1-pólusú sárga csati is kellene elvileg az árnyékolóvezeték számára. Tehát a piros csatit mindkét ülésnél kihagyhatod, a tiédben nincs ellenoldali csati biztosan.
Az ĂźlĂŠsfĹątĂŠshez barna csati dukĂĄl(na), ĂŠs ott a vezetĂŠkek is vastagabbak lennĂŠnek.

SzĂŠp kis ĂźlĂŠseket vettĂŠl!
A kĂśzelben talĂĄltĂĄl valami jĂł kis bontĂłt vagy donort?


 


Google PageRank