Szerelés és Tuning > Szerelés és Tuning

Hátsó futóművel kapcsolatos problémák

<< < (277/279) > >>

Kolin:
Ha azóta ilyen, hogy felújíttattad, akkor egyszerűen elrakták a két oldalt, vissza kell vinni.
A lengéscsillapító nem nagyon szól bele a magasságba, de nem bonyolult a cseréje.

kovik89:
Sziasztok!

A segítségeteket kérném nyikorgással kapcsolatos bajommal. Nem tudom hátsó futómű-e a hibás, de hátha találkozott már valaki hasonlóval.
Szóval adott egy 2001/12 évjárítú 306 Cabriolet. Km-ben passz mennyi van benne, mert valamivel 130e alatt van az óra, elvileg stimmel, gyakorlatilag bármi lehet.
A problémám az, hogy nyikorog valami menet közben. A kipufogót már kilőttem, az nem nyikoroghat, volt cserélve, tutira meg van csinálva. A gumibakok elvielg jók, be vannak fújkálva, azoknak nem kéne nyikorogni. Egyébként is fémesnek hallom a hangot inkább.
A jelenség érdekes módon nem rögtön jön elő. Elkezdek menni az autóval, és jellemzően egy darabig teljesen szépen rendellenes hangok nélkül megyek. Aztán úgy 15-20 percnyi út után már néha hallom rosszabb úton egy kicsit nyiszogni, de semmi különös. Aztán ahogy telik az idő egyre több helyen egre jobban nyiszog aztán már kimondottan nyikorog. Ha ilyen minden irányba rázús úton haladok akkor a legjobban, de ha csak egy kátyúba megyek akkor sokszor semmi hangja. Inkább a kisebb, kicsit megrázósabb hibákon nyikorog. Bár múltkor mentem vele vagy 200 km-t a kanyargós minden féle hegyi hol jó hol rossz úton, na akkor már nagyon nyikorgot. Ha álló helyzetben az autót elkezdem mozgatni, akkor semmi hangja, hiába nyomom le fel, jobbra-ballra (gondoltam háha lengéscsillapító).
Az autón a kerekek szerintem jól állnak, nem tűnt fel menet közben irányítás probléma sem. Igazából lehet nem is futómű, csak nem jövök rá mi lehet. Volt már egy kipufogósnál, kimondottan francia autókkal foglalkozó szervízben (ott meg sem említették a futóművet), karosszériásnál aki mindenes kicsit (mellette van szerelő, meg villamossági, mindenki nézte), de senki nem említett futóművet.

Szerintetek mi lehet a gond? Vagy kihez fordulhatok érdemi segítségért? Egerben élek, ittt a környéken nem tudom ki foglalkozik megbízhatóan régebbi Peugeot-okkal, viszont Budapestre mostanában korlátozottan tudok menni.

krissz306:
Sziasztok!

Szerencsére még semmi problémát nem tapasztalok a hátsó futóművön.
Viszont olvastam egy cikket, miszerint gondos gazda 70 ezrenként szétkapja, tűgörgős csapágyat zsíroz, szimeringet cserél.

Ti ezt el szoktátok végezni? Megéri? Mennyibe kerülhet ez egy igényes vidéki szervizben?

Visszaolvasva a hozzászólásokat úgy látom ezt már más is felvetette, de nem találtam rá választ.
Engem is érdekelne a dolog, hátha azóta tud valaki segíteni ebben.

zimurgy:

--- Idézetet írta: krissz306 - 2020 Október, 04, 12:11:41 ---Sziasztok!

Szerencsére még semmi problémát nem tapasztalok a hátsó futóművön.
Viszont olvastam egy cikket, miszerint gondos gazda 70 ezrenként szétkapja, tűgörgős csapágyat zsíroz, szimeringet cserél.

Ti ezt el szoktátok végezni? Megéri? Mennyibe kerülhet ez egy igényes vidéki szervizben?

Visszaolvasva a hozzászólásokat úgy látom ezt már más is felvetette, de nem találtam rá választ.
Engem is érdekelne a dolog, hátha azóta tud valaki segíteni ebben.

--- ---

Ahhoz nagyon-nagyon komoly felkészültség, és szerszámozottság kell szerintem, hogy ezt magad el tudd végezni.
Neki nem állnék magam, az bizonyos.
(Láttam, mikor szakműhelyben a saját autóm hátsó futóművét újították fel.)

Kolin:

--- Idézetet írta: krissz306 - 2020 Október, 04, 12:11:41 ---Sziasztok!

Szerencsére még semmi problémát nem tapasztalok a hátsó futóművön.
Viszont olvastam egy cikket, miszerint gondos gazda 70 ezrenként szétkapja, tűgörgős csapágyat zsíroz, szimeringet cserél.

Ti ezt el szoktátok végezni? Megéri? Mennyibe kerülhet ez egy igényes vidéki szervizben?

Visszaolvasva a hozzászólásokat úgy látom ezt már más is felvetette, de nem találtam rá választ.
Engem is érdekelne a dolog, hátha azóta tud valaki segíteni ebben.

--- ---

Hello. Én szedtem szét, de a tűrgörgők jók voltak, úgyhogy csak bezsíroztam, meg szimeringeket cseréltem.
Ha volt szét szedve, szóval nincs összerohadva, akkor viszonylag olcsón megúszhatod, de ha nem akkor ki kell venni a hidat és kint szédszedni, ami megnyomja a költségeket.
Szervíztől függ, de nem gondolnám, hogy 30 ezer alatt meg lehet úszni.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal