Szerelés és Tuning > Szerelés és Tuning

Fogyasztás

<< < (318/318)

Mersault:

--- Idézetet írta: krissz306 - 2021 December, 01, 19:34:40 ---Szia!
193.000km-nél tart, és mindig OMV MaxxMotion 100 plust kap.
Mérek majd még egyet, akár hosszabb megtett távon is, mert ezt a 4,5 litert alig-alig hiszem el. Mindig 6,2-6,5 között szokott lenni.

Egyébként nemrég kapott új gyári lambda szondát, gyertyákat. Emellett, leginkább 80-nal járok vele. Guminyomást gyakran ellenőrzöm. Hidegben nem melegítem 1 percnél tovább álló helyzetben. Hidegen sosem pörgetem 2500 fölé (de melegen is ritkán forgatom 3000 fölé). Amikor csak lehet nagy követési távolságot tartok, így sok esetben nem kell fékeznem, elegendő a gázelvétel. Lakott területhez érve is jó előre lelépek a gázról, és a tábláig motorfékkel lassulok 50-ig. A jobb fogyasztás mellett ez még pluszban kíméli a fékeket és a kuplungot is. Meg még pár apróságra odafigyelek (fogyasztók használata, stb.).

--- ---

Szia!

Köszi a választ! A tankolt benzint leszámítva én gyakorlatilag ugyanígy vezetek. (Kb. minden negyedik-ötödik alkalommal tankolok 100-ast, viszont 99%-ban a Shellnél szoktam.) Azért üzemmeleg motornál autópálya tempónál óhatatlanul beleforog a motor a 3800-4000 környékére, szerintem néha nem is árt a pörgetés, viszont felette egyszerűen nem szükséges...
Egy szó mint száz: az autó nekem is klasszul fogyaszt, megbízható, kényelmes, stílusos, olcsón fenntartható, klassz vezetési élményt ad, nem rozsdásodik, szóval marad, amíg csak lehet.  _pug

krissz306:

--- Idézetet írta: krissz306 - 2021 November, 30, 18:52:26 ---139,5 megtett km-en 6,29 liter benzin (kisváros néhány közlekedési lámpával+országút+kis település).
Minden nap ugyanazt a szakaszt járom, napi 32km oda-vissza összesen.
Az 4,51 liter/100km. Gyerekek, ilyet eddig még nem mértem.  :-))

--- ---

396 km alatt 6,79 l/100km fogyasztás jött most ki. Ez már közelebb áll a valósághoz.
Igaz, hogy hideg is van, meg a pára miatt a klímát is gyakrabban használtam.

krissz306:
A legfrissebb adat 850km alapján 5,59l átlagfogyasztás.  blingdriveingsmiley

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[*] Előző oldal