Peugeot 306 Klub - Az Első Magyar Peugeot 306 Klub

Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Részletes kereső  

Szavazás

Volt már javítva a hídad?

Igen
- 57 (28.8%)
Nem
- 122 (61.6%)
Többször
- 2 (1%)
Inkább cseréltem bontottra
- 17 (8.6%)

Összes szavazó: 154


Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28   Le

Szerző Téma: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák  (Megtekintve 444582 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ma-Zo

  • Férfiak
  • Tag
  • *
  • Népszerűség: 5
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 181
  • Autó színe: Sötétkékeslilás
  • Évjárat: 2000,09
  • Lakóhely: Székesfehérvár
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #150 Dátum: 2009 Május, 06, 22:30:58 »

"Eléggé" - sajnos... ezért is pattogós :(
De köszi az infót  :-! - kissé más a stabi ebben mint az OFFomban....

Szerintem a pattogósságot, a torziók vastagsága és a gátlók keménysége határozza meg. A "hátsó rúd" kanyarban próbálja szintben tartani a jobb és bal oldalt, ha az vastagabb, akkor csak merevebb lesz manőverezés közben és stabilabb egy "S" kanyarban, ill. szlalomnál nem kezd billegni, belengeni, de pattogós nem hiszem, hogy a stabitól lenne.  :-\
Naplózva
"Mi ez a két gokart, csak nem Mercedes?! Az anyja, már verdákat is gyártanak?" :)

Bally

  • V.I.P
  • Családtag
  • **
  • Népszerűség: 186
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 5.599
  • Autó színe: Noir Onyx
  • Évjárat: 2000
  • Lakóhely: Gödöllö
  • Motor: 1.8 - 16V
  • Típus: 3 ajtós
  • XU7JP4(RS Wannabe)
    • Taglap
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #151 Dátum: 2009 Május, 06, 23:31:40 »

Szerintem a pattogósságot, a torziók vastagsága és a gátlók keménysége határozza meg. A "hátsó rúd" kanyarban próbálja szintben tartani a jobb és bal oldalt, ha az vastagabb, akkor csak merevebb lesz manőverezés közben és stabilabb egy "S" kanyarban, ill. szlalomnál nem kezd billegni, belengeni, de pattogós nem hiszem, hogy a stabitól lenne.  :-\

A hátsó futómű, mint egy egész, pattogós.
Hátsókerék cseréhez elég csak az elejét emelni....
Naplózva
           
                                            

ma-Zo

  • Férfiak
  • Tag
  • *
  • Népszerűség: 5
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 181
  • Autó színe: Sötétkékeslilás
  • Évjárat: 2000,09
  • Lakóhely: Székesfehérvár
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #152 Dátum: 2009 Május, 07, 08:49:30 »

...
Hátsókerék cseréhez elég csak az elejét emelni....

Az a kaszni merevségétől van  ;D
Naplózva
"Mi ez a két gokart, csak nem Mercedes?! Az anyja, már verdákat is gyártanak?" :)

Bally

  • V.I.P
  • Családtag
  • **
  • Népszerűség: 186
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 5.599
  • Autó színe: Noir Onyx
  • Évjárat: 2000
  • Lakóhely: Gödöllö
  • Motor: 1.8 - 16V
  • Típus: 3 ajtós
  • XU7JP4(RS Wannabe)
    • Taglap
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #153 Dátum: 2009 Május, 07, 09:50:38 »

Az a kaszni merevségétől van  ;D

Seráfütty - persze....  :P
Naplózva
           
                                            

peter8002

  • Vendég
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #154 Dátum: 2009 Május, 09, 13:50:56 »

megtudná vki mondani, hogy a 2001 kombi tárcsás hátsó komplett hídat fel lehet rakni  egy 95-ös csapotra?
Naplózva

bandit306

  • Vendég
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #155 Dátum: 2009 Május, 09, 21:26:20 »

megtudná vki mondani, hogy a 2001 kombi tárcsás hátsó komplett hídat fel lehet rakni  egy 95-ös csapotra?

Én úgy tudom a hidak egyformák. tehát fellehet tenni. de minek a tárcsás? tönkre ment a dobfékes hátsóhidad?
Naplózva

peter8002

  • Vendég
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #156 Dátum: 2009 Május, 10, 00:00:48 »

Én úgy tudom a hidak egyformák. tehát fellehet tenni. de minek a tárcsás? tönkre ment a dobfékes hátsóhidad?



hát mondhatjuk így is, a jobb oldalt elfogyott a tügőrgő , de annyira hogy bele ér a kaszniba úgy döl, a bakok elszakadtak és a kerék csapágyak is oda ,
szóval kb egyszerűbbnek látnám a cserét, a bontóban meg ugyan annyiért adnak dobosat és tárcsást is, ezért a költő is kérdés
Naplózva

bandit306

  • Vendég
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #157 Dátum: 2009 Május, 10, 12:02:28 »




hát mondhatjuk így is, a jobb oldalt elfogyott a tügőrgő , de annyira hogy bele ér a kaszniba úgy döl, a bakok elszakadtak és a kerék csapágyak is oda ,
szóval kb egyszerűbbnek látnám a cserét, a bontóban meg ugyan annyiért adnak dobosat és tárcsást is, ezért a költő is kérdés

Akkor erre azt mondom hogy van akinek a tárcsás ment szétt és dobosat rakott fel, a meglepő hogy nem írt nagy különbséget a két cucc között, neki megfelelt.
De ha egy árban van akkor ami neked tetszik azt vedd meg, de ha tárcsásat veszel és nem az volt, akkor vehetsz új kézifék kötelet is mind két oldalra mert nem fognak stimmelni a régivel.
Naplózva

peter8002

  • Vendég
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #158 Dátum: 2009 Május, 10, 12:19:59 »

azt mondták komplett adnak mindent vele, de ha kézi fék bowdent kell venni még azt momdom belefér, de ha már kell rá tárcsa meg betét akkor sztem maradok a dobosnál.
 de így is thx a hozzászólást!!!
Naplózva

bandit306

  • Vendég
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #159 Dátum: 2009 Május, 10, 12:24:44 »

azt mondták komplett adnak mindent vele, de ha kézi fék bowdent kell venni még azt momdom belefér, de ha már kell rá tárcsa meg betét akkor sztem maradok a dobosnál.
 de így is thx a hozzászólást!!!

Nincs mit szívesen. :-! :-!
De a kézifék kötélből érdemes újat venned ha régit akarnak adni hozzá.
AZt elárulod hogy mennyiben van a híd?

Naplózva

peter8002

  • Vendég
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #160 Dátum: 2009 Május, 10, 15:49:58 »

Nincs mit szívesen. :-! :-!
De a kézifék kötélből érdemes újat venned ha régit akarnak adni hozzá.
AZt elárulod hogy mennyiben van a híd?



 Persze  ;),    50 Eft
Naplózva

bandit306

  • Vendég
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #161 Dátum: 2009 Május, 10, 20:48:11 »

Persze  ;),    50 Eft
Most nem akarok kötekedni, de mi a biztosíték, hogy az a híd ki fog bírni 100000 kilcsit és nem hal be 5000 Km en bellül?
Mert van  itt ezen topick ban 1 uriember Andor, aki nem sokkal többért 1 teljesen új futóművet tesz az autód alá.Vagyis a cég ahol dolgozik.
Naplózva

Andor

  • Férfiak
  • Tag
  • *
  • Népszerűség: 24
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 154
  • Lakóhely: Kakasd
  • http://peugeot-hatsofutomuvek.hupont.hu/
    • Peugeot hátsó futómű javítás garanciával
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #162 Dátum: 2009 Május, 11, 08:48:34 »

Hát igen a bontott kopó alkatrészek nem mennek sokáig, mivel nem új autók alkatrészeit árulják.
Sokan jönnek hogy megvették a bontottat és az se jó, vagy mentek vele fél évig, és megint előjött a gond.
Így 2x szerelik és vesznek bele alkatrészt. Van mikor a kicsit drágább és jobb lesz hosszútávon az olcsóbb :)
Naplózva
Hátsó futómű javítás, szerelés, garanciával.

Tel.: +36 20/320-3025
http://peugeot-hatsofutomuvek.hupont.hu/

FunTom

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 45
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.287
  • Autó színe: piros
  • Évjárat: 1993.04
  • Lakóhely: Vác
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 5 ajtós
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #163 Dátum: 2009 Május, 11, 09:11:58 »

Hát igen a bontott kopó alkatrészek nem mennek sokáig, mivel nem új autók alkatrészeit árulják.
Sokan jönnek hogy megvették a bontottat és az se jó, vagy mentek vele fél évig, és megint előjött a gond.
Így 2x szerelik és vesznek bele alkatrészt. Van mikor a kicsit drágább és jobb lesz hosszútávon az olcsóbb :)

Akkor nekem szerencsém volt, egy 2000-es xara hátsóhidját raktam az enyém alá kb 2-3 éve és még hibátlan. Remélem még kibirom vele pár évig.
Naplózva
FunTom

Andor

  • Férfiak
  • Tag
  • *
  • Népszerűség: 24
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 154
  • Lakóhely: Kakasd
  • http://peugeot-hatsofutomuvek.hupont.hu/
    • Peugeot hátsó futómű javítás garanciával
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #164 Dátum: 2009 Május, 11, 12:58:59 »

Akkor nekem szerencsém volt, egy 2000-es xara hátsóhidját raktam az enyém alá kb 2-3 éve és még hibátlan. Remélem még kibirom vele pár évig.

Amit nem írtam hogy ez függ használattól is, és persze hogy mennyit megy km-be az illető mondjuk 1 év alatt.
Na meg szerencsétől is hogy egy jót kifogj bontottból, ami ritka, de nem lehetetlen  :D
Naplózva
Hátsó futómű javítás, szerelés, garanciával.

Tel.: +36 20/320-3025
http://peugeot-hatsofutomuvek.hupont.hu/

FunTom

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 45
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.287
  • Autó színe: piros
  • Évjárat: 1993.04
  • Lakóhely: Vác
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 5 ajtós
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #165 Dátum: 2009 Május, 11, 14:59:40 »

Amit nem írtam hogy ez függ használattól is, és persze hogy mennyit megy km-be az illető mondjuk 1 év alatt.
Na meg szerencsétől is hogy egy jót kifogj bontottból, ami ritka, de nem lehetetlen  :D
kb 15 ekm /év. Szerintem nálam a szerencse nagyban bejátszhatott  :-!
Naplózva
FunTom

peter8002

  • Vendég
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #166 Dátum: 2009 Május, 11, 21:59:45 »

Most nem akarok kötekedni, de mi a biztosíték, hogy az a híd ki fog bírni 100000 kilcsit és nem hal be 5000 Km en bellül?
Mert van  itt ezen topick ban 1 uriember Andor, aki nem sokkal többért 1 teljesen új futóművet tesz az autód alá.Vagyis a cég ahol dolgozik.

Nem veszem annak, csak én jelenleg külföldön dolgozom. Ha otthon lennék megkeresném az úriembert vagy más lehetőségem is lenne. Egyébként ez  híd 350 eKm -et ment el!! Ezért gondoltam, hogy egy 100eKm-es használt híd elmegy még legalább két évig.Persze benne van hogy nem :-!.
Naplózva

bandit306

  • Vendég
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #167 Dátum: 2009 Május, 11, 22:08:29 »

Nem veszem annak, csak én jelenleg külföldön dolgozom. Ha otthon lennék megkeresném az úriembert vagy más lehetőségem is lenne. Egyébként ez  híd 350 eKm -et ment el!! Ezért gondoltam, hogy egy 100eKm-es használt híd elmegy még legalább két évig.Persze benne van hogy nem :-!.
Akkor rerndben van, hogy ott próbálod megoldani ahol dolgozol. :-! :-! :-!
Naplózva

GiBR

  • V.I.P
  • Klubfüggő
  • **
  • Népszerűség: 114
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 2.766
  • Autó színe: Fehér
  • Évjárat: 1999.03
  • Lakóhely: Békéscsaba-Győr
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
    • CarDomain
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #168 Dátum: 2009 Május, 12, 00:52:36 »

Nem veszem annak, csak én jelenleg külföldön dolgozom. Ha otthon lennék megkeresném az úriembert vagy más lehetőségem is lenne. Egyébként ez  híd 350 eKm -et ment el!! Ezért gondoltam, hogy egy 100eKm-es használt híd elmegy még legalább két évig.Persze benne van hogy nem :-!.
Hát, ha elment annyit, akkor az nagyjából a csodával egyenlő. Általában olyan 100-150 ezer km-t lehet menni ezekkel a hidakkal. Az enyémbe 110 van, és már terpeszt... :-\
Naplózva

K Nándor

  • Vendég
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #169 Dátum: 2009 Június, 14, 18:47:44 »

Kedves Andor,

a hátsó futóműhöz mennyibe kerül 4 db gumibak, illetve mennyiért cserélnéd le nekem?
Naplózva

ma-Zo

  • Férfiak
  • Tag
  • *
  • Népszerűség: 5
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 181
  • Autó színe: Sötétkékeslilás
  • Évjárat: 2000,09
  • Lakóhely: Székesfehérvár
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #170 Dátum: 2009 Június, 15, 08:38:12 »

Kedves Andor,

a hátsó futóműhöz mennyibe kerül 4 db gumibak, illetve mennyiért cserélnéd le nekem?

Andorék gyártanak, nem szerelnek, de van egy szerelő akit ajánlani szokott, itt a fórumban minősítettük is  :-!
Naplózva
"Mi ez a két gokart, csak nem Mercedes?! Az anyja, már verdákat is gyártanak?" :)

K Nándor

  • Vendég
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #171 Dátum: 2009 Június, 15, 10:39:33 »

Andorék gyártanak, nem szerelnek, de van egy szerelő akit ajánlani szokott, itt a fórumban minősítettük is  :-!

Danke ;)
Naplózva

zoli

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 25
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 986
  • Autó színe: Szürke
  • Évjárat: 1997,12
  • Lakóhely: Nyíregyháza
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #172 Dátum: 2009 Június, 15, 16:48:42 »

Kedves Andor,

a hátsó futóműhöz mennyibe kerül 4 db gumibak, illetve mennyiért cserélnéd le nekem?

Én a nagyobbikat cseréltem az 6150ft volt, a kicsi kb 3-4000ft.
Naplózva
Munkaidőm kötetlen, megyek mint a töketlen!

Andor

  • Férfiak
  • Tag
  • *
  • Népszerűség: 24
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 154
  • Lakóhely: Kakasd
  • http://peugeot-hatsofutomuvek.hupont.hu/
    • Peugeot hátsó futómű javítás garanciával
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #173 Dátum: 2009 Június, 16, 08:50:20 »

Andorék gyártanak, nem szerelnek, de van egy szerelő akit ajánlani szokott, itt a fórumban minősítettük is  :-!

Már nem is kell válaszoljak :) Igen, mi csak futómű alkatrészeket gyártunk,
de mindennapi kapcsolatban vagyunk egy nagyon hozzá értő, peugeot múltal
rendelkező autószerelővel, így bármiféle szerelést meg tudunk oldani vele.  :-!
Naplózva
Hátsó futómű javítás, szerelés, garanciával.

Tel.: +36 20/320-3025
http://peugeot-hatsofutomuvek.hupont.hu/

Shatterhand

  • Vendég
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #174 Dátum: 2009 Június, 30, 18:55:24 »

Üdv!

Jó hogy ráakadtam erra a fórumra, remélem ti tudtok segíteni.:)

Hozzányúltak a hátsó futóműhöz perselyt cseréltek benne, így vettük a kocsit, és egy 5 cm-el alacsonyabban van a kocsinak a hátsó fele, biztos nem jól rakták össze.
Alacsony meg nem annyira terhelhető, egyből leül, nincs rugó útja. A hátsó torziós rugót, elő lehet feszíteni valahogy hogy magasabb legyen?
Egyszerűen meglehet e oldani vagy szervízbe kell vinni ehhez?

Előre is köszönöm!
Naplózva

K Nándor

  • Vendég
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #175 Dátum: 2009 Június, 30, 19:02:32 »

Üdv!

Jó hogy ráakadtam erra a fórumra, remélem ti tudtok segíteni.:)

Hozzányúltak a hátsó futóműhöz perselyt cseréltek benne, így vettük a kocsit, és egy 5 cm-el alacsonyabban van a kocsinak a hátsó fele, biztos nem jól rakták össze.
Alacsony meg nem annyira terhelhető, egyből leül, nincs rugó útja. A hátsó torziós rugót, elő lehet feszíteni valahogy hogy magasabb legyen?
Egyszerűen meglehet e oldani vagy szervízbe kell vinni ehhez?

Előre is köszönöm!

Üdv köztünk!

A hátsó futómű állítható,de nem könnyedén,szakember tudja megcsinálni.
Naplózva

Shatterhand

  • Vendég
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #176 Dátum: 2009 Június, 30, 19:24:12 »

Szakember vagyok, meg szakemberekkel vagyok körülvéve.:) De ez nem egy egyszerű dolog ahogy néztem. Pár szóban tudnál segíteni, leírni néhány kulcs "mozzanatot"?
Naplózva

tibcsi

  • Vendég
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #177 Dátum: 2009 Június, 30, 19:26:58 »

Szakember vagyok, meg szakemberekkel vagyok körülvéve.:) De ez nem egy egyszerű dolog ahogy néztem. Pár szóban tudnál segíteni, leírni néhány kulcs "mozzanatot"?
Hát ebben az esetben tanulmányozd ezt:http://www.306gti6.com/forum/showthread.php?id=63880&page=1
Naplózva

K Nándor

  • Vendég
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #178 Dátum: 2009 Június, 30, 19:29:56 »

Szakember vagyok, meg szakemberekkel vagyok körülvéve.:) De ez nem egy egyszerű dolog ahogy néztem. Pár szóban tudnál segíteni, leírni néhány kulcs "mozzanatot"?

Én szakemberhez vittem,mert nem értek hozzá,de ez talán segít:
http://www.club306.net/secciones/bricos/proyectos/barratorsion/barratorsion.php
Naplózva

Shatterhand

  • Vendég
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #179 Dátum: 2009 Június, 30, 20:09:42 »

Zsír! Köszi. :-!
Naplózva

Break 306

  • Vendég
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #180 Dátum: 2009 Július, 05, 06:41:27 »

Hát engem is elért a végzet a hátsóhidal.Nyikorgott mint a kiszárat  hintaszék.De most X-aktásat játszik velem ,halgat /mint kuka gyerek a matekórán/Belevágok a javittatásba,talán még az elején nem lessz olyan húzós.Rob eligazított Andor felé,és láss csodát :ha mindent csrélni kell akkor is jóval ólcsobb a dolog.Igaz 2óra kocsikázás.De ami igazán boszantó hogy az itteni szakik is Andoréktól kérik az alkatrészt és darabjára rátesznek 13-18 ezret.Hát remélem jó lessz majd megírom Üdv:Break 306 ??? :'(
Naplózva

fisi306b1.4xn

  • Vendég
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #181 Dátum: 2009 Július, 05, 14:03:54 »

Hát engem is elért a végzet a hátsóhidal.Nyikorgott mint a kiszárat  hintaszék.De most X-aktásat játszik velem ,halgat /mint kuka gyerek a matekórán/Belevágok a javittatásba,talán még az elején nem lessz olyan húzós.Rob eligazított Andor felé,és láss csodát :ha mindent csrélni kell akkor is jóval ólcsobb a dolog.Igaz 2óra kocsikázás.De ami igazán boszantó hogy az itteni szakik is Andoréktól kérik az alkatrészt és darabjára rátesznek 13-18 ezret.Hát remélem jó lessz majd megírom Üdv:Break 306 ??? :'(

Várom a beszámolódat.
130 e km-nél volt észrevehető a terpesztés. Azt itt már leírt tapasztalatok alapján tervezem a javítást, mihelyt rendellenes hang jön onnan hátulról, vagy hozzáér a doblemez betéthez a kerék.
Naplózva

Kolin

  • V.I.P
  • Klubfüggő
  • **
  • Népszerűség: 149
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 2.785
  • Autó színe: Zöld metál
  • Évjárat: 1996
  • Lakóhely: Borsod megye
  • Motor: 1.9TD
  • Típus: Sedan
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #182 Dátum: 2009 Július, 05, 15:20:34 »

Várom a beszámolódat.
130 e km-nél volt észrevehető a terpesztés. Azt itt már leírt tapasztalatok alapján tervezem a javítást, mihelyt rendellenes hang jön onnan hátulról, vagy hozzáér a doblemez betéthez a kerék.
Ha addig vársz, akkor már tuti nem csak tűgörgőt kell cserélned!
Naplózva

Break 306

  • Vendég
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #183 Dátum: 2009 Július, 05, 15:44:06 »

Várom a beszámolódat.
130 e km-nél volt észrevehető a terpesztés. Azt itt már leírt tapasztalatok alapján tervezem a javítást, mihelyt rendellenes hang jön onnan hátulról, vagy hozzáér a doblemez betéthez a kerék.
     nekem nem terpeszt és 160-van benne de pontosan már ebben sem vagyok biztos  hogy mennyi is a valós KM.Túl sok a hiba mostanában a kocsin. :'( ???
Naplózva

tibcsi

  • Vendég
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #184 Dátum: 2009 Július, 05, 15:55:02 »

     nekem nem terpeszt és 160-van benne de pontosan már ebben sem vagyok biztos  hogy mennyi is a valós KM.Túl sok a hiba mostanában a kocsin. :'( ???
Megfúrod a hidat, telenyomod valami jófajta anyaggal(nekem WD40 ment bele) és el fog hallgatni. Azért ne piszkáld, ha csak nyekereg. Greysedan is így oldotta meg és semmi baja a kocsijának azóta sem.
Naplózva

Break 306

  • Vendég
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #185 Dátum: 2009 Július, 05, 16:01:59 »

Megfúrod a hidat, telenyomod valami jófajta anyaggal(nekem WD40 ment bele) és el fog hallgatni. Azért ne piszkáld, ha csak nyekereg. Greysedan is így oldotta meg és semmi baja a kocsijának azóta sem.
  hát ezt a megoldást már olvastam a fórumban,de igazán nemtudom hogy mi is a jó megoldás .Lehet hogy megúszom csak csapágyak cseréjével, és megint megy egy darabig a verda. ???
Naplózva

tibcsi

  • Vendég
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #186 Dátum: 2009 Július, 05, 16:14:38 »

  hát ezt a megoldást már olvastam a fórumban,de igazán nemtudom hogy mi is a jó megoldás .Lehet hogy megúszom csak csapágyak cseréjével, és megint megy egy darabig a verda. ???
Lehet. De az is lehet, hogy semmi baja, csak kiszáradtak a görgők... Ha most elviszed javíttatni, akkor tuti görgőcsere lesz, mert már nyekereg. Ha meg befújud, akkor elhallgat és még csak nem is kopik tovább, mert meg van kenve. Szóval kellemes okoskodást. ;D
Naplózva

Andor

  • Férfiak
  • Tag
  • *
  • Népszerűség: 24
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 154
  • Lakóhely: Kakasd
  • http://peugeot-hatsofutomuvek.hupont.hu/
    • Peugeot hátsó futómű javítás garanciával
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #187 Dátum: 2009 Július, 05, 20:54:54 »

Megfúrod a hidat, telenyomod valami jófajta anyaggal(nekem WD40 ment bele) és el fog hallgatni. Azért ne piszkáld, ha csak nyekereg. Greysedan is így oldotta meg és semmi baja a kocsijának azóta sem.



Aki ilyen módszerekkel oldja meg a dolgot, az nem nagyon lát bele hogy mit is zsíroz igazán :D
Egy dolog érhető el vele, a nyikorgó hang megszüntetése.
De a kopás amiért elkezdett nyikorogni, az attól még ott marad, és szépen csendben hogy a tulaj ne halja,
rágja tovább a kopó alkatrészeket, addig amíg nemcsak tűgörgő csere lesz hanem lengőkar csonk és hídház csere is.
Ezen nincs mit zsírozni, ha egyszer elkezdi a folyamatot akkor tűgörgő és szimering csere. Vagy marad a zsírozás és utánna rákölt a tulaj 100 ezer feletti összegeket. Mindenki maga dönti el :D

Naplózva
Hátsó futómű javítás, szerelés, garanciával.

Tel.: +36 20/320-3025
http://peugeot-hatsofutomuvek.hupont.hu/

tibcsi

  • Vendég
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #188 Dátum: 2009 Július, 05, 20:59:57 »



Aki ilyen módszerekkel oldja meg a dolgot, az nem nagyon lát bele hogy mit is zsíroz igazán :D
Egy dolog érhető el vele, a nyikorgó hang megszüntetése.
De a kopás amiért elkezdett nyikorogni, az attól még ott marad, és szépen csendben hogy a tulaj ne halja,
rágja tovább a kopó alkatrészeket, addig amíg nemcsak tűgörgő csere lesz hanem lengőkar csonk és hídház csere is.
Ezen nincs mit zsírozni, ha egyszer elkezdi a folyamatot akkor tűgörgő és szimering csere. Vagy marad a zsírozás és utánna rákölt a tulaj 100 ezer feletti összegeket. Mindenki maga dönti el :D
Egyetlen szóval sem írtam zsírt, mert az úgysem megy be a görgők közé. ;) Viszont azt meg nem hiszem el, hogy egy kenőolaj ne használna, még ha csak időlegesen is. Ha másra nem, arra mindenképpen jó, hogy ne nyaralás előtt kelljen költeni a kocsira, hanem ráérjen ősszel is.
Naplózva

greysedan

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 52
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 440
  • Autó színe: Grafit szürke
  • Lakóhely: Budapest XXI kerület
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #189 Dátum: 2009 Július, 10, 19:12:08 »

Megfúrod a hidat, telenyomod valami jófajta anyaggal(nekem WD40 ment bele) és el fog hallgatni. Azért ne piszkáld, ha csak nyekereg. Greysedan is így oldotta meg és semmi baja a kocsijának azóta sem.

Akkor most erre válaszolva, leirom a történteket.

Igazábol semmi nagy csel nincs ebben, bárki fél ora alatt elvégezheti ezt a műtétet.
Egy fúrógépre, egy 3as fúrószárra, egy injekcios fecskendőre, és valami jo minőségű zsirra lesz szükség, valamint egy szegre.
Egy képet mellékelek a leirottakhoz.
[imgt]http://kepfeltoltes.hu/090710/P1070405_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/imgt]
A hidat, lehetőleg szerelő aknábol megközelitve, a forgorészhez minnél közelebb meg kell furni, ügyelve, hogy a forgács inkább kifelé essen furás közben, minthogy a cső belsejébe.
Egy injekcios fecskendőbe zsirt teszünk, és a lyukon át, meglehetősen nagy erővel bejutatjuk a beltérbe, annyira nem lesz ám egyszerű.
Én 3x 5 ml-rt pumpáltam bele, arra gondolván, inkább több mint kevesebb, odabent elfér.
Miután megvoltam a feltöltéssel, Egy kb 60as szegböl egy kis dugót farigcsáltam, hogy a lyukat betömjem, hogy zsir ne jöhessen viszza, ill. kosz ne jusson be a csőbe. Célszerű olyat csinálni amit később egy fogo segitségével ki lehet majd húzni.
Ezt legvégül bele kalapáltam egy kicsit a furatba, hogy szorosan legyen benne, majd legvégül fujtam rá egy kis fekete festéket, hogy valamennyire megvédjem a korroziotol.

Ez viszont nem megoldás arra a problémára, ha megvannak kopva a tűgörgők, vagy a csonk. Ez egy átmeneti megoldás, és ha ténylegsen csak zsir hiányban szenved a hid, akkor viszont ilyen módon lehet rajta segiteni.

Jo munkát hozzá! ;)
Naplózva

bandit306

  • Vendég
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #190 Dátum: 2009 Július, 10, 19:32:45 »

Akkor most erre válaszolva, leirom a történteket.

Igazábol semmi nagy csel nincs ebben, bárki fél ora alatt elvégezheti ezt a műtétet.
Egy fúrógépre, egy 3as fúrószárra, egy injekcios fecskendőre, és valami jo minőségű zsirra lesz szükség, valamint egy szegre.
Egy képet mellékelek a leirottakhoz.
[imgt]http://kepfeltoltes.hu/090710/P1070405_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/imgt]
A hidat, lehetőleg szerelő aknábol megközelitve, a forgorészhez minnél közelebb meg kell furni, ügyelve, hogy a forgács inkább kifelé essen furás közben, minthogy a cső belsejébe.
Egy injekcios fecskendőbe zsirt teszünk, és a lyukon át, meglehetősen nagy erővel bejutatjuk a beltérbe, annyira nem lesz ám egyszerű.
Én 3x 5 ml-rt pumpáltam bele, arra gondolván, inkább több mint kevesebb, odabent elfér.
Miután megvoltam a feltöltéssel, Egy kb 60as szegböl egy kis dugót farigcsáltam, hogy a lyukat betömjem, hogy zsir ne jöhessen viszza, ill. kosz ne jusson be a csőbe. Célszerű olyat csinálni amit később egy fogo segitségével ki lehet majd húzni.
Ezt legvégül bele kalapáltam egy kicsit a furatba, hogy szorosan legyen benne, majd legvégül fujtam rá egy kis fekete festéket, hogy valamennyire megvédjem a korroziotol.

Ez viszont nem megoldás arra a problémára, ha megvannak kopva a tűgörgők, vagy a csonk. Ez egy átmeneti megoldás, és ha ténylegsen csak zsir hiányban szenved a hid, akkor viszont ilyen módon lehet rajta segiteni.

Jo munkát hozzá! ;)
Ez lehet ebben a formában hatásos is lehet, de az észrevételem csak az, hogy a zsír nehezen jut el ahova gondolod, de a folyadék az könnyebben bejut a görgőkhöz.
Vagyis sürü olaj belepumpálva az a legjobb szerintem vagy a zsír is csak az meg zsírzóval bejuttatni. nagynyomáson.
Naplózva

zoli

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 25
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 986
  • Autó színe: Szürke
  • Évjárat: 1997,12
  • Lakóhely: Nyíregyháza
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #191 Dátum: 2009 Július, 10, 21:10:40 »

Ez lehet ebben a formában hatásos is lehet, de az észrevételem csak az, hogy a zsír nehezen jut el ahova gondolod, de a folyadék az könnyebben bejut a görgőkhöz.
Vagyis sürü olaj belepumpálva az a legjobb szerintem vagy a zsír is csak az meg zsírzóval bejuttatni. nagynyomáson.


Szerintem a 3x5ml az kevés (Legalább is nekem kevés volt). Ennyi erővel pedig már lehet zsírzó gombot is bele tenni és zsírzóval megnyomatni. Persze ha más nincs akkor marad a fecskendő, viszont akkor a zsírt össze keverném műszer olajjal, hogy könnyebb legyen.
Naplózva
Munkaidőm kötetlen, megyek mint a töketlen!

Break 306

  • Vendég
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #192 Dátum: 2009 Július, 11, 12:56:55 »

Szerintem a 3x5ml az kevés (Legalább is nekem kevés volt). Ennyi erővel pedig már lehet zsírzó gombot is bele tenni és zsírzóval megnyomatni. Persze ha más nincs akkor marad a fecskendő, viszont akkor a zsírt össze keverném műszer olajjal, hogy könnyebb legyen.
lehet hogy én maradi vagyok de én inkább szerelöhőz fordulok, és ráköltök egy kisebb vagyont.De ez bizti hogy tovább birja majd.Üdv:Break 306 ??? :-! _pug
Naplózva

tibcsi

  • Vendég
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #193 Dátum: 2009 Július, 11, 13:04:06 »

lehet hogy én maradi vagyok de én inkább szerelöhőz fordulok, és ráköltök egy kisebb vagyont.De ez bizti hogy tovább birja majd.Üdv:Break 306 ??? :-! _pug
Igen, ez általában így van, viszont ellenpélda is van bőven. Na persze nem Andorékra gondolok, hanem csak úgy általában.
Naplózva

cirmy

  • Vendég
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #194 Dátum: 2009 Július, 11, 14:44:09 »

lehet hogy én maradi vagyok de én inkább szerelöhőz fordulok, és ráköltök egy kisebb vagyont.De ez bizti hogy tovább birja majd.Üdv:Break 306 ??? :-! _pug
ez átmeneti megoldás nem pedig helyettesítő!!!!
Naplózva

Jesi

  • Füred-Team (Senior Engineer)
  • V.I.P
  • Klubfüggő
  • **
  • Népszerűség: 190
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.578
  • Autó színe: Diablo Red - MOKQ
  • Évjárat: 1997.07
  • Lakóhely: Balatonfüred
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Break
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #195 Dátum: 2009 Július, 13, 21:31:27 »

ez átmeneti megoldás nem pedig helyettesítő!!!!

Egy ismerősöm levitte kamionszervizbe a hátsó hidat, aztán géppel  tolták bele a zsírt, amíg nem jött belőle orrán-száján... ;D ideiglenesen megoldotta a problémát.
Naplózva
2.0T 8v (nem dízel)= ;D

Andor

  • Férfiak
  • Tag
  • *
  • Népszerűség: 24
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 154
  • Lakóhely: Kakasd
  • http://peugeot-hatsofutomuvek.hupont.hu/
    • Peugeot hátsó futómű javítás garanciával
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #196 Dátum: 2009 Július, 13, 23:26:54 »

Egy ismerősöm levitte kamionszervizbe a hátsó hidat, aztán géppel  tolták bele a zsírt, amíg nem jött belőle orrán-száján... ;D ideiglenesen megoldotta a problémát.



 :-)) :-)) :-))
Naplózva
Hátsó futómű javítás, szerelés, garanciával.

Tel.: +36 20/320-3025
http://peugeot-hatsofutomuvek.hupont.hu/

thomasteam

  • Vendég
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #197 Dátum: 2009 Július, 14, 08:07:30 »

Andor. Itt miskolc környékén nem tudsz ajánlani nekem egy szerelőt, aki korrektül megcsinálja a hátsó futóművemet. Legszívesebben hozzátok vinném el, de 330 km-re vagytok tőlem sajna.  :(
Naplózva

Kolin

  • V.I.P
  • Klubfüggő
  • **
  • Népszerűség: 149
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 2.785
  • Autó színe: Zöld metál
  • Évjárat: 1996
  • Lakóhely: Borsod megye
  • Motor: 1.9TD
  • Típus: Sedan
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #198 Dátum: 2009 Július, 14, 08:10:19 »

Nekem most szedték szét a másik hidam és sajna a tengelyek már berágódtak, pedig a tügyörgők egyben vannak!

Andor. Itt miskolc környékén nem tudsz ajánlani nekem egy szerelőt, aki korrektül megcsinálja a hátsó futóművemet. Legszívesebben hozzátok vinném el, de 330 km-re vagytok tőlem sajna.  :(
Nekem is Miskolc mellett fogják csinálni, ha érdekel szólj!
Naplózva

thomasteam

  • Vendég
Re: Hátsó futóművel kapcsolatos problémák
« Válasz #199 Dátum: 2009 Július, 14, 08:17:11 »

Nekem most szedték szét a másik hidam és sajna a tengelyek már berágódtak, pedig a tügyörgők egyben vannak!
Nekem is Miskolc mellett fogják csinálni, ha érdekel szólj!

Persze hogy érdekel! Miskolc mellett hol?
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28   Fel
 


Az oldal 0.356 másodperc alatt készült el 33 lekéréssel.