Szerelés és Tuning > Szerelés és Tuning

Fogyasztás

<< < (317/318) > >>

krissz306:
Sziasztok!
Az OMV MaxxMotion benzinekkel (95 és 100plus) kapcsolatos véleményeitekre lennék kíváncsi.
Jobbak a sima 95-ösnél? Valóban megéri a felár? Tényleg védi a motort és alacsonyabb lesz a fogyasztás, vagy csak üzleti trükk az egész?
Érdekelne, hogy kinek mi a tapasztalata?

zimurgy:

--- Idézetet írta: krissz306 - 2019 Augusztus, 16, 22:30:54 ---Sziasztok!
Az OMV MaxxMotion benzinekkel (95 és 100plus) kapcsolatos véleményeitekre lennék kíváncsi.
Jobbak a sima 95-ösnél? Valóban megéri a felár? Tényleg védi a motort és alacsonyabb lesz a fogyasztás, vagy csak üzleti trükk az egész?
Érdekelne, hogy kinek mi a tapasztalata?

--- ---

Szinte mindig csal MaxxMotion 95-öset tankolok.
Úgy vagyok vele, hogy a kis 1.4-es motorom talán örül egy kicsit jobb üzemanyagnak. Sokéves átlagban 6,3  körül szokott lenni a fogyasztásom (nagyjából háromnegyed részben országút), évszaktól függetlenül. Ami furcsa, mert nyáron klíma is megy télen meg az ülésfűtés.

krissz306:
139,5 megtett km-en 6,29 liter benzin (kisváros néhány közlekedési lámpával+országút+kis település).
Minden nap ugyanazt a szakaszt járom, napi 32km oda-vissza összesen.
Az 4,51 liter/100km. Gyerekek, ilyet eddig még nem mértem.  :-))

Mersault:

--- Idézetet írta: krissz306 - 2021 November, 30, 18:52:26 ---139,5 megtett km-en 6,29 liter benzin (kisváros néhány közlekedési lámpával+országút+kis település).
Minden nap ugyanazt a szakaszt járom, napi 32km oda-vissza összesen.
Az 4,51 liter/100km. Gyerekek, ilyet eddig még nem mértem.  :-))

--- ---

Szia!
Hány km van az autódban? Milyen kúton tankoltál és mit? Gratulálok a fogyasztáshoz, ez bőven dízeles szint (miközben a dízelnek leginkább csak hátrányai vannak szerintem.)

krissz306:

--- Idézetet írta: Mersault - 2021 November, 30, 21:49:24 ---Szia!
Hány km van az autódban? Milyen kúton tankoltál és mit? Gratulálok a fogyasztáshoz, ez bőven dízeles szint (miközben a dízelnek leginkább csak hátrányai vannak szerintem.)

--- ---

Szia!
193.000km-nél tart, és mindig OMV MaxxMotion 100 plust kap.
Mérek majd még egyet, akár hosszabb megtett távon is, mert ezt a 4,5 litert alig-alig hiszem el. Mindig 6,2-6,5 között szokott lenni.

Egyébként nemrég kapott új gyári lambda szondát, gyertyákat. Emellett, leginkább 80-nal járok vele. Guminyomást gyakran ellenőrzöm. Hidegben nem melegítem 1 percnél tovább álló helyzetben. Hidegen sosem pörgetem 2500 fölé (de melegen is ritkán forgatom 3000 fölé). Amikor csak lehet nagy követési távolságot tartok, így sok esetben nem kell fékeznem, elegendő a gázelvétel. Lakott területhez érve is jó előre lelépek a gázról, és a tábláig motorfékkel lassulok 50-ig. A jobb fogyasztás mellett ez még pluszban kíméli a fékeket és a kuplungot is. Meg még pár apróságra odafigyelek (fogyasztók használata, stb.).

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal