Blog > Saját kocsink története

Bellabali's 306 sedan --> AstraG

(1/29) > >>

bellabali:
Hello fiatalok!

Mint újonc, elmondanám a nagyközönségnek, hogy 1 tulajjal bővült a 306osok klubja. Méghozzá egész pontosan 2009.03.31.-én vettem meg,mondhatni alkalmi vétel volt. Sokat nem tudok még mondani róla,de elöljáróban annyit, hogy nem is értem miért egy seat volt az előző autóm...
Olvastam már róla tesztet,de hogy ennyire jó azt nem gondoltam volna  :-! További tapasztalatok idővel...

bellabali:
Hát kicsit megkéstem ugyan,de akkor én is elkezdem a saját kis PUG-om meséjét...
Eddig ami történt vele,csak nem írtam le ide:
-olajcsere,rögtön ahogy megvettem (Total quartz 7000) + szűrők cseréje (olaj+levegő+benzin)
-baloldali külső kormányösszekötő gömbfej csere
-első fékbetét csere+tárcsa szabályozás (újra nem volt lóvé sajna)
-hátsó fékmunkahenger csere+dob szabályozás+fékbetét csere
-szelepszár szimmering+szelepfedél tömítés csere (láss csodát nem is eszi az olajat  :-! )
Módosítva: 2010 Szeptember, 12, 09:28:11 Kb. 1 hónapja pedig azt vettem észre, hogy ha épphogy gurulok rossz úton, valami rettenetesen zörög az elejében...Sajna a meló miatt nem értem rá megnézetni, csak tűrtem egész héten,hogy kopog valami...
Hát rosszul tettem: jobboldali kormányösszekötő gömbfej lógott,ezmiatt rázta egy picit az elejét, és hát 4 nap alatt a jobb első gumi külső széle bizony eléggé slic-es lett...  :o ------>TANÁCS : HA VALAMI ZÖRÖG AZONNAL MEG KELL KERESNI AZ OKÁT ÉS ORVOSOLNI... Vettem is gyorsba hozzávaló gömbfejet.Bár ez is problémásan indult :
Bementem a szokásos autósboltba,mondtam mi kell,megrendelte,amikor mentem érte örültem, hogy milyen márkás cucc megy bele(Lemförder)
Hazaérve csavarnám a helyére,mire :  :o hát ez nem a másik oldalra való ???
Visszavittem, a nagytudású úriember váltig állította,hogy mindkét oldali egyforma menetes,szóval nem létezik akkor hozzá alkatrész... Visszaadta a pénzem,én meg veszekedtem egy sort és mentem tovább egy másik autósboltba...Azóta nem vásárolok náluk, hozzáteszem nem ez volt az első bakijuk...
A másik autósboltba eközben én már intéztem az új gömbfejet...Érdekes : elmondtam mi a baj ezzel,keresett egy olyat ami nekem jó...Biztos ami biztos fel is hívta a nagykert, és kibontatta a dobozát hogy megnézze milyen menetes...Ennyi lett volna a másik srácnak is a dolga, no de hát ehhez már durva észjárás kell... :-\ Igaz nem Lemförder lett,no de sebaj,nyaralás előtti napon örültem én ennek is... :-))
Módosítva: 2010 Szeptember, 12, 09:31:15 Kovi jóvoltából ( mégegyszer nagyon szépen köszönöm!!!! ) sikerült vennem kb 2 hónapja egy SACHS kuplungszettet, potom áron...
Most lett kicserélve 3 napja, hát ég és föld a két kuplung - tény...
De ahogy elnéztük a régi kuplungot nem vészes annyira, elment volna még jó pár ezer km-t, de hát jobb a békesség... Értelemszerűen ha már kuplungcsere,akkor a váltó olajat is lecseréltem.

bellabali:
20.án nekem is megérkezett a Főnix kártya

bellabali:
Olaj+szűrő cserélve.Ennyi fért bele a mai napba.
Pár napon belül a bezin-ill. levegő szűrőt is cserélem,de még várok kicsit,ki kellene takarítani a levegőrendszerét...

bellabali:
Ma felraktam a téli garnitúrát.Rögtön utána elgurultam a gumisig,egy kis ellenőrzés+centír nem ártott.
+futóművet állíttattam. Kiderült nagyon ráfért...

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal