Szavazás

Kitől venné szívesebben kocsit?

Magánszemélytől
102 (80.3%)
Kereskedőtől
6 (4.7%)
Márkakereskedéstől
19 (15%)

Összes szavazó: 90

Szerző Téma: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!  (Megtekintve 823692 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető pirinyo

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.628
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 13
  • :2015 Augusztus, 09, 18:33:07
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #150 Dátum: 2007 Május, 22, 22:04:08 »


Nem volt tĂśrve a kocsi??? OldalĂĄrol hiĂĄnyolom a mĹąanyag dĂ­szcsĂ­kokat!??
Szerintem nem!Győrben láttam egyszer egy ugyanilyen kopasz felszereltségűt,fekete műanyag lökös,13"lemezfelni és műanyag díszcsík nélküli karosszéria.Azt hittem rosszul látok.Mondjuk ezt én nem venném meg. ::)
"Letiporhatnak,de meg nem győzhetnek,vádolhatnak,de meg nem hazudtolhatnak,elvehetik életed,de nem vehetik el igazságod."

hdanesz

  • Vendég
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #151 Dátum: 2007 Május, 23, 10:12:16 »
Milyen alkatrĂŠszek a legproblĂŠmĂĄsabbak? Mit nĂŠzzek meg mindenkĂŠpp?

Nem elérhető Sali

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.366
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 19
  • :2019 Március, 06, 14:34:39
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #152 Dátum: 2007 Május, 23, 14:06:20 »
nemtudom mennyire dominĂĄns az ĂĄr de az egyik klubb ĂŠs fĂłrumtĂĄrsunknak GĂłlya Petinek van egy eladĂł 5 ajtĂłs ferdehĂĄtjĂşja nagyon szĂŠp ĂŠs megkĂ­mĂŠlt ĂĄllapotban de lehet h meg tudnĂĄtok egyezni ĂŠs rĂĄadĂĄsul debreceni....sztem keresd meg! ( 2db 306-osa is van eladĂł)
kĂśnnyĹą annak, akinek nem nehĂŠz...

Nem elérhető Sali

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.366
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 19
  • :2019 Március, 06, 14:34:39
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #153 Dátum: 2007 Május, 23, 14:17:44 »
vidĂŠk, B10, allianzos szĂĄmlĂĄrĂłl utaltatom ĂĄt (ez -5%ot jelentett), fĂŠlĂŠvente fizetek (ez mĂŠg -5%), igy lett a vĂŠgĂśsszeg 20/ĂŠv..
gondolom a B10 nem a te nevedre szól...most ezen az aalapon ebből is lehetne etikai kérdést csinálni...
kĂśnnyĹą annak, akinek nem nehĂŠz...

Bobeek

  • Vendég
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #154 Dátum: 2007 Május, 23, 14:24:18 »
gondolom a B10 nem a te nevedre szól...most ezen az aalapon ebből is lehetne etikai kérdést csinálni...

nem az én nevemen van, hanem faterén.. azt nem értem viszont, hogy ebből miért lehetne etikai kérdést csinálni?!?!

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #155 Dátum: 2007 Május, 23, 15:16:15 »


Ja, hogy Te tĂśbb pĂŠnzt vettĂŠl fel a biztosĂ­tĂłtĂłl, mint amekkora kĂĄrod keletkezett? HĂĄt ez roppant etikus.... ::)





Ha hivatalosan engedélyezett, hogy elfogadjam a biztosító számlafelmutatás nélküli ajánlatát, akkor (szerintem) etikus, hogy élek a lehetőséggel.
Az sem etikátlan, hogy olyan fényezőnél dolgoztatok, aki erősen a márkaszervizek díjai alatt számláz...

Az pedig rĂłlam szĂłl, hogy nem vezetek szervizkĂśnyvet. BĂĄr azt hiszem, hogy ez nem is ide tartozik, hiszen oda legtĂśbben csak a karbantartĂĄsokat szoktĂĄk felvezettetni, a baleseti javĂ­tĂĄsokat csak ritkĂĄn...

Azt viszont furcsállom, hogy tízezres nagyságrendű megtakarításokról írtatok. Minden évben végig szoktam nézni, és nekem soha nem a MÁV, KÖBE, stb. szokott a legolcsóbb lenni. Már többször váltottam én is biztosítót, tehát nem ez ellen a gyakorlat ellen írtam...

KĂĄdas NĂĄndor

  • Vendég
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #156 Dátum: 2007 Május, 23, 15:18:59 »
nem az én nevemen van, hanem faterén.. azt nem értem viszont, hogy ebből miért lehetne etikai kérdést csinálni?!?!

Én se értem,senkit se érdekel!!Az enyém is a fater nevén.

hdanesz

  • Vendég
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #157 Dátum: 2007 Május, 23, 15:20:15 »
nemtudom mennyire dominĂĄns az ĂĄr de az egyik klubb ĂŠs fĂłrumtĂĄrsunknak GĂłlya Petinek van egy eladĂł 5 ajtĂłs ferdehĂĄtjĂşja nagyon szĂŠp ĂŠs megkĂ­mĂŠlt ĂĄllapotban de lehet h meg tudnĂĄtok egyezni ĂŠs rĂĄadĂĄsul debreceni....sztem keresd meg! ( 2db 306-osa is van eladĂł)
KĂśszi, Ă­rtam neki. :)

cirmy

  • Vendég
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #158 Dátum: 2007 Május, 23, 17:25:55 »
Én se értem,senkit se érdekel!!Az enyém is a fater nevén.

éshaneadjisten lesz valami kár? Ő bónuszait viszik? nekem a balaeset után azt kérdezte a rendőr hogy a biztosítás és az autó az én nevemem volt?

Bobeek

  • Vendég
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #159 Dátum: 2007 Május, 23, 17:45:59 »
éshaneadjisten lesz valami kár? Ő bónuszait viszik? nekem a balaeset után azt kérdezte a rendőr hogy a biztosítás és az autó az én nevemem volt?

persze, hogy az ő bónusza veszik el, ez igy működik. az sztem nem érdeklni őket, hogy ki vezette az autót.. viszont, csak át kell menni egy másik biztositóhoz, megmondani, hogy átjövök ide, ha visszakapom a b10-et, azt jóidő.. ;D

golyapeter

  • Vendég
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #160 Dátum: 2007 Május, 23, 20:58:40 »
Milyen alkatrĂŠszek a legproblĂŠmĂĄsabbak? Mit nĂŠzzek meg mindenkĂŠpp?

HĂĄtsĂł hĂ­d!!!  + mĂŠg ezer aprĂłsĂĄg ami nehezĂ­theti a dolgod!!!  Mutatok majd egy olyan306-ost amin szinte minden szar de rĂĄnĂŠzĂŠsre meg ha le van mosva akkor semmi baja!!!

Nem elérhető Nick88

  • V.I.P
  • CsalĂĄdtag
  • **
  • Hozzászólások: 5.662
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 166
  • :2022 Január, 03, 16:05:29
    • Nick's Carstyling Page
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #161 Dátum: 2007 Május, 23, 21:06:54 »
Én se értem,senkit se érdekel!!Az enyém is a fater nevén.


Akkor az nem is a tied! ;D ;D

m-tom

  • Vendég
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #162 Dátum: 2007 Május, 23, 22:12:37 »
Ha hivatalosan engedélyezett, hogy elfogadjam a biztosító számlafelmutatás nélküli ajánlatát, akkor (szerintem) etikus, hogy élek a lehetőséggel.
Az sem etikátlan, hogy olyan fényezőnél dolgoztatok, aki erősen a márkaszervizek díjai alatt számláz...

Az pedig rĂłlam szĂłl, hogy nem vezetek szervizkĂśnyvet. BĂĄr azt hiszem, hogy ez nem is ide tartozik, hiszen oda legtĂśbben csak a karbantartĂĄsokat szoktĂĄk felvezettetni, a baleseti javĂ­tĂĄsokat csak ritkĂĄn...

Azt viszont furcsállom, hogy tízezres nagyságrendű megtakarításokról írtatok. Minden évben végig szoktam nézni, és nekem soha nem a MÁV, KÖBE, stb. szokott a legolcsóbb lenni. Már többször váltottam én is biztosítót, tehát nem ez ellen a gyakorlat ellen írtam...

Zimu,

Jópár dologban egyetértünk, nekem csak az "etikus - nem etikus" minősítéssel van bajom ebben az eszmecserében.
Valóban, hivatalosan engedélyezett, hogy számla nélkül, "okosan" hozasd helyre az autódat abból a pénzből, amit kaptál.
De továbbra is fenntartom, hogy ugyanígy hivatalosan engedélyezett és szabályozott a Mo-on bejegyzett legolcsóbb biztosító ajánlatát elfogadni egy olyan szolgáltatásra, amit kötelező igénybe venned úgy, hogy abból neked nem igazán származik semmi előnyöd, miközben nem teszel autóstársad kárára sem.
Nekem is (és gondolom még sokunknak) volt jó és rossz tapasztalata akár a legnagyobb biztosítókkal is, mégis úgy gondolom, nem szerencsés "nem etikusnak" minősíteni azt, ha valaki az X Biztosítót, vagy éppen a legolcsóbb megoldást választja.
Nem arról van szó, hogy csak azért, hogy további ezreseket megspóroljál, mondjuk Szlovákiában vagy Romániában kötsz kötelező biztosítást az autóra, hogy aztán a károsult szaladgáljon a világ végére, mire valaki esetleg fizet neki (talán emlékszel, nem is olyan régen volt ez téma autós berkekben)...

RemĂŠlem nincs harag, mindenesetre ĂŠn hasznosnak ĂŠreztem ezt a vitĂĄt, hogy megismerjĂźk ĂŠs prĂłbĂĄljuk megĂŠrteni a mĂĄsik ĂĄllĂĄspontjĂĄt.

A Többiektől pedig elnézést kérek, hogy széttúrtuk ez a topicot, de lehet, hogy hasznos lenne egy VITA topicot nyitni a kultúrált véleménycsere lebonyolítására.

Sorry!

Nem elérhető zimurgy

  • ModerĂĄtor
  • KlubfĂźggő
  • ****
  • Hozzászólások: 3.576
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 337
  • :2024 Április, 18, 09:50:02
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #163 Dátum: 2007 Május, 23, 22:54:21 »
Zimu,

Jópár dologban egyetértünk, nekem csak az "etikus - nem etikus" minősítéssel van bajom ebben az eszmecserében.
Valóban, hivatalosan engedélyezett, hogy számla nélkül, "okosan" hozasd helyre az autódat abból a pénzből, amit kaptál.
De továbbra is fenntartom, hogy ugyanígy hivatalosan engedélyezett és szabályozott a Mo-on bejegyzett legolcsóbb biztosító ajánlatát elfogadni egy olyan szolgáltatásra, amit kötelező igénybe venned úgy, hogy abból neked nem igazán származik semmi előnyöd, miközben nem teszel autóstársad kárára sem.
Nekem is (és gondolom még sokunknak) volt jó és rossz tapasztalata akár a legnagyobb biztosítókkal is, mégis úgy gondolom, nem szerencsés "nem etikusnak" minősíteni azt, ha valaki az X Biztosítót, vagy éppen a legolcsóbb megoldást választja.
Nem arról van szó, hogy csak azért, hogy további ezreseket megspóroljál, mondjuk Szlovákiában vagy Romániában kötsz kötelező biztosítást az autóra, hogy aztán a károsult szaladgáljon a világ végére, mire valaki esetleg fizet neki (talán emlékszel, nem is olyan régen volt ez téma autós berkekben)...

RemĂŠlem nincs harag, mindenesetre ĂŠn hasznosnak ĂŠreztem ezt a vitĂĄt, hogy megismerjĂźk ĂŠs prĂłbĂĄljuk megĂŠrteni a mĂĄsik ĂĄllĂĄspontjĂĄt.

A Többiektől pedig elnézést kérek, hogy széttúrtuk ez a topicot, de lehet, hogy hasznos lenne egy VITA topicot nyitni a kultúrált véleménycsere lebonyolítására.

Sorry!

Ó, semmi harag, teermészetesen!
Sőt: egészen hasonló több kérdésben az álláspontunk.
Én is mindig a lehető legolcsóbb biztosítót szoktam választani, de mikor 200 Ft-tal nyert volna a KÖBE, akkor természetesen azonnal a másik olcsó, de "nagynevű" mellett döntöttem...
Abban is igazad van, hogy kutya kĂśtelessĂŠge (lenne) minden biztosĂ­tĂłnak egy minimĂĄl-szolgĂĄltatĂĄst feltĂŠtelek nĂŠlkĂźl biztosĂ­tani...

levente33

  • Vendég
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #164 Dátum: 2007 Május, 24, 10:33:02 »
Valaki meg tudja-e nekem mondani, hogy ha egy magĂĄnszemĂŠlynek tĂśbb autĂłja van kap-e kedvezmĂŠnyt a mĂĄsodik autĂłra a biztosĂ­tĂłnĂĄl?

Nem elérhető Sali

  • V.I.P
  • MĂĄniĂĄkus
  • **
  • Hozzászólások: 1.366
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 19
  • :2019 Március, 06, 14:34:39
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #165 Dátum: 2007 Május, 24, 10:51:25 »
Valaki meg tudja-e nekem mondani, hogy ha egy magĂĄnszemĂŠlynek tĂśbb autĂłja van kap-e kedvezmĂŠnyt a mĂĄsodik autĂłra a biztosĂ­tĂłnĂĄl?

ezt biztosĂ­tĂłja vĂĄlogatja hogy hĂĄny darab jĂĄrmĹą utĂĄn ad kedvezmĂŠnyt.A bĂłnusz kedvezmĂŠny termĂŠszetesen csak 1db jĂĄrmĹą utĂĄn jĂĄr de azt te vĂĄlaszthatos meg melyik legyen....
kĂśnnyĹą annak, akinek nem nehĂŠz...

jozsef

  • Vendég
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #166 Dátum: 2007 Május, 25, 08:52:23 »
Üdv Mindenkinek!

A vĂŠlemĂŠnyeteket szeretnĂŠm megtudni egy hasznĂĄlt PeugeotrĂłl. Egy kereskedĂŠsben talĂĄltam egy elĂŠg jĂł ĂĄllapotĂş, 8 ĂŠves 306-ost, melyet 1 ĂŠv garanciĂĄval adnĂĄnak. Egy problĂŠmĂĄs rĂŠszt talĂĄlatam rajta: az autĂł oldalsĂł ablakainak aljĂĄn lĂŠvő gumicsĂ­k (ami kĂśzĂŠ az ablak becsĂşszik) tĂśbb helyen is fel van hĂłlyagosodva, Ăşgy hogy a hĂłlyagok nem nyomhatĂłak vissza kĂŠzzel sem. Úgy nĂŠz ki, mintha esetleg rozsda lenne alatta, ĂŠs az nyomnĂĄ fel a gumit. A kereskedő szerint a gum alatt egy alumĂ­nium csĂ­k talĂĄlhatĂł, aminek az oxidĂĄciĂłjĂĄnak a kĂśvetkezmĂŠnye a kitĂźremkedĂŠs.  ???
KĂŠrnĂŠm szĂŠpen a vĂŠlemĂŠnyeteket!

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #167 Dátum: 2007 Május, 25, 09:10:29 »
Üdv Mindenkinek!

A vĂŠlemĂŠnyeteket szeretnĂŠm megtudni egy hasznĂĄlt PeugeotrĂłl. Egy kereskedĂŠsben talĂĄltam egy elĂŠg jĂł ĂĄllapotĂş, 8 ĂŠves 306-ost, melyet 1 ĂŠv garanciĂĄval adnĂĄnak. Egy problĂŠmĂĄs rĂŠszt talĂĄlatam rajta: az autĂł oldalsĂł ablakainak aljĂĄn lĂŠvő gumicsĂ­k (ami kĂśzĂŠ az ablak becsĂşszik) tĂśbb helyen is fel van hĂłlyagosodva, Ăşgy hogy a hĂłlyagok nem nyomhatĂłak vissza kĂŠzzel sem. Úgy nĂŠz ki, mintha esetleg rozsda lenne alatta, ĂŠs az nyomnĂĄ fel a gumit. A kereskedő szerint a gum alatt egy alumĂ­nium csĂ­k talĂĄlhatĂł, aminek az oxidĂĄciĂłjĂĄnak a kĂśvetkezmĂŠnye a kitĂźremkedĂŠs.  ???
KĂŠrnĂŠm szĂŠpen a vĂŠlemĂŠnyeteket!

Szia!

Ha csak ez a baja, akkor nyugodtan vedd meg! A gumi lehĂşzĂłban tĂŠnyleg van fĂŠm de nem tudom, hogy vas vagy alu...
kicsit az esztĂŠtikĂĄjĂĄn ront ez a dolog de semmi problĂŠmĂĄt nem tudd okozni!!!! Viszont olyan 5-6eFt kĂśrnyĂŠkĂŠn lehet venni mĂĄrkaszervizben!

Rob
 

Bobeek

  • Vendég
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #168 Dátum: 2007 Május, 25, 09:22:57 »
Szia!

Ha csak ez a baja, akkor nyugodtan vedd meg! A gumi lehĂşzĂłban tĂŠnyleg van fĂŠm de nem tudom, hogy vas vagy alu...
kicsit az esztĂŠtikĂĄjĂĄn ront ez a dolog de semmi problĂŠmĂĄt nem tudd okozni!!!! Viszont olyan 5-6eFt kĂśrnyĂŠkĂŠn lehet venni mĂĄrkaszervizben!

Rob
 

igy van, egy ilyen dolog ne gĂĄtoljon meg, egyĂŠbkĂŠnt szedd ki nyugodtan, ĂŠs nĂŠzd meg mi a helyzet alatta! letekert ablaknĂĄl felfelĂŠ hĂşzod, ĂŠs kijĂśn szĂŠpen..

drarpad

  • Vendég
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #169 Dátum: 2007 Május, 25, 09:53:18 »
Üdv Mindenkinek!

A vĂŠlemĂŠnyeteket szeretnĂŠm megtudni egy hasznĂĄlt PeugeotrĂłl. Egy kereskedĂŠsben talĂĄltam egy elĂŠg jĂł ĂĄllapotĂş, 8 ĂŠves 306-ost, melyet 1 ĂŠv garanciĂĄval adnĂĄnak. Egy problĂŠmĂĄs rĂŠszt talĂĄlatam rajta: az autĂł oldalsĂł ablakainak aljĂĄn lĂŠvő gumicsĂ­k (ami kĂśzĂŠ az ablak becsĂşszik) tĂśbb helyen is fel van hĂłlyagosodva, Ăşgy hogy a hĂłlyagok nem nyomhatĂłak vissza kĂŠzzel sem. Úgy nĂŠz ki, mintha esetleg rozsda lenne alatta, ĂŠs az nyomnĂĄ fel a gumit. A kereskedő szerint a gum alatt egy alumĂ­nium csĂ­k talĂĄlhatĂł, aminek az oxidĂĄciĂłjĂĄnak a kĂśvetkezmĂŠnye a kitĂźremkedĂŠs.  ???
KĂŠrnĂŠm szĂŠpen a vĂŠlemĂŠnyeteket!
Ha tĂŠnyleg csak ennyi a gond vele akkor ne habozz megvenni sztem se!
Viszont a garancia ĂŠrdekelne, mire terjed ki egy 8 ĂŠves hasznĂĄlt autĂł esetĂŠben?

jozsef

  • Vendég
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #170 Dátum: 2007 Május, 25, 10:16:37 »
KĂśszĂśnĂśm a vĂŠlemĂŠnyeteket!

Ezek szerint a problĂŠma nem terjedhet tovĂĄbb a karosszĂŠriĂĄra.

Az autót MAPFRE garanciával adják, amelyről a http://www.creditcar.hu/index.php?f=gar címen található néhány részlet, de a pontos feltételeknek még nem jártam utána.

Üdv Mindenkinek!

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #171 Dátum: 2007 Május, 25, 10:54:44 »
KĂśszĂśnĂśm a vĂŠlemĂŠnyeteket!

Ezek szerint a problĂŠma nem terjedhet tovĂĄbb a karosszĂŠriĂĄra.

Az autót MAPFRE garanciával adják, amelyről a http://www.creditcar.hu/index.php?f=gar címen található néhány részlet, de a pontos feltételeknek még nem jártam utána.

Üdv Mindenkinek!

nem terjedhet tovĂĄbb.
galvanizált a kaszni.... nekem 93'-as a kocsim és még egy szem rozsda sincs rajta kivéve egy helyen kezdett rohadni de azt be tudom annak, hogy a csomi hátfala (zát híd) lett cserélve egy baleset után és sajnos nagyon rosszul dolgozott a lakatos! nem kezelte le rendesen a felületett aztán a fényező is rossz munkát végzett így kicsit el kezdett rozsdásodni a heggesztés mentén a csomi fenék lemeze...

Nem elérhető pirinyo

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.628
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 13
  • :2015 Augusztus, 09, 18:33:07
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #172 Dátum: 2007 Május, 25, 14:50:04 »
Üdv Mindenkinek!

A vĂŠlemĂŠnyeteket szeretnĂŠm megtudni egy hasznĂĄlt PeugeotrĂłl. Egy kereskedĂŠsben talĂĄltam egy elĂŠg jĂł ĂĄllapotĂş, 8 ĂŠves 306-ost, melyet 1 ĂŠv garanciĂĄval adnĂĄnak. Egy problĂŠmĂĄs rĂŠszt talĂĄlatam rajta: az autĂł oldalsĂł ablakainak aljĂĄn lĂŠvő gumicsĂ­k (ami kĂśzĂŠ az ablak becsĂşszik) tĂśbb helyen is fel van hĂłlyagosodva, Ăşgy hogy a hĂłlyagok nem nyomhatĂłak vissza kĂŠzzel sem. Úgy nĂŠz ki, mintha esetleg rozsda lenne alatta, ĂŠs az nyomnĂĄ fel a gumit. A kereskedő szerint a gum alatt egy alumĂ­nium csĂ­k talĂĄlhatĂł, aminek az oxidĂĄciĂłjĂĄnak a kĂśvetkezmĂŠnye a kitĂźremkedĂŠs.  ???
KĂŠrnĂŠm szĂŠpen a vĂŠlemĂŠnyeteket!
Tipikus hiba több ilyennel találkoztam már,mikor 306-ost kerestem magamnak 2-évvel ezelőtt..De ez ne hátráltasson vedd meg ha jó.
"Letiporhatnak,de meg nem győzhetnek,vádolhatnak,de meg nem hazudtolhatnak,elvehetik életed,de nem vehetik el igazságod."

Nem elérhető pirinyo

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.628
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 13
  • :2015 Augusztus, 09, 18:33:07
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #173 Dátum: 2007 Május, 25, 14:52:45 »
nem terjedhet tovĂĄbb.
galvanizált a kaszni.... nekem 93'-as a kocsim és még egy szem rozsda sincs rajta kivéve egy helyen kezdett rohadni de azt be tudom annak, hogy a csomi hátfala (zát híd) lett cserélve egy baleset után és sajnos nagyon rosszul dolgozott a lakatos! nem kezelte le rendesen a felületett aztán a fényező is rossz munkát végzett így kicsit el kezdett rozsdásodni a heggesztés mentén a csomi fenék lemeze...
Volt a tieden felhĂłlyagosodĂł rozsdĂĄs rĂŠsz a c oszlopon bal oldalon.Tavaly felvonulĂĄsi tĂŠri talin lĂĄttam.De a SzĂĄntĂłdi talira mĂĄr el volt tĂźntetve.Vagy tĂŠvedek?Keresek rĂłla kĂŠpet. ::)
"Letiporhatnak,de meg nem győzhetnek,vádolhatnak,de meg nem hazudtolhatnak,elvehetik életed,de nem vehetik el igazságod."

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #174 Dátum: 2007 Május, 25, 16:37:52 »
Volt a tieden felhĂłlyagosodĂł rozsdĂĄs rĂŠsz a c oszlopon bal oldalon.Tavaly felvonulĂĄsi tĂŠri talin lĂĄttam.De a SzĂĄntĂłdi talira mĂĄr el volt tĂźntetve.Vagy tĂŠvedek?Keresek rĂłla kĂŠpet. ::)

igazad van volt... egy régi német sérülésből származott... már nincs meg :) egy 5*10cm-s lemez lett ki vágva és be foltozva!

hegyus

  • Vendég
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #175 Dátum: 2007 Május, 30, 11:35:38 »
Szerintem sedanosoknak megĂŠrnĂŠ  http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1268352&command=ugras&screenwidth=1152
Ha nem a hĂĄzra kellene a sok lĂłvĂŠ akkor biztos rĂĄcsapnĂŠk. :D

KĂĄdas NĂĄndor

  • Vendég
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #176 Dátum: 2007 Május, 30, 12:10:21 »
Szerintem sedanosoknak megĂŠrnĂŠ  http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1268352&command=ugras&screenwidth=1152
Ha nem a hĂĄzra kellene a sok lĂłvĂŠ akkor biztos rĂĄcsapnĂŠk. :D

Ha valaki megveszik akkor igényt tartok a középső boxra ;D ;D

cirmy

  • Vendég
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #177 Dátum: 2007 Május, 30, 17:41:00 »
Ha valaki megveszik akkor igényt tartok a középső boxra ;D ;D

ĂŠn meg a kormĂĄnymĹąre de komolyan!!! ez a kocsi bizti borult..

Nem elérhető lajos

  • FĂŠrfi
  • KlubfĂźggő
  • *
  • Hozzászólások: 3.855
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 162
  • :2023 December, 14, 20:36:08
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #178 Dátum: 2007 Május, 30, 18:06:57 »
ĂŠn meg a kormĂĄnymĹąre de komolyan!!! ez a kocsi bizti borult..
légkondit mennyiért lehetne belőle kivenni?
"Ezt valĂłban ĂŠlmĂŠny...."

Gege

  • Vendég
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #179 Dátum: 2007 Május, 30, 18:46:39 »
Nekem lehet a kárpit kellene belőle :D

A vĂŠgĂŠn Ăśsszedobhatjuk rĂĄ a pĂŠnzt :D :D

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #180 Dátum: 2007 Május, 30, 20:14:01 »
légkondit mennyiért lehetne belőle kivenni?

70-100 kĂśrnyĂŠke + 30-40 a be szerelĂŠs!

m-tom

  • Vendég
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #181 Dátum: 2007 Május, 30, 21:19:33 »
ĂŠn meg a kormĂĄnymĹąre de komolyan!!! ez a kocsi bizti borult..

Tuti, mert Ă­rja is... :D
Minek neked a kormĂĄnymĹą?

Nem elérhető lajos

  • FĂŠrfi
  • KlubfĂźggő
  • *
  • Hozzászólások: 3.855
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 162
  • :2023 December, 14, 20:36:08
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #182 Dátum: 2007 Május, 30, 22:06:31 »
Szerintem sedanosoknak megĂŠrnĂŠ  http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1268352&command=ugras&screenwidth=1152
Ha nem a hĂĄzra kellene a sok lĂłvĂŠ akkor biztos rĂĄcsapnĂŠk. :D
Ja ĂŠn mĂĄr gondolkodtam egy klon kocsin de most sajna nem vagyok tĂşl jol elengedve. Most viszem a csalĂĄdot nyaralni.
"Ezt valĂłban ĂŠlmĂŠny...."

cirmy

  • Vendég
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #183 Dátum: 2007 Május, 30, 22:15:03 »
Tuti, mert Ă­rja is... :D
Minek neked a kormĂĄnymĹą?
két axilálcsukló lóg már eléggé keményen legalábbis remélem az... mert felemelem a kocsit eléggé nagyot tudok mozgatni a kerekeken úgy mindha a kormányösszekötő lógásást nézném... sztem az... másik: koppanik egy nagyot valami indulás/ megállásnál, nem mindig. nem cserélgetem külön. 6000vHUFért találtam egy- tulaj elmondása szerint jó állapotban lévőt- koplett kormányművet ami akárhogyan is megéri.

Nem elérhető pirinyo

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.628
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 13
  • :2015 Augusztus, 09, 18:33:07
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #184 Dátum: 2007 Május, 31, 12:32:43 »
két axilálcsukló lóg már eléggé keményen legalábbis remélem az... mert felemelem a kocsit eléggé nagyot tudok mozgatni a kerekeken úgy mindha a kormányösszekötő lógásást nézném... sztem az... másik: koppanik egy nagyot valami indulás/ megállásnál, nem mindig. nem cserélgetem külön. 6000vHUFért találtam egy- tulaj elmondása szerint jó állapotban lévőt- koplett kormányművet ami akárhogyan is megéri.
Amit induláskor,megállásnál hallasz koppanást az szerintem lengőkarszilent lesz.Én jártam már így.Nézd meg először azt.De attól még a kerekén is elég nagyot tudsz mozdítani ha lóg.Sőt a szilent kopása esetén még a kormányon is ránt egyet induláskor,fékezéskor.Sajnos annak a javítási költsége,nem 6000 forint lesz. :-!
"Letiporhatnak,de meg nem győzhetnek,vádolhatnak,de meg nem hazudtolhatnak,elvehetik életed,de nem vehetik el igazságod."

Nem elérhető Rozsahegyir

  • AdminisztrĂĄtor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Hozzászólások: 20.758
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 343
  • :2023 December, 18, 18:06:42
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #185 Dátum: 2007 Május, 31, 13:00:49 »
Amit induláskor,megállásnál hallasz koppanást az szerintem lengőkarszilent lesz.Én jártam már így.Nézd meg először azt.De attól még a kerekén is elég nagyot tudsz mozdítani ha lóg.Sőt a szilent kopása esetén még a kormányon is ránt egyet induláskor,fékezéskor.Sajnos annak a javítási költsége,nem 6000 forint lesz. :-!

Bp. 19. ker. PĂĄkozd utca 12-14

SzillentezĂŠsel foglalkoznak utca ĂŠs verseny kocsikhoz!
Jövö héten viszem a tartalék lengő karjaimat meg csináltatni... 7200-10000ft közt csinálják a 4db szillentet.
Én a verseny célokra használatos szillentet választottam , mert jóval tartósabb és a nagyobb sebességet visszel el kanyarokban utána a kocsi!

m-tom

  • Vendég
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #186 Dátum: 2007 Május, 31, 20:14:22 »
két axilálcsukló lóg már eléggé keményen legalábbis remélem az... mert felemelem a kocsit eléggé nagyot tudok mozgatni a kerekeken úgy mindha a kormányösszekötő lógásást nézném... sztem az... másik: koppanik egy nagyot valami indulás/ megállásnál, nem mindig. nem cserélgetem külön. 6000vHUFért találtam egy- tulaj elmondása szerint jó állapotban lévőt- koplett kormányművet ami akárhogyan is megéri.

Mivel a Te autĂłd az egyik legfiatalabb a klubban, csodĂĄlkoznĂŠk ha tĂŠnyleg a kormĂĄnymĹąvel lenne gond...
A koppanást - a lejjebb részletezetteken kívül - talán még okozhatja a motor/váltótartó gumibak hibája, nem megfelelő rögzítése...

Nem elérhető pirinyo

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.628
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 13
  • :2015 Augusztus, 09, 18:33:07
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #187 Dátum: 2007 Június, 01, 12:34:52 »
Bp. 19. ker. PĂĄkozd utca 12-14

SzillentezĂŠsel foglalkoznak utca ĂŠs verseny kocsikhoz!
Jövö héten viszem a tartalék lengő karjaimat meg csináltatni... 7200-10000ft közt csinálják a 4db szillentet.
Én a verseny célokra használatos szillentet választottam , mert jóval tartósabb és a nagyobb sebességet visszel el kanyarokban utána a kocsi!
Ez jĂł info minden klubtagnak.
"Letiporhatnak,de meg nem győzhetnek,vádolhatnak,de meg nem hazudtolhatnak,elvehetik életed,de nem vehetik el igazságod."

Nem elérhető pirinyo

  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 2.628
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 13
  • :2015 Augusztus, 09, 18:33:07
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #188 Dátum: 2007 Június, 01, 12:38:39 »
két axilálcsukló lóg már eléggé keményen legalábbis remélem az... mert felemelem a kocsit eléggé nagyot tudok mozgatni a kerekeken úgy mindha a kormányösszekötő lógásást nézném... sztem az... másik: koppanik egy nagyot valami indulás/ megállásnál, nem mindig. nem cserélgetem külön. 6000vHUFért találtam egy- tulaj elmondása szerint jó állapotban lévőt- koplett kormányművet ami akárhogyan is megéri.
Azt hittem szerelőként meg tudod állapítani a hiba okát!Én más a negyedik Peugeotomat szaggatom volt olyan amelyikben 330 ezer kilóméter volt,de kormányművel még egyszer sem akadt gondom.Hozd el hozzám majd én megnézem a hiba pontos okát.Volt valaki a klubban aki ilyesmi miatt cserélt? :-!
"Letiporhatnak,de meg nem győzhetnek,vádolhatnak,de meg nem hazudtolhatnak,elvehetik életed,de nem vehetik el igazságod."

levente33

  • Vendég
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #189 Dátum: 2007 Június, 01, 14:39:41 »
Nem ismerem a 306-os felfüggesztését de más tipusoknál lehet még toronycsapágy is vagy a fölötte levő gumibak.

cirmy

  • Vendég
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #190 Dátum: 2007 Június, 01, 21:05:47 »
Azt hittem szerelőként meg tudod állapítani a hiba okát!Én más a negyedik Peugeotomat szaggatom volt olyan amelyikben 330 ezer kilóméter volt,de kormányművel még egyszer sem akadt gondom.Hozd el hozzám majd én megnézem a hiba pontos okát.Volt valaki a klubban aki ilyesmi miatt cserélt? :-!
1.: oldalirĂĄnyban akkor is lĂłg ha 50 pĂśzsĂłt 1000000 km versenytempĂłval szaggattĂĄl valaha...
2:  nem vagyok szerelő 1 ideje...
3: szerelőként állapítsd meg a hibát tessék leírtam a jelenséget ;)

Nem elérhető Jesi

  • FĂźred-Team (Senior Engineer)
  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 3.578
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 190
  • :2013 Január, 13, 16:22:52
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #191 Dátum: 2007 Július, 25, 07:18:43 »
Nem tud vki egy jĂł ĂĄllapotĂş. 98 utĂĄni 1.4-es klĂ­mĂĄs ĂśtajtĂłs 306-t? Le szeretnĂŠnk cserĂŠlni anyĂĄm 206-ĂĄt... ;)
NĂĄndi, BĂŠkĂŠscsabĂĄn van egy hirdetve hasznĂĄltautĂłn. Nincs kedved megnĂŠzni?
2.0T 8v (nem dĂ­zel)= ;D

KĂĄdas NĂĄndor

  • Vendég
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #192 Dátum: 2007 Július, 25, 08:22:29 »
Nem tud vki egy jĂł ĂĄllapotĂş. 98 utĂĄni 1.4-es klĂ­mĂĄs ĂśtajtĂłs 306-t? Le szeretnĂŠnk cserĂŠlni anyĂĄm 206-ĂĄt... ;)
NĂĄndi, BĂŠkĂŠscsabĂĄn van egy hirdetve hasznĂĄltautĂłn. Nincs kedved megnĂŠzni?


DĂŠlutĂĄn meg tudom nĂŠzni.Adj egy cĂ­met vagy linket!

Nem elérhető Jesi

  • FĂźred-Team (Senior Engineer)
  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 3.578
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 190
  • :2013 Január, 13, 16:22:52
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #193 Dátum: 2007 Július, 25, 13:40:53 »
DĂŠlutĂĄn meg tudom nĂŠzni.Adj egy cĂ­met vagy linket!

CĂ­m: BĂŠkĂŠscsaba,Szarvasi Ăşt 13.
TelefonszĂĄm: (+36) 66/328-820

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1086174&command=ugras&screenwidth=1024
2.0T 8v (nem dĂ­zel)= ;D

KĂĄdas NĂĄndor

  • Vendég
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #194 Dátum: 2007 Július, 25, 18:27:52 »

Nem elérhető Jesi

  • FĂźred-Team (Senior Engineer)
  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 3.578
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 190
  • :2013 Január, 13, 16:22:52
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #195 Dátum: 2007 Július, 26, 06:09:04 »
AzĂŠrt kĂśszi az ĂźgyintĂŠzĂŠst! Majd sĂśrben rendezzĂźk... ;)
2.0T 8v (nem dĂ­zel)= ;D

KĂĄdas NĂĄndor

  • Vendég
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #196 Dátum: 2007 Július, 26, 10:07:46 »
AzĂŠrt kĂśszi az ĂźgyintĂŠzĂŠst! Majd sĂśrben rendezzĂźk... ;)

Rendicsek! ;D

Nem elérhető Jesi

  • FĂźred-Team (Senior Engineer)
  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 3.578
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 190
  • :2013 Január, 13, 16:22:52
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #197 Dátum: 2007 Július, 26, 12:19:30 »
Van egy sĂśtĂŠtszĂźrke gĂŠp Hevesben. Van ottani klubtag?
2.0T 8v (nem dĂ­zel)= ;D

Bobeek

  • Vendég
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #198 Dátum: 2007 Július, 26, 12:21:51 »
itt szekĂłn van egy fehĂŠr break 2.0 benzines, beszĂŠld rĂĄ arra muterod..  :-)) _pug

Nem elérhető Jesi

  • FĂźred-Team (Senior Engineer)
  • V.I.P
  • KlubfĂźggő
  • **
  • Hozzászólások: 3.578
  • NĂŠpszerĹąsĂŠg: 190
  • :2013 Január, 13, 16:22:52
Re: Kocsi vĂĄsĂĄrlĂĄsrĂłl!
« Válasz #199 Dátum: 2007 Július, 26, 12:25:27 »
ElĂŠg kĂŠt kombi a csalĂĄdban... ;D Ha mĂĄr rĂĄbeszĂŠlĂŠs, akkor s16, vagy kabriĂł... :-!
2.0T 8v (nem dĂ­zel)= ;D

 


Google PageRank