Szerelés és Tuning > Szerelés és Tuning

Hátsó futóművel kapcsolatos problémák

<< < (3/279) > >>

tibcsi:

--- Idézetet írta: Jesi - 2009 Április, 06, 20:25:42 ---Partneré se vastagabb SB szerint... de a kombi áruszállító verzió erősített futóművel, annak van 21-24-21 rúdjai...

--- ---
De a partnerből is 2 féle terhelhetőségű van. Nem hiszem, hogy ugyanazzal a rúddal lennének szerelve.

GiBR:

--- Idézetet írta: Jesi - 2009 Április, 06, 20:25:42 ---Partneré se vastagabb SB szerint... de a kombi áruszállító verzió erősített futóművel, annak van 21-24-21 rúdjai...

--- ---
Az XU10J4RS motoros ZX-ben is 21-23-21 van.

A partnert azért kérdezem, mert abből 20-21-20asat könnyebb találni, nekem meg egyelőre az kéne

Andor:

--- Idézetet írta: K_Nándor - 2009 Április, 06, 19:36:28 ---Úgy tudom ,hogy csak az egyik oldalt nem terpeszt megfelelően.

--- ---

Akkor ott valami gond van a futóművel, ami egyértelmű volt eddig is.
Ha történt valaha kemény padkázás vele, esetleg elgörbülhetett a menetes lengőkar csonk, amit cserélni lehet a lengőkarban.
Ez a jobbik eset.
A másik hogy az a fele ami még nem terpeszt, az a jó oldal, és ahol terpeszt ott van a hiba.
Ott elfáradhattak a szimeringek, bemehetett a por, kosz, víz, és a tűgörgők szétrohadtak, széthullottak, berágták a lengőkarban levő csőtengelyt, ami a Hátsó híd (szőház) -ba csúszik be és ott terpeszt a kerék. Ilyenkor egy csapágy, szimering csere, + egy lengőkar csonk, és elméletileg olyan lesz mint újkorában. Ha ez már régóta tünet és így járnak az autóval, ki tud kopni a közepe is a csőház, vagyis a hídtest, ez már nagyobb probléma akkor gyakorlatilag szinte mindent cserélni kell a futóműben.
Az a baj hogy ezeket a problémákat csak akkor lehet, látni, és megmutatni a tulajnak ha szét van szedve darabokra a futómű.
Így csak találgatni lehet hogy miket kell beletenni új dolgokat, de hogy ott a hiba az biztos.

ma-Zo:

--- Idézetet írta: GiBR - 2009 Április, 06, 20:28:14 ---Az XU10J4RS motoros ZX-ben is 21-23-21 van.

A partnert azért kérdezem, mert abből 20-21-20asat könnyebb találni, nekem meg egyelőre az kéne

--- ---

Ejha, de szép párosítás, egy 21mm-es kanyarstabi nekem is jöhetne, ha valaki lát olyat  :-!
A partnernél is ugyanaz a rücnik elosztása?

Andor:
Holnapra megnézem milyen torzió rugóink vannak, és
kanyarstabilizátor pálcák. Partner, 306, 206, Xsara ezek közül tudok méregetni.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal