Peugeot 306 Klub - Az Első Magyar Peugeot 306 Klub

Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Részletes kereső  

Szavazás

Milyen izzót használsz a tompítottban?

Sima mezeit
- 46 (53.5%)
Emelt fényerejűt
- 26 (30.2%)
Emelt Watt számút
- 5 (5.8%)
Xenon-t
- 8 (9.3%)
LED-t
- 1 (1.2%)

Összes szavazó: 75


Oldalak: 1 ... 103 104 [105]   Le

Szerző Téma: Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)  (Megtekintve 822917 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

jocó vezér

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 2
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 97
  • Autó színe: Grafit metál
  • Évjárat: 2001
  • Lakóhely: Baja
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: Break
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5200 Dátum: 2018 Február, 04, 20:14:11 »

sziasztok! tippet kérek,   s3 as kombiból a hátsó ködlámpában  hogy tudok izzót cserlni, a lámpát kipiszkálni- visszatehetően- a lökösből? illetve az kombi ajtóban lévó hangszórók vezetéke melyik oldalon megy hátra? :-\

Szia! A kombinál a bal oldalon találhatod a hangszoró vezetéket Ha jól emlékszem fehér színú mert nálam az volt elszakadva.
Naplózva

totocska

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 71
  • Autó színe: ezüst
  • Évjárat: 1995
  • Kor: 19
  • Lakóhely: csákvár
  • Motor: 1.4
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5201 Dátum: 2018 Február, 04, 21:55:12 »

Köszi, a kodlampaban is tudnal segiteni?
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5202 Dátum: 2018 Február, 05, 09:32:29 »

sziasztok! tippet kérek,   s3 as kombiból a hátsó ködlámpában  hogy tudok izzót cserlni, a lámpát kipiszkálni- visszatehetően- a lökösből? illetve az kombi ajtóban lévó hangszórók vezetéke melyik oldalon megy hátra? :-\

A bal oldali hangszóróhoz a bal oldali gumiharmonikán át vezet a kábelköteg, míg a jobb oldalihoz a jobb oldalin keresztül. Így lehetséges még olyan képtelen anomália is, hogy egyik oldali kábelköteg extrásabb, mint a másik. Volt már klubtag, akinek gyárilag nem volt hátsó hangszóró a kombi 306-osában, de az egyik oldali kábelköteg tartalmazta a hátsó hangszórókhoz a vezetékezését. 2-pólusú sárga színűek a csatlakozók.

A kezelési könyv sajnos semmit nem árul el a kombi ködzáró lámpa izzócseréjéről. Szerintem belülről kell hozzáférni, kívülről nem feszegetném a búrát. De kombi-tulajok talán meg fogják tudni mondani pontosan.
Az viszont biztos, hogy csak bal oldalon van, a jobb oldali csak egy vak búra, abban foglalat sincs, vezetékezés szintúgy nincs odáig vezetve.
Naplózva

totocska

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 71
  • Autó színe: ezüst
  • Évjárat: 1995
  • Kor: 19
  • Lakóhely: csákvár
  • Motor: 1.4
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5203 Dátum: 2018 Február, 05, 22:57:33 »

Koszi. Furcsallottam, hogy csak a bal hatso  vilagit, mikor ketto is van belole....letezik kulon csak bura,  vagy kpl lampat kell cseréljünk
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5204 Dátum: 2018 Február, 06, 12:17:59 »

Koszi. Furcsallottam, hogy csak a bal hatso  vilagit, mikor ketto is van belole....letezik kulon csak bura,  vagy kpl lampat kell cseréljünk

Azért ilyen, mert még az ezredforduló előtt tervezték, épelméjű emberek.  ;)
Így szép szimmetrikus, és van normális, kétoldali tolatólámpa is. Csak az újabb, agyon-liberalizált (szerintem idióta) EU-s szabályozás engedi meg a dupla ködzáró lámpát. Régebben csakis a bal oldalon volt engedélyezve - nem véletlenül.
Ha mégis, mindenáron szeretnél jobb oldalra is, akkor a jelenlegi vak-búrát dobd ki, és jobbkormányos országból származó bontódó kombi 306-osról tudsz beszerezni jobb oldalra is ködzáró lámpát. A vezetékezést neked kell megoldanod, az nincs kombinál hozzá, tehát csatlakozóval, és jó hosszú vezetékdarabbal együtt érdemes megvenni.

Érdekes módon a többi karosszéria-kivitelnél ott a vezetékezés és a foglalat is. Az annyiban lehet jó, hogy ha valaki jobbkormányos 306-ot szeretne honosítani, akkor csak át kell tennie a ködzáró izzót azon az autón a másik oldali lámpatestbe (plusz a búrán belül ki kell vágni egy kis műanyag gátat). Meg persze annak is jól jön, aki mindenáron dupla zárólámpával szeretné az autóját.

Nekem meg azért jött ez jól, mert így könnyebben meg tudtam oldani, hogy oldalanként 3-3 hátsó helyzetjelzőm legyen...  ;)
Naplózva

totocska

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 71
  • Autó színe: ezüst
  • Évjárat: 1995
  • Kor: 19
  • Lakóhely: csákvár
  • Motor: 1.4
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5205 Dátum: 2018 Február, 07, 22:06:05 »

Köszi,zimurgy.,  értem,mindenesetre érdekes,. A sedanon is 2 volt s működött  is. 3-3 hátsó  helyzetjelző oldalankent? Mit alakitottál át?
Naplózva

totocska

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 71
  • Autó színe: ezüst
  • Évjárat: 1995
  • Kor: 19
  • Lakóhely: csákvár
  • Motor: 1.4
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5206 Dátum: 2018 Február, 07, 22:09:30 »

Jaa hogy tudom kivenni a lámpát, ugye nem kell a sárvédő betetet is kivennem?
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5207 Dátum: 2018 Február, 08, 07:51:44 »

Köszi,zimurgy.,  értem,mindenesetre érdekes,. A sedanon is 2 volt s működött  is. 3-3 hátsó  helyzetjelző oldalankent? Mit alakitottál át?

A ködzáró lámpa foglalatokat alakítottam át úgy, hogy 21 W-os helyett 21/5 W-os izzókat tudja beletenni. Balról tehát meghagytam a ködzáró funkciót is, míg jobbról csak helyzetjelző.
Ha már lámpa-tuning, akkor még a középsőket is kezelésbe vettem: így duplikáltam mindkét oldalon a féklámpát is...
A tippek-trükkökben van pár fotó róla. Szerintem eléggé mutatós.
Naplózva

Zolie83

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 34
  • Lakóhely: Pásztó
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5208 Dátum: 2018 Február, 17, 09:39:13 »

Sziasztok. Szeretnék kérni egy kis segítséget. Vettem új fényszórot és nagyon lefelé világít. A kérdésem hol lehet rajta állítani hogy felfelé mozduljon mert már próbáltam csavarni rajta ahol kell elvileg de meg se mozdult. A típusa Depo 550-1124R-LD. Köszönöm a segítséget!
Naplózva

krisztian

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 29
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 306
  • Autó színe: Astor szürke
  • Évjárat: 2001/9
  • Lakóhely: Kiskunfélegyháza
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5209 Dátum: 2018 Február, 17, 12:05:39 »

Sziasztok. Szeretnék kérni egy kis segítséget. Vettem új fényszórot és nagyon lefelé világít. A kérdésem hol lehet rajta állítani hogy felfelé mozduljon mert már próbáltam csavarni rajta ahol kell elvileg de meg se mozdult. A típusa Depo 550-1124R-LD. Köszönöm a segítséget!

Szia
Műszaki vizsgaállomásokon,Magyar Autóklubokban és szinte minden szervizben műszerrel beállítják neked kb. 1-2EFt-ért és akkor biztosan nem vakítod meg a többi közlekedőt  whistle
Üdv:Krisztián
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5210 Dátum: 2018 Február, 17, 14:35:20 »

Sziasztok. Szeretnék kérni egy kis segítséget. Vettem új fényszórot és nagyon lefelé világít. A kérdésem hol lehet rajta állítani hogy felfelé mozduljon mert már próbáltam csavarni rajta ahol kell elvileg de meg se mozdult. A típusa Depo 550-1124R-LD. Köszönöm a segítséget!

A fényszórómagasság-állító egység tetején van egy 6-os imbuszkulcs-nyílás. Azt elforgatva lehet a magasságot állítani. Már találkoztam olyan utángyártott (TYC és Depo is) fényszórókkal, ahol egyszerűen nem működött, hiába tekergettem...
Naplózva

Zolie83

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 34
  • Lakóhely: Pásztó
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5211 Dátum: 2018 Február, 17, 16:19:49 »

A fényszórómagasság-állító egység tetején van egy 6-os imbuszkulcs-nyílás. Azt elforgatva lehet a magasságot állítani. Már találkoztam olyan utángyártott (TYC és Depo is) fényszórókkal, ahol egyszerűen nem működött, hiába tekergettem...

Tekertem de semmi. Akkor lehet pont belefutottam olyanba ami pont ilyen. Akkor ezt hiába viszem el beállítani ha nekem se akar megmozdulni...
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5212 Dátum: 2018 Február, 19, 09:01:04 »

Tekertem de semmi. Akkor lehet pont belefutottam olyanba ami pont ilyen. Akkor ezt hiába viszem el beállítani ha nekem se akar megmozdulni...

Egy bajonettzár-szerű megoldással van rögzítve a magasságállító a fényszóróhoz. Próbáld óvatosan elfordítva kivenni. Előrefelé egy műanyag rúd végén egy gömb van, azt kell óvatosan kiakasztani a művelet végén a lámpatestben lévő vájatból. Ha jól van összeszerelve, akkor nem könnyen adja magát. Ha rosszul, akkor könnyen kiakad, vagy eleve bent sem volt a helyén...
Ezt még próbáld ki szerintem.
Naplózva

Zolie83

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 34
  • Lakóhely: Pásztó
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5213 Dátum: 2018 Február, 22, 15:43:44 »

Egy bajonettzár-szerű megoldással van rögzítve a magasságállító a fényszóróhoz. Próbáld óvatosan elfordítva kivenni. Előrefelé egy műanyag rúd végén egy gömb van, azt kell óvatosan kiakasztani a művelet végén a lámpatestben lévő vájatból. Ha jól van összeszerelve, akkor nem könnyen adja magát. Ha rosszul, akkor könnyen kiakad, vagy eleve bent sem volt a helyén...
Ezt még próbáld ki szerintem.

Szia. Utána rájöttem hogy mi lehetett a hiba és így csináltam. Nem volt beakasztva az a kis gömb ami mozog ha tekerem. Köszönöm a segítséget :)
Naplózva

z8t690

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3
  • Autó színe: szürke
  • Évjárat: 1997
  • Kor: 28
  • Lakóhely: Nyíregyháza
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajts
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5214 Dátum: 2018 Július, 19, 19:28:29 »

Üdv!
Belsőtér világítás kapcsolási rajza nincs meg valakinek? Az ajtó nyitására nem működik az utastér világítás! Az ajtónál lévő kapcsolók ki lettek cserélve. A világítást direktbe kapcsolom világít! Hol találkoznak ezek a kábelek tud nekem valami infót adni? Köszönöm!
Naplózva

jocó vezér

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 2
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 97
  • Autó színe: Grafit metál
  • Évjárat: 2001
  • Lakóhely: Baja
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: Break
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5215 Dátum: 2018 Július, 20, 07:52:15 »

Sziasztok

Volna egy lis problémám.Vettem ledes izzót hogy kicseréljem a régivel-Gondoltam a hátsó  irányjelzőt cserélem vele fel.A problémám az hogy kicserélés után müködik, de úgy mintha ki volna égve egy izzó. ( Mégegyszer olyan gyorsan villog mint a szokásos.) Ez egy S3 kombi. Gondolom mível kevesebb áramot vesz fel ezért reagál úgy mintha egy ki van égve.Ha kicserélem az összeset ( elöl oldalt hátul) ez a probléma megszűnik?
Köszi a válaszzt előre is
Naplózva

krisztian

  • V.I.P
  • Tag
  • **
  • Népszerűség: 29
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 306
  • Autó színe: Astor szürke
  • Évjárat: 2001/9
  • Lakóhely: Kiskunfélegyháza
  • Motor: 1.4
  • Típus: Sedan
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5216 Dátum: 2018 Július, 20, 09:46:16 »

Sziasztok

Volna egy lis problémám.Vettem ledes izzót hogy kicseréljem a régivel-Gondoltam a hátsó  irányjelzőt cserélem vele fel.A problémám az hogy kicserélés után müködik, de úgy mintha ki volna égve egy izzó. ( Mégegyszer olyan gyorsan villog mint a szokásos.) Ez egy S3 kombi. Gondolom mível kevesebb áramot vesz fel ezért reagál úgy mintha egy ki van égve.Ha kicserélem az összeset ( elöl oldalt hátul) ez a probléma megszűnik?
Köszi a válaszzt előre is

Szia

Ha mindet kicseréled akkor még gyorsabban fog villogni (vagy folyamatosan világít majd...).  whistle
A ledes cuccoknak kisebb az ellenállása mint a hagyományos izzóknak (hacsak nem gyárilag irányjelzőbe való ledes izzót veszel egy neves gyártótól mert ott megoldják ezt a problémát).
A legegyszerűbben úgy oldhatod meg ha a relét cseréled ki ledes indexhez valóra,ez egy "digitális" relé amin te szabályozod a kapcsolási ütemet és nem az ellenállás alapján változik.

üdv: Krisztián
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5217 Dátum: 2018 Július, 20, 13:20:03 »

Üdv!
Belsőtér világítás kapcsolási rajza nincs meg valakinek? Az ajtó nyitására nem működik az utastér világítás! Az ajtónál lévő kapcsolók ki lettek cserélve. A világítást direktbe kapcsolom világít! Hol találkoznak ezek a kábelek tud nekem valami infót adni? Köszönöm!

Az utastári biztosítéktábla F15-ös biztosítékáról kapja a tápfeszülstéget ajtónyitás-üzemmódban.
Általában az ajtókapcsoló nem testel megfelelően, az szokott a hiba lenni.
Próbáld az ajtókapcsolóra menő szálat direktben megbízható testre kötni, hogy úgy világít-e?
Naplózva

z8t690

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3
  • Autó színe: szürke
  • Évjárat: 1997
  • Kor: 28
  • Lakóhely: Nyíregyháza
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajts
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5218 Dátum: 2018 Július, 20, 16:54:23 »

Az utastári biztosítéktábla F15-ös biztosítékáról kapja a tápfeszülstéget ajtónyitás-üzemmódban.
Általában az ajtókapcsoló nem testel megfelelően, az szokott a hiba lenni.
Próbáld az ajtókapcsolóra menő szálat direktben megbízható testre kötni, hogy úgy világít-e?

Sajnos úgy sem világít! További ötlet? A biztositékját megtaláltam ha kiveszem akkor nem is működik a lámpa!
Naplózva

z8t690

  • Férfiak
  • Kezdő
  • *
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3
  • Autó színe: szürke
  • Évjárat: 1997
  • Kor: 28
  • Lakóhely: Nyíregyháza
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajts
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5219 Dátum: 2018 Július, 22, 17:28:46 »

Sajnos úgy sem világít! További ötlet? A biztositékját megtaláltam ha kiveszem akkor nem is működik a lámpa!

További kérdésem lemondtam az utastért világításról! Esetleg tudja valaki helyzetjelző irányról 1 szál +12V honnan tudnék csípni és egy olajnyomás -12V remélem érhető előre is köszi a választ! Mindezt az utastérbe kellene nekem!
Naplózva

gattuso21

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 1
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 26
  • Autó színe: piros
  • Évjárat: 1994
  • Kor: 30
  • Lakóhely: Alsónána
  • Motor: 1.9D
  • Típus: 5 ajts
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5220 Dátum: 2019 Május, 04, 12:42:04 »

S3-nál (tehát a duplaoptikás fényszórónál) távolsági esetén továbbra is világítania kell a tompítottnak is.

Itt kell összeforrasztani a világításkapcsolóban, hogy jó legyen a mostani kapcsolód:

hello sziasztok valaki meg mutatná hogy mit hogy kell módosítani hogy jó legyen a lámpa ?
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5221 Dátum: 2019 Május, 06, 13:14:30 »

hello sziasztok valaki meg mutatná hogy mit hogy kell módosítani hogy jó legyen a lámpa ?

Most nem tudok hirtelenjében jól használható képfeltöltő szolgáltatót, így ha dobsz egy email-címet, akkor email mellékleteként el tudom küldeni a fotót.
Naplózva

gattuso21

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 1
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 26
  • Autó színe: piros
  • Évjárat: 1994
  • Kor: 30
  • Lakóhely: Alsónána
  • Motor: 1.9D
  • Típus: 5 ajts
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5222 Dátum: 2019 Május, 07, 05:13:06 »

Most nem tudok hirtelenjében jól használható képfeltöltő szolgáltatót, így ha dobsz egy email-címet, akkor email mellékleteként el tudom küldeni a fotót.
auvalszkyviktor1987@gmail.com
Naplózva

Laci0915

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 61
  • Autó színe: kék
  • Évjárat: 2000.10
  • Lakóhely: Tiszaújváros
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajts
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5223 Dátum: 2022 Március, 14, 16:23:10 »

Sziasztok,vettem két bontott fényszórót,motoros mint az eredeti,de ebben egy db.H-4-es izzó van,az eredetiben kettő H-7-es,a lámpa csatlakozó az eredetin és bontotton is öt pólusú,kérdésem az,hogy a vezetékezése egyforma-e,tehát csere után lehet-e csatlakoztatni bontás nélkül.
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5224 Dátum: 2022 Március, 14, 21:03:58 »

Sziasztok,vettem két bontott fényszórót,motoros mint az eredeti,de ebben egy db.H-4-es izzó van,az eredetiben kettő H-7-es,a lámpa csatlakozó az eredetin és bontotton is öt pólusú,kérdésem az,hogy a vezetékezése egyforma-e,tehát csere után lehet-e csatlakoztatni bontás nélkül.

A csatlakozóik azonosak, a méretük is, tehát be tudod építeni. Viszont nem fog helyesen működni, ugyanis 2×H7 esetén a távolsági fényszóró esetén a tompított továbbra is világít, míg H4 esetén nem szabad együtt világítaniuk.
Vagy cseréld ki a hozzá valóra a világításkapcsolót, vagy alakítsd át, hogy ne tudjon együtt világítani a H4-es lámpában a két izzószál. Ehhez tudok képet küldeni, ha kéred. Egy helyen egy áramvezető sínt át kell vágni a szétszerelt világításkapcsoló belsejében...
Naplózva

Laci0915

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 61
  • Autó színe: kék
  • Évjárat: 2000.10
  • Lakóhely: Tiszaújváros
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajts
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5225 Dátum: 2022 Március, 15, 10:18:58 »

A csatlakozóik azonosak, a méretük is, tehát be tudod építeni. Viszont nem fog helyesen működni, ugyanis 2×H7 esetén a távolsági fényszóró esetén a tompított továbbra is világít, míg H4 esetén nem szabad együtt világítaniuk.
Vagy cseréld ki a hozzá valóra a világításkapcsolót, vagy alakítsd át, hogy ne tudjon együtt világítani a H4-es lámpában a két izzószál. Ehhez tudok képet küldeni, ha kéred. Egy helyen egy áramvezető sínt át kell vágni a szétszerelt világításkapcsoló belsejében...
  Szia,küldj képet a kapcsolóátalakításról.köszönöm előre is.
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5226 Dátum: 2022 Március, 16, 08:14:47 »

  Szia,küldj képet a kapcsolóátalakításról.köszönöm előre is.

kérlek adj email-címet, ide újabban nem tudok képet feltölteni...
Naplózva

Laci0915

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 61
  • Autó színe: kék
  • Évjárat: 2000.10
  • Lakóhely: Tiszaújváros
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajts
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5227 Dátum: 2022 Március, 16, 08:46:39 »

kérlek adj email-címet, ide újabban nem tudok képet feltölteni...
daruslaci@citromail.hu
Naplózva

Laci0915

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 61
  • Autó színe: kék
  • Évjárat: 2000.10
  • Lakóhely: Tiszaújváros
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajts
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5228 Dátum: 2022 Március, 16, 15:55:17 »

daruslaci@citromail.hu
Köszönöm,megkaptam a képet,kinyomtattam.Mégegyszer köszönöm Zoli!
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5229 Dátum: 2022 Március, 16, 17:12:26 »

Köszönöm,megkaptam a képet,kinyomtattam.Mégegyszer köszönöm Zoli!

Szívesen, jó munkát!  :)
Naplózva

jocó vezér

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 2
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 97
  • Autó színe: Grafit metál
  • Évjárat: 2001
  • Lakóhely: Baja
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: Break
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5230 Dátum: 2022 Október, 29, 14:12:35 »

Sziasztok. Szeretném kérdezni hogy a 306-os lámpákban hány fényszóró világít? A tompítottaknál is van fényszóró ha felkapcsolom, vagy csak a két belső az?
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5231 Dátum: 2022 November, 02, 08:15:42 »

Sziasztok. Szeretném kérdezni hogy a 306-os lámpákban hány fényszóró világít? A tompítottaknál is van fényszóró ha felkapcsolom, vagy csak a két belső az?

Feltételezem, hogy csak az S3-as, duplaoptikás az, amiről érdeklődsz. Ezeknél egy izzószálas mindkét izzó a lámpatestben, így a külső csak tompított, a belső csak távolsági. Ám ha távolságira kapcsolsz, a tompított továbbra is világít.
Naplózva

jocó vezér

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 2
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 97
  • Autó színe: Grafit metál
  • Évjárat: 2001
  • Lakóhely: Baja
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: Break
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5232 Dátum: 2022 November, 05, 18:28:47 »

Feltételezem, hogy csak az S3-as, duplaoptikás az, amiről érdeklődsz. Ezeknél egy izzószálas mindkét izzó a lámpatestben, így a külső csak tompított, a belső csak távolsági. Ám ha távolságira kapcsolsz, a tompított továbbra is világít.

Köszi.Igen S3. azt hittem olyan mint az 1500 LADA ahol négy fényszóró van.
Naplózva

Mersault

  • Férfiak
  • Tag
  • *
  • Népszerűség: 2
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 296
  • Autó színe: fehér
  • Évjárat: 2001
  • Lakóhely: Budapest
  • Motor: 1.6 - 100LE
  • Típus: 5 ajts
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5233 Dátum: 2022 November, 05, 18:59:47 »

Köszi.Igen S3. azt hittem olyan mint az 1500 LADA ahol négy fényszóró van.

Naaa, ez fájt. Azért egy LADA és egy Peugeot 306 között MINDEN szempontból világok vannak.
Naplózva

krissz306

  • V.I.P
  • Kezdő
  • **
  • Népszerűség: 0
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 72
  • Autó színe: szürke
  • Évjárat: 2000
  • Lakóhely: Csengőd
  • Motor: 1.4
  • Típus: 5 ajts
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5234 Dátum: 2022 December, 27, 21:40:14 »

306-nál hogyan lehet megoldani, hogy esti parkolásnál csak az úttest felőli lámpák világítsanak elöl-hátul?  ???
Más autóknál láttam ilyet. Van a családban egy 1. szériás Punto is, annál sem tudom hogyan lehet megoldani.
Csak azt ne mondjátok, hogy csavarjam ki a járda felőli izzókat.  :-))
Naplózva

zimurgy

  • Moderátor
  • Klubfüggő
  • ****
  • Népszerűség: 337
  • Nem elérhető Nem elérhető
  • Hozzászólások: 3.575
  • Autó színe: Pezsgőmetál
  • Évjárat: 2001.01
  • Kor: 41
  • Lakóhely: Rádóckölked - Szombathely
  • Motor: 1.4
Re:Világítás (halogén vs. xenon, hátsólámpa tuning, műszerfal)
« Válasz #5235 Dátum: 2022 December, 28, 13:37:56 »

306-nál hogyan lehet megoldani, hogy esti parkolásnál csak az úttest felőli lámpák világítsanak elöl-hátul?  ???
Más autóknál láttam ilyet. Van a családban egy 1. szériás Punto is, annál sem tudom hogyan lehet megoldani.
Csak azt ne mondjátok, hogy csavarjam ki a járda felőli izzókat.  :-))

Ezt a funkciót tudta a Trabi, Wartburg, stb is, de mára ritka már...
Tudtommal úgy kelett aktiválni minden autónál, hogy a kívánt oldalra kapcsolt irányjelzővel kellett kiválasztani, hogy melyik oldalán parkol az autó az úttestnek, és eztán levenni a gyújtást.
306-nál ezt komoly átalakítással lehet csak megoldani, hiszen az irányjelző kapcsoló sem támogatja ezt, ráadásul (rendkívül meglepő módon) a jobb hátsó helyzetjelző kapott egy biztosítékot, a másik érintett biztosíték viszont a bal hátsó, és mindkét oldali első helyzetjelzőé plusz a rendszám-világításé egyszerre...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 103 104 [105]   Fel
 


Az oldal 0.35 másodperc alatt készült el 27 lekéréssel.