Peugeot 306 Klub - Az Első Magyar Peugeot 306 Klub

Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Részletes kereső  

Szavazás

Kitől venné szívesebben kocsit?

Magánszemélytől
- 102 (80.3%)
Kereskedőtől
- 6 (4.7%)
Márkakereskedéstől
- 19 (15%)

Összes szavazó: 90


Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 105   Le

Szerző Téma: Kocsi vásárlásról!  (Megtekintve 820945 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Break 306

  • Vendég
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #100 Dátum: 2007 Március, 24, 19:45:43 »

De igen

hm az baráti.. diesellel sem versenyeztem.. ezek klímázós vagy sima értékek ?
A nyáron 6,5 4fő klimás hosszú úton.KB 250km mentem.
Naplózva

drarpad

  • Vendég
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #101 Dátum: 2007 Március, 25, 16:47:29 »

skacok, ismerős keres feleségének autót és az alábbit is nézte, általánosságokat már mondtam neki a típusról.
légyszi' véleményezzétek! (szerintem picit drága és kár hogy nincs benne klíma..)
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=964482&command=ugras&screenwidth=1024
Naplózva

Dakar 306

  • Füred-Team
  • V.I.P
  • Családtag
  • **
  • Népszerűség: 219
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 6.724
  • Autó színe: Fehér
  • Évjárat: 2000
  • Lakóhely: Maglód
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #102 Dátum: 2007 Március, 25, 19:34:35 »

skacok, ismerős keres feleségének autót és az alábbit is nézte, általánosságokat már mondtam neki a típusról.
légyszi' véleményezzétek! (szerintem picit drága és kár hogy nincs benne klíma..)
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=964482&command=ugras&screenwidth=1024

Irigykedem a motor a váltó és az első ülések miatt. :D
Szép,és jól felszerelt autó,a 88 ezer km nehezen hihető,és legalább ilyen nehezen bizonyitható... :-\
Naplózva

Nick88

  • V.I.P
  • Családtag
  • **
  • Népszerűség: 166
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 5.662
  • Autó színe: Silver
  • Évjárat: 2001.08
  • Lakóhely: Cegléd
  • Motor: 2.0HDI
  • Típus: Break
    • Nick's Carstyling Page
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #103 Dátum: 2007 Március, 25, 19:53:28 »

skacok, ismerős keres feleségének autót és az alábbit is nézte, általánosságokat már mondtam neki a típusról.
légyszi' véleményezzétek! (szerintem picit drága és kár hogy nincs benne klíma..)
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=964482&command=ugras&screenwidth=1024

Szép állapotba van látszólag! Ha ihetünk az órának akkor nincs is széthajtva! ;)

pirinyo

  • V.I.P
  • Klubfüggő
  • **
  • Népszerűség: 13
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 2.628
  • Autó színe: MOKQ
  • Évjárat: 1994
  • Lakóhely: Veszprémvarsány
  • Motor: 1.9D
  • Típus: 5 ajtós
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #104 Dátum: 2007 Március, 25, 20:28:14 »

skacok, ismerős keres feleségének autót és az alábbit is nézte, általánosságokat már mondtam neki a típusról.
légyszi' véleményezzétek! (szerintem picit drága és kár hogy nincs benne klíma..)
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=964482&command=ugras&screenwidth=1024
Csak a ködlámpát nem látom hol van!Amúgy jó lehet,hogy valami mozgáskorlátozott hölgy volt a gazdája az aut váltó miatt gondolom.A kilóméter kevés,de ha magyarországon vásárolt még az is hihető,hogy csak ennyit futott.
Naplózva
"Letiporhatnak,de meg nem győzhetnek,vádolhatnak,de meg nem hazudtolhatnak,elvehetik életed,de nem vehetik el igazságod."

drarpad

  • Vendég
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #105 Dátum: 2007 Március, 26, 11:12:28 »

Csak a ködlámpát nem látom hol van!Amúgy jó lehet,hogy valami mozgáskorlátozott hölgy volt a gazdája az aut váltó miatt gondolom.A kilóméter kevés,de ha magyarországon vásárolt még az is hihető,hogy csak ennyit futott.
Mindenkinek köszi a válaszokat! Ha van fejlemény majd jelzem. Vicces hogy az index fórumon is valaki egy (másik) 1,8-asról kérdezett épp :)
Naplózva

Break 306

  • Vendég
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #106 Dátum: 2007 Március, 27, 14:59:23 »

Csak a ködlámpát nem látom hol van!Amúgy jó lehet,hogy valami mozgáskorlátozott hölgy volt a gazdája az aut váltó miatt gondolom.A kilóméter kevés,de ha magyarországon vásárolt még az is hihető,hogy csak ennyit futott.
Ködlámpát lehet hogy a hátsóra gondol nem?
Naplózva

Tonyo83

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 60
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.434
  • Autó színe: Saxon kék
  • Évjárat: 1993
  • Lakóhely: BP
  • Motor: 1.8
  • Típus: 5 ajtós
  • Executive
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #107 Dátum: 2007 Március, 27, 23:25:52 »

Na elérkezett a nagy nap megvettem életem első autóját a kis pugot  ;D ;D ;D
Nem ment könnyen de végül is magamévá tettem egyet ahogy azt ígértem. Már alig bírok magammal mennék már érte csak a rohadt bürokrácia gátol az élvezetek halmozásában  O0
Naplózva
Életem első saját autója és büszke vagyok rá :D
Peugeot 306 XT 1.8i 8V benzinfaló

Bobeek

  • Vendég
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #108 Dátum: 2007 Március, 28, 01:46:30 »

Na elérkezett a nagy nap megvettem életem első autóját a kis pugot  ;D ;D ;D
Nem ment könnyen de végül is magamévá tettem egyet ahogy azt ígértem. Már alig bírok magammal mennék már érte csak a rohadt bürokrácia gátol az élvezetek halmozásában  O0

és milyen lesz, ha szabad érdeklődni?? évjárat, moci, benyó vagy dízel, ferde, vagy lépcsős, esetleg kombi??
Naplózva

Tonyo83

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 60
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.434
  • Autó színe: Saxon kék
  • Évjárat: 1993
  • Lakóhely: BP
  • Motor: 1.8
  • Típus: 5 ajtós
  • Executive
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #109 Dátum: 2007 Március, 28, 23:23:05 »

XT 1,8i 1993as első forgalomba helyezés Mo-n 1997. Lépcsős hátú 5 ajtós. Metál sötét szürke mintha grafit lenne. képeket mellékelek amint tudok természetesen a klub regisztrációs lap mellé :D
Naplózva
Életem első saját autója és büszke vagyok rá :D
Peugeot 306 XT 1.8i 8V benzinfaló

levente33

  • Vendég
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #110 Dátum: 2007 Május, 17, 12:46:09 »

Szevasztok,

Na meghirdettem az autómat, amint eladtam sürgösen akarok egy kombi 306-ost venni. Pár kérdesem lenne:

1. 800-900.000 ft-ért lehet kapni egy szép állapotú pugot?
2. Mennyi az éves biztosítása kb. (1,4 es vagy 1,6 -os mocival)
3. Átíratás költsége kb?
4. Mennyi idő az átíratás?

Egyelőre ennyi. Majd még kérdezek  ;) Köszzz...
Naplózva

Kádas Nándor

  • Vendég
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #111 Dátum: 2007 Május, 17, 12:59:08 »

Szevasztok,

Na meghirdettem az autómat, amint eladtam sürgösen akarok egy kombi 306-ost venni. Pár kérdesem lenne:

1. 800-900.000 ft-ért lehet kapni egy szép állapotú pugot?
2. Mennyi az éves biztosítása kb. (1,4 es vagy 1,6 -os mocival)
3. Átíratás költsége kb?
4. Mennyi idő az átíratás?

Egyelőre ennyi. Majd még kérdezek  ;) Köszzz...

Hali!
1. a www.hasznaltauto.hu igen nagy a választék.
2. ez sokmindentől függ.Érdemes több biztositónál érdeklődni
3. nem emlékszem pontosan ~40e Ft
4.kell hozzá eredetiség  vizsgálat és ha ez megvan akkor az adott okmányirodától függ.
Naplózva

Nick88

  • V.I.P
  • Családtag
  • **
  • Népszerűség: 166
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 5.662
  • Autó színe: Silver
  • Évjárat: 2001.08
  • Lakóhely: Cegléd
  • Motor: 2.0HDI
  • Típus: Break
    • Nick's Carstyling Page
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #112 Dátum: 2007 Május, 17, 13:41:36 »

Hali!
1. a www.hasznaltauto.hu igen nagy a választék.
2. ez sokmindentől függ.Érdemes több biztositónál érdeklődni
3. nem emlékszem pontosan ~40e Ft
4.kell hozzá eredetiség  vizsgálat és ha ez megvan akkor az adott okmányirodától függ.


Jó beszélt a tesa!  ;D Biztosítás tőled és az autótól is fugg majd amit veszel!

Rozsahegyir

  • Adminisztrátor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Népszerűség: 343
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 20.758
  • Autó színe: Ezüst
  • Évjárat: 2002/06
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 2.0 - 16V
  • Típus: Sedan
Naplózva

levente33

  • Vendég
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #114 Dátum: 2007 Május, 17, 13:55:05 »

Köszi a válaszokat.

A hasznaltauto,hu-t én is ismerem és minden nap átböngészem. A kérdést azért tettem fel, mivel tudjuk, hogy a valóságban a meghirdetett árból lehet alkudni, néha nem is keveset.

Másik dolog. Az autót egyik ismerősöm nevére fogom iratni, aki vidéki lakcímre van bejelentve, huszonéves srác. Úgy tudom, hogy biztosítást többet kell fizetni az 1,6 l-es motor után mint az 1,4-es után, de nem tudom a kategóriákat, illetve azt hogy mennyivel többet kell.
Naplózva

Jesi

  • Füred-Team (Senior Engineer)
  • V.I.P
  • Klubfüggő
  • **
  • Népszerűség: 190
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.578
  • Autó színe: Diablo Red - MOKQ
  • Évjárat: 1997.07
  • Lakóhely: Balatonfüred
  • Motor: Egyéb
  • Típus: Break
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #115 Dátum: 2007 Május, 17, 14:30:15 »

Lehet kapni 900 körül szép kombikat. Biztosítás kb 15000.-/év (nekem apám nevén fut...), átírás 18 ft/ccm, eredetvizsga május előtt 12 ezer volt asszem, azóta emelték... új forgalmi asszem 6000.- szóval nem occsó... :-\
Naplózva
2.0T 8v (nem dízel)= ;D

Rozsahegyir

  • Adminisztrátor
  • Le sem lehet lőni
  • *****
  • Népszerűség: 343
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 20.758
  • Autó színe: Ezüst
  • Évjárat: 2002/06
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 2.0 - 16V
  • Típus: Sedan
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #116 Dátum: 2007 Május, 17, 14:57:21 »

Köszi a válaszokat.

A hasznaltauto,hu-t én is ismerem és minden nap átböngészem. A kérdést azért tettem fel, mivel tudjuk, hogy a valóságban a meghirdetett árból lehet alkudni, néha nem is keveset.

Másik dolog. Az autót egyik ismerősöm nevére fogom iratni, aki vidéki lakcímre van bejelentve, huszonéves srác. Úgy tudom, hogy biztosítást többet kell fizetni az 1,6 l-es motor után mint az 1,4-es után, de nem tudom a kategóriákat, illetve azt hogy mennyivel többet kell.

a bizti sok mindentől füg....
Pl: Bálint meg Én is 12800/negyed év fizetünk (Bálint 28éves asszem és 2.0 Én meg 57év(Apámnevén) 1.6)

pár alkusz céget meg kellene nézni és a leg jobb ajánlat meg kötni (köbe máv és hasonlo biztiket meg nagyívben kerülni)!
Naplózva

Kádas Nándor

  • Vendég
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #117 Dátum: 2007 Május, 17, 14:59:31 »

a bizti sok mindentől füg....
Pl: Bálint meg Én is 12800/negyed év fizetünk (Bálint 28éves asszem és 2.0 Én meg 57év(Apámnevén) 1.6)

pár alkusz céget meg kellene nézni és a leg jobb ajánlat meg kötni (köbe máv és hasonlo biztiket meg nagyívben kerülni)!

Nekem 35e Ft évente,de nekem is fater nevén van. 8)
Naplózva

levente33

  • Vendég
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #118 Dátum: 2007 Május, 17, 15:05:36 »

Értem... akkor a biztosítást megúszom évi 50 ezerből.

Más kérdés. Hogyan nyílvánul meg a terpesztés a hátső hídnál, amit tőletek hallottam először. Mit kell nézni, honnan? Látszik szemre is vagy be kell mászi a kocsi alá vagy mi a fene?  ??? ::)
Naplózva

kispiros

  • Négyes
  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 86
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.986
  • Autó színe: peros, olyan lemanszos (PEKB/P3KB lemans/ vallelunga red)
  • Évjárat: 1993.06
  • Kor: 36
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajtós
  • S1 fanatic! XN, oszt?
    • http://www.306klub.hu/tagok/kispiros.html
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #119 Dátum: 2007 Május, 17, 15:37:01 »

Értem... akkor a biztosítást megúszom évi 50 ezerből.

Más kérdés. Hogyan nyílvánul meg a terpesztés a hátső hídnál, amit tőletek hallottam először. Mit kell nézni, honnan? Látszik szemre is vagy be kell mászi a kocsi alá vagy mi a fene?  ??? ::)

A terpesztés látszik szemre is, a hátsó kerék sikja nem függőleges.
A biztositáshoz, 1500cm3 -nél van a váltás valahogy így vannak (voltak?) a  kategóriák 1150-1500, 1500-2000
attól függetlenül, hogy benzines, vagy dízel.
De a hasznaltauto-n, nemcsak autók és alkatrészek vannak, a hasznos fül alatt van átírás kötségei menü  ;)
Naplózva
XN, fapad rulez!
de a végén még autó lesz belőle... XL :D de lehet nem :(
Espoo-wer

Sali

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.366
  • Autó színe: schwarz
  • Évjárat: 1996
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #120 Dátum: 2007 Május, 17, 17:27:35 »

Ajánlom mindenki figyelmében a www.netrisk.hu oldalt aki nem ismerné, vagy aktuális a biztosításkötése vagy úgyérzi sokat fizet.ez egy online kalkulátor ami a személyes szempontok és a kocsi adatai alapján megmondja az országban jelenlevő biztosítóknál konkrétan mennyit kell fizetned.voltak már elég nagy rácsodálkozások a baráti körben elég gyakori a kétszeres díjfizetés noha fele annyit is lehetne máshol...a mávval meg szerintem semmi baj álltlalában ők a legolcsóbbak és ha a kötelező biztosítás funkciójába mélyen belegondolunk teljesen mindegy kinek fizetsz csak fizess minél kevesebbet és riménkodj ha valaki neked jön ne mávos biztosítása legyen :D
Naplózva
könnyű annak, akinek nem nehéz...

Bobeek

  • Vendég
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #121 Dátum: 2007 Május, 17, 17:55:57 »

Ajánlom mindenki figyelmében a www.netrisk.hu oldalt aki nem ismerné, vagy aktuális a biztosításkötése vagy úgyérzi sokat fizet.ez egy online kalkulátor ami a személyes szempontok és a kocsi adatai alapján megmondja az országban jelenlevő biztosítóknál konkrétan mennyit kell fizetned.voltak már elég nagy rácsodálkozások a baráti körben elég gyakori a kétszeres díjfizetés noha fele annyit is lehetne máshol...a mávval meg szerintem semmi baj álltlalában ők a legolcsóbbak és ha a kötelező biztosítás funkciójába mélyen belegondolunk teljesen mindegy kinek fizetsz csak fizess minél kevesebbet és riménkodj ha valaki neked jön ne mávos biztosítása legyen :D

hát azért nem annyira egyszerű, hogy a legolcsóbbat kell választani.. én úgy tudom, hogy a máv, meg a hasonló biztositok úgy működnek, hogy ha évközben elfogy a lovettájuk, akkor emelik az összeget..
amúgy a link alapján 125ezer lenne a bizositásom egy évre az alianz-nál.. uhh, de durva! még jó hogy csak 20-at fizetek, ugyanennél.. :-)) O0
Naplózva

Dakar 306

  • Füred-Team
  • V.I.P
  • Családtag
  • **
  • Népszerűség: 219
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 6.724
  • Autó színe: Fehér
  • Évjárat: 2000
  • Lakóhely: Maglód
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #122 Dátum: 2007 Május, 17, 18:24:06 »

hát azért nem annyira egyszerű, hogy a legolcsóbbat kell választani.. én úgy tudom, hogy a máv, meg a hasonló biztositok úgy működnek, hogy ha évközben elfogy a lovettájuk, akkor emelik az összeget..
amúgy a link alapján 125ezer lenne a bizositásom egy évre az alianz-nál.. uhh, de durva! még jó hogy csak 20-at fizetek, ugyanennél.. :-)) O0

Biztosítási összeget nem emelhetnek! Erre van az éves tagdíj. De miután az is csak 1-2 ezres,még 100%-os emelés után is olcsóbb marad,bár még soha nem hallottam konkrétumot,hogy emelték volna....
Naplózva

golyapeter

  • Vendég
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #123 Dátum: 2007 Május, 17, 19:24:45 »

a biztosító témában Salival és Dakarral vagyok!  Máv és köbe a legjobb!

Levente!

Vedd meg az enyémet, bár nem kombi de nagyon egyben van!!!
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1207232&command=ugras&screenwidth=1024
Naplózva

Tonyo83

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 60
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.434
  • Autó színe: Saxon kék
  • Évjárat: 1993
  • Lakóhely: BP
  • Motor: 1.8
  • Típus: 5 ajtós
  • Executive
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #124 Dátum: 2007 Május, 17, 21:02:07 »

A terpesztés látszik szemre is, a hátsó kerék sikja nem függőleges.
A biztositáshoz, 1500cm3 -nél van a váltás valahogy így vannak (voltak?) a  kategóriák 1150-1500, 1500-2000
attól függetlenül, hogy benzines, vagy dízel.
De a hasznaltauto-n, nemcsak autók és alkatrészek vannak, a hasznos fül alatt van átírás kötségei menü  ;)

A kategóriák felső határa 1501-1801 1,8-tól 2,5 ig egy kategória. Átirítás nekem 45 volt. (1,8i) biztosítás 17/negyedév (bp). Papírok intézése 3 nap.
Naplózva
Életem első saját autója és büszke vagyok rá :D
Peugeot 306 XT 1.8i 8V benzinfaló

Dakar 306

  • Füred-Team
  • V.I.P
  • Családtag
  • **
  • Népszerűség: 219
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 6.724
  • Autó színe: Fehér
  • Évjárat: 2000
  • Lakóhely: Maglód
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #125 Dátum: 2007 Május, 17, 21:06:00 »

Nekünk 1,4-re a biztositás 4700/negyedév. Vidéki lakcím,B10.  ;)
Naplózva

m-tom

  • Vendég
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #126 Dátum: 2007 Május, 17, 22:16:29 »

Biztosítási összeget nem emelhetnek! Erre van az éves tagdíj. De miután az is csak 1-2 ezres,még 100%-os emelés után is olcsóbb marad,bár még soha nem hallottam konkrétumot,hogy emelték volna....

Az a baj velük, hogy MÁV Biztosító "Egyesület", ezért az egyesület közösen viseli a terheket (extrém esetben kérhet pótbefizetést a tagoktól), nem úgy, mint egy piaci alapon működő biztosító. De drarpad tudna többet mesélni róluk, mivel a károkozója itt volt...  :(
Naplózva

Dakar 306

  • Füred-Team
  • V.I.P
  • Családtag
  • **
  • Népszerűség: 219
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 6.724
  • Autó színe: Fehér
  • Évjárat: 2000
  • Lakóhely: Maglód
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #127 Dátum: 2007 Május, 17, 22:21:50 »

Az a baj velük, hogy MÁV Biztosító "Egyesület", ezért az egyesület közösen viseli a terheket (extrém esetben kérhet pótbefizetést a tagoktól), nem úgy, mint egy piaci alapon működő biztosító. De drarpad tudna többet mesélni róluk, mivel a károkozója itt volt...  :(

A saját biztositóddal efektiv sosem kerülsz kapcsolatba,Te csak fizetsz neki. Az hogy más szív miatta,(az akivel esetleg ütközöl)az mondjuk engem tökre nem érdekelne,legalább csak emiatt biztos nem mennék másik biztosítóhoz. Bár a dolog elméleti,mert a K&H-nál van a kocsink...
Naplózva

m-tom

  • Vendég
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #128 Dátum: 2007 Május, 17, 22:38:50 »

A saját biztositóddal efektiv sosem kerülsz kapcsolatba,Te csak fizetsz neki.

Ez így van egy piaci biztosítónál (kft, Rt, Zrt), aki a biztosítási díj fejében átvállalja tőled a kockázatot és utána semmi közöd hozzá, hogy tud-e fizetni a károsultnak vagy sem.
De nem így van egy egyesületnél, pont ezért tiltották le őket tavaly év végén.
Bár most azt írják a honlapon, hogy nem kérhetnek pótbefizetést:
(még he ez is lenne a legolcsóbb számomra, én azért nem mennék hozzájuk)

"A MÁV Általános Biztosító Egyesület (MÁV ÁBE) kötelező gépjármű felelősségbiztosítási (kgfb) tevékenységének felfüggesztése 2006. november 30-a napjának elteltével lejár. Ezáltal az Egyesület 2006. december 1-jétől ismét jogosulttá válik kgfb-ajánlatok befogadására. Az év végéig tartó átszerződési időszakban így olyan biztosított ügyfelek is kgfb-szerződést köthetnek az Egyesületnél, akik előzőleg azt felmondták valamely más piaci szereplőnél. A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete egyidejűleg felügyeleti biztost rendelt ki az Egyesülethez. A biztos feladata, hogy az Egyesület a nyilvántartási rendszerében a korábbi felügyeleti határozatokban megállapított jogszabálysértéseket maradéktalanul szüntesse meg. A Felügyelet 180 napra rendelte ki a biztost, aki azonban rövidebb idő elteltével is visszahívható, ha az Egyesület a határozatban megállapított feladatot hamarabb végrehajtja. A kirendelés időtartama alatt a felügyeleti biztos gyakorolja a vezető állású személynek a jogszabályokban és az alapszabályban meghatározott jogait.

...

Tájékoztatjuk, hogy legutóbbi Közgyűlésünk határozatai szerint a tagdíj 2007. évben évi 2.000,- Ft, valamint tagjainknak - veszteséges működés esetén - a továbbiakban nincs pótbefizetési kötelezettsége. Ha a részletek iránt érdeklődik, a Honlapunkon megtalálható Egyesületünk hatályos Alapszabálya, egységes szerkezetben az eddigi módosításokkal"
 
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #129 Dátum: 2007 Május, 18, 08:04:40 »

Ajánlom mindenki figyelmében a www.netrisk.hu oldalt aki nem ismerné, vagy aktuális a biztosításkötése vagy úgyérzi sokat fizet.ez egy online kalkulátor ami a személyes szempontok és a kocsi adatai alapján megmondja az országban jelenlevő biztosítóknál konkrétan mennyit kell fizetned.voltak már elég nagy rácsodálkozások a baráti körben elég gyakori a kétszeres díjfizetés noha fele annyit is lehetne máshol...a mávval meg szerintem semmi baj álltlalában ők a legolcsóbbak és ha a kötelező biztosítás funkciójába mélyen belegondolunk teljesen mindegy kinek fizetsz csak fizess minél kevesebbet és riménkodj ha valaki neked jön ne mávos biztosítása legyen :D


Uraim!
Etika is létezik a világon, nemdenem?
Milyen dolog az, hogy évi max.2-3 ezer forint miatt olyan biztosítóhoz megyünk, amelyekről tudjuk, hogy eleve tisztességtelenek, senkinek nem akarnak korrektül, időben fizetni?
Akkor meg dühöngünk, hogy ha a nekünk kárt okozó személy ilyen gazembereknél kötötte a biztosítását???

Ismerek én olyan embert is, aki állandóan váltogatja a biztosítóját, és pár hónap után nem fizet. Mindig hónapok telnek el, mire a biztosítója megelégeli, és szerződést bont vele. Ekkor keres egy másik biztosítót.
Gyakorlatilag az év bő felében nem is fizet semmit.
Szerintetek ez is etikus?
Naplózva

m-tom

  • Vendég
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #130 Dátum: 2007 Május, 18, 11:25:04 »


Uraim!
Etika is létezik a világon, nemdenem?
Milyen dolog az, hogy évi max.2-3 ezer forint miatt olyan biztosítóhoz megyünk, amelyekről tudjuk, hogy eleve tisztességtelenek, senkinek nem akarnak korrektül, időben fizetni?
Akkor meg dühöngünk, hogy ha a nekünk kárt okozó személy ilyen gazembereknél kötötte a biztosítását???

Ismerek én olyan embert is, aki állandóan váltogatja a biztosítóját, és pár hónap után nem fizet. Mindig hónapok telnek el, mire a biztosítója megelégeli, és szerződést bont vele. Ekkor keres egy másik biztosítót.
Gyakorlatilag az év bő felében nem is fizet semmit.
Szerintetek ez is etikus?


Olyat "hivatalosan" nem tudunk, hogy egy bizonyos biztosító nem korrekt vagy sokat kekeckedik az ügyféllel, mert mindegyik azt állítja magáról, hogy tisztességesen jár el.
Egy adott káreseménynél a MÁV Biztosítónak havi 2e Ft biztosítási díjért ugyanolyan gyorsan és ugyanakkora kártérítést kellene fizetnie a károsultnak, mintha a károkozó havi 20e-ért van az Allianznál, ebben elvileg nem lehetne különbség. A baj csak az, hogy ez nem összemérhető, mert Te, mint károsult nem mehetsz el kilincselni a biztosítókhoz, hogy ki ad érte többet...

Ha nem így van, akkor lehet menni a PSZÁF-hez, bemószerolni őket, csak tudd bizonyítani.... ::)

A biztosítási díjbeli különbség a többletszolgáltatásokat takarja (a fapados repülő is elvisz ugyanoda, csak kaját nem kapsz...)
Tehát itt nincs szó etikáról sztem...




Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #131 Dátum: 2007 Május, 18, 14:17:22 »


Tehát itt nincs szó etikáról sztem...





[/quote]

Szóval egészen véletlen dolog volt, hogy mikor letolatták drardap autóját, akkor ő előre kétségbe esett, mikor megtudta, hogy MÁVos a károkozó?
Micsoda véletlen, hogy a félelme beigazolódott...

Lehet, hogy az is véletlen, hogy egyszer volt esetem egy károkozóval, akinek "hagyományos" biztosítója volt. Nem is féltem, mikor megtudtam ezt, és -lehet, hogy szintén véletlen dolog- de több pénzt kaptam a biztosítótól, mint amekkora károm keletkezett...
Naplózva

drarpad

  • Vendég
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #132 Dátum: 2007 Május, 18, 14:28:37 »


Uraim!
Etika is létezik a világon, nemdenem?
Milyen dolog az, hogy évi max.2-3 ezer forint miatt olyan biztosítóhoz megyünk, amelyekről tudjuk, hogy eleve tisztességtelenek, senkinek nem akarnak korrektül, időben fizetni?
Akkor meg dühöngünk, hogy ha a nekünk kárt okozó személy ilyen gazembereknél kötötte a biztosítását???

Maximálisan egyetértek!! :-!
A tisztesség is létezik a világon!
Plusz ezen túl - persze ez pusztán elméleti fejtegetés - ha senki nem kötne szerződést az ilyen etikátlan cégekkel pár ezer forint "előnyért", akkor megszűnnének és nem okozhatnának gondot senkinek sem!
Csak sajnos az emberek egy része a pillanatnyi előnyszerzést nézi kizárólag...
Naplózva

drarpad

  • Vendég
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #133 Dátum: 2007 Május, 18, 15:01:51 »

A kategóriák felső határa 1501-1801 1,8-tól 2,5 ig egy kategória. Átirítás nekem 45 volt. (1,8i) biztosítás 17/negyedév (bp). Papírok intézése 3 nap.
A kötelező biztosítás kategóriái ha jól tudom a következők,
0-850
851-1150
1151-1500
1501-1700
1701-2000
2001-3000
3000-...
De egyes társaságoknál a nagyobb kategóriák össze lehetnek vonva! (pl 1501-2000)

A papírok intézése: (meglévő eredetiségvizsgálattal, ez általában az eladót teheli 1400 cm?-ig 14 300 Ft;     1401-2000 cm?-ig 15 300 Ft; 2001 cm? felett 16 100 Ft)
- új forgalmi + új törzskönyv (6000 + 6000 Ft)
- átiratási költség (minden megkezdett cm?-e után 18 forint, az 1890 cm?-t meghaladó hengerűrtartalmú személygépkocsi minden megkezdett cm?-e után 24 forint.)
Naplózva

levente33

  • Vendég
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #134 Dátum: 2007 Május, 18, 15:07:08 »

Na olvasgatom a válaszokat. Olyan ismerősnek tünnek  :-!

Ez már nem egy fórumon volt vitatéma, hogy érdemes drágább biztosítónál kötni a biztosítást ha tudod, hogy operatívabban fizetnek kár esetén vagy menj egy olcsójánoshoz, mert ugysem az kártalanít téged hanem a károkozó biztosítója.

Mindenki tegyen lelkiismerete szerint. Mi ugyan tudjuk és belegondolunk abba, hogy hogy is van ez, de a nagy tömeg ezt nem vitatja igy meg. Bele se gondolnak, hogy hogy is van ez. Tehát az a tény, hogy mi itt mind "jó és drága" kötelezőt kötunk nem sokkal javítja annak eselyét, hogy a nekünk kárt okozó személynek is ilyen biztosítása legyen. Ergo az olcsó és nemfizető biztosítók nincsenek rákényszerítve arra, hogy javítsanak a fizetés politikájukon, mert ugyis megélnek a piacon. Ez az en véleményem.

Egyébként is az autót én Romániában fogom inkább használni (én erdélyi vagyok ugyanis). Tehát ha valaki belémfut, az nagy valószínüséggel romániai biztosítással fog rendelkezni. Azért akarok magyar biztosítást kötni, mert külföldi autóra nagyon drága itt a kötelező. Nem akarom regisztráltatni itt, mert kb. 3600 euro egy euro2-es autó regadója, euro3-ra meg 1500 euro körül.
Tényleg az S2, S3-nak euro hányas motra van?

Vehetnék autót mondjuk Ausztriában is, ott is lenne akinek a nevén futtassam, de állítólag havi 50-60 euróba kerülne a kötelező biztosítás.
Naplózva

levente33

  • Vendég
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #135 Dátum: 2007 Május, 18, 15:13:42 »

Vedd meg az enyémet, bár nem kombi de nagyon egyben van!!!
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1207232&command=ugras&screenwidth=1024

Péter gratulálok az autódhoz. Szép kis darab.
Sajnos nekem túl kicsi. A mostani ticomat azért adom el, mert már nem fér benne a család (feleség + 2 gyerek)
Azonkívül az S2, S3-as szériát jobban csípem külalakra.
Naplózva

m-tom

  • Vendég
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #136 Dátum: 2007 Május, 18, 15:19:57 »

Tehát itt nincs szó etikáról sztem...







Szóval egészen véletlen dolog volt, hogy mikor letolatták drardap autóját, akkor ő előre kétségbe esett, mikor megtudta, hogy MÁVos a károkozó?
Micsoda véletlen, hogy a félelme beigazolódott...

Lehet, hogy az is véletlen, hogy egyszer volt esetem egy károkozóval, akinek "hagyományos" biztosítója volt. Nem is féltem, mikor megtudtam ezt, és -lehet, hogy szintén véletlen dolog- de több pénzt kaptam a biztosítótól, mint amekkora károm keletkezett...

Még egyszer elmondom: csak azért mert olcsóbb, nem lehet szarabb a szolgáltatás!!!! (ennyi erővel az összes fapados gép lehullana!)
Törvényben, jogszabályban rögzített feltételek szerint teljesítenek a biztosítók, ellenőrzik őket és Te is számon kérheted rajtuk.
Biztos én sem örülnék, ha egy ilyen céggel lenne dolgom, de ez van...
És nyugodtan lehet fújolni és biztos etikátlan vagyok, de én a számomra legkedvezőbb díjat adó biztosítót választottam, aki nálam történetesen a Posta Biztosító.

Ja, hogy Te több pénzt vettél fel a biztosítótól, mint amekkora károd keletkezett? Hát ez roppant etikus.... ::)
Ha következő csattod egy MÁV-os kollégával lesz, akkor meg pont egálban leszel... :P

Ilyen a világ...



Naplózva

drarpad

  • Vendég
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #137 Dátum: 2007 Május, 18, 15:32:15 »

Még egyszer elmondom: csak azért mert olcsóbb, nem lehet szarabb a szolgáltatás!!!! (ennyi erővel az összes fapados gép lehullana!)
Törvényben, jogszabályban rögzített feltételek szerint teljesítenek a biztosítók, ellenőrzik őket és Te is számon kérheted rajtuk.




Sajnos ez nem teljesen így van. a MÁVval pont az volt a baj hogy nem akart a jogszabályban rögzített feltételek szerint teljesíteni. Egészen konkrétan nem akart fizetni. A MABISZ-ra akarta tolni a költséget, mondván hogy késedelme volt a díjfizetéssel az ügyfelüknek. Pedig nem volt.
Utána kellene nézni hogy a PSZÁF-nél hány és milyen tartalmú bejelentés van/volt feléjük.
Naplózva

m-tom

  • Vendég
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #138 Dátum: 2007 Május, 18, 15:48:12 »

Sajnos ez nem teljesen így van. a MÁVval pont az volt a baj hogy nem akart a jogszabályban rögzített feltételek szerint teljesíteni. Egészen konkrétan nem akart fizetni. A MABISZ-ra akarta tolni a költséget, mondván hogy késedelme volt a díjfizetéssel az ügyfelüknek. Pedig nem volt.
Utána kellene nézni hogy a PSZÁF-nél hány és milyen tartalmú bejelentés van/volt feléjük.

Akkor viszont nem az a megoldás, hogy elkerüljük az ilyen cégeket (úgyis lesz mindig elég ügyfelük!), hanem rászorítjuk őket a kötelezettségük teljesítésére ->>>>> PSZÁF
Nekünk jogaink vannak, nekik kötelezettségük,  más kérdés, hogy az emberek általában nem mennek ennek utána, ezért is tehetik meg ezek a cégek azt, amit csinálnak....
Naplózva

drarpad

  • Vendég
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #139 Dátum: 2007 Május, 18, 16:07:31 »

Akkor viszont nem az a megoldás, hogy elkerüljük az ilyen cégeket (úgyis lesz mindig elég ügyfelük!), hanem rászorítjuk őket a kötelezettségük teljesítésére ->>>>> PSZÁF
Nekünk jogaink vannak, nekik kötelezettségük,  más kérdés, hogy az emberek általában nem mennek ennek utána, ezért is tehetik meg ezek a cégek azt, amit csinálnak....

Ebben igazad van. Csak nem az embereknek kellene őket rákényszeríteni a korrekt törvényben előírt működésre.
Azért az köztudott volt hogy tavaly felfüggesztették őket egy hónapra. Továbbra is azt mondom hogy jobb az ilyeneket elkerülni...
Naplózva

Bobeek

  • Vendég
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #140 Dátum: 2007 Május, 18, 18:08:20 »

Ebben igazad van. Csak nem az embereknek kellene őket rákényszeríteni a korrekt törvényben előírt működésre.
Azért az köztudott volt hogy tavaly felfüggesztették őket egy hónapra. Továbbra is azt mondom hogy jobb az ilyeneket elkerülni...

uraim! kombi 306-ost keresek a topic cime!  ;D
amúgy mindenkinek van valamennyi igaza.. én allianzos vagyok, igaz 20k egy évre..
sajnos a mai világban, és azon belül ebben az országban, azt is nézni kell, hogy hol tudsz megspórolni kis pénzt, mert képtelenség versenyt tartani az árakkal, a számlákkal, meg stb.
Naplózva

Sali

  • V.I.P
  • Mániákus
  • **
  • Népszerűség: 19
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 1.366
  • Autó színe: schwarz
  • Évjárat: 1996
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.6 - 90LE
  • Típus: 3 ajtós
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #141 Dátum: 2007 Május, 22, 10:32:48 »

uraim! kombi 306-ost keresek a topic cime!  ;D
amúgy mindenkinek van valamennyi igaza.. én allianzos vagyok, igaz 20k egy évre..
sajnos a mai világban, és azon belül ebben az országban, azt is nézni kell, hogy hol tudsz megspórolni kis pénzt, mert képtelenség versenyt tartani az árakkal, a számlákkal, meg stb.

elnézést de mégegy mondat ereéig hamár itt tartunk te hogy csinálod azt a 20k-s éves díjat bobeek???

mindekitől elnézést én egyébként nem vitát akartam kiváltani hanem segíteni szertettem volna a leendő márkatársnak.egyébként az ismeretségi körömben sok mávos és köbés van de eddig soha senkinek nem volt problémája, soha nem volt évközbeni díjemelgetés vagy + tagdíjbeszedés és eddig bármelyik ismerősömnek volt kifizetés ezektől a biztosítók felől káresemény miatt mindig teljesen korrekt volt az eljárás. más barátom meg (kettő is) 1-másfél évig pereskedett az allianzal mire nagynehezen megkapták jogosan a pénzüket szóval sztem mindenre van példa és ellenpélda nekem az ár dominál mert éves szinten több tízezer forintot spórolok a mávval például ami nekem igenis számít...
Naplózva
könnyű annak, akinek nem nehéz...

Bobeek

  • Vendég
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #142 Dátum: 2007 Május, 22, 10:42:13 »

vidék, B10, allianzos számláról utaltatom át (ez -5%ot jelentett), félévente fizetek (ez még -5%), igy lett a végösszeg 20/év..
Naplózva

hdanesz

  • Vendég
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #143 Dátum: 2007 Május, 22, 15:34:41 »

Sziasztok!
Autóvásárlás előtt állok és kiszemeltjeim között van egy 306-os is. :)
Íme: http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1242054&command=ugras&screenwidth=1280
Ő lenne az. Kérdéseim a következők: ez reális ár? Valamint mire érdemes figyelni 306-os vásárlásnál? Rozsdán és sérülésen kívül..:D
Friss műszakit és zöldkártyát kapna a kocsi, mivel júniusban lejárnak.
Köszi a segítséget előre is!
Naplózva

Nick88

  • V.I.P
  • Családtag
  • **
  • Népszerűség: 166
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 5.662
  • Autó színe: Silver
  • Évjárat: 2001.08
  • Lakóhely: Cegléd
  • Motor: 2.0HDI
  • Típus: Break
    • Nick's Carstyling Page
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #144 Dátum: 2007 Május, 22, 16:11:19 »

Sziasztok!
Autóvásárlás előtt állok és kiszemeltjeim között van egy 306-os is. :)
Íme: http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1242054&command=ugras&screenwidth=1280
Ő lenne az. Kérdéseim a következők: ez reális ár? Valamint mire érdemes figyelni 306-os vásárlásnál? Rozsdán és sérülésen kívül..:D
Friss műszakit és zöldkártyát kapna a kocsi, mivel júniusban lejárnak.
Köszi a segítséget előre is!


Nem volt törve a kocsi??? Oldalárol hiányolom a műanyag díszcsíkokat!??

hdanesz

  • Vendég
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #145 Dátum: 2007 Május, 22, 16:14:29 »



Nem volt törve a kocsi??? Oldalárol hiányolom a műanyag díszcsíkokat!??
Hmmm...ezt nemtom. A kereskedő szerint valamit biztosan csináltak rajta, de nem tudja a sérülés/probléma mértékét.
Ez alapfelszereltségű, lehet azokon nem is szokott lenni? Nem tudom.Más autómárkáknál nem mindig van az alapfelszereltségű autókon.
Naplózva

Kádas Nándor

  • Vendég
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #146 Dátum: 2007 Május, 22, 16:27:04 »

Hmmm...ezt nemtom. A kereskedő szerint valamit biztosan csináltak rajta, de nem tudja a sérülés/probléma mértékét.
Ez alapfelszereltségű, lehet azokon nem is szokott lenni? Nem tudom.Más autómárkáknál nem mindig van az alapfelszereltségű autókon.

306-nál van mindegyiken.Ezt utólag tüntették el szerintem,lehet,hogy újra lett festve az egész.
Ezt nézd meg.Nekem jobban tetszik:
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1245296&command=ugras&screenwidth=1024
Naplózva

hdanesz

  • Vendég
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #147 Dátum: 2007 Május, 22, 16:31:30 »

306-nál van mindegyiken.Ezt utólag tüntették el szerintem,lehet,hogy újra lett festve az egész.
Ezt nézd meg.Nekem jobban tetszik:
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1245296&command=ugras&screenwidth=1024
Köszi a segítséget!
Jónak tűnik. Én ezt is nézegettem:
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1180608&command=ugras&screenwidth=1280
Naplózva

Kádas Nándor

  • Vendég
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #148 Dátum: 2007 Május, 22, 16:34:20 »

Köszi a segítséget!
Jónak tűnik. Én ezt is nézegettem:
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1180608&command=ugras&screenwidth=1280
Jól néz ki,de meg kell nézni élőben!A hátsó ülés ki van szakadva.
Naplózva

hdanesz

  • Vendég
Re: Kocsi vásárlásról!
« Válasz #149 Dátum: 2007 Május, 22, 16:38:12 »

Jól néz ki,de meg kell nézni élőben!A hátsó ülés ki van szakadva.
Épp most hívtam fel a céget.Hmmm...mit is mondjak az eladó kicsit fura modorban beszélt velem. Szeretnék beszámíttatni egy Fiestát, és erre akartam rákérdezni,h. lehetséges-e egyáltalán autóbeszámítás. Nem szeretnék feleslegesen elautózni Ajkáig Debrecenből.
Így keresgélek tovább.
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 105   Fel
 


Az oldal 0.435 másodperc alatt készült el 29 lekéréssel.