Szavazás

Volt mĂĄr javĂ­tva a hĂ­dad?

Igen
57 (28.8%)
Nem
122 (61.6%)
TĂśbbszĂśr
2 (1%)
InkĂĄbb cserĂŠltem bontottra
17 (8.6%)

Összes szavazó: 154

Szerző Téma: HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk  (Megtekintve 448497 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Peugeot9

  • Chef bĂĄcsi:)
  • ModerĂĄtor
  • Tag
  • ****
  • Hozzászólások: 935
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 40
  • :2024 Március, 19, 07:04:28
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #700 Dátum: 2010 Szeptember, 03, 17:25:27 »
hello
hát egy szerelő első ausblickre azt mondta hogy a híd nyekereg
viszont ha teszem azt ĂĄllok a kocsival ĂŠs elindulok ugye ahogy emelkedik az eleje a hĂĄtulja nyikorog olyankor is vagy ha jobbra v. balra kanyarodok
ezen kivĂźl semmit nem vettem ĂŠszre hogy sĂŠtĂĄlna e vagy akĂĄrmi csak a nyikorgĂĄs
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Nem elérhető Kolin

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.785
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 149
  • :2023 Július, 14, 09:51:29
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #701 Dátum: 2010 Szeptember, 03, 18:59:46 »
hello
hát egy szerelő első ausblickre azt mondta hogy a híd nyekereg
viszont ha teszem azt ĂĄllok a kocsival ĂŠs elindulok ugye ahogy emelkedik az eleje a hĂĄtulja nyikorog olyankor is vagy ha jobbra v. balra kanyarodok
ezen kivĂźl semmit nem vettem ĂŠszre hogy sĂŠtĂĄlna e vagy akĂĄrmi csak a nyikorgĂĄs
Szinte biztos, hogy a híd nyikorog, valószínűleg zsírhiányos, lehet jobb hamarabb szétszedni, a tügörgő szett 15-20 ezer a két oldalra, ezt mindenképpen kell cserélned, a csőtengely darabja 15 ezer Andoréknál, mást nem is érdemes venni, ha netán ezt is kell. A hídházad valósíznűleg jó, ha jól áll a kerék, de igazából mindent akkor látni meg ha szét van szedve!

Nem elérhető Andor

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 154
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 24
  • :2013 November, 14, 18:10:26
  • http://peugeot-hatsofutomuvek.hupont.hu/
    • Peugeot hĂĄtsĂł futĂłmĹą javĂ­tĂĄs garanciĂĄval
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #702 Dátum: 2010 Szeptember, 03, 19:18:04 »
Szinte biztos, hogy a híd nyikorog, valószínűleg zsírhiányos, lehet jobb hamarabb szétszedni, a tügörgő szett 15-20 ezer a két oldalra, ezt mindenképpen kell cserélned, a csőtengely darabja 15 ezer Andoréknál, mást nem is érdemes venni, ha netán ezt is kell. A hídházad valósíznűleg jó, ha jól áll a kerék, de igazából mindent akkor látni meg ha szét van szedve!


Így van. Szerintem is futómű nyikorgás, és a hídházad még épp,
tehĂĄt mihamarabb vidd szervizbe ĂŠs nehogy komplett futĂłmĹąvet cserĂŠltess,
ne hagyd magad átverni mert csak új tűgörgőkre van szükséged,
esetleg lengőkar tengelyre.
Ha mindenki ilyenkor vinnĂŠ szervizbe, amikor mĂŠg a kerekek egyenesen ĂĄllnak ĂŠs csak nyikorog,
kevés pénzből új futóművet lehetne varázsolni az autó alá :)
Üdv.
HĂĄtsĂł futĂłmĹą javĂ­tĂĄs, szerelĂŠs, garanciĂĄval.

Tel.: +36 20/320-3025
http://peugeot-hatsofutomuvek.hupont.hu/

Nem elérhető Peugeot9

  • Chef bĂĄcsi:)
  • ModerĂĄtor
  • Tag
  • ****
  • Hozzászólások: 935
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 40
  • :2024 Március, 19, 07:04:28
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #703 Dátum: 2010 Szeptember, 03, 19:20:16 »
mennyibe lenne cakk pakk mindennel?
meg hova vigyem Andor kicsit messze van:S
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Break 306

  • Vendég
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #704 Dátum: 2010 Szeptember, 03, 19:27:32 »
mennyibe lenne cakk pakk mindennel?
meg hova vigyem Andor kicsit messze van:S
mi a messze nekem tatabányán 140.000ért csinálták volna,Andor ismerőse 78,000ért csinálta.A külömbözetbe hány km fér bele?Én igy gondolkodtam

MĂłdosĂ­tva: 2010 Szeptember, 03, 19:40:12
mennyibe lenne cakk pakk mindennel?
meg hova vigyem Andor kicsit messze van:S
hĂĄt tĂŠnyleg messze van :'(

Nem elérhető Kolin

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.785
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 149
  • :2023 Július, 14, 09:51:29
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #705 Dátum: 2010 Szeptember, 03, 22:27:55 »
mennyibe lenne cakk pakk mindennel?
meg hova vigyem Andor kicsit messze van:S
Vidd egy "sima" autószerelőhöz, aki mondjuk vállalja, hogy megcsinálja, ha viszed az alkatrészeket, mármint a csőtengelyt ha kell.

Nem elérhető kissaty -p3u0e6t-

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.771
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 34
  • :2023 Február, 11, 03:09:31
  • p3u0e6t SL Wintertime®™
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #706 Dátum: 2010 Szeptember, 03, 22:31:22 »
Vidd egy "sima" autószerelőhöz, aki mondjuk vállalja, hogy megcsinálja, ha viszed az alkatrészeket, mármint a csőtengelyt ha kell.
mennyibe lenne cakk pakk mindennel?
meg hova vigyem Andor kicsit messze van:S


megkérdezzem az enyémet? valamikor úgyis mennem kell ledobni a motor ill. váltóolajat. de hát sokat nem ígérek mert abban a cipőben jár mint te csak ő dolgozik nem focizik szóval sok ideje nincs de egy kérdést megérhet nem?

Nem elérhető Peugeot9

  • Chef bĂĄcsi:)
  • ModerĂĄtor
  • Tag
  • ****
  • Hozzászólások: 935
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 40
  • :2024 Március, 19, 07:04:28
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #707 Dátum: 2010 Szeptember, 03, 22:33:39 »
hĂĄt ja megkĂśszĂśnnĂŠm,
egy kĂŠrdĂŠs nem kerĂźl semmibe,max azt mondja h nem
meg ha kell lerakom a kocsit,elfutkozok Ên tesóÊval is:P:D
kĂśsz Ati
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Nem elérhető kissaty -p3u0e6t-

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.771
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 34
  • :2023 Február, 11, 03:09:31
  • p3u0e6t SL Wintertime®™
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #708 Dátum: 2010 Szeptember, 03, 22:45:40 »
hĂĄt ja megkĂśszĂśnnĂŠm,
egy kĂŠrdĂŠs nem kerĂźl semmibe,max azt mondja h nem
meg ha kell lerakom a kocsit,elfutkozok Ên tesóÊval is:P:D
kĂśsz Ati

rendbe akkor szerintem holnap felhĂ­vom ĂŠs vasĂĄrnap ha rĂĄĂŠr olajcsere ĂŠs akkor tudok mĂĄr tĂśbbet mondani

MĂłdosĂ­tva: 2010 Szeptember, 04, 22:44:58
Gabszi: ma volt olajcsere így megkérdeztem de nem sok jót tudok mondani mivel szeptember végére ígértük neki a fűtés hálózatának felújítását így addig nem vállalja mert csomó dolga van(házfelújítás...)októberben majd "ráér" ha kell megadom a telszámát hátha te jobban megtudod győzni :-))

Nem elérhető pistike4ever

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 4.481
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 32
  • :2019 Június, 17, 20:45:24
  • //PISTIKE//
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #709 Dátum: 2010 Szeptember, 08, 20:24:13 »
Nos uraim, ha a múltkori hozzászólásokat jól értelmeztem akkor az egész hidamat ki kell cserélni. A felállás az, hogy ha beleülünk 4 en az autóba már zenél a jobb hátsó gumi, erősen dörzsöli a dobbetétet.Ha csak egyedül utazok már akkor is nyikorog mint állat.
..és az idő telli, pénz gyüllik összefelé.
TalĂĄltam itt a fĂłrumon egy eladĂł ABS-es tĂĄrcsĂĄs hĂĄtsĂł hidat viszonylag olcsĂłn, ĂŠs azt Ă­rta asrĂĄc, hogy jĂł ĂĄllapotban van.
KĂŠrdĂŠsem az lenne, hogy mindegy milyen tĂ­pusĂş a hĂ­d, csak abs-es legyen?
A mĂĄsik kĂŠrdĂŠs, ha tĂĄrcsĂĄs hĂĄtsĂł hĂ­d kerĂźlne fel miket kellene lecserĂŠlni?

Ahogy leírtátok,h szerintetek már ezt is azt is kellene cserélni.Én úgy veszem észre, hogy már kuka a híd.Azt megtudtam nagybátyámtól, hogy volt már tűgörgő cserélve középen.Nem tudom, hogy ez számít -e valamit.

LĂŠgyszi aki tud segĂ­tsen.Nem tom mi tĂŠvő legyek, tĂŠli kereket Ă­gy fel se fogom tudom tenni,mert, az /65 Ăśs gumi ĂŠs mĂĄr tavaly is zenĂŠlt vele. Most a nyĂĄri/60 ĂŠs ezzel is mĂĄr el kezdett zenĂŠlni.A pĂŠnz remĂŠlem mihamarabb meglesz ĂŠs belelehet csapni a lecsĂłba.De hogy melyik variĂĄciĂł lesz azt nem tom. Ki mit tud  ajĂĄnlani?
306 Grey EvolutionÂŽ :: 1.6 8v SR Sport
... AND WHAT DRiVES YOU?

fisi306b1.4xn

  • Vendég
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #710 Dátum: 2010 Szeptember, 08, 21:28:15 »
Nos uraim, ha a múltkori hozzászólásokat jól értelmeztem akkor az egész hidamat ki kell cserélni. A felállás az, hogy ha beleülünk 4 en az autóba már zenél a jobb hátsó gumi, erősen dörzsöli a dobbetétet.Ha csak egyedül utazok már akkor is nyikorog mint állat.
..és az idő telli, pénz gyüllik összefelé.
TalĂĄltam itt a fĂłrumon egy eladĂł ABS-es tĂĄrcsĂĄs hĂĄtsĂł hidat viszonylag olcsĂłn, ĂŠs azt Ă­rta asrĂĄc, hogy jĂł ĂĄllapotban van.
KĂŠrdĂŠsem az lenne, hogy mindegy milyen tĂ­pusĂş a hĂ­d, csak abs-es legyen?
A mĂĄsik kĂŠrdĂŠs, ha tĂĄrcsĂĄs hĂĄtsĂł hĂ­d kerĂźlne fel miket kellene lecserĂŠlni?

Ahogy leírtátok,h szerintetek már ezt is azt is kellene cserélni.Én úgy veszem észre, hogy már kuka a híd.Azt megtudtam nagybátyámtól, hogy volt már tűgörgő cserélve középen.Nem tudom, hogy ez számít -e valamit.

LĂŠgyszi aki tud segĂ­tsen.Nem tom mi tĂŠvő legyek, tĂŠli kereket Ă­gy fel se fogom tudom tenni,mert, az /65 Ăśs gumi ĂŠs mĂĄr tavaly is zenĂŠlt vele. Most a nyĂĄri/60 ĂŠs ezzel is mĂĄr el kezdett zenĂŠlni.A pĂŠnz remĂŠlem mihamarabb meglesz ĂŠs belelehet csapni a lecsĂłba.De hogy melyik variĂĄciĂł lesz azt nem tom. Ki mit tud  ajĂĄnlani?

Pityuka NĂŠktek kell eldĂśnteni, hogy melyik olcsĂłbb a drĂĄgĂĄbb (nem vĂŠletlen Ă­rtam Ă­gy).
Az Ăşj Andor fĂŠle hĂ­d, vagy a hasznĂĄlt de a tĂĄjĂŠkoztatĂĄs szerint, jĂł ĂĄllapotĂş.
Nekem lenne ilyen gondom, az bizonyos, hogy az első verzió mellett maradnék. Ugyanis, azt nem használta még más pug.

Nem elérhető pistike4ever

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 4.481
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 32
  • :2019 Június, 17, 20:45:24
  • //PISTIKE//
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #711 Dátum: 2010 Szeptember, 08, 22:07:31 »
Pityuka NĂŠktek kell eldĂśnteni, hogy melyik olcsĂłbb a drĂĄgĂĄbb (nem vĂŠletlen Ă­rtam Ă­gy).
Az Ăşj Andor fĂŠle hĂ­d, vagy a hasznĂĄlt de a tĂĄjĂŠkoztatĂĄs szerint, jĂł ĂĄllapotĂş.
Nekem lenne ilyen gondom, az bizonyos, hogy az első verzió mellett maradnék. Ugyanis, azt nem használta még más pug.
Értem Fisi Bácsi! :)
Csak azt nem tudom, hogy a meglĂŠvő hidam  "elmĂŠletileg" mĂĄr fel volt ĂşjĂ­tva.
..ĂŠs hogy ez lehetsĂŠges-e mĂŠg1x ???
306 Grey EvolutionÂŽ :: 1.6 8v SR Sport
... AND WHAT DRiVES YOU?

fisi306b1.4xn

  • Vendég
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #712 Dátum: 2010 Szeptember, 09, 08:22:47 »
Értem Fisi Bácsi! :)
Csak azt nem tudom, hogy a meglĂŠvő hidam  "elmĂŠletileg" mĂĄr fel volt ĂşjĂ­tva.
..ĂŠs hogy ez lehetsĂŠges-e mĂŠg1x ???
A mód a következő. Money megvan rá. Autó leáll. Szétszerel a h futó. Így következhet a diagnosztika. Akkor látni, h milyen alkatrész kell. Így többet fog állni az autó.
Talán ezért érné meg leutazni vele egy személyesben Harcra. Szólj időben, ha ez a megoldás lesz.
KĂŠrdĂŠs a szerelőd a lengőkarokbĂłl majd ki tudja-e sajtolni a csapokat ĂŠs vissza (nem a Samu nevĹą kalapĂĄcs az eszkĂśze ;D). Keresd meg priviben Andort, hogy miben fĂĄj a komplett h.hĂ­d.  Mert a lengőkarokat elmĂŠletileg fel tudnĂĄtok ismĂŠt hasznĂĄlni.

Nem elérhető Kolin

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.785
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 149
  • :2023 Július, 14, 09:51:29
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #713 Dátum: 2010 Szeptember, 09, 09:42:53 »
Értem Fisi Bácsi! :)
Csak azt nem tudom, hogy a meglĂŠvő hidam  "elmĂŠletileg" mĂĄr fel volt ĂşjĂ­tva.
..ĂŠs hogy ez lehetsĂŠges-e mĂŠg1x ???
Szerintem is szĂŠt kellene szedni ha megvan a zsĂŠ, ĂŠs ha minden rossz mĂĄsik hĂ­d, ha nem akkor pedig csak felĂşjĂ­tani.
Mivel azt mondtad volt felújítva az is lehet, hogy gyenge minőségű tengelycsonkokat raktak be és azért dől a kerék mert elkoptak és a csőházad nem is biztos, hogy rossz...
A mód a következő. Money megvan rá. Autó leáll. Szétszerel a h futó. Így következhet a diagnosztika. Akkor látni, h milyen alkatrész kell. Így többet fog állni az autó.
Talán ezért érné meg leutazni vele egy személyesben Harcra. Szólj időben, ha ez a megoldás lesz.
KĂŠrdĂŠs a szerelőd a lengőkarokbĂłl majd ki tudja-e sajtolni a csapokat ĂŠs vissza (nem a Samu nevĹą kalapĂĄcs az eszkĂśze ;D). Keresd meg priviben Andort, hogy miben fĂĄj a komplett h.hĂ­d.  Mert a lengőkarokat elmĂŠletileg fel tudnĂĄtok ismĂŠt hasznĂĄlni.
Dehogynem! ;D

Nem elérhető Kapi

  • AdminisztrĂĄtor
  • Tag
  • *****
  • Hozzászólások: 878
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 71
  • :2021 Augusztus, 06, 16:08:45
  • XU10J4RS + KENT CAMS PT81 @ 264'
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #714 Dátum: 2010 Szeptember, 09, 12:41:17 »
Értem Fisi Bácsi! :)
Csak azt nem tudom, hogy a meglĂŠvő hidam  "elmĂŠletileg" mĂĄr fel volt ĂşjĂ­tva.
..ĂŠs hogy ez lehetsĂŠges-e mĂŠg1x ???

Nem lennĂŠk meglepve ha anno szarĂşl raktĂĄk volna Ăśssze a hidat...
Sokan nem tudjĂĄk mire kell odafigyelni ĂśsszerakĂĄskor...
306 Rallye + 1.6 XN

Nem elérhető pistike4ever

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 4.481
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 32
  • :2019 Június, 17, 20:45:24
  • //PISTIKE//
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #715 Dátum: 2010 Szeptember, 09, 15:32:57 »
A mód a következő. Money megvan rá. Autó leáll. Szétszerel a h futó. Így következhet a diagnosztika. Akkor látni, h milyen alkatrész kell. Így többet fog állni az autó.
Talán ezért érné meg leutazni vele egy személyesben Harcra. Szólj időben, ha ez a megoldás lesz.
KĂŠrdĂŠs a szerelőd a lengőkarokbĂłl majd ki tudja-e sajtolni a csapokat ĂŠs vissza (nem a Samu nevĹą kalapĂĄcs az eszkĂśze ;D). Keresd meg priviben Andort, hogy miben fĂĄj a komplett h.hĂ­d.  Mert a lengőkarokat elmĂŠletileg fel tudnĂĄtok ismĂŠt hasznĂĄlni.
KÖSZÖNÖM SZÉPEN FISI BÁCSI! :)
Szerintem is szĂŠt kellene szedni ha megvan a zsĂŠ, ĂŠs ha minden rossz mĂĄsik hĂ­d, ha nem akkor pedig csak felĂşjĂ­tani.
Mivel azt mondtad volt felújítva az is lehet, hogy gyenge minőségű tengelycsonkokat raktak be és azért dől a kerék mert elkoptak és a csőházad nem is biztos, hogy rossz...Dehogynem! ;D
HĂĄtaz meglehet,hogy sz@r alkatrĂŠszeket raktak bele!
Az a csoda, hogy mikor megvettĂźk mĂŠg ment!
ElĂŠg ramaty ĂĄllapotban volt,de lassan teljesen ĂşjjĂĄszĂźletik. :)
Ha mĂĄr a hĂĄtsĂł hĂ­d rendbe lesz, mĂĄr csak a fĂŠnyezĂŠs maradhĂĄtra.
..ĂŠs utĂĄna jĂśhet az igazi csinosĂ­tgatĂĄs! whistle
Nem lennĂŠk meglepve ha anno szarĂşl raktĂĄk volna Ăśssze a hidat...
Sokan nem tudjĂĄk mire kell odafigyelni ĂśsszerakĂĄskor...
őszinte leszek hozzád, nem lepődnék meg, mert ez az autó az előző gazdájától kapott rendesen!De rajta vagyoka dolgon, hogy legalább még 5-6 évet vígan elmenjen ez az autó!

MĂłdosĂ­tva: 2010 Szeptember, 10, 14:28:46
TĂĄrcsĂĄsĂ­tĂĄshoz, miket kell kicserĂŠlni egy sima dobfĂŠkhez kĂŠpest?
306 Grey EvolutionÂŽ :: 1.6 8v SR Sport
... AND WHAT DRiVES YOU?

Nem elérhető Andor

  • FĂŠrfiak
  • Tag
  • *
  • Hozzászólások: 154
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 24
  • :2013 November, 14, 18:10:26
  • http://peugeot-hatsofutomuvek.hupont.hu/
    • Peugeot hĂĄtsĂł futĂłmĹą javĂ­tĂĄs garanciĂĄval
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #716 Dátum: 2010 Szeptember, 10, 19:34:22 »
Nem lennĂŠk meglepve ha anno szarĂşl raktĂĄk volna Ăśssze a hidat...
Sokan nem tudjĂĄk mire kell odafigyelni ĂśsszerakĂĄskor...


Vagy mit nevezĂźnk felĂşjĂ­tĂĄsnak?
Valaki azt is annak nevezi ha a kopott lengőkarokra új tűgörgős csapágyakat raknak.
Persze ĂŠrtelmetlenĂźl mert az Ăşgy tĂśkĂŠletes pĂŠnzkidobĂĄs , Ăşjra beĂĄll a futĂłmĹą.
Na meg az ĂśsszerakĂĄs, sokan nem is raknak pl. tĂśmĂ­tĂŠseket a stabilizĂĄtorrĂşdra.
Egy kis infó az itt beszéltekhez: Ha már beleér a kerék a doblemezbe nem elég lengőkar csonkokat cserélni.
Ott kikopott a hĂĄtsĂł hĂ­dhĂĄz is, ezt sok ĂŠv tapasztalatĂĄbĂłl Ă­rom. TehĂĄt mindent ki kellene cserĂŠlni benne.
HĂĄtsĂł futĂłmĹą javĂ­tĂĄs, szerelĂŠs, garanciĂĄval.

Tel.: +36 20/320-3025
http://peugeot-hatsofutomuvek.hupont.hu/

fisi306b1.4xn

  • Vendég
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #717 Dátum: 2010 Szeptember, 10, 21:25:19 »

Vagy mit nevezĂźnk felĂşjĂ­tĂĄsnak?
Valaki azt is annak nevezi ha a kopott lengőkarokra új tűgörgős csapágyakat raknak.
Persze ĂŠrtelmetlenĂźl mert az Ăşgy tĂśkĂŠletes pĂŠnzkidobĂĄs , Ăşjra beĂĄll a futĂłmĹą.
Na meg az ĂśsszerakĂĄs, sokan nem is raknak pl. tĂśmĂ­tĂŠseket a stabilizĂĄtorrĂşdra.
Egy kis infó az itt beszéltekhez: Ha már beleér a kerék a doblemezbe nem elég lengőkar csonkokat cserélni.
Ott kikopott a hĂĄtsĂł hĂ­dhĂĄz is, ezt sok ĂŠv tapasztalatĂĄbĂłl Ă­rom. TehĂĄt mindent ki kellene cserĂŠlni benne.

Pityuka ! Itt Andor vĂĄlasza a gĂŠped bajĂĄra!

Nem elérhető pistike4ever

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 4.481
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 32
  • :2019 Június, 17, 20:45:24
  • //PISTIKE//
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #718 Dátum: 2010 Szeptember, 10, 22:13:05 »
Pityuka ! Itt Andor vĂĄlasza a gĂŠped bajĂĄra!
:-!

Ma muteromhoz mikor mentem az üzletbe, a bolt előtt parkolt egy206-os, én meg a szokásos helyemre leálltam ami pont mellette volt.Bementem az üzletbe, csináltam vmit mikor a srácnak meg akadt a szeme a kocsin.Elkezdtünk beszélgetni, míg a barátnője vásárolt.
MegtekintettĂźk egymĂĄs gĂŠpĂŠt, ĂŠs a srĂĄc elmondta,hogy nem rĂŠg volt teljes felĂşjĂ­tĂĄs a hĂĄtsĂł hĂ­djĂĄn a 206 nak, ĂŠs 100eft nĂĄl ĂĄllt meg a mĹąvelet...ĂŠs az autĂł 8 ĂŠves.
Mondtam neki,hogy én is hasonlócipőben járok. Elkezdi,érdemes megcsinálni, ha szeretem az autót és sokáig meg akarom tartani.Így rájöttem arra, hogy egy teljes felújítás kell ha nem akarok minden éven ezzel a problémával küszködni.Hiába akartam bebeszélni magamnak, hogy jó lesz egy bontott és megy ameddig megy, de erre sokáig nem lehet alapozni.A motorját is egyszer kellett megcsinálni,és semmi baja azóta.Meg hiába vennék nagyobb kereket,akkor se tudnám felrakni.Így a problémát a gyökerénél kell megszüntetni,ami ebben az esetben a teljes felújítás!Már rájöttem!

KÖSZÖNÖM SZÉPEN A TANÁCSOKAT, BELÁTOM JOBB MINDIG A TAPASZTALTABBRA HALLGATNI! :-!

"Jutalompontokat mindenkinek kiosztottam!"
..ĂŠskĂśszĂśnĂśmmĂŠg1xasegĂ­tsĂŠgeteket!
Örülök, hogy tagja lehetek ennek a segítőkész csapatnak! :)
306 Grey EvolutionÂŽ :: 1.6 8v SR Sport
... AND WHAT DRiVES YOU?

fisi306b1.4xn

  • Vendég
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #719 Dátum: 2010 Szeptember, 11, 11:17:41 »
:-!

Ma muteromhoz mikor mentem az üzletbe, a bolt előtt parkolt egy206-os, én meg a szokásos helyemre leálltam ami pont mellette volt.Bementem az üzletbe, csináltam vmit mikor a srácnak meg akadt a szeme a kocsin.Elkezdtünk beszélgetni, míg a barátnője vásárolt.
MegtekintettĂźk egymĂĄs gĂŠpĂŠt, ĂŠs a srĂĄc elmondta,hogy nem rĂŠg volt teljes felĂşjĂ­tĂĄs a hĂĄtsĂł hĂ­djĂĄn a 206 nak, ĂŠs 100eft nĂĄl ĂĄllt meg a mĹąvelet...ĂŠs az autĂł 8 ĂŠves.
Mondtam neki,hogy én is hasonlócipőben járok. Elkezdi,érdemes megcsinálni, ha szeretem az autót és sokáig meg akarom tartani.Így rájöttem arra, hogy egy teljes felújítás kell ha nem akarok minden éven ezzel a problémával küszködni.Hiába akartam bebeszélni magamnak, hogy jó lesz egy bontott és megy ameddig megy, de erre sokáig nem lehet alapozni.A motorját is egyszer kellett megcsinálni,és semmi baja azóta.Meg hiába vennék nagyobb kereket,akkor se tudnám felrakni.Így a problémát a gyökerénél kell megszüntetni,ami ebben az esetben a teljes felújítás!Már rájöttem!

KÖSZÖNÖM SZÉPEN A TANÁCSOKAT, BELÁTOM JOBB MINDIG A TAPASZTALTABBRA HALLGATNI! :-!

"Jutalompontokat mindenkinek kiosztottam!"
..ĂŠskĂśszĂśnĂśmmĂŠg1xasegĂ­tsĂŠgeteket!
Örülök, hogy tagja lehetek ennek a segítőkész csapatnak! :)

Örülök, a bejegyzésedben írt álláspontodnak. Így van rendjén. Most kicsit lehet (mihez képest ;D) többe kerül, de a 105 e huf, azért mégis egy teljesen új híd. Az egyik ismerősöm 206-osa (alig 5 évesen) h. futóművét a szutyoki szervizben 320 e huf ért újították fel. Vajon milyen alkatrészből?
Gondolj bele, ha Harcra el tudsz vele jönni mégis, s szakszerűen kipréselik a lengőkar csonkokat a karokból, az új hídtest hosszú évekig hűséggel fog szolgálni (a hozzászólásaidból azért azt lehet kikövetkeztetni, h. szereted a szép és jó autót, és meg is becsülöd!).

Nem elérhető zoli

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 986
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 25
  • :2015 Április, 17, 21:40:24
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #720 Dátum: 2010 Szeptember, 11, 20:39:56 »
:-!

Ma muteromhoz mikor mentem az üzletbe, a bolt előtt parkolt egy206-os, én meg a szokásos helyemre leálltam ami pont mellette volt.Bementem az üzletbe, csináltam vmit mikor a srácnak meg akadt a szeme a kocsin.Elkezdtünk beszélgetni, míg a barátnője vásárolt.
MegtekintettĂźk egymĂĄs gĂŠpĂŠt, ĂŠs a srĂĄc elmondta,hogy nem rĂŠg volt teljes felĂşjĂ­tĂĄs a hĂĄtsĂł hĂ­djĂĄn a 206 nak, ĂŠs 100eft nĂĄl ĂĄllt meg a mĹąvelet...ĂŠs az autĂł 8 ĂŠves.
Mondtam neki,hogy én is hasonlócipőben járok. Elkezdi,érdemes megcsinálni, ha szeretem az autót és sokáig meg akarom tartani.Így rájöttem arra, hogy egy teljes felújítás kell ha nem akarok minden éven ezzel a problémával küszködni.Hiába akartam bebeszélni magamnak, hogy jó lesz egy bontott és megy ameddig megy, de erre sokáig nem lehet alapozni.A motorját is egyszer kellett megcsinálni,és semmi baja azóta.Meg hiába vennék nagyobb kereket,akkor se tudnám felrakni.Így a problémát a gyökerénél kell megszüntetni,ami ebben az esetben a teljes felújítás!Már rájöttem!

KÖSZÖNÖM SZÉPEN A TANÁCSOKAT, BELÁTOM JOBB MINDIG A TAPASZTALTABBRA HALLGATNI! :-!

"Jutalompontokat mindenkinek kiosztottam!"
..ĂŠskĂśszĂśnĂśmmĂŠg1xasegĂ­tsĂŠgeteket!
Örülök, hogy tagja lehetek ennek a segítőkész csapatnak! :)

Ha már úgy döntöttél, hogy rááldozod azt a pénzt akkor már szerintem ne sajnáld az üzemanyag költséget Andorékhoz. Így biztos lehetsz abban, hogy jó minőséget kapsz a pénzedért.
Munkaidőm kötetlen, megyek mint a töketlen!

Nem elérhető pistike4ever

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 4.481
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 32
  • :2019 Június, 17, 20:45:24
  • //PISTIKE//
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #721 Dátum: 2010 Szeptember, 11, 21:44:31 »
Ha már úgy döntöttél, hogy rááldozod azt a pénzt akkor már szerintem ne sajnáld az üzemanyag költséget Andorékhoz. Így biztos lehetsz abban, hogy jó minőséget kapsz a pénzedért.
Örülök, a bejegyzésedben írt álláspontodnak. Így van rendjén. Most kicsit lehet (mihez képest ;D) többe kerül, de a 105 e huf, azért mégis egy teljesen új híd. Az egyik ismerősöm 206-osa (alig 5 évesen) h. futóművét a szutyoki szervizben 320 e huf ért újították fel. Vajon milyen alkatrészből?
Gondolj bele, ha Harcra el tudsz vele jönni mégis, s szakszerűen kipréselik a lengőkar csonkokat a karokból, az új hídtest hosszú évekig hűséggel fog szolgálni (a hozzászólásaidból azért azt lehet kikövetkeztetni, h. szereted a szép és jó autót, és meg is becsülöd!).
..ĂŠn is Ăşgy tervezem! 8)
Amint megvana lĂłvĂŠ+az utazĂĄsi Ăśsszeg (Benzin) mĂĄr jelentkezek is, ĂŠs megyek. :)
MĂŠg ha kocsiban is alszok, akkor is elmegyek. :-!
306 Grey EvolutionÂŽ :: 1.6 8v SR Sport
... AND WHAT DRiVES YOU?

fisi306b1.4xn

  • Vendég
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #722 Dátum: 2010 Szeptember, 12, 10:36:19 »
..ĂŠn is Ăşgy tervezem! 8)
Amint megvana lĂłvĂŠ+az utazĂĄsi Ăśsszeg (Benzin) mĂĄr jelentkezek is, ĂŠs megyek. :)
MĂŠg ha kocsiban is alszok, akkor is elmegyek. :-!
HĂĄt igen majd Ăśt Ăłra az Ăşt 370 km tĂĄvolsĂĄg mellett.

Nem elérhető pistike4ever

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 4.481
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 32
  • :2019 Június, 17, 20:45:24
  • //PISTIKE//
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #723 Dátum: 2010 Szeptember, 12, 11:31:39 »
HĂĄt igen majd Ăśt Ăłra az Ăşt 370 km tĂĄvolsĂĄg mellett.
Szeretek vezetni! ;D
306 Grey EvolutionÂŽ :: 1.6 8v SR Sport
... AND WHAT DRiVES YOU?

Nem elérhető zoli

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 986
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 25
  • :2015 Április, 17, 21:40:24
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #724 Dátum: 2010 Szeptember, 12, 12:06:57 »
Szeretek vezetni! ;D

És még pluszba ki is kormolod a sok rövid utak után
Munkaidőm kötetlen, megyek mint a töketlen!

Nem elérhető pistike4ever

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 4.481
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 32
  • :2019 Június, 17, 20:45:24
  • //PISTIKE//
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #725 Dátum: 2010 Szeptember, 12, 12:36:55 »
És még pluszba ki is kormolod a sok rövid utak után
Ez is igaz!:D
306 Grey EvolutionÂŽ :: 1.6 8v SR Sport
... AND WHAT DRiVES YOU?

bandit306

  • Vendég
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #726 Dátum: 2010 Szeptember, 12, 13:09:47 »
..ĂŠn is Ăşgy tervezem! 8)
Amint megvana lĂłvĂŠ+az utazĂĄsi Ăśsszeg (Benzin) mĂĄr jelentkezek is, ĂŠs megyek. :)
MĂŠg ha kocsiban is alszok, akkor is elmegyek. :-!
és ami fontos, van 1 étterem, olcsó és nagyon finoman főznek, és sokat adnak. :-!

Nem elérhető pistike4ever

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 4.481
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 32
  • :2019 Június, 17, 20:45:24
  • //PISTIKE//
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #727 Dátum: 2010 Szeptember, 12, 16:46:29 »
és ami fontos, van 1 étterem, olcsó és nagyon finoman főznek, és sokat adnak. :-!
;D mĂŠgjobb!:D
306 Grey EvolutionÂŽ :: 1.6 8v SR Sport
... AND WHAT DRiVES YOU?

Nem elérhető tonton

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 196
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2013 Október, 17, 19:36:47
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #728 Dátum: 2010 Szeptember, 15, 07:23:03 »
Sziasztok!
Sajna hamarosan hátsó futómű felújításon kell, hogy át essen az autóm, csak még a malacperselyt kell megtaláljam, amiben a rávaló van! ;D Arra lennék kiváncsi, hogy ez a művelet alatt lehet-e az autó hátuljának a magasságán állítani, ha igen mennyit (cm)? A menettulajdonságok így hogyan módosulnak? Esetleg jobban billegne, elveszítene a kanyarstabilitásából? Azért kérdem, mert elég rossz utakon kell menjek mostanság, és ha négyen beülnek igen lent van a hátulja. Ilyen beállítással, négy fővel a hátsó rugózás keményebb lenne?

Break 306

  • Vendég
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #729 Dátum: 2010 Szeptember, 15, 10:26:08 »
Sziasztok!
Sajna hamarosan hátsó futómű felújításon kell, hogy át essen az autóm, csak még a malacperselyt kell megtaláljam, amiben a rávaló van! ;D Arra lennék kiváncsi, hogy ez a művelet alatt lehet-e az autó hátuljának a magasságán állítani, ha igen mennyit (cm)? A menettulajdonságok így hogyan módosulnak? Esetleg jobban billegne, elveszítene a kanyarstabilitásából? Azért kérdem, mert elég rossz utakon kell menjek mostanság, és ha négyen beülnek igen lent van a hátulja. Ilyen beállítással, négy fővel a hátsó rugózás keményebb lenne?
szeva :hát elöször is tudni kéne hogy rövid méretű a lengéscsillapító,vagy hosszú.Nekem break van és sajna nem lehetett csak egy ricnit emelni de ez nem észrevehető.A lengéscsillapító nem engedi mert a rövid fajta van benne.2000-es s2-s3-as pont a váltási időszakban gyártották.Üdv: break 306 _pug

Nem elérhető tonton

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 196
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2013 Október, 17, 19:36:47
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #730 Dátum: 2010 Szeptember, 15, 15:18:29 »
szeva :hát elöször is tudni kéne hogy rövid méretű a lengéscsillapító,vagy hosszú.Nekem break van és sajna nem lehetett csak egy ricnit emelni de ez nem észrevehető.A lengéscsillapító nem engedi mert a rövid fajta van benne.2000-es s2-s3-as pont a váltási időszakban gyártották.Üdv: break 306 _pug
Az enyém 99-es és akkor valószínű, hogy S2-es, elképzelhető, hogy hosszabb a lengéscsillapító benne? Honnan lehet ezt megállapítani?

Nem elérhető Kolin

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.785
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 149
  • :2023 Július, 14, 09:51:29
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #731 Dátum: 2010 Szeptember, 15, 15:45:33 »
Az enyém 99-es és akkor valószínű, hogy S2-es, elképzelhető, hogy hosszabb a lengéscsillapító benne? Honnan lehet ezt megállapítani?
Ki kellene kĂśtni az egyik rĂśgzĂ­tĂŠsi pontjĂĄt ĂŠs megmĂŠrni!

Nem elérhető tonton

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 196
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2013 Október, 17, 19:36:47
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #732 Dátum: 2010 Szeptember, 15, 18:18:42 »
Ki kellene kĂśtni az egyik rĂśgzĂ­tĂŠsi pontjĂĄt ĂŠs megmĂŠrni!
Én arra nem vállalkozom, annyira nem értek az autószereléshez... :( Majd ha a szerelőnél lesz.

Break 306

  • Vendég
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #733 Dátum: 2010 Szeptember, 15, 19:04:38 »
Ki kellene kĂśtni az egyik rĂśgzĂ­tĂŠsi pontjĂĄt ĂŠs megmĂŠrni!
na holnap lemĂĄszok mĂŠrek meg fotĂł. :-!

Nem elérhető Kolin

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.785
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 149
  • :2023 Július, 14, 09:51:29
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #734 Dátum: 2010 Szeptember, 15, 20:04:30 »
na holnap lemĂĄszok mĂŠrek meg fotĂł. :-!
Az a baj, hogy ha felemeled az autĂłt, akkor sem fogja a teljes hosszĂĄt adni, mert mĂŠg mindig tud "kintebb jĂśnni" a telĂł...

bandit306

  • Vendég
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #735 Dátum: 2010 Szeptember, 15, 21:48:21 »
Az enyém 99-es és akkor valószínű, hogy S2-es, elképzelhető, hogy hosszabb a lengéscsillapító benne? Honnan lehet ezt megállapítani?
Na most lehet nem jĂłt Ă­rok de azĂŠrt leĂ­rom.

Emlékezetem szerint Break barátom hídján a lengésccsillapító két vastag részből áll, vagyis a becsúszó rész is vastag , az a rövid.
A hosszĂş nak meg a becsĂşszĂłja, csak 1 10-es kĂśracĂŠl szerĹąsĂŠg
BĂĄr ez nem biztos hogy mĂŠrvadĂł.

Break 306

  • Vendég
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #736 Dátum: 2010 Szeptember, 17, 18:37:18 »
Sziasztok!
Sajna hamarosan hátsó futómű felújításon kell, hogy át essen az autóm, csak még a malacperselyt kell megtaláljam, amiben a rávaló van! ;D Arra lennék kiváncsi, hogy ez a művelet alatt lehet-e az autó hátuljának a magasságán állítani, ha igen mennyit (cm)? A menettulajdonságok így hogyan módosulnak? Esetleg jobban billegne, elveszítene a kanyarstabilitásából? Azért kérdem, mert elég rossz utakon kell menjek mostanság, és ha négyen beülnek igen lent van a hátulja. Ilyen beállítással, négy fővel a hátsó rugózás keményebb lenne?
http://www.kepfeltoltes.hu/090714/DSC00740_www.kepfeltoltes.hu_.jpg itt a kép a lengéscsillapítóról.Na ez a rövid fajta az ami csak egy ricni emelést enged csak.És az szemmel látható eredményt nem mutat.

Nem elérhető tonton

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 196
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2013 Október, 17, 19:36:47
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #737 Dátum: 2010 Szeptember, 21, 16:56:44 »
http://www.kepfeltoltes.hu/090714/DSC00740_www.kepfeltoltes.hu_.jpg itt a kép a lengéscsillapítóról.Na ez a rövid fajta az ami csak egy ricni emelést enged csak.És az szemmel látható eredményt nem mutat.
Attól az egy ricni emeléstől keményebb lett a hátulja, ill lemegy-e terhelve addig, mint korábban?

Break 306

  • Vendég
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #738 Dátum: 2010 Szeptember, 21, 17:27:52 »
Attól az egy ricni emeléstől keményebb lett a hátulja, ill lemegy-e terhelve addig, mint korábban?
[/quote)  biztosan kemĂŠnyebb de  nem veszem ĂŠszre, megtudom pakolni ĂŠs +4fő lent a ****e de nem ĂŠr hozzĂĄ semmihez.De szerintem a sedĂĄnĂŠt jobban lehet emelni.Én is azt szerettem volna kicsit dragstaros lett volna.nĂŠha lĂĄtok egy kĂŠt 405-Ăśst breaket nekem nagyon tetszik

Nem elérhető tonton

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 196
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2013 Október, 17, 19:36:47
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #739 Dátum: 2010 Szeptember, 21, 18:20:00 »
Kolin Ă­rta:
Sedannal be szokott lógni a kerékdob közepe a sok sár miatt, szóval ha leveszed a kereket, amivel szemben találod magad azt a két részt érdemes kitakarítani és 1-1 csavarral megfogatni (rövid önmetszős csavarral).

Most nĂŠztem meg tĂŠnyleg van benne sĂĄr, ami kitartja a doblemezt kĂśzĂŠpen kb.1-1.5 centit, ha benyomom, akkor a kezem tenyĂŠrig le tudom nyomni. Holnap de. megcsinĂĄlnĂĄm a csavaros rĂśgzĂ­tĂŠst, de hol szabad/lehet ezt a csavart behajtani? Hol fogassam meg?

Nem elérhető Kolin

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.785
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 149
  • :2023 Július, 14, 09:51:29
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #740 Dátum: 2010 Szeptember, 22, 10:30:31 »
Kolin Ă­rta:
Sedannal be szokott lógni a kerékdob közepe a sok sár miatt, szóval ha leveszed a kereket, amivel szemben találod magad azt a két részt érdemes kitakarítani és 1-1 csavarral megfogatni (rövid önmetszős csavarral).

Most nĂŠztem meg tĂŠnyleg van benne sĂĄr, ami kitartja a doblemezt kĂśzĂŠpen kb.1-1.5 centit, ha benyomom, akkor a kezem tenyĂŠrig le tudom nyomni. Holnap de. megcsinĂĄlnĂĄm a csavaros rĂśgzĂ­tĂŠst, de hol szabad/lehet ezt a csavart behajtani? Hol fogassam meg?
Úgy fogasd be, hogy jól fogja a műanyagot, szinte mindegy hova tekered, ha lentebb, akkor a lemez mögött fog kijönni (be tudsz nyúlni mögé), ha fentebb, akkor pedig a csomiban fog kijönni a csavar az oldalkárpit alatt, ezért kell rövid csavar, vagy levágni a végét.

Nem elérhető tonton

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 196
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 3
  • :2013 Október, 17, 19:36:47
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #741 Dátum: 2010 Szeptember, 22, 13:54:30 »
Úgy fogasd be, hogy jól fogja a műanyagot, szinte mindegy hova tekered, ha lentebb, akkor a lemez mögött fog kijönni (be tudsz nyúlni mögé), ha fentebb, akkor pedig a csomiban fog kijönni a csavar az oldalkárpit alatt, ezért kell rövid csavar, vagy levágni a végét.
Ok, kĂśszi!

MĂłdosĂ­tva: 2010 Szeptember, 22, 14:12:44
Attól az egy ricni emeléstől keményebb lett a hátulja, ill lemegy-e terhelve addig, mint korábban?
[/quote)  biztosan kemĂŠnyebb de  nem veszem ĂŠszre, megtudom pakolni ĂŠs +4fő lent a ****e de nem ĂŠr hozzĂĄ semmihez.De szerintem a sedĂĄnĂŠt jobban lehet emelni.Én is azt szerettem volna kicsit dragstaros lett volna.nĂŠha lĂĄtok egy kĂŠt 405-Ăśst breaket nekem nagyon tetszik
LefĂŠnykĂŠpeztem az autĂł aljĂĄt (profilomban megtalĂĄlod), szerinted ez rĂśvid, vagy hosszĂş lengĂŠscsillapĂ­tĂłs?

Nem elérhető Kolin

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.785
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 149
  • :2023 Július, 14, 09:51:29
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #742 Dátum: 2010 Szeptember, 22, 21:42:46 »
Ok, kĂśszi!

MĂłdosĂ­tva: 2010 Szeptember, 22, 14:12:44
LefĂŠnykĂŠpeztem az autĂł aljĂĄt (profilomban megtalĂĄlod), szerinted ez rĂśvid, vagy hosszĂş lengĂŠscsillapĂ­tĂłs?
Szerintem, így külsőre nem lehet megmondani, én láttam már ilyen "kinézetű telóban, legalább 3 féle hosszúságút.
A csavart meg sztem a gyĂĄri bolhĂĄtĂłl fentebb rakd.

Nem elérhető DAVID306

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 78
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 1
  • :2012 Május, 26, 21:15:41
  • :)
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #743 Dátum: 2010 Szeptember, 28, 17:25:59 »


Sziasztok!

Mivel rossz a hidam is és a dobom is rossz.... van otthon egy tárcsás hidam.. alá szeretném tenni, de nem akarok meglepetéseket... Mit kell cserélnem? Gondolom fékcső meg főfékmunkahenger... Privit írjatok légyszi mert nem mindig tudok sajna fórumozni... Előre is köszönöm....amugy a kocsim 99es 1.4 sedan a hátsó tárcsás hid meg 95ös 2.0 XSI ból van..... ÜDV.

Nem elérhető pistike4ever

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 4.481
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 32
  • :2019 Június, 17, 20:45:24
  • //PISTIKE//
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #744 Dátum: 2010 Szeptember, 28, 17:33:37 »
Ha van ABS- ed a mĂĄsik hĂ­dnak is olyannak kell lennie.Ennyit tudok. :)
306 Grey EvolutionÂŽ :: 1.6 8v SR Sport
... AND WHAT DRiVES YOU?

Nem elérhető 8x57js

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 217
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 4
  • :2018 Október, 26, 18:55:45
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #745 Dátum: 2010 Október, 02, 09:19:29 »
hello!

Érdeklődnék a hátsó hid-és meghibásodás terén. Valaki azt mondta nekem, hogy van valami csapágy-vagy görgö ami tönkre megy..sajnos nem értek hozzá...és az árhoz sem. Kicsit a jobb kerekem dől. Nem olyan nagyon feltűnő, de ha valaki nézi az észreveheti. 205e van a futóműben.

A hĂĄtsĂł hĂ­d javĂ­tĂĄs, csere milyen ĂĄrban megy itt nĂĄlunk? Bontottat, Ăşjat ĂŠri meg...

Illetve mi az ami tĂśnkre megy ĂĄltalĂĄban.

Lesz időm átolvasom az egész topicot is, de azért bátorkodtam leirni.:)

sziasztok

bandit306

  • Vendég
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #746 Dátum: 2010 Október, 02, 09:46:27 »
hello!

Érdeklődnék a hátsó hid-és meghibásodás terén. Valaki azt mondta nekem, hogy van valami csapágy-vagy görgö ami tönkre megy..sajnos nem értek hozzá...és az árhoz sem. Kicsit a jobb kerekem dől. Nem olyan nagyon feltűnő, de ha valaki nézi az észreveheti. 205e van a futóműben.

A hĂĄtsĂł hĂ­d javĂ­tĂĄs, csere milyen ĂĄrban megy itt nĂĄlunk? Bontottat, Ăşjat ĂŠri meg...

Illetve mi az ami tĂśnkre megy ĂĄltalĂĄban.

Lesz időm átolvasom az egész topicot is, de azért bátorkodtam leirni.:)

sziasztok
Szia

A hídban elsőnek a 4 db tűgörgő megy tönkre, ami még nem is lenne nagy összeg, kb 20eft ha időbe lennének cserélve, akkor ugye nem kellene hidat javítani sohasem szinte.

De mire az ember ĂŠszreveszi hogy gond van, Ă­gy mĂĄr a csere nem csak a csapĂĄgy, hanem a csonk is cserĂŠs lesz, ĂŠs mĂŠg ez is a kb 50-70eft kategĂłriĂĄs munka.

Aztán ha nagyon elromlanak a dolgok, akkor van a végső eset, hogy cserés a csapágy, a tengely, a ház, így jut el az ember a 105 e mani ig, de ez csak akkor ha a megfelelő szerelő és alkatrész van beszerelve.

Vannak olcsĂłbb megoldĂĄsok, amiknĂŠl Pl a csapĂĄgy helyett mĂĄs kerĂźl beĂŠpĂ­tĂŠsre perselyezĂŠsnĂŠven, de ez van akinek bevĂĄlt van hogy nem,

Van akinek megĂŠri a hĂ­d gyĂĄri ĂĄllapotura valĂł rendbetĂŠtele, van aki meg ahogy esik javĂ­ttatja.

vagy, beszerez fillĂŠrekĂŠrt hasznĂĄlt hidat, ĂŠs megy ameddig tud vele, de ugye a hasznĂĄlt hĂ­d az megint csak rizikĂłs tud lenni.

Húú de hosszúlett.

Nem elérhető 8x57js

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 217
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 4
  • :2018 Október, 26, 18:55:45
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #747 Dátum: 2010 Október, 02, 09:54:27 »
nem lett hosszu!

Érdekes, és mivel mondjuk úgy csak tanulom az autót. Minden info fontos. Amúgy mik azok a jelek, amik azt mondatják, hogy akkor javitsunk vagy cseréljünk.

jelek, mint, ráz fékezéskor, vagy teszemazt, nyikorog stb stb. Ha mégcsak kicsit dől a jobb kerék, hogy állhat a dolog? majd csinálok hátsó profilból képet talán látszik rajt és felteszem...

bandit306

  • Vendég
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #748 Dátum: 2010 Október, 02, 10:00:21 »
nem lett hosszu!

Érdekes, és mivel mondjuk úgy csak tanulom az autót. Minden info fontos. Amúgy mik azok a jelek, amik azt mondatják, hogy akkor javitsunk vagy cseréljünk.

jelek, mint, ráz fékezéskor, vagy teszemazt, nyikorog stb stb. Ha mégcsak kicsit dől a jobb kerék, hogy állhat a dolog? majd csinálok hátsó profilból képet talán látszik rajt és felteszem...
Gyárilag is dől a hátsó kerék, de ha 100.000 nél több a benne levő km akkor a csapágyat tuti cserélni kell.
de ahhoz ugye szĂŠtt kell szerelni hogy lĂĄssad.
ha nyikorog akkor a csőtengelyt is cserélősre mondom.

Ha Andor feljön az oldalra, akkor ő pontosabban lefog írni mindent, ő ebben a dologban a szakértő, de szerintem ha végig olvasod ezt a topickot, akkor szinte minden kérdésedre választ fogsz kapni.

Nem elérhető 8x57js

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Hozzászólások: 217
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 4
  • :2018 Október, 26, 18:55:45
Re:HĂĄtsĂł futĂłmĹąvel kapcsolatos problĂŠmĂĄk
« Válasz #749 Dátum: 2010 Október, 02, 10:09:08 »
Gyárilag is dől a hátsó kerék, de ha 100.000 nél több a benne levő km akkor a csapágyat tuti cserélni kell.
de ahhoz ugye szĂŠtt kell szerelni hogy lĂĄssad.
ha nyikorog akkor a csőtengelyt is cserélősre mondom.

Ha Andor feljön az oldalra, akkor ő pontosabban lefog írni mindent, ő ebben a dologban a szakértő, de szerintem ha végig olvasod ezt a topickot, akkor szinte minden kérdésedre választ fogsz kapni.

Rendben...
Még nem tapasztaltam semmi komolyat. én észre sem vettem, csak úgy mondták nekem, hogy kicsit dől a jobb hátsó., hátulról nézve jobb.

FĂŠkezĂŠsnĂŠl rĂĄz kicsit valami, ĂĄllĂ­tĂłlag a fĂŠkeket leszabĂĄlyoztĂĄk-mĂŠg ĂścsĂŠmnĂŠl. mert raktak rĂĄ Ăşjakat, aztĂĄn egy hĂŠt utĂĄn Ăşgy rĂĄzott hogy... leszabĂĄlyoztĂĄk, de mĂŠg mindig ĂŠrezni valamit. Azt mondja a auto sz. hogy lehet hoyg a hĂĄtsĂł teleszkĂłp,-hmm

 


Google PageRank