Peugeot 306 Klub - Az Első Magyar Peugeot 306 Klub

Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Részletes kereső  

Szavazás

Kitől venné szívesebben kocsit?

Magánszemélytől
- 102 (80.3%)
Kereskedőtől
- 6 (4.7%)
Márkakereskedéstől
- 19 (15%)

Összes szavazó: 90


Oldalak: 1 ... 103 104 [105]   Le

Szerző Téma: Kocsi vásárlásról!  (Megtekintve 819850 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

papp.norbert

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 4
  • Autó színe: Grafitszürke
  • Évjárat: 1997
  • Kor: 1
  • Lakóhely: Cegléd
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajts
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5200 Dátum: 2015 Szeptember, 07, 20:51:42 »

Szia, üdv itt!

Szerintem csak ha (működőképes) ABS, és klíma is van az autóban, akkor érhet ennyit... de meglepődnék, ha mindkettő volna bent.
Kicsivel drágábban már szépen felszerelt sokkal fiatalabb 306-osok is vannak.

Köszi :)

Extraként volt megemlítve a metálfényezés (itt-ott látott karcot, de semmi komoly, ici-pici rozsdafoltok karosszériaelemek csúcsainál), az ABS, ködlámpa, fordulatszámmérő, alufelni. Klíma nincs, viszont feltűnő üres rész van a motortérben, talán kiszerelték, viszont a műszerfalon nem hiányzik a rádiót leszámítva semmi. Az első lökhárítóból hiányzik egy pici darab, valamint az üléshuzatok már itt-ott kezdenek kikopni. A beltér egyébként teljesen rendben van. 200ról engedett a kereskedő 40 ezret a (szerinte hibásan kemény) kuplung miatt.
Naplózva

Metzmi

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 3
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 105
  • Autó színe: zöld
  • Évjárat: 1996,05
  • Lakóhely: Győr
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5201 Dátum: 2015 Szeptember, 07, 21:05:42 »

Szia, üdv itt!

Szerintem csak ha (működőképes) ABS, és klíma is van az autóban, akkor érhet ennyit... de meglepődnék, ha mindkettő volna bent.
Kicsivel drágábban már szépen felszerelt sokkal fiatalabb 306-osok is vannak.

Sziasztok,

szerintem ez a kocsi a leírás és a kép alapján megér ennyit.
- bár én egy hajszálrepedés miatt nem cserélném a szélvédőt; javítanám -> máris spórolsz vele 20eFt-ot
- általában a futómű kopogása sem vészes költség. utángyártottan és bontott autókból olcsón lehet alkatrészekre szert tenni.
- az én kuplungom is kemény. meg lehet szokni; legalább keményedik a bal vádli ;)
- szerintem az egyik nagy előny még, hogy a rendszám alapján magyar forgalomba helyezésű az autó (nálam ez mindig pozitívum)

@Zimu: Ha ez a kocsi nem ér 160at, akkor mennyit ér az enyém!? 240alatt tuti nem adnám oda, pedig távolról sem hibátlan a kocsi :)
Naplózva
1996 306 Roland Garros

papp.norbert

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 4
  • Autó színe: Grafitszürke
  • Évjárat: 1997
  • Kor: 1
  • Lakóhely: Cegléd
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajts
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5202 Dátum: 2015 Szeptember, 07, 21:15:22 »

Sziasztok,

szerintem ez a kocsi a leírás és a kép alapján megér ennyit.
- bár én egy hajszálrepedés miatt nem cserélném a szélvédőt; javítanám -> máris spórolsz vele 20eFt-ot
- általában a futómű kopogása sem vészes költség. utángyártottan és bontott autókból olcsón lehet alkatrészekre szert tenni.
- az én kuplungom is kemény. meg lehet szokni; legalább keményedik a bal vádli ;)
- szerintem az egyik nagy előny még, hogy a rendszám alapján magyar forgalomba helyezésű az autó (nálam ez mindig pozitívum)

@Zimu: Ha ez a kocsi nem ér 160at, akkor mennyit ér az enyém!? 240alatt tuti nem adnám oda, pedig távolról sem hibátlan a kocsi :)

@Metzmi igen, itthoni kocsi, ez is az extrák között volt :D
A kuplung inkább kemény legyen, mint csúszós, a sok bringázástól meg van vádlim hozzá, nem is éreztem keménynek  biggrin
Család használta, talán csak nem nyúzták annyira a 300 ezer kilcsi alatt. Mondjuk érdekes lesz 2012-es Toyota Yarisból áthuppanni ebbe, de majd megszokom. Valami rádió pótlék is kellene bele, de az már sima menet :)
Naplózva

Metzmi

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 3
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 105
  • Autó színe: zöld
  • Évjárat: 1996,05
  • Lakóhely: Győr
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5203 Dátum: 2015 Szeptember, 07, 21:35:33 »

@Metzmi igen, itthoni kocsi, ez is az extrák között volt :D
A kuplung inkább kemény legyen, mint csúszós, a sok bringázástól meg van vádlim hozzá, nem is éreztem keménynek  biggrin
Család használta, talán csak nem nyúzták annyira a 300 ezer kilcsi alatt. Mondjuk érdekes lesz 2012-es Toyota Yarisból áthuppanni ebbe, de majd megszokom. Valami rádió pótlék is kellene bele, de az már sima menet :)

Ne izgulj Norbi!
eddig csak az átlagos (Tojota) jutott neked. de a jót (pözsó) könnyű lesz megszokni  :-!
Annyi pénzért nyugodtan vedd csak meg azt az autót :) Viszont csak akkor, ha nem vagy olyan, mint a (Toyotás) kollegám. Azaz nem lepődsz meg, ha néhanapján pár ezer Ft-ot rá kell költeni az oroszlánra. Mert azt mindenki tudja, hogy a Toyotára sosem kell költeni (a szalonok is csak azért vannak, hogy új autókat értékesítsenek), termeli az üzemanyagot (a MOL kollegámtól veszi az üzemanyagot), nem füstöl (mert 1100nál már sebességet vált), stb-stb-stb
Naplózva
1996 306 Roland Garros

parizs

  • Adminisztrátor
  • Klubfüggő
  • *****
  • Népszerűség: 200
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 2.135
  • Autó színe: sötétkék
  • Évjárat: 2000
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.8 - 16V
  • Típus: 5 ajtós
  • peugeot_boxer
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5204 Dátum: 2015 Szeptember, 07, 22:47:52 »

Sziasztok!

Első autómat fogom megvenni, pont egy grafitszürke 1997-es Peugeot 306 XR-re esett a választásom. A kiszemelt kocsiban van bő 300 000 km, de kiváló állapotban van, azonnal indult, kereskedőtől fogjuk venni, ő úgy tudja a kuplung kemény, valamint a jobb első lengéscsillapító kicsit kopog. A szélvédőn van egy rövid hajszálrepedés, amit nyilván cserélni kell egy-az-egyben műszaki előtt, ami 2016. 04. 19-ig érvényes.

Szerintetek 160.000 Ft reális ár ezért az autóért? Mire érdemes figyelni? Milyen hibák jöhetnek elő?

Köszi előre is!



Szia!

Ami fontos lehet:

- bal hátsó dobbetét bent van-e, mert ha nincs, jóeséllyel el van rohadva a hátsó oszlop.
- hátsó híd, terpeszt-e, rugózik-e rendesen, annak a cserélye 70 körül van
- ahogy nézem, utólagos a ködlámpa, ha ez számít
- ha kell kuplungot cserélni, az kb. 30e plusz munkadíj
- lengéscsillapító 20 körül van /db plusz munkadíj
- alapjárattal lehetnek gondok majd
- nem lenne rossz megdiagolni, ha van rá mód

Más most nem jut eszembe.
Ha tudsz, pár képet lőj róla még körbe.  :-!
Naplózva

sohadani

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 26
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 278
  • Autó színe: Zöld
  • Évjárat: 1995
  • Lakóhely: Kolontár
  • Motor: 1.9TD
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5205 Dátum: 2015 Szeptember, 07, 23:00:30 »

Sziasztok!

Első autómat fogom megvenni, pont egy grafitszürke 1997-es Peugeot 306 XR-re esett a választásom. A kiszemelt kocsiban van bő 300 000 km, de kiváló állapotban van, azonnal indult, kereskedőtől fogjuk venni, ő úgy tudja a kuplung kemény, valamint a jobb első lengéscsillapító kicsit kopog. A szélvédőn van egy rövid hajszálrepedés, amit nyilván cserélni kell egy-az-egyben műszaki előtt, ami 2016. 04. 19-ig érvényes.

Szerintetek 160.000 Ft reális ár ezért az autóért? Mire érdemes figyelni? Milyen hibák jöhetnek elő?

Köszi előre is!


Szia!

Egy kép alapján sokat nem lehet megállapítani róla, így elölről jónak tűnik. Típushiba a hátsó futómű kopása, ami abban nyilvánul meg, hogy befelé dőlnek a kerekek (ha a kezed nem fér be a kerék és a dob közé, akkor már gond van).
Lengéscsillapító nem nagyon tud kopogni. Inkább a stabilizátor pálca, aminek a cseréje nem nagy dolog. Esetleg a toronyszilent.
Másik típushiba a bal hátsó kerékjárati ív rohadása, amiről itt a fórumon is találsz képeket.
Ha a hátsó futóműve meg a motor rendben van, akkor jó ár érte. Viszont csak akkor vedd meg szerintem, ha marad még pénzed költeni rá, mert biztos jönnek elő még olyan hibák, amit a kereskedő elfelejt említeni.
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Elérhető Elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5206 Dátum: 2015 Szeptember, 07, 23:05:55 »

Köszi :)

Extraként volt megemlítve a metálfényezés (itt-ott látott karcot, de semmi komoly, ici-pici rozsdafoltok karosszériaelemek csúcsainál), az ABS, ködlámpa, fordulatszámmérő, alufelni. Klíma nincs, viszont feltűnő üres rész van a motortérben, talán kiszerelték, viszont a műszerfalon nem hiányzik a rádiót leszámítva semmi. Az első lökhárítóból hiányzik egy pici darab, valamint az üléshuzatok már itt-ott kezdenek kikopni. A beltér egyébként teljesen rendben van. 200ról engedett a kereskedő 40 ezret a (szerinte hibásan kemény) kuplung miatt.

Hol van a motortérben a feltűnően üres rész?
Nem a vezetőoldalon, a nyúlvány elülső részén?
A klímát csak úgy bizonyára nem szerelték ki... az a gyanúm, hogy az ABS-egység helye lehet a feltűnő hiány.
A gyújtás ráadását követően 5-6 másodpercre kigyullad, majd elalszik az ABS-visszajelző lámpa, ahogy kell?
(Nekem már akartak eladni autót ABS nélkül, amiről azt hazudta a kereskedő, hogy az ABS-vezérlőegységét a főfékhengerbe integrálták...)

Hidd el, nem fikázni akarom az autót, de manapság blokkolásgátló, klíma, és legalább 2 légzsák nélkül igen-igen nehéz autót eladni.
A kemény kuplunggal egyébként szerintem is nyugodtan el lehet autózni.

Metzmi:
Hogy kinek mennyit ér a saját autója, az erősen szubjektív. Vagyok én is olyan hülye, hogy 1.000.000 Ft-ért sem adnám a sajátomat.  ;)
Naplózva

parizs

  • Adminisztrátor
  • Klubfüggő
  • *****
  • Népszerűség: 200
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 2.135
  • Autó színe: sötétkék
  • Évjárat: 2000
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.8 - 16V
  • Típus: 5 ajtós
  • peugeot_boxer
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5207 Dátum: 2015 Szeptember, 07, 23:24:36 »

Hol van a motortérben a feltűnően üres rész?
Nem a vezetőoldalon, a nyúlvány elülső részén?
A klímát csak úgy bizonyára nem szerelték ki... az a gyanúm, hogy az ABS-egység helye lehet a feltűnő hiány.
A gyújtás ráadását követően 5-6 másodpercre kigyullad, majd elalszik az ABS-visszajelző lámpa, ahogy kell?
(Nekem már akartak eladni autót ABS nélkül, amiről azt hazudta a kereskedő, hogy az ABS-vezérlőegységét a főfékhengerbe integrálták...)

Hidd el, nem fikázni akarom az autót, de manapság blokkolásgátló, klíma, és legalább 2 légzsák nélkül igen-igen nehéz autót eladni.
A kemény kuplunggal egyébként szerintem is nyugodtan el lehet autózni.

Metzmi:
Hogy kinek mennyit ér a saját autója, az erősen szubjektív. Vagyok én is olyan hülye, hogy 1.000.000 Ft-ért sem adnám a sajátomat.  ;)

Én a 96-os 1.6-omat egy éve 350-ért adtam el. Igaz, abban volt klíma és működött is minden.
Az viszont tény, hogy nem nagyon tudnának olyan autót felajánlani, amire a 306-omat elcserélném.
Naplózva

papp.norbert

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 4
  • Autó színe: Grafitszürke
  • Évjárat: 1997
  • Kor: 1
  • Lakóhely: Cegléd
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajts
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5208 Dátum: 2015 Szeptember, 08, 18:00:27 »

Sajnos az eladó tegnap a hibák felét sem mondta el. A hátsó híd úgy ahogy van berohadt, tegnap nem mozdították, most meg előre hozták, meg is ült a jobb hátulja, az árát még1x rá kell költeni a szerelő szerint. A motor mikor bemelegedett, elkezdett kopogni egyre hangosabban. A "lyuk" a motortérben jobb elöl van.

Naplózva

parizs

  • Adminisztrátor
  • Klubfüggő
  • *****
  • Népszerűség: 200
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 2.135
  • Autó színe: sötétkék
  • Évjárat: 2000
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.8 - 16V
  • Típus: 5 ajtós
  • peugeot_boxer
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5209 Dátum: 2015 Szeptember, 08, 20:14:20 »

Sajnos az eladó tegnap a hibák felét sem mondta el. A hátsó híd úgy ahogy van berohadt, tegnap nem mozdították, most meg előre hozták, meg is ült a jobb hátulja, az árát még1x rá kell költeni a szerelő szerint. A motor mikor bemelegedett, elkezdett kopogni egyre hangosabban. A "lyuk" a motortérben jobb elöl van.

160-ért csodák sajnos nincsenek. Én Biztos, hogy egy jobban felszerelt 306-ot néznék.
Az extrásabbak bennem minőségibb érzetet keltenek.
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Elérhető Elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5210 Dátum: 2015 Szeptember, 08, 20:22:06 »

160-ért csodák sajnos nincsenek. Én Biztos, hogy egy jobban felszerelt 306-ot néznék.
Az extrásabbak bennem minőségibb érzetet keltenek.

Te már csak tudod, nem semmi egy 306-ost sikerült kifognod... :)
Maximálisan igazad van: a legeslegjobban felszerelt, normális állapotú 306-osok sem drágák már, megéri kicsit még várni a vétellel...
Naplózva

parizs

  • Adminisztrátor
  • Klubfüggő
  • *****
  • Népszerűség: 200
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 2.135
  • Autó színe: sötétkék
  • Évjárat: 2000
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.8 - 16V
  • Típus: 5 ajtós
  • peugeot_boxer
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5211 Dátum: 2015 Szeptember, 08, 20:45:50 »

Te már csak tudod, nem semmi egy 306-ost sikerült kifognod... :)
Maximálisan igazad van: a legeslegjobban felszerelt, normális állapotú 306-osok sem drágák már, megéri kicsit még várni a vétellel...

Ha csak az s1-esekre gondolok, az exrásabbaknál volt műszerfal borítás, minősébibb kárpitok, ülések, kábelezés, szigetelések stb.  Persze ezek főként esztétikai dolgok, de abs-nél nagyobb fékdobok hátul, erősebb féltengelyek, generátor rögzítés, 1.4-nél sagem ecu para. Apróságok, de lehet, hogy csak nekem számítanak.
Naplózva

sohadani

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 26
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 278
  • Autó színe: Zöld
  • Évjárat: 1995
  • Lakóhely: Kolontár
  • Motor: 1.9TD
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5212 Dátum: 2015 Szeptember, 08, 21:28:28 »

Sajnos az eladó tegnap a hibák felét sem mondta el. A hátsó híd úgy ahogy van berohadt, tegnap nem mozdították, most meg előre hozták, meg is ült a jobb hátulja, az árát még1x rá kell költeni a szerelő szerint. A motor mikor bemelegedett, elkezdett kopogni egyre hangosabban. A "lyuk" a motortérben jobb elöl van.

Ha a karosszéria egyben van, akkor 100.000Ft-t még megérhet, viszont a helyedben olyat vennék, amiben legalább egy légzsák és klíma van. Idén kb a nyár feléig klíma nélkül jártam lehúzott ablakkal, majd megcsináltattam a klímát... Ég és föld a különbség komfortban. Nem fáradok el, nem fájdul meg a fejem hosszabb úton sem. Többiekkel ellentétben az Abs-t annyira nem tartom fontosnak. Biztos jó tud lenni ha működik, de szerintem az s1-ek nagy részében már ki van véve a visszajelző izzó és nem is működik. Persze ez gyújtás ráadáskor azonnal ki is derül.
Ha nem vagy megrögzött benzines rajongó, akkor a helyedben szétnéznék dízel fronton is. Elég megbízhatóak és a TD szerintem simán veri az 1.6-ot. Fogyasztásról nem is beszélve.
Szóval szerintem is valami jobban felszereltet próbálj venni.
Naplózva

suli.j

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 31
  • Autó színe: Metál kék
  • Évjárat: 1998
  • Kor: 52
  • Lakóhely: Forráskút
  • Motor: 1.9TD
  • Típus: Break
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5213 Dátum: 2015 Szeptember, 12, 20:55:31 »

Szia!
Ha van időd és kedved,nézz szét olasz 306-osok közt, kifoghatsz jót.
Sok extrával ,nem rozsdást. A "többit" meg itthon, a ráköltéseket úgysem tudod elkerülni.
Naplózva

Szabimeister

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 2
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 91
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 1994
  • Lakóhely: Pécs
  • Motor: 2.0 - 8V
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5214 Dátum: 2015 Szeptember, 21, 19:51:48 »

Naplózva

pistike4ever

  • V.I.P
  • Családtag
  • **
  • Népszerűség: 32
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 4.481
  • Autó színe: Ezüst
  • Évjárat: 1997.03
  • Kor: 24
  • Lakóhely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye = GÉGÉNY
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: Sedan
  • //PISTIKE//
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5215 Dátum: 2015 Október, 17, 18:20:36 »

Naplózva
306 Grey Evolution® :: 1.6 8v SR Sport
... AND WHAT DRiVES YOU?

Asztra26

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3
  • Lakóhely: Szolnok
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: Break
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5216 Dátum: 2015 December, 19, 20:37:07 »

Sziasztok. Valaki találkozott már olynnal, hogy a fűtés csak langyosra melegedik. Mi lehet a hiba? A motortérben a cső alul felül olyan meleg mint a hűtőhöz megy.
Naplózva

Potee

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1
  • Lakóhely: Székesfehérvár
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5217 Dátum: 2016 Augusztus, 17, 21:43:46 »

Sziasztok,
Régóta szemezek egy 306-os Peugeotval és a mai napon meg is néztem már a másodikat, illetve vezettem is de van néhány kérdőjel bennem.

Kiszemeltek egy 2000 áprilisi 2.0 16v platinum cabriolet.

Soha nem volt cabriom, így erősen játszom a gondolattal hogy meg kéne próbálni :)

Amit a fél órás vizit alatt kiderítettem:
Beltér egyben van nem szakadt a bőr nincs beázás, gumikéderek zárnak
Motor cserélve volt az autóban fél éve mert Gatyára főzték (forgalmiban nincs motorszám)
Bal hátsó kerékjárati ivből hiányzik a betét. Jobb oldalon a vsomagtérbe víz kerül valahonnan, a szivacs átnedvesedik (rozsdás nem látni)
Klíma bekapcsolásakor nem látni/hallani hogy a kuplung "behúzná" a szerkezetet tehát a kompresszor nem megy
Ülésfűtést nem próbáltam
Bal ajtó ha nyitva van az elektromos ablakok nem mennek
Vízpumpa mellett a blokk oldalán glikol kicsapódás/nedvedzés (vízpumpa tömítés?)
Tető nyílik csukódik, a tulaj szerint néha megbolondul hosszabb állás után
2 apró kidörzsölődés a tetőn (nem ázik be)
Hátsó plexi opálos
Fékek jók, beltér nem zörög, kuplung jó

680 az irányár
kérdezném hogy ezen hibák ismeretében mennyire szabad álmodozni a cabriomeletérzésről

(Pl vízpumpa csere házilag megoldható? Plexi bevarrásnál milyen költséggel kell számolni?)

Válaszokat előre is köszönöm!
Naplózva

krisztian

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 29
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 306
  • Autó színe: Astor szürke
  • Évjárat: 2001/9
  • Lakóhely: Kiskunfélegyháza
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5218 Dátum: 2016 Augusztus, 18, 07:40:09 »

Sziasztok,
Régóta szemezek egy 306-os Peugeotval és a mai napon meg is néztem már a másodikat, illetve vezettem is de van néhány kérdőjel bennem.

Kiszemeltek egy 2000 áprilisi 2.0 16v platinum cabriolet.

Soha nem volt cabriom, így erősen játszom a gondolattal hogy meg kéne próbálni :)

Amit a fél órás vizit alatt kiderítettem:
Beltér egyben van nem szakadt a bőr nincs beázás, gumikéderek zárnak
Motor cserélve volt az autóban fél éve mert Gatyára főzték (forgalmiban nincs motorszám)
Bal hátsó kerékjárati ivből hiányzik a betét. Jobb oldalon a vsomagtérbe víz kerül valahonnan, a szivacs átnedvesedik (rozsdás nem látni)
Klíma bekapcsolásakor nem látni/hallani hogy a kuplung "behúzná" a szerkezetet tehát a kompresszor nem megy
Ülésfűtést nem próbáltam
Bal ajtó ha nyitva van az elektromos ablakok nem mennek
Vízpumpa mellett a blokk oldalán glikol kicsapódás/nedvedzés (vízpumpa tömítés?)
Tető nyílik csukódik, a tulaj szerint néha megbolondul hosszabb állás után
2 apró kidörzsölődés a tetőn (nem ázik be)
Hátsó plexi opálos
Fékek jók, beltér nem zörög, kuplung jó

680 az irányár
kérdezném hogy ezen hibák ismeretében mennyire szabad álmodozni a cabriomeletérzésről

(Pl vízpumpa csere házilag megoldható? Plexi bevarrásnál milyen költséggel kell számolni?)

Válaszokat előre is köszönöm!

Szia

 Nekem ugyan nem cabriom van,de egy kis hasznaltauto.hu nézelődés után egész jó állapotú 1.6-os felhozatal van kevesebbért  whistle
pl: http://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/306/peugeot_306_cabriolet_1.6-10083800
http://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/306/peugeot_306_cabriolet_1.6_szep_allapot__hibatlan_teto-10316648
Persze nem lehet képről megmondani hogy ezeknek milyen hibái lehetnek,de a megnézésért nem kell fizetni  :)
Ismeretlen előéletű használt autónál szerintem nem csak a vízpumpát illene cserélni hanem a komplett vezérlést (úgyis le kell bontani a vízpumpa cseréhez is...),és nekem nemrég 5EFt-ot kért el munkadíj címen a szerelő komplett vezérlés cseréért  whistle
Az én gondolataimban is megfordult már a cabrio,és nincs kizárva hogy a következő az lesz  :-!

üdv: Krisztián
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Elérhető Elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5219 Dátum: 2016 Augusztus, 18, 08:32:47 »

Sziasztok,
Régóta szemezek egy 306-os Peugeotval és a mai napon meg is néztem már a másodikat, illetve vezettem is de van néhány kérdőjel bennem.

Kiszemeltek egy 2000 áprilisi 2.0 16v platinum cabriolet.

Soha nem volt cabriom, így erősen játszom a gondolattal hogy meg kéne próbálni :)

Amit a fél órás vizit alatt kiderítettem:
Beltér egyben van nem szakadt a bőr nincs beázás, gumikéderek zárnak
Motor cserélve volt az autóban fél éve mert Gatyára főzték (forgalmiban nincs motorszám)
Bal hátsó kerékjárati ivből hiányzik a betét. Jobb oldalon a vsomagtérbe víz kerül valahonnan, a szivacs átnedvesedik (rozsdás nem látni)
Klíma bekapcsolásakor nem látni/hallani hogy a kuplung "behúzná" a szerkezetet tehát a kompresszor nem megy
Ülésfűtést nem próbáltam
Bal ajtó ha nyitva van az elektromos ablakok nem mennek
Vízpumpa mellett a blokk oldalán glikol kicsapódás/nedvedzés (vízpumpa tömítés?)
Tető nyílik csukódik, a tulaj szerint néha megbolondul hosszabb állás után
2 apró kidörzsölődés a tetőn (nem ázik be)
Hátsó plexi opálos
Fékek jók, beltér nem zörög, kuplung jó

680 az irányár
kérdezném hogy ezen hibák ismeretében mennyire szabad álmodozni a cabriomeletérzésről

(Pl vízpumpa csere házilag megoldható? Plexi bevarrásnál milyen költséggel kell számolni?)

Válaszokat előre is köszönöm!

A Platinum a csúcsfelszereltség 306 Cabrionál, ennél gazdagabban felszerelt nem létezik. (Kell lennie klímának, bőrbelsőnek, ülésfűtésnek, fényszórómosónak, stb.)
A bal hátsó dobbetét a legtöbb 306-ban gyárilag nincs bent, de erősen javasolt a pótlása.
Látatlanban a klímáról nyilván senki nem tud nyilatkozni, de cabrioban is szükséges extra, alkudj miatta...
Az ablakemelő biztosan az ajtóátvezetőnél lévő vezetéktörés miatt hibás. Ha szerelhető az átvezető-csati, akkor könnyű a javítása, ha kiöntötték műgyantával, akkor kicsit komplikáltabb. Ez egy gyenge pontja a 306-oknak, pusztán emiatt ne ijedj meg ettől az autótól.
A ponyvatetőhöz a plexi kapható, bár jó drágán, és egyszerű a cseréje, mivel tudtommal cipzárral rögzíthető.

Naplózva

Perkele

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 5
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 204
  • Autó színe: Zöld
  • Évjárat: 1995/12
  • Kor: 35
  • Lakóhely: Kazincbarcika
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 5 ajtós
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5220 Dátum: 2016 Szeptember, 08, 07:03:52 »

Naplózva
Pug306RG 1.6, 3 éve múltam 18... (byBelga)... still rollin'

Kristof93

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 4
  • Lakóhely: Pécs
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5221 Dátum: 2017 Január, 19, 14:29:17 »

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni. Szeretném meg venni első autómat. Nagyon meg tetszettek a 306-sok, főleg a csapott hátúak.
Nézegettem többet is a Hahu-n. Olyan 250-300e forintot tudnék rá szánni a bulira, úgy hogy ha kell valami fontosat javítani hellyel-közzel beleférjen a keretbe. A szépészeti dolgokat meg apránként meg csinálnám.

1. https://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/306/peugeot_306_1.9_d_husky_magyar_papiros_peugeot-10992174

2. https://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/306/peugeot_306_2.0_hdi_hdi_xr_sport-10964576

3. https://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/306/peugeot_306_1.9_d_xtdt-11007550

Hirtelen ennyi.
Az 1.-nél kb mennyibe kerülne a képeken látható karosszéria hibák javítása? Meg érné a külföldiek üzembe helyezésével szemben?

Köszi
Kristof93

Naplózva

kispiros

  • Négyes
  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 86
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.986
  • Autó színe: peros, olyan lemanszos (PEKB/P3KB lemans/ vallelunga red)
  • Évjárat: 1993.06
  • Kor: 36
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajtós
  • S1 fanatic! XN, oszt?
    • http://www.306klub.hu/tagok/kispiros.html
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5222 Dátum: 2017 Január, 19, 17:12:43 »

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni. Szeretném meg venni első autómat. Nagyon meg tetszettek a 306-sok, főleg a csapott hátúak.
Nézegettem többet is a Hahu-n. Olyan 250-300e forintot tudnék rá szánni a bulira, úgy hogy ha kell valami fontosat javítani hellyel-közzel beleférjen a keretbe. A szépészeti dolgokat meg apránként meg csinálnám.

1. https://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/306/peugeot_306_1.9_d_husky_magyar_papiros_peugeot-10992174

2. https://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/306/peugeot_306_2.0_hdi_hdi_xr_sport-10964576

3. https://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/306/peugeot_306_1.9_d_xtdt-11007550

Hirtelen ennyi.
Az 1.-nél kb mennyibe kerülne a képeken látható karosszéria hibák javítása? Meg érné a külföldiek üzembe helyezésével szemben?

Köszi
Kristof93
Szia,

az első autó eléggé meg van ütve, azt én nem erőltetném, ha egyszer egy szép autót szeretnél.
A második autóról számomra semmitmondóak a képek.
A hármadik néz ki legjobban. A nevében XTDT, amiből az XT a felszereltség, ami a legmagasabb. Ennek látszik egyedül rendesen a műszerfala, látszik, hogy automata klímás, igaz a másik 2 is klímásnak van írva. Viszont itt látszik az is, hogy a gyári kormánynál lévő távvezérlő hiányzik. Az első autó multikormányosnak van írva, gondolom ott erre a kapcsolóra gondolnak, mert igazi multikormány gyárilag nincs 306-ban.
A képek alapján mindhárom autó 2 légzsákos, az első 2 manuális tükrös, a harmadik talán elektromos.
Ja még az elsőhöz "minden fent említett extra megtalálható az autóban", hmm mutassa meg az ASR-t. 6 hangszóró lehet, nem látszik a tükör háromszöge, de nekem úgy tűnik ott nincs hangszóró, de lehet, illetve a hátsó elektromos ablak ugyan van, de elég ritka. Viszont van lámpamosó rajta.
Én az elsőt elengedném, hacsak nem igavonónak kell, abból sok pénz az árához képest a szép autó faragása. Aztán ha 3 ajtó kell HDi, ha 5, akkor meg XT.
A 3 ajtósról nem látszik semmi a hirdetésből, max, hogy a rádió ki van gubázva belőle. Van hátul kis spoiler, de mintha a ködlámpa nem kerül volna bele az új lökösbe. Viszont itt amit leír az meg is lesz :)

Igazából nem tudok mennyi a külföldi üzembe helyezése, illetve az első karosszériamunkája, csak érzésre írom, hogy szerintem az sok lenne.
Naplózva
XN, fapad rulez!
de a végén még autó lesz belőle... XL :D de lehet nem :(
Espoo-wer

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Elérhető Elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5223 Dátum: 2017 Január, 19, 20:20:47 »

Szia,

az első autó eléggé meg van ütve, azt én nem erőltetném, ha egyszer egy szép autót szeretnél.
A második autóról számomra semmitmondóak a képek.
A hármadik néz ki legjobban. A nevében XTDT, amiből az XT a felszereltség, ami a legmagasabb. Ennek látszik egyedül rendesen a műszerfala, látszik, hogy automata klímás, igaz a másik 2 is klímásnak van írva. Viszont itt látszik az is, hogy a gyári kormánynál lévő távvezérlő hiányzik. Az első autó multikormányosnak van írva, gondolom ott erre a kapcsolóra gondolnak, mert igazi multikormány gyárilag nincs 306-ban.
A képek alapján mindhárom autó 2 légzsákos, az első 2 manuális tükrös, a harmadik talán elektromos.
Ja még az elsőhöz "minden fent említett extra megtalálható az autóban", hmm mutassa meg az ASR-t. 6 hangszóró lehet, nem látszik a tükör háromszöge, de nekem úgy tűnik ott nincs hangszóró, de lehet, illetve a hátsó elektromos ablak ugyan van, de elég ritka. Viszont van lámpamosó rajta.
Én az elsőt elengedném, hacsak nem igavonónak kell, abból sok pénz az árához képest a szép autó faragása. Aztán ha 3 ajtó kell HDi, ha 5, akkor meg XT.
A 3 ajtósról nem látszik semmi a hirdetésből, max, hogy a rádió ki van gubázva belőle. Van hátul kis spoiler, de mintha a ködlámpa nem kerül volna bele az új lökösbe. Viszont itt amit leír az meg is lesz :)

Igazából nem tudok mennyi a külföldi üzembe helyezése, illetve az első karosszériamunkája, csak érzésre írom, hogy szerintem az sok lenne.

Egyetértek kispirossal, szerintem is leginkább csak a harmadik az, ami autónak néz ki...
Nem írja, hogy honnét származik, de 98%, hogy Ausztriából. Más országokban ritka a gyári fényszórómosó.
Ha valóban osztrák, akkor nagyon-nagyon meg kell nézni alulról, mert elképesztően durva anyaggal sóznak a szmszédban...
Egyébként így elsőre tetszetős, leszámítva a rettenetesen kinéző kormányt.
Osztrák autó, ráadásul dízel is, erősen érdekes, hogy évi kb. 10.000 km-t futott csak.
A forgalomba helyezés költségét nem ismerem sajnos én sem.
A három közül szinte biztos, hogy erre mozdulnék.
Ámbár ha normális fotók volnának a HDI-ről, és jobban el tudnék vonatkoztatni az elütő színű orr-résztől, lehet, hogy a háromajtósat ajánlanám.
Naplózva

Kristof93

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 4
  • Lakóhely: Pécs
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5224 Dátum: 2017 Január, 19, 21:46:18 »

Köszönöm a tanácsokat.
Ha jól számolom kb 130 000Ft körül mozog az itthoni forgalomba helyezés. Persze évjárat függő.
A legjobban a 3 ajtós HDI-k tetszenek metál-kék színben. Így 2. linken szereplő gép izgatja a fantáziám. Az elejét idővel át fényeztetném (Van fényezős ismerős aki szépen dolgozik).
De még keresgélek, nem akarom el kapkodni a dolgot. Ha találok valami érdekeset biztos jelentkezek még. Tetszik ez a kis csapat ami itt van, sokat olvasgattam már a fórumot.
Naplózva

Kristof93

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 4
  • Lakóhely: Pécs
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5225 Dátum: 2017 Január, 20, 22:19:34 »

Ezt találtam ma :)
https://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/306/peugeot_306_1.4_xr-10978918
Képek alapján nem tűnik nagyon veszélyesnek. Igaz a belsejéről nem derül ki semmi. Viszont közel van hozzám és még érvényes műszaki is van rajta. Jövő héten szerintem meg vizsgálom egy szerelő haverommal.
Szerintetek reális a 150ezer látva a karosszéria hibákat?
Naplózva

Peugeot9

  • Chef bácsi:)
  • Moderátor
  • Tag
  • ****
  • Népszerűség: 40
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 935
  • Autó színe: Fekete
  • Évjárat: 2001
  • Kor: 34
  • Lakóhely: Ják
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 3 ajts
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5226 Dátum: 2017 Január, 21, 14:32:21 »

Helló
Képek alapján ne ítélj soha,ha lehetőséged adódik mint pl ebben az esetben érdemes személyesen megtekinteni
XR felszereltség,a napfénytető abszolút pozitívum,klíma elektromos ablak,bőven elég.Amikre figyelj oda ha megnézed az a hátsó híd,minden elektromos dolgot rendesen próbálj ki.Ha terveid vannak későbbre abszolút jó kezdésnek.
:)

ui:a helyedben vinnék egy palack vizet;) a napfénytető egyik mumusa a beázás,ennek már az elején ki kell szűrődnie
Naplózva
Savanyú a szőlő,mondta az oroszlán és megette a szüretelőket:)

Kristof93

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 4
  • Lakóhely: Pécs
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5227 Dátum: 2017 Január, 21, 17:31:44 »

Helló
Képek alapján ne ítélj soha,ha lehetőséged adódik mint pl ebben az esetben érdemes személyesen megtekinteni
XR felszereltség,a napfénytető abszolút pozitívum,klíma elektromos ablak,bőven elég.Amikre figyelj oda ha megnézed az a hátsó híd,minden elektromos dolgot rendesen próbálj ki.Ha terveid vannak későbbre abszolút jó kezdésnek.
:)

ui:a helyedben vinnék egy palack vizet;) a napfénytető egyik mumusa a beázás,ennek már az elején ki kell szűrődnie

Köszi a vizes tippet jó ötlet ;).
Úgy néz ki péntek magasságában tudok el menni megnézni. Mindenképp be számolok a fejleményekről.

Remélem nem lesz nagy gond, mert tetszik a kicsike. Főleg, hogy nem az ország másik felén van és még műszaki is van rajta. :)
Naplózva

Sannze

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 6
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 190
  • Autó színe: Moonstone blue
  • Évjárat: 2006.11
  • Kor: 35
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 2.0HDI
  • Típus: Break
    • Peugeot Klub
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5228 Dátum: 2017 Január, 29, 22:04:34 »

Köszi a vizes tippet jó ötlet ;).
Úgy néz ki péntek magasságában tudok el menni megnézni. Mindenképp be számolok a fejleményekről.

Remélem nem lesz nagy gond, mert tetszik a kicsike. Főleg, hogy nem az ország másik felén van és még műszaki is van rajta. :)

Eltűnt a hirdetés - megvetted?

Az 1.9D Husky nagyon gáz: képek alapján kijár belőle a szélvédő!
Naplózva

DrSanya

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 1
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 163
  • Lakóhely: Tahi
  • Motor: Egyb
  • Típus: Break
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5229 Dátum: 2017 Április, 20, 18:36:24 »

Sziasztok!

Fájó szívvel, de anyagi megfontolásból sajnos meg kell válnunk szeretet autónktól, de nem tudom árilag hova lőjem be. Esetleg valaki tud benne segíteni?
Az autó:
99.04 havi 1.9D WJZ kombi műszaki 2017.10.20ig
Most volt lakatosnál alábbi hiba lista jött ki:
2db küszöb csere és erősen lakatolni kell az alját. Osztrák autó volt.
Hátsó híd fékcsövek cserélve 2015.09 hóban azóta kb 25000km van benne.
Következő hibák vannak rajta:
Klíma, valószínűleg hűtő csere
Csomagtér és vezető oldali ajtóban vezeték törés.
Nem működő ülés fűtés
Elől stabilizátorok rúd kopog, vagyis azt mondták nekem hogy lazák.

Ablak emelők elől jók
Vonóhorgos
Nálam törve nem kívülről nem látszik semmi és 4 év alatt nem fedeztem fel törés nyomot
Esztétikailag a belső nincs lelakva
Plusz 4 acélfelni+gumi esetleg opció

Bontani én nem szeretném, egyben szeretném eladni.

Köszönöm előre is a segítséget
Naplózva
Soha ne hajts gyorsabban, mint amilyen gyorsan az őrangyalod repülni tud!

Crick

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 2
  • Lakóhely: Budapest
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5230 Dátum: 2017 Április, 29, 17:49:01 »

Sziasztok!

Ismerős ismerőse válna meg autójától, én gondolkodom rajta viszont nem értek hozzá, így segítségeteket kérném...
Amire használnám: BP és Pest megyei közlekedés (Tesco, stb), illetve alkalmanként vidéki családlátogatás (oda-vissza kb 4-500 km alkalmanként).

A hirdetés nem mondd sokat:
https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/peugeot/306/peugeot_306_1_4_sl-11369391

Terpesztést nem láttam rajta a személyes megtekintésnél, szépen gurul és a motorból sem hallottam problémásnak tűnő hangokat. A klímát valószínűleg tölteni kell, illetve aktuális lesz egy vezérléscsere, ezeket már tudtam. Ezen felül kiderült, hogy valamit elrontottak a legutolsó szerviznél, mert az üzemanyagmutató folyton maxon áll illetve a jobb oldali tükör nem állítható.

A Peugeot Gablini átvizsgálás során az alábbi plusz hibákat állapította meg:
https://www.dropbox.com/s/1amww3f8k8357yt/Gabl.pdf?dl=0

Szóval... Tudnátok segíteni, hogy a jelzett hibák javítása megérné-e, illetve milyen költségekre számíthatok?

Nagyon köszönöm!
Naplózva

dancergabor

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 3
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 81
  • Autó színe: Ezüst
  • Évjárat: 1999.11
  • Kor: 27
  • Lakóhely: Székesfehérvár
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5231 Dátum: 2017 Április, 30, 00:05:45 »

Ha villog az air bag, szivárog a lengéscsillapító, az index kontaktos, az akku szivárog, akkor hogy és hol kapott friss műszakit?  :o
Első ránézésre akkor erre még számottevő százalékban számolj rá költségeket a vételár mellé, ha meg is vennéd. Mert ugye az átírás+vezérlés csere máris egy 100-as (attól függ mondjuk, hogy kivel csináltatod és milyen márkájú vezérlés kerül bele)  és akkor még mehet a kötelező biztosítás, stb.
Naplózva

Crick

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 2
  • Lakóhely: Budapest
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5232 Dátum: 2017 Április, 30, 03:19:58 »

Na igen, ez bennem is elég erősen felvetődött...

Plusz ugye a valahol lyukas padló (tippem szerint anyósülés előtt) sem két fillér, gondolom...

Megéri egyáltalán költeni rá / elgondolkodni a megvételen valami nyomottabb áron? Mennyiért?
Naplózva

marcusa

  • Adminisztrátor
  • Klubfüggő
  • *****
  • Népszerűség: 151
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.889
  • Autó színe: Kék
  • Évjárat: 2000
  • Kor: 30
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 2.0HDI
  • Típus: 5 ajts
  • 2.0 HDI
    • marcusa.atw.hu
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5233 Dátum: 2017 Április, 30, 15:10:40 »

Na igen, ez bennem is elég erősen felvetődött...

Plusz ugye a valahol lyukas padló (tippem szerint anyósülés előtt) sem két fillér, gondolom...

Megéri egyáltalán költeni rá / elgondolkodni a megvételen valami nyomottabb áron? Mennyiért?
Semmiképp ne vedd meg ennyiért. Én 150-ért adtam el a 2001-es HDI-met ennél jobb állapotban... Ilyen árban vannak fent szép számmal S3-asok is.
Naplózva

Mersault

  • Férfiak
  • Tag
  • *
  • Népszerűség: 2
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 296
  • Autó színe: fehér
  • Évjárat: 2001
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 5 ajts
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5234 Dátum: 2019 Október, 14, 14:46:14 »

Nézem ezt a hirdetést, de eléggé bűzlik. Létezett volna Sportline kivitel 306-osból, ráadásul 1.4-es motorral?  :o Sportfutómű, sperr, kerámia fékek? Mi van?!  ???

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/peugeot/306/peugeot_306_1_4_xr_spotline-14952699
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Elérhető Elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5235 Dátum: 2019 Október, 15, 12:32:14 »

Nézem ezt a hirdetést, de eléggé bűzlik. Létezett volna Sportline kivitel 306-osból, ráadásul 1.4-es motorral?  :o Sportfutómű, sperr, kerámia fékek? Mi van?!  ???

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/peugeot/306/peugeot_306_1_4_xr_spotline-14952699

Ez egy troll a javából... :(
A felsoroltakból az alábbiak egyáltalán nem léteztek 306-hoz:
fűthető kormány
függönylégzsák
hátsó oldallégzsák
térdlégzsák
fedélzeti computer
ASR
ESP
ESP
részecskeszűrő
fűthető szélvédő

Aztán az ő autójából ami még egészen biztosan hiányzik:
sportülés
elektromos tükör
fűthető tükör

De szerintem ABS sincs neki.

A sportfutómű, sperr, kerámia fékek ugye nem zárható ki teljesen, de erősen meglepődnék, ha volnának az autóban ilyenek.

Ez nekem leginkább a Mistral felszereltségre emlékeztet: alapkivitelű késői S3 + plüss + ülésfűtés + klíma + fényezett tükrök: ennyi, semmi több...
Naplózva

Mersault

  • Férfiak
  • Tag
  • *
  • Népszerűség: 2
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 296
  • Autó színe: fehér
  • Évjárat: 2001
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 5 ajts
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5236 Dátum: 2019 Október, 16, 08:35:10 »

Ez egy troll a javából... :(
A felsoroltakból az alábbiak egyáltalán nem léteztek 306-hoz:
fűthető kormány
függönylégzsák
hátsó oldallégzsák
térdlégzsák
fedélzeti computer
ASR
ESP
ESP
részecskeszűrő
fűthető szélvédő

Aztán az ő autójából ami még egészen biztosan hiányzik:
sportülés
elektromos tükör
fűthető tükör

De szerintem ABS sincs neki.

A sportfutómű, sperr, kerámia fékek ugye nem zárható ki teljesen, de erősen meglepődnék, ha volnának az autóban ilyenek.

Ez nekem leginkább a Mistral felszereltségre emlékeztet: alapkivitelű késői S3 + plüss + ülésfűtés + klíma + fényezett tükrök: ennyi, semmi több...

Igen, szerintem is ez lehet a valóság. Tényleg egy troll. De a Sportline gyári szériaként tudtommal nem létezett soha, semmilyen motorral, semmilyen kivitellel. Ha meg utólag szerelték be ezeket (sportfutómű, sperr, kerámia fékek), akkor meg mindezt úgy feltüntetni, mintha gyári beépítés lenne, súlyosbító tényező. Egy kiflit nem vennék ettől a hülyétől.
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Elérhető Elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5237 Dátum: 2019 Október, 16, 13:07:53 »

Igen, szerintem is ez lehet a valóság. Tényleg egy troll. De a Sportline gyári szériaként tudtommal nem létezett soha, semmilyen motorral, semmilyen kivitellel. Ha meg utólag szerelték be ezeket (sportfutómű, sperr, kerámia fékek), akkor meg mindezt úgy feltüntetni, mintha gyári beépítés lenne, súlyosbító tényező. Egy kiflit nem vennék ettől a hülyétől.

Igen, egyetértek.
Egyszer összegyűjtöttem, hogy milyen különleges szériák léteztek 306-ból, nagyjából ötvenet(!) sikerült összegyűjtenem, és valószínűleg nem is teljes a lista...
De olyan, hogy "sportline" szerintem sem létezik (ámbár "Sport" az létezik, viszonylag gyakran látni is ilyet az utakon, egyszer bontóból hiénáztam is ilyen feliratokat, szóval nekem is van.)

Mellékelek egy linket, itt elég sokat összegyűjtöttek, tudsz csemegézni:
http://www.auto-pub.net/ASL/Peugeot/page_Peugeot.htm
Naplózva

krissz306

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 72
  • Autó színe: szürke
  • Évjárat: 2000
  • Lakóhely: Csengőd
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajts
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5238 Dátum: 2019 November, 04, 12:27:43 »

Sziasztok!
Amióta apum is vezette a 306-osomat, azóta ő is megkedvelte ezt a típust.
Időnként nézegetünk eladókat, most épp elsőre ezen akadt meg a szemünk:
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/peugeot/306/peugeot_306_1_4_xr_megkimelt-15046995

Így pár kép alapján jól néz ki, úgy tűnik eléggé egyben van.
Viszont csekkoltam a rendszám alapján, és látom, hogy tekert órájú, 177ezerről vissza 150ezerre.
Nem értem, mi értelme van 27ezerrel visszatekerni az órát, ráadásul ilyen alacsony futásteljesítménynél?
Naplózva

krisztian

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 29
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 306
  • Autó színe: Astor szürke
  • Évjárat: 2001/9
  • Lakóhely: Kiskunfélegyháza
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5239 Dátum: 2019 November, 04, 13:44:57 »

Sziasztok!
Amióta apum is vezette a 306-osomat, azóta ő is megkedvelte ezt a típust.
Időnként nézegetünk eladókat, most épp elsőre ezen akadt meg a szemünk:
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/peugeot/306/peugeot_306_1_4_xr_megkimelt-15046995

Így pár kép alapján jól néz ki, úgy tűnik eléggé egyben van.
Viszont csekkoltam a rendszám alapján, és látom, hogy tekert órájú, 177ezerről vissza 150ezerre.
Nem értem, mi értelme van 27ezerrel visszatekerni az órát, ráadásul ilyen alacsony futásteljesítménynél?

Szia

Lehet nem szándékos tekerésről van szó,feltételezzük a legjobbakat ilyen kevés visszatekerésnél  whistle
Könnyen előfordulhat,hogy "csak" a km/h óracsoport adta meg magát és azt cserélték.Mivel maga az óracsoport tárolja a km-t és a csere darab kevesebb értéket mutat.Képek alapján tényleg jó állapotban van.
Ha 306-ban gondolkoztok és nem gond ha egy kicsit foglalkozni kellene a géppel akkor az enyém is eladó lesz 2-3 héten belül (érkezik a másik) és ennél jobban felszerelt de cserébe olcsóbb  biggrin
Ha érdekelnek a részletek akkor keress privátban.

Hali  blingdriveingsmiley
Naplózva

krissz306

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 72
  • Autó színe: szürke
  • Évjárat: 2000
  • Lakóhely: Csengőd
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajts
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5240 Dátum: 2019 November, 07, 20:17:36 »

Köszi, de egyelőre csak nézegetjük őket. Apa ha rá is szánja magát a kocsi váltásra, a legjobb állapotú 306-ost fogja keresni a piacon, ja és ferdehátút. Extrák nem nagyon izgatják, az enyémben sem használ semmit, ha épp azzal megy valamerre.  :)


Szia

Lehet nem szándékos tekerésről van szó,feltételezzük a legjobbakat ilyen kevés visszatekerésnél  whistle
Könnyen előfordulhat,hogy "csak" a km/h óracsoport adta meg magát és azt cserélték.Mivel maga az óracsoport tárolja a km-t és a csere darab kevesebb értéket mutat.Képek alapján tényleg jó állapotban van.
Ha 306-ban gondolkoztok és nem gond ha egy kicsit foglalkozni kellene a géppel akkor az enyém is eladó lesz 2-3 héten belül (érkezik a másik) és ennél jobban felszerelt de cserébe olcsóbb  biggrin
Ha érdekelnek a részletek akkor keress privátban.

Hali  blingdriveingsmiley
Naplózva

krissz306

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 72
  • Autó színe: szürke
  • Évjárat: 2000
  • Lakóhely: Csengőd
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajts
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5241 Dátum: 2022 December, 15, 11:44:49 »

Sziasztok!

Valakinek van esetleg bármilyen tapasztalata 1.8 XS benzinessel?
Esetleg egy ismerős véleménye, akinek volt ilyen?
Nagyon csábít a csere gondolata 75 paciról 110-re.  :P

Köszi!
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Elérhető Elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5242 Dátum: 2022 December, 15, 12:31:59 »

Sziasztok!

Valakinek van esetleg bármilyen tapasztalata 1.8 XS benzinessel?
Esetleg egy ismerős véleménye, akinek volt ilyen?
Nagyon csábít a csere gondolata 75 paciról 110-re.  :P

Köszi!

Vezettem ilyet, egyik klubtag-társunké volt.
Nagyon meggyőzően megy, öröm volt vezetni.
Tudtommal a legvégén gyártottak belőle két lambda-szondás Euro3-ast is, ha lehet, én olyat keresnék.
Naplózva

krissz306

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 72
  • Autó színe: szürke
  • Évjárat: 2000
  • Lakóhely: Csengőd
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajts
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5243 Dátum: 2022 December, 15, 14:10:19 »

Vezettem ilyet, egyik klubtag-társunké volt.
Nagyon meggyőzően megy, öröm volt vezetni.
Tudtommal a legvégén gyártottak belőle két lambda-szondás Euro3-ast is, ha lehet, én olyat keresnék.

Egy 1999. 10. havi példányról van szó.
Nagy dilemmában vagyok. A mostanira sokat költöttem, mind esztétikára, mind műszaki tartalomra.
Most úgy gondolom tipp-topp állapotban van.
De nagyon hívogat engem ez az 1.8-as.  :-))
Ha megveszem, valószínűleg kezdhetek mindent elölről. Még lehet akkor is, ha nagyon jó állapotúnak mondják..
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Elérhető Elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5244 Dátum: 2022 December, 16, 08:17:30 »

Egy 1999. 10. havi példányról van szó.
Nagy dilemmában vagyok. A mostanira sokat költöttem, mind esztétikára, mind műszaki tartalomra.
Most úgy gondolom tipp-topp állapotban van.
De nagyon hívogat engem ez az 1.8-as.  :-))
Ha megveszem, valószínűleg kezdhetek mindent elölről. Még lehet akkor is, ha nagyon jó állapotúnak mondják..

Ha annyira patika a mostani autód, akkor inkább csak hajtásláncot cserélj, ne komplett autót... ;-)
Ez nem is ördögtől való lehetőség ám, és legálisan kivitelezhető is.

Gondolom, hogy a "gyűjtői darab"-ra gondolsz, amelyet most hirdetnek több felületen is.
Ugyanilyen felszereltségű volt az is, amelyet vezettem.
Nagyjából az ülésfűtés, a tetőablak és a lámpamosó kivételével minden gyárilag létező extrát tartalmaz, ami eléggé vonzó tud lenni...

Ha 1999-es, akkor garantáltan Euro2-es a kiszemelt példány.
Naplózva

krissz306

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 72
  • Autó színe: szürke
  • Évjárat: 2000
  • Lakóhely: Csengőd
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajts
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5245 Dátum: 2022 December, 16, 11:51:12 »

Ha annyira patika a mostani autód, akkor inkább csak hajtásláncot cserélj, ne komplett autót... ;-)
Ez nem is ördögtől való lehetőség ám, és legálisan kivitelezhető is.

Gondolom, hogy a "gyűjtői darab"-ra gondolsz, amelyet most hirdetnek több felületen is.
Ugyanilyen felszereltségű volt az is, amelyet vezettem.
Nagyjából az ülésfűtés, a tetőablak és a lámpamosó kivételével minden gyárilag létező extrát tartalmaz, ami eléggé vonzó tud lenni...

Ha 1999-es, akkor garantáltan Euro2-es a kiszemelt példány.

Igen, a sötétszürke "gyűjtői darabról" beszélgetünk.
Úgy láttam a képeken, hogy a rádió távvezérlő karnak is csak az üres helye tátong a kormány mögött.
Gyanakvásra ad okot, hogy miközben gazdagon extrázott, erős, és még "gyűjtői darab" is, mégis csak 620-at kér érte.
Hát itt csakis a helyszíni alapos átvizsgálás tudná megmondani az igazat.
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Elérhető Elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Kocsi vásárlásról!
« Válasz #5246 Dátum: 2022 December, 16, 12:13:55 »

Igen, a sötétszürke "gyűjtői darabról" beszélgetünk.
Úgy láttam a képeken, hogy a rádió távvezérlő karnak is csak az üres helye tátong a kormány mögött.
Gyanakvásra ad okot, hogy miközben gazdagon extrázott, erős, és még "gyűjtői darab" is, mégis csak 620-at kér érte.
Hát itt csakis a helyszíni alapos átvizsgálás tudná megmondani az igazat.

Képeken szépen együtt van az a hirdetett autó, és a magasabb fogyasztása miatt sokaknak biztosan nem vonzó, szerintem egyáltalán nem gyanúsan olcsó ár ez.
A gyári rádióhoz csak magamfajta "elvetemültek" ragaszkodnak, legtöbben lecserélik idegen utólagos cuccra.
Azok pedig csak ritkán párosíthatóak a gyári távvezérlő karral, és gondolom emiatt szerelte ki a mi emberünk is.
Ezt amúgy nem értem, mert ha rá is bírnám szánni magam arra, hogy harmonikusan oda nem illő készüléket építsek be, azt biztosan szem előtt tartanám, hogy csak ellenállás-hálóval távvezérelhető készülék jöhetne szóba.

Rádió-ügyben én annyit csináltam a saját autómon, ami maximumot ki tudtam hozni a gyári állapotból:
A rádiót kicseréltem a gyári CD-játszós Clarionra, hozzá vettem egy gyári CD-tárat, nekem ehhez a vezetékezés is bent volt előre az autómban, kábeleznem sem kellett.
A hangszórókat kicseréltem jobbakra. A kalaptartó rejtett hangszóróinál erősen kompromisszumot kellett kötnöm, mivel csak extra keskeny hangszórók férnek el, de vágni, vagy burkolatot elhagyni nem akartam... Plusz én megdupláztam a rádiótávvezérlő kart is (balra, a tempomat-kar helyére is egy rádiótávvezérlő kart építettem be), így már nyolc funkciót tudok kormányról vezérelni.
A gyári készülék, a harmonikus illeszkedés a középkonzolba, plusz a nagyon kényelmes távvezérelhetőség nekem ennyit megér, hogy CD-ket kell írogatnom, hogy zenét tudjak az autóban hallgatni...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 103 104 [105]   Fel
 


Az oldal 0.493 másodperc alatt készült el 29 lekéréssel.